![]() |
Matura w miarę łatwa. Czemu tak sądzę ? Z próbnych 22 i 34% a tutaj najprawdopodobniej 56%:-p a tak się bałem że nie zdam:-)
|
Panowie, nie chce wam nic mówić, ale dla mnie (1-licealisty) ta matura była banalna.
Tak naprawde to nie wiedziałem co to jest współczynnik kierunkowy. I nie znalem wzoru na te x1,x2 w funkcji kwadratowej. Gdybym to wiedział, to wszystkie wyniki miałbym dobre. TYlko nie wiem czy by uznali mi 2 ostatnie zadania rozwiązywane "ręcznie" czyli po mojemu. Ale wyniki miałem dobre :D |
Podstawa wydaje mi się była dość prosta. Jedynie swojej głupocie, tj. prostym błędom zawdzięczam zapewne słabą ilość pkt. Do tego podobno nie można było mieć ołówka, tymczasem ja robiłem nim rysunki, czyli mogą mi tego nie zaliczyć. Bajka.
Rozszerzenie, jeżeli ktoś się przygotowywał, można było zrobić te 30%. Ja zacząłem jakieś 2 miesiące przed, zabrakło mi na pewno punktów. Mam żal do siebie i szkoły, która w ogóle olała maturzystów idących na rozszerzenie. |
No o ile na podstawach liczę na maxa, to rozszerzenie mówiąc delikatnie mi nie podeszło.. jakieś 40-50% pewno będzie i ze studiami w Krakowie chyba się muszę pożegnać.. :evil:
|
Podstawa zrobiona caluśka, nie wiem czy wszytko dobrze ale jak sprawdzaliśmy z kolegami to mieliśmy te same wyniki.
Rozszerzona pierwsze 6 zadań śmignełem za jednym zamachem - aż sam się zdziwiłem(ale potem się okazało że w dwóch zadaniach mam drobne błędy także pewnie więc pewnie mi urwią po punkcikach w obu). W pozostałych pięciu nie było tak dobrze, zrobiłem z nich tylko jedno a reszte rozdziubałem... Ogólnie rozszerzona nie była strasznie trudna, ale przynajmniej mi już zmęczenie dawało się we znaki. Cytat:
|
mysle ze minimum 40% bede mial i moze mi zalicza kilka pkt z zadan ktorych nie rozwiazałem calkowicie ale cos tam powalczyłem. Okazało sie ze nie bylo sie czego bac, chociaz moze inaczej, bac to sie jest czego ale jak oni dali polowe zadan na poziomie gimnazjum to...
4 lata w technikum w sumie zero nauki, tylko zawsze na koniec roku troche było sie przylozyc zeby ze szmat sie powyciagac i nie narzekam na ta mature. Uwazam ze juz nie wiem jakim trzeba byc glabem czy leniem smierdzacym zeby tych 30% nie uzyskac (bez urazy). Naprawde wystarczyli porozwiazywac kilka zadan zamknietych zeby sobie powtorzyc jak sie rozwiazuje logarytmy czy co to sa ciagi i na logike mozna było ta polowe zadan zrobic. Chociaz nie kozacze za bardzo bo jeszcze sie okaze ze sie na karcie odpowiedzi myknałem i wreszcie nie zdam hehe ale naprawde banalne to było a co do tych zadan co nie zrobilem to jesli ktos sie przylozyl i pouczyl matmy troche dluzej niz ja to spokojnie mogl te zadania zrobic bo jedyne co trzeba było to miec wczesniej tycznosc z podobnymi zadaniami i nauczyc sie schematow rozwiazan |
Powiedzcie mi jeśli w ostatnim zadaniu napisałem w odpowiedzi że wymiary basenu mają 8x30 i 12x20 to uznają taka odpowiedź???? Bo nie napisałem wymiarów tego większego basenu choć policzyłem to w zadaniu.
|
Cytat:
Aha i jeszcze była jedna wersja arkusza czy 2 ?? |
Cytat:
|
Postawa w granicach nieco ponad 80% procent, rozszerzony podejrzewam w granicach 40-60% co jak dla mnie jest dobrym wynikiem;)
|
Cytat:
tutaj jest odp., podane jest 48 tak jak kolega wyzej napisał |
Uważam że pisanie o banalnej maturze jest nie na miejscu. Może dla kogos była prosta ale to nie znaczy żeby w taki sposób szydzić pośrednio z innych. Matura była taka jaka miała być? Czego się spodziewaliście na podstawie? tu raczej nie ma materiału za wiele.
Jak dla mnie podstawa 80-90 rozszerzenie 60-70 a może jakiś cud. jestem mega zaskoczony rozszerzeniem. Nie z własnej winy zawaliłem rok i o ogólnie dalej jest masakra a pierwsze siedem zadań zrobiłem bez większego problemu (poza 3 ale dobrnąłem) Później lekkie schody ale dało rade;] Ogól |
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...inacyjnej.html
I BARDZO DOBRZE! Jestem przeciwnikiem matury z majcy, ale już się z tym pogodziłem. Pisze jednak bo denerwuje mnie kilka spraw typu: "matematyka obowiązkowa dlatego że bardzo przydaje się w życiu". Przyda się tym co piszą rozszerzony i od dziecka lubią matmę, a nie tym co " by uciągnąć jakoś na 30%"- tak jak ja. Jak słysze dyrektora Cke, że ludzie nie umieją wypełniac pitów, zakładac kont bankowych itd. to jest śmieszne. Bo tego mat. nie uczy. I tak czy siak dalej będzie to samo, niech wprowadzą PP na 3 lata. Ja ledwo na to 30% mam nadzieje uciągne, ale sam sie nauczyłem zastosowania "matmy" w życiu na poziomie wystarczającym, a wiele osób "ja to spokojnie zdałem na 100% czasem I raz słyszy o zastosowaniach internetu, ksiegowosci, e- bankowosci itd. sory że tak ostro, ale nie wytrzymałem, wybaczcie. To jest nie fair wobec zdajacych iinne przedmioty, którzy muszę się uczyć i skupić by zdać bardzo dobrze równie nie łatwe swoje egzaminy. |
Nie chce robić z siebie super kozaka no ale panowie bez przesady...
Dostać 30% podstawy z całą KSIĘGĄ wzorów to na prawdę nie trzeba się uczyć. Wystarczy być od czasu do czasu na lekcjach. Nie przesadzajmy znowu że się katuje uczniów. Wystarczy odpowiedzieć na 15 pytań w zamkniętym a każda odpowiedź jest praktycznie we wzorach. Równie dobrze można tak o Polskim mówić bo szczerze średnio mnie interesuję co naćpany gość miał na myśli:) |
Cytat:
|
Cytat:
powodzenia jutro na angolu ,duzo farta :) |
Jeszcze jedno mnie ciekawi, skoro nauczyciele itd, mówią ze matura jest banalna i że każdy powinien zdać, to po co w ogóle została wprowadzona? koszta takiej imprezy nie małe, a jeżeli ktoś nie zda to albo przez stres(każdy innaczej na niego wpływa), albo braknie mu paru punktów, bo 15 niby nie dużo, ale jak ktoś wogóle nie pojmuje majcy(bo czasem tak bywa,nawet jak próbuje) to nawet ze wzorami nie jest to łatwe. a polski- coś musi być na maturze, stary system był lepszy z przedm. dodatkowym
|
Strzała no tak ale idac takim tokiem myslenia to jakby dali trudna to znowu by bylo mowione "co te ..... robia" wiec i tak zle i tak nie dobrze. Moim zdaniem trzeba sie cieszyc ze naprawde umiejac jedynie podstawy mozna było zdac ;)
|
Wiadomo zdarzają się ludzie którzy kompletnie nie umieją majcy, tak ja dyslektycy piszą który przez "u"
Ja juttro niemiecki ustny, jak bd miał w miare fajny zestaw to powinno być dobrze, ale jak bd miał pecha to bd tragedia, bo jakoś tak sie stało, że sie nie uczyłem do matury z niemca za wiele, no nic trza sie bd pomodlić dziś na wieczór porządnie;p |
Cytat:
powodzenia!! |
Panowie, bo robie 3 zadanie z rozszerzonej i dochodzę do czegoś takiego:
"(1-x)(1+2x)" ma przyjmować dla jakiegoś x najwieksza wartość. Byłby mi to ktoś w stanie na privie wytłumaczyć? E: x należy do zbioru (0;1/2). Powodzenia Jutro :) |
No to powodzenia jutro i dobranoc:)
P.S. LanceTS, wymnóż to wszytko, doprowadź do postaci ax^2+bx+c i wylicz po prostu wierzchołek paraboli, a konkretnie "p" (p=-b/2a). Ja co prawda robiłem innym sposobem i nie chce mi się już teraz sprawdzać, ale widzę że współczynnik a będzie ujemny więc spokojnie z p wyliczsz maksymalną wartość dla x. Tak dla ciekawostki zadania optymalizacyjne, głównie polegają na wyliczeniu właśnie tych największych wartości. |
haha :D i już po angielskim :D
czy trudne? nie bardzo, jednak z własnej głupoty straciłem punkty na wypracowaniu, nie przeczytałem polecenia i jak zobaczyłem w tekście "200 słów" to pomyślałem że minimum 200słów :D i przesadziłemm ;p |
Rozszerzona, tak jak wczoraj o 14? Bo szczerze to nie wiem:D
|
Panowie odnośnie ustnego polskiego. Czy do szkoły trzeba dostarczać coś oprócz bibliografii? Na przykład plan prezentacji lub jej całość? Zapomniałem się dziś upewnić, a ustny mam już w poniedziałek. Bibliografia oczywiście dawno oddana.
|
Nie, nic innego im nie trzeba. Tylko dla siebie kartkę z cytatami przygotuj
|
co do polskiego i matmy, to tak: z polskiego jestem w miare zadowolony, fajnie by było jakby było powyżej 60%.
a matma poszła przyzwoicie, choć też nie jestem do końca zadowolony, bo myślałem nad ostatnim zadaniem przez jakies 20min i nie chciało mi wyjść, a to aż 5pkt.. ale myśle, że 80% będzie, więc nie ma co narzekać. a co do dzisiaj to angielski podstawa nie za trudny, szczególnie słuchanie i pisanie, natomiast z czytaniem trzeba było trochę pokombinować. ale ogólnie w końcu jestem zadowolony, myślę że powyżej 90% może być. teraz 14:00 rozszerzony.. powodzenia wszystkim którzy też będą walczyć. |
tegie glowy z Was :P Ja z angola slabo, malo wiele umialem ;/ Coz trzeba liczyc ze wystrzelalo sie te kilkanascie pkt
|
Cytat:
|
Niestety też z Anglika jestem średni albo jak kto woli przeciętny.
Jakby nie trzeci listetning to by było nieźle no ale 1/5 poprawnie to już masakra. Kompletnie nie mogłem tego ogarnąć. Reszta w miarę OK i 70% będzie czyli bez szału;] |
Cytat:
|
Rozjebunda ?
|
niemiecki ustny niby tylko 9/18, ale weźmy pod uwagę ze sie uczyłem 2 dni:D
Obrazek beznadziejny dziadek wózek inwalidzki z babcia. Myślałem, ze mi głowa pęknie jak wyszedłem z sali, a susze miałem jak po największym kacu:-p Dobrze że mam spokój do wtorku na pisemny z niemca. |
Cytat:
|
Ten angielski dziś rozszerzony to była w straszna masakra - o ile gramatyka i pisanie lajt, to czytanie i słuchanie - porażka..
|
Cytat:
nie wiecie czy byla jedna wersja czy kilka jak na majcy ? bo spisalem odp i wyszklo mi ze mam z zamknietych 25 xD a taki fart ze chvj boli ,system Abba :) A,A,B,B,A itp a te listy i ta wypowiedz to masakra ,taki jan odszedl ze szok powodzenia na ustnych |
Cytat:
U nas ludzie twierdzą, że na rozszerzonym czytanie i transformacja tych zdań - masakra, ale słuchania bywały naprawdę trudniejsze, więc na to jedno nie ma co narzekać i u nas przynajmniej nie narzekali. |
Ja już w pewnym momencie sie nie mogłem skupić na tym słuchaniu, nie wiem co to teraz będzie. Wogóle to niezaznaczyłem kółeczkiem wypracowania i chj wie czy mi je sprawdzą.
|
Ej jeśli ktoś z was zdawał np. matematyke na poziomie rozszezonym liczy się to jako dodatkowy przedmiot? Czy musi jeszcze oprócz tego zdawać coś jeszcze?
|
Na maturze musisz zdać polski podstawę, majce podstawę, i język obcy podstawę (w 99,9% przypadków), wszystko inne jest jako dodatkowe "nie wpływające na wynik matury". A angielski rozszerzenie średnio, spodziewałem się prostszych zadań z gramatyki, ale myślę że z 80% będzie. Co do podstawy to chyba wystarczy że powiem że wyszedłem po 45 minutach.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:02. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl