Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

igortsw 06.05.2010 17:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LanceTS (Post 893843)
Ej jeśli ktoś z was zdawał np. matematyke na poziomie rozszezonym liczy się to jako dodatkowy przedmiot? Czy musi jeszcze oprócz tego zdawać coś jeszcze?

Nie musisz zdawać, żadnego dodatkowego przedmiotu, także jak ktoś już wyżej pisał możesz zdawać podstawowy Polski,matmę, angielski i tyle. A jak coś bierzesz dodatkowego to nawet wynik negatywny z tego przedmiotu nie wpływa na obowiązkowe przedmioty, także matura zaliczona:)

gris 06.05.2010 18:11

O ktorej pisaliscie ang rozszerzony i ile trwal minut?

EDIT: dzieki za szybka reakcję!

zawszewiernyts 06.05.2010 18:13

Ja pisałem od 14, dwie godziny wypracowanie, potem 15 minut przerwy i 70 minut czytanie ze słuchaniem :)

Edit: Nie ma problemu;)

UniaTarnówZKS1928 06.05.2010 18:40

Kolega co wyszedł po 45 minutach - chyba trochę przesadzasz.

Większość osób jednak pisała jakieś powiedzmy 90 minut (bo 2 godziny to jednak za dużo) i wydaje mi się że nie są to ułomne osoby zatem nie bardzo rozumiem takie buńczuczne wypowiedzi. Cieszy mnie że było dla Ciebie łatwe ale moim zdaniem takie wypowiedzi są nie na miejscu.

Nie każdy ma w danej dziedzinie talent czy możliwości bulenia za korki xxx zł rocznie czy miesięcznie. Na prawdę są osoby którym to sprawiło problem i raczej się nie cieszą ;)

SzopAsR 06.05.2010 18:45

Hmm angielski pisanie sluchanie i gramatyka na przyzwoitym poziomie srednio trudne , czytanie wd mnie bardzo trudne

UniaTarnówZKS1928 06.05.2010 18:49

A i jeszcze jedno;]


Ktoś z was ma jeszcze problemy ze słuchaniem poza mną? :D Czy jestem wybrykiem natury?:]

Mówię całkiem nieźle, piszę nieźle, dogadam się nieźle ale jak na*****ą na tych płytach to nie mogę tego ogarnąć. Jakoś nie potrafię się skupić i listetning się kończy a u mnie pustka.

Zazwyczaj zrobię bo dużej wiedzy mieć nie trzeba ale jak już się zaczynają pytania podchwytliwe gdzie trzeba rozumieć całe zdania a nie jakieś słowa to już mogiła.

Dodam że myje uszy;]

igortsw 06.05.2010 18:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez UniaTarnówZKS1928 (Post 893868)
A i jeszcze jedno;]


Ktoś z was ma jeszcze problemy ze słuchaniem poza mną? :D

Nie powiem że jakieś ogromne problemy ze słuchaniem mam, ale na pewno z pisania, rozumienia tekstu, to właśnie słuchanie stoi u mnie najgorzej, mimo to zdawałem rozszerzoną. Z kolei mam kumpla który bazuje na słuchaniach, często wyciąga full punktów właśnie za listeningi.

Jaroo1 06.05.2010 18:58

Cytat:

Ktoś z was ma jeszcze problemy ze słuchaniem poza mną? :D Czy jestem wybrykiem natury?:]
Ja tez slabo rozumiem co mowia ale.. z czytania i pisania tez slabo wiec trzymam poziom rowny w kazdej dziedzinie :P
A tak na powaznie to w tym 3 zadaniu ze sluchu wcale nie moglem zrozumiec co ten gosciu tam czyta, tak jakos chujowo mowil czy moze za glosno było ustawione ze nawet nie moglem rozroznic pojedynczych slow, jak mowiła gosciowka to było ok, cos tam uslyszalem, zrozumialem a tego goscia nie ;/

UniaTarnówZKS1928 06.05.2010 19:01

Nie martw się. Miałem tak samo. Dlatego skończyłem 1/5.

Cóż na maturę się nie umiera ale chluby mi to nie przynosi:D

Stavanger 06.05.2010 19:03

A czy jest z Was piszących na forum ktoś,kto zdaje język niemiecki? Czy zostałem tylko ja? Co do słuchania często tak bywa, że jesteś dobry z języka ogólnie ( pisanie, mowa) ale jak słuchasz tych nagrań to ciężko jest. Bo to toporne nagranie w studio na płytę i tyle. Jak widzisz rozmówcę zupełnie łatwiej jest się zrozumieć. Głowa do góry, samych 100% Wam życzę.

martin_6 06.05.2010 19:12

O angielskim rozszerzonym - jeśli ktoś mówi, że słuchanka była trudna to ja nie wiem... Jeśli ja (skonkretyzuję - osoba mająca trudności ze zrozumieniem innych, nawet gdy mówią po polsku :D) rozumiałem prawie wszystko, to nie wiem, co mogło być tam trudnego :) Naprawdę, lesteningi zawsze szły mi beznadziejnie, ale po dzisiejszym egzaminie odczucia mam naprawdę pozytywne.

Strzala 06.05.2010 23:28

według mnie postawa w miarę łatwa, ale nie które pytania(np: this text was about misunderstanding- coś takiego chyba było) źle sprecyzowane i trzeba było kombinować przynajmniej według mnie. z czytania itd. 90%, ciekawe jak wypracowania, także po 2 dniach dopiero dziś poszło fajnie, proszę o opinie na temat ang. rozszerzonego, nie pisałem, a chciałbym poznac Wasze opine, dzieki

Jaro1991 07.05.2010 07:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stavanger (Post 893878)
A czy jest z Was piszących na forum ktoś,kto zdaje język niemiecki? Czy zostałem tylko ja? Co do słuchania często tak bywa, że jesteś dobry z języka ogólnie ( pisanie, mowa) ale jak słuchasz tych nagrań to ciężko jest. Bo to toporne nagranie w studio na płytę i tyle. Jak widzisz rozmówcę zupełnie łatwiej jest się zrozumieć. Głowa do góry, samych 100% Wam życzę.

Nie tylko ty zostałeś z niemieckim:-D Na pewno kilka osób poza nami dwoma zdaje ten język:D

igortsw 07.05.2010 08:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Strzala (Post 893991)
według mnie postawa w miarę łatwa, ale nie które pytania(np: this text was about misunderstanding- coś takiego chyba było) źle sprecyzowane i trzeba było kombinować przynajmniej według mnie. z czytania itd. 90%, ciekawe jak wypracowania, także po 2 dniach dopiero dziś poszło fajnie, proszę o opinie na temat ang. rozszerzonego, nie pisałem, a chciałbym poznac Wasze opine, dzieki

Ja powiem tylko z mojego punktu widzenia, bo pewnie każda matura dla każdego jest inna, no ale jak dla mnie:
- Łatwe główne wypracowania( 2 opisy i rozprawka do wyboru, także naprawdę dało się napisać)
- Słuchania mnie mile zaskoczyły bo wcale nie były takie trudne jak się spodziewałem, także ujdzie.
- Czytania na wysokim poziomie, w miarę trudne.
- Przekształcania zdań i słowotwórstwo też do najłatwiejszych nie należały(ale za nie jest w sumie tylko 5pkt)

Ogólnie rzecz biorą matura rozszerzona stała na średnim poziomie tak dla porównania myślę że ludzie którzy zdali na 85% maturę podstawową byli w stanie napisać rozszerzoną na 50-60%

sndr 07.05.2010 09:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez igortsw (Post 894044)
Ogólnie rzecz biorą matura rozszerzona stała na średnim poziomie tak dla porównania myślę że ludzie którzy zdali na 85% maturę podstawową byli w stanie napisać rozszerzoną na 50-60%

Myślę, że i owszem byli w stanie, ale w moim przypadku coś zawiodło chyba. Sprawdziłam z podstawy zamknięte mam 1 błąd, w otwartych zbyt wiele mi nie mają za co odjąć więc będzie pewnie spokojnie 90+%. Rozszerzony mi nie poszedł. Gramatyka, 1 zadanie zrobione dobrze w większości, w 2 punktów 0, ale tego się spodziewałam. Czytanie nie było jakieś mega proste, bardzo podchwytliwe. To samo się tyczy słuchania, samo w sobie do zrozumienia, ale podchwytliwe pytania jak zawsze. Opowiadanie, no cóż jakiegoś mega wybitnego słownictwa nie było więc liczę skromnie na 10pkt, może coś więcej to będzie nieźle. Całość pewnie między 40% a 50%.
Było do napisania, ale tyle czekania na rozszerzony wymęczyło mnie niemiłosiernie. Dla porównania dodam, że maturę, którą robiliśmy w szkole samodzielnie z roku ubiegłego (też R) napisałam na 83% :lol:

kubawislak 07.05.2010 09:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stavanger (Post 893878)
A czy jest z Was piszących na forum ktoś,kto zdaje język niemiecki? Czy zostałem tylko ja? Co do słuchania często tak bywa, że jesteś dobry z języka ogólnie ( pisanie, mowa) ale jak słuchasz tych nagrań to ciężko jest. Bo to toporne nagranie w studio na płytę i tyle. Jak widzisz rozmówcę zupełnie łatwiej jest się zrozumieć. Głowa do góry, samych 100% Wam życzę.

Ja też jestem niemiecki:-D Wzajemnie

Gucio25 07.05.2010 10:07

jak dla mnie rozszerzony stał na wysokim poziomie. może nawet bardzo.
choć szczerze, to jak zobaczyłem rozprawkę - organizowanie imprez sportowych, to się uśmiechnąłem pod nosem i stwierdziłem, że jesteśmy w domu. :)
póżniej się i tak okazało, że bez słownika to wcale nie ma tak łatwo, ale jakoś poszło.
a gramatyka w tej I części dość trudna, ale w zad. 1 trafiły się słówka które znałem, więc się udało 4 dobrze napisać i 2pkt. zebrać. ale kombinować trzeba było.

u nas 2h części I i półgodzinna przerwa (po co aż tyle? tyle dobrze, że u nas rozluźniliśmy się totalnie i śmiechu było co nie miara ;)), a później 70min. słuchania i czytania.

i tu z poziomem to rzeczywiście dowalili konkretnie. czytania na pewno trudniejsze niż słuchania, ale przy słuchaniach trzeba było naprawdę się skupić na szczegółach i wyłapywać kontekst i małe szczegóły (szczególnie w tym z nagłówkami), ale poradziłem sobie raczej dobrze. z czytaniami miałem większy problem.
ale ogólnie po maturze wyszedłem zadowolony i liczyłem na więcej niż 60%, a jakby było więcej niż 70% to by było zajebiście.

no i teraz rano sobie sprawdzam odpowiedzi i widząc z części zamkniętej (czyli nie licząc rozprawki) 25,5/32 = 81% jestem baaaardzo szczęśliwy. :)

ps. z podstawy z części zamkniętej mam 35/35, więc myśle że na pewno będzie powyżej 90%.
także z angielskiego naprawdę jestem zadowolony. :)
ps2. nie chodzę na żadne korki. ;)

igortsw 07.05.2010 11:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 894090)
ale ogólnie po maturze wyszedłem zadowolony...

no i teraz rano sobie sprawdzam odpowiedzi i widząc z części zamkniętej (czyli nie licząc rozprawki) 25,5/32 = 81% jestem baaaardzo szczęśliwy. :)

ps. z podstawy z części zamkniętej mam 35/35,
ps2. nie chodzę na żadne korki. ;)

Gucio czyżbyśmy mieli poliglotę na forum:D:D??

trial 07.05.2010 12:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zawszewiernyts (Post 893840)
Ja już w pewnym momencie sie nie mogłem skupić na tym słuchaniu, nie wiem co to teraz będzie. Wogóle to niezaznaczyłem kółeczkiem wypracowania i chj wie czy mi je sprawdzą.

Jak dla mnie słuchanie spoko, tylko w pierwszym zadaniu, miałem wątpliwości, czy nie zamienić dwóch pozycji kolejnością i niestety nie zamieniłem:-/ Czytanie dobrze, bo z tego co patrzyłem to straciłem na nim tylko jeden punkt, ale za to zadania z gramatyki słabiutko:p Z moich wyliczeń wynika, że z zamkniętych straciłem ok. 8 punktów, a co do wypracowania, to podobnie jak zawszewiernyts zapomniałem zakreślić, że wybieram pierwszy temat, pozostaje liczyć na dobroduszność poprawiających:D Zaznaczam, że uczyłem się angielskiego jedynie na poziomie podstawowym, więc nie spodziewam się nadzwyczajnego wyniku z części rozszerzonej.

Zdenerwowałem się sprawdzając rozszerzoną z matematyki.. 7 zadań wyniki takie same do tego w ostatnim też wydaje mi się, że mam dobrze, ale wiadomo tam mogło każdemu wyjść w inny sposób. W zadaniu z wykresem funkcji użyłem innego sposobu, ale również wyszło mi, że teza jest prawdziwa, więc byłoby 9/11 dobrze. Prawdopodobieństwo zawalone:P I to co doprowadziło mnie do tego zdenerwowania to zadanie z geometrii analitycznej z tym trójkątem równoramiennym. Wszystko pięknie rozpisałem, wyszło ładnie, wyniki takie "równe", a sprawdzając uświadomiłem sobie, że przyjąłem za równe ramiona inne niż to było podane w treści.. Dramat z własnej głupoty stracić tak dużo punktów.:-/

Pawel.Busko 07.05.2010 12:06

Wos podstawa banalna...

zawszewiernyts 07.05.2010 12:56

Rozszerzony też nienajgorszy, szło napisać :) Na szczęście jeszcze historia tylko :D

Kris54 07.05.2010 13:10

Widzę że kolega na prawo cisnie. Jak dla mnie WOS rozszerzony do napisania , ale mimo wszystko trudny. Trudniejszy niż w zesżłych latach

_gilardino_ 07.05.2010 13:43

Jak wyglądają przeliczniki jeśli chodzi o Wos Podstawa/Rozszerzenie
Podstawa * 0.6 ?

zawszewiernyts 07.05.2010 13:51

Tak to wygląda tylko na UEku, generalnie przeliczniki zależą od Uczelni.
Jeśli chodzi o mnie to nie tyle cisnę, co próbuje jakoś to popisać ;)

Kaszalot 07.05.2010 14:09

ciezka byla I czesc egzaminu, druga taka sobie , natomiast wydaje mi sie ze wypracowanie, szczegolnie pierwszy temat byl bardzo przystepny

Gucio25 07.05.2010 14:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez igortsw (Post 894133)
Gucio czyżbyśmy mieli poliglotę na forum:D:D??

eee, nie bardzo. na tej maturze to ja dużo słówek pierwszy raz widziałem. ;)
ale jakoś tu się pokombinowało, tam i jakoś poszło. :)

UW&I 07.05.2010 19:30

Drodzy maturzyści mam do was pytanie, tak przeglądam sobie maturę próbną z matemtyki i zastanawiam się czy aby to zadanie jest w porządku?

Już mówię o co mi chodzi w zadaniu pisze " wybudowano prostokątne baseny" ok, zazwyczaj baseny są prostokątne, ich powierzchnia wynosi.. itd. później podane WYMIARY. Właśnie czy wymiarów basenu nie podaje się w 3 opcjach? Długość, szerokość i głębokość? Gdzie im się zgubił 3 wymiar, basen to przecież jakby prostopadłościan w ziemi, bez jednej ze ścian bocznych i chyba w ten sposób powinno się liczyć jego powierzchnię? Nie ma nigdzie informacji że liczymy jedynie powierzchnię "tafli wody", ani tego że głębokość w obydwu jest sobie równa. Wydaje mi się że egzaminatorzy chcieli dać jakieś zadanie w kontekście realistycznym ale coś im nie wyszło. Gdyby to były BOISKA w hotelach, to się zgodzę z tymi rozwiązaniami które są w internecie, ale to są baseny.. Co o tym sądzicie?

Jaro1991 07.05.2010 19:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez UW&I (Post 894338)
Drodzy maturzyści mam do was pytanie, tak przeglądam sobie maturę próbną z matemtyki i zastanawiam się czy aby to zadanie jest w porządku?

Już mówię o co mi chodzi w zadaniu pisze " wybudowano prostokątne baseny" ok, zazwyczaj baseny są prostokątne, ich powierzchnia wynosi.. itd. później podane WYMIARY. Właśnie czy wymiarów basenu nie podaje się w 3 opcjach? Długość, szerokość i głębokość? Gdzie im się zgubił 3 wymiar, basen to przecież jakby prostopadłościan w ziemi, bez jednej ze ścian bocznych i chyba w ten sposób powinno się liczyć jego powierzchnię? Nie ma nigdzie informacji że liczymy jedynie powierzchnię "tafli wody", ani tego że głębokość w obydwu jest sobie równa. Wydaje mi się że egzaminatorzy chcieli dać jakieś zadanie w kontekście realistycznym ale coś im nie wyszło. Gdyby to były BOISKA w hotelach, to się zgodzę z tymi rozwiązaniami które są w internecie, ale to są baseny.. Co o tym sądzicie?

Oj wydaje mi się, że jest dużo racji w tym co ty piszesz:-D Ja przynajmniej liczyłem na 3 wymiary, tak jak miałby to być prostopadłościan. Nie wiem jak inni, ale mnie zainteresowało twoje zdanie i jestem ciekawy co reszta o tym sądzi:-D

Jaroo1 07.05.2010 19:59

generalnie to racja niewatpliwie basen jest prostopadloscianem ale w tresci zadania była mowa tylko o dlugosci i szerokosci. Albo prawie nikt nie zrozumiał o co chodzilo w zadaniu (bo jak nawet widac to i w odpowiedziach na interiach itd sa obliczane tylko dwa wymiary) albo pytanie jak pisze kolega było zle ulozone.

Zieniu17 07.05.2010 20:06

Dziś miałem prezentacje polaka, byłem pełen obaw jako, że przez 3 lata na polskim nic nie robiłem, bałem się jakie pytania mogą mi zadać, ale wyszło genialnie 15/20pkt. Większość osób, które nic nie robiły na polskim podostawały dużą liczbę pkt, a Ci "piątkowicze" mieli ledwo po 6...;)
Uff...

WISŁAZWE 07.05.2010 20:23

Na jaki temat miałeś prezentację, o co tak mniej więcej pytają??

Rustin 07.05.2010 20:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 894349)
generalnie to racja niewatpliwie basen jest prostopadloscianem ale w tresci zadania była mowa tylko o dlugosci i szerokosci. Albo prawie nikt nie zrozumiał o co chodzilo w zadaniu (bo jak nawet widac to i w odpowiedziach na interiach itd sa obliczane tylko dwa wymiary) albo pytanie jak pisze kolega było zle ulozone.

Osoby ode mnie z klasy też wspominały o tym, że basen jest niewątpliwie prostopadłościanem, ale z zadania wyraźnie wynikało, że mamy dwa wymiary i trudno było liczyć wszystko inaczej niż przy założeniu, że basen w zadaniu jest prostokątem. Zadanie mimo wszystko co najmniej do kontrowersji na Canal + :D

Amptiq 07.05.2010 20:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez UW&I (Post 894338)
Drodzy maturzyści mam do was pytanie, tak przeglądam sobie maturę próbną z matemtyki i zastanawiam się czy aby to zadanie jest w porządku?

Już mówię o co mi chodzi w zadaniu pisze " wybudowano prostokątne baseny" ok, zazwyczaj baseny są prostokątne, ich powierzchnia wynosi.. itd. później podane WYMIARY. Właśnie czy wymiarów basenu nie podaje się w 3 opcjach? Długość, szerokość i głębokość? Gdzie im się zgubił 3 wymiar, basen to przecież jakby prostopadłościan w ziemi, bez jednej ze ścian bocznych i chyba w ten sposób powinno się liczyć jego powierzchnię? Nie ma nigdzie informacji że liczymy jedynie powierzchnię "tafli wody", ani tego że głębokość w obydwu jest sobie równa. Wydaje mi się że egzaminatorzy chcieli dać jakieś zadanie w kontekście realistycznym ale coś im nie wyszło. Gdyby to były BOISKA w hotelach, to się zgodzę z tymi rozwiązaniami które są w internecie, ale to są baseny.. Co o tym sądzicie?

Tu chodzi o pole lustra wody (czy jak ktoś chce ściany prostopadłościanu). Gdyby dodali jeszcze głębokość to by było "zdecydowanie za trudne" na podstawę.

Tak, uważam podstawę z majcy za śmiesznie łatwą.

UW&I 07.05.2010 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Amptiq (Post 894367)
Tu chodzi o pole lustra wody (czy jak ktoś chce ściany prostopadłościanu). Gdyby dodali jeszcze głębokość to by było "zdecydowanie za trudne" na podstawę.

Tak, uważam podstawę z majcy za śmiesznie łatwą.

Jeżeli chodzi o pole lustra wody to powinni to napisać. Tak jak mówię jak dla mnie zadanie niejasne, gdyby dali tam chociaż boisko piłkarskie to byłoby ok. Co w przypadku gdyby stwierdzili że zadanie nie było sprecyzowane? Punkty dla wszystkich? Była taka sytuacja kiedyś?

Garbaż1906 07.05.2010 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaro1991 (Post 894039)
Nie tylko ty zostałeś z niemieckim:-D Na pewno kilka osób poza nami dwoma zdaje ten język:D

nie jesteście sami :) też zdaję niemiecki, wczoraj 17/20 z ustnego :) powodzenia wszystkim życzę i jak najmniej nerwów :)

UniaTarnówZKS1928 07.05.2010 21:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Amptiq (Post 894367)
Tak, uważam podstawę z majcy za śmiesznie łatwą.

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1...atematyki.html

Dla mnie też jest prosta bo się uczyłem ale uwierz mi że jak się ktoś nie uczy to prosta nie jest. Te wzory to jest żadna pomoc jak ktoś nie wie jak je wykorzystać.

Ja np z nich nie korzystałem ani raz (bo po co?) ale na prawdę nie rozumiem takiego podejścia.

Dla mnie np matura z Angielskiego była średnia, podobnie jak Polski a macja banalna ale dla każdego wygląda to inaczej. W zależności czy ktoś z czegoś brał korki albo czy chociaż zeszyt prowadził. Wszystko zależy od tego na jakiego nauczyciela trafisz.

Zieniu17 07.05.2010 21:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 894355)
Na jaki temat miałeś prezentację, o co tak mniej więcej pytają??

"Deformacja rzeczywistości w dziele literackim..."
Mnie pytali z treści ferdydurke i z różnicy pomiędzy utopią, a antyutopią. Koleżanki i koledzy mieli rożne pytania, również do opracowań podanych w bibliografii, epok, czy nawet wydarzeń historycznych, także ciężko przewidzieć, ale w sumie sporo zależy od tematu.

UniaTarnówZKS1928 07.05.2010 21:09

Jak się samemu zrobi pracę to się nie ma co spinać:)

Zatem już muszę zacząć się spinać choć na szczęście mam pare tygodni żeby to ogarnąć.

Amptiq 07.05.2010 21:28

I to mnie przeraża w polskim szkolnictwie (a szczególnie chodzi mi tu o majce)... Skoro można używać na maturze tablic to tym bardziej na lekcjach się powinno ich używać. Bo potem są takie sytuacje że ludzie w ogóle nie używają dostępnych materiałów.

UniaTarnówZKS1928 07.05.2010 22:23

Ja nie używałem bo 90% tych wzorów znam. Myślę że to lepsza metoda nauczania niż dostępność tych wzorów na lekcjach. Jak się już nauczy pewnych wzorów i schematów to się wszystko robi automatycznie i co najwyżej się można upewnić ale ja na maturze podstawowej i rozszerzonej z wzorów nie korzystałem.

W każdym razie sam widzisz że próbną (miałem 78% czyli słabiutko) oblał co 4 PISZĄCY;) Jakby była śmiesznie łatwa to powinien oblać najwyżej 1%.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl