Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w europejskich pucharach 11/12 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8092)

emj10 15.07.2011 12:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1127007)
Nie nie, i jeszcze raz nie. Nie wiadomo kto będzie naszym potencjalnych rywalem bo losowanie jest po 3 rundzie więc jak ktoś rozstawiony odpadnie to nie jego pogromca będzie w gronie rozstawionych tylko kolejna drużyna z najwyższym rankingiem.

Faktycznie losowanie już po III rundzie. Co nie zmienia praktycznie nic w kontekście tego, że 3-4 rywali z tej listy będzie.

Proximus 15.07.2011 12:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 1127019)
Mistrz Bułgarii czyli piłkarsko kraju którego drużyny można powiedzieć że z jakaś tam regularnością grały w LM. (CSKA Sofia czy Lewski Sofia). Generalnie w pucharach zachodzili dalej niż my.
Lepsi od strony technicznej Bułgarzy będą ciężkim przeciwnikiem. Musimy być dobrze przygotowaniu od ustronny fizycznej bo nie damy rady.

Fałszywych informacji proszę nie przekazywać. Ostatni sezon i jedyny na przestrzeni ostatnich 10 lat z bułgarskim zespołem w lidze mistrzów był sezon 06/07. Lewski trafił do grupy z Chelsea, Barcą i Werderem i zdobył 0 punktów(w sumie nie dziwię się). Generalnie po krótkiej analizie widzę że największym europejskim sukcesem był zeszły rok kiedy 2 zespoły z Bułgarii, Levski oraz CSKA weszły do fazy grupowej LE. Nasz rywal odpadł w III rundzie LM z Zyliną a następnie w IV LE z Debrecenem.

I jeszcze apropo poprzedniego meczu z Molde. Nie sugerowałbym się niskim wynikiem ze słabą drużyną(Czarnogóra to naprawdę jest jedna z najsłabyszch lig w Europie o ile nie najsłabsza). Najpierw Liteks sam sobie bramkę strzelił(dosłownie) potem przeprowadzili tak zwaną "Levadię" na bramkę Czarnogórców. Całe szczęście dla Bułgarów jeden z ich napastników błysnął formą:4 minuty 2 bramki i do widzenia.

TommyTSW 15.07.2011 12:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mateusz212 (Post 1127006)
porównajcie jak Lech miał rok temu na tym etapie Sparte. Rywal nieporównywalnie silniejszy od Liteksu. Przejdzmy Skonto, mamy drugi mecz jak cos z Liteksem u siebie co myśle jest dużym naszym plusem.Będzie dobrze.

Lech na tym etapie to miał chyba Dinamo Tiblisi, przegrywając ze Spartą mieli wstęp do LE

pikey 15.07.2011 12:03

Granie takie jak ze Skonto musi się szybko skończyć, bo po Litexie będzie płacz. Dobrze, że pierwszy mecz na wyjeździe.

Chociaż ewentualne baty od Bułgarów to nie wygląda tak tragicznie jak od Litwinów, czy Kazachów;)

Mario Nh 15.07.2011 12:03

Gdyby nie rewanż u siebie byliby dla mnie faworytem.

Aimable 15.07.2011 12:03

Dla mnie te lipcowe losowania, które odbywają się pomiędzy meczami danej rundy są fatalne ze wzgledów psychologicznych - automatycznie całe forum a obawiam się, że i piłkarze myślami wędrują ku kolejnemu przeciwnikowi. I pół biedy jeśli w pierwszym meczu padł rezultat praktycznie gwarantujący awans. Niestety wynik z Rygi to minimum, które należało osiagnąć. Teraz każda przypadkowa bramka Sconto, która jak widzieliśmy może paść bez problemu, postawi nas w dramatycznej sytuacji - wejdą nerwy, usztywnienie i awaria będzie blisko. Nie chcę karakać ale optymizmu we mne po meczu w Rydze jest niewiele. O wiele lepszy jest wynik Litexu (2-1 na wyjeździe), który nawet w przypadku straty jednej bramki daje jeszcze awans. Obyśmy znowu nie obudzili się z ręką w nocniku i z opłaconymi przedwcześnie biletami lotniczymi do Sofii...

PANDEM0NIUM 15.07.2011 12:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1127042)
Tampere, BATE, Debrecyn czy Zilina

My Levadia i Karabach.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TommyTSW (Post 1127046)
Lech na tym etapie to miał chyba Dinamo Tiblisi, przegrywając ze Spartą mieli wstęp do LE

Nie masz racji. Lech grał w II rundzie z Baku a w III ze Spartą z którą odpadł i trafił do eliminacji do LE i tam wyrał z DNIPRO.

Dla ciekawostki
Litex jest w rankingu klubów na 172 miejscu a my na 155:)

sounds_good 15.07.2011 12:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1127007)
Nie nie, i jeszcze raz nie. Nie wiadomo kto będzie naszym potencjalnych rywalem bo losowanie jest po 3 rundzie więc jak ktoś rozstawiony odpadnie to nie jego pogromca będzie w gronie rozstawionych tylko kolejna drużyna z najwyższym rankingiem.

Powiem więcej, szanse że będziemy grali z Malmo, Shamrock, Ekranas, Maribor lub HJK są prawie równe zeru. Musielibyśmy być rozstawieni więc 4 "mocniejsze" od nas musiały odpaść w trzeciej rundzie.

mr_kwolf: nie masz racji. Jeżeli drużyna z z niższym współczynnikiem pokona drużynę rozstawioną, to przejmuje współczynnik drużyny rozstawionej.

Griszka30KR 15.07.2011 12:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 1127023)
Tutaj jeszcze skrot ostatniego meczu Mogren - Litex
http://www.youtube.com/watch?v=oGm4fN0Xsrc

Nie wiem jak Wy ,ale ja sie na tym skrócie doliczyłem 3-ech bramek... :P Ta ostatnia była ze spalonego ?

Ps.Zobaczciie sobie reakcje strzelca po pierwszej bramce na zawodnika z nr.8 i potem nastepnego na tą samą ósemke...

mr_kwolf 15.07.2011 12:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TommyTSW (Post 1127046)
Lech na tym etapie to miał chyba Dinamo Tiblisi, przegrywając ze Spartą mieli wstęp do LE

Po pierwsze Sparte miał w III rundzie, a potem w IV LE pokonał Dnipro.

A jak ci się mogło pomylić Dinamo Tbillisi z Interem Baku to już nie wiem...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sounds_good (Post 1127051)
mr_kwolf: nie masz racji. Jeżeli drużyna z z niższym współczynnikiem pokona drużynę rozstawioną, to przejmuje współczynnik drużyny rozstawionej.

O karton wódki?

PS. Zapamiętajcie raz na zawsze, że nie ma czegoś takiego jak przejmowanie współczynników. Nie czytajcie durnowatych gazet. Jeżeli losowanie jest przed roztrzygnięciem rywalizacji (tak jak było teraz) to za współczynnik pary uznawany jest współczynnik lepszego zespołu dlatego czasami jest tak, że zespół, który byłby nierozstawiony gra z zespołem nierozstawionym.

dynek.pl 15.07.2011 12:04

Zawsze dostajemy najsilniejsza mozliwa druzyna - te losowanie sa bezsensu, gdyby Genk byl w naszej grupie to oczywiscie gralibysmy z Belgami.

AYALA 15.07.2011 12:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TommyTSW (Post 1127046)
Lech na tym etapie to miał chyba Dinamo Tiblisi, przegrywając ze Spartą mieli wstęp do LE

Lech wygrał z Interem Baku,potem przegrał ze Spartą Prage a następnie grał mecze z Dnipro o awans do LE

milosz 15.07.2011 12:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Angmir (Post 1127016)
Ochłońcie - puki co to prezentujemy się o krztynę lepiej niż Skonto.

.

Pisząc o wzorcowej głupocie miałem na myśli właśnie takie teksty jak ten powyżej .

Wyjaśnijmy sobie, PÓKI CO jesteśmy lepsi od Skonto o kilka klas, a kolejny rywal jest na naszym poziomie.
Jakie to szczęście że to nie nasi niektórzy "kibice" grają w pucharach bo przed każdym meczem mieliby spodnie pełne ... wiadomo czego.

Tenzen 15.07.2011 12:08

Mogren - Litex 1:2 (el. LM)
Skład Litexu:
Petar Zanev
Džamal Berberović
Hristo Yanev
Wellington
Thiago Miracema (71' Momchil Tsvetanov - gole: 77' 79')
Célio Codó (64' Svetoslav Todorov)
Georgi Milanov (78' Robert Flores)
Plamen Nikolov
Neboysha Yelenkovich(Kap.)
Nikolay Bodurov




Wisła - Litex 2:1 (Sparing)
Skład Litexu:
Aleksandrov
Barthe
Berberovic
Nikolov
Jelenkovic
Milanov
Rumenov (55' Zdravchev)
Tsvetanov
Popov
Todorov
Dermanovic (55' Nene)


Skład Wisły:
Pareiko
Lamey
Jaliens
Jovanović (60' Bunoza)
Paljić
Sobolewski
Wilk (46' Nunez)
Melikson (46' Kirm)
Małecki
Genkov (67' Boguski)
Iliev (67' Garguła)

Z tego sparingu z Litexem 6 zawodników Litexu zagrało w pierwszym meczu eliminacyjnym. Wisła natomiast wyszła w sparingu na Litex podstawowym składem. Nie było wtedy tylko Chaveza.

Nie ma wątpliwości, że to będzie całkiem inny mecz.

TommyTSW 15.07.2011 12:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1127057)
Lech wygrał z Interem Baku,potem przegrał ze Spartą Prage a następnie grał mecze z Dnipro o awans do LE

no tak pomyliło mi się, nie moj:-pe wspomnienia
czyli bezpośredni awans do LE gwarantuje 4 runda, 3 eliminacje?

Mario Nh 15.07.2011 12:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 1127052)
Nie wiem jak Wy ,ale ja sie na tym skrócie doliczyłem 3-ech bramek... :P Ta ostatnia była ze spalonego ?

Ps.Zobaczciie sobie reakcje strzelca po pierwszej bramce na zawodnika z nr.8 i potem nastepnego na tą samą ósemke...

Te rzeczywiście. Atmosfera musi być dobra w zespole :D

wojteqs80 15.07.2011 12:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1127055)
Zawsze dostajemy najsilniejsza mozliwa druzyna - te losowanie sa bezsensu, gdyby Genk byl w naszej grupie to oczywiscie gralibysmy z Belgami.

Zgadza sie jak jeszcze nie bylo podzialu na koszyki losowalismy Barce albo Real, choć jesli chce sie grac w LM to taki Litex trzeba pokonać!!!

leszekm_ 15.07.2011 12:10

Dwumecz bez faworyta.

Tomy 15.07.2011 12:10

W Bułgarii zadowoleni wynikiem losowania:

http://translate.googleusercontent.c...tfVHnSDIrsZFNQ

Mario Nh 15.07.2011 12:13

Oby pogrążył ich Bułgar.

PANDEM0NIUM 15.07.2011 12:14

Bardzo dobrze że tak myślą. Jesli chłopakom wyjdzie mecz i zagraja na 100% koncentracji to zaskoczymy Bułgarów.

A wygrana Luitexu z Morgenem baaardzo szczęsliwa, obie bramki rezerwowego.

Karherop 15.07.2011 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tenzen (Post 1127060)
Mogren - Litex 1:2 (el. LM)

Z tego sparingu z Litexem 6 zawodników Litexu zagrało w pierwszym meczu eliminacyjnym. Wisła natomiast wyszła w sparingu na Litex podstawowym składem. Nie było wtedy tylko Chaveza.

Nie ma wątpliwości, że to będzie całkiem inny mecz.


popieram , choc sam skład też nie jest miarodajny , bo nie wiemy czy przed ostatnim meczem drużyna litexu nie została osłabiona kontuzjami itp

choć będziemy nieznacznym faworytem , mecz eliminacji LM już nie będzie zwykłym sparingiem w czasie przygotowań .

Najgorsze co teraz możemy zrobić to być pewnym awansu do następnej rundy , Wisła powinna zapomnieć o wyniku sparingu .

milosz 15.07.2011 12:17

Z wyników osiąganych w pucharach widać że Litex to drużyna własnego boiska. Kluczowy będzie więc pierwszy mecz.
Co do naszego sparingu to o wyniku trzeba szybko zapomnieć mając świadomość że rywale jednak zagrali w połowie rezerwami. Decydujące będzie nastawienie mentalne i tu liczę na to że w naszym składzie jest ...mało Polaków. Takie czasy.

PS. Oczywista wpierw obowiązkowo trzeba przejść Skonto.

W-U 15.07.2011 12:17

Witam serdecznie. Jestem kolekcjonerem Biletów z Europejskich Pucharów. Zwracam się do Was z prośbą, czy posiadacie może zbędne bilety z meczu SKONTO - WISŁA który moglibyście podarować mi do mojej kolekcji? Podobnie też szukam biletów ze spotkań domowych które Wisła zagra w Lidze Mistrzów na własnym stadionie. Jeżeli mielibyście więcej sztuk to bardzo również by mi się przydały, gdyż dzieki temu mogę dokonywać wymian z kolekcjonerami z zagranicy zdobywając inne bilety do kolekcji. Jeżeli ktoś wyrazi chęć pomocy to proszę o kontakt, najlepiej na gg: 5824205 Zapraszam również do odwiedzenia mojej strony www.warrior-ustron.com pozdrawiam

TommyTSW 15.07.2011 12:19

na ten dwumecz to przedewszystkim potrzeba dobrej formy Małego, Meliksona i Genkova.

Karherop 15.07.2011 12:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TommyTSW (Post 1127076)
na ten dwumecz to przedewszystkim potrzeba dobrej formy Małego, Meliksona i Genkova.


ja bym się martwił o formę obrońców , bo w przodzie to nawet rywale sami sobie mogą strzelić . Podstawa to gra defensywna .

PANDEM0NIUM 15.07.2011 12:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1127078)
ja bym się martwił o formę obrońców , bo w przodzie to nawet rywale sami sobie mogą strzelić . Podstawa to gra defensywna .

Otóż to.Mam nadzieje że Diaz zagra za Paljica a Jova za Jaliensa i będzie dobrze!

Porównajcie sobie transfery Litexu do naszych. To jak niebo a ziemia.

Aimable 15.07.2011 12:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez milosz (Post 1127059)
Pisząc o wzorcowej głupocie miałem na myśli właśnie takie teksty jak ten powyżej .

Wyjaśnijmy sobie, PÓKI CO jesteśmy lepsi od Skonto o kilka klas, a kolejny rywal jest na naszym poziomie.
Jakie to szczęście że to nie nasi niektórzy "kibice" grają w pucharach bo przed każdym meczem mieliby spodnie pełne ... wiadomo czego.

Wolę, żeby mieli pełne gacie niż zlekceważyli przeciwnika i zafundowali nam powtórkę z rozrywki...

Bronex 15.07.2011 12:28

INDYK MYŚLAŁ O NIEDZIELI A W SOBOTĘ MU ŁEB UCIĘLI.

LUDZIE PRZEJDŹMY NAJPIERW TO SKONTO!!! PÓKI CO TO WSZYSTKO TAKIE Z GÓRY USTALONE NIE JEST.
W rewanżu nasza defensywa puści jeden/dwa farfocle ze stałych fragmentów i będziemy mieli bardzo cieplutko. Przepis na Wisłę jest bardzo prosty. Wystarczy ,żeby Pahars obejrzał mecz Śląsk-Wisła Kraków ostatni i odpowiedź ma gotową.

blanco 15.07.2011 12:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PANDEM0NIUM (Post 1127070)

A wygrana Luitexu z Morgenem baaardzo szczęsliwa, obie bramki rezerwowego.

?

Obejrzyj skrót , a potem się wypowiadaj . Litex szturmował bramkę rywali raz po raz , widać było różnicę kilku klas między tymi zespołami , w przeciwieństwie końcówki meczu Skonto-Wisła.
w III rundzie pewnie zagramy ultra defensivo , co Maaskant potwierdził meczem z Łotyszami , gdzie wystawił Sobola i Czarka.
Jednak moim skromnym zdaniem powinniśmy wyjść wysokim pressingiem, jestem pewny,że Litex będzie miał wtedy problemy jak my z Rapidem, bo po prostu nie będzie do tego przyzwyczajony. Nawet w sparingu z nimi w relacji czytałem,że kiedy Wisła wychodziła wysoko, Bułgarzy gubili się. Tu już jednak pole do popisu dla Maaskanta , choć jego decyzja może być tylko jedna.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:15.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl