![]() |
1q2
Oczywiscie zawsze cos tam sie znajdzie na usprawiedliwienie tak Henia jak i Skorzy. Ale umowmy sie, argument z niewystarczajacym okresem przygotowawczym jest malo powazny. Debreczyn wcale nie mial obozow przyg.trwajacyh po kilka mieisecy, a mimo to w tydzien po nas potrafil ograc naszego pogromce. Dla mnie osobiscie porazka z Levadia jest o wiele wiekszym blamazem niz ta z Tbilisi, ale w jednym zgadzam sie bez gadania - obie nie mialy prawa sie zdarzyc. Cytat:
Tak mi sie tylko skojarzylo, ze Wisla w wydaniu Skorzy nie raz juz miala bardzo slabe poczatki tuz po wznowieniu rozgrywek. Ze przypomne tylko nasz mecz w Kielcach (debiut Rado-Mato i Lobo), czy ostatnio z Polonia w Bytomiu. Szczerze mowiac nie dalo sie tego ogladac. |
Cytat:
Cytat:
Ja rozumiem Twoje rozgoryczenie, sam mimo iż dopuszczałem myśl o odpadnięciu z Levadią , bo to jest zespół który przed nikim nie pęka(statystyka razem z tegorocznymi występami nie pozostawia złudzeń - od 2006 roku bodajże 14 meczy i żadnego nie przegrali więcej niż 1 bramką), to liczyłem że po walce przejdziemy ich w miarę spokojnie. Co ciekawsze, ciężko stwierdzić co po takim wyczynie należało by zrobić tak z trenerem i całym sztabem jak i z zawodnikami. |
Cytat:
|
nasz trener ma w porach:
1) przed meczem z drużyną walczącą o utrzymanie w zeszłym sezonie (Ruch Chorzów): "Wszyscy muszą zrozumieć te kilka dni wyciszenia po meczu z Levadią, ze względu na trudną sytuację. Chcieliśmy przeanalizować problem i spokojnie zastanowić się nad jego rozwiązaniem"... nic o Ruchu ale sporo o trudnej sytuacji tak na wypadek nie wygrania... 2) przed meczem z kandydatem do spadku - beniaminkiem (Zagłębie Lubin): "Zagłębie to taki "fałszywy beniaminek", mają doświadczonych piłkarzy, którzy znają smak nie tylko ekstraklasy ale i mistrzostwa Polski. Ich 0:4 z Legią nas nie uśpi. Na pewno nie pomyślimy, że skoro Legia ich rozbiła to nam też pójdzie łatwo" 3) przed meczem z ligowym średniakiem - czyli drużyną nie walczącą o utrzymanie ani puchary (GKS Bełchatów): "Zmierzymy się z najtrudniejszym przeciwnikiem z dotychczasowych" 4) przed najsłabszą drużyną ekstraklasy - jedna wygrana w roku 2009 (Arka Gdynia): "Zmiana trenera zawsze powoduje zwiększoną determinację zawodników, z reguły drużyny grają dobre mecze po zmianie szkoleniowca." co uslyszymy niebawem? mozna przypuszczac, ze (w kolejnej kolejce gramy z Jagą) |najbardziej zdeterminowaną drużyną/ (potem z Lechią) /ktora wspaniale rozpoczela rozgrywki/ itp... odnoszę wrażenie że Skorża boi się i to bardzo, dlatego w każdej zapowiedzi nastawia się na ewentualną porażkę... woli postawić na Mauro który w grudniu odchodzi niż wdrażniać Jirsaka, który u nas zostaje... boi się dać kolejną szansę Cebanu co by wywołało zdrową rywalizację wśród bramkarzy... od mistrza powinismy oczekiwac wiecej! |
Co wiecej??
Ma pzred kazdy meczem mowic ze rozjedziemy wszystkich z palcem w dupie...?? Bardzo dobrze ze sa takie wypowiedzi bo to swiadczy o pelnym respekcie i profesjonalizmie Macka... |
omen69, dorabiasz strasznie ideologię. Trener zawsze będzie zachwalać następnego przeciwnika przynajmniej z dwóch powodów. Pierwszy to zwyczajna kurtuazja. Drugi to konieczność przekonania zawodników żeby nie zlekceważyli przeciwnika. Przed meczem z Zagłębiem miał powiedzieć, że pykniemy ich conajmniej czwórką? Ciekawe co by wtedy dzialo się w głowach naszych piłkarzy.
Nie zauważyłeś zapewne nowej filozofii Skorży, który wymaga teraz od drużyny strzelania jak największej ilości bramek. Trener pod tym zględem stał się teraz o wiele bardziej wymagający i to jest bardzo pozytywna zmiana. Ty jednak wolisz przyczepić się do zwyczajowych wypowiedzi z konferencji prasowych jakich udziela praktycznie każdy profesjonalnie podchodzący do zawodu trener i dorobić do tego ideologię, że Skorża ma w porach. |
Uwierz mi, że przy takim zarządzaniu klubem to każdy by miał w porach. Dlatego Skorża działa asekurancko. Który trener chciałby stracić taką fuchę jak w Wiśle ?
|
To jest wolny kraj i każdy może wyciągać dowolne wnioski z danych przesłanek. Musi tylko pamiętać, że świadczą czasami bardziej o nim niż o tych, których ocenia. I tak jest z wypowiedzią Twoją kolego/koleżanko Omen 69
|
Panie Macku lubie Pana jako człowieka , ale ma jedna prosbe nie dla Mauro w Wiśle , przeciez ten gosc biega jakby miał na plecach lokomotywe miał setke z Arka i wali w bramkarza . Daj Pan szanse Jrsakowi .
|
Taki mały tekścik podsumowujący to co się działo z trenerami w ostatnich latach:
Trener odporny na wstrząsy |
Cytat:
PS. ktoś wie do kiedy obowiązuje kontrakt Skorży? Czy nie kończy się wraz z tym sezonem? Bo jeśli tak to szczerze mówiąc choćbyśmy teraz wygrali ligę z kompletem punktów to wątpię aby w przyszłym sezonie dalej pełnił swoją funkcję ;) A przynajmniej nie u nas. |
Każdy powód dobry, żeby zgnoić Mauro.
|
Chyba nikt tutaj się nie spodziewał, że akcje Macieja Skorży stoją tak wysoko.
Mimo jednej z największych klęsk w pucharach Skorża nie tylko nie stracił pracy ale dostał awans i będzie także oficjalnie decydował w sprawach transferowych. Do tego więcej skauci - Csaplar i Klejdinst również zostali zarekomendowani przez samego Skorżę. Nie jako można powiedzieć, że są pierwszymi oficjalnymi ruchami transferowymi Skorży. Powiem szczerze dziwi mnie, że Cupiał tak zaufał Skorży zwłaszcza, że odpadnięcie w głównej mierze było winą Skorży(co sam po meczu z Levadią powiedział). Co do transferów Skorży to mówiło się, że od pewnego czasu to Skorża decyduje już głównie o transferach. Zatem Jopa, Kirma czy Alvareza można już przypisać Skorży. Szczególnie ten trzeci spisuje się na razie bardzo dobrze. Z 3 największych rozczarowań transferowych: Niedzielan, Łobodziński, Jirsak dwóch pierwszych można przypisać Skorży(bo do 3 jak wiemy Skorża słabo był przekonany). Myślę, że tylko dwa rozczarowania to całkiem niezły wynik Skorzy. Mam nadzieje, że dalej zostaną takie rzeczy jak: 1)Krótko terminowe kontrakty (Beto, Dudu,Matusiak, Singlar) I teraz mamy(Jopa, Alvareza). Kto się nie sprawdza odchodzi, kto się sprawdzi zostaje dalej. 2) Kontrakty motywacyjne Jedną rzecz którą można zauważyć u Skorży, celuje w zawodników z historią reprezentacyjną lub chociaż z historią w kadrach młodzieżowych. |
Cytat:
a.) po ktorym zostalo juz tylko reprezentacyjne nazwisko b.) lub takiego, ktory jest ostro przereklamowany, a do kadry trafi dlatego, ze Beenhakker mial kolejny odlot |
Skorża odwołał sparingowy mecz z Duklą BB motywując to zbyt małą liczbą zawodników będących aktualnie pod jego opieką.
Pawełek, Alvarez, Marcelo, Jop, Piotr B, Burliga, Sobolewski, Cantoro, Jirsak, Janik - to jest 10tka, która trenuje. Czyli rozumiem, że 4-5 gości z Młodej Ekstraklasy to nie może zagrać? To kiedy ci "młodzi" mają się ogrywać w towarzystwie starszych? Jak dla mnie kompletnie niezrozumiała decyzja treneiro. A potem będzie gadanie że drużyna wypadła z rytmu meczowego przez zgrupowania reprezentacji i takie bla bla bla. |
Chciał grać sparing bo mieli już wrócić Singlar i Boguski do treningu. Nie mogą więc wrócić więc zrobił jak zrobił
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Widzę że po zwolnieniu Bednarza teraz osoba trenera będzie wystawiona na krytykę na tym forum. Strach pomyśleć co tu się będzie działo jak stracimy pierwsze punkty w sezonie. |
Cytat:
|
Cytat:
Co z tego że jest mecz Młodej Ekstraklasy? Z wymienionych przeze mnie zawodników zagrają w nim Janik, Burliga i może Jirsak. A reszta? Dużo większą korzyścią dla zespołu byłoby moim zdaniem rozegranie meczu z poważną drużyną a nie kolejna młócka młodych w ME. Kulawik wpuściłby kilku juniorów starszych i co by się stało? A co do krytyki Skorży: akurat te przemyślenia są niezależne od tego czy zwolniono Bednarza, czy nie. A z drugiej strony jeżeli Skorża dostaje takie kompetencje to czy jest coś dziwnego w tym, że jego działalność będzie poddana jeszcze uważniejszej ocenie? |
Cytat:
A taki Janik dostałby w końcu okazję zagrać cały mecz u boku Sobola, Cantoro. Z poważnym przeciwnikiem, a nie w jakiejś tam wewnętrznej gierce na pół gwizdka... To samo Burliga. Im by to dużo dało. Dalej - Jop by się zgrywał z Marcelo, wiadomo jak to z kruchym Głowackim bywa. Jirsak by coś w końcu pobiegał jako lider drużyny - ileż on ma takich okazji w roku? Długo by wymieniać zalety... Pamiętajmy przecież, że nei ma już Pucharu Ligi (czy tam Ekstraklasy) - został Puchar Polski, ale tu każdy mecz jest o stawkę, ponadto Puchar ten jest dość prestiżowy - nie liczyłbym, że jakikolwiek junior powącha murawe w tych rozgrywkach. NIe zrozumiem tej decyzji. Zwłaszcza, ze sam Skorża mówił kiedyś o sparingach w celu podtrzymania rytmu meczowego... |
to które z tegorocznych transferów to już zupełnie autorskie pomysły Skorzy Avarez Kirm Jop?
|
Cytat:
|
Ja logikę widzę ;)
Ogrywać trzeba: - Janika i Burligę - bo trenują i jeżdżą wszędzie z pierwszą drużyną, tworzą jej kadrę. Czekaj niech gra sobie w ME póki co, jak będzie się wyróżniał do może za rok dołaczy do pierwszej drużyny... - Jopa/Jirsaka/Cantoro - bo to kluczowi zmiennicy, muszą byc w rytmie i zgrani choć z częścią chłopaków z podstawowego składu. generalnie chodzi mi o ogrywanie pierwszej drużyny (szerokiej kadry, a do niej wlicza się również Burliga i Janik). Młodzi z ME mają tylko uzupełnić braki po kadrowiczach. Z silnym sparingpartnerem wolę by zagrał Jop (bo on ew. zastąpi Głowę w meczu z Lechią) niż jakiś junior z ME. By potem nie było takich kwiatków jak w 80 minucie z Jagą ostatnio. |
Jednym z plusów rozwiązania ze Skorżą jako menagerem jest to, że wszyscy piłkarze będą "jego".
Teraz np. do koncepcji nie pasuje Jirsak. Pewnie się spakuje w zimie i nie będzie dalej marnował. Ci, których trener sprowadzi będą na pewno dostawali dużo szans. Tak jak Diaz, albo Jop, nawet kosztem straty bramki. I wkońcu będzie można mówić o konkurencji i o rotacji w składzie. Mam nadzieję, że w zimie przyjdzie 2, 3 piłkarzy, którzy powiększą pole manewru. Nawet darmowych, ale takich, którzy będą do tej koncepcji pasować. Bo na razie to jest bardzo mało alternatyw i cierpi na tym gra całego zespołu. |
Lato na tvn24 właśnie zwolnił Leo. Powiedział że w grę wchodzi Skorża jeśli chodzi o trenera kadry.
|
Na pewno nie niech idzie Smuda
|
Cytat:
rotacji i konkurencji w składzie że co?? co będzie?? :rotfl: :rotfl: |
Cytat:
Ja myślę, że teraz nawet na darmowych nas nie stać:) Lato niech łapy bierze precz od Skorży, bo po pierwsze w Polsce nikt nie jest lepszy, a po 2 na zagranicznego na razie nas nie stać. |
Cytat:
|
Po Levadii , znalazła się czesc fanów która żadała "głowy" Skorży.Teraz to karty rozdaje Skorża ,bo jak PZPN mu zaproponuje dużo wyższą pensję niż ma u Nas ,to kto wie. Sadze jednak ze skoro Cupiał zaufał Maćkowi to zostanie z nami
|
Skorża często powtarzał, że marzy o prowadzeniu reprezentacji i ona jest dla niego najważniejsza.
Któryś trener powiedział w wywiadzie dla C+ że większość z nich ma w kontrakcie klauzulę pozwalającą na zakończenie kontraktu bez konsekwencji w razie otrzymania propozycji pracy z reprezentacją. Ciekawe czy Maciek taką ma? Smuda powinien zostać trenerem reprezentacji. |
Czy Skorża da się posadzić na taką minę? Tu nawet nie chodzi o kasę, ale poziom naszej piłki i piłkarzy jest na mniej więcej takim poziomie, jaki pokazaliśmy.
A z drugiej strony do EURO będziemy grali tylko mecze towarzyskie, więc i groźba wywalenia mniejsza... ciężka sprawa... ale pewnie i tak posadę dostanie Majewski! :) |
Mam nadzieję, że wezmą Smudę albo Kaspra a Skorża będzie odnosił sukcesy z Wisłą
|
teraz funkcja trenera reprezentacji to niezła fucha, do ME żadnych poważnych wyzwań, żadnych możliwości nagłego zakończenia kontraktu :) A potem ME w Polsce i tu się może wszystko zdarzyć. Jeśli trener Maciej dostanie taką propozycję to co waszym zdaniem zrobi? A kontrakt z Wisłą niedługo się już kończy!
|
W tym tygodniu czytałem w "Metrze" o wyjeździe Skorży na staż do Liverpool'u. Było jakieś oficjalne info na ten temat ?
|
Jeśli Skorża zostanie Selekcjonerem to ja nie widzę Wisły w tym sezonie.... Prawda jest taka, że tylko on mając taki skład i takie możliwości finansowe a raczej ich brak może robić takie wyniki. Gdyby Skorża prowadził Lecha i miał te pieniądze i tych kopaczy do dyspozycji które ma ten pseudotrener murarz to Lech by lige w cuglach wygrywał jak nasza Wisła za Kasperczaka i można by było zapomnieć o mistrzostwie.
Jednym zdaniem - Wara od Skorży dziady PZPN-owskie ! |
Cytat:
Dziady w pzpn wiedza ze to jest ambitny trener ktorym nie beda mogli zdalnie kierowac i dla tego nie jest brany pod uwage. Skoro RN dala takie pole do popisu to znaczy ze mu ufaja i widza w Nim trenera ktory moze jeszcze wiele z Wisla osiagnac i w zimie mam nadzieje zaczna negocjowac ze Skorza w sprawie noweko kontraktu. |
„Myślami i sercem w Wiśle”
Cytat:
Źródło www.wisla.krakow.pl |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:23. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl