![]() |
Cytat:
|
Może to troche glupie pytanie ale nigdzie nie moge znalezc informacji na ten temat ani nawet zdjęcia z budowy, czy na trybunie głównej są już wszystkie krzesełka?
|
Nie ma, bo dziś widziałem:P
|
nie ma jeszcze tych dla VIP na dolnym poziomie. Odnośnie sklepu i muzeum to myślałem ze na dole będzie sklep ( 250m2) a muzeum na Ip (740m2). I wtedy było by OK. Ale fakt Strefa Kibica tez niezbędna rzecz i nie wiem gdzie można było by ją włożyć. Kurcze tyle metrów jest na stadionie tylko tak "fachowo" zaprojektowane ze nie ma jak to wszystko funkcjonalnie wykorzystać! Nie wspomnę już o SportBar gdzie można piwko wypić i mecz obejrzeć. i NIE WYOBRAŻAM SOBIE ABY ŻADNA z dwóch RESTAURACJI NIE BYŁA OGÓLNIE DOSTĘPNA, przecież zaprosić kogoś na obiad na stadion to już standardl!
|
Naprawdę już bez jaj ale miejsce na muzeum mogloby być na wschodniej ew.w miejsce jednej z restauracji, mogłoby byc na pietrze razem z częscia sklepu zamiast strefy kibica a ta na parterze z drugą częścią sklepu (1000 m2 na te 3 kwestie jest do przyjęcia) Problem w tym ze podczas budowy SSA położyła na muzeum lagę (jak i na całym stadionie) i teraz upycha przy najmniejszych kosztach zgodnie z tym" bo miało być" a nie dlatego ze to nasza wizytówka. Kilka innych miejsc także dało by sie wygospodarować ze zręcznym architekem wnętrz. Moze z czasem Basałaje albo inni prezesi przemyśla temat. Już niech tylko ten bunkier oddadzą do uzytku. Naprawde nie wymagajmy za wiele bo właściwie tylko rozczarowania w tym temacie mamy
|
Odnosze wrażenie, że całe piętro może być spokojnie przeznaczone na muzeum. Przecież po zakończeniu pierwszej fali wydawania kart kibica, cały sprzęt można spokojnie znieść na dół do kas. Nastepna akcja z kartami dopiero za dwa lata.
A teraz małe marzenie. Najlepszym miejscem na restaurację jest taras pod samym dachem narożnika F. Wiem to wymaga sporych nakładów, adaptacji, pewnie winda zewnętrzna by się sprzydała, pozwolenia na budowę etc. Ale czy jest lepsze miejsce ? Z jednej strony widok na stadion, z drugiej Błonia, Park Jordana, Kopiec Kościuszki, (nie pamiętam dokładnie, ale chyba również widok na Wawel). Ogólnodostepny spory parking o dwa kroki, przystanek MPK kilkadziesiąt metrów. Siąść i napić się piwa... Marzenia... |
Cytat:
|
Odnośnie tej małej powierzchni pod muzeum i sklep to mam nadzieję, że da to do myślenia miastu, klubowi, że trzeba rozpier...ic okrąglak i w tym miejscu wybudować porządną salę konferencyjną pod trybunami + restaurację, SportBar z widokiem na błonie, bo jak się patrzę na ten okrąglak to nie mogę skumać po jakiego on został wybudowany ? To jest tak jakby ktoś zamiast dachu drewnianego zrobił sobie dach z liści (tani w utrzymaniu, całkowicie wykorzystywany, opłacalny, szybszy do wykonania). Ale to są tylko takie ogólnikowe zalety, zalety których jest malutko, za to minusów cała parafia. Do tego doszłoby z 3 tys. miejsc więcej, no chyba ze będziemy grać tak jak teraz to wystarczająco dla nas będzie z 10 tys...
|
Cytat:
|
a nie prawie 12 mln zł?
Taką kwotę mam przed sobą, dokładnie Cytat:
|
A budował go Majchrowski? Jak tak, to zwracam honor co do kosztów ;)
|
Cytat:
"Oszczędności" wprowadzono dopiero w trakcie prac, czyli obcięto wykończenie przestrzeni przed trybunami i wykończeniówkę elewacji. Wcześniej nie szukano nawet oszczędności i w dupie inwestor miał projekt. Nie pilnowano ani terminów, ani elementów. Jęzor, oświetlenie, błędy projektowe, opóźnienia w dostawach projektu to doskonałe dowody. Takie biuro bez doświadczenia należy pilnować od pierwszego do ostatniego dnia tworzenia projektu. |
Popatrzcie na datę tego zdjęcia, 2 września 2010...
|
Mam nadzieję, że nie powtarzam linka. Dla zwolenników gry jakiejkolwiek drużyny Wisły w Czyżynach
http://www.dzienniklodzki.pl/aktualn...enie,id,t.html Cytat:
Licząc, że hala Wisly kosztowałaby 50 mln zł (a na razie wg wyliczeń ma mniej), to TS Wisła płacąc za roczny wynajem 1% wartości = 500 tys. zł. |
Stare przysłowie mówi, wszędzie dobrze ale w domu najlepiej. I róbmy wszystko abysmy chodzili na kosza i siatkę na R22.
|
Cytat:
Gres i sufit, które są w halach dla kibiców to jedna z najtańszych wykończeniówek. Dla biura architektonicznego zaproponowanie podobnego gresu, drewnianej podłogi czy zielonego łupka skandynawskiego to taka sama praca. Więc w tym przypadku mowa o "nieprzyłożeniu się " jest mocno naciągana. Cytat:
Ale to nie jest sprzeczne z tym co napisałam wyżej. P.S. Biuro bez doświadczenia w projektowaniu stadionów - powinieneś uściślić. Gdyż co jak co ale doświadczenie projektowe to Obtułowicz ma wieloletnie. |
Cytat:
Cytat:
Gdyby się przyłożono, to przynajmniej style byłyby inne. Podobnie jest z szatniami - zero pomysłu na ściany, dalej czerwone płytki. Coś takiego jak detal to dla projektanta nie istniało. Zresztą przyjrzyj się chociażby wnętrzom na stadionie Cracovii, czy chociażby Legii. Co rusz to inne podłogi, sufity, lampy. Tam czuć, że coś ma być sklepem, coś muzeum, sports barem czy strefą dla mediów. U nas niemal wszędzie ta sama surowa wykończeniówka. Jej standard dla kibiców jest ok, ale standard pod pomieszczenia wyższej klasy już niestety nie odpowiada. Nie wiem ile Obtułowicz ma doświadczenia, ale zwłaszcza ten projekt jemu (a raczej jego biurowi, to oni to wszystko projektowali, Obtułowicz przedstawił tylko koncepcję) nie wyszedł pod większością względów. |
Cytat:
Wiem co mówię, gdyż mam takie rozwiązanie u siebie w kuchni i łazience :D Cytat:
Pytam z ciekawości bo nie wiem. U nas kwestia podwieszenia sufitu mogła być łatwiejszą opcją niż jego szlifowanie i malowanie. Przypomnij sobie jakiej jakości mamy beton. Cytat:
Cytat:
Dlatego twierdzę, że to była kwestia : " weź zaprojektuj wnętrza w miarę tanio "... Przy budowie stadionu Cracovii czy Legii moim zdaniem bardziej trzymano się projektów. Poza tym nie mam pewności czy strefa kibica nie była aranżowana przez kogoś innego. Cytat:
Choć pewne plusy można jednak znaleźć. Niektóre nawet w dość istotnych kwestiach. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Standard wykończenia części dla kibiców to u nas jest bardzo dobry - na zdecydowanej większości stadionów spotyka się beton, beton i jeszcze raz beton. Jedyne czego brakuje (a jednocześnie to bardzo ważny element) to kioski gastronomiczne. One są zaprojektowane, lecz wielmożny inwestor nie poszedł po rozum do głowy i ich nie wykonał. Jedyna nadzieja, że powstaną to to, iż Wisła weźmie sprawy we własne ręce i wyposaży je na swój koszt, ewentualnie znajdzie partnera do działalności cateringowej. |
Są jeszcze 2 narożniki do wykorzystania ( tak jak powstała w jednym narożniku strefa kibica). To co za problem np. zrobić w narożniku od strony hali muzeum klubowe? Będzie więcej miejsca, a w strefie kibica zrobić duży sklep z pamiątkami. Chyba te narożniki klub też jakoś musi wykorzystać.
|
dzisiaj w klubie odbyła sie konferencja prasowa , na ktorej włodarze Wisły i przedstawiciele kibicow przedstawili swoje stanowisko w sprawie groźby odebrania pieniędzy przeznaczonych na budowę nowej hali przy Reymonta 22.
Na KIKS.tv mozna obejrzec niemal całą konferencje. Ponizej wypowiedz prezesa, w dalszej kolejnosci wypowiedz Roberta Szymanskiego z SKWK i Piotra Dunina-Suligostkowskiego. http://kiks.tv/2011/02/prezes-ts-wis...we-nowej-hali/ |
|
z tego co dziś widziałem to chyba zaczęli kończyć układanie krzesełek tych dla "VIPów"
|
Cytat:
PiotrG musiałby się wypowiedzieć. |
Cytat:
|
tak dla tych co zachecali na glosowanie na Majchrowskiego i przekonywali jaki to jest swietny - http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=24608
mam nadzieje, ze juz dupy dla niego szykujecie, zeby nie wyszedl z wprawy jeb..ia Wisly. |
Działa wam jakaś kamerka? Bo mnie od wczoraj już żadna.
|
Cytat:
zrobimy mu qrwa egipt VIII sesja Rady Miasta Krakowa, została zwołana na środę 16 lutego 2011 r. o godzinie 10.00 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego przy Placu Wszystkich Świętych 3-4. Sesja ma charakter otwarty dla mieszkańców. |
pamietaj jak przed wyborami wielu z nas toczylo boje z osobami typu: Siwy - wielbiciel obecnego prezydenta i MatMario - byl niby przeciw Machlojskiemu a nawet byl za. Ciekawe co teraz Ci panowie powiedza ... Tylko prosze Was nie mowcie, ze deszcz pada!!! Nie bylo gorszego wyboru niz Machlojski a jednak nie wszyscy to widzieli!
Mam pytanie do Administratorów tego forum. Czy można traktować chwalenie obecnego prezydenta Majchrowskiego (lub jego polityk)i na równi z głoszeniem haseł nienawiści na tle narodowym, religijnym, szerzenia komunizmu lub nacjonalizmu, stosowania wyrazów wulgarnych lub obrażania innych. I co się z tym wiąże powinno być zabronione i przykładnie karane. ;-) |
Dominin, daj se już siana, nie widzisz że to wszystko od dawna było ukartowane i Majchrowski nawet jak by nie został prezydentem to i tak by to nas nie uratowało? Majchrowski podjął decyzję dawno temu, przed wyborami. I wcześniej zaczął działać. To cynik, kłamca i oszust ale nie wmawiaj mi, że gdyby wygrał Kracik to właśnie byśmy odbierali klucze do nowiutkiej 5-tysiecznej hali, bo nie wiadomo czy on zająłby się sprawą.
Teraz? Teraz jedyne co im możemy zrobić to Egipt. Przydałaby się jakaś manifestacja. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:21. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl