![]() |
Bardzo ciekawie zapowiadającym się piłkarzem jest Kamil Biliński, napastnik ze Śląska Wrocław, nie gra w podstawowym składzie, dopiero od niedawna wchodzi na ogony, ale już strzelił jedną bramkę w ekstraklasie. Jeśli chodzi o warunki fizyczne to nie jest z nim tak źle, 180cm/71kg. Jest dosyc szybki, ma niezłą technikę oraz strzał. Może dotychczasowy opis tego zawodnika nie przekonuje (jest takich sporo w naszej lidze), ale na wyobraźnię działają jego statystyki z Młodej Ekstraklasy gdzie w 24 meczach zdobył 20 bramek (4 z karnych). Wiadomo, że poziom tych rozgrywek nie jest powalający, ale często bardziej doświadczeni piłkarze w tych rozgrywkach nie błyszczą. Ponadto Biliński ma na koncie 1 gola w PE.
Wiadomo, że na świecie za talent uznaje się nastolatków grających już na wysokim poziomie, ale czasem trzeba zaryzykowac, póki można ściągnąc kogoś za mnejsze pieniądze. Jestem w 100% przekonany, że ten piłkarz pokazałby na chwilę obecną większe umiejętności niż nasz Beto. |
Cytat:
PS : a wiesz od kiedy on jest wolnym graczem? czy zaszkodzi zaprosic na testy takiego piłkarza? |
A nie wpadło Ci czasami do głowy dlaczego w takim razie tego fantastycznego, doswiadczonego i predysponowanego do gry na prawej obronie pilkarza nikt wczesniej nie chcial? Prawdopodobnie gral kiedys w pomocy, okazal sie za slaby to przesunieto go do obrony. Innego wytlumaczenia nie widze.
|
Zarobki piłkarzy według tygodnika Piłka Nożna
Baszczyński i Sobolewski po 120 000 €; Paweł Brożek i Zieńczuk po 180 000 €; Głowacki, Cantoro, Niedzielan po 250 000 € (Cleber też dostawał podobno 250 000 €). Dawidowski około 120 000 €. kończą się kontrakty Dawidowi i Zieniowi odszedł też koszt utrzymania Clebera. Więc jest około 550 tysięcy € na kontrakty. 350 pójdźie na Gargułę więc zostaje jeszcze 200 000 a kontrakty kończą sie kontrakty Singlara i Beto, więc powinny znależć sie środki na przedłużenie Sobola i Baszcza |
W ostatnich dniach obiło mi sie o uszy ,że wolnymi zawodnikami stali sie dwaj reprezentanci Litwy : Saulius Mikoliunas, Deividas Cesnauskis. Obydwaj o dosyć wysokich umiejetnościach. Grali w FBK Kowno a pózniej w Hearts... Byłyby to ciekawe alternatywy do liniii pomocy, co najważniejsze za darmo. Z zarobkami też pewnie nie powinno być problemów bo paru reprezentatów Litwy już w naszej lidze gra....
Podobnie przedstawia sie sytuacja Diogo Rincóna , który przez parę lat grał w Dynamo Kijów i nawet strzelał bramki w LM.... Niestety ostatnio nie mieścił sie do pierwszego składu i wyrażał z tego powodu niezadowolenie. 25 kwietnia rozwiązano z nim kontrakt. Uniwersalny pomocnik , może grać w ataku...... Z piłkarzy , którzy są za darmo to chyba najlepsi na jakich Wisłe w tym momencie stać .... |
W tych samych klubach grał niedawno chyba Arkadiusz Klimek... ;] jeden właściciel tych klubów
|
Mozecie powiedzieć czy ten Ettien znalazł już zatrudnienie? Czy ciągle szuka klubu, nie potrzebuje tego w kontekscie jego transferu do Nas, tylko z ciekawości gdzie trafil.
|
według transfermarkt Ettien jest nadal wolnym zawodnikiem
|
A teraz wyszperałem że w lipcu kończą się kontrakty:
http://transfermarkt.de/de/spieler/1...rz/profil.html http://transfermarkt.de/de/spieler/2...az/profil.html http://transfermarkt.de/de/spieler/2...ni/profil.html Szkoda, że pan Bednarz nie czyta nasze wypociny ;/ Ja uważam osobiście, że idzie zrobić dobre bezgotówkowe transfery, tylko należy troszkę bardziej się postarać w rozmowach kontraktowych Pozdro :) |
1. Szamotulski odpada ze względów pozasportowych.
2. Kaźmierczakowi nie kończy się kontrakt tylko wypożyczenie do Derby 3. Hernani by się przydał. |
A ja takich gości wyszukałem bez kontraktu:
bramkarz: http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ungsdaten.html obrońcy: http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ic/profil.html http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ez/profil.html http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ev/profil.html http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ud/profil.html pomocnicy: http://www.transfermarkt.de/de/spiel...as/profil.html http://www.transfermarkt.de/de/spiel...is/profil.html http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ak/profil.html http://www.transfermarkt.de/de/spiel...la/profil.html http://www.transfermarkt.de/de/spiel...he/profil.html napastnicy: http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ar/profil.html http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ro/profil.html to są moje propozycję .... tylko żeby nie przyszło lato i rozczarowanie brakiem transferów :/ |
Chciałbym przedstawić Wam moją listę najlepszych piłkarzy Ekstraklasy, oglądam dużo spotkań ligowych, jednak to są tylko moje oceny i w wielu przypadkach możecie się ze mną nie zgodzić. Niestety nie oglądam 1 ligi, więc nie będę się na jej temat wypowiadał.
Biorę pod uwagę wszystkich graczy Ekstraklasy, oprócz zawodników z Wisły Kraków. Zawodników podzielę na 3 grupy: 1. Zawodnik poza zasięgiem Wisły Manuel Arboleda Sławomir Peszko Rafał Murawski Semir Štilić Robert Lewandowski Hernán Renfigo Trigoso Jan Mucha Inaki Astez Ventura Roger Guerreiro Maciej Iwański Tekesure Chinyama Maciej Rybus Sebastian Przyrowski Tomasz Jodłowiec Radosław Majewski 2. Zawodnik jak najbardziej w zasięgu Wisły Mateusz Cetnarski Janusz Gol Kamil Grosicki Bruno Coautinho Rafał Gikiewicz Krzysztof Król Grzegorz Kasprzik Dawid Nowak Sebastian Mila 3. Zawodnik za słaby by w niej grać (jednak może to być zawodnik przyszłościowy). Piotr Wiśniewski Rafał Kujawa Adam Stachowiak Maciej Małkowski Tomasz Wróbel Adam Banaś Filip Ivanovski Maciej Sadlok Vuk Sotirović Robert Szczot |
podziwiam
że też nie macie czasu robić co innego.... |
Cytat:
|
Witoldon
napisalem ze moze to byc zawodnik przyszlosciowy, nie dotyczy to wszystkich graczy z tej grupy Wg mnie srodkowy obronca najlepiej gra powyzej 30 lat wiec Banas jeszcze ma realne szanse na rozwój. Wróbel i Szczot raczej się nie rozwiną |
http://transfermarkt.de/de/spieler/6...os/profil.html
http://transfermarkt.de/de/spieler/6...ungsdaten.html Tym zawodnikom kończą się kontrakty Według mie ich statystyki są ciekawe jak na ich wiek |
Gdybym był Bednarzem ...
- Starałbym się jeszcze przekonać Baszcza do przedłużenia kontraktu , w ostatnich meczach gra świetną piłke i możę jeszcze pograć 2 lata na niezłym poziomie - za wszelką cenę przedłużył kontrakt z Sobolem , taki człowiek przyda nam się do końca swojej kariery - puściłbym wolno Niedzielana , wysoki kontrakt , a do pierwszej jedenastki , a nawet ławki rezerwowych ciężko mu się przebić - odprawiłbym Beto z kwitkiem , jego gra nie pasuje do Wisły i jak na razie zupełnie się nie sprawdza , prócz wzrostu i dobrego zastawiania się , od napastnika wymaga się szybkości i niezłego strzału na bramke . Beto tych cech nie posiada i nie ma co zwalać na złe przygotowanie fizyczne . - koniecznie sprowadził nowego bramkarza , przynajmniej dla konkurencji dla Pawełka - na wypadek odejścia Baszcza , absolutną koniecznością jest zatrudnienieprawego obrońcy , wariant zagraniczny - starałbym się sprowadzić Banasia z Górnika Zabrze , może być to droga , ale dobra inwestycja . jeśli nie , nowy środkowy obrońca jest koniecznością - koniecznie sprowadził szybkiego , przebojowego lewego pomocnika na miejsce Marka Zieńczuka , Pawłowski z Lubina ? - sprowadził nowego , interesującego napastnika , Nowak z Bełchatowa byłby wg mnie złym rozwiązaniem , mamy już Rafała Boguskiego jako napastnika o podobnych predyspozycjach , a i trzeba byłoby za niego słono zapłacić - za wszelką cene zatrzymałbym na następny sezon Pawła Brożka , Boguskiego , Marcelo czy Diaza . Nimi na pewno będą się interesowały zagraniczne kluby . Utrzymanie kadry jest tutaj priorytetem , kolejne trzy - cztery uzupełnienia składu też są niezbędne - .... i trzymał kciuki i robił co w swojej mocy aby Garguła jak najszybciej wrócił do zdrowia i formy . |
Pawłowski gra na prawej pomocy więc nie zastąpiłby Zienia - to po pierwsze
a po drugie to widziałeś kiedyś gre Boguskiego i Nowaka? to całkowicie inni piłkarze... Nowak jest typowym lisem pola karnego (człowiek od strzelania bramek) a Boguś do dogrywania (jest podwieszonym napastnikiem) chociaż jak Brozio miał kontuzje to Boguski miał grać na szpicy, ale mimo to cofał się cał czas... |
Cytat:
To czemu grywa często na lewej pomocy. Czasem też na prawej? A tak w ogóle to Ty widziałeś Nowaka w grze? Czy może tylko 1 mecz:) Bez urazy ale Nowak gra na wielu pozycjach i dlatego Skorża by go chciał. Teraz kiedy nie ma Costliego a Ujek jest kontuzjowany to Nowak grywa jako typowy napastnik ale spokojnie może grać na pozycji Zieńczuka. |
Dawid Nowak właśnie strzelił 2 bramki w wygranym meczu przez GKS Bełchatów z Polonią Bytom 3:1 :>
|
Cytat:
Nowak typowym listem pola karnego ? W meczu z Górnikiem tak nazywali Boguskiego . Będę się upierał że to zawodnicy o bardzo podobnej specyfice . mogę powtórzyć argumenty kolegi wyżej co do Pawłowskiego to wiem że to prawy pomocnik , ale to nie znaczy że nie zastąpiłby Zieńczuka , dzisiaj zawodnik musi być uniwersalny - jak nazwiesz w takim razie Piotra Brożka ? grał już w swojej karierze na każdej pozycji prócz bramkarza |
Smektała jest chyba ciekawym graczem. Szybki, przebojowy. Wilczek Glik też do rozważenia. Myślę że jest ciekawych graczy za grosze paru na rynku, miejmy nadzieję że Bednarz dobrych wybierze.
|
Wbrew temu co kiedyś było powiedziane, czyli że w Polskiej lidze nie ma zawodników którzy mogliby wzmocnić Wisłę, nie zgodze się. Kazdy ma oczywiście swoją opinię ale według mnie częśc z wymienionych graczy sprostałaby grze w naszym klubie:
-Banaś -Szczot -Glik -Kasprzik -Wilczek -Małkowski -K.Król -Zawistowski -Nowak PS. pamięta ktoś jak interesowaliśmy się Edinem Dżeko? Po 19 bramkach w Bundeslidze i zainteresowaniu Arsenalu, Sevilli i kilku innych możnych, mam wrażenie że niechcemy tego pamiętać. |
Cytat:
|
Grosicki by nam się przydał. Piłkarz młody, utalentowany i stosunkowo tani i może grać na prawej pomocy
|
Cytat:
przydałby nam jak nic tylko w Kraku troche kasyn za dużoi innych rozrywkowych lokali:D |
Nie ma co dywagować nad Grosickim wiadome jest że Legia raczej nie puści go do nas. Więc dopiero po wykupieniu go przez Jagę można rozmawiać póki co uważam że temat "Grosicki w Wiśle " upada.
|
Dawid Nowak,
Jacek Kiełb, Szymon Pawłowski, Tomasz Chałas, do dzieła panie Jacku. ps. Pawłowski MOŻE grać na lewej pomocy. |
Cytat:
|
Banas i jescze raz Banas....:)
Smektała i bramkarz Kaszprzyk z Piasta:) jak dla mnie gracze idealni dla Wisły |
Cytat:
|
Cytat:
najwnośc nie zna granic pomyślcie skoro u nas o Brożku w wieku 17 lat trenerzy mówili że jest to talent na skale europejską to myślicie że w Czechach ,Chorwacji itd pracują amatorzy którzy oddaliby nam takie talenty za darmo albo trzeba mieć fure kasy albo liczyć na fuks |
jaki tam Banaś... Hernaniemu się kończy kontrakt...
|
Cytat:
|
Od czerwca tego roku wolnym piłkarzem będzie niejaki Adrian Sikora. Kiepsko mu szło w tej Hiszpanii, ale na naszą ligę ten piłkarz to skarb. Bednarz mógłby z nim pogadać, tym bardziej, że o odejściu myśli Wtorek.
|
mam tu cos dla naszych wszystkich forumowych Bednarzy;) przeczytajcie;)
http://www.futbol.pl/artykul/50993.html |
Cytat:
|
Ciekawe czy pamiętacie, że Jacek już z nim gadał w czasie okresu przygotowawczego ;)
|
Cytat:
|
Co wy chcecie oD banasia? Gosc który walczy strzela bramki nie boi sie jest warty uwagi:)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:19. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl