Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

WISŁAZWE 08.04.2010 08:45

Marcin Maciejowski.

Ela 08.04.2010 08:57

Oczywiście :-)

p.s. Wystawa w Muzeum Narodowym w Święta zaliczona ? ;)

WISŁAZWE 08.04.2010 09:03

Jedziemy dalej: Na szybkości
http://i44.tinypic.com/6enma9.jpg

Co za wydarzenie jest przedstawione na rycinie i parę słów o tym panu.

WISŁAZWE 09.04.2010 14:00

Podpowiedź:

Od jego nazwiska w pewnym wojsku podczas II Wojny Światowej miała powstać dywizja ale ostatecznie do tego nie doszło.


Brał udział w wojnie 30 letniej.
http://i39.tinypic.com/90ox2v.jpg
Teraz tu już łatwo powinno być.

Krissu 09.04.2010 14:13

Waffen SS Wallenstein?

A na rycinie to chyba jego zabójstwo.

WISŁAZWE 09.04.2010 14:19

Tak.
Albrchet Wallenstein, obrazek przedstawia oficerów cesarskich, którzy po podpisaniu przez cesarza oskarżenia o zdradę stanu przez Wallensteina zabili go Chebie.


Jedziesz dalej.

Krissu 09.04.2010 14:23

http://i44.tinypic.com/2076hs9.jpg

Wychowanek najstarszego klubu w swoim kraju. Raz, ex aequo, zdobył koronę króla strzelców. Nigdy nie grał za granicą.

Bardzo znana osoba.

Kto?

Bóg Trybun (objawion) 09.04.2010 14:34

"Alex, smart boy Alex". Ferguson.

Krissu 09.04.2010 14:52

:shock:

SZACUN!

Bóg Trybun (objawion) 09.04.2010 15:00

Spoko :-)

"wszyscy jesteśmy wzrokowcami".

-------------------

http://img85.imageshack.us/img85/6153/ciachajpg.png
http://img709.imageshack.us/img709/6679/ciacho.jpg

taki nieeuropejski smakołyk proszę wyszukać i szykować gościnę!

Mareq 09.04.2010 17:51

Centrum kongresowe w Vancouver

W związku z tym iż upewniłem się by google , pozwolę sobie już zadać zagadkę :)

http://img697.imageshack.us/img697/3738/gimra.jpg

Europa , zdjęcia archiwalne , obecnie hula tam wiatr .

Mareq 10.04.2010 01:26

Podpowiedzią niech będzie kolejne zdjęcie , tylko z innej perspektywy.
Zdjęcie już trochę więcej mówi a raczej ,,pisze'' ;)

http://img514.imageshack.us/img514/864/tito.jpg

WISŁAZWE 10.04.2010 19:48

Strzelam Batajnica.

Mareq 10.04.2010 20:09

Niestety nie
Obecnie ruiny tej jugosłowiańskiej bazy znajdują się w obszarze trójkąta Rijeka-Banja Luka-Zadar .
Hipotetycznie zakładając iż baza była by w użyciu , to żartując można napisać iż piloci musieli by podczas operacji wykonywanych na pasach startowych związanych z lądowaniem i startowaniem , używać paszportów.

Jeżeli przeczesywanie google maps niczego nie da , to jutro do południa podam jeszcze jedną podpowiedź albo(jeżeli nie wymyślę podpowiedzi) rozwiązanie zagadki.

powodzenia.

WISŁAZWE 10.04.2010 20:35

Zeljava - została tak śmiesznie przecięta granicą, że pas startowy jest w BiH a góra w Chorwacji

To być to :>

Mareq 10.04.2010 20:41

O jednak nie trzeba było czekać do jutra
bardzo dobrze :)

To jest Zeljava , największa podziemna baza Jugosławii i chyba jedna z największych tego typu baz na świecie .

WISŁAZWE 10.04.2010 20:56

To takie szybkie bo nie mam głowy do myślenia:
Co,gdzie, do kogo należał.
http://i39.tinypic.com/2135gcn.jpg

WISŁAZWE 11.04.2010 21:00

Podpowiedź:
Prezent ślubny.

Cetnik 12.04.2010 00:59

Opinogóra..
Zameczek zbudowany z polecenia gen. Wincentego Krasińskiego, był prezentem ślubnym dla jego syna Zygmunta - znakomitego poety doby romantyzmu.

WISŁAZWE 12.04.2010 12:51

Cetnik czekamy na zagadkę.

Cetnik 12.04.2010 15:54

Co to za budowla a raczej zespół budowli i gdzie się znajduje?.

http://i42.tinypic.com/2nhf8tl.jpg

Ela 12.04.2010 16:24

Klasztor w Drohiczynie.
http://www.pascal.pl/atrakcja.php?id=16421

Kto jest autorem? :

http://img263.imageshack.us/img263/7846/111ax.jpg
.

WISŁAZWE 15.04.2010 14:30

Ruszymy coś dalej ??

Ela 15.04.2010 16:02

http://img204.imageshack.us/img204/7527/pppkh.jpg

Inne dzieło tego tworcy.

WISŁAZWE 15.04.2010 18:44

Jerzy Nowosielski - krajobraz miejski
Jerzy Nowosielski- Ostatnia Wieczerza.




Zagadka jest taka:
http://i41.tinypic.com/26067pw.jpg

Co to za pan, co ma wspólnego z jednym takim malarzem który próbował zawładnąć światem??

MCDave 15.04.2010 21:36

Albert Forster, gauleiter Gdańska

To ja z innej beczki. Kto to?

http://img406.imageshack.us/img406/5584/sthjk.jpg

Ela 16.04.2010 07:10

Sherlock Holmes i Doktor Watson ?

MCDave 16.04.2010 12:25

No nie:)

Podpowiedź: Na zdjęciu ten sam osobnik w innej odsłonie... i w innym towarzystwie;)

http://img145.imageshack.us/img145/463/534801.jpg

WISŁAZWE 16.04.2010 13:23

Odpowiedź nie jest pełna, ale widzę że już pojechaliście z zagadką...

MCDave 16.04.2010 14:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 885422)
Odpowiedź nie jest pełna, ale widzę że już pojechaliście z zagadką...

Bo pytanie nie do końca precyzyjne. Co go łączyło z Hitlerem? Narodowość, partia, Hitler mianował go na gauleitera, był przy okazji jego świadkiem na ślubie... No ciężko wymyślić o co Ci chodziło:)

Podpowiedź nr 3: Patrzcie na wschód.

WISŁAZWE 16.04.2010 16:25

Erast Fandorin :>

MCDave 16.04.2010 16:39

Si. Erast Pietrowicz Fandorin

WISŁAZWE 16.04.2010 19:52

http://i39.tinypic.com/2s9u98h.jpg
http://i44.tinypic.com/6dyhcy.jpg


Pytanie, co to za obiekt i kto sławny tam spoczywa.

WISŁAZWE 17.04.2010 14:25

Osoba o którą pytam, była proboszczem powyższego Kościoła.
W mieście jest także plac jego imienia i nazwiska.
Podróżował po Europie w celach edukacyjnych.

Cetnik 17.04.2010 23:12

Kościół w Zwoleniu..i spoczywa tam Jan Kochanowski.

Co to za miasto? Znany ,,raj podatkowy'' i producent brandy. ;)
http://i40.tinypic.com/25qr8gn.jpg

SZYMEK_TSW 17.04.2010 23:36

po głębszych poszukiwaniach:
Andorra La Vella

Gdzie znajduje się ta kamienica i czy jest związana z Krakowem, jeśli tak to w jaki sposób?
http://i40.tinypic.com/2vwinx0.jpg

Bóg Trybun (objawion) 18.04.2010 00:40

Słowacja, Lewocza, dom Thurzonów (z której to familiji Jan dostapił zaszczytu bycia burmistrzem naszego miasta)

---------------------

http://img6.imageshack.us/img6/8954/kennkarte.jpg
http://img693.imageshack.us/img693/1...ktrzebajpg.jpg

Śmierć tego chłopaka - dziwna historia. Dlaczego dziwna i kogo spotkała?

Bóg Trybun (objawion) 20.04.2010 09:51

Podpowiedź:

http://img504.imageshack.us/img504/5500/cesiu.jpg

Pan na zdjęciu powyżej rywalizował z chłopakiem o którego pytam.
Poróżniło ich wiele spraw. I jedna kobieta.

-----------------

dobra, ostatnia podpowiedź:

http://img402.imageshack.us/img402/8850/ceslav.jpg

tak się postarzał rywal bohatera mojej zagadki. Bohaterowi mojej zagadki postarzeć się nie było dane.

Jeśli nikt nie zgadnie do wieczora to zadawać śmiało.

WISŁAZWE 21.04.2010 14:25

Wiadomo że to Czesław Miłosz tylko nie wiem kim jest ten pierwszy :D
poszukam.

Chyba że ten pierwszy to Tadeusz Gajcy zginął młodo bodaj w powstaniu warszawskim dziwne chyba jedynie to że nie do końca wiadomo którego dnia i jak zginął.
Podają że zginął w skutek wysadzenia kamienicy.

Wróć

Andrzej Trzebiński to jest poprawna odpowiedź.

Długo poszukiwany przez Niemców jako redaktor "SiN-u", aresztowany został nie w związku ze swą konspiracyjną działalnością, ale za nielegalne korzystanie z fabrycznej stołówki, pod fałszywym nazwiskiem Andrzeja Jarocińskiego. Nie został zidentyfikowany. Rozstrzelano go, jako jednego z zakładników, w egzekucji ulicznej na rogu ul. Wareckiej i Nowego Światu 12 listopada 1943 r. Miał wtedy 21 lat.

Po nitce do kłębka.

WISŁAZWE 21.04.2010 19:27

Odpowiedź jest raczej dobra więc jedziemy dalej, szybko łatwo i przyjemnie:

Co to, gdzie się znajduje, czyjego autorstwa i co upamiętnia:
http://i40.tinypic.com/n6dg20.jpg


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:43.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl