Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

olTSchool 09.03.2010 10:22

Co tu potwierdzać jak się wszystko zgadza.
:)

A takie miałem podpowiedzi gotowe, że udałoby się zrobic zagadkę nierozwiązywalną.
:foch:

Tiramisu 09.03.2010 19:43

Nie fosz się ;D. Mam słabość do zagadek spod znaku Union Jacka ;).

"Now this is not the end. It is not even the beginning of the end. But it is, perhaps, the end of the beginning" (Churchill) co oznacza, że będzie podpowiedź nr 2 ;). Oto ona:

http://i41.tinypic.com/i433ns.jpg

A to była podpowiedź nr 1:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tiramisu (Post 866548)
I dlaczego akurat dziś taka zagadka? ;)

ps. Wczoraj był Dzień Kobiet ;) Co Wam się kojarzy z Dniem Kobiet?
http://www.szasza.pl/wimarn/componen...80f94d148a.jpg

-----------------------
Oka. Prosto:
http://www.dialogo.pl/Newsletter/3_2007/clavel.jpg http://i44.tinypic.com/212ei38.jpg http://www.militaria.tm.pl/foto/3299.jpg

Cetnik 16.03.2010 18:22

António de Oliveira Salazar... niech ktoś zada kolejne pytanie jak chce. :)

WISŁAZWE 19.03.2010 21:03

Jako że chętnych brak to ja zadam:
Łatwe i szybkie kto to i z jakim miastem jest związany:
http://i43.tinypic.com/jzig0n.jpg

WISŁAZWE 24.03.2010 13:48

Podpowiedź I

http://i41.tinypic.com/33l2dc9.jpg

Podpowiedź II

http://www.digitalphoto.pl/foto_gale..._2003-0322.jpg

WISŁAZWE 25.03.2010 10:05

Podpowiedź III mam nadzieję że ostatnia:

Miasto posiada pewien drewniany obiekt, który jest najdłuższy w Europie.

funkykoval 25.03.2010 11:42

Sopot - Jan Jerzy Haffner (Jean Georg Haffner)- założyciel kąpieliska

pozdrawiam i oddaję miejsce na kolejną zagadkę.....

WISŁAZWE 25.03.2010 15:09

No jadymy dalej jak nie ma chętnych:

Co to za pan i parę słów o nim:
http://i42.tinypic.com/103fz3l.jpg

Ela 25.03.2010 16:02

Antoni Patek - zegarmistrz, założyciel firmy Patek.

___________

To coś na szybko i łatwego.
Kto to ?

http://img638.imageshack.us/img638/1876/555nj.jpg
.

WISŁAZWE 25.03.2010 16:09

Ela zadajesz :))

Sevi 25.03.2010 16:15

Jeremi Wiśniowiecki :)

Ela 25.03.2010 16:16

Podobno właśnie nie Jeremi.
Ale o niego mi chodziło :-)

Sevi, Twoja kolej.

Sevi 25.03.2010 16:20

podobno oststnie badania wykluczyły że to Jarema ;)

Niech będzie w klimacie:
http://i41.tinypic.com/se98r9.png
kto?

Ela 25.03.2010 16:24

Bohun :)

Przewodnicy oprowadzający wycieczki po Świętym Krzyżu są niezaznajomieni z ostatnimi badaniami ;)
___________

Co to za miejsce ?

http://img638.imageshack.us/img638/5428/222a.jpg
.
Wnętrze :

http://img517.imageshack.us/img517/8278/111je.jpg

Jeszcze raz charakterystyczne dachy :

http://img14.imageshack.us/img14/9509/222sw.jpg

Region kojarzony z :

http://img46.imageshack.us/img46/6920/333nb.jpg
.



wienek 26.03.2010 22:09

Hospicjum w Beaune, założone zostało przez Nicolasa Rolina i jego żonę w XV wieku.przeznaczonego wyłącznie dla najbiedniejszych biedaków burgundzkich. Dzisiaj Hospices de Beaune pieczołowicie odrestaurowane, pełnią funkcję nie tylko muzeum, ale również w pokaźnej części - domu opieki. Zatrudniając ponad 800 pracowników, zarządzają również swoim super nowoczesnym szpitalem na kilkaset łóżek i szkołą dla pielęgniarek. Co rocznie odbywają się tu słynne aukcje charytatywne wina na rzecz hospicjum. Samo hospicjum jest potężnym producentem jednych z najlepszych BURGUNDÓW w świecie.

zakładam, że udzieliłem wyczerpującej odpowiedzi ;)

moja zagadka

http://img405.imageshack.us/img405/4600/obrazek133.jpg

co to i gdzie ? od razu dodam, że w Polsce.

proszę nie czekać na ew. potwierdzenie, nie ma mnie do poniedziałku.

Ela 27.03.2010 07:16

Oczywiście, że odpowiedź wyczerpująca.
Tak myślałam, że podpowiedź związana z alkoholem będzie kluczowa ;)

A jak Wienek to oczywiście Podlasie.
Pałac Branickich w Choroszczy :-)

_____________

Również coś prostego.
Co tu się odbywa ? I gdzie ? :

http://img44.imageshack.us/img44/5766/111rp.jpg

__________

Podpowiedź :

http://img709.imageshack.us/img709/338/222zc.jpg

http://img52.imageshack.us/img52/850/333yv.jpg

WISŁAZWE 28.03.2010 17:25

Palio w Sienie,
odbywający się w mieście Siena słynny toskański festyn na cześć Matki Boskiej, który sięga swoją tradycją czasów średniowiecza.
Kulminacyjnym punktem tego święta, którym żyje całe miasto i przyciąga tysiące turystów z całego świata, jest otwarta dla widzów, niezwykle emocjonująca, choć trwająca jedynie trzy okrążenia wokół placu, gonitwa konna. Wyścig rozgrywany jest dwa razy do roku 2 lipca i 16 sierpnia o godzinie 19 na głównym placu Sieny Piazza del Campo.


Ostatnio obrazek symbolizuje za pewne jedną z dzielnic biorącą udział w wyścigach.Tak przynajmniej mi się wydaje. :)

WISŁAZWE 28.03.2010 19:53

Kto to jak zginał ( chodzi o postać na pierwszym planie) parę słów.
http://i41.tinypic.com/11rfwcx.png

WISŁAZWE 29.03.2010 20:54

PODPOWIEDŹ I

Na temat tego pana nakręcono film.

PODPOWIEDŹ II

http://i43.tinypic.com/2a98sab.jpg

Cetnik 29.03.2010 22:33

Edward Dembowski..zginął stojąc na czele procesji na Podgórze od kul austryjackich żołnierzy w 1846 roku.

WISŁAZWE 30.03.2010 15:07

Cetnik zgadza się, czekamy na zagadkę.

Cetnik 30.03.2010 18:00

Co to za Pan?.

http://i42.tinypic.com/k9gqwh.jpg

Bayern 31.03.2010 06:45

Juan Peron?

WISŁAZWE 01.04.2010 12:25

Poprawna odpowiedź czy nie :> bo stoimy.

Cetnik 01.04.2010 12:55

Nie poprawna odpowiedź wiec mała podpowiedź do zagadki..
http://i40.tinypic.com/vghiex.png

Krissu 01.04.2010 13:08

Ante Pavelić

Cetnik 01.04.2010 19:47

Oczywiście dobra odpowiedź. :-)

Krissu 01.04.2010 22:52

Typek o którego pytam podobno był berserkiem. Według niektórych miał problemy z ...współżyciem. (stąd jego ksywa)

Podbił pewne wyspiarskie królestwo. Kojarzony jest ze śmiercią świętego.

Kto?

Krissu 02.04.2010 10:43

Bez podpowiedzi ani rusz...

http://i39.tinypic.com/281qyqu.jpg

Krissu 02.04.2010 18:47

Jeszcze jedna?

http://i42.tinypic.com/2iucndz.jpg

Jak do jutra, powiedzmy do 12 nikt nie zgadnie to daje odpowiedź.

mmmagda84 02.04.2010 19:05

Michael York

WISŁAZWE 02.04.2010 19:53

Tak się zastanawiam co ten pan Michael York, ma wspólnego z tym całym Berserkiem :D bo powiem szczerze nie mogę znaleźć żadnego powiązania.

Jedynie to powiązanie nazwiska York z wizytami w tym mieście Wikingów.


Edit:

Harald I Pięknowłosy miał gwardię złożoną z berserków, ale tyle na razie + to że za jego panowania Wikingowie zdobyli York :>


EDIT 2 :

Jeszcze poszukam, więc jak co to nie wrzucaj na razie odpowiedzi :D, nie mogę sobie dać spokoju z tą zagadką.

Krissu 02.04.2010 21:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 879941)
Harald I Pięknowłosy miał gwardię złożoną z berserków, ale tyle na razie + to że za jego panowania Wikingowie zdobyli York :>

Bliziutko. Już słychać odgłosy wioseł uderzających o taflę wody.

Ale jeszcze nie to. Z tym Yorkiem vel Jorvikiem pomieszałeś :>

Krissu 04.04.2010 10:05

No... widzę, że nic z tego.
Rzeczywiście trudna zagadka.

York został zdobyty w roku 866, 6 lat przed wstąpieniem Haralda I na tron, przez Ivara bez kości.

Przydomek taki a nie inny bo mu nie stawał :-)

No to pozostaniemy w klimatach:

Jaka bitwa jest uważana za symboliczny koniec panowania wikingów w Anglii?


edit:
Jedziesz z zagadką

WISŁAZWE 04.04.2010 10:14

Bitwa pod Stamford Bridge


p.s co do tej zagadki to szukałem już wszędzie po przydomkach typu Impotent, Bezdzietny :D nie miałem pomysłu...




zagadka.
Co to za pan i parę słów o nim.
http://i41.tinypic.com/wjgva0.jpg

WISŁAZWE 05.04.2010 11:18

http://i41.tinypic.com/142brwj.jpg

WISŁAZWE 06.04.2010 19:37

Podpowiedź dotyczy miasta związanego z panem wyżej
http://i44.tinypic.com/2w7iesw.jpg

Cetnik 06.04.2010 23:10

Urodzony w Rostocku Gebhard Leberecht von Blücher..feldmarszałek pruski.. dowodził m.in armią pruską pod Waterloo czy tez Lipskiem w okresie wojen napoleońskich.

WISŁAZWE 07.04.2010 19:52

Powiem tak funkcja i zabór się zgadzają ale nie ten pan :)

PODPOWIEDŹ :

Związany jest z pewnym morskim miastem w którym jego koledzy wysadzili latarnię morską służącą jako punkt obserwacyjny.

Ela 08.04.2010 06:48

http://pl.wikipedia.org/wiki/August_..._von_Gneisenau

______________

Kto jest autorem ? :D

http://img204.imageshack.us/img204/1121/777lp.jpg
.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:45.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl