Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

tragez88 11.09.2009 16:39

Szacunek Trenerze za te słowa!

uzytkownik_forum 11.09.2009 23:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tragez88 (Post 791698)
Szacunek Trenerze za te słowa!

Juz sie tak nie onanizujmy ta mysla. Powiedzial cos, co powinien powiedziec kazdy normalny czlowiek, piastujacy pewne stanowisko i wiedzacy, ze glupim tekstem moze spalic za soba wislackie mosty i majac na uwadze, jak niepewna moze byc wspolpraca z PZPN. Moze nie calujmy Go po stopach, bo zachowal sie po prostu rozsadnie.

ociec Ciemka 12.09.2009 15:15

uważasz, że wyrażenie szacunku, to całowanie po stopach?

Pablo84 12.09.2009 15:22

Wystarczy troszkę populizmu by na forum były ochy i achy.

FredzIo 12.09.2009 15:36

Tarasiewicz, to od razu powiedział, że jeśli reprezentacja go zechce to po.......i Śląska...

uzytkownik_forum 12.09.2009 16:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ociec Ciemka (Post 791949)
uważasz, że wyrażenie szacunku, to całowanie po stopach?

Uwazam, ze powinnismy taka deklaracja przyjac chlodno jako deklaracje bez szczegolnych emocji. Gdyby powiedzial, ze nie, bo najpierw z Wisla wjedzie do LM, bo tam jest jej miejsce, a jak sie to nie uda, to zgodzi sie na nizszy kontrakt za rok, by jednak do tego doprowadzic, i na dzis dzien wie, ze jest za slaby na Kadre, to wtedy szacunek pelna geba. Teraz powiedzial to, co profesjonalista i czlowiek myslacy powinien powiedziec. Czyli formulke dyplomatyczna.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 791951)
Wystarczy troszkę populizmu by na forum były ochy i achy.

Wlasnie, wlasnie... Jakby dodal jeszcze, ze ma kalendarz Wisly w przedpokoju, to niektorzy by mu zrobili... No.

szprotson 14.09.2009 11:06

wczoraj w Lidze Plus Extra, bardzo ciekawie wypowiedzial sie Skorza na tematy reprezentacji.
Bardzo fajny wywiad, jesli ktos nie widzial, polecam, napewno sie znajdzie gdzies

Vinci 14.09.2009 15:54

Ze zdumieniem przeczytałem w poniedziałkowym Przeglądzie Sportowym wywiad ze mną autorstwa Dariusza Łuszczyny, którego nie udzielałem. Materiał ten został oparty na moich wypowiedziach z konferencji prasowej, które zostały przeinaczone.

Niestety to już kolejny raz, kiedy mogę mieć zastrzeżenia do współpracy z Przeglądem Sportowym. Po raz kolejny, zamiast opublikować moje wypowiedzi, dziennikarze tej gazety przeinaczają je taki sposób, że mają one niewiele wspólnego ze słowami wypowiadanymi przeze mnie.

Dziwi fakt, że dziennikarz tworzy wywiad ze mną, rzekomo swojego autorstwa, na podstawie wypowiedzi z konferencji prasowej. Dziwi, że zamiast rzetelnie przekazać to, co powiedziałem, wymyśla swoją interpretację moich słów. Pragnę zaprotestować przeciwko takiej „pracy” dziennikarskiej.

Maciej Skorża
Trener Wisły Kraków




W związku z zaistniałą sytuacją na oficjalnej stronie internetowej Wisły Kraków www.wisla.krakow.pl został opublikowany film, w którym przedstawione są wypowiedzi trenera Skorży. Zainteresowane osoby zachęcamy do porównania ich z materiałem, który ukazał się w Przeglądzie Sportowym.

Wisła Kraków informuje również, że w związku z zaistniałą sytuacją zawodnicy, trenerzy i pracownicy klubu do odwołania nie będą rozmawiali z przedstawicielami Przeglądu Sportowego.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Nehiar 17.09.2009 16:50

Cytat:

Wcześniej propozycję tymczasowej pracy odrzucili Maciej Skorża, Jerzy Engel i Paweł Janas.
Źródło: Orange Sport Info
ciekawe ...

Marszałek 20.09.2009 20:51

Brakuje nam napastnika. Tylko powiem,że był jeden. Niedzielan się nazywał. Zamiast niego nasz genialny trener, ściągnął Beto. Niedzielan później usłyszał,że nie ma co liczyć na występy w pierwszym zespole. Grał w ME,odszedł. I teraz pokazuje co i jak. My natomiast nie mamy obecnie napastnika. Wszystko to nic, w kontekście tego,że pan Skorża będzie teraz miał większy wpływ na politykę kadrową klubu. Że Cupiał jeszcze na to wszystko siły?

BLACHA09 20.09.2009 20:58

co możemy zrobić ? pytam szczerze... no właśnie nic- niestety

sandomingo 20.09.2009 21:04

Skorża to musi mieć gadane jak Kasperczak. Cupiał znów dał się omotać.

Ten mecz to nie jest żaden przypadek. Wystarczy popatrzyć na jakikolwiek trening. Im naprawdę niewiele wychodzi.

spartan 20.09.2009 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 795136)
Ten mecz to nie jest żaden przypadek. Wystarczy popatrzyć na jakikolwiek trening. Im naprawdę niewiele wychodzi.

Nawet to co im "nie wychodzi" dziś by wystarczyło, gdyby Małemu nie gasło światło przed oczami w momencie w którym należało podać piłkę... Od czasu zawirowania z jego kontraktem wydaje się być inną osobą. I nie jest to pozytywne...Niestety.

Marszałek 20.09.2009 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BLACHA09 (Post 795130)
co możemy zrobić ? pytam szczerze... no właśnie nic- niestety

Możemy. Gdy będzie stadion i jakie takie zaplecze, należy podpisać jakiegoś szkoleniowca z zachodu,Włocha czy kogoś w tym stylu, i niech buduje zespól od podstaw. Nawet kosztem porażek w lidze. Dać mu wolną rękę i czas,np pięciu lat. Że za ten czas fajnie by było aby Wisła grała w LE z realnymi szansami na wyjście z grupy. Niech gość uczy podejścia do zawodu piłkarza od podstaw,niech pokazuje jak stworzone jest u niego w kraju szkolenie młodzieży. I niech to wszytko przenosi na nasz grunt. Inaczej będziemy mieć prowizorkę tak jak obecnie. Ani to drużyna,ani to zawodnicy ani to trener ani to wyniki.

JrQ- 20.09.2009 22:15

Oszaleliście, a co niby Skorża miał na boisko wejść i bramki ładować?
Przecież wyraźnie było widać, jak nasi są słabi z przodu, nawet prostej klepki ani razu nie zagrali, Małecki to nawet ze dwa razy prosto nie kopnął, Kirm się o własne nogi potykał, a Brożek to chyba zapomniał, że ma strzelać, a nie podawać...

allond 21.09.2009 00:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 795168)
Możemy. Gdy będzie stadion i jakie takie zaplecze, należy podpisać jakiegoś szkoleniowca z zachodu,Włocha czy kogoś w tym stylu, i niech buduje zespól od podstaw. Nawet kosztem porażek w lidze. Dać mu wolną rękę i czas,np pięciu lat. Że za ten czas fajnie by było aby Wisła grała w LE z realnymi szansami na wyjście z grupy. Niech gość uczy podejścia do zawodu piłkarza od podstaw,niech pokazuje jak stworzone jest u niego w kraju szkolenie młodzieży. I niech to wszytko przenosi na nasz grunt. Inaczej będziemy mieć prowizorkę tak jak obecnie. Ani to drużyna,ani to zawodnicy ani to trener ani to wyniki.

widzę ,że Twój tok myślenia jest bardzo podobny do mojego :) z tym ,że ja bym zostawił Skorżę w spokoju - jest naprawde dobrym trenerem, brak mu może jeszcze odpowiedniego doświadczenia ale naprawdę szybko się uczy . Dać mu czas tak jak kolega stwiedził , odpowiednie fundusze(cała kasa ze sprzedanych zawodników na nowe transfery tak by te pieniądze realnie szły na wzmacnianie składu a nie łatanie dziury budżetowej) dobrać naprawdę młody dobrze rokujący i szeroki sztab trenerski. Tych młodych trenerów wysyłać na staże zagraniczne tak by się uczyli szkolenia u najlepszych a nie jakiś pzpn'owkich dziadków. Zbudować system szkolenia młodzieży i wyłapywania nastoletnich talentów z niższych lig. To wszystko kosztem choćby tymczasowej słabszej pozycji klubu w Ekstraklasie

KOMINEK 21.09.2009 07:05

Proszę ochłońcie trochę na razie to chyba Wisła ma lidera 4 punkty przewagi nad 2 miejscem jedną z najlepszych serii w historii. A z postów wygląda jakbyśmy gdzieś dół tabeli okupowali.

crazykaro 21.09.2009 07:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 795168)
Możemy. Gdy będzie stadion i jakie takie zaplecze, należy podpisać jakiegoś szkoleniowca z zachodu,Włocha czy kogoś w tym stylu, i niech buduje zespól od podstaw. Nawet kosztem porażek w lidze. Dać mu wolną rękę i czas,np pięciu lat. Że za ten czas fajnie by było aby Wisła grała w LE z realnymi szansami na wyjście z grupy. Niech gość uczy podejścia do zawodu piłkarza od podstaw,niech pokazuje jak stworzone jest u niego w kraju szkolenie młodzieży. I niech to wszytko przenosi na nasz grunt. Inaczej będziemy mieć prowizorkę tak jak obecnie. Ani to drużyna,ani to zawodnicy ani to trener ani to wyniki.

A czemu nie można dać 5 lat Skorży kosztem porażek w lidze i pucharach żeby zbudował silny zespół skoro stał się już managerem. To jest właśnie takie zaściankowe myślenie. Weźmy kogoś z zewnątrz a za 5 lat będziemy mistrzami świata.
Zobaczymy jakie ruchy zrobi Skorża przed kolejnymi pucharami. Jak dobrze wiecie jeszcze się nie udało wygrać 10 meczów z rzędu ponieważ forma piłkarze nie twa aż tak długo. Doskonale było widać że pod koniec sierpnia Wisła grała najlepszą piłkę w kraju, a teraz zaczął się okres gdy będziemy się bić z rywalami o punkty, a następnie będzie taki gdy znowu wszystkich odgonimy

tofik 21.09.2009 08:15

Skorża już jakiś czas pracuje. I nie powiedziałbym, że drużyna zrobiła wielki postęp. Raczej sie cofa.
Z resztą jak można budować zespół, skoro większość i tak zalezy od RN i Cupiała ? Żeby to miało ręce i nogi to trzeba dać trenerowi powiedzmy 3 lata.
I w tym okresie robić to co on chce. A nie to, co innym pasuje.
Niby teraz Skorża ma mieć więcej do powiedzenia, oby tak było. Ale cudów się nie spodziewam.

spirit 21.09.2009 08:17

A czy przypadkiem nie zdobyliśmy ze Skorża 2 MP i nie jesteśmy na dobrej drodze do trzeciego?

Mierzmy siły na zamiary, naprawdę.

_ukoL 21.09.2009 08:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 795218)
Proszę ochłońcie trochę na razie to chyba Wisła ma lidera 4 punkty przewagi nad 2 miejscem jedną z najlepszych serii w historii. A z postów wygląda jakbyśmy gdzieś dół tabeli okupowali.

Dokładnie. Jeszcze jak dodamy do tego, że praktycznie cały sezon Wisła gra na wyjeździe to wychodzi na to, że póki co jest się z czego cieszyć.

Wisła V 21.09.2009 08:44

Dajmy czas Skorży..nie chodzi o to żeby co chwila zmieniać trenera tylko trzeba dać mu czas żeby mógł przestawić drużynę na swój system..Narazie mamy ze Skorżą 2MP i dobry start..Ale jeśli grajkom nie będzie się chciało biegać to tu nawet sir Alex Ferguson nie pomoże..Powinni piłkarzom za takie mecze wstrzymywać wypłaty to może by ich zachęciło do walki..

Ikki 21.09.2009 09:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 795218)
Proszę ochłońcie trochę na razie to chyba Wisła ma lidera 4 punkty przewagi nad 2 miejscem jedną z najlepszych serii w historii. A z postów wygląda jakbyśmy gdzieś dół tabeli okupowali.

Oto chodzi. Przed nami najcięższy sezon z ostatnich lat... wszystkie mecz na wyjeździe, a mimo to start był dobry. Dajmy spokój Skorży bo drużyna póki co nie zawodzi.

tomasz_19 21.09.2009 09:14

Wiem, że to tylko gdybanie, ale jeśli uznaliby prawidłowo zdobytą bramkę Diaza i Kirm zamiast w spojenie trafiłby w okienko to inne mieliby co niekórzy nastroje... taka jest piłka, niektórych rzeczy nie przeskoczysz... chłopakom dopisało troszke mniej szczęścia i taki wynik niestety... passa się skończyła, ale to nie znaczy, że teraz będziemy przegrywać mecz za meczem... ochłońcie troszke ludzie i zostawcie trenera Skorże w spokoju ;/

firstborn 21.09.2009 09:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 795168)
Możemy. Gdy będzie stadion i jakie takie zaplecze, należy podpisać jakiegoś szkoleniowca z zachodu,Włocha czy kogoś w tym stylu, i niech buduje zespól od podstaw. Nawet kosztem porażek w lidze. Dać mu wolną rękę i czas,np pięciu lat. Że za ten czas fajnie by było aby Wisła grała w LE z realnymi szansami na wyjście z grupy. Niech gość uczy podejścia do zawodu piłkarza od podstaw,niech pokazuje jak stworzone jest u niego w kraju szkolenie młodzieży. I niech to wszytko przenosi na nasz grunt. Inaczej będziemy mieć prowizorkę tak jak obecnie. Ani to drużyna,ani to zawodnicy ani to trener ani to wyniki.

wiesz, chyba to juz kiedys przerabialismy, mielismy takiego jednego trenera, Dana Peetrescu, ktory z pilkarskiego zaduoia do nas nie przyjechal, tylko mial za soba solidna karieire w wielkiej brytanii. czytales gdzies jego sotatnie wypowiedzi na temat polskiej pilki. nasi kopacze to minimalisci, tu nie ma pedu do sukcesu, tu jest ped do kasy. moze to jest efekt tego ze jestesmy biednym krajem i jak mam mozliwosc to sie musze nachapac ile sie da i to jeszcze najmniejszym kosztem... nie wiem, z czego to wynika, ale w naszych pilkarzach nie ma mentalnosci zwyciezcy. i przypuszczam, ze trener z zachodu tez by tu nie pomogl. kazalby zapierdalac pilkarzom, a ci albo by polegli kontuzjowani, albo zaczeliby grac przeciwko niemu, tak jak zrobili to z petrescu.

problem tkwi w szkoleniu mlodziezy, to ttam powinno sie im wszczepic ped do zwyciestwa, nauczyc pewnej mentalnosci. jakc chcemy odnosic sukcesy przy pomocy naszych pilkarzy, to zatrduniajmy prawdziwych fachowcow druzynach junirskich, mlodej ektraklasdsy itp.

Marszałek 21.09.2009 09:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 795234)
A czemu nie można dać 5 lat Skorży kosztem porażek w lidze i pucharach żeby zbudował silny zespół skoro stał się już managerem. y

Jego możliwości i umiejętności kończą się na walce o MP. Wyżej nie ogarnia. Jak na dłoni widać błędy jakie popełnia. Co roku jest to samo, do tego nie potrafi w pełni wykorzystywać potencjału zawodników itd,niczym nie poparte przywiązanie do nazwisk, błędy w przygotowaniach itd. Z takim trenerem nie zajedziemy daleko. Na tle tego co reszta ligi prezentuje Wisła powinna czarować grą, mieć opracowane schematy. Tak w skrócie. Póki co to im dalej tym słabej a gra wygląda jak kopanina z A klasowych pastwisk. To jest trener,który już nic nowego nam nie zagwarantuje. Tak jak żaden polski trener.



Poza tym nazywasz to zaściankowym myśleniem. uważam,ze chyba w schemat socjologiczny wpadłeś. Niestety fachowcy pracują na zachodzie, nie przez przypadek polscy trenerzy nigdzie nei są zatrudniani a gra ligowych zespołów wygląda jak wygląda. Titaj potrzeba fachowca,któy będzie widział jak do sprawy,a nie faceta dla ,którego Levadia i Polonia Bytom są druzynami poza zasięgiem. Z całym szacunkiem ale przy Skorży Debrecyn wydaje mi się ekipą nie do ogrania. Ba, nad remisem bym się zastanawiał.

AYALA 21.09.2009 09:57

piszecie o trenerach z zagranicy żeby nauczyli Wisłe grac po europejsku ale ten temat był już przerabiany.Na szkoleniowca z nazwiskiem to nas nie stac.Czasem owszem trafi sie za rozsądne pieniądze taki Petrescu ale częściej pewnie Okuka czy Liczka których Skorża przerasta o wieki

FraMat 21.09.2009 10:55

Nie wiem za ile trenował u nas Petrescu - ponoć wtedy było to 200 tys zł....
:lol:
:lol:
:lol:

Teraz w Rumunii, gdzie został doceniony pracuje za 500 tys euro w małym klubiku i łatwiej jest zwolnić nieudolnego piłkarzyka, który gra za 150 tys euro (to chyba najwyższy kontrakt w Unirei) niż trenera, którego zdanie liczy sie przede wszystkim w klubie

Marszałek 21.09.2009 10:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 795270)
.Na szkoleniowca z nazwiskiem to nas nie stac.ki

Stać,stać,tylko że nie może być inaczej jak w klubie robi się takie wydatki jak, 350 tysiecy na Łobodzińskiego. Przy takich płacach na zasadzie,wkład w zespół sobie a zarobki sobie to i Inter by był bidnym klubem. Póżniej będzie płacz,że na Alvareza kasy nie ma. No bo być nie może,jakim cudem.

Pero 21.09.2009 11:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 795238)
Skorża już jakiś czas pracuje. I nie powiedziałbym, że drużyna zrobiła wielki postęp. Raczej sie cofa.

Zgadzam się w 100% Cały czas czekam aż za jego kadencji zagramy taki mecz że po ostatnim gwizdku uśmiech nie będzie schodził z twarzy. Ale obawiam się że nie doczekam takiego meczu. U niego liczy się przede wszystkim taktyka.

crazykaro 21.09.2009 11:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 795298)
Zgadzam się w 100% Cały czas czekam aż za jego kadencji zagramy taki mecz że po ostatnim gwizdku uśmiech nie będzie schodził z twarzy. Ale obawiam się że nie doczekam takiego meczu. U niego liczy się przede wszystkim taktyka.

Jakbyś nie pamiętał to jest 70% tego zespołu który zajął 3 lata temu 8 miejsce w tabeli. Gdybyśmy się cały czas cofali to powinniśmy chyba walczyć już o utrzymanie w ekstraklasie:lol: Dodatkowo mamy 2 podstawowych grajków kontuzjowanych (Garguła i Boguski). Nie da się prowadzić cały czas zespołu po zwycięstwa z tak krótką ławką rezerwowych. Poza tym grając z naszymi ligowcami nie można doskonalić swoich umiejętności bo do tego są potrzebne wyzwania jak mecze z Legią czy Lechem z którymi gramy 2 razy do roku.

A ja zamontowałbym naszym grajkom ten system co jest w LM, który mierzy odległość przebiegniętą podczas meczu i m.in. na tej podstawie wypłacał im pensje:>

Proud 21.09.2009 11:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 795298)
Zgadzam się w 100% Cały czas czekam aż za jego kadencji zagramy taki mecz że po ostatnim gwizdku uśmiech nie będzie schodził z twarzy. Ale obawiam się że nie doczekam takiego meczu. U niego liczy się przede wszystkim taktyka.

był taki jeden mecz, z Beitarem:-)

ale cały czas czekam na mecz typu Lech - Wisła 3:3 za Petrescu.
ależ wtedy Wisła dominowała...niby remis, ale w jakim stylu...do dziś pamiętam ten mecz :)

koyoot 21.09.2009 11:34

Panowie, jeden cholerny remis i jest zwalnianie trenera. Tutaj brakuje nam pilkarzy a nie trenera i wbijcie sobie to do glowy. Poczekajcie az wroca Boguski z Gargula do normalnych treningow. Bedzie w koncu lepiej.

SlawekS 21.09.2009 11:53

Do Skorzy można mieć pretensję za to, że żadnych młodych do składu nie wprowadza. Gra cały czas tą samą ekipą, na zmiany wchodzi np. Cantoro, który pewnie niedługo u nas miejsce zagrzeje a nie piłkarze z ME. Nawet wtedy gdy prowadzimy dwoma bramkami Skorża jest bardzo zachowawczy. I to jest - wg mnie - jego największy minus. Co do Niedzielana to też w dużej mierze wina Skorży że nie odbudował się w Wiśle. Oby z Boguskim i Gargułą się to nie powtórzyło.
Inna sprawa, że tym składem i w tych warunkach (gra w Sosnowcu) - jego wyniki w tym sezonie to mistrzostwo świata.

Konrad. 21.09.2009 12:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 795322)
A w czym Skorża zawinił ?

powinien go wpuszczać do składu kosztem króla strzelców Brożka, reprezentanta Boguskiego i w konsekwencji mistrzostwa Polski...

crazykaro 21.09.2009 12:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 795327)
powinien go wpuszczać do składu kosztem króla strzelców Brożka, reprezentanta Boguskiego i w konsekwencji mistrzostwa Polski...

Jak można wpuszczać do składu Niedzielana KOSZTEM mistrzostwa czy gry Brożka to nie rozumiem?:shock: Tamtego sezonu nie skończyliśmy 15pkt przed II drużyną.

felipe 21.09.2009 12:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 795327)
powinien go wpuszczać do składu kosztem króla strzelców Brożka, reprezentanta Boguskiego i w konsekwencji mistrzostwa Polski...

A końcówki spotkań?
No ale fakt, lepiej było wpuszczać Dawidowskiego, Ćwielonga czy innego wirtuoza - Beto...

Chłop nawet nie miał okazji by się rozegrać. A szkoda, bo taki Ćwielong ogrywa się juz drugi rok i ograć nie może, taki to kopaczyna.

Rob_Zombie 21.09.2009 12:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 795330)
Jak można wpuszczać do składu Niedzielana KOSZTEM mistrzostwa czy gry Brożka to nie rozumiem?:shock: Tamtego sezonu nie skończyliśmy 15pkt przed II drużyną.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

Tasio1906 21.09.2009 12:28

Ja mam pretensje o to że Pan Skorża nie wpuszcza chhoćby na 5-10 minut młodych zawodników. Takich jak Burliga, Jeleń, Brud czy Leszczak

crazykaro 21.09.2009 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 795336)

Ciekawe jak ty chcesz pokazać ironie czy sarkazm w wypowiedzi tekstowej nie używając emotkion:-P

Cytat:

Ja mam pretensje o to że Pan Skorża nie wpuszcza chhoćby na 5-10 minut młodych zawodników. Takich jak Burliga, Jeleń, Brud czy Leszczak
Zgadzam się! Wygrywając 3-0 można w końcówce meczu wprowadzić młodych grajków a nie Cantoro.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:22.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl