Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Plotki oraz Wasze propozycje dotyczące transferów (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4404)

Witoldon 29.04.2009 17:27

Bardzo ciekawie zapowiadającym się piłkarzem jest Kamil Biliński, napastnik ze Śląska Wrocław, nie gra w podstawowym składzie, dopiero od niedawna wchodzi na ogony, ale już strzelił jedną bramkę w ekstraklasie. Jeśli chodzi o warunki fizyczne to nie jest z nim tak źle, 180cm/71kg. Jest dosyc szybki, ma niezłą technikę oraz strzał. Może dotychczasowy opis tego zawodnika nie przekonuje (jest takich sporo w naszej lidze), ale na wyobraźnię działają jego statystyki z Młodej Ekstraklasy gdzie w 24 meczach zdobył 20 bramek (4 z karnych). Wiadomo, że poziom tych rozgrywek nie jest powalający, ale często bardziej doświadczeni piłkarze w tych rozgrywkach nie błyszczą. Ponadto Biliński ma na koncie 1 gola w PE.

Wiadomo, że na świecie za talent uznaje się nastolatków grających już na wysokim poziomie, ale czasem trzeba zaryzykowac, póki można ściągnąc kogoś za mnejsze pieniądze. Jestem w 100% przekonany, że ten piłkarz pokazałby na chwilę obecną większe umiejętności niż nasz Beto.

BRTS39 29.04.2009 17:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez manson777 (Post 716809)
mistrzu najpierw może sprawdź gdzie i na jakiej pozycji gra ten cały Marković a potem pisz...
bzdety:evil:

Napisałem że może sie myle ale tak czy tak jest to zawodnik grajacy w LM wiec na testy można zawsze go wziąść.


PS : a wiesz od kiedy on jest wolnym graczem? czy zaszkodzi zaprosic na testy takiego piłkarza?

Damian_TS_NH 29.04.2009 17:41

A nie wpadło Ci czasami do głowy dlaczego w takim razie tego fantastycznego, doswiadczonego i predysponowanego do gry na prawej obronie pilkarza nikt wczesniej nie chcial? Prawdopodobnie gral kiedys w pomocy, okazal sie za slaby to przesunieto go do obrony. Innego wytlumaczenia nie widze.

Trener2008 29.04.2009 19:15

Zarobki piłkarzy według tygodnika Piłka Nożna
Baszczyński i Sobolewski po 120 000 €; Paweł Brożek i Zieńczuk po 180 000 €; Głowacki, Cantoro, Niedzielan po 250 000 € (Cleber też dostawał podobno 250 000 €). Dawidowski około 120 000 €. kończą się kontrakty Dawidowi i Zieniowi odszedł też koszt utrzymania Clebera. Więc jest około 550 tysięcy € na kontrakty. 350 pójdźie na Gargułę więc zostaje jeszcze 200 000 a kontrakty kończą sie kontrakty Singlara i Beto, więc powinny znależć sie środki na przedłużenie Sobola i Baszcza

Wiślak1994 29.04.2009 19:39

W ostatnich dniach obiło mi sie o uszy ,że wolnymi zawodnikami stali sie dwaj reprezentanci Litwy : Saulius Mikoliunas, Deividas Cesnauskis. Obydwaj o dosyć wysokich umiejetnościach. Grali w FBK Kowno a pózniej w Hearts... Byłyby to ciekawe alternatywy do liniii pomocy, co najważniejsze za darmo. Z zarobkami też pewnie nie powinno być problemów bo paru reprezentatów Litwy już w naszej lidze gra....

Podobnie przedstawia sie sytuacja Diogo Rincóna , który przez parę lat grał w Dynamo Kijów i nawet strzelał bramki w LM.... Niestety ostatnio nie mieścił sie do pierwszego składu i wyrażał z tego powodu niezadowolenie. 25 kwietnia rozwiązano z nim kontrakt. Uniwersalny pomocnik , może grać w ataku......

Z piłkarzy , którzy są za darmo to chyba najlepsi na jakich Wisłe w tym momencie stać ....

IncognitoTSW 29.04.2009 20:28

W tych samych klubach grał niedawno chyba Arkadiusz Klimek... ;] jeden właściciel tych klubów

grogoriogreg 29.04.2009 21:47

Mozecie powiedzieć czy ten Ettien znalazł już zatrudnienie? Czy ciągle szuka klubu, nie potrzebuje tego w kontekscie jego transferu do Nas, tylko z ciekawości gdzie trafil.

wolek1986 29.04.2009 22:19

według transfermarkt Ettien jest nadal wolnym zawodnikiem

wolek1986 29.04.2009 22:55

A teraz wyszperałem że w lipcu kończą się kontrakty:
http://transfermarkt.de/de/spieler/1...rz/profil.html
http://transfermarkt.de/de/spieler/2...az/profil.html
http://transfermarkt.de/de/spieler/2...ni/profil.html

Szkoda, że pan Bednarz nie czyta nasze wypociny ;/ Ja uważam osobiście, że idzie zrobić dobre bezgotówkowe transfery, tylko należy troszkę bardziej się postarać w rozmowach kontraktowych Pozdro :)

Arked 30.04.2009 10:48

1. Szamotulski odpada ze względów pozasportowych.
2. Kaźmierczakowi nie kończy się kontrakt tylko wypożyczenie do Derby
3. Hernani by się przydał.

Krystian168 30.04.2009 12:34

A ja takich gości wyszukałem bez kontraktu:

bramkarz:
http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ungsdaten.html

obrońcy:
http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ic/profil.html
http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ez/profil.html
http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ev/profil.html
http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ud/profil.html

pomocnicy:
http://www.transfermarkt.de/de/spiel...as/profil.html
http://www.transfermarkt.de/de/spiel...is/profil.html
http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ak/profil.html
http://www.transfermarkt.de/de/spiel...la/profil.html
http://www.transfermarkt.de/de/spiel...he/profil.html

napastnicy:
http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ar/profil.html
http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ro/profil.html

to są moje propozycję .... tylko żeby nie przyszło lato i rozczarowanie brakiem transferów :/

grogoriogreg 30.04.2009 14:00

Chciałbym przedstawić Wam moją listę najlepszych piłkarzy Ekstraklasy, oglądam dużo spotkań ligowych, jednak to są tylko moje oceny i w wielu przypadkach możecie się ze mną nie zgodzić. Niestety nie oglądam 1 ligi, więc nie będę się na jej temat wypowiadał.

Biorę pod uwagę wszystkich graczy Ekstraklasy, oprócz zawodników z Wisły Kraków.

Zawodników podzielę na 3 grupy:
1. Zawodnik poza zasięgiem Wisły
Manuel Arboleda
Sławomir Peszko
Rafał Murawski
Semir Štilić
Robert Lewandowski
Hernán Renfigo Trigoso
Jan Mucha
Inaki Astez Ventura
Roger Guerreiro
Maciej Iwański
Tekesure Chinyama
Maciej Rybus
Sebastian Przyrowski
Tomasz Jodłowiec
Radosław Majewski



2. Zawodnik jak najbardziej w zasięgu Wisły
Mateusz Cetnarski
Janusz Gol
Kamil Grosicki
Bruno Coautinho
Rafał Gikiewicz
Krzysztof Król
Grzegorz Kasprzik
Dawid Nowak
Sebastian Mila

3. Zawodnik za słaby by w niej grać (jednak może to być zawodnik przyszłościowy).

Piotr Wiśniewski

Rafał Kujawa
Adam Stachowiak
Maciej Małkowski

Tomasz Wróbel
Adam Banaś
Filip Ivanovski
Maciej Sadlok
Vuk Sotirović
Robert Szczot


szprotson 30.04.2009 14:07

podziwiam
że też nie macie czasu robić co innego....

Witoldon 30.04.2009 14:41

Cytat:

2. Zawodnik jak najbardziej w zasięgu Wisły
]Kamil Grosicki


3. Zawodnik za słaby by w niej grać (jednak może to być zawodnik przyszłościowy).

Piotr Wiśniewski

Tomasz Wróbel
Adam Banaś
Vuk Sotirović
Robert Szczot
[/U]

Dużo ciekawych piłkarzy podałeś, ale bez jaj. Jak można nazwac zawodników przyszłościowych, którzy mają po 27 lat. Co do Grosickiego to dobry piłkarz, ale jak wiadomo jest wypożyczony z Legii, chociaż gdy Jaga go wykupi, można się zastanowic.

grogoriogreg 30.04.2009 15:06

Witoldon
napisalem ze moze to byc zawodnik przyszlosciowy, nie dotyczy to wszystkich graczy z tej grupy
Wg mnie srodkowy obronca najlepiej gra powyzej 30 lat wiec Banas jeszcze ma realne szanse na rozwój.
Wróbel i Szczot raczej się nie rozwiną

bearex 01.05.2009 10:59

http://transfermarkt.de/de/spieler/6...os/profil.html
http://transfermarkt.de/de/spieler/6...ungsdaten.html

Tym zawodnikom kończą się kontrakty
Według mie ich statystyki są ciekawe jak na ich wiek

Karherop 01.05.2009 14:39

Gdybym był Bednarzem ...


- Starałbym się jeszcze przekonać Baszcza do przedłużenia kontraktu , w ostatnich meczach gra świetną piłke i możę jeszcze pograć 2 lata na niezłym poziomie
- za wszelką cenę przedłużył kontrakt z Sobolem , taki człowiek przyda nam się do końca swojej kariery
- puściłbym wolno Niedzielana , wysoki kontrakt , a do pierwszej jedenastki , a nawet ławki rezerwowych ciężko mu się przebić
- odprawiłbym Beto z kwitkiem , jego gra nie pasuje do Wisły i jak na razie zupełnie się nie sprawdza , prócz wzrostu i dobrego zastawiania się , od napastnika wymaga się szybkości i niezłego strzału na bramke . Beto tych cech nie posiada i nie ma co zwalać na złe przygotowanie fizyczne .
- koniecznie sprowadził nowego bramkarza , przynajmniej dla konkurencji dla Pawełka
- na wypadek odejścia Baszcza , absolutną koniecznością jest zatrudnienieprawego obrońcy , wariant zagraniczny
- starałbym się sprowadzić Banasia z Górnika Zabrze , może być to droga , ale dobra inwestycja . jeśli nie , nowy środkowy obrońca jest koniecznością
- koniecznie sprowadził szybkiego , przebojowego lewego pomocnika na miejsce Marka Zieńczuka , Pawłowski z Lubina ?
- sprowadził nowego , interesującego napastnika , Nowak z Bełchatowa byłby wg mnie złym rozwiązaniem , mamy już Rafała Boguskiego jako napastnika o podobnych predyspozycjach , a i trzeba byłoby za niego słono zapłacić
- za wszelką cene zatrzymałbym na następny sezon Pawła Brożka , Boguskiego , Marcelo czy Diaza . Nimi na pewno będą się interesowały zagraniczne kluby . Utrzymanie kadry jest tutaj priorytetem , kolejne trzy - cztery uzupełnienia składu też są niezbędne
- .... i trzymał kciuki i robił co w swojej mocy aby Garguła jak najszybciej wrócił do zdrowia i formy .

Kamil_mchw 01.05.2009 16:39

Pawłowski gra na prawej pomocy więc nie zastąpiłby Zienia - to po pierwsze
a po drugie to widziałeś kiedyś gre Boguskiego i Nowaka? to całkowicie inni piłkarze... Nowak jest typowym lisem pola karnego (człowiek od strzelania bramek) a Boguś do dogrywania (jest podwieszonym napastnikiem) chociaż jak Brozio miał kontuzje to Boguski miał grać na szpicy, ale mimo to cofał się cał czas...

Ogryzek 01.05.2009 16:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil_mchw (Post 718036)
Pawłowski gra na prawej pomocy więc nie zastąpiłby Zienia - to po pierwsze
a po drugie to widziałeś kiedyś gre Boguskiego i Nowaka? to całkowicie inni piłkarze... Nowak jest typowym lisem pola karnego (człowiek od strzelania bramek) a Boguś do dogrywania (jest podwieszonym napastnikiem) chociaż jak Brozio miał kontuzje to Boguski miał grać na szpicy, ale mimo to cofał się cał czas...

Nowak typowym lisem pola karnego?

To czemu grywa często na lewej pomocy. Czasem też na prawej?
A tak w ogóle to Ty widziałeś Nowaka w grze? Czy może tylko 1 mecz:) Bez urazy ale Nowak gra na wielu pozycjach i dlatego Skorża by go chciał. Teraz kiedy nie ma Costliego a Ujek jest kontuzjowany to Nowak grywa jako typowy napastnik ale spokojnie może grać na pozycji Zieńczuka.

L0czek 01.05.2009 18:38

Dawid Nowak właśnie strzelił 2 bramki w wygranym meczu przez GKS Bełchatów z Polonią Bytom 3:1 :>

Karherop 02.05.2009 08:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil_mchw (Post 718036)
Pawłowski gra na prawej pomocy więc nie zastąpiłby Zienia - to po pierwsze
a po drugie to widziałeś kiedyś gre Boguskiego i Nowaka? to całkowicie inni piłkarze... Nowak jest typowym lisem pola karnego (człowiek od strzelania bramek) a Boguś do dogrywania (jest podwieszonym napastnikiem) chociaż jak Brozio miał kontuzje to Boguski miał grać na szpicy, ale mimo to cofał się cał czas...


Nowak typowym listem pola karnego ? W meczu z Górnikiem tak nazywali Boguskiego . Będę się upierał że to zawodnicy o bardzo podobnej specyfice .

mogę powtórzyć argumenty kolegi wyżej

co do Pawłowskiego to wiem że to prawy pomocnik , ale to nie znaczy że nie zastąpiłby Zieńczuka , dzisiaj zawodnik musi być uniwersalny
- jak nazwiesz w takim razie Piotra Brożka ? grał już w swojej karierze na każdej pozycji prócz bramkarza

Raporter 02.05.2009 09:17

Smektała jest chyba ciekawym graczem. Szybki, przebojowy. Wilczek Glik też do rozważenia. Myślę że jest ciekawych graczy za grosze paru na rynku, miejmy nadzieję że Bednarz dobrych wybierze.

duch1989 03.05.2009 08:50

Wbrew temu co kiedyś było powiedziane, czyli że w Polskiej lidze nie ma zawodników którzy mogliby wzmocnić Wisłę, nie zgodze się. Kazdy ma oczywiście swoją opinię ale według mnie częśc z wymienionych graczy sprostałaby grze w naszym klubie:
-Banaś
-Szczot
-Glik
-Kasprzik
-Wilczek
-Małkowski
-K.Król
-Zawistowski
-Nowak

PS. pamięta ktoś jak interesowaliśmy się Edinem Dżeko? Po 19 bramkach w Bundeslidze i zainteresowaniu Arsenalu, Sevilli i kilku innych możnych, mam wrażenie że niechcemy tego pamiętać.

Lemoniadowy Joe 03.05.2009 09:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez duch1989 (Post 719233)

PS. pamięta ktoś jak interesowaliśmy się Edinem Dżeko? Po 19 bramkach w Bundeslidze i zainteresowaniu Arsenalu, Sevilli i kilku innych możnych, mam wrażenie że niechcemy tego pamiętać.

kiedy sie interesowaliśmy jak był już królem strzelców ligi czeskiej i nawet by na nasza ofertę nie spojrzał ?

_gilardino_ 03.05.2009 09:44

Grosicki by nam się przydał. Piłkarz młody, utalentowany i stosunkowo tani i może grać na prawej pomocy

Robek 03.05.2009 12:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _gilardino_ (Post 719253)
Grosicki by nam się przydał. Piłkarz młody, utalentowany i stosunkowo tani i może grać na prawej pomocy


przydałby nam jak nic tylko w Kraku troche kasyn za dużoi innych rozrywkowych lokali:D

martinius028 03.05.2009 12:23

Nie ma co dywagować nad Grosickim wiadome jest że Legia raczej nie puści go do nas. Więc dopiero po wykupieniu go przez Jagę można rozmawiać póki co uważam że temat "Grosicki w Wiśle " upada.

Gucio25 03.05.2009 12:34

Dawid Nowak,
Jacek Kiełb,
Szymon Pawłowski,
Tomasz Chałas,
do dzieła panie Jacku.

ps. Pawłowski MOŻE grać na lewej pomocy.

Lysy 03.05.2009 13:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 719344)
do dzieła panie Jacku.

Go go power Jacku, stać Cię na to! :-) Wszak nasprowadzałeś nam piłkarskich wirtuozów że ho ho! Głowa mała!

Yourdream1906 03.05.2009 13:41

Banas i jescze raz Banas....:)
Smektała i bramkarz Kaszprzyk z Piasta:) jak dla mnie gracze idealni dla Wisły

TSW06 03.05.2009 13:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez duch1989 (Post 719233)
PS. pamięta ktoś jak interesowaliśmy się Edinem Dżeko? Po 19 bramkach w Bundeslidze i zainteresowaniu Arsenalu, Sevilli i kilku innych możnych, mam wrażenie że niechcemy tego pamiętać.

taa pamiętam jaka była z tego akcja. a pamiętacie Pandeva? mnie na przykład do tej pory się nóż w kieszeni otwiera. ale wiadomo czy tych dwóch wyrosłoby w Polsce na tych wirtuozów którymi są teraz? może gdybyśmy nie kupili Beto to za pół roku kupiłaby go Sevilla i byłby superstrzelcem :D

Lemoniadowy Joe 03.05.2009 13:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSW06 (Post 719378)
taa pamiętam jaka była z tego akcja. a pamiętacie Pandeva?

i jeszcze Barosa Krajncara, Polaka,Fenina mielismy kupić

najwnośc nie zna granic

pomyślcie skoro u nas o Brożku w wieku 17 lat trenerzy mówili że jest to talent na skale europejską to myślicie że w Czechach ,Chorwacji itd pracują amatorzy którzy oddaliby nam takie talenty za darmo albo trzeba mieć fure kasy albo liczyć na fuks

Sancezz 03.05.2009 14:19

jaki tam Banaś... Hernaniemu się kończy kontrakt...

JrQ- 03.05.2009 14:24

Cytat:

Banas i jescze raz Banas....:)
Smektała i bramkarz Kaszprzyk z Piasta:) jak dla mnie gracze idealni dla Wisły
A przepraszam my o mistrza i LM walczymy, czy o utrzymanie?

Szarny 03.05.2009 15:11

Od czerwca tego roku wolnym piłkarzem będzie niejaki Adrian Sikora. Kiepsko mu szło w tej Hiszpanii, ale na naszą ligę ten piłkarz to skarb. Bednarz mógłby z nim pogadać, tym bardziej, że o odejściu myśli Wtorek.

grzesiek632 03.05.2009 15:33

mam tu cos dla naszych wszystkich forumowych Bednarzy;) przeczytajcie;)

http://www.futbol.pl/artykul/50993.html

Lysy 03.05.2009 18:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szarny (Post 719430)
Od czerwca tego roku wolnym piłkarzem będzie niejaki Adrian Sikora. Kiepsko mu szło w tej Hiszpanii, ale na naszą ligę ten piłkarz to skarb. Bednarz mógłby z nim pogadać, tym bardziej, że o odejściu myśli Wtorek.

Absolutnie popieram! Tym bardziej że doskonale go pamięta i ceni sam Skorża. Sikora marzył mi się dwa lata temu jak jeszcze grał w polskiej lidze, świetny jak na oranżade zawodnik. Powiadasz, że wolny? brałbym w ciemno!

dj_ibutti 03.05.2009 18:35

Ciekawe czy pamiętacie, że Jacek już z nim gadał w czasie okresu przygotowawczego ;)

tofik 03.05.2009 19:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kacpergawlo (Post 719662)
Też byłbym za Sikorą, tylko ciekawi mnie w jakiej jest formie skoro nie łapie się nawet na ławe Murci.

Ja go zapamiętałem z dobrej strony. W ofensywie bardzo potrzeba nam jakości. Jeśli jest wolnym zawodnikiem to można mu dać szansę. Ale bez przesady z kontraktem. Bo różne rzeczy się z piłkarzami dzieją. Patrz Niedzielan czy Łobo, którzy nic nie grają a zarabiają blisko 2 miliony złotych.

Yourdream1906 03.05.2009 20:20

Co wy chcecie oD banasia? Gosc który walczy strzela bramki nie boi sie jest warty uwagi:)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl