Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

0 22 17.06.2011 18:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1112179)
I tu chyba będziemy mieli wspólną płaszczyznę postrzegania.
Zgadzam się, że mozaika to pstrokaty dramat. Natomiast o wiele bardziej dramatycznie wygląda mozaika o żywych kolorach niż ... taka bardziej pastelowa ;)

Tylko trochę wspólną, bo moim zdaniem już lepszy jest pstrokaty (zwłaszcza na Legii, gdzie cały dól jest w jednym, mocnym, pełnym kolorze). Za przykład podałem Boaviste, gdzie mamy mocny czarny i mocny biały, a nie jakieś odcienie szarości :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1112179)
Poza tym nie odniosłeś się do spostrzeżenia na temat "brazylijskości" ewentualnych barw. Myślę, że nie byłyby na miejscu.
Co innego gdyby pokrywa stadionu w Gdańsku była zielona.
Natomiast jeżeli wizja architektów ma nawiązywać do bursztynu, to jednak ostrożność w szafowaniu intensywnymi barwami jest wskazana.

Bo ciężko się odnosić do co by było gdyby. Jakby komuś się chciało i by umiał pokazać graficznie jakby to wyglądało z mocnym zielonym to mógłbym się wypowiedzieć czy by się gryzło. Ale szczerze wątpię, bo dach też jest bladawy, mocno rozjaśniony, więc chyba nie byłoby tragedii.

Zresztą nie mój cyrk nie moje małpy :)

Antystenes 17.06.2011 18:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 1112068)
Stadion piękny, owszem, ale np. betonowa bieżnia naookoło murawy to sporo większa niż na Wiśle. Ciekawe jak daleko będą pierwsze krzesełka od linii bocznej.

Nota bene na Wiśle bieżna była elementem klątw, kpin i narzekań, a okazało się, ze wszystko jest z nią ok.

U nas były nerwy, bo zamienili kostkę na asfalt o ile dobrze pamiętam..
Co do stadionu Lechii, to ta "betonowa bieżnia "jest właśnie z kostki. Pozamiatają z niej piasek i nie powinno to źle wyglądać.

h3po4 17.06.2011 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CMSNero (Post 1112183)
fajne te stadiony Lechii i Slaska ale mam obawy ze uda im sie chocby raz zapelnic caly stadion.... moze na otwarcie jak zagraja z przykladowym Arsenalem...

Lech chyba w ekstraklasie nie zapelnil sie ani raz a srednia chyba ponizej 20k wyszla ( chyba )

na Lech Legia był pełny ;)

Wiślak z Azorów 17.06.2011 19:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez h3po4 (Post 1112253)
na Lech Legia był pełny ;)

Do kompletu z tego co wiem zabrakło 2 tysięcy ;)

CMSNero 17.06.2011 19:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wanol (Post 1112059)
Aż żal dupę ściska jak się widzi stadion Lechii. Pomyśleć, że gdyby przy wyborze projektanta ludzie mieli więcej oleju w głowie to moglibyśmy mieć coś podobnego do tego cuda... Jeden z najładniejszych stadionów w Europie obecnie chyba.

oczywiscie stadion super , bez dwoch zdan , a co do koncowej wypowiedzi to ty chyba za granica nie byles....

i jeszcze odnosnie wygladu z zewnątrz, to jak dla mnie wyglada najlepiej ze wszystkich w Polsce

buczo1985 17.06.2011 19:49

Swoją drogą jak to się wszystko pozmieniało. Jeszcze nie tak dawno temu nie przypuszczałbym, że taki obiekt jak PGE Arena powstanie w Polsce, a teraz grymasimy, że krzesełka nie takie :)

Ale powiem Wam szczerze, że mimo wszystko wole kwadratowe stadiony. Nasz surowy, ciosany z betonu bardziej mi się podoba. Jeśli tylko kiedyś zostaną dopracowane szczegóły wykończeniówki to jak dla mnie będzie to jeden z ładniejszych stadionów w Polsce :D
Zaznaczam, że moja opinia może być subiektywna :P

P.S. Może zrobilibyśmy na forum sondę na najładniejszy stadion w Polsce?

h3po4 17.06.2011 20:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wiślak z Azorów (Post 1112254)
Do kompletu z tego co wiem zabrakło 2 tysięcy ;)

Mogę się mylić aczkolwiek o ile dobrze pamiętam na Bufor owe 2 tyś były przeznaczone ;)

Wiślak z Azorów 17.06.2011 20:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez h3po4 (Post 1112270)
Mogę się mylić aczkolwiek o ile dobrze pamiętam na Bufor owe 2 tyś były przeznaczone ;)

Nie będe się kłucił ale bodajże pan Smokowski w canal+ mówił że jest 39 tyś więc oprócz Buforów jeszcze 2 tyś. :)

h3po4 17.06.2011 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wiślak z Azorów (Post 1112279)
Nie będe się kłucił ale bodajże pan Smokowski w canal+ mówił że jest 39 tyś więc oprócz Buforów jeszcze 2 tyś. :)

Być może ;) Nie chcę się kłócić może nie mam racji ; ) aczkolwiek wydaje mi się tylko ; )

Donki 17.06.2011 20:48

Lech - Legia widzów 36.240 tak jest napisane na 90minut.pl i mysle, że nie jest to liczba zmyslona, a oficjalna podana przez Lecha.

studio 17.06.2011 21:32

Spokojnie, kompletu nie bylo, ok 3 tys biletow zostalo w kasach, z tym ze chetnych bylo wiecej ale zarzad "przecenil Legie" ;)

Maverjuve 17.06.2011 21:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1112172)
https://picasaweb.google.com/piotr.j...02091245809698

Jak Twoim zdaniem te krzesełka z tej fotki nie są wyblakłe to nie mam więcej pytań, bo różnimy się w tak zasadniczej sprawie jak znaczenie słowa 'wyblakłe' :)

Zresztą po tej fotce widać, że nawet wyblakły kolor nie jest w stanie przykryć dramatu jakim są mozaiki. Nie wiem co za idiota na to wpadł, ale jeszcze chyba nie widziałem stadionu z mozaiką, który by sprawiał, że stadion jest ładniejszy. No, może Boavista.

Natomiast podkreślam, że o ile stadion w środku mi się kompletnie nie podoba o tyle na zewnątrz jest piękny.

http://imageshack.us/photo/my-images/146/ja1cr.jpg/

Nie jest skonczona, ale na pewno jest to ciekawy projekt, kolorystycznie pasuje do zespolu :P A i ktora strona na Boaviscie ci sie podoba? Ta szachownica? :P bo jesli nie to w sumie to samo jest na Barcelonie i pewnie na paru innych stadionach.

A co do stadionu w Gdansku to faktycznie, kolorystycznie nie pasuje, szczerze to juz bardziej by mi wrecz zolty pasowal do koncepcji bursztynu albo zielony dla Lechii, ale wyszlo cos co nawet nie jest pomiedzy i pasuje jak piesc do oka :/

Kociewiak 26.06.2011 14:03

Ceny biletów i karnetów na mecze Lechii na PGE Arenie

http://zapodaj.net/images/dcaee09e1498.png
http://zapodaj.net/images/f59cda0b6c4c.png

Hanys 26.06.2011 15:35

Krzesełka na stadionie narodowym to jakaś parodia - ta mozaika...

czemu my wszystko co zrobimy musimy mieć w narodowych barwach? Lub klub musi mieć niby barwy narodowe na stadionie... co mają wspólnego kolory i elewacja Wembley z barawami narodowymi angoli?

SN powinien mieć tylko czerwone krzesełka - wtedy prezentowałby się tak okazale jak Emirates Stadium http://www.arenypilkarskie.pl/fot/arsenal.jpg
a z tymi białymi krzesełkami wygląda tragicznie... przecież tach jest biały to jakby wszystkie krzesełka byly czerwone to stadion mialby wewnątrz biało-czerwone barwy.

Smyrgu 26.06.2011 17:41

pośrednio zwiazane z tym tematem...kilka zdan fachowca przed duze F...inwestycje na R22 pozostawiam bez komentarza bo to zupelnie zbyteczne...

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...n_swiata_.html

PiotrG 26.06.2011 18:51

Ten gość pierniczy od rzeczy, chrzaniąc kompletne głupoty.
http://stadiony.net/aktualnosci/2011...e_czy_trafiona

_ukoL 26.06.2011 21:06

Cytat:

czemu my wszystko co zrobimy musimy mieć w narodowych barwach? Lub klub musi mieć niby barwy narodowe na stadionie... co mają wspólnego kolory i elewacja Wembley z barawami narodowymi angoli?
Bo my się barw narodowych nie wstydzimy i powinniśmy na każdym kroku je pielęgnować. Zbyt wiele dziesiątek lat już z tego narodu patriotyzm wykrzewiano! Wstyd w ogóle pisać takie posty z pretensjami, że stadion ma krzesełka w narodowych barwach. Wstydzisz się ich? :-/

Kabaret.

MłodePokolenie 26.06.2011 21:13

Spójrz na jego nick. Hanys to hanys, pewnie jedną nogą na ziemi szwabskiej się urodził..

Wojtas 26.06.2011 21:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1112259)
Swoją drogą jak to się wszystko pozmieniało. Jeszcze nie tak dawno temu nie przypuszczałbym, że taki obiekt jak PGE Arena powstanie w Polsce, a teraz grymasimy, że krzesełka nie takie :)

Ale powiem Wam szczerze, że mimo wszystko wole kwadratowe stadiony. Nasz surowy, ciosany z betonu bardziej mi się podoba. Jeśli tylko kiedyś zostaną dopracowane szczegóły wykończeniówki to jak dla mnie będzie to jeden z ładniejszych stadionów w Polsce :D
Zaznaczam, że moja opinia może być subiektywna :P

P.S. Może zrobilibyśmy na forum sondę na najładniejszy stadion w Polsce?




Tez jak ja masz sentyment do wyśmiewanego ogólnie "agnielskiego stylu"??

ja tam na to leje ,niby te stadiony piekne,okrąglutkie,efektowne,robią wrazenie


wole jednak 4 ostre trybuny z niesamowitą akustyką:)

Rafal-SWL 26.06.2011 22:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MłodePokolenie (Post 1117071)
Spójrz na jego nick. Hanys to hanys, pewnie jedną nogą na ziemi szwabskiej się urodził..

nie obrazaj hanysow, ja jestem hanysem, kocham Wisłe, a szwabow nienawidze!

i zapewniam Cie ze ogromna liczba hanysow najchetniej spalila by cala szwabie, wiec nie .....

wujekWojtek 27.06.2011 00:34

Co za stek bzdur. Sorry, ale ta wypowiedz przywodzi mi na myśl frustrata, który nie załapał się do spółki Euro2012 i nie zgarnął grubego szmalu.

Tak, Spółka Euro2012 pobiera moim zdaniem grubą kasę za nic, ale jest finansowana przez UEFA
Tak, Stadion Narodowy jest mocno przeszacowany, porównując inne stadiony, uwzględniając siłę roboczą jest ok 1,5x za drogi niż powinien być.

Ale

Jest ładny, BiałoCzerwony bo Narodowy, ładnie się komponuje i ładnie wygląda. Koles krytykuje dla samej sztuki chyba. Rozumiem że już mamy taką mentalność i w ogóle ale proszzzzzzzz. Organizowaliśmy już ME i MŚ w koszykówce, siatkówce i innych dyscyplinach. Za każdym razem byliśmy wychwalani jako gospodarz. Imprezy siatkarskie robimy lepsze niż Japończycy nawet. Fakt, że piłkarskie Euro jest dużo większe ale tez damy sobie radę. Może i dróg nie będzie ani kolei, ale i bez tego kibice z innych krajów powinni być zadowoleni. (Nie byłem nigdy w RPA, ale nie wierzę, że tam poziom cywilizacyjny i urbanistyka jest na wyższym poziomie niż teraz).

A co do Chińczyków to z nimi się ciężko współpracuje. Nawet na arenie sportowej o czym kiedys Staszek mówił. Specjalnie Europa się broni przed Chińczykami rękoma i nogami. Szczególnie Niemcy i Francja, bo wiedzą, ze jak Azjaci wejdą na rynek europejski to wykonczą wszystkie małe firmy budowlane ;/

Krytyka. Tak. Ale krytyka uzasadniona i merytoryczna. Powiedzmy stop hejterstwu.

piotrek06 27.06.2011 06:21

to trochę nie w temacie ale dobra
Cytat:

Koles krytykuje dla samej sztuki chyba. Rozumiem że już mamy taką mentalność i w ogóle ale proszzzzzzzz.
nie, on po prostu współpracuje z firmą której projekt przegrał z obecnym. Mnie sie ten stadion bardzo podoba( no może poza kolorem krzesełek)

Cytat:

Organizowaliśmy już ME i MŚ w koszykówce, siatkówce i innych dyscyplinach. Za każdym razem byliśmy wychwalani jako gospodarz
Tu sie nie zgodzę, bo z tego co pamiętam właśnie za ME w koszykówce byliśmy dość mocno krytykowani

Antystenes 27.06.2011 07:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kociewiak (Post 1116859)
Ceny biletów i karnetów na mecze Lechii na PGE Arenie
http://zapodaj.net/images/dcaee09e1498.png
http://zapodaj.net/images/f59cda0b6c4c.png

http://stadiony.net/aktualnosci/2011...a_przyjezdnych

Wiadomo jaką klub przewiduje frekwencję, jakie jest zainteresowanie ludzi, ktoś wyliczył ile może kibiców przychodzić na Lechię przy takich cenach biletów?
Dotarłeś do takich informacji?

Kociewiak 27.06.2011 09:36

Zainteresowanie jest bardzo duże, ale jaka będzie frekwencja zależy głównie od gry druzyny, więc po kilku kolejkach będziemy wszyscy mądrzejsi :) Teraz jeżdzą po FC i dają możliwość wyrobienia karty kibica na miejscu w swoim mieście bez konieczności jazdy do Gdańska, co też spotyka się z dużym zainteresowaniem.

kriswisla 27.06.2011 09:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1117151)
http://stadiony.net/aktualnosci/2011...a_przyjezdnych

Wiadomo jaką klub przewiduje frekwencję, jakie jest zainteresowanie ludzi, ktoś wyliczył ile może kibiców przychodzić na Lechię przy takich cenach biletów?
Dotarłeś do takich informacji?

ten sektor dla przyjezdnych imponujacy ale bedzie mozna sobie nim dupe utrzec jak zrobia zakaz wyjazdow:-P:-P

Kociewiak 27.06.2011 09:53

To dadzą bilety do wolnej puli. Tak chyba niestety będą musiały zrobić wszystkie kluby :/

Bąbel 28.06.2011 20:13

http://www.sport.pl/sport-trojmiasto...ECIA_.html?i=0

rewelacyjnie wygląda:):) zobaczcie 4 zdjęcie, idealnie prosta droga;P

murray 28.06.2011 20:16

Jest pofałdowana, żeby nikt nie szalał na drodze.
Tak jak na parkingu nad galerią krakowską.

Bąbel 28.06.2011 20:23

a pofałdowanie dachu gk nie jest spowodowane konstrukcją dworca i jego dachu? pytam bo nie wiem... Czyli ta ścieżka rowerowa wzdłuż trybuny E jest krzywa, żeby wolniej na rowerze jeździli?

Jaroo1 28.06.2011 21:49

Do Gdańska chyba będą się zjeżdżać wycieczki z całego kraju żeby zobaczyć piękny stadion. Niby zwykła oponka, niby nic wymyślnego z zewnątrz ale po prostu m to coś. Perełka

h3po4 28.06.2011 21:51

Nadal nie wiadomo z kim zagrają na otwarcie ?

kriswisla 30.06.2011 16:42

Zdjęcia na facebooku wiara lecha stadion po burzy http://www.facebook.com/WiaraLecha

Gwiaździsty 30.06.2011 17:14

Stadion ledwo co otwarty a już z takim świeżym grzybem. Trawa nie może rosnąć ale grzyba pod dostatkiem.

Jaroo1 30.06.2011 17:28

A moze by tak sie zebral rzad, PZPN, Ekstraklasa, przedstawiciele klubow i inni aby przedyskutowac sprawe stadionow budowanych na Euro (tego rezerwowego w Krakowie tez!). Prezesi klubow mogliby glosowac czy robimy poprawki na stadionie w Poznaniu czy Narodowym czy zostawiamy tak jak jest.
Dla ulatwienia Jerzy Miller moglby wydac polecenie przedstawicielom klubow, ze wskazane jest glosowanie "za" poprawkami na stadionach.

krakus76 01.07.2011 19:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1118110)
Do Gdańska chyba będą się zjeżdżać wycieczki z całego kraju żeby zobaczyć piękny stadion. Niby zwykła oponka, niby nic wymyślnego z zewnątrz ale po prostu m to coś. Perełka

http://euro2012.onet.pl/wiadomosci/p...8,artykul.html

Z tymi wycieczkami to spokojnie.

Cytat:

Nadal nie wiadomo, kiedy odbędzie się pierwsza impreza na PGE Arenie Gdańsk. Wbrew zapowiedziom stadion nie otrzymał z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego pozwolenia na użytkowanie. Negatywną opinię wyraziła bowiem gdańska straż pożarna.

ToTylkoJa 01.07.2011 19:53

zdjęcie stadionu z oficjalnej

http://legia.com/www/galerie/wydarze...n/big/1001.jpg

licoo 01.07.2011 21:13

http://stadiony.net/aktualnosci/2011...a_przyjezdnych

I niestety nawet jakby były wyjazdy to na stadionie PGE ,,tylko" 2100 wejściówek dla gości, reszta trybuny za bramką będzie...sektorem buforowym.

Cytat:

Lechia odda przyjezdnym tylko dwa, a nie aż osiem sektorów. W związku z tym pojemność sektora gości będzie się mieścić w minimum wyznaczonym przez UEFA i PZPN – co najmniej 2100 wejściówek.

Zwitter 01.07.2011 21:39

Myślałem, że nasz stadion będzie ładniejszy od stadionu Legii, ale niestety zmieniłem zdanie. Na zdjęciu powyżej wygląda bardzo ładnie. Prosty, sympatyczny stadion na 33 tysiące. Nasz z zewnątrz wiadomo jak wygląda...

Na forum polskich wieżowców oglądałem przed chwilą zdjęcia PGE Arena. Mogę powiedzieć tylko jedno - cudo.

felipe 01.07.2011 21:52

Pamiętam jak cisnęliśmy im na Reymonta "Gdzie macie stadion...?". Staliśmy na starym C, po lewej "piękne i nowoczesne" E pełne ludzi (w tym Legionistów), po prawej D w trakcie budowy. A na Legii cisza w kwestii stadionu...

Ładnie nam historia spłatała figla :)

ToTylkoJa 01.07.2011 21:54

już jakiś czas temu robili test iluminacji Stadionu Narodowego.

http://img690.imageshack.us/img690/6520/dsc0125so.jpg

http://img541.imageshack.us/img541/1407/dsc0137sv.jpg

http://lorenc.home.pl/stadion_noc5.jpg

http://img200.imageshack.us/img200/6...4088290873.jpg

http://img228.imageshack.us/img228/8694/img0hd.jpg

http://img42.imageshack.us/img42/1160/76262910.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images...znazwy1jr.png/



zdjęcia z www.skyscrapercity.com


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:14.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl