![]() |
Cytat:
To już lepiej Jovanovica. Chłopak przynajmniej trenuje już jakiś czas z drużyną. |
Ku^^^ ja wczoraj nie oglądałem meczu ;/
prądu nie było ;/ kuwa:( |
Cytat:
|
Dla mnie z trybun wyglądało to tak:
Pareiko-pewnie jak zwykle Lamey-bezbłędnie i bez szału w obronie, dobrze się czasem włączał w ofensywie Jaliens-bezbłędnie Chavez-bardzo dobry mecz, pare pojedynków wygrał, troche pare wybić miał nerwowych Pailic-dla mnie zagrał ok, nie wiem co wy od niego chcecie, ale jednak mimo to najsłabszy obrońca Sobolewski-też nie było jakoś tragicznie, ale bez fajerwerków Wilk-lepszy mecz od Sobola Małecki-pierwsza połowa fatalna, druga bardzo fajna Iliev-dla mnie najlepszy piłkarz meczu Melikson-troszke gorzej niż w Rydze, ale i tak super, najlepszy zaraz po Ilievie Genkov-tu bym się wstrzymał z oceną i poczekał do meczu z rywalem, który nie ustawi autobusu w polu karnym Ogólnie zagraliśmy 2 razy lepiej niż w Rydze, o czym świadczy wynik, z Litexem trzeba zagrać podobnie i uważniej w obronie, na wyjeździe poza zwycięstwem i remisem dobry byłby wynik 1-2, lub wyższy z różnicą jednej bramki. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Co jesli Liteks ma lepszego prawego obronce ? a pewnie ma. |
Cytat:
|
Cytat:
Chodzi mi o to kiedy można spodziewać się, kiedy UEFA poda oficjalny termin. |
Według Was Jaliens grał dobrze? Jak dla mnie to wymieniłbym go na Bunoze albo Jovanovica. Wczoraj ten sam błąd przy górnej piłce, poszła w kozioł i minął go rywal (akcję przerwał Wilk faulem). Koleś jest jakby zagubiony, boi sie walki bark w bark chyba. Chavez niczego się nie boi i taka skała jest nam potrzebna. Ale Jaliens wczoraj nawet piłki nie wyprowadzał. Lamey na plus w ofensywie, w defensywie nie wiem bo Skonto mało atakowało. Mam nadzieję, że z czasem Maaskant przekona się do innych obrońców i zagra ktoś za Jaliensa.
|
siedziałem na G2 i prawie wogóle nie było słychać spikera (tylko jakiś bełkot) ani muzyki
nagłośnienie fatelne!!! a co do meczu....najładniejsze zagranie meczu to kiwka Meliksona , gdy przyjął piłkę i od razu tym przyjeciem minął gracza Skonto (gdzieś na połowie boiska ...z trybun wyglądało super...a poza tym podabały mi się jaego 30-50 metrowe przerzuty piłki, chyba nie spieprzył ani jednego :P |
Cytat:
Drużyna powoli, zaskakuje. Chciałbym aby wiersz Tuwima znalazł analogie w przypadku formy naszej Wisełki. Ruszyła -- maszyna -- po szynach -- ospale, Szarpnęła wagony i ciągnie z mozołem, I kręci się, kręci się koło za kołem, I biegu przyspiesza, i gna coraz prędzej, I dudni, i stuka, łomoce i pędzi, A dokąd? A dokąd? A dokąd? Na wprost! Po torze, po torze, po torze, przez most, Przez góry, przez tunel, przez pola, przez las, I spieszy się, spieszy, by zdążyć na czas, Do taktu turkoce i puka, i stuka to: Tak to to, tak to to , tak to to, tak to to. Gładko tak, lekko tak toczy się w dal, Jak gdyby to była piłeczka, nie stal, Nie ciężka maszyna, zziajana, zdyszana, Lecz fraszka, igraszka, zabawka blaszana. Cytat:
4 albo 5 pierwszych meczy miał ociężałych a potem się rozkręcił. Mam nadzieję że i teraz tak będzie bo Tswetan to klasowy gracz. Cytat:
Cytat:
Cytat:
1. Forma Wisły wyraźnie rośnie 2. Dojdzie Diaz, Lamey to nie jest drugi Branco i widać iż ma pojęcie o taktyce. Czyli obrona będzie silniejsza. 3. Wg mnie potencjał w ofensywie mamy o wiele wiele większy od Litexu 4. U nich grają III ligowi brazylijczycy i rezerwowi z II ligi francuskiej. U nas reprezentancji krajów (lub Ci którzy ocierają się o swoje reprezentacje) Serbi, Hondurasu,Izraela, Bułgarii, Polski, Estoni. 5. Pierwszy mecz gramy na wyjeździe 6. Drugi mecz gramy u siebie, doping ich zmiażdży! Jesli Maaskant dokona odpowiednich wyborów za tydzień to przejdziemy bez problemów. Nie wiem skąd przekonanie iż Litex to klasowa drużyna. Rozumiem jakbysmy grali z FC kopenhaga, Glasgow. Szanse oceniam na 65-35 dla nas. |
w telewizji najbardziej wypadli Melikson i Iliew..
ma ktoś jakiś linki do dopingu jak to wyglądało ? acha w tv stadion prezentował się pół pusty? |
Cytat:
a na te co były otwarte z kibicami nie było tak żle:P |
Cytat:
|
Nie wiem skąd ten optymizm przed dwumeczem z Litexem Łowecz. Stawiacie Wisłę w roli faworyta, a tak napewno nie będzie. To mistrz Bułgarii, a nie ogórek z Łotwy. Obawiałbym się tego rywala i wcale się nie zdziwię jak odpadniemy z nimi. Takie samo gadanie było rok temu, ale chyba nie muszę przypominać jak się skończyła potyczka z azerami. Nie ma co kalkulować, że nasza obrona lepsza od ich, że mamy Meliksona, a oni nie, czy jesteśmy potencjalnie lepszym zespołem, bo co? Bo mamy większy współczynnik, sądzę, że Racing Genk by nas rozjechał, a ma dwukrotnie mniejszy współczynnik UEFA. Zimny okład z lody przydałby się co niektórym.
|
Przyjemnie sie patrzy na gre Ilieva. Widac, ze ma wrodzona technike. Taka nie wytrenowana na sile, ale cos z czym sie urodzil. Przyjecia dlugich zagran, dryblingi, wszystko tak od niechcenia, na duzej swobodzie co zwykle ce..... tych najlepszych.
Uwazam, ze on i Melikson zagrali rownie dobry mecz. Tez uwazam, ze o ile potencjal w ataku na Litex powinien wystarczyc i bedziemy ich nekac, to jednak gra obrony i calego zespolu w defensywie musi byc duzo pewniejsza. |
Małecki wygrał nam mecz, gdyby nie jego bramka, to pewnie byłoby 0:0
Wbijcie sobie do głowy, ze to jego zadanie - pchać się do przodu, mieszać i robić różnicę. 4 razy straci piłkę, ale za 5 tym razem będzie gol. Cieszmy się, że mamy takiego gracza, to mu się udaje raz na 5 razy. Pozostali mogą w co najwyżej śnić o objechaniu obrońców w taki sposób, jak Małecki robi to kilka razy na mecz. A jakby mu się udawało częściej, to po prostu nie grałby już w Wiśle. |
Małecki wyglądał już lepiej w tym meczu, mimo średniej udane pierwszej połowy starał się grać więcej podaniami. Akcja z początku drugiej połowy to zalążek już tego dobrego Małeckiego z ostatniej rundy. Jego forma zmierza w dobrym kierunku według mnie. Może eksplozji formy Genkova i Małego jeszcze spodziewać się nie możemy ale miejmy nadzieję że będzie wyglądało to już dużo lepiej w meczu z Bułgarami.
Szczególnie musimy wyglądać dobrze fizycznie bo mam takie wrażenie że będziemy trochę biegać za piłką. |
W sumie nasza drużyna zrobiła to należało.
Gładko wygrany dwumecz u progu nowego sezonu, brak kontuzji, progres formy zawodników - to wszystko pozwalała podchodzić z umiarkowanym optymizmem do spotkań z Bułgarami. Moim zdaniem dobrze, że oba mecze ze Skonto zagrali Wilk i Sobolewski. Przecież ustawienie z dwoma DP będzie obowiązywało naszą drużynę w kolejnych rundach i miejmy nadzieję w rozgrywkach grupowych. |
Cytat:
Panowie, a czego trzeba wymagać od gościa, dla którego liczy się tylko Lech. Podobnie zresztą Kołtoń. U nas przynajmniej trybun nie trzeba było rozbierać, a zresztą nikt mu nie karze tutaj przyjeżdżać. Z tej całej zgrai polsatowskich komentatorów to tylko Bożydar Iwanow wydaje się przystępny. O reszcie szkoda mówić. Co do meczu to z pewnością wyglądało to lepiej niż w poprzednim tygodniu. Jakby z pleców zrzucili po 10 kilo. |
A ja myślę ,że przy takich postępach w grze Liteks możemy zmiażdżyć. To jest drużyna mniej więcej kadrowo na poziomie Lecha Poznań. Musimy wygrać pierwsze spotkanie w Sofii.
|
Cytat:
|
Nie przegrać w Bułgarii i widzę realne szanse na awans,najlepiej zrobić tam bramkowy remis 1-1 lub np 2-2
W Krakowie przy pełnych trybunach Litex zobaczy że lekceważenie Wisły jest nie na miejscu Przed obydwoma spotkaniami szanse oceniam 50/50 Nasza obrona musi być w formie bo to już nie bedzie taki mecz jak ze Skonto że to my mamy piłkę cały czas Co do meczu ze Skonto, znakomicie zaprezentował się Ivica iliev,widać że piłka nie jest mu obca,świetna technika,pomysł i klasa-jednym słowem widać że to poziom na Ligę Mistrzów Melikson jak zwykle rewelacja Małecki-słaba 1 połowa,i naprawdę dobra druga,widać że potrzebuje trochę czasu Sobol-nie zgodzę się z większością forumowiczów,grał naprawdę ok i walczył na całego,żółta karta to jego drugie imię,zawsze je dostaje w eliminacjach ale często dzięki tym faulom zapobiega groźnej kontrze Na minus-Mało strzałów na bramkę,ale wiadomo że Skonto grało całym zespołem na swojej połowie więc mogę to zrozumieć Na następnego rywala gra musi być znacznie lepsza szczegółnie w obronie bo inaczej będzie kłopot :) PS:Fatalnie wykonujemy stałe fragmenty gry |
Cytat:
zgadzam się że Małecki bramką ustawił mecz , natomiast swoją grą w pierwszej połowie zepsuł dużo akcji po których mogły paść bramki. Gdyby zamiast niego grał chociaż by Boguski lub Jirsak , na pewno mielibyśmy więcej akcji z pierwszej piłki , a co za tym idzie defensywa skonto mogła być rozmontowana już wcześniej . Pamiętam jak kiedyś Lenczyk wprowadził w 80 minucie meczu Madeja który strzelił 2 bramki . Po meczu dziennikarze chwalili nos Lenczyka , a ten na to : to nie nos , ale błąd że nie wprowadziłem go wcześniej Małecki ma przyzwolenie na egoistyczną grę , ale powinien gdzieś znać umiar . W pierwszej połowie miał jedno bardzo dobre zagranie , nie wygrał żadnego pojedynku z przeciwnikiem . Za to dużo razy holował piłkę 4 metry do przodu bo zaraz się z nią cofnąć 8 metrów . Tak nie można grać . Nie wiem ile osób zauważyło , ale Malecki praktycznie nie wykonywał wczoraj stałych fragmentów. W pierwszym meczu przynajmniej 7-8 razy partaczył wrzutki , za co musiał dostać burę i odsunięcie na jakiś czas od wykonywania rożnych i wolnych . |
Cytat:
Swoja drogą, nie wiem czy ktos zauwazyl, ja tego nie wiedzialem, ale Łowecz ma 36 tys. mieszkancow. To cos jak Nowy Targ. Wiem, ze nie ma to zadnego przełożenia na poziom sportowy, ale jednak troche zabawne, ze maja prawie tyle mieszkancow co nasz stadion miejsc :D |
Cytat:
Natomiast gdzieś dalej od bramki, jeszcze będąc twarzą do własnej bramki powinien szybciej się jej pozbywac, maksymalnie na 2 kontakty i wychodzić na pozycje bo inaczej spowalnia rozegranie. Częściej powinien również współpracować z bocznym obrońcą. Jak Lamey robi przebieg i ma wolny korytarz to trzeba mu podac, żeby ten dorzucił, a nie odkręcać się do niego dupą i biec w stronę linii środkowej. Takie zagranie jest skazane na niepowodzenie. Odrobinę ogłady w grze kombinacyjnej. Jeszcze może to poprawić trzeba od niego tego wymagać ! |
Cytat:
Co do dwumeczu z Litexem to według mnie nie ma faworyta. Za mało jeszcze Wisłą pokazała i za mało o niej wiemy żeby z całą pewnością wypowiadać się jak zagrają z na tyle dobrym rywalem. Dostrzegam że jak przez dwumeczem z amatorami ze Skonto była duża grupa która przeceniała siły Skonto i wieszczyła kolejna Lewadię, tak teraz jest równie duza grupa osób które olewają Litex jakby to był zespół słabszy od np. Górnika Zabrze. |
Cytat:
|
Cytat:
Litex jest na 'poziomie Lecha' którego nie jesteśmy w lidzie stanie zdecydowanie 'objechać'? Tego Lecha który na papierze przez ostanie lata bezlitośnie nas gniótł? Tego Lecha co ma wiecznie fuksa i cyka rezerwy MC? Lech, Lech, wszędzie Lech aż strach lodówkę otwierać. Przy okazji, dlaczego my mamy robić postępy a oni nie? Oglądałem Litex wczoraj - zagrali lepszy mecz niż Wisła. O.K. Są w naszym zasięgu, natomiast nie jesteśmy lepsi od nich. Zmiażdżyć? To abstrakcja. IMHO cztery najbliższe mecze będą bardzo ciężkie, kluczowe odnośnie utrzymania naszego składu, wzmocnień, wpływów itd. Oby udało się wygrać jeden z najbliższych dwóch dwumeczy, jak wygramy to jesteśmy 'w domu'. Wygramy oba będziemy w raju. |
Cytat:
|
Cytat:
|
O Skonto piszecie, że leszcze a jakoś zmiażdżenia nie widziałem. Czemu niby mielibyśmy zmiażdżyć Litex? Ludzie nigdy nie wyciagają żadnych wniosków. Ile razy Wisła kogoś w lidze zmiażdżyła? Ja pamietam tylko Legię. Wisła jak ma 2 gole nie wiedziec czemu cofa się i wtedy rywal dochodzi do głosu... Dla mnei dziwne jest to, że nie udaje nam sie tworzyć klarownych sytuacji bo rywal dobrze się broni. Natomiast gdy zaatakuje nas pressingiem też nie potrafimy bo nie umiem się uwolnic z pressingu. Tylko akcje indywidualne. I to mnie bardzo boli bo nic się nie zmienia w tym względzie.
|
Cytat:
|
Iliev zdecydowanie robi różnicę, Kirm będzie miał ciężko załapać się do pierwszej 11 ( mowa o najważniejszych meczach bo rotacja na pewno będzie i w lidze i w PP ). Zwróćiłem uwage jeszcze na 1 rzecz mianowicie dobre dośrodkowania Lameya - dużo lepsze niż Cikosa czy Alvareza.
|
Mecz bez fajerwerków...Iliev i Melikson na poziomie.. Mały szarpnął w 2 połowie,ale to i tak slaby mecz pomimo zdobytej bramki..fartem. Sobol? nieporozumienie jak i Wilk.. Nie rozumiem Maskaanta Ja postawiłbym na Gargułe..Pamiętajmy,że on grał w reprezentacji dopóki nie złapał kontuzji i grał śwetnie.. Wierze,że jakby wszedł w rytm meczowy na pewno wisełka miała by z niego duuuuuuży pozytek!:)
A tak na Marginesie .. Czy Mecz z Litexem będzie na otwartym Polsacie w końcu? ktoś ma pojęcie? |
|
Cytat:
|
Ciężko oceniać Wisłę po grze z takim przeciwnikiem który nawet przegrywając bronił się totalnie.
Ale kilka uwag się nasuwa: 1. Maskant nie lubi ryzykować. Najlepiej obrazuje to jego odpowiedź na pytanie dziennikarza: - "a co będzie jak Skonto nie zaatakuje i się nie odsłoni ?? - " - ... Nic będzie 0-0 i awansujemy ...". Logika niepodważalna ale bolesna zwłaszcza dla kogoś kto chciałby zobaczyć kilka bramek Wisły i gre " do przodu" . Ja jestem zdania że jeśli mamy grać w LM to mecz ze Skonto był idealny do przetrenowania (zwłaszcza w drugiej połowie) wariantu: "Wisła musi strzelić wrogowie murują" .... zamiast tego było kopanie w poprzeg i czekanie na hurra atak Skonto 2 . Para Sobol-Wilk = 0 kreatywności i mam wrażenie że trener przed meczem około 100 razy im powiedział " tylko nie wolno wam tracić piłek" .... Bardzo ładnie wyłapał to komentator Polsatu .. gdy Wilk dostał ładną piłkę od obrońcy i mając wiele miejsca ..... automatycznie odegrał z powrotem do obrońcy bo się bał odwrócić do bramki .. Sobol kilka razy nie miał komu zagrać ale przed sobą 10 metrów wolnego pola .... i rozkładał bezradnie ręce. Myślę że obaj i Sobol i Wilk potrafią ... wczorajsza gra była wynikiem dyrektyw trenera 3. Grać z pierwszej piłki potrafi tylko Melex i Iliev. Inni wg schematu: - podanie hamujące akcje (odbiorca zawsze musi zwolnić nigdy - broń Boże - przyspieszyć) - odbiorca walczy o opanowanie piłki i ( jak się uda ) - 3 - 5 sekund z piłką na "przegląd pola" - podanie do już dobrze pilnowanego partnera 4. Sorki ale Lamey ma braki szybkościowe ... nadrabia dobrym ustawianiem się ale czy to wystarczy na lepszych wrogów ... 5. Nunez ... - nie grał wiele i nieco niepoukładany ale wg mnie trochę dynamiki może dodać Wiśle ... 6. Mam wrażenie że Diaz w formie jest lepszy od Paljica tylko kiedy sprawdzić jego formę ? 7. Mimo wszystko było kilka szans na kontrę w 2 połowie (jedna sytuacja nawet 3 na 3 ... i .... NIC .... jakieś przekombinowane akcje .... |
Cytat:
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:50. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl