Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w europejskich pucharach 11/12 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8092)

prezes85 20.07.2011 11:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1129945)

Genkov nam może przed tym meczem bardzo pomóc. Zna rywala na wylot.

WislaOnly 20.07.2011 11:38

Moje opinie po meczu:
-> Mimo, że wszyscy krytykowali Małeckiego głównie dzięki niemu druga połowa wyglądała lepiej- strzelił bramkę, kilka razy coś tam zamieszał. Chociaż po pierwszej połowie był do zmiany. Wiedziałem, że trzeba dać mu szansę.
-> Pajlić, masakra!! Nic chłopak nie wnosił do gry ofensywnej, a i gra defensywna nie najlepsza. Rozumiem go, bo chłopak grał większość kariery na pozycji pomocnika. Na tą chwilę zdecydowanie Diaz, mimo, że nie wiadomo w jakiej formie. Trzeba dać mu szanse.
-> Lamey- duży +, mimo, że czasami nie widoczny w ofensywie to zaprezentował się dobrze, ładnie czyścił, fajne wrzutki w pole karne. Pozytywnie, może być lepszy od Cikosza.
-> Jaliens- moim zdaniem na 0, ja oczekuję dużo więcej od tego zawodnika, Cleber w formie przykrywał go czapką. Denerwuje mnie jego powolność i jakaś taka flejowatość w obronie. I nonszalancja!!! Moim zdaniem trzeba zagrać Bunozą, przynajmniej spróbować, chociaż mam wrażenie że Maascant będzie ciągle na niego stawiał.
-> Iliew, klasa.
-> Maor, klasa, chociaż jeszcze nie to co w zeszłym sezonie, trzeba mu świeżości.
-> Genkow? Średnio, ale dla tego, że nie otrzymywał podań.
-> Sobol i Wilk, połączenie nie trafione! Cały czas mamy dużą lukę w ataku, a za rozgrywanie bierze się Melikson, co powoduje, że nie mamy podwieszonego napastnika czy jak kto woli ofensywnego pomocnika... A ta dziura w ataku podczas wrzutek- przerażająca. Trzeba stawiać na parę Sobolewski- Nunez/Jirsak/Garguła. Bezapelacyjnie. Musimy mieć łącznik
-> Nunez zaprezentował się pozytywnie z mojej strony, fajnie piłkę klepie, ma drybling i ładnie piłkę rozrzucił w jednej akcji.

Oki, to mamy awans, kompromitacji nie było. Teraz czas na Liteks. Moim zdaniem właśnie w tym meczu trzeba zagrać z dwoma defensywnymi, bo:
-> Silniejsza drużyna, która będzie atakować;
-> Wyjazd, potrzebny dobry wynik;
-> Jest potrzeba zdominowania pola gry;
-> Kontrataki!

Więc moje ustawienie na kolejny mecz to:
4-2-1-2-1

----------------------Pareiko-----------------------

Lamey------ Jaliens----- Chavez------Diaz-------

----------------Wilk----------------------------------
----------------------------
Sobolewski -------------
-------------------------------------------------------
Małecki-------------Melikson----------------- Iliev

----------------------Genkow-
--------------------------


Lub ustawieniem bardziej skoncentrowanym na grę środkiem, długimi piłkami a nawet kontrą 4-3-3:

----------------------Pareiko-----------------------

Lamey----Jaliens-- ----- Chavez------- Diaz------

----------------Wilk----------
Sobolewski-----------

-------------------- Melikson-------------------------

----Małecki----------------------------------Iliev------
-------------------------Genkow---------------------------

Taka mała kompilacja moich przemyśleń dotyczących wczorajszego meczu oraz przyszłego rywala.

mee 20.07.2011 11:48

Czy Litex Łowecz jest lepszy od Lecha? Nie sądzę. Pierwszy mecz będzie kluczowy. Wyjdziemy tak samo, ew. Diaz za Paljića ale osobiście wątpię, będzie ostro i ciężko ale jak zostawią serce na boisku to moim zdaniem nie przegramy. To będzie pierwszy prawdziwy test tej drużyny, jeśli przejdziemy Litex morale wzrośnie i LM będzie w zasięgu. Narzekanie na to że Wilk i Sobolewski grają jest kompletnie bezpodstawne. Maaskant chce się czuć bezpiecznie z tyłu i tak będzie grał chyba że sytuacja wymusi zmianę.

spontants 20.07.2011 11:50

Chłopie idze z tymi Twoim składami do "konkurs o Wiśle" bo co strona to Twoje składy, naćpany jesteś? w FMa sie nagrałeś za bardzo? może Maaskanta chcesz zastapić? zrób kurs i ogień a nie pierdz tu codziennie z tymi składami

Borinho 20.07.2011 11:57

Wczorajszy mecz pokazał jedną rzecz ... że Maaskant podobnie jak Kasperczak ma raczej żelazny skład i na tych zawodników będzie stawiał z Liteksem . Mimo to cieszy że mamy silną ławkę i wierze że jeśli zajdzie potrzeba ci którzy wejdą będą w stanie dac z siebie maksa.
Trzeba wyjść i walczyć na maksa jak za dawnych lat !!! to wierze że awansujemy i będziemy 1 krok od Ligi Mistrzów a dalej nie ma już nic do stracenia !!!. Poza tym układ jest dla nas dobry 1 mecz away drugi home !!!... nawet małe niepowodzenie w 1 meczu można odrobić przypominam tu Beitar z ostatnich meczy. !!! Także teraz dobrze przeanalizować grę rywala i do Boju Wisła !!!

westersyl 20.07.2011 12:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1129945)

Czytałem ten sam wywiad w zupełnie innej formie :).
http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/...22/story.shtml
Matthaeus ostrza Bułgarów.

arsfan90 20.07.2011 12:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 1129904)
Małecki wygrał nam mecz, gdyby nie jego bramka, to pewnie byłoby 0:0

Wbijcie sobie do głowy, ze to jego zadanie - pchać się do przodu, mieszać i robić różnicę. 4 razy straci piłkę, ale za 5 tym razem będzie gol. Cieszmy się, że mamy takiego gracza, to mu się udaje raz na 5 razy. Pozostali mogą w co najwyżej śnić o objechaniu obrońców w taki sposób, jak Małecki robi to kilka razy na mecz. A jakby mu się udawało częściej, to po prostu nie grałby już w Wiśle.

Mam rozumieć, że ta wypowiedź to żart? Nie wystarczy palców u rąk żeby policzyć sytuacje w których mógł zagrać do lepiej ustawionego kolegi. Ale po co? Przecież potrzebny nam "Messi"

prezes85 20.07.2011 12:04

Ale przekręcają....

silver03 20.07.2011 12:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kibic1928 (Post 1129941)
Iliev zdecydowanie robi różnicę, Kirm będzie miał ciężko załapać się do pierwszej 11 .

Jeśli Małecki będzie grał tak jak w I połowię to raczej dla niego widzę ławkę rezerwowych. Knocił wszystko, zespół szybko atakuje klępą, a on podaje gdzieś w aut, przetrzymuje, niepotrzebnie strzela, nie podaje, nie gra z zespołem. W II połowie było lepiej, ale jak dla mnie niewystarczająco.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara
Małecki wygrał nam mecz, gdyby nie jego bramka, to pewnie byłoby 0:0

Wbijcie sobie do głowy, ze to jego zadanie - pchać się do przodu, mieszać i robić różnicę. 4 razy straci piłkę, ale za 5 tym razem będzie gol. Cieszmy się, że mamy takiego gracza, to mu się udaje raz na 5 razy. Pozostali mogą w co najwyżej śnić o objechaniu obrońców w taki sposób, jak Małecki robi to kilka razy na mecz. A jakby mu się udawało częściej, to po prostu nie grałby już w Wiśle.

Z tych wszystkich spartolonych podań Małego mogły paść bramki, gdyby potrafił grać zespołowo, normalnie podać możliwe, że byśmy prowadzili już w I połowie. I faktycznie tylko on potrafi objechać obrońców, o Meliksonie i Ilievie nie ma co wspominać. Mały miał fatalny występ i zdobyta bramka nic tu nie zmienia.

Zresztą porównajcie sobie grę zespołową Ilieva z Meliksonem, jak dla mnie fantastycznie, gdyby Mały potrafił tak grać z Meliksonem to nasze trio by rozniosło ligę, niestety póki co Mały jest za "wolny" dla Meliksona.

Kibic1928 20.07.2011 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1129971)
Jeśli Małecki będzie grał tak jak w I połowię to raczej dla niego widzę ławkę rezerwowych. Knocił wszystko, zespół szybko atakuje klępą, a on podaje gdzieś w aut, przetrzymuje, niepotrzebnie strzela, nie podaje, nie gra z zespołem. W II połowie było lepiej, ale jak dla mnie niewystarczająco.

Ale strzelił gola:-) jak będzie knocił ale strzelał to Robert go nie zdejmie. On wie że Mały to piłkarz który musi zanotować parę niepotrzebnych dryblingów aby ten "enty" mu wyszedł i padła bramka.

Nie zmienia to faktu ze jest to frustrujące i mnie też się nie podoba:-)

qqq_b 20.07.2011 12:15

Ja pierdziele, bo zaraz mnie szlag trafi. 3/4 postów po meczu ze Skonto nie da sie czytać. Czy ta pogoda już na prawdę, aż tak działa? Jeden pisze, że "zmiażdżymy Litex", drugi mu odpowiada "jak my Skonto nie potrafimy zmiażdżyć nawet". Kolejny co kilka postów wypisuje swoje z dupy wzięte składy. Chłopie idź na trenerke lepiej ,a nie wypisuj takich bredni. Bunoza zagra na obronie, jak w zadnym meczu nie zagrał jeszcze, ale nieee - Maaskant go wystawi. Kolejni co chwile sie powtarzaja - "zagralismy fatalnie, z taka gra to litex nas rozjeeedzie!". Zaraz inni mu odpisuja - " Potrzebujemy czasu na dobrą gre, opanuj sie pokemonie albo wyjdz z forum". Inni najeżdzaja na Maleckiego - ze gra piach, ale zaraz wyjeżdzaja inni w obronie tego kopacza i piszą, że " i tak grał calkiem dobrze". No po prostu głowa BOLI! Proponuje zamknąc ten temat i otwierac go 12h przed kazdym meczem i zamykac 12h po meczu.

Zeby nie było offu:

I połowa to padaka i gra taka sama jak w 1-wszym meczu ze Skonto. II połowa rozegrana o klase lepiej. Wyróżnić można tylko Meliksona, Ivice i Pareiko. Każde dośrodkowanie na nasze pole karne to zagrożenie 2x większe od ataków pozycyjnych rywali. Ja nie wiem skąd to sie bierze. Mamy wysokich obrońców i powinniśmy spokojnie takie dośrodkowania niwelować. Jednak jakimś cudem obrońca albo nie trafia w piłke, która przechodzili dalej i stwarza kolejne zagrożenie, albo głowe nizszy napastnik Skonto wygrywa pojedynek. Brakuje nam swiezosci co jest logiczne. Gdybysmy teraz grali zajebista pilke, to bałbym się troche o kolejne tygodnie. Tak to widać lekki, ale jednak postęp. Tyle jesli chodzi o ten mecz.

WislaOnly 20.07.2011 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spontants (Post 1129956)
Chłopie idze z tymi Twoim składami do "konkurs o Wiśle" bo co strona to Twoje składy, naćpany jesteś? w FMa sie nagrałeś za bardzo? może Maaskanta chcesz zastapić? zrób kurs i ogień a nie pierdz tu codziennie z tymi składami


Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1129968)
Gdy wakacje się zaczynają, budzą się pokemony. Nie chcę nikogo obrażać, ale dajcie sobie na wstrzymanie z tymi składami, bo to zaczyna być denerwujące. ...nie mówiąc już o tym, że to jak wróżenie z fusów, gdy nie ma się pojęcia, w jakiej dyspozycji są piłkarze.

I bez napinki przed Liteksem, bo to zły znak.

Czy wam się w głowach czy w d***** poprzewracało? O czym jest temat? Mam wrażenie, że ja właśnie do pokemonów piszę. Jeden z drugim nie napisze żadnego sensownego posta, nie popisze się znajomością czegokolwiek, tylko za przeproszeniem ku*** troluje, krytykuje i wyśmiewa.
@Spontans nie podoba się to nie czytaj. Jeśli masz coś konkretnego do powiedzenia, odnośnie tych składów, to się wypowiedz, a jeśli nie to zamilcz. I nie pierdziel, że codziennie wypisuję te składy, bo raz je umieszczam a później zostają u mnie na opisie, więc się nie kompromituj pustymi frazesami...
@raindog, powiedz, po co powstał ten temat? Po to żeby pisać czy ładna pogoda dzisiaj?
Zresztą po co ja to piszę i do kogo... Bez pozdrowień!

Kryniu 20.07.2011 12:20

Stajemy przed ogromną szansą. Awans do IV rundy daje nam już miejsce w fazie grupowej LE czyli do miejsce o którym roku temu mogliśmy pomarzyć. Musimy jednak pokonać Litex a o tej drużynie nie mam zielonego pojęcia ale sądzę że są mniej więcej na naszym poziomie i z pewnością w naszym zasięgu. Jeśli pierwsi strzelimy to o wynik jestem spokojny.

rafalek 20.07.2011 12:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislaOnly (Post 1129976)
Czy wam się w głowach czy w d***** poprzewracało? O czym jest temat? Mam wrażenie, że ja właśnie do pokemonów piszę. Jeden z drugim nie napisze żadnego sensownego posta, nie popisze się znajomością czegokolwiek, tylko za przeproszeniem ku*** troluje, krytykuje i wyśmiewa.
@Spontans nie podoba się to nie czytaj. Jeśli masz coś konkretnego do powiedzenia, odnośnie tych składów, to się wypowiedz, a jeśli nie to zamilcz. I nie pierdziel, że codziennie wypisuję te składy, bo raz je umieszczam a później zostają u mnie na opisie, więc się nie kompromituj pustymi frazesami...
@raindog, powiedz, po co powstał ten temat? Po to żeby pisać czy ładna pogoda dzisiaj?
Zresztą po co ja to piszę i do kogo... Bez pozdrowień!


Temat powstał po to, by rozmawiać o szansach naszego zespołu, aby komentować zakończone mecze, a nie wróżyć z fusów!
Do typowania składów jest odpowiedni temat, wiec następnym razem umieszczaj je tam...

Bronex 20.07.2011 12:27

Ale popatrzcie jakie to forum jest po.......one.

1) Niech każdy sobie pisze co chce byle by się za bardzo nie odklejał od tematu Wisły ( póki się pojawiają symulacje składów nie widzę w tym nic szalonego czy infantylnego - ciekawe co byście pisali jakby chłopak napisał przepisy na jego ulubione potrawy a potem wrzucał linki do filmików jak je przyrządza).

2) Przecież to moje "zmiażdżymy ich" to jest figura retoryczna budowana z wyżyn sarkazmu i ironii. Przecież napisanie tutaj ,że Wisła gra słabo zaraz spotyka się z napaścią "fachowców ,którzy grają w piłkę" i posądzeniami o "malkontenctwo" oraz wyzwiskami w stylu "płaczki".

3) Zapomniał wół jak cielęciem był. Pewnie ,że nie które posty mogą być irytujące w swojej treści ale to nie znaczy ,że mamy na nie założyć embargo. Starsi forumowicze zawsze pisali z sensem i mega do rzeczy? No ciekaw jestem co by się stało jakbyśmy przejrzeli dorobek niektórych "senior member" sprzed lat. Pekomoniada pewnie aż się uszy zwijają.

4) Co do samych pucharów to moim zdaniem Liteks Łowicz jest do przejścia. Mnie cieszy progres zawodników. Zobaczymy jak to wyjdzie za tydzień we wtorek w Sofii. Na pewno Wisła będzie miała sporo sytuacji strzeleckich tylko oby nie zawiodła skuteczność. Tak jak Robo powiedział "mniej dymu , więcej ognia".

WislaOnly 20.07.2011 12:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 1129988)
Temat powstał po to, by rozmawiać o szansach naszego zespołu, aby komentować zakończone mecze, a nie wróżyć z fusów!
Do typowania składów jest odpowiedni temat, wiec następnym razem umieszczaj je tam...

Ok, Ok! Składy na kolejny mecz, były jako offtop do analizy gry zawodników, więc nie wiem w czym problem?

krzsmi11 20.07.2011 12:33

Co do Małeckiego to lepsza jego gra w 2 połowie nie zmienia moim zdaniem oceny jaka mogę mu za ten mecz wystawić. 1 połowa to dramat w jego wykonaniu. Jeszcze gorzej niż w Rydze. Owszem, strzelił ważną bramkę która odmieniła mecz ale nie oszukujmy się, na tle lepszego rywala taka akcja nie miałaby miejsca. Po bramce na 1-0 Skonto nie miało już nic do stracenia, nie murowali bramki to i Małeckiemu łatwiej się grało. Miał więcej miejsca i nie siedziało na nim po 2-3 gości. Niech Was więc ta sytuacja nie zmyli, jak to Małecki fantastycznie zagrał drugą połowę bo wystarczy, że przeciwnik będzie się bronił większą liczbą graczy, nie zostawi miejsca i Mały wróci do swoich ulubionych zagrań. Nie uczepiłem się go. Naprawdę. Gość ma potencjał i każdy to widzi. Gdyby jednak nie był aż tak krnąbrny i oporny na sugestie to z pewnością mógłby grać o wiele lepiej i skuteczniej z zyskiem dla siebie i drużyny.

rafalek 20.07.2011 12:34

Sam przyznałeś - były jako offtop - więc nie pasujące do tego tematu. Koniec teraz tego offtopu.

HEDu 20.07.2011 12:34

Niektorzy ogladaja widze mecz chyba dla jednego czy dwoch grajkow a reszty nie obserwuja. Jaliens wyprowadzał bardzo dobrze piłke, czasami poza swoją połowe nawet, ja nie widziałem jego błędów, choć widać jest mniej agresywny w odbiorze i w grze bark w bark niz Chavez, ale Chavez potrafił sie pomylić. Nunez znowu trafia bramke w sparingu, Jirsak z resztą też. Czy oni nie zasługują na coś więcej niż ostatnie 5-10 minut?

szprotson 20.07.2011 12:44

w końcu na spokojnie moge pokusić sie o analize wczorajszej gry.
Pierwszy raz ogladalem mecz na necie i czacie twsd. Jak ktoś chciałby sobie dać ignora i nie wie komu polecam tego czata. To co sie działo w połowie wołąło o pomste do nieba, ale juz nie roztrząsajmy niektorzy sa z Wisła na dobre i na złe, niektórzy przełaczają na Polsat badz przerzucają sie na Legie.

Tak jak sadziłem wyszliśmy identycznie jak w poprzednim spotkaniu. My w tym meczu nie musieliśmy nic. Skończyło by sie 0-0 to by sie skończyło, wynik który zapomniał by każdy po tygodniu.
Od pierwszego spotkania bardzo duzo osob płakało ze Wisła nie ma stylu. Panowie, czy ktokolwike pamieta spotkanie pierwszych rund elimiacji któego nie przegraliśmy a mieliśmy styl ? Nie. Bo styl to ma Barcelona a My gramy na tyle na ile przeciwnik pozwoli i tak jak ustawi Nas trener.

"Zespół zagrał bardzo profesjonalnie, cały czas kontrolowaliśmy mecz. Nie pozwoliliśmy przeciwnikowi w tym spotkaniu na nic. Uważam, że w pełni zasłużyliśmy na awans do kolejnej rundy” -Ja podzielam słowa trenera, Skonto nie zagroziło Nam nic...a MY? My nie musilismy sie odkrywać i atakować bo cały czas mielismy w zanadrzu jednobramkową przewage.
Do wszystkich którzy chcą ofensywnie wychodzić np.z 1 defensywnym pomocnikiem - Polecam gre Football Manager.

Gra mi sie podobała, kilka razy od obrony bardzo ładnie wyszliśmy z pod pressingu, kilka ciekawych przerzutów i przede wszystkim mądre kontrolowanie gry. Tak będzie wyglądała liga.
Taktycznie wczorajszy mecz był rozegrany naprawde bardzo mądrze, Skonto ustawia autobus i w końcu dostaje brame. Podchodzi wyżej a my wbijamy im druga. O to chodzi. Przypomne ze w lidze rok temu po tym jak zdobywaliśmy bramkę zaczynało sie sranko.

Najsłabszym piłkarzem dla mnie był....ktoś z trojki Paljic, Sobolewski, Małecki...hmm postawie na Sobola za żółtą kartke ktora złapał a nie powinien. Niestety lata juz nie te szybkość juz nie ta , mam nadziej ze nie powtórzy sie sytuacja z Żurawskim który był pchany od składu mimo iz grał piach. Radek miał kilka niedokładnych podań ale przede wszystkim masakrycznie zwalniał gre. Taki Nunez co przyszedł to jak mu ktoś podawał to oddawałz klepki, a jak podawano do Radka to trwało to 2,3 sekundy dłużej niż u piłkarza z nr.11.
Wilk to wilk, brakuje mu czasem jeszcze precyzji i koncentracji ale cały czas podchodzi pod gre, odgrywa z pierwszej piłki i zawsze wsadzi noge tam gdzie trzeba.
Ja bym juz na nim zaczynał opierać naszą destrukcje.
Lamey- facet ofensywnie bardzo ciekawy, przede wszystkim emanuje spokojnem ,widac u niego doswiadczenie, nie panikuje i nawet nieźle sie ustawia. Jednak jest jeden duży minus mianowicie jego ..przyśpieszenie. Nie wiem, moze sie dotrze jeszcze jakoś ale nie wygląda na najszybszego i kryje na radar. Nie jest typowym plastrem raczej piłkarzem z linii obrony który pomaga w konstrukcji akcji ofensywnych.
Patryk jak to patryk. Pierwsze 20 minut ...chyba poszedł na trybune. Przy ścisku, a taki niewatpliwie powstaje jak druzyna broni sie 10 chłopami Mały ginie. Ginie tak że nawet z lupą sie go nie da zobaczyć i jest bezproduktywny. Dopiero przy rozciągnięciu gry gdy pojawia sie wiecej miejsca Mały moze wykorzystać swoją szybkość (pomiajajac ze wg wiekszosci jest napchanym i wolnym koksem?). Bardzo słaby mecz Patryka..ale zrobił to co robił w tamtej rundzie wiele razy - Ratował. I tego oczekujemy.
i co do rajdów Patryka na które rowniez duzo malkontentów krzyczy : "Jeśli ma się piłkę, to trener wymaga od nas, żebyśmy brali ciężar gry na swoje barki. Cieszę się, że mi się to udało. Zawsze tak robię, chociaż potem jestem za to krytykowany”
Iliev i Melikson - zdecydowania para meczu. Takie klepki, wzajemne czytanie gry to ja moge oglądać non-stop. Z ivicy jeśli nie padnie fizycznie będziemy mieli wielką pocieche.
No i Dragan - on jest fullback a nie obronca. Defensywnie rzadki jak cholera.

Suma sumarum, najbardziej cieszy mnie to ze gramy tak jak chce trener i zaczynamy wykonywać jego założenia a nie ze założenia takie i takie ale mecz rządzi sie swoimi prawami.
P.s. zapomniałem o najlepszych piłkarzu Skonto - Nr 14, brać go 17 lat a wyglądał very good

WislaOnly 20.07.2011 12:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 1129989)
Ale popatrzcie jakie to forum jest po.......one.

1) Niech każdy sobie pisze co chce byle by się za bardzo nie odklejał od tematu Wisły ( póki się pojawiają symulacje składów nie widzę w tym nic szalonego czy infantylnego - ciekawe co byście pisali jakby chłopak napisał przepisy na jego ulubione potrawy a potem wrzucał linki do filmików jak je przyrządza).

2) Przecież to moje "zmiażdżymy ich" to jest figura retoryczna budowana z wyżyn sarkazmu i ironii. Przecież napisanie tutaj ,że Wisła gra słabo zaraz spotyka się z napaścią "fachowców ,którzy grają w piłkę" i posądzeniami o "malkontenctwo" oraz wyzwiskami w stylu "płaczki".

3) Zapomniał wół jak cielęciem był. Pewnie ,że nie które posty mogą być irytujące w swojej treści ale to nie znaczy ,że mamy na nie założyć embargo. Starsi forumowicze zawsze pisali z sensem i mega do rzeczy? No ciekaw jestem co by się stało jakbyśmy przejrzeli dorobek niektórych "senior member" sprzed lat. Pekomoniada pewnie aż się uszy zwijają.

4) Co do samych pucharów to moim zdaniem Liteks Łowicz jest do przejścia. Mnie cieszy progres zawodników. Zobaczymy jak to wyjdzie za tydzień we wtorek w Sofii. Na pewno Wisła będzie miała sporo sytuacji strzeleckich tylko oby nie zawiodła skuteczność. Tak jak Robo powiedział "mniej dymu , więcej ognia".

Bardzo dobrze napisane. Z sensem, z głową, pozwól, że się odniosę do tego co napisałeś:

Ad.1 Dla mnie oczywistym jest ze w skład tematu "Wisła w europejskich pucharach", mogą wchodzić takie rzeczy jak, analizy zawodników, statystyki, opinie, przypuszczalne składy. Gorzej jeśli ktoś zacznie pisać jakieś pierdoły typu:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez spontants (Post 1129956)
Chłopie idze z tymi Twoim składami do "konkurs o Wiśle" bo co strona to Twoje składy, naćpany jesteś? w FMa sie nagrałeś za bardzo? może Maaskanta chcesz zastapić? zrób kurs i ogień a nie pierdz tu codziennie z tymi składami

Bo jeśli to jest post pasujący do wymogów tematu, to ja nie mam pytań... taki z sensem, merytorycznie niebanalny!!:rotfl:

Ad. 2 Rozumie się, że dobra ironia rozładowuje napięcie, bawi, prowokuje do dyskusji. Ale, niestety, nie dla wszystkich jest jasna.

Co do meczu z Liteksem, też jestem zdania że jest on do przejścia, ale nie popadajmy w hura optymizm. Nasza gra nadal nie jest najlepsza, akcje opierają się głównie na akcjach indywidualnych. Brakuje zgrania. Liteks zrobił mniej transferów niż my, co może sugerować, ze ich gra jest bardziej zawiązana niż nasza. Ale jeśli zawodnicy dadzą z siebie 100% to myślę, że damy radę.

kubanczyk 20.07.2011 12:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HEDu (Post 1129997)
Niektorzy ogladaja widze mecz chyba dla jednego czy dwoch grajkow a reszty nie obserwuja. Jaliens wyprowadzał bardzo dobrze piłke, czasami poza swoją połowe nawet, ja nie widziałem jego błędów, choć widać jest mniej agresywny w odbiorze i w grze bark w bark niz Chavez, ale Chavez potrafił sie pomylić. Nunez znowu trafia bramke w sparingu, Jirsak z resztą też. Czy oni nie zasługują na coś więcej niż ostatnie 5-10 minut?

chlopie to byl sparing , to byla Garbania.

dalbys sobie spokoj juz ze swoim pupilem, w meczu ze skonto dostaje 5 minut, z liteksem dostanie moze 10. to jest zapchajdziura nic wiecej

Teqcontroller 20.07.2011 12:47

Ja myślę że Kirm posiedzi na ławie , Iliev jest b.dobry zresztą tak myślałem od początku jak przyszedł do Wisły.
Na mecz z Litexem Wisła zagra pewnie tak jak z Lechią. Co do taktyki , wczorajszy mecz pokazał dwa oblicza , albo chce się grać albo nie , Wilk jak chce zagrać do przodu to zagra ładną piłkę , widocznie Maaskant od początku kazał nie ryzykować. We wtorek się przekonamy jakie jest prawdziwe oblicze Wisły Maaskanta.

FraMat 20.07.2011 12:54

Chyba sam sobie zaprzeczasz?
Porównaj to, co tu napisałeś

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1130000)
Najsłabszym piłkarzem dla mnie był....ktoś z trojki Paljic, Sobolewski, Małecki...hmm postawie na Sobola za żółtą kartke ktora złapał a nie powinien. Niestety lata juz nie te szybkość juz nie ta , mam nadziej ze nie powtórzy sie sytuacja z Żurawskim który był pchany od składu mimo iz grał piach. Radek miał kilka niedokładnych podań ale przede wszystkim masakrycznie zwalniał gre. Taki Nunez co przyszedł to jak mu ktoś podawał to oddawałz klepki, a jak podawano do Radka to trwało to 2,3 sekundy dłużej niż u piłkarza z nr.11.

z tym, co napisałeś wczesniej:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1130000)
styl to ma Barcelona a My gramy na tyle na ile przeciwnik pozwoli i tak jak ustawi Nas trener.

"Zespół zagrał bardzo profesjonalnie, cały czas kontrolowaliśmy mecz. Nie pozwoliliśmy przeciwnikowi w tym spotkaniu na nic. Uważam, że w pełni zasłużyliśmy na awans do kolejnej rundy” -Ja podzielam słowa trenera, Skonto nie zagroziło Nam nic...a MY? My nie musilismy sie odkrywać i atakować bo cały czas mielismy w zanadrzu jednobramkową przewage.
Do wszystkich którzy chcą ofensywnie wychodzić np.z 1 defensywnym pomocnikiem - Polecam gre Football Manager.

Trener Maaskant najprawdopodobniej polecił Sobolowi i Wilkowi trzymac piłke, zwalniac grę, prowokować graczy Skonto do wyjścia wyżej.
Mnie też takie granie denerwowało, bo wyglądało... rozpaczliwie i żałośnie, zupełnie jakby nie potrafili zagrać szybko do przodu.
Błąd. Oni potrafią, ale trener żąda od nich w tej fazie czegoś innego. I oni to realizują.
A że wygląda brzydko dla oka, że gra pozornie sie nie klei, że kibic wolałby by Sobol albo Wilk zamiast realizowac zadania narzucone przez trenera szybko przenosili grę pod pole karne przeciwnika?

Przyzwyczajajmy się... dopóki nie będziemy w szczycie formy i nie będziemy mieli 100% wykonawców taktyki Maaskanta, żeby grac jak Holandia, będziemy grali jak holandia.

fanfan 20.07.2011 12:54

Można gdzieś pobrać cały ten mecz ? Ponieważ nie miałem możliwości by go obejrzeć a chciałbym to nadrobić.

FraMat 20.07.2011 12:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fanfan (Post 1130006)
Można gdzieś pobrać cały ten mecz ? Ponieważ nie miałem możliwości by go obejrzeć a chciałbym to nadrobić.

Jest na tym forum taki temat: http://www.wislakrakow.com/forum/sho...?t=463&page=49
Czaisz?

PANDEM0NIUM 20.07.2011 12:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HEDu (Post 1129997)
Nunez znowu trafia bramke w sparingu, Jirsak z resztą też. Czy oni nie zasługują na coś więcej niż ostatnie 5-10 minut?

Wg innego wiślackiego portalu trafiali

1-0 Łukasz Garguła (33.)
2-0 Dudu Biton (37.)
3-0 Tomáš Jirsák (61.)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1130000)
No i Dragan - on jest fullback a nie obronca. Defensywnie rzadki jak cholera.

Wszystko ok tylko jedno pytanie. Jaka jest róznica pomiędzy fullback a obrońcą?

szprotson 20.07.2011 13:02

Framat - nie zrozumiałes mnie tak jak bym tego oczekiwał. Ja wiem czym zajmuje sie defensywny pomocnik, ale kilka razy była taka sytuacja ze Sobol dostawał piłke i rozkładał ręce mimo iż miał komu zagrać. W drugiej połowie bodajże Wilka z Paljicem walczyli o piłke , Sobol sie w.......ił pomiedzy nich i nie dosc ze dwóch naszych leżało to piłke straciliśmy. W pierwszej połowie Radek ma piłke atak pozycyjny a on robi wrzutke na bodajze Ivice którego kryje z 4 chłopów zamiast spokojnie czekać i wciągać Skonto, a gdy miał okazje piłke rzucić z PIERWSZEJ do partnera do przodu gry bodjaze wychodzilismy z kontry to stanął w miejscu rozłożył ręce i obrocił sie na piłce nie dając nic. Podczas dwumeczu i ostanich sparingow odnosze wrazenie ze Radek ma problem z podaniami ...ku** a przeciez nigdy tak nie było.

E: i ja nie mowie ze gra sie nie klei bo gra sie kleiła. Jak trzeba było to w ataku był ruch wymiana pozycji. Szkoda ze Cwetan jeszcze jest w śnie zimowym ale z meczu na mecz licze że będzie lepiej.
Moze przesadzam, bo Sobol to ktoś kto juniorskich błędów nie popełniał, a teraz mu sie zdarza.
TO co jest teraz to jest gra w piłke, jak cofne sie w czasie i przypomne co Wisła grała za czasów np. Okuki to jest niebo i ziemia.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maaskant
„W przerwie powiedziałem zawodnikom, że robimy dym, ale nie pożar. Graliśmy za wolno piłką, zbyt mało było ruchu na boisku"

Twoja teoria ze trener kazał im zwalniać grę, upadła.

WislaOnly 20.07.2011 13:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1130005)
Chyba sam sobie zaprzeczasz?
Porównaj to, co tu napisałeś


z tym, co napisałeś wczesniej:

Trener Maaskant najprawdopodobniej polecił Sobolowi i Wilkowi trzymac piłke, zwalniac grę, prowokować graczy Skonto do wyjścia wyżej.
Mnie też takie granie denerwowało, bo wyglądało... rozpaczliwie i żałośnie, zupełnie jakby nie potrafili zagrać szybko do przodu.
Błąd. Oni potrafią, ale trener żąda od nich w tej fazie czegoś innego. I oni to realizują.
A że wygląda brzydko dla oka, że gra pozornie sie nie klei, że kibic wolałby by Sobol albo Wilk zamiast realizowac zadania narzucone przez trenera szybko przenosili grę pod pole karne przeciwnika?

Przyzwyczajajmy się... dopóki nie będziemy w szczycie formy i nie będziemy mieli 100% wykonawców taktyki Maaskanta, żeby grac jak Holandia, będziemy grali jak holandia.

Zgodzę się co do tego, ale mam troszkę mieszane uczucia do tego kiedy Maascant zrobi zmiany. Graliśmy dwoma defensywnymi, rozumiem. Ale kiedy padła pierwsza bramka, szkoda, że trener nie zrobił, 2 zmian, żeby poćwiczyć ustawienie bardziej ofensywne. Zrobił to owszem, ale po 70 minucie. Mógł od razu wpuścić Nuneza czy Gargułę. Bdw ciekawe jest, dlaczego Maascant wpuszcza Nuneza do środka? Czyżby szykowało się pożegnanie z jednym z dwójki Jirsak, Garguła?

fanfan 20.07.2011 13:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1130008)
Jest na tym forum taki temat: http://www.wislakrakow.com/forum/sho...?t=463&page=49
Czaisz?

Dzięki , nie wiedziałem że jest taki temat.

alberto 20.07.2011 13:09

http://www.malopolskatv.pl/wisla-w-iii-rundzie/

PhantomRanger 20.07.2011 13:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Borinho (Post 1129963)
Wczorajszy mecz pokazał jedną rzecz ... że Maaskant podobnie jak Kasperczak ma raczej żelazny skład i na tych zawodników będzie stawiał z Liteksem . Mimo to cieszy że mamy silną ławkę i wierze że jeśli zajdzie potrzeba ci którzy wejdą będą w stanie dac z siebie maksa.
Trzeba wyjść i walczyć na maksa jak za dawnych lat !!! to wierze że awansujemy i będziemy 1 krok od Ligi Mistrzów a dalej nie ma już nic do stracenia !!!. Poza tym układ jest dla nas dobry 1 mecz away drugi home !!!... nawet małe niepowodzenie w 1 meczu można odrobić przypominam tu Beitar z ostatnich meczy. !!! Także teraz dobrze przeanalizować grę rywala i do Boju Wisła !!!

Raczej żaden trener nie zmienia składu co mecz, bo burdel byłby i płacz, że nie stawia na żelazną 11. Widać nikomu nie można dogodzić. Plan absolutnego minimum został wykonany tzn. dwie wygrane w eliminacjach i +2 punkty do rankingu. Ten dwumecz może przypominać wspomniane przez ciebie starcie z Beitarem. Możliwe, że to rywale na podobnym poziomie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 1129918)
A ja myślę ,że przy takich postępach w grze Liteks możemy zmiażdżyć. To jest drużyna mniej więcej kadrowo na poziomie Lecha Poznań. Musimy wygrać pierwsze spotkanie w Sofii.

Ważne, aby tam nie przegrać. Jeśli nie można wygrać to przynajmniej pokusić się o remis bramkowy i takie 2:2 lub wygrać 3:2 i byłoby dla nas bardzo dobra pozycja wyjściowa przed rewanżem.

Kibic1928 20.07.2011 13:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislaOnly (Post 1130014)
Zgodzę się co do tego, ale mam troszkę mieszane uczucia do tego kiedy Maascant zrobi zmiany. Graliśmy dwoma defensywnymi, rozumiem. Ale kiedy padła pierwsza bramka, szkoda, że trener nie zrobił, 2 zmian, żeby poćwiczyć ustawienie bardziej ofensywne. Zrobił to owszem, ale po 70 minucie. Mógł od razu wpuścić Nuneza czy Gargułę. Bdw ciekawe jest, dlaczego Maascant wpuszcza Nuneza do środka? Czyżby szykowało się pożegnanie z jednym z dwójki Jirsak, Garguła?

Robert mówił o tym od początku pobytu Nuneza w Krakowie - będzie grał na środku pomocy. Nie zapowiada się aby Guła lub Jirsak mieli w najbliższej przyszłości opuścić Wisłę.

KOMINEK 20.07.2011 13:14

Zobaczymy jak nasi zniosą warunki pogodowe we wtorek o 20 ma być temp. około 26 stopni wilgotność uwaga 76 % możliwość opadów. Nie najlepiej dla nas

Kibic1928 20.07.2011 13:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1130024)
Zobaczymy jak nasi zniosą warunki pogodowe we wtorek o 20 ma być temp. około 26 stopni wilgotność uwaga 76 % możliwość opadów. Nie najlepiej dla nas

Warunki takie same dla obydwu drużyn, stopień przygotowania obu zespołów podobny - poprostu będzie słaby mecz ale ważne aby wynik był korzystny.

szprotson 20.07.2011 13:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kibic1928 (Post 1130028)
Warunki takie same dla obydwu drużyn, stopień przygotowania obu zespołów podobny - poprostu będzie słaby mecz ale ważne aby wynik był korzystny.

to jeszcze może powiedz jaki bedzie wynik to z chęcią obstawie.

zim zum 20.07.2011 13:21

Po tych skrótach z Mogren widać, że rywale dużo strzelają z dystansu. Ja mam tylko nadzieje, że za tydzień o tej porze piłkarze nie będą opowiadali "nie wiemy co się stało", "będziemy dalej walczyć", "zaskoczyli nas" itp. Osobiście już mam dość tego pieprzenia. A bo zagraliśmy słabiej, bo jeszcze forma nie ta, a bo to a bo tamto. We wtorek mają mecz o wszystko. Albo pokażą, że coś są warci i przejdą Litex albo odpadną i zostanie coroczne opowiadanie o "zaskoczeniu" "ładowaniu akumulatorów" itp a inni będą grali dalej.

Ja mam największe obawy o naszą obronę, bo póki co prezentuje się średnio. Nawet grające antyatak Skonto potrafiło kilkukrotnie zagrozić naszej bramce, głównie przy wydatnym udziale naszych defensorów.

mc-money 20.07.2011 13:23

A ja widzę jak narazie same plusy Wisły.
Obrona nam zacyna funkcjonować (powiecie, że słaby rywal?), naprawde Lamey mnie pozytywnie zaskakuje, Chavez może ma problemy z wyprowadzaniem, ale przynajmniej stara się utrzymać zero z tyłu i ja to cenie. Jaliens powoli nam sie rozkręca (może wkońcu skończy popełniać błedy), na środku jeszcze walczy o skład Bunoza (ew za Jaliensa) , za Paljica powoli będzie wchodził do składu Diaz. formacja obrony musi się zgrywać miesiącami, ale Diaz wygryzie Paljica. Nie zapominając, że Jovanović może wejść na środek, bądź bok.

A najbardziej optymistycznie napawa mnie duet Illiev-Melikson, szukają się, jest ta chemia, która jest potrzebna w piłce! Co do Nuneza- za mało go widziałem, żeby go oceniać. Mam nadzieję, że Illiev zagości na dłużej w 1 składzie.

Kibic1928 20.07.2011 13:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1130029)
to jeszcze może powiedz jaki bedzie wynik to z chęcią obstawie.

Nie powiem, sam zgarnę kasę.

Markus 20.07.2011 14:11

Wczorajszy mecz pokazał, że forma i dyspozycja fizyczna zespołu poprawia się. To oczywiście bardzo dobrze przed spotkaniem z Bułgarami.

Maaskant na razie stawia na grę dwójką defensywnych pomocników w środku pola, bo to wyraźnie lepiej wyważa proporcje między defensywą i ofensywą. Taką ma strategię, która na razie się sprawdza, taką wizję, trzeba to zatem uszanować i nie domagać się by wprowadzał zmiany dla samych zmian. Jest w niej sporo racji, bo Sobolewski niestety nie należy do zawodników młodych i w pojedynkę ma problemy z powstrzymywaniem akcji rywali w środku pola, a to kluczowy element gry. Zapewne dlatego Maaskant woli dać mu wsparcie Wilka niż wpuścić bardziej ofensywnego Gargułę.

Zobaczymy, czy podobnie będzie z Litexem.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:56.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl