Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła w pucharach europejskich 2008/2009 (Beitar, Barcelona, Tottenham ...) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4293)

Firo 14.08.2008 02:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislakkowalski (Post 585075)
...

W sumie to miło mi, że po prawdzie to jesteśmy z Bogusiem pseudoznawcami :)

WHITE*STAR 14.08.2008 03:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislakkowalski (Post 585075)
HALO! NO I gdzie sa ci ktorzy mnie wyzywali i przeklinali, kiedy realnie na trzezwo mowilem ze nie mamy najmniejszych szans w tym roku na LM? no GDZIE? Gdzie sa ci nieracjonalni napelncy ktorzy zapowiadali juz nie nawet remis a wysoka wygrana Wisly?!

A teraz wniosek:

> Im dluzej bedziemy mieli w Polsce takich smiesznych pseudoznawcow pilki, to tym dluzej bedziemy na szarym ogonie trzeciej ligii europejskiej.

Rozumiem ze mozna wierzyc w zwyciestwo, kiedy gramy z legia, lechem czy beitarem, ale niektore rzeczy sa niemozliwe, przyjmijcie to do wiadomosci. Moze awansujemy do grupy uefa jak szczesliwie wylosujemy slabeusza.

PS Cieszyc sie mozemy ze drugi mecz gramy u siebie, bo przynajmniej nie bedzie pogromu na Reymonta, moze nawet 0-0 jak Barca zagra rezerwami.

No najlepiej by było oddać mecz walkowerem, wtedy by było tylko 0:3...:foch: Zastanów się dziecko co piszesz i komu "kibicujesz", bo kibiców cechuję wiara w własny zespół. Na nieistnienie Boga jakoś też jest więcej dowodów, a pewnie w niego wierzysz. Dla tych natomiast co obstawiali nawet, że Wisła wygra należy się szacunek za wiarę w zespół i za to, że nie są takimi zgredami jak ty.

InfinitI 14.08.2008 03:19

Kibicow mamy napewno lepszych. Barca to komercja, to zespol jak wiekszosc zachodu oparty na wielkich nakladach finansowych. Chyle czolo przed umiejetnosciami pilkarzy bo za taka kase jaka jest w Barcelonie ciezko bylo oczekiwac innego wyniku. Ale Wisla ma zdecydowanie lepszych kibicow i oczekuje ze w rewanzu powalczymy razem z pilkarzami o lepszy wynik.... szans na awans nie ma, wlasciwie nie bylo ich juz zaraz po losowaniu ale to nie znaczy ze dwa mecze Wisla musi przegrac. Pzdr!

Firo 14.08.2008 04:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WHITE*STAR (Post 585078)
...

Miałem mu nawet coś takiego napisać, ale niektórzy nigdy nie zrozumieją że czasem w życiu trzeba iść pod prąd, wbrew logice, większości, zdrowemu rozsądkowi, realizmowi itd.
Jest nawet taki zakład, wislakkowalski, przełożę Ci go na tą sytuacje:

Wierzę że pokonamy BARCELONE !!! Mimo, że znawcy nie dopuszczają takiej możliwości.
Nie pokonaliśmy ? Nic się nie stało. Napewno ?
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cytat
(...)należy się szacunek za wiarę(...)

Pokonaliśmy ?
Tracę coś ?
Sam sobie odpowiedz.

Ciekawe, kim jest człowiek piszący w tym tonie o porażce swojej (?) drużyny...

Drodzy kibice Legii na naszym forum, zapewne powinni się wstydzić za powstańców, bo przecież nie było szans powodzenia.

Ciekawe jak gwiazdy Barcelony zareagują na nasz doping skoro realizator ponoć był zaskoczony.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta
(...)A Cypr bedzie gral juz w LM, tak jak w tym sezonie.

Następny prorok.
Oddajmy licencje Kmicie, niech sobie chłopaki pograją.

w0lno. 14.08.2008 06:07

Co to więcej dodawać? www.weszlo.com/blog/2/161

Powiem szczerze, że na zwycięstwo nie liczyłem, ale wymagałem od naszych piłkarzy walki i nieustępliwości... Jak było każdy wie. 'Chłopcy we mgle' - te słowa dosadnie opisują naszą postawę.

Wczoraj po raz kolejny zaskoczył mnie Diaz - chłopak rozwija się w zabójczym tempie, oby tak dalej a Głowa z Cleber'em będą mieć problemy. Brawa należą się również Pawełkowi, Pieti i Cleberowi. Pierwszy rozegrał bardzo dobre spotkanie, gdyby nie jego fantastyczne interwencje, mogłoby się skończyć to o wiele gorzej. Piotrek zagrał zaskakująco dobrze. Widać, że jest w formie. W porównaniu z Baszczem wypadł o niebo lepiej. Clebere - co tu dużo mówić. Zagrał na swoim poziomie [czyt. bardzo przyzwoicie].

W rewanżu bardzo możliwe, że Barca wystawi rezerwowy skład. W tym wypatruję naszych szans na remis.

Pavlun 14.08.2008 06:11

Niezależnie od wyniku meczu i gry naszych piłkarzy, na uznanie zasługują KIBICE Wisełki, którzy pojawili się na stadionie FCB. Ich postawa, moim zdaniem, zasługuje na najwyższe uznanie. Skompromitował się, niestety, M.Szczęsny w studio TVP2 - pokazywać na palcach w przerwie meczu, ile to Wisła straci bramek, to wyjątkowo "niesportowe" zachowanie. Żółta kartka, Panie Maćku. Gramy jednak dalej i....czekam na fajną grę oraz awans do fazy grupowej Pucharu UEFA. Do 90 minuty wierzyłem, że coś wpadnie do bramki FCB....

Kluvi 14.08.2008 06:37

po wczorajszym meczu mam warzenie jakby ludzie pozapominali co to oznacza Wiślacka ambicja, dlatego warto zacytować słowa WIELKIEGO WIŚLAKA H. Reymana:
"nikt nie wymaga od was samych zwycięstw, czasem i przegrać przychodzi,
ale KAŻDY ma prawo ŻĄDAĆ ambitnej i nieustępliwej walki.
Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych podania ręki"

pamiętajmy o tym..

ps. co do zachowania kibiców to jestem z nich DUMNY. Oni nie spalili sie tym ze maja przed sobą 50 tys kibiców Barcy, tylko na CAŁEGO dopingowali naszych i chwała im za to!!

vorsiak 14.08.2008 06:43

Dobrze Diaz, Cleber,Łobodziński ale najlepszy z Wisły był Piotrek Brożek - wielki Alves miał z nim dużo problemów

Nie ma się co załamywać. I tak najdalej zajdziemy z Polskich zespołów w Pucharach.
Szkoda tylko losowania patrząc na inne wyniki - Lefski przegrywa z Sosinem, Białorusiński Borysow wygrywa :( ale my już takie mamy szczęście

pzdr dla PRAWDZIWYCH KIBICÓW

St@chu 14.08.2008 07:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislakkowalski (Post 585075)
Rozumiem ze mozna wierzyc w zwyciestwo, kiedy gramy z legia, lechem czy beitarem, ale niektore rzeczy sa niemozliwe, przyjmijcie to do wiadomosci. Moze awansujemy do grupy uefa jak szczesliwie wylosujemy slabeusza.

Co prawda nie spodziewałem się niczego innego, ale wierzyłem w chłopaków i w to że mają szanse.

Moim zdaniem w piłce wszystko jest możliwe i na 100 takich meczów z Barceloną 1 należałby do nas. I zawsze jest szansa że trafi się akurat na ten jeden, w którym przez głupi błąd strzelimy na początku bramkę, a potem oni ostrzelają nam słupki i poprzeczki ale drogę do siatki znajdą góra raz.

To prawda, że dużo tu zależeć musiałoby od szczęścia ale szansa na korzystny rezultat jest zawsze nawet w meczu z Barceloną ... i to szansa dużo większa niż ta że trafi się 6 w lotto, a mimo to ludzie w to grają i wierzą że wygrają, więc każdy miał prawo wierzyć że to będzie ten jeden jedyny mecz...

Kocur 14.08.2008 07:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 585087)
Jednego mieliśmy, ale pozwoliliśmy mu odejść przed zakończeniem kontraktu. Gwarancji, że K.K. przyczyniłby się do bramki nie ma, lecz jetem pewien, że lewe/prawe skrzydło funkcjonowałoby jak należy i okazji do bramek mielibyśmy znacznie więcej... Mądry Polak po szkodzie.. ?!


http://www.youtube.com/watch?v=14uz5O8WgcY (kiedyś to mieliśmy drużynę :/ )


Myślisz Lysy że naprawdę byłoby więcej okazji do zdobycia bramki? Barca to nie jest drużyna, którą może zamieszać jeden piłkarz.
Zwłaszcza że piłkarz o którym mowa ostatnio ma formę ... jeśli to można nazwać formą. Oczywiście nie wiadomo jakby było jakby dalej grał w Wiśle.

Ale nie oszukujmy się - jakby Ci co są teraz też zagrali na 100% swoich możliwości okazji do strzelenia też by przybyło - można mieć nadzieję że u siebie pokażą się z tej najlepszej strony i do kart historii będzie można w końcu dopisać że klub z Polski pokonał Barcelonę :)

Adenalix 14.08.2008 07:21

jak sie nie umie dwóch podań wymienić to o czym mamy marzyć ? piłka ciągle "odskakuje" a jakąś "bajere" w nodze, to oni widzieli, ale w TV. Kompromitacja i tyle

dynek.pl 14.08.2008 07:25

Gdybyy kiedys udalo nam sie dostac do LM to kazdy nasz mecz tak by wygladal - no moze 4 bo jeden slabszy rywal w grupie by sie trafil. Takze w sumie nie ma czego zalowac- akse i tak by Cupial przejal. Choc z drugiej strony jesli w tegorocznej edycji wystapi mistrz Cypru i mistrz Bialorusi to bedzie troche bolec.

Vinci 14.08.2008 07:30

Nie ma się za bardzo nad czym rozpisywać. Do momentu, aż w kraju nie doczekamy się odpowiedniego wsparcia dla sportowców oraz baz z sprawdziwego zdarzenia o wyrównanej rywalizacji z piłkarskimi gigantami można zapomnieć.

Trzeba się cieszyc tym, że wysadziliśmy Beitar i po rewanżu z Barcą czeka nas przygoda w Pucharze UEFA. Miejmy nadzieję, żę dłuższa niż dwa mecze.

Dla większości tych co pojechali do Hiszpanii, a może i tych, którzy za 2 tyg przyjdą do Krakowa mecze z Barcą będą sporą przygodą. Być może będą i tacy, którzy za pare lat będę jeszcze wspominali te potyczki. Szkoda, ale na obecnym etapie takie mecze należy właśnie traktować jako przygodę. Kto wie, może następne pokolenia doczekają się bardziej wyrównanych pojedynków.

Dajcie sobie już spokój z tym porównywaniem kibiców jednego i drugiego klubu. To, że w Hiszpanii jest inny styl kibicowania wiadomo nie od dzisiaj. Zarzucacie im, że tam same pikniki. Mimo to, mają chyba jednak większy wpływ na strategiczne decyzje dotyczące funkcjonowania klubu, niż my. W Krakowie na obecnym etapie trudno sobie wyobrazić, by to fajni decydowali kto ma być prezesem...

lizzy 14.08.2008 07:54

ambicja- sporo
umiejętności- śladowe
wiara w siebie- całkowite, kompletne, stuprocentowe ZERO.

Efekt- stadko zagubionych, spanikowanych i zakompleksionych chłopczyków ze wsi, którzy kompletnie nie wiedzą co mają zrobić, kogo kryć, jak się ustawić, nie stanowią nawet cienia czegoś co można by nazwać zespołem i w związku z tym nie sa w stanie zrealizować ŻADNEJ taktyki.

Paradoksalnie, pomimo braku jakichkolwiek widocznych naszych działań ofensywnych podobał mi się Paweł Brożek, który przynajmniej podejmował walkę z 3-4 obrońcami Barcelony. Walkę samotną, z góry skazaną na niepowodzenie ale przynajmniej prawdziwą i nie podszytą smrodem strachu i kompleksów.

arti 14.08.2008 08:18

jak Barcelona by wczoraj chciała to dostalibyśmy spokojnie 10-0
strasznie smutny "mecz"

K_2 14.08.2008 08:30

Ja mialem dosc po 20 minutach tego meczu .Nie istnielismy praktycznie.Granie w dziada przez poltora godizny.Gdyby nie Pawelek moglo byc z 8-0 .Niewielki plus nalezy sie Diazowi i duzy Piotrkowi Brozkowi ,ale on kryl najslabszego na boisku Pedro to sobie jakos radzil.
Podzielam opiniie ,ze to problem z Polska pilka nozna. Szkolenie mlodziezy lezy i dlaego potem mamy na boisku 11 prawie pilkarzy.
Acha wczoraj Sobolewski z Cantoro :lol: Nie ma sie co nad nimi pastwic ale chyba bylo widac jak drewniani sa to pilkarze

Lemoniadowy Joe 14.08.2008 08:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 585098)
Gdybyy kiedys udalo nam sie dostac do LM to kazdy nasz mecz tak by wygladal - no moze 4 bo jeden slabszy rywal w grupie by sie trafil. Takze w sumie nie ma czego zalowac- akse i tak by Cupial przejal. Choc z drugiej strony jesli w tegorocznej edycji wystapi mistrz Cypru i mistrz Bialorusi to bedzie troche bolec.

i właśnie tak wyglądają mecze słabszych klubów jak Lewski, Steaua, Slavia czy nawet często bogatych rosyjskich ukraińskich klubów i dlatego ja już dawno doszedłem do wniosku że UEFA jest dla nas dużo fajniejszą sprawą niż LM którą sie tak podniecacie bo co to za przyjemność oglądać wczorajszy mecz czy dostawać po 7,8 do zera jak Slavia czy Besiktas ostatnio

z drugiej strony mamy jeszcze rewanż a ewentualnie wygranie u siebie to byłby też ogromny sukces

LooNatyk 14.08.2008 08:37

Heh.. jak to zabraklo pilkarzy pokroju Zurawskiego, czy Frankowskiego? Co by oni tu zmienili? Dostali by tak samo te 4 bramki.
Barcelona gorowala nad nami w kazdym elemencie, bo tam graja najlepsi na swiecie. Gadanie, ze to tez ludzie jest bez sensu, bo kazdy ma inne predyspozycje. Tamci to elita, placi sie im kosmiczne pieniadze, nie dla czyjegos widzimisie, a dlatego, ze faktycznie sa najlepsi.

Dlatego ta porazke przyjmuje ze spokojem, bo wiem, ze choc bysmy na glowie staneli, to i tak nic bysmy nie zdzialali. Roznica jest kolosalna i tyle.
Nic by tu nie zmienil ani Zuraw, ani Kosa ani Franek, bo w porownaniu z pilkarzami Barcy w swiecie tak na prawde nic oni nie znacza.. Brutalne, ale prawdziwe.

Tak samo wkurza mnie wniosek np na gazeta.pl, gdzie zarzucili Wisle zbyt pasywna gre, a jak mieli grac? Jak rozwinac skrzydla gdy rywal jest od ciebie x3 razy szybszy i x5 razy lepszy technicznie? IMO nie bylo szans na lepsza gre, bo brakowalo umiejetnosci.

WISŁA 1906 NH 14.08.2008 08:49

Ja oglądałem ten mecz na luzie oczywiście nie było fajnie jak traciliśmy bramki. Bardziej denerwowałem się jak graliśmy z Beitarem. Szkoda że przegraliśmy ale ważne żeby My kibice jak i przedewszystkim piłkarze ten dwumecz potraktowali jako lekcja przed ważnymi meczami w Pucharze UEFA. Na meczu z FCB jak na polskie warunki zarobimy sporo to też plus :). Mam nadzieje że piłkarze sie nie załamią tym wynikiem, wiadomo że nikt nie lubi przegrywać ale cóż Barcelona jest od nas kilkakrotnie lepsza i nie ma co się oszukiwać że można było odnieść dobry wynik. Jeszcze nie jedna drużyna lepsza od Wisły dostanie baty na stadionie Barcy. Pozdrawiam.

Czy wygrywasz czy nie zawsze ja kocham Cię w seru moim WISŁA i na dobre i na złe.

Pzdr

MatixNH 14.08.2008 08:50

mecz
 
No mecz bardzo smutny... Pokazuje ilu nam pieniążków ,piłkarzy i chęci do gry brakuje... :(( Ale jest jeden Wielki pozytyw...Ekipka która pojechała tam od nas i stawiła się w ilości ponad 2tysiące była niesamowita :) to się nazywa Wiślacki doping ... było słychać nasze przyśpiewki przez 3/4 meczu a już od 70 minuty to było bardzo głośne.. .. inna sprawa że barca wogóle kibiców niema bo tam ludzie idą jak do teatru i krzyczą tylko jak mają podbramkową akcje ^^ xD liczby same za siebie mówią kibiców Barcy 53000 Wisełki 2000 a było nas słychać 3/4 meczu :)) Może za długo się nad tym rozwodzę ale naprawde Jedyna to rzecz z jakiej można być dumnym po tym meczu :) Brawo chłopaki !!! Teraz czekamy na rewanż i jedziemy na pełnej K**** całe 90minut!!! Pokażmy że jesteśmy na DOBRE i na ZŁE !!! FORZA WISŁA!!!

vaazon 14.08.2008 08:55

Ten mecz przekonał mnie co do Łobodzińskiego. Niestety, ale nie ma lepszej alternatywy w lidze polskiej na prawe skrzydło, a szkoda :/

Defensywni pomocnicy zagrali fatalnie. Cofali się za bardzo do obrony, zamiast wyjść i pressingiem zaatakować Xaviego, Iniestę, Keitę, Toure. Druga bramka idealnie obnaża poziom Sobola i Mauro. Zostawili w ****u miejsca dla Xaviego, byli na równo w linii z obrońcami. Wyglądało to tak jakby chcieli kogoś łapać na spalonym.Wszyscy wiemy jak to się skończyło. Sobol miał jeszcze pare niepotrzebnych i nieudanych dryblingów w środku pola. Dlaczego defensywny pomocnik tak ryzykuje? Jego najlepsze lata minęły. Żałuję, że go nie sprzedaliśmy do Southamptonu.

HEDu 14.08.2008 09:06

Wg mnie cały mecz tak wygladal przez to ze mamy słabych def. pomocnikow, nie mozemy utrzymac sie przy piłce, kontrolowac gre, za duzo w srodku pola piłkarze Barcy mieli pola manewru, nie blokowali nawet strzałow (3 bramka ewidentna ich i Pawełka, z Beitarem tez mu strzelilili obok słupka). Lewa strona cały mecz nie fukncjonowała, Łobo próbowal ale mu nie wychodzilo, widac ze na niego wlasnie presja ma duzy wpływ, chłopakowi piłka odskakuje, słabo drybluje w takich meczach. Brozek nie mial z kim grac, a naprawde zagrał bardzo dobrze jak na szanse ktore mial, najwiekszym bledem bylo zejscie Jirsaka, gosciu dawał nam w 1 polowie troche kreatynosci, szkoda tylko ze sedzia odgwizdał 2 niesłuszne spalone po jego podaniu i szarży, w 2giej juz nie mielismy jak grac. Zienczuk chyba tylko raz przy piłce... Cleber na swoim poziomie, na jego twarzy byo widac wielkie skupienie, profesjonalizm w kazdym calu, Diaz podobnie choc niepotrzebnie dryblował i zawinił 4 bramke, Pi Brozek grał ładnie, ale tez wspolnie tego gola zawalił z Diazem. Najgorzej Baszczynski, 2 gole na jego konto, nic mu nie wychodzilo.
No i bohater Pawełek, swietny mecz, choc mogl lepiej sie zachowac przy 3 (strzał z daleka) i 4 bramce (blizej słupka), ale on w takim meczu wlasnie mogl sie wykazac i to zrobił.

LooNatyk 14.08.2008 09:08

W porownaniu z Barcelona to na pewno mamy slabych def. pomocnikow, ktos sadzil inaczej? :-]

Gdyby Sobol z Mauro potrafili zatrzymac Barce, to by z pewnoscia u nas nie grali :-)

felipe 14.08.2008 09:38

Na spokonie:
4:0 to najmniejszy wymiar kary, nie odzwierciedlający różnicy klas. Nie takie firmy padały na Camp Nou z podobną zaliczką, wstydu nie ma.
Nie mam pretensji o zaangażowanie, bo moim zdaniem było na dosyć dobrym poziomie.

Martwi natomiast PRZEPAŚĆ miedzy klubami. Umówmy się, że trochę mniej szczęścia po naszej stronie i z tego co Barca sobie wypracowała mogło być 7/8:0. Gdyby do tego piłkarze Dumy Katalonii zagrali z większą determinacją (a nie uśmiechali sie do siebie jak na sparingach po nieudanych akcjach) wynik spokojnie byłby dwucyfrowy. I to był smutny akcent wczorajszego wieczoru. Szczerze mówiąc nie pamiętam kiedy Wisła była aż tak zmiażdżona przez rywala (nie chodzi o wynik!).

KOMINEK 14.08.2008 09:47

Pawełek wyjął nawet więcej niż musiał. Jak zwykle słabiej na przedpolu lepiej na lini. Może przy ostatniej bramce mógł coś więcej powalczyć.

W obronie najsłabiej wyglądał Baszczyński - nie mówię, że zagrał beznadziejnie, ale na tle przeciwnika wypadł najgorzej, bo i pewnie miał najtrudniej. Środek i Piotr jakoś to było.

Natomiast linia pomocy i to przecież przez Wisłę wzmocniona nie istniała – tu przegraliśmy mecz.

A o grze Pawła nie ma, co pisać, bo praktycznie piłek nie miał.

Czy można było inaczej grać z większym pressingiem z większym zębem i ryzykiem – pewnie można było tylko pytanie, jaki by to wynik dało.

I jeszcze sędziowanie – oczywiście nie przez nich przegraliśmy, ale w paru momentach przeginali.

Smutno dzień dzisiaj.

barthok 14.08.2008 09:48

Chyba nikt racjonalnie nie myślał że mamy jakiekolwiek szanse.. z innej beczki - czy w pierwszej rundzie PUEFA jesteśmy rozstawieni ?

tylko_na_kilka_dni 14.08.2008 09:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez barthok (Post 585148)
Chyba nikt racjonalnie nie myślał że mamy jakiekolwiek szanse.. z innej beczki - czy w pierwszej rundzie PUEFA jesteśmy rozstawieni ?

i kiedy jest losowanie?

barthok 14.08.2008 09:54

losowanie w piątek po rewanżach więc 29

Barthez 14.08.2008 09:59

a ja przytoczę: C**J Z WYNIKAMI! WISEŁKO JESTEŚMY Z WAMI! Teraz realnie patrząc trzeba jak najbardziej powalczyć w Pucharze UEFA na pewno coś ugramy ;) Martwi mnie tylko to co grał Sobol i Baszczu... Sobol nie potrzebnie wdawał się w pojedynki które przegrywał a Baszczu to już nie ten świetny obrońca co kiedyś... Ale o Diaza i braci Brożków jestem spokojny ;)

HEDu 14.08.2008 10:16

Nie jestesmy rozstawieni o PUEFA wiec tez moze byc trudno ...

Marszałek 14.08.2008 10:35

Co Wy z tym siadaniem psychicznym?Siadanie psychiczne polega na tym,że nie prezentujesz pełni swoich umiejętności, bo coś cię blokuje. To tak w skrócie. O siadaniu psychicznym można by pisać gdyby Wiślacy posiadali umiejętności zbliżone do Barcelony a ich nie prezentowali.

Wczoraj widzieliśmy przepaść a nie przegranie meczu w szatni. Już nie róbcie bajek,że piłkarsko jesteśmy w stanie zagrozić Barcelonie, tylko poprzez psychikę nic z tego nie wyszło. U nas problemem jest przyjęcie piłki w pełnym biegu i zagranie z pierwszej. O celnych podaniach przy lekkim kryciu nie wspominam, nawet wybicie piłki Sobolewskiemu nie przychodziło łatwo, bo jak wiem najpierw trzeba ją przyjąć. Niech za przykład posłuży akcja bodajże Boguskiego, który w drugiej połowie urwał się obronie i atak zapowiadał się fajnie,tylko,że facet piłki nie umie przyjąć. To co piłkarze Barcelony niemalże sklejają na nodze d;la niego było wielkim problemem. Tak samo z pojedynkami jeden na jeden. Większość na szych piłkarzy nie ma umiejętności aby minąć zawodnika Barcelony i zapoczątkować jakaś akcję, lub stworzyć przewagę w ataku, nie mylić tego z omijaniem piłkarza biegnąc w stronę autu. Gdyby to była kwestia psychiki a nie umiejętnosci to potrafilibyśmy wyprowadzać piłkę z własnej połowy. Działały automatyzm, który uwidacznia się w stresie. Nas dzieli przepaść a nie jakiś bloki psychiczne. Po prostu bardzo ale to bardzo słabo gramy w piłkę. Tak to wygląda na tle grającej z 70 procentowym zaangażowaniem Barcelonie.

marcinarsenal 14.08.2008 10:37

Mecz nam się kompletnie nie ułożył. Najlepsi zawodnicy to Junior Diaz i Pawełek. Sobol zawalił na całej linii, głupie straty, głupie pojedynki indywidualne, zawalony mecz! Nie ma co się oszukiwać, że w Krk ich pojedziemy bo dobrze będzie jak uzyskamy remis.


Teraz trzeba się skupić jednak na rewanżu, bo boję się, że nasi będą podłamani, lub zmęczeni po dwumeczu z Barcą i o PU też polegniemy. Tak jak to było w poprzednich latach

Guli 14.08.2008 10:43

Na moje oko to robili co mogli, nawet walczyli. Poprostu więcej się nie dało. Nie był to w ich wykonaniu wcale gorszy mecz od tego przegranego 7 lat temu 1:0. Czekamy na uefa. .... i na dobre i na złe..

Eustachy 14.08.2008 11:13

Rok temu Slavia przegrala z Arsenalem 7:0 i mimo tego, to ona na koniec sezonu zgarnela mistrzostwo w swojej lidze.
Wiec zamiast teoretycznego zalamywania rak i popadania w depresje, nalezy wziac z nich przyklad i po rewanzu, odlozyc wszystko co z Barcelona zwiazane na bok.

Co do wczorajszego spotkania, to wyszly w nim wszystkie niedostatki na wierzch. Przede wszystkim, jesli dany zespol gra dwoma defensywnymi pomocnikami, to skrzydla powinny smigac jak nalezy. Wisla wczoraj skrzydel nie miala i na tym poziomie, to nie mialo prawa ujsc na sucho.
Na pozytywne wyroznienie, zdecydowanie zasluguja Pawelek z Diazem.
Na negatywne zupelnie nieporadny Jirsak i Lobodzinski, ktory nie dosc ze nie obslugiwal Brozka podaniami, to jeszcze nie wspieral Baszczynskiego w obronie.
Przed meczem wszyscy mocno liczyli na Boguskiego, ale niestety wyraznie zzarla go trema i nie dal rady. Pawlowi Brozki takze nic nie wychodzilo. Mial problemy z opanowaniem i odgrywaniem pilek, czy z nalezytym trzymaniem linii spalonego.
Mozna powiedziec, ze reszta zagrala na swoim nominalnym poziomie, co oczywiscie na Barce absolutnie nie starczylo. W sumie do nikogo nie mam jakis ogromnych pretensji. Po prostu nie dysponujemy chocby takim materialem jak przed kilku laty (skrzydlowi, rozgrywajacy, 2-3 b.dobrych napastnikow) i z tymi pilkarzami pewnego poziomu nie da sie osiagnac, dlatego nawet przez moment nie bylismy w stanie nawiazac walki z Hiszpanami i nalezy sie cieszyc, ze skonczylo sie na skromnym 4:0. Ogromna w tym zasluga naszego bramkarza. Z Cabajem w bramce, poleglibysmy chyba z 10:0.

Ogryzek 14.08.2008 11:14

Nie ma wątpliwości kto był lepszy. Natomiast mam takie wrażenie że Polonia Bytom by przegrała niewiele wyżej niż my murując cały czas bramkę! Gra Barcelony wyglądał jakby Wisła grała z jakimś przeciętnym III ligowcem (teraz II ligowcem). Na naszą niekorzyść działał fakt ze w Barcelonie jest nowy trener więc nikt z piłkarzy tego meczu nie odpuścił. Jednak gra obronna to mimo wszystko nie jest nasza domena. Mimo to cieszy zaangażowanie naszych piłkarzy.

marcinarsenal 14.08.2008 11:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislakkowalski (Post 585075)
HALO! NO I gdzie sa ci ktorzy mnie wyzywali i przeklinali, kiedy realnie na trzezwo mowilem ze nie mamy najmniejszych szans w tym roku na LM? no GDZIE? Gdzie sa ci nieracjonalni napelncy ktorzy zapowiadali juz nie nawet remis a wysoka wygrana Wisly?!

Ci nieracjonalni napaleńcy to najwięksi kibice Wisły, którzy wierzą w wygraną nawet jak wszystko jest przeciwko nam. Ty do tej grupy się nie zaliczasz, więc dłuższa dyskusja, ba nawet rozmowa z tobą nie ma sensu


Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislakkowalski (Post 585075)
A teraz wniosek:

> Im dluzej bedziemy mieli w Polsce takich smiesznych pseudoznawcow pilki, to tym dluzej bedziemy na szarym ogonie trzeciej ligii europejskiej.

Rozumiem ze mozna wierzyc w zwyciestwo, kiedy gramy z legia, lechem czy beitarem, ale niektore rzeczy sa niemozliwe, przyjmijcie to do wiadomosci. Moze awansujemy do grupy uefa jak szczesliwie wylosujemy slabeusza.


Przychodzisz na to forum żeby narobić szumu? Nędzna próba ztrollowania forum i wywołania afery. Tak dla ścisłości, żebyś nie musiał ganiać po wikipediach i szukać tłumaczeń:

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.


Nie ośmieszaj się więcej, bo tu posłuchu nie znajdziesz!

Mało Słodyczy 14.08.2008 11:26

Pytanie dotyczące pucharu ueafa - na jakie 'niefajne' ekipy możemy trafic?

Co do meczu wczorajszego - chyba wszystko zostało już powiedziane.
Przykro się patrzy na takie mecze, ale cóż. Na zachodzie mają futbol, my na wschodzie mamy kibiców.

koyoot 14.08.2008 11:34

Ogladalem mecz i mogepowiedziec tlyko jedno. Jak wielka przepasc jest miedzy polska pilka a europejska. Pokazalo to Euro 2008 i pokazal to wczroajszy mecz. Bylem optymista przed tym meczem jestem optymista przed rewanzem.

Na razie dziekuje za uwage.

Edit. Hedu. Zespol ktory odpada w 3 rundzie el LM JEST rozstawiony w 1 rundzie PUEFA.

Eustachy 14.08.2008 11:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mało Słodyczy (Post 585181)
Pytanie dotyczące pucharu ueafa - na jakie 'niefajne' ekipy możemy trafic?

Co do meczu wczorajszego - chyba wszystko zostało już powiedziane.
Przykro się patrzy na takie mecze, ale cóż. Na zachodzie mają futbol, my na wschodzie mamy kibiców.

Seeded teams coef.
------------------------ --- ----------------
AC Milan Ita 119.934
Sevilla Esp 102.837
Valencia Esp 83.837
Benfica Por 77.176
CSKA Moscow Rus 59.437
Tottenham Hotspur Eng 55.996
Hamburger SV Ger 52.078
VfB Stuttgart @ Ger 52.078
Ajax Ned 51.610
Deportivo La Coruna @ Esp 46.837
Everton Eng 43.996
Club Brugge Bel 41.810
Rapid Bucuresti Rom 41.398
Besiktas ** Tur 40.469
Paris Saint-Germain Fra 37.380
Atlético Madrid *** Esp 36.837
Sparta Praha *** Cze 36.496
Dinamo Bucuresti Rom 36.398
Heerenveen Ned 35.610
Rosenborg BK @ Nor 35.400
Udinese Ita 34.934
Dinamo Kiev *** Ukr 34.932
Feyenoord Ned 33.610
Sporting Braga @ Por 33.176
Levski Sofia *** Bul 32.644
Dnipro Dnipropetrovsk ** Ukr 31.932
Austria Wien * Aut 31.840
AEK Athens ** Gre 31.525
Slavia Praha *** Cze 31.496
Manchester City * Eng 30.996
Galatasaray *** Tur 30.469
Sampdoria Ita 28.934
Hertha BSC * Ger 27.078
Partizan Belgrade *** Srb 25.527
AS Nancy Lorraine Fra 25.380
Portsmouth FC Eng 24.996
Aston Villa @ Eng 24.996
Racing Santander Esp 24.837
Stade Rennais @ Fra 24.380
FC Kobenhavn * Den 23.748

To tak mniej wiecej, bowiem juz teraz wiadomo ze zajda kosmetyczne zmiany; np. z listy najprawdopodobniej wypadnie Dynamo Kijow, a w jego miejsce wskoczy Spartak Moskwa

Auro 14.08.2008 11:40

Co tu dużo mówic...
Ambicji odmówic im nie mozna,starali sie ale Barca piłkarsko to inny świat... teraz Puchar Uefa i miejmy nadzieje ze tam cos zdziałamy...
czy wygrywasz czy nie...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:07.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl