Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

Eustachy 20.08.2009 00:07

1q2

Oczywiscie zawsze cos tam sie znajdzie na usprawiedliwienie tak Henia jak i Skorzy. Ale umowmy sie, argument z niewystarczajacym okresem przygotowawczym jest malo powazny. Debreczyn wcale nie mial obozow przyg.trwajacyh po kilka mieisecy, a mimo to w tydzien po nas potrafil ograc naszego pogromce.
Dla mnie osobiscie porazka z Levadia jest o wiele wiekszym blamazem niz ta z Tbilisi, ale w jednym zgadzam sie bez gadania - obie nie mialy prawa sie zdarzyc.

Cytat:

jedynym napastnikiem w słabej formie(co nie było wina Skorży)
Jesli idzie o podkreslone zdanie, to ja juz takiej pewnosci nie mam. W koncu to trener odpowiada za przygotowanie zawodnikow, a slaba forma z czegos musiala sie wziasc. Byc moze przesadzono z obciazeniami, co najbardziej uwidocznilo sie u Brozka ? W kazdym razie Pawel jeszcze do teraz nie moze do siebie dojsc i wydaje mi sie, ze nawet w poprzednim sezonie po kontuzji w swoich najslabszych momentach nie wygladal tak slabo. Pamietam zarzuty wobec Petrescu, ze w kwestii obciazen nie potrafil podejsc do pilkarzy indywidualnie. A moze to Skorza popelnia takie bledy ?

Tak mi sie tylko skojarzylo, ze Wisla w wydaniu Skorzy nie raz juz miala bardzo slabe poczatki tuz po wznowieniu rozgrywek. Ze przypomne tylko nasz mecz w Kielcach (debiut Rado-Mato i Lobo), czy ostatnio z Polonia w Bytomiu. Szczerze mowiac nie dalo sie tego ogladac.

1q2 20.08.2009 00:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 781334)
1q2
Debreczyn wcale nie mial obozow przyg.trwajacyh po kilka mieisecy, a mimo to w tydzien po nas potrafil ograc naszego pogromce.

No tu to mnie masz:) - co ciekawe Debreczyn miał tyle samo czasu co my a ograł przeciwnika na bank mocniejszego niż my mieliśmy - który co prawda posprzedawał najlepszych grajków po sezonie ale był w środku następnego.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 781334)
Jesli idzie o podkreslone zdanie, to ja juz takiej pewnosci nie mam. W koncu to trener odpowiada za przygotowanie zawodnikow, a slaba forma z czegos musiala sie wziasc. Byc moze przesadzono z obciazeniami, co najbardziej uwidocznilo sie u Brozka ? W kazdym razie Pawel jeszcze do teraz nie moze do siebie dojsc i wydaje mi sie, ze nawet w poprzednim sezonie po kontuzji w swoich najslabszych momentach nie wygladal tak slabo. Pamietam zarzuty wobec Petrescu, ze w kwestii obciazen nie potrafil podejsc do pilkarzy indywidualnie. A co jesli to Skorza popelnil ten blad ?

Skorża najpewniej popełnił ten błąd - stąd jego samo biczowanie - U Pawła natomiast to już zaraz po powrocie, po kontuzji zauważyłem drastyczny spadek formy - Stąd m.in takie problemy ze sprzedażą go - Nie było mnie w kraju na 2 ostatnich meczach ale z tego co czytałem to sytuacja z nim powoli wraca do punktu przed kontuzją.

Ja rozumiem Twoje rozgoryczenie, sam mimo iż dopuszczałem myśl o odpadnięciu z Levadią , bo to jest zespół który przed nikim nie pęka(statystyka razem z tegorocznymi występami nie pozostawia złudzeń - od 2006 roku bodajże 14 meczy i żadnego nie przegrali więcej niż 1 bramką), to liczyłem że po walce przejdziemy ich w miarę spokojnie.

Co ciekawsze, ciężko stwierdzić co po takim wyczynie należało by zrobić tak z trenerem i całym sztabem jak i z zawodnikami.

Pinechas 20.08.2009 01:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez konrad89 (Post 781157)
Niestety, ale nie umiał dopasować się do realiów polskiej piłki.

i to mogło być zbawieniem, bo gdyby polski klub dopasował się do realiów zachodniej profesjonalnej piłki to dziś bylibyśmy gdzie indziej, a tak mamy dobrego jak na polskie realia Macieja Skorżę...

omen69 22.08.2009 08:39

nasz trener ma w porach:
1) przed meczem z drużyną walczącą o utrzymanie w zeszłym sezonie (Ruch Chorzów):
"Wszyscy muszą zrozumieć te kilka dni wyciszenia po meczu z Levadią, ze względu na trudną sytuację. Chcieliśmy przeanalizować problem i spokojnie zastanowić się nad jego rozwiązaniem"... nic o Ruchu ale sporo o trudnej sytuacji tak na wypadek nie wygrania...
2) przed meczem z kandydatem do spadku - beniaminkiem (Zagłębie Lubin):
"Zagłębie to taki "fałszywy beniaminek", mają doświadczonych piłkarzy, którzy znają smak nie tylko ekstraklasy ale i mistrzostwa Polski. Ich 0:4 z Legią nas nie uśpi. Na pewno nie pomyślimy, że skoro Legia ich rozbiła to nam też pójdzie łatwo"
3) przed meczem z ligowym średniakiem - czyli drużyną nie walczącą o utrzymanie ani puchary (GKS Bełchatów):
"
Zmierzymy się z najtrudniejszym przeciwnikiem z dotychczasowych"
4) przed najsłabszą drużyną ekstraklasy - jedna wygrana w roku 2009 (Arka Gdynia):
"
Zmiana trenera zawsze powoduje zwiększoną determinację zawodników, z reguły drużyny grają dobre mecze po zmianie szkoleniowca."

co uslyszymy niebawem? mozna przypuszczac, ze (w kolejnej kolejce gramy z Jagą) |najbardziej zdeterminowaną drużyną/ (potem z Lechią) /ktora wspaniale rozpoczela rozgrywki/ itp...
odnoszę wrażenie że Skorża boi się i to bardzo, dlatego w każdej zapowiedzi nastawia się na ewentualną porażkę... woli postawić na Mauro który w grudniu odchodzi niż wdrażniać Jirsaka, który u nas zostaje... boi się dać kolejną szansę Cebanu co by wywołało zdrową rywalizację wśród bramkarzy...
od mistrza powinismy oczekiwac wiecej!

63.5 Kg 22.08.2009 08:59

Co wiecej??

Ma pzred kazdy meczem mowic ze rozjedziemy wszystkich z palcem w dupie...??

Bardzo dobrze ze sa takie wypowiedzi bo to swiadczy o pelnym respekcie i profesjonalizmie Macka...

Arked 22.08.2009 09:00

omen69, dorabiasz strasznie ideologię. Trener zawsze będzie zachwalać następnego przeciwnika przynajmniej z dwóch powodów. Pierwszy to zwyczajna kurtuazja. Drugi to konieczność przekonania zawodników żeby nie zlekceważyli przeciwnika. Przed meczem z Zagłębiem miał powiedzieć, że pykniemy ich conajmniej czwórką? Ciekawe co by wtedy dzialo się w głowach naszych piłkarzy.

Nie zauważyłeś zapewne nowej filozofii Skorży, który wymaga teraz od drużyny strzelania jak największej ilości bramek. Trener pod tym zględem stał się teraz o wiele bardziej wymagający i to jest bardzo pozytywna zmiana. Ty jednak wolisz przyczepić się do zwyczajowych wypowiedzi z konferencji prasowych jakich udziela praktycznie każdy profesjonalnie podchodzący do zawodu trener i dorobić do tego ideologię, że Skorża ma w porach.

tofik 23.08.2009 17:32

Uwierz mi, że przy takim zarządzaniu klubem to każdy by miał w porach. Dlatego Skorża działa asekurancko. Który trener chciałby stracić taką fuchę jak w Wiśle ?

ociec Ciemka 23.08.2009 19:28

To jest wolny kraj i każdy może wyciągać dowolne wnioski z danych przesłanek. Musi tylko pamiętać, że świadczą czasami bardziej o nim niż o tych, których ocenia. I tak jest z wypowiedzią Twoją kolego/koleżanko Omen 69

Gin 23.08.2009 20:11

Panie Macku lubie Pana jako człowieka , ale ma jedna prosbe nie dla Mauro w Wiśle , przeciez ten gosc biega jakby miał na plecach lokomotywe miał setke z Arka i wali w bramkarza . Daj Pan szanse Jrsakowi .

hunter 25.08.2009 10:19

Taki mały tekścik podsumowujący to co się działo z trenerami w ostatnich latach:

Trener odporny na wstrząsy

Rob_Zombie 25.08.2009 10:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gin (Post 783340)
Panie Macku lubie Pana jako człowieka , ale ma jedna prosbe nie dla Mauro w Wiśle , przeciez ten gosc biega jakby miał na plecach lokomotywe miał setke z Arka i wali w bramkarza . Daj Pan szanse Jrsakowi .

Jirsak dostawał szansę przez pół poprzedniego sezonu. Ile jeszcze ma tych szans dostawać? Cantoro może i z Boltem równać się nie może, ale na dzień dzisiejszy nawet truchtając jest lepszy od Jirsaka, bo w przeciwieństwie do Czecha uczestniczy w grze. Jirsak jest tak nic nie wnoszący do gry, tak nieobecny że widzę iż sam nie zauważyłeś że w poprzednim sezonie sporo grał. O tym że Jirsak gra można się dowiedzieć tylko patrząc na składy, bo na pewno nie na murawę.

PS. ktoś wie do kiedy obowiązuje kontrakt Skorży? Czy nie kończy się wraz z tym sezonem? Bo jeśli tak to szczerze mówiąc choćbyśmy teraz wygrali ligę z kompletem punktów to wątpię aby w przyszłym sezonie dalej pełnił swoją funkcję ;) A przynajmniej nie u nas.

IncognitoTSW 25.08.2009 11:30

Każdy powód dobry, żeby zgnoić Mauro.

-Goral- 01.09.2009 20:26

Chyba nikt tutaj się nie spodziewał, że akcje Macieja Skorży stoją tak wysoko.
Mimo jednej z największych klęsk w pucharach Skorża nie tylko nie stracił pracy ale dostał awans i będzie także oficjalnie decydował w sprawach transferowych. Do tego więcej skauci - Csaplar i Klejdinst również zostali zarekomendowani przez samego Skorżę. Nie jako można powiedzieć, że są pierwszymi oficjalnymi ruchami transferowymi Skorży.
Powiem szczerze dziwi mnie, że Cupiał tak zaufał Skorży zwłaszcza, że odpadnięcie w głównej mierze było winą Skorży(co sam po meczu z Levadią powiedział).

Co do transferów Skorży to mówiło się, że od pewnego czasu to Skorża decyduje już głównie o transferach.
Zatem Jopa, Kirma czy Alvareza można już przypisać Skorży. Szczególnie ten trzeci spisuje się na razie bardzo dobrze.
Z 3 największych rozczarowań transferowych: Niedzielan, Łobodziński, Jirsak dwóch pierwszych można przypisać Skorży(bo do 3 jak wiemy Skorża słabo był przekonany). Myślę, że tylko dwa rozczarowania to całkiem niezły wynik Skorzy.
Mam nadzieje, że dalej zostaną takie rzeczy jak:
1)Krótko terminowe kontrakty (Beto, Dudu,Matusiak, Singlar) I teraz mamy(Jopa, Alvareza). Kto się nie sprawdza odchodzi, kto się sprawdzi zostaje dalej.
2) Kontrakty motywacyjne

Jedną rzecz którą można zauważyć u Skorży, celuje w zawodników z historią reprezentacyjną lub chociaż z historią w kadrach młodzieżowych.

Eustachy 01.09.2009 20:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Goral
Jedną rzecz którą można zauważyć u Skorży, celuje w zawodników z historią reprezentacyjną lub chociaż z historią w kadrach młodzieżowych.

Co samo w sobie jest b.dobrym zalozeniem, tylko trzeba mocno uwazac aby nie nadziac sie na goscia :
a.) po ktorym zostalo juz tylko reprezentacyjne nazwisko
b.) lub takiego, ktory jest ostro przereklamowany, a do kadry trafi dlatego, ze Beenhakker mial kolejny odlot

sandomingo 02.09.2009 08:19

Skorża odwołał sparingowy mecz z Duklą BB motywując to zbyt małą liczbą zawodników będących aktualnie pod jego opieką.

Pawełek, Alvarez, Marcelo, Jop, Piotr B, Burliga, Sobolewski, Cantoro, Jirsak, Janik - to jest 10tka, która trenuje.
Czyli rozumiem, że 4-5 gości z Młodej Ekstraklasy to nie może zagrać?
To kiedy ci "młodzi" mają się ogrywać w towarzystwie starszych?
Jak dla mnie kompletnie niezrozumiała decyzja treneiro.
A potem będzie gadanie że drużyna wypadła z rytmu meczowego przez zgrupowania reprezentacji i takie bla bla bla.

emdzej 02.09.2009 08:47

Chciał grać sparing bo mieli już wrócić Singlar i Boguski do treningu. Nie mogą więc wrócić więc zrobił jak zrobił

matusz 02.09.2009 12:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 788272)
Skorża odwołał sparingowy mecz z Duklą BB motywując to zbyt małą liczbą zawodników będących aktualnie pod jego opieką.

Pawełek, Alvarez, Marcelo, Jop, Piotr B, Burliga, Sobolewski, Cantoro, Jirsak, Janik - to jest 10tka, która trenuje.
Czyli rozumiem, że 4-5 gości z Młodej Ekstraklasy to nie może zagrać?
To kiedy ci "młodzi" mają się ogrywać w towarzystwie starszych?
Jak dla mnie kompletnie niezrozumiała decyzja treneiro.
A potem będzie gadanie że drużyna wypadła z rytmu meczowego przez zgrupowania reprezentacji i takie bla bla bla.

Mi się wydaje, że Skorża coraz bardziej traci kontakt z rzeczywistością..

Lysy 02.09.2009 12:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matusz (Post 788343)
Mi się wydaje, że Skorża coraz bardziej traci kontakt z rzeczywistością..

Mi się wydaje, że stracisz kontakt z forum takimi wypowiedziami...

RAFi89 02.09.2009 13:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 788272)
Skorża odwołał sparingowy mecz z Duklą BB motywując to zbyt małą liczbą zawodników będących aktualnie pod jego opieką.

Pawełek, Alvarez, Marcelo, Jop, Piotr B, Burliga, Sobolewski, Cantoro, Jirsak, Janik - to jest 10tka, która trenuje.
Czyli rozumiem, że 4-5 gości z Młodej Ekstraklasy to nie może zagrać?
To kiedy ci "młodzi" mają się ogrywać w towarzystwie starszych?
Jak dla mnie kompletnie niezrozumiała decyzja treneiro.
A potem będzie gadanie że drużyna wypadła z rytmu meczowego przez zgrupowania reprezentacji i takie bla bla bla.

W weekend o ile się nie mylę młoda ekstraklasa rozgrywa mecz (16 kolejka jest przeniesiona bodajże). Z zawodników których wymieniłeś tylko 3 to zawodnicy ofensywni.
Widzę że po zwolnieniu Bednarza teraz osoba trenera będzie wystawiona na krytykę na tym forum. Strach pomyśleć co tu się będzie działo jak stracimy pierwsze punkty w sezonie.

wolfy 02.09.2009 13:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 788348)
Mi się wydaje, że stracisz kontakt z forum takimi wypowiedziami...

A mnie się wydaje, że za "ukrytą moderację" są bany. Więc lepiej sobie odpuść.

sandomingo 02.09.2009 13:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RAFi89 (Post 788362)
W weekend o ile się nie mylę młoda ekstraklasa rozgrywa mecz (16 kolejka jest przeniesiona bodajże). Z zawodników których wymieniłeś tylko 3 to zawodnicy ofensywni.
Widzę że po zwolnieniu Bednarza teraz osoba trenera będzie wystawiona na krytykę na tym forum. Strach pomyśleć co tu się będzie działo jak stracimy pierwsze punkty w sezonie.

Czyli co, Młoda Ekstraklasa jest po to, żeby wygrywać mecze czy po to, żeby promować młodych do pierwszej drużyny?
Co z tego że jest mecz Młodej Ekstraklasy? Z wymienionych przeze mnie zawodników zagrają w nim Janik, Burliga i może Jirsak. A reszta?

Dużo większą korzyścią dla zespołu byłoby moim zdaniem rozegranie meczu z poważną drużyną a nie kolejna młócka młodych w ME.
Kulawik wpuściłby kilku juniorów starszych i co by się stało?

A co do krytyki Skorży: akurat te przemyślenia są niezależne od tego czy zwolniono Bednarza, czy nie.
A z drugiej strony jeżeli Skorża dostaje takie kompetencje to czy jest coś dziwnego w tym, że jego działalność będzie poddana jeszcze uważniejszej ocenie?

felipe 02.09.2009 13:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RAFi89 (Post 788362)
W weekend o ile się nie mylę młoda ekstraklasa rozgrywa mecz (16 kolejka jest przeniesiona bodajże). Z zawodników których wymieniłeś tylko 3 to zawodnicy ofensywni.

Ale z ME nie jadą na zgrupowania kadry, więc kilku chłopów z pewnością moznaby zabrać do pierwszej drużyny. Tych lepszych, przecież w swojej lidze mogą przegrać i nikomu krzywda się nie stanie- w końcu nie ma gdzie spaść ;)

A taki Janik dostałby w końcu okazję zagrać cały mecz u boku Sobola, Cantoro. Z poważnym przeciwnikiem, a nie w jakiejś tam wewnętrznej gierce na pół gwizdka... To samo Burliga. Im by to dużo dało. Dalej - Jop by się zgrywał z Marcelo, wiadomo jak to z kruchym Głowackim bywa. Jirsak by coś w końcu pobiegał jako lider drużyny - ileż on ma takich okazji w roku? Długo by wymieniać zalety...

Pamiętajmy przecież, że nei ma już Pucharu Ligi (czy tam Ekstraklasy) - został Puchar Polski, ale tu każdy mecz jest o stawkę, ponadto Puchar ten jest dość prestiżowy - nie liczyłbym, że jakikolwiek junior powącha murawe w tych rozgrywkach.


NIe zrozumiem tej decyzji. Zwłaszcza, ze sam Skorża mówił kiedyś o sparingach w celu podtrzymania rytmu meczowego...

Lemoniadowy Joe 02.09.2009 15:48

to które z tegorocznych transferów to już zupełnie autorskie pomysły Skorzy Avarez Kirm Jop?

IncognitoTSW 02.09.2009 15:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 788379)
Ale z ME nie jadą na zgrupowania kadry, więc kilku chłopów z pewnością moznaby zabrać do pierwszej drużyny. Tych lepszych, przecież w swojej lidze mogą przegrać i nikomu krzywda się nie stanie- w końcu nie ma gdzie spaść ;)

A taki Janik dostałby w końcu okazję zagrać cały mecz u boku Sobola, Cantoro. Z poważnym przeciwnikiem, a nie w jakiejś tam wewnętrznej gierce na pół gwizdka... To samo Burliga. Im by to dużo dało. Dalej - Jop by się zgrywał z Marcelo, wiadomo jak to z kruchym Głowackim bywa. Jirsak by coś w końcu pobiegał jako lider drużyny - ileż on ma takich okazji w roku? Długo by wymieniać zalety...

Nie widzę logiki, chcesz ogrywać Janika i Burligę, ale też Jopa - a nie Czekaja. Z Jirsaka taki lider drużyny jak z Jopa...

felipe 02.09.2009 16:10

Ja logikę widzę ;)

Ogrywać trzeba:
- Janika i Burligę - bo trenują i jeżdżą wszędzie z pierwszą drużyną, tworzą jej kadrę. Czekaj niech gra sobie w ME póki co, jak będzie się wyróżniał do może za rok dołaczy do pierwszej drużyny...
- Jopa/Jirsaka/Cantoro - bo to kluczowi zmiennicy, muszą byc w rytmie i zgrani choć z częścią chłopaków z podstawowego składu.


generalnie chodzi mi o ogrywanie pierwszej drużyny (szerokiej kadry, a do niej wlicza się również Burliga i Janik). Młodzi z ME mają tylko uzupełnić braki po kadrowiczach. Z silnym sparingpartnerem wolę by zagrał Jop (bo on ew. zastąpi Głowę w meczu z Lechią) niż jakiś junior z ME. By potem nie było takich kwiatków jak w 80 minucie z Jagą ostatnio.

tofik 03.09.2009 19:50

Jednym z plusów rozwiązania ze Skorżą jako menagerem jest to, że wszyscy piłkarze będą "jego".
Teraz np. do koncepcji nie pasuje Jirsak. Pewnie się spakuje w zimie i nie będzie dalej marnował.
Ci, których trener sprowadzi będą na pewno dostawali dużo szans. Tak jak Diaz, albo Jop, nawet kosztem straty bramki. I wkońcu będzie można mówić o konkurencji i o rotacji w składzie.
Mam nadzieję, że w zimie przyjdzie 2, 3 piłkarzy, którzy powiększą pole manewru. Nawet darmowych, ale takich, którzy będą do tej koncepcji pasować. Bo na razie to jest bardzo mało alternatyw i cierpi na tym gra całego zespołu.

wierny 09.09.2009 22:09

Lato na tvn24 właśnie zwolnił Leo. Powiedział że w grę wchodzi Skorża jeśli chodzi o trenera kadry.

brylant17 09.09.2009 22:11

Na pewno nie niech idzie Smuda

emjot 09.09.2009 22:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 788856)
Jednym z plusów rozwiązania ze Skorżą jako menagerem jest to, że wszyscy piłkarze będą "jego".
Teraz np. do koncepcji nie pasuje Jirsak. Pewnie się spakuje w zimie i nie będzie dalej marnował.
Ci, których trener sprowadzi będą na pewno dostawali dużo szans. Tak jak Diaz, albo Jop, nawet kosztem straty bramki. I wkońcu będzie można mówić o konkurencji i o rotacji w składzie.
Mam nadzieję, że w zimie przyjdzie 2, 3 piłkarzy, którzy powiększą pole manewru. Nawet darmowych, ale takich, którzy będą do tej koncepcji pasować. Bo na razie to jest bardzo mało alternatyw i cierpi na tym gra całego zespołu.

jego jest też Łobodziński
rotacji i konkurencji w składzie że co?? co będzie??
:rotfl: :rotfl:

PhantomRanger 09.09.2009 22:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 788856)
Jednym z plusów rozwiązania ze Skorżą jako menagerem jest to, że wszyscy piłkarze będą "jego".
Teraz np. do koncepcji nie pasuje Jirsak. Pewnie się spakuje w zimie i nie będzie dalej marnował.
Ci, których trener sprowadzi będą na pewno dostawali dużo szans. Tak jak Diaz, albo Jop, nawet kosztem straty bramki. I wkońcu będzie można mówić o konkurencji i o rotacji w składzie.
Mam nadzieję, że w zimie przyjdzie 2, 3 piłkarzy, którzy powiększą pole manewru. Nawet darmowych, ale takich, którzy będą do tej koncepcji pasować. Bo na razie to jest bardzo mało alternatyw i cierpi na tym gra całego zespołu.


Ja myślę, że teraz nawet na darmowych nas nie stać:) Lato niech łapy bierze precz od Skorży, bo po pierwsze w Polsce nikt nie jest lepszy, a po 2 na zagranicznego na razie nas nie stać.

tofik 10.09.2009 01:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 791109)
jego jest też Łobodziński
rotacji i konkurencji w składzie że co?? co będzie??
:rotfl:

Wie ktoś, o co chodzi ?

AS82 10.09.2009 05:27

Po Levadii , znalazła się czesc fanów która żadała "głowy" Skorży.Teraz to karty rozdaje Skorża ,bo jak PZPN mu zaproponuje dużo wyższą pensję niż ma u Nas ,to kto wie. Sadze jednak ze skoro Cupiał zaufał Maćkowi to zostanie z nami

Tenzen 10.09.2009 08:02

Skorża często powtarzał, że marzy o prowadzeniu reprezentacji i ona jest dla niego najważniejsza.

Któryś trener powiedział w wywiadzie dla C+ że większość z nich ma w kontrakcie klauzulę pozwalającą na zakończenie kontraktu bez konsekwencji w razie otrzymania propozycji pracy z reprezentacją. Ciekawe czy Maciek taką ma?

Smuda powinien zostać trenerem reprezentacji.

kolend 10.09.2009 08:37

Czy Skorża da się posadzić na taką minę? Tu nawet nie chodzi o kasę, ale poziom naszej piłki i piłkarzy jest na mniej więcej takim poziomie, jaki pokazaliśmy.
A z drugiej strony do EURO będziemy grali tylko mecze towarzyskie, więc i groźba wywalenia mniejsza... ciężka sprawa... ale pewnie i tak posadę dostanie Majewski! :)

arti 10.09.2009 09:06

Mam nadzieję, że wezmą Smudę albo Kaspra a Skorża będzie odnosił sukcesy z Wisłą

ociec Ciemka 10.09.2009 22:15

teraz funkcja trenera reprezentacji to niezła fucha, do ME żadnych poważnych wyzwań, żadnych możliwości nagłego zakończenia kontraktu :) A potem ME w Polsce i tu się może wszystko zdarzyć. Jeśli trener Maciej dostanie taką propozycję to co waszym zdaniem zrobi? A kontrakt z Wisłą niedługo się już kończy!

gress 11.09.2009 10:58

W tym tygodniu czytałem w "Metrze" o wyjeździe Skorży na staż do Liverpool'u. Było jakieś oficjalne info na ten temat ?

Wehrmacht 11.09.2009 11:58

Jeśli Skorża zostanie Selekcjonerem to ja nie widzę Wisły w tym sezonie.... Prawda jest taka, że tylko on mając taki skład i takie możliwości finansowe a raczej ich brak może robić takie wyniki. Gdyby Skorża prowadził Lecha i miał te pieniądze i tych kopaczy do dyspozycji które ma ten pseudotrener murarz to Lech by lige w cuglach wygrywał jak nasza Wisła za Kasperczaka i można by było zapomnieć o mistrzostwie.

Jednym zdaniem - Wara od Skorży dziady PZPN-owskie !

saklak1906 11.09.2009 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wehrmacht (Post 791582)
Jeśli Skorża zostanie Selekcjonerem to ja nie widzę Wisły w tym sezonie.... Prawda jest taka, że tylko on mając taki skład i takie możliwości finansowe a raczej ich brak może robić takie wyniki. Gdyby Skorża prowadził Lecha i miał te pieniądze i tych kopaczy do dyspozycji które ma ten pseudotrener murarz to Lech by lige w cuglach wygrywał jak nasza Wisła za Kasperczaka i można by było zapomnieć o mistrzostwie.

Jednym zdaniem - Wara od Skorży dziady PZPN-owskie !

Skorza nie jest glupi wie co sie dzieje w pzpnie i jak to sie moze dla niego skonczyc, dwa nie ma parcia na prowadzenie reprezentacji jak to sam mowil ze jeszcze ma czas.
Dziady w pzpn wiedza ze to jest ambitny trener ktorym nie beda mogli zdalnie kierowac i dla tego nie jest brany pod uwage.
Skoro RN dala takie pole do popisu to znaczy ze mu ufaja i widza w Nim trenera ktory moze jeszcze wiele z Wisla osiagnac i w zimie mam nadzieje zaczna negocjowac ze Skorza w sprawie noweko kontraktu.

brylant17 11.09.2009 16:25

„Myślami i sercem w Wiśle”

Cytat:

Trener Maciej Skorża wymieniany jest wśród kandydatów na następcę selekcjonera reprezentacji Polski, Leo Beenhakkera. „Teraz jestem myślami i sercem w Wiśle Kraków” – powiedział szkoleniowiec krakowskiej Wisły.
Fot. Maks Michalczak



„Nie będę hipokrytą i nie powiem, że nie jest mi miło z tego powodu. To jest przyjemne, kiedy słyszy się swoje nazwisko wymieniane w kontekście pracy z reprezentacją Polski. Ja mogę powiedzieć tylko tyle – jestem trenerem Wisły Kraków, mam kontrakt i przynajmniej do końca sezonu chciałbym być trenerem Wisły. Różne rzeczy mogą się wydarzyć, może przełożeni w pewnym momencie podziękują mi za współpracę przed upływem czerwca, ale teraz jestem myślami i sercem w Wiśle Kraków” – odpowiedział Maciej Skorża na pytanie, czy zastąpi na stanowisku trenera biało-czerwonych Leo Beenhakkera.

„Nie chcę o tym więcej mówić. To byłoby nieeleganckie w stosunku do moich przełożonych, kibiców Wisły, a przede wszystkim w stosunku do zawodników w szatni, bo za dwa dni ja mam ich motywować do jak najlepszej gry przeciwko Lechii Gdańsk. Przed nami ważne zadanie, żeby obronić tytuł mistrzowski. To jest mój najbliższy zawodowy cel” – uciął spekulacje szkoleniowiec.

Jednocześnie Maciej Skorża przyznał, że chciałby być kiedyś selekcjonerem polskiej kadry. „Jeżeli ktoś zadaje mi pytanie, czy chciałbym kiedyś być trenerem reprezentacji, moja odpowiedź brzmi: ‘Tak, chciałbym’. Myślę, że nie ma trenera w Polsce, który nie chciałby nim być. To jest tak samo moje marzenie, jak 99% trenerów w Polsce. Ale przed nami są w tej chwili inne cele. Chcę sprostać temu wyzwaniu, które przede mną jest. Wiemy wszyscy, jakie niepowodzenie jest za mną, jeśli chodzi o europejskie puchary i chciałbym mieć szansę rehabilitacji. Życie pokaże, czy taką szansę otrzymam, czy nie” – powiedział.

Źródło www.wisla.krakow.pl


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:23.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl