Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

Markus 29.09.2017 12:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1484261)
Dla tych co mają gorącą głowę:

Sobolewski: Drużyna to nie jest fabryka. Potrzeba czasu, by wszystko grało

http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...ralo,12529602/

Mądry wywiad i słowa. Trzeba cierpliwości i spokoju - niestety w Wiśle zawsze go brakowało. Dziś nie ma powodów do paniki.

Jest też jasne wyjaśnienie powodów ogrywania Ze Manuela i innych "nowych", nawet nieprzygotowanych. Popieram je.

Warto stawiać na odbudowę Ze Manuela z silnej ligi i Hiszpanów bardziej, niż na poprawę samopoczucia Boguskiego czy Brożka. Ci ostatni lepsi już nie będą.

silver03 29.09.2017 12:47

W sumie zawsze daje się poparcie trenerowi tuż przed jego zwolnieniem :D

wolfy 29.09.2017 13:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1484280)
W sumie zawsze daje się poparcie trenerowi tuż przed jego zwolnieniem :D

Widzę że dużo zrozumiałeś z tekstu.

wyar 29.09.2017 13:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1484282)
Widzę że dużo zrozumiałeś z tekstu.

zrozumial,co umial,jak mawial moj przyjaciel...

Ogryzek 29.09.2017 14:05

Co miał powiedzieć Sobolewski? Jest lojalny wobec swojego szefa Ramireza, więc nawet jak w kilku sprawach ma inne zdanie to dla dobra Wisły nic nie powiedział dziennikarzowi. Pełen profesjonalizm. Dlatego nie przywiązywałbym większej wagi do tego wywiadu. Sobol powiedział to co od niego wszyscy oczekiwali. Jest dobrze pomimo przejściowych problemów a będzie wkrótce "dobrzej" :)

Tak czy owak Kikuś poprowadzi nas do zimy. Trochę spokoju zespołowi się przyda. Część piłkarzy w międzyczasie zaskoczy i mam nadzieję że będziemy dobrze punktować. A jak nie to w zimie pewnie będą podjęte decyzje.

Ogryzek 29.09.2017 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1484276)
Warto stawiać na odbudowę Ze Manuela z silnej ligi i Hiszpanów bardziej, niż na poprawę samopoczucia Boguskiego czy Brożka. Ci ostatni lepsi już nie będą.

Boguski nie musi już być lepszy, wystarczy ze powtórzy swój ostatni sezon gdzie strzelił w lidze 12 goli i miał kilka asyst. Jestem ciekaw czy "złoto z Porto" Ze Manuel ustrzeli w sezonie chociaż połowę z tego czyli 6 goli i doda do tego kilka asyst?

Tommy91 29.09.2017 14:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1484286)
"złoto z Porto" Ze Manuel

Zniszczyłeś system tym tekstem :rotfl:

czaro 29.09.2017 15:01

W telegraficznym skrócie:
1) przypominam, że nie jestem zwolennikiem zwalniania Ramireza tylko cierpliwej i ciężkiej pracy - trenera z zawodnikami i trenera z samym sobą;
2) jeden wywiad członka sztabu i już jest wszystko kolorowo. Jak jutro wygramy znów pojawią się głosy, że gramy futbol galaktyczny, a Ramirez jest najlepszym trenerem w Polsce; jak za tydzień przegramy, znów zacznie się jego zwalnianie. Wyróbcie sobie opinię, proszę, przemyślcie swoje stanowisko, ale nie klepcie jak baby na targowisku;
3)
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1484276)
Warto stawiać na odbudowę Ze Manuela z silnej ligi i Hiszpanów bardziej, niż na poprawę samopoczucia Boguskiego czy Brożka. Ci ostatni lepsi już nie będą.

No pewnie, że warto - Porto nam za to podziękuje, jak za rok sprzeda go odbudowanego do Bragi (bo nie do Wisły, Wisły na niego nie będzie stać)!

szczepans21 29.09.2017 15:11

Proponuje iść na spacer, ładna pogoda tylko smog.

Do zimy nerwowe ruchy raczej nie wskazane i dobrze wszyscy o tym wiemy. Jeśli uciułamy choć 4-5 pkt w najbliższych 4 meczach to dobry wynik. Jeżeli się nie uda i potem damy du*y w rundzie rewanżowej to dociągnąć karawanę do zimy i czas na zmiany tyle w temacie.
Może chłopaki się napiły polskiej wódki i może zaczną biegać a nie machać łapkami...

Markus 29.09.2017 15:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1484288)

No pewnie, że warto - Porto nam za to podziękuje, jak za rok sprzeda go odbudowanego do Bragi (bo nie do Wisły, Wisły na niego nie będzie stać)!

Nawet wtedy w świat i do kraju obfitego w dobrze wyszkolonych piłkarzy (Portugalia) pójdzie sygnał, że opłaca się im przenosić do Krakowa. I będzie nam o nich nieco łatwiej.

A jeśli scenariusz będzie jeszcze nieco inny, klub znajdzie środki na wykup zawodnika, by potem odsprzedać go z zyskiem? Junco potrafi pozytywnie zaskakiwać. Źle byłoby? ;)

czaro 29.09.2017 16:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1484293)
Nawet wtedy w świat i do kraju obfitego w dobrze wyszkolonych piłkarzy (Portugalia) pójdzie sygnał, że opłaca się im przenosić do Krakowa. I będzie nam o nich nieco łatwiej.

A jeśli scenariusz będzie jeszcze nieco inny, klub znajdzie środki na wykup zawodnika, by potem odsprzedać go z zyskiem? Junco potrafi pozytywnie zaskakiwać. Źle byłoby? ;)

Ogrywanie zawodników wypożyczonych na rok kosztem wyników i odpłatnie na pierwszy rzut oka wydaje się jednak dość słabym biznesem. Wypożyczenia odbieram raczej jako transfery na tu i teraz, a nie przejaw myślenia długofalowego. Potencjalne korzyści, które podałeś wydają się trudne do skapitalizowania i niewymierne. Ale pewnie, że byłoby dobrze. Daj Boże.

Karherop 29.09.2017 19:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snow (Post 1484270)
Dwa razy na forum pisalem, ze Kiko wystawia zawodnikow jak to niektorzy okreslaja 'prosto z samolotu' bo chce ich jak najszybciej ograc. Dla nich to taki 'okres przygotowawczy'. Ryzykuje tym samym aktualne wyniki na rzecz ich przygotowania. Swiadczy to o tym, ze przeklada dlugofalowa strategie nad pojedyncze wyniki dorazne. Tylko przyklasnac. Teraz niejako potwierdza to Sobol w wywiadzie dla GK.

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ek...awodzi/kyxm6ky

1)Ze Manuel nie ma siły biegać, po meczu z Lechia zwymiotował. Sam chciał zejść z boiska.
W zasadzie Ze Manuel jest w tym wywiadzie bardzo samokrytyczny i przyznał, że w meczach nie było z niego pożytku.

2)marzy o powrocie do Porto, Wisłe traktuje tylko jako przystanek, co najwyżej 8 miesieczny

Trochę to się kłóci z polityka długofalowa o której powiedziałeś.

Wywiad z Sobolem jest taki jakiego się spodziewałem. Stoi murem za trenerem. Innej postawy jako asystent nie może pokazać. I wg mnie wcale nie pochwala podejścia Kiko do nowych zawodników, ale ukazuje że są takie opcje i korzysta z tego trener. Tak po prostu.

siara 29.09.2017 19:49

Mnie zastanawia i martwi zarazem, ilość kontuzji...

LucjuszWielki 29.09.2017 21:31

Dziwne jest to, że goście z samolotu od kopa grają: Ze Manuel, Imaz, Bałąniuk, Parez (choć tylko po nim widać, że coś potrafi), a gracze, którzy byli z Kiko na zgrupowaniu i grali w sparingach: Halilovic - Kostal nie są brani pod uwagę. Obaj zagrali trochę i również nic nie pokazali, ale takie stawianie na MUS bo on grał w Porot jest niesprawiedliwe wobec innych graczy...

Oczywiście bardzo chciałbym, aby wypalili, ale po tym co reprezentowali w kilku meczach mocno w to wątpię.

Jeśli faktycznie Sadlok mówił pod naszym sektorem w kielcach, że on nic nie może bo trener tzn że jest chyba grubo...

ghost_ 30.09.2017 08:14

Tak naprawdę całe zaufanie powinniśmy ulokować w Junco, który już pokazał, że na piłce i zarządzaniu się zna. Jeśli Kiko faktycznie ma racjonalny plan, MJ go zostawi. Jeśli treneiro się pogubił i nie ma pomysłu na drużynę, MJ znajdzie nam kogoś innego, sensownego. My możemy tylko interpretować decyzje Kiko przez mgłę

wyar 30.09.2017 09:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1484318)
Dziwne jest to, że goście z samolotu od kopa grają: Ze Manuel, Imaz, Bałąniuk, Parez (choć tylko po nim widać, że coś potrafi), a gracze, którzy byli z Kiko na zgrupowaniu i grali w sparingach: Halilovic - Kostal nie są brani pod uwagę. Obaj zagrali trochę i również nic nie pokazali, ale takie stawianie na MUS bo on grał w Porot jest niesprawiedliwe wobec innych graczy...

Oczywiście bardzo chciałbym, aby wypalili, ale po tym co reprezentowali w kilku meczach mocno w to wątpię.

Jeśli faktycznie Sadlok mówił pod naszym sektorem w kielcach, że on nic nie może bo trener tzn że jest chyba grubo...

Ja sie z Panem zgadzam. Oczywiscie ze jest to ukartowana robota okreslonych kol. Ja juz dawno ostrzegalem przed tym dysydentem...

KOALIK 30.09.2017 10:41

Junco potrafi pozytywnie zaskoczyć?

Żart roku już znamy.

Valencia, Echavarria, Spicić, Videmont w rundzie wiosennej, a teraz też minimum kilku o których już dzisiaj wiadomo, że są totalnym szrotem.

Ponad dziesięciu kompletnych niewypałów w ciągu kilku miesięcy.

Takiej marnej statystyki nikt wcześniej nie miał, więc Junco zasługuje na miano króla szrotu, a to wszystko coraz bardziej przypomina brazylijską Pogoń Ptaka, bo w końcu jak to brzmiało?

Każdy obcokrajowiec - symbol profesjonalizmu jest lepszy od Polaka, bo nawet najlepsi Polacy, którzy kiedyś grali byli źli, nieprofesjonalni (nawet wtedy gdy kilka razy z wielopunktową przewagą zdobywali MP).

W rzeczywistości, zagraniczni specjaliści, którzy byli/są w Wiśle byli/są o wiele gorsi od tych ,,mało profesjonalnych'' Polaków.

Pamiętamy różnice między Kasperczakiem, a Liczką, Okuką i Petrescu, potem między tymi trzema specjalistami, a Skorżą, następnie między Skorżą, a Maaskantem.

Już tyle lat czekam na zagranicznego profesjonalnego trenera lub dyrektora.

Nie mogę się doczekać.

Jedyny przejaw zagranicznego profesjonalizmu to przyjście Kasperczaka (ze względu na jego wieloletnie doświadczenie zdobyte poza krajem).

Wtedy inni trenerzy w Polsce uczyli się od niego, przyjeżdżali na staże, na Wisłę wszyscy patrzyli z zachwytem, bo coś nowego pojawiło się w Ekstraklasie.

Czego Polscy szkoleniowcy mogli/mogą nauczyć się od Liczki, Maaskanta lub Ramireza?

Chyba tylko demontażu klubu na wielką skalę, choć oczywiście za tych dwóch pierwszych skala zniszczeń była o wiele większa niż dzisiaj (zwłaszcza za Holendra, bo po Liczce i następnych gwiazdach, Wisła po dwóch latach odbudowała się).

Z tym Carlitosem udało się jak ślepej kurze ziarno, ale widać kto po raz kolejny popiera demontaż klubu siódmym sortem zgniłych zagranicznych pomarańczy.

Pytanie nasuwające się od lat.

Jaki jest w tym cel?

Smutne to tym bardziej, że przyszedł taki Ramirez - osoba, która nie ma żadnych kwalifikacji do pracy w Wiśle, a wspólnie z Junco dostali nieograniczoną władzę i bardzo zasłużeni ludzie mają siedzieć cicho, nie odzywać się - Sobolewski, Głowacki, Brożek, Małecki + Sadlok, bo w końcu są tylko Polaczkami.

Dziwię się, że Sarapata z resztą zarządu na to pozwolili.

Oczywiście, za dziesięć lat wszyscy będziemy pamiętać kim był Sobolewski, Głowacki, Brożek, a ten zagraniczny szrot odejdzie w zapomnienie.

Ten wywiad Sobolewskiego to typowe udawanie, że wszystko gra.

crux.a 30.09.2017 10:59

Koalik, kojarzysz mi się z Wisłafan123.

Karherop 30.09.2017 12:08

Tak tylko wrzucę: Ramirez w odróżnieniu od Sobolewskiego ma papiery na prowadzenie pierwszej drużyny w najwyzszej klasie rozgrywkowej. I tak by teraz nie mógł prowadzić drużyny, nawet jakby chciał.

Co łączy transfer Valencii i Carlitosa? Sprowadził ich Junco. Czy tego chcesz czy nie. Pogrzeb w historii i zobacz ile szrotu z Afryki sprowadził do nas Kasperczak to się zlapiesz za głowę.

Najwczesniej w czerwcu 2018 po 3 okienkach będzie można ocenić jego skuteczność MJ.

Arkadiusz.Czerepach 30.09.2017 13:44

wrócmy do logiki

Sobol mówi że jest dobrze.

mamy dwie możliwości

Sobol kłamie -> NIE JEST DOBRZE
Sobol NIE kłamie -> JEST DOBRZE

tyle logika

oczywiście nie wiemy jak jest czy 0 cz 1

ale k.rva krytykanci, sieroty po TF oczywiście zakładają że Sobol pierdzi pod publiczke
a skąd to wiecie ?

proponuje w dyskusji opierać się na faktach "obiektywnych" :P

inaczej to spelkulacja a nie dyskusja i szkoda na to po prostu czasu

jova 30.09.2017 17:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop
Pogrzeb w historii i zobacz ile szrotu z Afryki sprowadził do nas Kasperczak to się zlapiesz za głowę.

Ouadja, Omeonu, Ekwueme i... To by było chyba na tyle. Jeszcze Wyn Belotte, jeśli go uznać za Afrykańczyka, bo był czarny. :>
Chyba się lekko zagalopowałeś. W ostatnich latach mieliśmy pojedyncze okienka, gdzie sprowadzaliśmy więcej paralityków, niż Kasperczak przez cały okres pracy w Wiśle razem wzięty.

Matejas_ 30.09.2017 17:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1484330)
Ja sie z Panem zgadzam. Oczywiscie ze jest to ukartowana robota okreslonych kol. Ja juz dawno ostrzegalem przed tym dysydentem...

Wystarczy mieć kogoś w klubie żeby u buka zarobić ;)
Dziś remis!

s1mone 30.09.2017 17:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1484337)
wrócmy do logiki

Sobol mówi że jest dobrze.

mamy dwie możliwości

Sobol kłamie -> NIE JEST DOBRZE
Sobol NIE kłamie -> JEST DOBRZE

tyle logika

oczywiście nie wiemy jak jest czy 0 cz 1

Sobol to w tym wywiadzie pokazał przede wszystkim lojalność i klasę.

Mówienie okrągłych słów i bronienie przełożonego w takiej sytuacji to czysty profesjonalizm. On wie, że jeśliby zapuścił bąka w tym wywiadzie, to by się zrobił straszny smród - i możliwe dalsze podziały w klubie. Niezależnie od tego co myśli musiał tak się wypowiedzieć dla dobra drużyny. Dla dobra klubu. Nie jest to kłamanie, ale przedstawianie wszystkiego w dobrym świetle. Bo czy pozytywny przekaz można uznać za kłamstwo? Sam obszedł pytanie o styl sprytnie tak, żeby za dużo nie powiedzieć. Podziwiam.

Nie ma zupełnie znaczenia co powiedział, bo jeśli nie chciał zostać mącicielem to musiał się tak wypowiedzieć i on sobie dobrze zdawał z tego sprawę. Także ten wywiad nie ma żadnego znaczenie w kontekście prowadzenia drużyny; pokazuje tylko jaką osobą jest Radek. Szacuken.

KOMINEK 30.09.2017 17:47

znając Sobola to nikt by go nie zmusił do wywiadu. Chciał powiedział mnie to wystarcza

Arkadiusz.Czerepach 30.09.2017 17:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1484345)
Sobol to w tym wywiadzie pokazał przede wszystkim lojalność i klasę.

Mówienie okrągłych słów i bronienie przełożonego w takiej sytuacji to czysty profesjonalizm. On wie, że jeśliby zapuścił bąka w tym wywiadzie, to by się zrobił straszny smród - i możliwe dalsze podziały w klubie. Niezależnie od tego co myśli musiał tak się wypowiedzieć dla dobra drużyny. Dla dobra klubu. Nie jest to kłamanie, ale przedstawianie wszystkiego w dobrym świetle. Bo czy pozytywny przekaz można uznać za kłamstwo? Sam obszedł pytanie o styl sprytnie tak, żeby za dużo nie powiedzieć. Podziwiam.

Nie ma zupełnie znaczenia co powiedział, bo jeśli nie chciał zostać mącicielem to musiał się tak wypowiedzieć i on sobie dobrze zdawał z tego sprawę. Także ten wywiad nie ma żadnego znaczenie w kontekście prowadzenia drużyny; pokazuje tylko jaką osobą jest Radek. Szacuken.


szacunek, szacunkiem , ale z punktu widzenia logiki jest tak jak Ja napisałem , logika jest zero-jedynkowa , nie ma czegoś takiego jak "niekłamanie tylko przedstawienie w jakimś świetle"

jesteś przykładem osoby o jakie mi chpodziło w moim poście

brylant17 30.09.2017 19:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1484337)
wrócmy do logiki

Sobol mówi że jest dobrze.

mamy dwie możliwości

Sobol kłamie -> NIE JEST DOBRZE
Sobol NIE kłamie -> JEST DOBRZE

tyle logika

oczywiście nie wiemy jak jest czy 0 cz 1

ale k.rva krytykanci, sieroty po TF oczywiście zakładają że Sobol pierdzi pod publiczke
a skąd to wiecie ?

proponuje w dyskusji opierać się na faktach "obiektywnych" :P

inaczej to spelkulacja a nie dyskusja i szkoda na to po prostu czasu

Ale ty pieprzysz, dlaczego Sobol miałby kłamać? jakby powiedział,że jest chvjovo to by tak powiedział i tyle

Dzimi 30.09.2017 21:27

Na dzień dzisiejszy najlepszy wyjściowy skład jest taki jak z dzisiejszego meczu z Jagiellonią. Brożek i Boguski mimo podeszłego wieku wciągają nosem Imazów, Baniałuków, Ze Manueli i Perezów razem wziętych.

Pamiętaj o tym trenerze.

wyar 30.09.2017 21:29

napisalem juz w temacie meczowym,tu tez powtorze : Jaga - styl miod malina,zmiazdzyli nas dzisiaj.
<rzut oka na statystyki>
Oh,wait...

funkykoval 30.09.2017 21:33

Perez to miał 2 straty w środku pola, ze myślałem, ze zawału dostałem. Generalnie widać było, ze Boguski nie miał sił, szkoda, ze nie wpuścił Bartosza. Ogólnie po zmianach wyglądało to zdecydowanie słabiej, trzeba czekać na Ondraszka, Veleza, to nie będziemy musieli oglądać imaza czy balansują, którzy wg mnie powinni zasiąść na trybunach.....

forthy 30.09.2017 21:40

tak na oko to Llonch chyba dał znać, że chce zmiany, a na ławce niestety Pereż jedyny ŚP.
Brożek i Boguski byli do zmiany od 60+- minuty. Też jako jednego z zmienników wrzuciłbym Bartosza.

Znaczna poprawa gry, czekamy na Ondraska/Kolara i Veleza.

Arkadiusz.Czerepach 30.09.2017 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1484351)
Ale ty pieprzysz, dlaczego Sobol miałby kłamać? jakby powiedział,że jest chvjovo to by tak powiedział i tyle

sorry ale jesteś idiotą , prosze poczytaj sobie posty przed moim, potem mój , potem przypomnij sobie co miałeś w szkole (?) i przeproś

AS82 30.09.2017 22:14

Dziś mimo remisu to brawa za walke ale mam jedno pytanie do Kiko:
Dlaczego caly czas tragiczny Perez dostaje szanse a nie gra Halilovic ?

s1mone 30.09.2017 22:49

Arkadiusz.Czerepiach:

Dyletantem to ty jesteś, stosujesz jakąś śmieszną logikę zero-jedynkową do wyważonej wypowiedzi mającej na celu tonowanie nastrojów wokół drużyny, a nie przedstawienie tego jak to naprawdę wygląda od środka. Co dzieje się w szatni, zostaje w szatni i Sobol dobrze sobie zdaje z tego sprawę.

Bawisz się w sofizmaty pozostawiając nam wybór pomiędzy nazwaniem Sobola kłamcą, a przyznaniem ci racji. Niestety nikt się z tobą w takie kretynizmy bawić nie będzie. Życie czy futbol nie są zero-jedynkowe, a wywiad nie świadczy o niczym, poza tym, że Sobolowi zależy na dobrej atmosferze w drużynie.

Piotr777 01.10.2017 02:07

Czerepach, poziom Twoich postów zmusza mnie do użycia opcji "ignoruj". Na wymioty mnie już brało.

Laszi 01.10.2017 07:14

10 godzin od końca meczu i ani jednego #KikoOut? :shock:

tsw biała gwiazda 01.10.2017 07:36

Po ostatnim meczu w Kielcach byłem za wyrzuceniem Kiko, chociaż wiele razy go bronilem. Teraz po wczorajszym dniu mam mieszane uczucia, ponieważ jednak nasi potrafią biegać i nie dzidować całe spotkanie. Jednak nadal wkurza to, że liczba Hiszpanów w składzie musi się zgadzać.

wiesniak842 01.10.2017 07:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez laszi (Post 1484398)
10 godzin od końca meczu i ani jednego #kikoout? :shock:

#kikoout !!!

Laszi 01.10.2017 08:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1484400)
#kikoout !!!

Nareszcie! Ulżyło mi. Dzięki https://www.sadistic.pl/images/smiles/polewaj.gif

brylant17 01.10.2017 08:25

Teraz przerwa na reprezentację czas na zgranie się i poznanie się lepiej, wczoraj nie wyglądało tak źle niech przyjdzie skuteczność i będzie dobrze.Jak będziemy grać tak jak wczoraj to będzie mega dobrze.

wściekłe pięści węża 01.10.2017 08:28

Kiedy Kiko nie kierował się narodowością piłkarzy tylko ich przydatnością, to zmiany wyglądały lepiej. Kolejny mecz z Perezem i Imazem na boisku i Bartoszem na ławie. Tak wygląda budowa nowej Wisły opartej na wychowankach, o której mówił Junco.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:40.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl