![]() |
Tak z ciekawości, bo nie chce mi się przewijać - te 42 punkty mają jakieś statystyczne uzasadnienie? Bo przynajmniej w dwóch sezonach (acz z podziałem punktów) nie wystarczało na zajęcie czwartego od końca miejsca.
|
W czterech ostatnich dało, aczkolwiek chętnie przeczytam analizę po fazie zasadniczej, czy i w tym sezonie to się uda. Pogrzebałem trochę i wydaje mi się, że 42 punkty to bardziej wartość na zasadzie aby myśleć w ogóle o czymkolwiek, a do utrzymania będzie trzeba więcej, około 46. Ale przyznam, że jeśli chodzi o matematykę, to można powiedzieć, że jestem jaroszem, więc chętnie posłucham kogoś mądrzejszego.
|
46 starczy z palcem w dupie. Korona ma teraz 30 czyli żeby nas wyprzedziła musiałaby w 8 meczach zdobyć 17 punktów. Średnia ponad 2 na mecz? Tyle to ma Legia a nie 3 zespół od końca. Zwłaszcza że dzisiaj grają z Lechem i ta średnia powinna jeszcze wzrosnąć. Moim zdaniem do utrzymania wystarczy 43 maks 44 punkty.
Przypominam że przy równej ilości punktów z Arką i Korona będziemy przed nimi na koniec sezonu co w naszej sytuacji jest sporym handicapem |
Przy zachowaniu naszej średniej punktowej zdobędziemy ok. 43/44 punkty, co zmusza Koronę do zdobycia ich co najmniej 13/14, a Arkę do 15/16. Innymi słowy zmuszałoby to Koronę do zdobywania ok. 1,6/1,7 pkt na mecz (obecnie 1,03), a Arkę do ok. 1,9 pkt na mecz (obecnie 0,97). Tak naprawdę to 10 punktów w tych 8 meczach powinno wystarczyć.
|
Cytat:
Kod:
Craxa 25(39) |
Cytat:
Np. w tym roku wystarczyły 42 na top8. |
Cytat:
Cracovia 25(39) = 39 punktów w rundzie zasadniczej => 20 punktów po dzieleniu 25 punktów na koniec => 20 punktów na start + 5 punktów zdobyte w rundzie finałowej 39 + 5 = 44 Górnik Łęczna 27(34) = 34 => 17 27 => 17 + 10 34 + 10 = 44 |
Faktycznie, gdzieś to musiałem przegapić.
Czyli statystycznie 42 wystarcza w 67%. A tak z ciekawostek to ŁKS może jeszcze zdobyć 42 punkty wygrywając wszystkie mecze. |
https://twitter.com/mogiel90/status/...126057473?s=21
Ryzyko spadku: ŁKS 99,994% Arka 93,6% Korona 93,4% Wisła 11,1% Wisła Płock 1,4% Zagłębie 0,3% Raków 0,06% Górnik 0,02% |
Procenty Mogiela są fajne jeśli je dobrze czytać.
Przypadek Podbeskidzia, które po 30 kolejce było 9 a spadło powinien dać do myślenia. Na dziś potrzeba tych czterdziestu paru punktów jak najszybciej. |
Cytat:
Wystarczy, że Arka, Korona i my wygramy 2 razy i robi się: Górnik 42/44 Raków 41 Zagłębie 41 Wisła K. 41 Płock 38 Korona 36 Ara 35 i całe analizy ch.. strzeli ;) Lecz nie zmienia to faktu, że trudno oczekiwać, by wśród spadkowiczów znaleźli się Górnik albo Raków, które mają jednak zaliczkę i mogą nawet między sobą grać "na remis" - spółkowania nie są oficjalnie zakazane ;) Sytuacja z Bielskiem była trochę inna - tam też dzielili pkt + Bielsko do ostatniej chwili było w górnej 8, potem coś namotali w przepisach i przepchnęli Ruch. ;) Gdzie jest teraz Ruch, a gdzie Podbeskidzie to inna sprawa. :D |
Cytat:
|
Ciekawa jest tabela między drużynami z dolnej ósemki.
Mam nadzieję, że nigdzie się nie pomyliłem.
Miedzy Koroną, Płockiem, a Arką konieczna byłaby mała tabela, ale to akurat w tym wyliczeniu jest zbędne. Ponieważ w 14 meczach z tymi zespołami zdobyliśmy 16 punktów, wychodzi to 1,143 pkt na mecz Zdobywając w kolejnych 7 meczach tyle samo punktów na mecz otrzymamy 8 pkt. Da nam to 43 punkty. Wystarczy? |
Cytat:
Cytat:
Na dziś potrafię zrobić tabelę, w której spada Raków albo Górnik (ale chyba nie da się obu spuścić). |
Cytat:
|
Jeszcze coś.
Grając z drużynami z grupy spadkowej dokładnie tak w roli gospodarz/gość jak to będzie w rundzie finałowej zdobyliśmy odpowiednio punkty
Razem 10 punktów. Przegraliśmy z Górnikiem (w), Arką (u siebie) i Rakowem (w). 1 punkt uratowaliśmy z Płockiem Wygraliśmy z Zagłębiem (w), Koroną (d), ŁKS (w) Czy te wyniki mogą się powtórzyć? Byłoby chyba dobrze.... |
Cytat:
|
Faktycznie.
Popatrzyłem tylko na połowę tabeli. Faktycznie wygląda to tak
Czyli w 14 meczach 24 punkty, co daje 1,71 punktu na mecz Powtórka dałaby w 7 meczach x 1,71 = 12 punktów i 47 punktów na koniec Trochę mało możliwe? |
Nie ma gdybać, ale 10 punktów to jest 100% utrzymanie. 16 punktów Korony i 17 punktów Arki w 7 meczach to byłoby czyste sci-fi. Ciekawostką może być fakt, że ŁKS może spaść już w 32 kolejce (powiedziałbym, że to całkiem realne, w końcu już teraz mają 14 pkt straty) i do meczu z nami przystępować jako pierwszoligowiec. Arka w ostatniej kolejce też prawdopodobnie przyjedzie już zdegradowana.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
A najśmieszniejsze w przykładzie Podbeskidzia jest to, że zajęli 8. miejsce.
|
https://twitter.com/pklimek99/status...79873885818880
Jak komuś nie chce się klikać: 1. 42 punkty to najniższa wartość, która raczej da utrzymanie 2. 44-47 - niemal pewniak 3. 48 i więcej da utrzymanie na 100% |
Ja natomiast przedstawie taki punkt widzenia (opierajacy sie na formie druzyn), ze do utrzymania wystarcza nam spokojnie 2 zwyciestwa, o ile jedno z nich bedzie z Korona. A wiec 41 ptk. W takim wypadku Korona po 31 meczach mialaby do nas 11 a tak naprawde 12 ptk do odrobienia. Czyli z pozostalych 6 spotkan musialaby wygrac 4 zakladajac ze my przegrywamy wszystko jak leci poza meczem z LKSem. Rowniez z tym samym LKSem gralaby wspomniana Korona wiec i dla nich latwe 3ptk, czyli koniec koncow Korona musialaby wygrac 3 z 5 meczow z pozostalymi druzynami. I w to po prostu nie wierze zakladajac normalna rywalizacje, z normalnymi skladami. Jesli jednak Gorniki, Rakowy i inne zaczna nagle wystawiac juniorow.... to coz tego obliczenia nie przewiduja.
Co do Arki: w takim wypadku Arka mialaby do nas na starcie po tych 2 naszych zwyciestwach 12 a tak naprawde 13 puntkow do odrobienia w 7 meczach. Oni jednak maja ten handicap, ze graja z Zaglebiem, ktore rok w rok ordynarnie i skandalicznie podklada sie im gdy tego potrzebuja (serio to jest tak glupie, notoryczne i wypaczajace rozgrywki, ze ktos powinien sie tym zajac, bo ilez mozna to tolerowac?) Czyli +3 ptk dla Arki i kolejne +3 za LKS. W tych moich zalozeniach my wygrywamy z Korona i LKSem, a wiec przegrywamy z Arka. Czyli Arka po 3 meczach ma juz tylko 4 ptk do odrobienia w 4 pozostalych meczach. I to jest duzo bardziej niebezpieczna sytuacja niz potrzebne 3 zwyciestwa na 5 Korony. Pytanie czy tak beznadziejna Arka jest w stanie to zrobic, bo przeciez terminarz tak nie wyglada ze skasuja te 9ptk i na entuzjazmie zagraja kolejne 4 mecze. Ewentualnie by to uproscic mozna napisac ze 2 zwyciestwa zagwarantuja nam utrzymanie o ile beda to zwyciestwa z Arka i Korona. Co do innych ewentualnych scenariuszy - nie wierze ze LKS zdobedzie jeszcze jakiekolwiek punkty w tym sezonie z druzynami, ktore o cos graja. Czyli my, Arka, Korona. Wpadnie im jakis remis w jakiejs 35 czy 37 kolejce z nie grajacym juz o nic Gornikiem czy Plockiem. Wiec wszystkie bazowe obliczenia mozna uproscic o zalozenie: zostalo 6 kolejek do konca bo wszyscy zamieszani w walke o spadek dopisali sobie +3 ptk za LKS. (Chociaz po tym jaki kabaret odwalilismy w Gdyni mocno sie zastanawiam nad tymi naszymi +3 ptk za ten LKS....) |
Cytat:
Kod:
Górnik 41 3 3 3 3 3 3 3 62 |
Moim zdaniem Arkę już można pożegnać. Według mnie jest niemożliwe, żeby zdobyli więcej niż 10 pkt (co i tak daje im minimalne szanse, a poza tym to i tak dużo wyższa średnia punktowa niż mają obecnie).
|
Cytat:
|
Pamiętajcie, że te 7 kolejek jest innych niż kolejki 1-30.
Tak naprawdę drużyny 8-12 nie walczą o wiele. Tak wiem, miejsce na koniec sezonu, kasa od C+ Jaka jest rzeczywistość każdy wie, mistrzem nie będą, spaść nie spadną - wakacje. Może się okazać, że akurat na nasze mecze tym zespołom będzie się chciało grać, a grając z Kielcami będą mieć wyjebane bo akurat wujek Stasiu miał urodziny i popili. Takie rzeczy się nie dzieją bo to profesjonaliści? taaa... profesjonaliści, a większość fizycznie nie potrafi wytrzymać 70 minut pomimo, że codziennie trenują. |
nikt też nie broni zasponsorować premii za wygraną w meczu
|
Chodzi Ci o premie motywacyjną od innej drużyny? To już chyba zakazane jest.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:38. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl