Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

orzeu 10.02.2011 20:45

To ....a jest istne nie do wiary.
Widzial Krakow juz "Basztowa" w wykonaniu parchow. Czas aby zobaczyl "Plac Wszystkich Swietych" o skali 10x Basztowej.
Majchrowski, wyjedziesz na taczkach!

Gwiaździsty 10.02.2011 20:55

Przypominam, że Majchrowski dogadał się z przewodnią siłą narodu (PO), która sprawuje władzę nie tylko w mieście, ale i w Urzędzie Marszałkowskim o wojewodzie nie wspominając. Jeśli Majchrowski dostanie nasze pieniądze tzn. że z ich POmocą. Wszystko w rękach Marszałka Sowy (PO) . W takim wypadku lista wzajemnie sobie gratulujących znacznie się wydłuży.

dostuffca 10.02.2011 20:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arytmetyk (Post 1049548)
Dominin, daj se już siana, nie widzisz że to wszystko od dawna było ukartowane i Majchrowski nawet jak by nie został prezydentem to i tak by to nas nie uratowało? Majchrowski podjął decyzję dawno temu, przed wyborami. I wcześniej zaczął działać. To cynik, kłamca i oszust ale nie wmawiaj mi, że gdyby wygrał Kracik to właśnie byśmy odbierali klucze do nowiutkiej 5-tysiecznej hali, bo nie wiadomo czy on zająłby się sprawą.

Teraz? Teraz jedyne co im możemy zrobić to Egipt. Przydałaby się jakaś manifestacja.

pierwsza tura - 21 listopada.
druga tura - 5 grudnia
15 grudnia - powtórzenie prośby do Urzędu Marszałkowskiego - definitywnie gdyby nie wygrał, to znów by prosił...
21 grudnia - opłatek - ale tu to już z rozpędu chłopak poszedł..

Gratuluję drodzy wyborcy. Jeszcze jedną kadencję mu dajcie. Taki dobry jest.

A my swoje:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1049553)
Przypominam, że Majchrowski dogadał się z przewodnią siłą narodu (PO), która sprawuje władzę nie tylko w mieście, ale i w Urzędzie Marszałkowskim o wojewodzie nie wspominając. Jeśli Majchrowski dostanie nasze pieniądze tzn. że z ich POmocą. Wszystko w rękach Marszałka Sowy (PO) . W takim wypadku lista wzajemnie sobie gratulujących znacznie się wydłuży.

gdyby nie poprosił, to i tak by mu POdarowali te pieniądze! Jakby zapisał w budżecie jakiś $ na budowę hali, to te wstrętne złodzieje i kłamcy by powiedzieli "panie, wara od tej hali, weź se na Czyżyny". Jeśli miasto ma budować halę (a dokładnie dorzucić niewielką brakującą część), na terenach miejskich (wymóg wcześniejszy), a tego nie chce robić to jest to definitywnie wina PO w tym przypadku.

picasso 10.02.2011 21:02

gdyby zebrac odpowiednią liczbę osób miasto musiałoby przeprowadzić referendum w sprawie odwolania prezydenta....marzenie.

mulda 10.02.2011 21:08

A co na to Darek Olszowka, ktorego tak bardzo nam teraz brakuje ?

Arapaho 10.02.2011 21:45

Dobra chłopaki, będzie parę dni płaczu na forum i tyle. Siła kibiców Wisły to siła strzałów z kapiszona....choć bardzo chiałbym się mylić.
Pozwoliliśmy się kopać to nas kopią - jakoś nie jestem zdziwiony tym "newsem". Szczególne pozdro dla tych z którymi się kłóciłem przed wyborami a którzy przedkładali tramwaj na Ruczaj i Płaszów nad dobro Wisły

rav 10.02.2011 21:46

Z tego co tłumaczy marszałek Sowa w swoim piśmie ma on dwa wyjścia. Albo zgodzi się na użycie 8 mln euro na halę w Czyżynach, albo się nie zgodzi i pieniądze przepadną.

Sytuacja jest bowiem taka, że miasto wycofuje teraz realizację projektu budowy hali TS Wisła. Marszałek tych pieniędzy wcisnąć miastu nie może, bo jak i na co, skoro miasto nie chce budować?

W tym momencie Marszałkowi zostaje 8 mln euro, o którego wykorzystanie (na halę w Czyżynach) wnioskuje miasto. Marszałek może się zgodzić lub nie. Jeśli się nie zgodzi, to przepadnie 8 mln euro.

Jednym słowem miasto trzyma go w szachu. Przynajmniej takie jest jego oficjalne stanowisko, bo cholera wie czy mu to też nie pasuje...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 1049582)
(...) Szczególne pozdro dla tych z którymi się kłóciłem przed wyborami a którzy przedkładali tramwaj na Ruczaj i Płaszów nad dobro Wisły (...)

Pozdrów też tych, którzy pewnie wciąż twierdzą, że hala czyżyńska za 400 mln zł kredytu jest miastu bardziej potrzebna hala Wisły za niespełna 20 mln wkładu własnego. Dobry humor z pewnością ich nie opuszcza.

picasso 10.02.2011 21:50

nie wiem czy dobrze rozkminiam,ale skoro Wisła przekazała tereny miastu,by to wybudowało hale,a teraz budowac nie chce,to niech miasto odda tereny Wisle.

domin_czyzyny 10.02.2011 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arytmetyk (Post 1049548)
Dominin, daj se już siana, nie widzisz że to wszystko od dawna było ukartowane i Majchrowski nawet jak by nie został prezydentem to i tak by to nas nie uratowało? Majchrowski podjął decyzję dawno temu, przed wyborami. I wcześniej zaczął działać. To cynik, kłamca i oszust ale nie wmawiaj mi, że gdyby wygrał Kracik to właśnie byśmy odbierali klucze do nowiutkiej 5-tysiecznej hali, bo nie wiadomo czy on zająłby się sprawą.

Teraz? Teraz jedyne co im możemy zrobić to Egipt. Przydałaby się jakaś manifestacja.

ale ja nie mam pewności co by zrobił Kracik, może to samo - ale może nie to samo. Majchrowskiego byłem pewien, że nas oszuka i spuści po brzytwie... tyle w temacie.

Tu nie chodzi o bycie za kimś, ale przeciw temu pasiakowi, kłamcy i oszuście!!

Arapaho, ja też dołączam się do Twoich pozdrowień.

MatMario 10.02.2011 23:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1049587)
ale ja nie mam pewności co by zrobił Kracik, może to samo - ale może nie to samo. Majchrowskiego byłem pewien, że nas oszuka i spuści po brzytwie... tyle w temacie.

Tu nie chodzi o bycie za kimś, ale przeciw temu pasiakowi, kłamcy i oszuście!!

Arapaho, ja też dołączam się do Twoich pozdrowień.

Chciałeś znać moje zdanie to powiem tak, na dziś czuję się okradziony z 8 mln euro.

Mówię na dziś bo jest kilka spraw które mi nie pasują, później opiszę swoje przemyślenia.

Sytuacja że Sowa chce budowy hali i mówi nie przeniosę tych środków, albo budujecie to albo przepadną, albo dam gdzie indziej ale na Czyżyny nie pójdzie, postawiłby miasto w sytuacji podbramkowej, tego nie robi... Mniejsza z tym. Na dziś jako TS jesteśmy w .... malinach delikatnie mówiąc.

dj_ibutti 11.02.2011 00:51

Tak się zastanawiam i pomijając nasz punkt widzenia, spójrzcie na to z innej strony.

Od dnia zwycięstwa projektu Lameli w konkursie na halę T.S. zastanawiała mnie jedna rzecz. Jak to jest, że dwie duże inwestycje ZISu wygrywa to samo studio. Czy aby na pewno nie było lepszych projektów? Moim zdaniem były. Potem dowiedziałem się z innego źródła, że przetargi na wykonanie instalacji na większości projektów ZIS/ZIKiT wygrywa ta sama firma i mowa tu zarówno o Rynku, MKS, jak i wielu innych inwestycjach.
No, ale cóż zrobić przyjąłem to za zbieg okoliczności. Może faktycznie są to najlepsze rozwiązania.

Teraz czytam, że konkurs ogłoszono już po złożeniu przez Majchrowskiego wniosku o przesunięcie funduszy na Halę Miejską. Co to oznacza w praktyce? Że Majchrowski dobrze wiedział, że projekt nigdy nie zostanie zrealizowany, bo bez dotacji z UE nie ma na to szans. Wiedział też, że wystarczy zaszachować Marszałka i pieniądze na Halę Miejską dostanie. Wiedział też, że cały konkurs na halę jest picem wyborczym (potwierdza to fakt, że na spotkaniu opłatkowym paplał o funduszach na halę Wisły, chociaż już dobrze wiedział co się święci), a przyznane w nim nagrody są tak na prawdę marnowaniem pieniędzy publicznych. Ponadto miasto otrzymało od I teraz trochę political fiction: Jaki z tego wniosek? Estudio L. startuje w konkursie (mając dobre układy z ZISem - musieli je mieć skoro współpracowali przy realizacji MKS), wygrywa, dostaje pieniądze. Ich projekt jest mocno niedopracowany pod względem funkcjonalnym, nie spełnia niektórych wymogów (% roślinności). Nie dbali o to, bo wiedzieli że projekt nie zostanie zrealizowany. Ba! Nawet nie dojdzie do fazy projektowania projektu wykonawczego, a kasę zgarnęli. Podzielili się więc z kim trzeba i gotowe...

A dodatkowo miasto otrzymalo w gratisie tereny T.S. Wisła...

MatMario 11.02.2011 00:55

Te tereny chyba jeszcze nie zostały skomunalizowane... Przynajmniej nic o tym nie słyszałem. Dużo fiction w tym wszystkim.

Ela 11.02.2011 08:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 1049621)
Od dnia zwycięstwa projektu Lameli w konkursie na halę T.S. zastanawiała mnie jedna rzecz. Jak to jest, że dwie duże inwestycje ZISu wygrywa to samo studio. Czy aby na pewno nie było lepszych projektów? Moim zdaniem były. Potem dowiedziałem się z innego źródła, że przetargi na wykonanie instalacji na większości projektów ZIS/ZIKiT wygrywa ta sama firma i mowa tu zarówno o Rynku, MKS, jak i wielu innych inwestycjach.
No, ale cóż zrobić przyjąłem to za zbieg okoliczności. Może faktycznie są to najlepsze rozwiązania.

Teraz czytam, że konkurs ogłoszono już po złożeniu przez Majchrowskiego wniosku o przesunięcie funduszy na Halę Miejską. Co to oznacza w praktyce? Że Majchrowski dobrze wiedział, że projekt nigdy nie zostanie zrealizowany, bo bez dotacji z UE nie ma na to szans. Wiedział też, że wystarczy zaszachować Marszałka i pieniądze na Halę Miejską dostanie. Wiedział też, że cały konkurs na halę jest picem wyborczym (potwierdza to fakt, że na spotkaniu opłatkowym paplał o funduszach na halę Wisły, chociaż już dobrze wiedział co się święci), a przyznane w nim nagrody są tak na prawdę marnowaniem pieniędzy publicznych. Ponadto miasto otrzymało od I teraz trochę political fiction: Jaki z tego wniosek? Estudio L. startuje w konkursie (mając dobre układy z ZISem - musieli je mieć skoro współpracowali przy realizacji MKS), wygrywa, dostaje pieniądze. Ich projekt jest mocno niedopracowany pod względem funkcjonalnym, nie spełnia niektórych wymogów (% roślinności). Nie dbali o to, bo wiedzieli że projekt nie zostanie zrealizowany. Ba! Nawet nie dojdzie do fazy projektowania projektu wykonawczego, a kasę zgarnęli. Podzielili się więc z kim trzeba i gotowe...
.

Nie mieszałabym w to Lameli.
Co do sprytnych poczynań Majchrowskiego to masz rację. Wśród architektów od początku krążyły głosy, że konkurs jest sobie a muzom - i traktowali go raczej prestiżowo.

Wracając do Lameli - to duże, poważne, hiszpańskie biuro.
Pieniądze jakie dostali jako nagrodę za wygranie konkursu ( nie pamiętam ile tego było 20-25 tys. zł ? ) - podejrzewam, że zaledwie pokrywają koszty powstania koncepcji a być może nawet i to nie.
Biura na nagrodach z konkursu nie zarabiają - dopiero na projektach realizacyjnych.

Dla nich to jeszcze jedna koncepcja do portfolio - z adnotacją, że są zwycięzcami konkursu.

Gwiaździsty 11.02.2011 09:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1049583)
Z tego co tłumaczy marszałek Sowa w swoim piśmie ma on dwa wyjścia. Albo zgodzi się na użycie 8 mln euro na halę w Czyżynach, albo się nie zgodzi i pieniądze przepadną.

Sytuacja jest bowiem taka, że miasto wycofuje teraz realizację projektu budowy hali TS Wisła. Marszałek tych pieniędzy wcisnąć miastu nie może, bo jak i na co, skoro miasto nie chce budować?

W tym momencie Marszałkowi zostaje 8 mln euro, o którego wykorzystanie (na halę w Czyżynach) wnioskuje miasto. Marszałek może się zgodzić lub nie. Jeśli się nie zgodzi, to przepadnie 8 mln euro.

Jednym słowem miasto trzyma go w szachu. Przynajmniej takie jest jego oficjalne stanowisko, bo cholera wie czy mu to też nie pasuje...

Z pisma Sowy wcale tak nie wynika:
Cytat:

Istotą rzeczy jest to, że nie ma takiej procedury, jak „przeniesienie” dofinansowania. Jeśli umowa – niezależnie z jakich powodów – nie może być realizowana, samorząd województwa po prostu nie może przekazać pieniędzy. Pozostają one w puli środków do podziału i mogą wesprzeć inne projekty. Nie muszę tłumaczyć, że takich oczekiwań jest bardzo dużo, a kwota 33 milionów złotych nie jest bagatelna.
Może przeznaczyć na inne projekty, niekoniecznie Halę Majchrowskiego.
Zakończenie jego listu to też w sumie kurjozum, mowa trawa z której nic nie wynika :

Cytat:

Reasumując, podtrzymujemy deklarację wsparcia dla budowy hali widowiskowo-sportowej. Chcemy, by władze Krakowa jak najszybciej podjęły decyzję co do jej realizacji, świadome faktu, że poprzez program regionalny na lata 2007-2013 nie będzie możliwości wsparcia dwóch takich inwestycji w Krakowie. Bardzo cenimy sobie też współpracę z Towarzystwem Sportowym Wisła. Nie tylko cieszymy się z jego sukcesów, ale od niedawna promujemy Małopolskę na całym świecie poprzez stronę internetową, na której wirtualnymi przewodniczkami po naszym regionie są m.in. właśnie wiślackie koszykarski. Mamy nadzieję, że już wkrótce będą mogły odnosić sukcesy w nowej hali.
Której hali panie Sowa? Tej, z której zabierzesz pieniądze ?

Pero 11.02.2011 10:35

Przeczytałem list Pana Sowy kilkakrotnie i tak naprawdę również jest on dla mnie masłem maślanym. Chciał umyć ręce w naszej sprawie i tyle. Uderzam się teraz w pierś, gdyż oddałem na tego Pana mój głos wyborczy :(

rav 11.02.2011 10:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1049644)
Z pisma Sowy wcale tak nie wynika:

No jak nie?
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marek Sowa
Istotą rzeczy jest to, że nie ma takiej procedury, jak „przeniesienie” dofinansowania. Jeśli umowa – niezależnie z jakich powodów – nie może być realizowana, samorząd województwa po prostu nie może przekazać pieniędzy. Pozostają one w puli środków do podziału i mogą wesprzeć inne projekty. Nie muszę tłumaczyć, że takich oczekiwań jest bardzo dużo, a kwota 33 milionów złotych nie jest bagatelna.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1049644)
Może przeznaczyć na inne projekty, niekoniecznie Halę Majchrowskiego.

Tak, w tym fragmencie masz rację. Przy czym wciąż tym innym projektem nie może być hala Wisły, bo miasto z niego rezygnuje. Urząd Marszałkowski nie realizuje projektów, tylko przyznaje dofinansowanie beneficjentom, którzy przedstawią projekt.

Teoretycznie, jedyną szansą byłoby "znalezienie" przez nas 50% środków na halę, czyli co najmniej 25 mln zł i błyskawiczne przejęcie środków unijnych. Co samo w sobie jest już fikcją, nie mówiąc o takich szczegółach jak to, że ta działka nie jest już chyba nasza...

Możemy też zrobić Majchrowi na złość i namawiać Sowę, by wsparł inne projekty, nie związane ze sportem.

PvD 11.02.2011 18:33

Działka z informacji jakie pozyskałem dzisiaj należy do TS Wisła. Była co prawda podjęta uchwała zarządu Towarzystwa o przekazaniu jej miastu ale z zastrzeżeniem realizacji inwestycji.

jaszczur90 11.02.2011 19:50

Stadion dziś :

http://images39.fotosik.pl/613/8c132d52882432fbgen.jpg

Stadion 5 lat temu :

http://images41.fotosik.pl/613/a11be7013e6f926cgen.jpg

zdjęcia by macierz z forum skyscrapercity

suikoden 11.02.2011 19:55

Witam szanownych kolegów i tych co zachwycają się tak stadionem Lecha ze jest taki doskonały no to co nie których rozczaruje uefa nałożyła kare na Leche z powodu braku bezpieczenistwa na stadionie.
To znaczy naprzykład zbyt wąskie drogi ewakuacji
Tu macie info na potwierdzenie informacji
http://.................../viewtopic.php?p=1657#1657
Mam nadzieje że nasz stadion w europie nie przyniesie wstydu i jestem dumny z tego co jest zawsze mogło być lepiej ale jak pokazuje przykład zaden polski satdion nie jest idealny

anthony09 11.02.2011 20:02

Potrafiłby ktoś zrobić wizualizację jak mógłby wyglądać stadion po wymalowaniu niebieską farbą, tą która była testowana na trybunie bodajże północnej ?

Markus 11.02.2011 20:44

Zachowanie Majchrowskiego i wielu innych polityków zresztą też, jaskrawo pokazuje dlaczego kibice nie tylko powinni, ale wręcz muszą aktywnie angażować się w politykę. Klub tak samo. To jest po prostu wymóg dzisiejszych czasów, tak trzeba.

Płacimy teraz za jakiś chory dogmat, powielany zresztą od lat przez różnej maści wiślackich działaczy niestety myślących kategoriami PRL-u, że klub nie powinien mieszać się w politykę, uczestniczyć w wyborczych negocjacjach, targować się, popierać kogoś konkretnego. W ten sposób myśleć nie wolno. W kwestii stadionu taka postawa wygrała też w sekcji piłkarskiej, owocując zerowym nadzorem nad inwestycją, brakiem zaangażowania klubu w realizowanie projektu.

Nie potrafiliśmy wprowadzić do władz miasta "swoich przedstawicieli", nie umieliśmy nawet dać odpowiedniego wsparcia Dariuszowi Olszówce, to teraz mamy gigantyczny problem.

Kibice i klub muszą zmienić swoje myślenie i podejście, bo inaczej zawsze będą bici po głowie przez polityków, którzy nikomu łaski nie robią działając na rzecz rozwoju sportu i kultury fizycznej w całym Krakowie. .

blanco 13.02.2011 14:48

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...lnocnej/44351/

Krzesełka na północnej zostały umyte,czy tylko ja mam takie wrażenie ?

crazykaro 13.02.2011 16:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blanco (Post 1050503)
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...lnocnej/44351/

Krzesełka na północnej zostały umyte,czy tylko ja mam takie wrażenie ?

To tylko wrażenie. Widać nierównomierność kolorów na całej trybunie

dj_ibutti 14.02.2011 01:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SARP
Z wielkim żalem i smutkiem informujemy, że 13. lutego 2011 r., w nocy w Krakowie zmarł WOJCIECH OBTUŁOWICZ

Znakomity architekt, twórca m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, stadionu Wisły, pawilonu polskiego na Expo w Hannoverze, hotelu Radisson w Krakowie. Laureat Honorowej Nagrody SARP, przez szereg lat Główny Architekt miasta Krakowa,
Polska architektura poniosła ogromną stratę; rodzina, przyjaciele - Wspaniałego, Skromnego Człowieka, pełnego radości życia i swoistego poczucia humoru.
Będzie Go nam bardzo brakować!

Pomimo wszelkich problemów i goryczy przelanej w tym temacie. Panie Wojciechu - dziękuję za tą naszą twierdzę! Spoczywaj w pokoju.

WiślakMyślenice 14.02.2011 10:41

Requestat in pace.

Pero 14.02.2011 11:50

Dlaczego nie rozpoczął się jeszcze montaż telebimów. Czy na tym stadionie choć jeden termin może być dotrzymany??

PiotrG 14.02.2011 11:59

Widocznie nie. Jutro mija termin zakończenia ich montażu, a prace się jeszcze nie zaczęły :rotfl:

kornd 14.02.2011 12:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1050526)
To tylko wrażenie. Widać nierównomierność kolorów na całej trybunie

Ale zmieniło się położenie podestu na kamerę, teraz jest idealnie na środku trybuny, za bramką, na szczęście nie wpłynęło to na wygląd Białej Gwiazdy. I przy okazji- wiem że było to pytanie już 100 razy- jak się ma sprawa usunięcia tych przeklętych pleksi?

Pan Jotka 14.02.2011 12:21

No to teraz Majcher bedzie mial wytlumaczenie dlaczego nie zbudowali na czas.:O

sayek89 14.02.2011 12:24

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...btulowicz.html

Można rzec że projekt naszego stadionu był ostatnim takim projektem, chodzi mi o specyfikę, jaki zrobił w życiu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:15.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl