Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

iiYama 05.03.2009 22:42

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...losowanie.html

O tym jak przebiegła dziś sesja rady miasta.

...Zabraknie też na stadiony. Rozbudowa Cracovii może odsunąć się o rok. - Do największego skandalu dojdzie, jeśli okaże się, że nie ma za co rozbudować stadionu Wisły. Przetarg zakończony i czas podpisać umowę, tylko na razie nie ma pieniędzy. PiS dodatkowo opóźnił tę sprawę - denerwuje się Stawowy...

mav23 05.03.2009 23:42

I doszliście panowie do tego w rozmowie co WEDŁÓG MNIE jest największym zagrożeniem dla Euro w Krakowie a co za tym idzie budowy stadionu Wisły i całego zaplecza, a mianowicie - polityka. Wybór Krakowa jako miasta organizatora Euro będzie wielkim sukcesem władz miasta, sukcesem który jest mocno nie na ręke wielu którzy by chcieli wymienić pana prezydenta i jego współpracowników na "lepszy model". Przykre jest to że nawet wielka szansa Krakowa jaką jest Euro może być zaprzepaszczona przez interesy poszczególnych parti.

luke1906 06.03.2009 08:17

a czy przypadkiem to nie jest tak, że MUSIMY mieć dwa stadiony rezerwowe na EURO?

w takim przypadku budowa na Reymonta musiałaby zostać zakończona niezależnie od tego czy UEFA nas teraz wybierze czy też nie

Pero 06.03.2009 11:10

Myślałem że taka sesja rady miasta to spokojne spotkanie ale to przecież prawdziwy maraton

Cytat:

Kajetan d'Obyrn: - Nie zdążyłem dobiec do maszyny do głosowania
:D :D

leszekm 06.03.2009 12:10

Najlepszy to był chyba Połomski
Jerzy Połomski (wstrzymał się): - Nie do końca wiedziałem, co się dzieje na sali.
.
Naćpał się ,może popił.

mikereg 06.03.2009 22:41

Radni nie dobiegli, więc nie będzie stadionu?

Dzisiaj, 01:58
window.google_render_ad();
Rada Miasta Krakowa przegłosowała wieczorem poprawkę uniemożliwiającą możliwość zaciągnięcia przez miasto prawie 230 mln zł kredytów. Bez tych pieniędzy nie uda się rozpocząć większości planowanych na ten rok inwestycji - pisze "Gazeta Wyborcza Kraków".

GW: Radni nie dobiegli na głosowanie >>

Doszło do kuriozalnej sytuacji. Na skutek zamieszania związanego z dyskusją nad osadą komisji rewizyjnej rady miasta spora część radnych nie wzięła udział w głosowaniu bądź... zagłosowała niezgodnie z zamierzeniami. Skutki tego kabaretu zapewne nie będą tak opłakane, jak obawia się GW i cytowani przez nią radni PO, ale kilkunastodniowy poślizg jest możliwy. - Gdyby ta uchwała PiS-u miała zostać utrzymana, byłaby to dla Krakowa katastrofa. Można mówić właściwie o wstrzymaniu wszystkich ważnych inwestycji w tym roku - mówi radny Kajetan d'Obyrn.

Wśród zagrożonych przedsięwzięć inwestycyjnych wymieniane są stadiony Wisły i Cracovii. - Do największego skandalu dojdzie, jeśli okaże się, że nie ma za co rozbudować stadionu Wisły. Przetarg zakończony i czas podpisać umowę, tylko na razie nie ma pieniędzy - przyznaje radny PO Grzegorz Stawowy.

4fan_player 09.03.2009 13:46

http://www.wisla.krakow.pl/art.php?news_id=5400

Bronowianin 09.03.2009 14:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 689621)

Moim zdaniem na trybunie wschodniej nie powinno być ułożonego żadnego wzoru z krzesełek, a jeśli już taki miałby być to tylko i wyłącznie prosty napis "WISŁA" na górnym piętrze i "KRAKÓW" na dolnym - oczywiście w białym kolorze. No chyba że ktoś wymyśliłby coś na prawdę dobrego, coś co byłoby estetyczne i fajnie by się komponowało. Chodzi o to żeby z niczym nie przesadzić bo potem może to wyglądać niezbyt ciekawie. Taki konkurs stwarza niestety możliwość do tego że jego uczestnicy będą za wszelką cenę szukać czegoś oryginalnego i w konsekwencji mogą nieco przesadzić... A w tej kwestii według mnie wskazany byłby umiar i prostota. Oczywiście konkurs może też spowodować to, że ktoś wymyśli coś na prawdę świetnego, coś co będzie idealnie pasować do umieszczenia na trybunie wschodniej - mam nadzieję że tak właśnie będzie.

JohnnyH 09.03.2009 14:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 689627)
Moim zdaniem na trybunie wschodniej nie powinno być ułożonego żadnego wzoru z krzesełek, a jeśli już taki miałby być to tylko i wyłącznie prosty napis "WISŁA" na górnym piętrze i "KRAKÓW" na dolnym - oczywiście w białym kolorze. No chyba że ktoś wymyśliłby coś na prawdę dobrego, coś co byłoby estetyczne i fajnie by się komponowało. Chodzi o to żeby z niczym nie przesadzić bo potem może to wyglądać niezbyt ciekawie. Taki konkurs stwarza niestety możliwość do tego że jego uczestnicy będą za wszelką cenę szukać czegoś oryginalnego i w konsekwencji mogą nieco przesadzić... A w tej kwestii według mnie wskazany byłby umiar i prostota. Oczywiście konkurs może też spowodować to, że ktoś wymyśli coś na prawdę świetnego, coś co będzie idealnie pasować do umieszczenia na trybunie wschodniej - mam nadzieję że tak właśnie będzie.

A ja uważam że to bardzo dobry pomysł. Dla mnie najważniejsze jest to aby oceniający propozycje nie przesadzili a nie uczestnicy. Fajna sprawa że klub zwrócił się w tej sprawie do Kibiców Wisły. Brawo

Pozdrawiam

Wicked 09.03.2009 14:16

Mogli by jakiś plan widowni udostępnić, bo później się może okazać ze to co ładnie wygląda na papierku, trudno będzie ułożyć z krzesełek

JoeyLG 09.03.2009 14:18

Dokładnie JohnnyH ma racje, najważniejsze aby osoby decydujące o tym który projekt bedzie "zastosowany", zachowały umiar i estetyke w wyborze i wtedy bedzie gites :D

buczo1985 09.03.2009 15:12

moze lepiej byloby pomysleć o koncepsji współgrajacej z przyszłą trybuną A i B? jakieś gustowne rozłożenie napisu?

PhantomRanger 09.03.2009 15:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 689635)
Mogli by jakiś plan widowni udostępnić, bo później się może okazać ze to co ładnie wygląda na papierku, trudno będzie ułożyć z krzesełek

Co racja to racja. Sam chętnie był spróbował swoich sił. Mam już nawet pewną wizje tego, ale pewnie będe musiał ją zachować dla siebie :) Wracając jednąc na budowę to nawet sprawnie idzie im to układanie tego zbrojenia.

element 09.03.2009 15:58

proste Wisła (góra) Kraków (dół) i obok tego obowiązkowo rysy twarzy Henryka Reymana.

rafalek 09.03.2009 16:13

A czy aby na pewno zwycięska propozycja zostanie umieszczona na trybunie? Nie pisze tam o tym ani słowem. Może to jest po prostu taki konkurs jak ten na nowy stadion Wisły na www.stadiony.net ?

sayek89 09.03.2009 16:13

Pozwoliłem sobie na zrobienie wstępnego projektu jak by to wyglądało gdyby... Tak więc napis WISŁA umieścił bym na górze a napis KRAKÓW na dole. Tylko że jest mały szczegół który utrudnia wykonanie takiego szyku napisów. KRAKÓW ma 6 liter, a WISŁA 5. Na rysunku widać że ładniej było by gdyby te żółte schody nie przecinały na pół litery tak jak to ma miejsce na sektorze D z Białą Gwiazdą, tylko tak aby litery umieszczone były pomiędzy schodami. Niestety w takim przypadku napis KRAKÓW nie zmieści się na dole gdyż sektory są tak rozmieszczone ( co widać na rysunku) Wychodzi z tego że aby napis WISŁA KRAKÓW mógł powstać litery muszą być przecięte na pół przez żółte schody co wygląda mało elegancko.

http://img9.imageshack.us/img9/277/beznazwy1aou.jpg

Mam nadzieje że zrozumieliście moją intencje ;)

Ewentualnie można napis WISŁA dać na całą szerokość trybuny i to by było najlepsze.

dannato 09.03.2009 16:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 689717)
A czy aby na pewno zwycięska propozycja zostanie umieszczona na trybunie? Nie pisze tam o tym ani słowem. Może to jest po prostu taki konkurs jak ten na nowy stadion Wisły na www.stadiony.net ?

wyraźnie jest w regulaminie napisane, że może wykorzysta może nie.

Suszanin 09.03.2009 16:26

Cytat:

Tylko do 6 kwietnia można zgłaszać propozycje w konkursie „Zostań pomysłodawcą wzoru tworzonego przez krzesełka na trybunie wschodniej Stadionu Miejskiego Wisła Kraków” ogłoszonym przez Biuro ds. Euro 2012 wspólnie z klubem sportowym Wisła Kraków S.A. Rywalizacja ma charakter ogólnopolski i jest skierowana do osób prywatnych.

Prace można nadsyłać w wersji elektronicznej (maksymalnie 5mb) na adres mailowy: [email protected] lub składać osobiście w siedzibie Biura ds. Euro 2012 przy ul. Grunwaldzkiej 8 w Krakowie.

Na zwycięzców czekają cenne nagrody.
Regulamin konkursowy dostępny jest na stronach: www.krakowgo.pl, www.wisla.krakow.pl

Ze strony SKWK !!!

element 09.03.2009 16:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sayek89 (Post 689719)
Niestety w takim przypadku napis KRAKÓW nie zmieści się na dole gdyż sektory są tak rozmieszczone ( co widać na rysunku)

Wszystko się zmieści i praktycznie wszystko można ułożyć, tylko trzeba mieć łeb do tego, zajmować się tym, posiadać dobry program do grafiki i oczywiście znać jego obsługę perfekcyjnie.


Raczej im nie chodzi o tego typu projekty



to pewnie będą tego typu projekty co stadionu na stadiony.net
na bardzo wysokim poziomie, do którego Obłutowiczowi jest daleko.

dynek.pl 09.03.2009 16:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sayek89 (Post 689719)
Pozwoliłem sobie na zrobienie wstępnego projektu jak by to wyglądało gdyby... Tak więc napis WISŁA umieścił bym na górze a napis KRAKÓW na dole. Tylko że jest mały szczegół który utrudnia wykonanie takiego szyku napisów. KRAKÓW ma 6 liter, a WISŁA 5. Na rysunku widać że ładniej było by gdyby te żółte schody nie przecinały na pół litery tak jak to ma miejsce na sektorze D z Białą Gwiazdą, tylko tak aby litery umieszczone były pomiędzy schodami. Niestety w takim przypadku napis KRAKÓW nie zmieści się na dole gdyż sektory są tak rozmieszczone ( co widać na rysunku) Wychodzi z tego że aby napis WISŁA KRAKÓW mógł powstać litery muszą być przecięte na pół przez żółte schody co wygląda mało elegancko.

http://img9.imageshack.us/img9/277/beznazwy1aou.jpg

Mam nadzieje że zrozumieliście moją intencje ;)

Ewentualnie można napis WISŁA dać na całą szerokość trybuny i to by było najlepsze.

Tlo pod "I" i "Ł" moglby byc niebieskie i wtedy bylby to wzor jak jednego z naszych szalikow.

Hudy 09.03.2009 18:15

jak dla mnie patrząc na krzesełka na D i E projekt mógłby wyglądać:
http://i44.tinypic.com/30s95ya.jpg
lub miazga:
http://i41.tinypic.com/35ingcn.jpg

oczywiście przedstawiam tylko swój pomysł:)))

Gwiaździsty 09.03.2009 18:45

Wydaje mi się, że ważniejszy od napisu na przyszłej C jest napis na trybunie, która powstanie w miejsce obecnych trybun A i B. A to dlatego,że TV umieszczona będzie na trybunie C i pokazywać będzie obraz przeciwległej trybuny (obecnych A i B). I tam przydałby sie fajny projekcik, tak żeby cały światy widział, gdy będzie łączenie np. trenującychprzygotowujacych sie do meczu piłkarzy.

picasso 09.03.2009 18:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 689810)
Wydaje mi się, że ważniejszy od napisu na przyszłej C jest napis na trybunie, która powstanie w miejsce obecnych trybun A i B. A to dlatego,że TV umieszczona będzie na trybunie C i pokazywać będzie obraz przeciwległej trybuny (obecnych A i B). I tam przydałby sie fajny projekcik, tak żeby cały światy widział, gdy będzie łączenie np. trenującychprzygotowujacych sie do meczu piłkarzy.

a skąd wiesz gdzie będą kamery?miejsca dla VIP maja być na A B. nie spotkałem się chyba nigdzie aby kamery pokazywały trybunę z lożami.transmisje są raczej pokazywane od tamtej strony.

dannato 09.03.2009 19:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 689810)
Wydaje mi się, że ważniejszy od napisu na przyszłej C jest napis na trybunie, która powstanie w miejsce obecnych trybun A i B. A to dlatego,że TV umieszczona będzie na trybunie C i pokazywać będzie obraz przeciwległej trybuny (obecnych A i B). I tam przydałby sie fajny projekcik, tak żeby cały światy widział, gdy będzie łączenie np. trenującychprzygotowujacych sie do meczu piłkarzy.

Totalna bzdura - Kamery będą na głównej trybunie - czyli dzisiejszym A/B.
Na tej trybunie - także w związku z tym, że znaczna jej część będzie zajęta stanowiskami prasowymi oraz sektorem VIP - nie planuje się żadnego napisu.

As 09.03.2009 19:05

nie nam sie na fotografii ale wydaje mi sie ze kamery musze byc ustawione tak jak to jest obecnie zeby ewentualnie zachodzace slonce nie swiecilo prosto w kamere.

Gucio25 09.03.2009 19:30

a tu pomysł mojego znajomego:

proponuje na dole napis PZPN, a u góry (bo dolna trybuna i tak bedzie pewnie zwykle pusta) ustawić kibiców w barwach Wisły w napis "JEBAĆ".
niby piękne ładne, wszyscy by nas pochwalili, że takie pokojowe i w ogóle...
...dopóki by kibice na góre nie weszli. :D
już widze jak Lato otwiera stadion, chwali ułożenie krzesełek, potem zdziwienie czemu wszyscy na góre sie pchają... a potem pokazówka i Lato sam by te krzesełka wydzierał, za zadyme go zamkną. :D

:lol:

sandbender 10.03.2009 00:11

Dannato
Ty wyglądasz na gościa co jest mocno (zawodowo?) związany z tematem budowy stadionu, więc może wiesz bo może się o obracasz w "kręgach".
Są jakieś plany dotyczące "wystroju wnętrz"? Będzie jakaś ogólno-stadionowa koncepcja, z jakimś leitmotivem np. w postaci białej gwiazdy, odpowiednio dobraną kolorystyką, oryginalnym liternictwem itp, czy raczej wszystko najtańszą farbą, na biało, i najtańsze samoprzylepne znaczki z napisem "Wyjście"?

A dwa to jeżeli chodzi o muzeum, to podobne: dwie gablotki i trzy zdjęcia na ścianie, czy też mozna się spodziewać jakiegoś nowoczesnego projektu ewewntualnie konkursu?

Wojtas 10.03.2009 00:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 689844)
a tu pomysł mojego znajomego:

proponuje na dole napis PZPN, a u góry (bo dolna trybuna i tak bedzie pewnie zwykle pusta) ustawić kibiców w barwach Wisły w napis "JEBAĆ".
niby piękne ładne, wszyscy by nas pochwalili, że takie pokojowe i w ogóle...
...dopóki by kibice na góre nie weszli. :D
już widze jak Lato otwiera stadion, chwali ułożenie krzesełek, potem zdziwienie czemu wszyscy na góre sie pchają... a potem pokazówka i Lato sam by te krzesełka wydzierał, za zadyme go zamkną. :D

:lol:





:lol: pomysł genialny :lol: pisze sie na niego.


Dorównywał by akcjii jak Legia Polonii kamienną przemalowała :lol: to tez była beka



P,S ktos pisal ze na nowym stadionie kamery maja byc na C.......to jakies pewne info???Bo jak to prawda to lipa,90 minut w trakcie transmisjii bedzie mecz z piknikami w tle....

andalemono 10.03.2009 00:39

Za taki regulamin i takie wartościowe nagrody to na górnej LOL, na dolnej ROTFL, a vis a vis F/O UMK.
Nie w nagrodach rzecz, ale mieliby trochę szacunku dla kibiców.
Zlecenie jakiegokolwiek logotypu profesjonalnej agencji reklamowo/marketingowej...a zresztą co tu pisać- czytacie prasę, oglądacie tv, wiecie ile takie rzeczy kosztują. Niezłe cwaniaczki i tyle.
Gdybym wygrał, może byłaby okazja do zrobienia z nich kretynów w mediach. Trzeba spróbować ;-)

Mako 10.03.2009 00:44

A Ty myślisz, ze na nowym C będzie tak żywiołowo jak dawniej? Kamery pewnie beda na nowym A,B ale, nie oszukujmy sie na nowym C bedzie zapewne standard zbliżony do A,B.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl