Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

WislaFan123 02.02.2011 22:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1046120)
Jutro w Dzienniku Polskim ma być temat o stadionie, widziałem tylko na główek na pierwszej stronie z tytułem że opóżnienie może potrwać nawet rok.

Moze rok od oryginalnego terminu, ktorym byl Czerwiec 2010, nie wierze ze z takim stanem od teraz jeszcze rok to wszystko potrwa...

Ale co z tego, pewnie jak wiele innych, ten bedzie tylko informacyjny... Powinien ktos wreszcie, a najlepiej wszystkie krakowskie gazety wywalic artykul na pierwszej stronie o marnotrawienie publicznych pieniedzy (fakt ze wydaje sie takie sumu i cos nie jest oddane na czas, to jest marnotrawienie) i zjechac po kolei wszystkich ktorzy powinni byc odpowiedzialni i zrobic wielkie halooooo

Antystenes 02.02.2011 22:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 1046128)
Moze rok od oryginalnego terminu, ktorym byl Czerwiec 2010, nie wierze ze z takim stanem od teraz jeszcze rok to wszystko potrwa...

Ja urodzony pesymista obstawiałem grudzień, ale widać jest gorzej niż myslałem:rotfl:

PiotrG 02.02.2011 22:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bambo1906 (Post 1046127)
no to trochę chu*owo bo jest dylemat czy kupić karnet na "teraźniejszy młyn" i drugą połowę rundy przesiedzieć bez zajebi*tego dopingu, czy kupować przez całą rundę bilety.

Kupuj, szanse, że trybuna północna zostanie udostępniona w tym sezonie są znikome. Nawet jeśli, to kibice zostaną ten jeden, góra 2 mecze na południowej, a kibice gości zawitają na stadion dopiero od nowego sezonu.

Co do opóźnienia - rok minie 16 czerwca. Do tego czasu stadion powinien być gotowy w całości, raczej scenariusz, że będzie gotowy dopiero za rok od dzisiaj się nie sprawdzi.

Pero 03.02.2011 10:49

Doczytałem się właśnie że na stadionie nie będzie systemu oddymiania i pozostaje nam przez to tylko catering...

Arapaho 03.02.2011 11:23

Tyle że oddymianie nie ma nic do serwowania posiłków.
Oddymiania robi się na klatkach schodowych czy garażach. Może im chodzilo o wentylację bądź przewody spalinowe kotłów (ale gazu chyba nie ma na obiekcie ale pewny nie jestem) ale napewno nie o oddymianie.

PAC 03.02.2011 11:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bambo1906 (Post 1046127)
no to trochę chu*owo bo jest dylemat czy kupić karnet na "teraźniejszy młyn" i drugą połowę rundy przesiedzieć bez zajebi*tego dopingu, czy kupować przez całą rundę bilety.

Była już kiedyś taka sytuacja że parę meczy młyn był na starym C a w trakcie rundy przeniósł się na północną i nie było problemu z osobami które miały karnety żeby się przeniosły. Nie wiem jak wyglądałoby to teraz.

PiotrG 03.02.2011 11:42

Obecnie brakuje przede wszystkim samych kiosków. Ściany i podłogi muszą być powierzchniami zmywalnymi oraz tłuszczo-kwaso odpornymi, krótko mówiąc trzeba je wyłożyć płytkami. W tych dziurach pod kioski podciągnięte są wszystkie instalacje - woda, prąd, odpływy, ale również wentylacja i instalacje CO2.
Trzeba położyć płytki, postawić ladę, zamontować roletę przeciwpożarową, zakupić cały osprzęt kiosków - kuchenki, zmywarki, okapy, kasy itd. Lista wyposażenia jest bardzo długa, jak to będzie wyglądać na SN możecie zobaczyć tutaj: http://www.speedyshare.com/files/266...10_12_2008.pdf
W Gdańsku i Wrocławiu będzie bardzo podobnie.

Tutaj nie trzeba gazu, dzisiaj wszystko przygotowuje się w urządzeniach elektrycznych.

Bambo1906 03.02.2011 12:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PAC (Post 1046284)
Była już kiedyś taka sytuacja że parę meczy młyn był na starym C a w trakcie rundy przeniósł się na północną i nie było problemu z osobami które miały karnety żeby się przeniosły. Nie wiem jak wyglądałoby to teraz.

Chodzi Ci o to jak zamknęli C do przebudowy?

F-A-> 03.02.2011 12:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1046120)
Jutro w Dzienniku Polskim ma być temat o stadionie, widziałem tylko nagłówek na pierwszej stronie z tytułem że opóżnienie może potrwać nawet rok.

"Roczne opóźnienie na stadionie Wisły?" - to chyba ten tekst (źródło: Polska Lokalna w Interia.pl)
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/m...-wisly,1592186

wierny 03.02.2011 14:38

"Nie zanosi się również na poprawę komfortu oglądania meczów. Stadion Wisły nadal nie jest przygotowany do serwowania gotowanych posiłków, przyrządzanych na miejscu. Na obiekcie nie ma bowiem systemu oddymiania."

Obiekt za 500 baniek na którym można sprzedawać precle. Brawo Jacku.

PAC 03.02.2011 14:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bambo1906 (Post 1046313)
Chodzi Ci o to jak zamknęli C do przebudowy?

Raczej nie o to.Pamiętam jak jeszcze stare D nie było otwarte, tylko kupowało się karnety na C i w trakcie rundy otworzyli trybune z gwiazdą i bez problemu wchodziło się na karnet z C na D.

Bambo1906 03.02.2011 14:42

Przez wprowadzenie tych zasad bezpieczeństwa to chyba teraz nie przejdzie... chociaż miejmy nadzieję że jednak tak ;P

PAC 03.02.2011 14:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bambo1906 (Post 1046378)
Przez wprowadzenie tych zasad bezpieczeństwa to chyba teraz nie przejdzie... chociaż miejmy nadzieję że jednak tak ;P

Nie wiem ale chyba zdają sobie sprawe że wiekszość ludzi z G będzie chciała przeniesc się na C po otwarciu. Na razie nie ma co sie zastanawiać, niech to w końcu otworzą i wtedy zobaczymy.

aNouc 03.02.2011 17:28

Zobacz swoją Strefę Kibica!

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...strefe_kibica/
według mnie mało kibicowskie... piłkarze i piłkarze.. żadnych plakatów / bannerów i obrazów z kibicami, oprawami .. bez klimatu. Ale jest to do poprawy.


Wyposażenie / sprzęt rzeczywiście - klasa światowa.

spinna 03.02.2011 17:32

jako pierwszy KIKS.tv prezentuje jak będzie wyglądać STREFA KIBICA na stadionie Wisły:
http://kiks.tv/2011/02/bez-komentarz...-wisly-krakow/

PiotrG 03.02.2011 17:37

Świetna, po prostu klasa. Obawiałem się, iż wyjdzie kicz, a wyszło to naprawdę świetnie. Z pełnym optymizmem oczekuję muzeum i sklepu klubowego.
Zrobienie tej strefy to był na pewno spory wysiłek finansowy, jak widać jak Wisła chce, to potrafi. Może i kioski się na następny sezon pojawią.

Cichy 03.02.2011 17:45

Ło Chrystusie! Cywilizacja!

Jestem pod ogromnym wrażeniem. Rzeczywiście urządzenie i wyposażenie tego miejsca musiało sporo kosztować ale efekt jest zajebisty.
Jeśli sklep i muzeum będą na podobnym poziomie to wielki szacun dla Basałaja i spółki.

jaszczur90 03.02.2011 17:56

I bileciki będzie można kupować w ciepłym pomieszczeniu.. cóż idziemy powolutku ku cywilizacji

PiotrG 03.02.2011 17:58

Wiesz, raczej przewyższamy konkurencję. Na Cracovii kasy są na zewnątrz, na Legii to samo. U nas mr. Obtułowicz i ZIKIT zapomnieli o kasach, ale Wisła przechytrzyła ich -zrobiła zajebiste kasy wewnątrz.

Pimko 03.02.2011 17:58

Byłem, sam widziałem i muszę powiedzieć że jest ładnie i schludnie ale jakoś tak miejscami pusto. Szczególnie mam na myśli tę część na piętrze od ulicy Reymonta, gdzie nie ma zupełnie nic... Wie ktoś czy coś tam będzie coś innego, może muzeum? (choć na muzeum to chyba trochę za mało miejsca)

szejkspir 03.02.2011 17:59

Po Strefie Kibica widać, że część udostępniana dla kibiców zapowada się naprawdę ciekawie!
Ze zdjęć bije gustowna aranżacja, pomysł oraz konsekwencja!

Cieszę się, że zostało to zrealizowane z głową i wg jakiegoś planu! Koniec prowizorek!

Wprawdzie pomysłodawca mógł bardziej odważnie wprawadzić wiślacki klimat, ale i tak elegancja oraz nieco ascetczny styl są jak najbardziej w moim guście.

Cieszy zagospodarowanie miejsca dla 11 kas biletowych. Nawet nie przypuszczałem, że można je tak funkcjonalnie ulokować. Zdawało mi się, że nie będzie już dla nich miejsca. Aż żal będzie tych kolejek, jeśli w każdym z pozostałych narożników zainstalują podobne udogodnienia ;).

Taka lokalizacja strefy kibica pobudza moją ciekawość - gdzie będzie ulokowany MegaSklep Kibica oraz Wiślackie Muzeum? Pierwotnie miały się mieścić na właśnie zagospodarowanym 1. piętrze narożnika północno-wschodniego.

PiotrG 03.02.2011 17:59

Na piętrze ma być jeszcze Muzeum Wisły - nic dziwnego, ze tam pusto. 738m2 na same stanowiska do wyrabiania kart kibica i kilkanaście stolików, to jednak zbyt dużo.

regan 03.02.2011 18:00

fakt cos z kibicami by sie przydało... przecież strefa KIBICA :)

jaszczur90 03.02.2011 18:03

Panowie jak to mówił słynny holender : "step by step " :p

szejkspir 03.02.2011 18:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1046577)
Na piętrze ma być jeszcze Muzeum Wisły - nic dziwnego, ze tam pusto. 1700m2 na same stanowiska do wyrabiania kart kibica i kilkanaście stolików, to jednak zbyt dużo.

Które przestrzeine masz na myśli? Piętro 1. tego narożnika ma tylko 750m2 przestrzeni użytkowej.

alberto 03.02.2011 18:23

http://www.malopolskatv.pl/wislacka-strefa-kibica/ - a tutaj inny filmik ze naszej pięknej nowej Strefy KIBICA WISEŁKI!!!

PiotrG 03.02.2011 18:24

A, przepraszam, faktycznie to tylko 738m2. Coś mi się w pamięci pochrzaniło, teraz zajrzałem do projektu. Już poprawiam. W każdym razie to i tak dużo.

Enrico2000 03.02.2011 18:34

Strefa na zdjęciach wygląda rewelacyjnie. W końcu w normalnych warunkach będzie można kupić karnety i bilety. Brawo.

Ps. Pytanie do kumatych. W którym miejscu będzie restauracja lub coś podobnego, gdzie można będzie coś zjeść, napić się i popatrzeć na trybuny? Tak oglądałem zdjęcia SK i przyjemnie sobie stanąć kolo szyby i popatrzeć na nasz stadion.

KoPer 03.02.2011 18:36

pytałem o to Ochalika. Powiedział, że też w strefie to na razie nie wiadomo. W samym narożniku nie ma już więcej miejsca jak na fajny sklep i muzem ...

PiotrG 03.02.2011 18:43

Cytat:

Ps. Pytanie do kumatych. W którym miejscu będzie restauracja lub coś podobnego, gdzie można będzie coś zjeść, napić się i popatrzeć na trybuny? Tak oglądałem zdjęcia SK i przyjemnie sobie stanąć kolo szyby i popatrzeć na nasz stadion.
Na stadionie zaprojektowane są 2 restauracje. Jedna na kondygnacji +1 trybuny wschodniej, na południe od strefy kibica. Druga w narożniku N-W, kondygnacja +1. Obie restauracje to restauracje VIPowskie, zwykły człowiek w trakcie meczu raczej nie będzie miał tam wstępu. Typowego klubu kibica - sports baru na stadionie nie zaprojektowano. problem będzie też w razie czego ze znalezieniem miejsca na tego typu działalność (do głowy przychodzi mi tylko wykonanie go na kondygnacji +4 trybuny wschodniej, czyli pod "daszkiem" nad II poziomem trybuny wschodniej. Tam jest surowa niezagospodarowana przestrzeń. Niestety trzeba byłoby prowadzić poważne prace budowlane ze względu na brak dogodnego dojścia i wind.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl