![]() |
Cytat:
|
O ktorej pisaliscie ang rozszerzony i ile trwal minut?
EDIT: dzieki za szybka reakcję! |
Ja pisałem od 14, dwie godziny wypracowanie, potem 15 minut przerwy i 70 minut czytanie ze słuchaniem :)
Edit: Nie ma problemu;) |
Kolega co wyszedł po 45 minutach - chyba trochę przesadzasz.
Większość osób jednak pisała jakieś powiedzmy 90 minut (bo 2 godziny to jednak za dużo) i wydaje mi się że nie są to ułomne osoby zatem nie bardzo rozumiem takie buńczuczne wypowiedzi. Cieszy mnie że było dla Ciebie łatwe ale moim zdaniem takie wypowiedzi są nie na miejscu. Nie każdy ma w danej dziedzinie talent czy możliwości bulenia za korki xxx zł rocznie czy miesięcznie. Na prawdę są osoby którym to sprawiło problem i raczej się nie cieszą ;) |
Hmm angielski pisanie sluchanie i gramatyka na przyzwoitym poziomie srednio trudne , czytanie wd mnie bardzo trudne
|
A i jeszcze jedno;]
Ktoś z was ma jeszcze problemy ze słuchaniem poza mną? :D Czy jestem wybrykiem natury?:] Mówię całkiem nieźle, piszę nieźle, dogadam się nieźle ale jak na*****ą na tych płytach to nie mogę tego ogarnąć. Jakoś nie potrafię się skupić i listetning się kończy a u mnie pustka. Zazwyczaj zrobię bo dużej wiedzy mieć nie trzeba ale jak już się zaczynają pytania podchwytliwe gdzie trzeba rozumieć całe zdania a nie jakieś słowa to już mogiła. Dodam że myje uszy;] |
Cytat:
|
Cytat:
A tak na powaznie to w tym 3 zadaniu ze sluchu wcale nie moglem zrozumiec co ten gosciu tam czyta, tak jakos chujowo mowil czy moze za glosno było ustawione ze nawet nie moglem rozroznic pojedynczych slow, jak mowiła gosciowka to było ok, cos tam uslyszalem, zrozumialem a tego goscia nie ;/ |
Nie martw się. Miałem tak samo. Dlatego skończyłem 1/5.
Cóż na maturę się nie umiera ale chluby mi to nie przynosi:D |
A czy jest z Was piszących na forum ktoś,kto zdaje język niemiecki? Czy zostałem tylko ja? Co do słuchania często tak bywa, że jesteś dobry z języka ogólnie ( pisanie, mowa) ale jak słuchasz tych nagrań to ciężko jest. Bo to toporne nagranie w studio na płytę i tyle. Jak widzisz rozmówcę zupełnie łatwiej jest się zrozumieć. Głowa do góry, samych 100% Wam życzę.
|
O angielskim rozszerzonym - jeśli ktoś mówi, że słuchanka była trudna to ja nie wiem... Jeśli ja (skonkretyzuję - osoba mająca trudności ze zrozumieniem innych, nawet gdy mówią po polsku :D) rozumiałem prawie wszystko, to nie wiem, co mogło być tam trudnego :) Naprawdę, lesteningi zawsze szły mi beznadziejnie, ale po dzisiejszym egzaminie odczucia mam naprawdę pozytywne.
|
według mnie postawa w miarę łatwa, ale nie które pytania(np: this text was about misunderstanding- coś takiego chyba było) źle sprecyzowane i trzeba było kombinować przynajmniej według mnie. z czytania itd. 90%, ciekawe jak wypracowania, także po 2 dniach dopiero dziś poszło fajnie, proszę o opinie na temat ang. rozszerzonego, nie pisałem, a chciałbym poznac Wasze opine, dzieki
|
Cytat:
|
Cytat:
- Łatwe główne wypracowania( 2 opisy i rozprawka do wyboru, także naprawdę dało się napisać) - Słuchania mnie mile zaskoczyły bo wcale nie były takie trudne jak się spodziewałem, także ujdzie. - Czytania na wysokim poziomie, w miarę trudne. - Przekształcania zdań i słowotwórstwo też do najłatwiejszych nie należały(ale za nie jest w sumie tylko 5pkt) Ogólnie rzecz biorą matura rozszerzona stała na średnim poziomie tak dla porównania myślę że ludzie którzy zdali na 85% maturę podstawową byli w stanie napisać rozszerzoną na 50-60% |
Cytat:
Było do napisania, ale tyle czekania na rozszerzony wymęczyło mnie niemiłosiernie. Dla porównania dodam, że maturę, którą robiliśmy w szkole samodzielnie z roku ubiegłego (też R) napisałam na 83% :lol: |
Cytat:
|
jak dla mnie rozszerzony stał na wysokim poziomie. może nawet bardzo.
choć szczerze, to jak zobaczyłem rozprawkę - organizowanie imprez sportowych, to się uśmiechnąłem pod nosem i stwierdziłem, że jesteśmy w domu. :) póżniej się i tak okazało, że bez słownika to wcale nie ma tak łatwo, ale jakoś poszło. a gramatyka w tej I części dość trudna, ale w zad. 1 trafiły się słówka które znałem, więc się udało 4 dobrze napisać i 2pkt. zebrać. ale kombinować trzeba było. u nas 2h części I i półgodzinna przerwa (po co aż tyle? tyle dobrze, że u nas rozluźniliśmy się totalnie i śmiechu było co nie miara ;)), a później 70min. słuchania i czytania. i tu z poziomem to rzeczywiście dowalili konkretnie. czytania na pewno trudniejsze niż słuchania, ale przy słuchaniach trzeba było naprawdę się skupić na szczegółach i wyłapywać kontekst i małe szczegóły (szczególnie w tym z nagłówkami), ale poradziłem sobie raczej dobrze. z czytaniami miałem większy problem. ale ogólnie po maturze wyszedłem zadowolony i liczyłem na więcej niż 60%, a jakby było więcej niż 70% to by było zajebiście. no i teraz rano sobie sprawdzam odpowiedzi i widząc z części zamkniętej (czyli nie licząc rozprawki) 25,5/32 = 81% jestem baaaardzo szczęśliwy. :) ps. z podstawy z części zamkniętej mam 35/35, więc myśle że na pewno będzie powyżej 90%. także z angielskiego naprawdę jestem zadowolony. :) ps2. nie chodzę na żadne korki. ;) |
Cytat:
|
Cytat:
Zdenerwowałem się sprawdzając rozszerzoną z matematyki.. 7 zadań wyniki takie same do tego w ostatnim też wydaje mi się, że mam dobrze, ale wiadomo tam mogło każdemu wyjść w inny sposób. W zadaniu z wykresem funkcji użyłem innego sposobu, ale również wyszło mi, że teza jest prawdziwa, więc byłoby 9/11 dobrze. Prawdopodobieństwo zawalone:P I to co doprowadziło mnie do tego zdenerwowania to zadanie z geometrii analitycznej z tym trójkątem równoramiennym. Wszystko pięknie rozpisałem, wyszło ładnie, wyniki takie "równe", a sprawdzając uświadomiłem sobie, że przyjąłem za równe ramiona inne niż to było podane w treści.. Dramat z własnej głupoty stracić tak dużo punktów.:-/ |
Wos podstawa banalna...
|
Rozszerzony też nienajgorszy, szło napisać :) Na szczęście jeszcze historia tylko :D
|
Widzę że kolega na prawo cisnie. Jak dla mnie WOS rozszerzony do napisania , ale mimo wszystko trudny. Trudniejszy niż w zesżłych latach
|
Jak wyglądają przeliczniki jeśli chodzi o Wos Podstawa/Rozszerzenie
Podstawa * 0.6 ? |
Tak to wygląda tylko na UEku, generalnie przeliczniki zależą od Uczelni.
Jeśli chodzi o mnie to nie tyle cisnę, co próbuje jakoś to popisać ;) |
ciezka byla I czesc egzaminu, druga taka sobie , natomiast wydaje mi sie ze wypracowanie, szczegolnie pierwszy temat byl bardzo przystepny
|
Cytat:
ale jakoś tu się pokombinowało, tam i jakoś poszło. :) |
Drodzy maturzyści mam do was pytanie, tak przeglądam sobie maturę próbną z matemtyki i zastanawiam się czy aby to zadanie jest w porządku?
Już mówię o co mi chodzi w zadaniu pisze " wybudowano prostokątne baseny" ok, zazwyczaj baseny są prostokątne, ich powierzchnia wynosi.. itd. później podane WYMIARY. Właśnie czy wymiarów basenu nie podaje się w 3 opcjach? Długość, szerokość i głębokość? Gdzie im się zgubił 3 wymiar, basen to przecież jakby prostopadłościan w ziemi, bez jednej ze ścian bocznych i chyba w ten sposób powinno się liczyć jego powierzchnię? Nie ma nigdzie informacji że liczymy jedynie powierzchnię "tafli wody", ani tego że głębokość w obydwu jest sobie równa. Wydaje mi się że egzaminatorzy chcieli dać jakieś zadanie w kontekście realistycznym ale coś im nie wyszło. Gdyby to były BOISKA w hotelach, to się zgodzę z tymi rozwiązaniami które są w internecie, ale to są baseny.. Co o tym sądzicie? |
Cytat:
|
generalnie to racja niewatpliwie basen jest prostopadloscianem ale w tresci zadania była mowa tylko o dlugosci i szerokosci. Albo prawie nikt nie zrozumiał o co chodzilo w zadaniu (bo jak nawet widac to i w odpowiedziach na interiach itd sa obliczane tylko dwa wymiary) albo pytanie jak pisze kolega było zle ulozone.
|
Dziś miałem prezentacje polaka, byłem pełen obaw jako, że przez 3 lata na polskim nic nie robiłem, bałem się jakie pytania mogą mi zadać, ale wyszło genialnie 15/20pkt. Większość osób, które nic nie robiły na polskim podostawały dużą liczbę pkt, a Ci "piątkowicze" mieli ledwo po 6...;)
Uff... |
Na jaki temat miałeś prezentację, o co tak mniej więcej pytają??
|
Cytat:
|
Cytat:
Tak, uważam podstawę z majcy za śmiesznie łatwą. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Dla mnie też jest prosta bo się uczyłem ale uwierz mi że jak się ktoś nie uczy to prosta nie jest. Te wzory to jest żadna pomoc jak ktoś nie wie jak je wykorzystać. Ja np z nich nie korzystałem ani raz (bo po co?) ale na prawdę nie rozumiem takiego podejścia. Dla mnie np matura z Angielskiego była średnia, podobnie jak Polski a macja banalna ale dla każdego wygląda to inaczej. W zależności czy ktoś z czegoś brał korki albo czy chociaż zeszyt prowadził. Wszystko zależy od tego na jakiego nauczyciela trafisz. |
Cytat:
Mnie pytali z treści ferdydurke i z różnicy pomiędzy utopią, a antyutopią. Koleżanki i koledzy mieli rożne pytania, również do opracowań podanych w bibliografii, epok, czy nawet wydarzeń historycznych, także ciężko przewidzieć, ale w sumie sporo zależy od tematu. |
Jak się samemu zrobi pracę to się nie ma co spinać:)
Zatem już muszę zacząć się spinać choć na szczęście mam pare tygodni żeby to ogarnąć. |
I to mnie przeraża w polskim szkolnictwie (a szczególnie chodzi mi tu o majce)... Skoro można używać na maturze tablic to tym bardziej na lekcjach się powinno ich używać. Bo potem są takie sytuacje że ludzie w ogóle nie używają dostępnych materiałów.
|
Ja nie używałem bo 90% tych wzorów znam. Myślę że to lepsza metoda nauczania niż dostępność tych wzorów na lekcjach. Jak się już nauczy pewnych wzorów i schematów to się wszystko robi automatycznie i co najwyżej się można upewnić ale ja na maturze podstawowej i rozszerzonej z wzorów nie korzystałem.
W każdym razie sam widzisz że próbną (miałem 78% czyli słabiutko) oblał co 4 PISZĄCY;) Jakby była śmiesznie łatwa to powinien oblać najwyżej 1%. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:08. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl