![]() |
To ....a jest istne nie do wiary.
Widzial Krakow juz "Basztowa" w wykonaniu parchow. Czas aby zobaczyl "Plac Wszystkich Swietych" o skali 10x Basztowej. Majchrowski, wyjedziesz na taczkach! |
Przypominam, że Majchrowski dogadał się z przewodnią siłą narodu (PO), która sprawuje władzę nie tylko w mieście, ale i w Urzędzie Marszałkowskim o wojewodzie nie wspominając. Jeśli Majchrowski dostanie nasze pieniądze tzn. że z ich POmocą. Wszystko w rękach Marszałka Sowy (PO) . W takim wypadku lista wzajemnie sobie gratulujących znacznie się wydłuży.
|
Cytat:
druga tura - 5 grudnia 15 grudnia - powtórzenie prośby do Urzędu Marszałkowskiego - definitywnie gdyby nie wygrał, to znów by prosił... 21 grudnia - opłatek - ale tu to już z rozpędu chłopak poszedł.. Gratuluję drodzy wyborcy. Jeszcze jedną kadencję mu dajcie. Taki dobry jest. A my swoje: Cytat:
|
gdyby zebrac odpowiednią liczbę osób miasto musiałoby przeprowadzić referendum w sprawie odwolania prezydenta....marzenie.
|
A co na to Darek Olszowka, ktorego tak bardzo nam teraz brakuje ?
|
Dobra chłopaki, będzie parę dni płaczu na forum i tyle. Siła kibiców Wisły to siła strzałów z kapiszona....choć bardzo chiałbym się mylić.
Pozwoliliśmy się kopać to nas kopią - jakoś nie jestem zdziwiony tym "newsem". Szczególne pozdro dla tych z którymi się kłóciłem przed wyborami a którzy przedkładali tramwaj na Ruczaj i Płaszów nad dobro Wisły |
Z tego co tłumaczy marszałek Sowa w swoim piśmie ma on dwa wyjścia. Albo zgodzi się na użycie 8 mln euro na halę w Czyżynach, albo się nie zgodzi i pieniądze przepadną.
Sytuacja jest bowiem taka, że miasto wycofuje teraz realizację projektu budowy hali TS Wisła. Marszałek tych pieniędzy wcisnąć miastu nie może, bo jak i na co, skoro miasto nie chce budować? W tym momencie Marszałkowi zostaje 8 mln euro, o którego wykorzystanie (na halę w Czyżynach) wnioskuje miasto. Marszałek może się zgodzić lub nie. Jeśli się nie zgodzi, to przepadnie 8 mln euro. Jednym słowem miasto trzyma go w szachu. Przynajmniej takie jest jego oficjalne stanowisko, bo cholera wie czy mu to też nie pasuje... Cytat:
|
nie wiem czy dobrze rozkminiam,ale skoro Wisła przekazała tereny miastu,by to wybudowało hale,a teraz budowac nie chce,to niech miasto odda tereny Wisle.
|
Cytat:
Tu nie chodzi o bycie za kimś, ale przeciw temu pasiakowi, kłamcy i oszuście!! Arapaho, ja też dołączam się do Twoich pozdrowień. |
Cytat:
Mówię na dziś bo jest kilka spraw które mi nie pasują, później opiszę swoje przemyślenia. Sytuacja że Sowa chce budowy hali i mówi nie przeniosę tych środków, albo budujecie to albo przepadną, albo dam gdzie indziej ale na Czyżyny nie pójdzie, postawiłby miasto w sytuacji podbramkowej, tego nie robi... Mniejsza z tym. Na dziś jako TS jesteśmy w .... malinach delikatnie mówiąc. |
Tak się zastanawiam i pomijając nasz punkt widzenia, spójrzcie na to z innej strony.
Od dnia zwycięstwa projektu Lameli w konkursie na halę T.S. zastanawiała mnie jedna rzecz. Jak to jest, że dwie duże inwestycje ZISu wygrywa to samo studio. Czy aby na pewno nie było lepszych projektów? Moim zdaniem były. Potem dowiedziałem się z innego źródła, że przetargi na wykonanie instalacji na większości projektów ZIS/ZIKiT wygrywa ta sama firma i mowa tu zarówno o Rynku, MKS, jak i wielu innych inwestycjach. No, ale cóż zrobić przyjąłem to za zbieg okoliczności. Może faktycznie są to najlepsze rozwiązania. Teraz czytam, że konkurs ogłoszono już po złożeniu przez Majchrowskiego wniosku o przesunięcie funduszy na Halę Miejską. Co to oznacza w praktyce? Że Majchrowski dobrze wiedział, że projekt nigdy nie zostanie zrealizowany, bo bez dotacji z UE nie ma na to szans. Wiedział też, że wystarczy zaszachować Marszałka i pieniądze na Halę Miejską dostanie. Wiedział też, że cały konkurs na halę jest picem wyborczym (potwierdza to fakt, że na spotkaniu opłatkowym paplał o funduszach na halę Wisły, chociaż już dobrze wiedział co się święci), a przyznane w nim nagrody są tak na prawdę marnowaniem pieniędzy publicznych. Ponadto miasto otrzymało od I teraz trochę political fiction: Jaki z tego wniosek? Estudio L. startuje w konkursie (mając dobre układy z ZISem - musieli je mieć skoro współpracowali przy realizacji MKS), wygrywa, dostaje pieniądze. Ich projekt jest mocno niedopracowany pod względem funkcjonalnym, nie spełnia niektórych wymogów (% roślinności). Nie dbali o to, bo wiedzieli że projekt nie zostanie zrealizowany. Ba! Nawet nie dojdzie do fazy projektowania projektu wykonawczego, a kasę zgarnęli. Podzielili się więc z kim trzeba i gotowe... A dodatkowo miasto otrzymalo w gratisie tereny T.S. Wisła... |
Te tereny chyba jeszcze nie zostały skomunalizowane... Przynajmniej nic o tym nie słyszałem. Dużo fiction w tym wszystkim.
|
Cytat:
Co do sprytnych poczynań Majchrowskiego to masz rację. Wśród architektów od początku krążyły głosy, że konkurs jest sobie a muzom - i traktowali go raczej prestiżowo. Wracając do Lameli - to duże, poważne, hiszpańskie biuro. Pieniądze jakie dostali jako nagrodę za wygranie konkursu ( nie pamiętam ile tego było 20-25 tys. zł ? ) - podejrzewam, że zaledwie pokrywają koszty powstania koncepcji a być może nawet i to nie. Biura na nagrodach z konkursu nie zarabiają - dopiero na projektach realizacyjnych. Dla nich to jeszcze jedna koncepcja do portfolio - z adnotacją, że są zwycięzcami konkursu. |
Cytat:
Cytat:
Zakończenie jego listu to też w sumie kurjozum, mowa trawa z której nic nie wynika : Cytat:
|
Przeczytałem list Pana Sowy kilkakrotnie i tak naprawdę również jest on dla mnie masłem maślanym. Chciał umyć ręce w naszej sprawie i tyle. Uderzam się teraz w pierś, gdyż oddałem na tego Pana mój głos wyborczy :(
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Teoretycznie, jedyną szansą byłoby "znalezienie" przez nas 50% środków na halę, czyli co najmniej 25 mln zł i błyskawiczne przejęcie środków unijnych. Co samo w sobie jest już fikcją, nie mówiąc o takich szczegółach jak to, że ta działka nie jest już chyba nasza... Możemy też zrobić Majchrowi na złość i namawiać Sowę, by wsparł inne projekty, nie związane ze sportem. |
Działka z informacji jakie pozyskałem dzisiaj należy do TS Wisła. Była co prawda podjęta uchwała zarządu Towarzystwa o przekazaniu jej miastu ale z zastrzeżeniem realizacji inwestycji.
|
Stadion dziś :
http://images39.fotosik.pl/613/8c132d52882432fbgen.jpg Stadion 5 lat temu : http://images41.fotosik.pl/613/a11be7013e6f926cgen.jpg zdjęcia by macierz z forum skyscrapercity |
Witam szanownych kolegów i tych co zachwycają się tak stadionem Lecha ze jest taki doskonały no to co nie których rozczaruje uefa nałożyła kare na Leche z powodu braku bezpieczenistwa na stadionie.
To znaczy naprzykład zbyt wąskie drogi ewakuacji Tu macie info na potwierdzenie informacji http://.................../viewtopic.php?p=1657#1657 Mam nadzieje że nasz stadion w europie nie przyniesie wstydu i jestem dumny z tego co jest zawsze mogło być lepiej ale jak pokazuje przykład zaden polski satdion nie jest idealny |
Potrafiłby ktoś zrobić wizualizację jak mógłby wyglądać stadion po wymalowaniu niebieską farbą, tą która była testowana na trybunie bodajże północnej ?
|
Zachowanie Majchrowskiego i wielu innych polityków zresztą też, jaskrawo pokazuje dlaczego kibice nie tylko powinni, ale wręcz muszą aktywnie angażować się w politykę. Klub tak samo. To jest po prostu wymóg dzisiejszych czasów, tak trzeba.
Płacimy teraz za jakiś chory dogmat, powielany zresztą od lat przez różnej maści wiślackich działaczy niestety myślących kategoriami PRL-u, że klub nie powinien mieszać się w politykę, uczestniczyć w wyborczych negocjacjach, targować się, popierać kogoś konkretnego. W ten sposób myśleć nie wolno. W kwestii stadionu taka postawa wygrała też w sekcji piłkarskiej, owocując zerowym nadzorem nad inwestycją, brakiem zaangażowania klubu w realizowanie projektu. Nie potrafiliśmy wprowadzić do władz miasta "swoich przedstawicieli", nie umieliśmy nawet dać odpowiedniego wsparcia Dariuszowi Olszówce, to teraz mamy gigantyczny problem. Kibice i klub muszą zmienić swoje myślenie i podejście, bo inaczej zawsze będą bici po głowie przez polityków, którzy nikomu łaski nie robią działając na rzecz rozwoju sportu i kultury fizycznej w całym Krakowie. . |
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...lnocnej/44351/
Krzesełka na północnej zostały umyte,czy tylko ja mam takie wrażenie ? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Requestat in pace.
|
Dlaczego nie rozpoczął się jeszcze montaż telebimów. Czy na tym stadionie choć jeden termin może być dotrzymany??
|
Widocznie nie. Jutro mija termin zakończenia ich montażu, a prace się jeszcze nie zaczęły :rotfl:
|
Cytat:
|
No to teraz Majcher bedzie mial wytlumaczenie dlaczego nie zbudowali na czas.:O
|
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...btulowicz.html
Można rzec że projekt naszego stadionu był ostatnim takim projektem, chodzi mi o specyfikę, jaki zrobił w życiu. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:15. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl