Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

4fan_player 05.11.2010 06:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez simone (Post 1004225)
Nowa budowa najprawdopodobniej się nam szykuje na Śląsku, w Tychach. Na wizkach to nawet spoko wygąda.

Zbudują stadion za 100 mln zł, na 20 tysięcy miejsc
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1...cy_miejsc.html
http://bi.gazeta.pl/im/2/8606/z86068...-GKS-Tychy.jpg

Nie wiem po co im taki stadion jak ich po 500 osób na mecze chodzi.

Syn Kangura z 1984 05.11.2010 06:26

Jak wszyscy to wszyscy :P Zaraz jakiś KS Krzoki Wieś wybuduje obiekt na 30 tyś :) A Izolator Boguchwała to już na pewno będzie chciało nową arenę...

Ofsajd 05.11.2010 18:33

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/new...ego,nId,306075

nasz dźwig jakie miał parametry?

Uran235 08.11.2010 15:30

Dzisiaj rano Widzew zaprezentował wizualizację nowego stadionu.
http://www.mmlodz.pl/11385/2010/11/8...ctChanged=true

Q13SON 08.11.2010 15:38

http://ekstraklasa.wp.pl/gid,1282923...iazdjecie.html
http://stadiony.net/w_budowie/pol/stadion_arki_gdynia

Od wiosny w Gdyni na nowym stadionie.

philips kr 08.11.2010 15:40

Zacnie prezentuje się koncepcja Widzewa,wizualnie wyglada to na troche ponad 33 tys.
Ara postawiła typowy blaszany kurnik bez rewelacji,choc z drugiej strony stoi obok boisko do rugby plus hala ,ciekawe kiedy u nas w koncu ruszy budowa hali dla koszykarek.

medyk 08.11.2010 20:20

a jak w łodzi wyglada ogólnie sytułacje nie wierze że ŁKS sie nie bedzie burzył że tez chce stadion, planuje tam miasto tez im budowac?

Q13SON 08.11.2010 22:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 1007685)
a jak w łodzi wyglada ogólnie sytułacje nie wierze że ŁKS sie nie bedzie burzył że tez chce stadion, planuje tam miasto tez im budowac?

"Oprócz szukania sponsorów oba kluby od dłuższego czasu starają się również o nowe stadiony. Budowę obiektu przy al. Unii, gdzie swoje mecze rozgrywa ŁKS, ma sfinansować miasto, które na trzech treningowych boiskach piłkarskich klubu wybudowało niedawno halę widowiskowo-sportową Atlas Arena. Obiekt dla ŁKS ma pomieścić ok. 15-20 tys. widzów. "

za wp.pl

7 kotów 08.11.2010 22:54

Stadion Widzewa oczywiscie kompletnie nie pasujacy do otoczenia. Wizualizacja nocna wiec sie wszystkim podoba.

Karherop 09.11.2010 00:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 1007685)
a jak w łodzi wyglada ogólnie sytułacje nie wierze że ŁKS sie nie bedzie burzył że tez chce stadion, planuje tam miasto tez im budowac?

kolega troche niedoinformowany , ale to ŁKS jest bliżej nowego stadionu :

Cytat:

władze Łodzi podpisały umowę z warszawską firmą na opracowanie programu użytkowego nowego obiektu miejskiego, który powstanie na terenie przy al. Unii - poinformowała "Gazeta Wyborcza".

- To pierwszy krok na drodze do budowy nowoczesnego stadionu, który będzie wizytówką miasta, a przy okazji będzie spełniał wymogi PZPN - cieszy się Łukasz Magin, wiceprezydent Łodzi.

W budżecie miasta na przebudowę stadionu przy al. Unii przeznaczono 150 mln złotych. Stadion, którego maksymalna pojemność wyniesie 22 tysiące miejsc, ma być ukończony w lecie 2012 roku. Najprawdopodobniej wykonawcą robót będzie niemiecka firma Bremher AG.
Widzew zaś wygląda na bardziej potrzebującego , łaknącego nowego stadionu . Widać komu władze są bardziej przychylne .

Oldpara 09.11.2010 00:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Q13SON (Post 1007499)
Od wiosny w Gdyni na nowym stadionie.

Całe szczęście. Sztuczna trawa śmierdzi, i ciężko tam coś ugrać przyjezdnym, więc to dobra informacja :)

destro 09.11.2010 00:19

niestety my ze śledziami na wyjeździe zagramy w tej rundzie

Oldpara 09.11.2010 00:26

Rzeczywiście :/ Kolejka jest przesunięta. Co za pech :(

Uran235 09.11.2010 00:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 1007798)
Stadion Widzewa oczywiscie kompletnie nie pasujacy do otoczenia. Wizualizacja nocna wiec sie wszystkim podoba.

Szczerze, nie wiem, co Ty byś chciał tam pasującego do otoczenia postawić. Tam się nie da postawić czegoś pasującego do otoczenia, chyba, że planujesz wyburzyć kwartał PRL-owskich bloków, który stoi jakieś 50 metrów od dzisiejszej trybuny krytej. To od zachodu. Od północy tuż za stadionem jest linia kolejowa. Od wscjodu boisko treningowe i trochę niezagospodarowanej zieleni. Od południa Aleja Piłsudskiego, jedna z arterii miasta. To jest jeden z głównych problemówWidzewa, tam nie ma miejsca żeby upchnąć stadion. Jak znam życie nawet jak zaczną budowę, to mieszkańcy bloków oprotestują decyzję i zablokują budowę.

Co do obydwu stadionów, to oczywiście politykierzy chcą użyć ich jako kart przetargowych w najbliższych wyborach. Ale oba kluby naciskają, żeby na najbliższej (dzisiejszej) sesji rady miasta przepchnąć wiążące decyzje. ŁKS niby ma już stadion w planach budżetowych miasta, ale mało się w tej sprawie dzieje. Natomiast Widzew chce terenów pod stadion na własność, a miasto szuka wszelkich możliwych wykrętów. Widzew póki co stadion budować ma za własną kasę, a miasto ma tylko przebudowac okoliczną infrastrukturę, dołożyć kładk nad Aleją piłsudskiego, przebudować uliczki tak, żeby był lepszy dojazd. Ale jak szybko to nie przejdzie, to Widzew ma inny plan. Za stadion zapłaci miasto, bo Widzew będzie lobbował swoich kandydatów do rady miasta i w ten sposób będzie chciał załatwić sprawę budowy.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 1007856)
Rzeczywiście :/ Kolejka jest przesunięta. Co za pech :(

Moim zdaniem to dobrze. Lepiej grać w grudniu ostatni mecz na sztucznej niż ewentualnie męczyć się z nagłym atakiem zimy i taplać się w lepkiej brei.

7 kotów 09.11.2010 01:04

Zaufaj mi, doskonale wiem jak wyglada sasiedztwo stadionu.
Miejsca jest duzo, i mozna zaproponowac cos fajnego. Bloki z lat 60 to nie jest przeszkoda.
Pamietam kilka swietnych dyplomow z lodzkiej architektury gdzie tematem byl stadion RTS.

Ten stadion tam nie pasuje.
Jest pewnie i ladny, ale tam nie pasuje.

Uran235 09.11.2010 01:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 1007861)
Zaufaj mi, doskonale wiem jak wyglada sasiedztwo stadionu.
Miejsca jest duzo, i mozna zaproponowac cos fajnego. Bloki z lat 60 to nie jest przeszkoda.
Pamietam kilka swietnych dyplomow z lodzkiej architektury gdzie tematem byl stadion RTS.

Ten stadion tam nie pasuje.
Jest pewnie i ladny, ale tam nie pasuje.

Moim zdaniem miejsca wcale nie jest duzo, właściwie odpada wsystko co miałoby mieć jakieś odciągi, ale ekspertem architektonicznym nie jestem, więc się wykłócał nie będę.

Natomiast co do tego, że taki stadion tam nie pasuje- zgoda.
Co do tego, że były inne fajne projekty- też.

Ale ja tam naprawdę nie widzę możliwości wpasowania czegokolwiek rozsądnego. Też jest kwestia, kiedy okolice stadionu widziałeś po raz ostatni. Jak dla mnie tam wszystko wygląda dalej dokładnie tak, jak kiedy byłem mały. Wyjęte rodem z szarzyzny PRL-u, zresztą jak większość Łodzi niestety (powiem więcej, te miejsca, które miały klimat burzy się, a w ich miejsce powstają postmodernistyczne potworki handlowe, albo zostaje pusty plac- ale to inny temat). Idąc na stadion od strony miasta (centrum) mija się szpaler zaniedbanych zapyziałych sklepików w brudnych betonowych "bunkrach". Na północny zachód rozciąga sie klaustrofobiczne blokowisko pełne nieprzejezdnych uliczek. A Aleja Piłsudskiego w tym fragmencie wygląda jak szosa pośrodku niczego. Żeby wpisać się w ten klimat trza by walnąć coś na miarę Jacksonowego Minas Morgul, tyle że z betonową elewacją.

jaszczur90 18.11.2010 18:26

Zdjęcia ze stadionu Lecha Poznań:

Tak wygląda strefa kibica pod trybuną

http://img811.imageshack.us/img811/9226/dscf0274x.jpg

Strefa gastronomiczna

http://img508.imageshack.us/img508/4628/cattering2.jpg

http://img221.imageshack.us/img221/2588/cattering1.jpg



PS. To ja już 100 razy wole nasze trybuny gdzie jest cieplutko, schludnie i ładnie a nie brutalizm jeszcze pod trybunami jak w Poznaniu :D

studio2 18.11.2010 18:44

Bo u nas wpadli na genialny pomysl....Jak ktos chce tam postawic swoj 'box' z artykulami to musi sam go sobie wybudowac i zagospodarowac. Glupota Ryzynskiego z Rajewskim nie zna granic:)

TSW Fanatyk 18.11.2010 18:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez studio2 (Post 1013256)
Bo u nas wpadli na genialny pomysl....Jak ktos chce tam postawic swoj 'box' z artykulami to musi sam go sobie wybudowac i zagospodarowac. Glupota Ryzynskiego z Rajewskim nie zna granic:)

heh te "wasze" granice zostały już dawno przekroczone przez "naszych" ludzi z "góry"...

Młyniu_Miechów 19.11.2010 09:55

JKM składa wniosek do prokuratory w sprawie stadionu Legii.
http://www.youtube.com/watch?v=P5xg22knekM&feature=sub

emj10 19.11.2010 10:10

A czemu nikt o tym nie mówi w Krakowie, Białymstoku, albo innym mieście? Wszyscy tylko w kółko o stadionie Legii.

7 kotów 19.11.2010 11:30

To przez kompleksy.

emj10 19.11.2010 12:11

Sądzę, że jednak Walter jest wdzięczniejszym obiektem do ataku niż Cupiał, czy Filipiak.

Gwiaździsty 19.11.2010 18:00

To stoisko gastronomiczne na stadionie w POZnaniu* rewelacja :) . Europa (na którą tak lubią sie powoływać poznaniaczki) pełną gębą ! I to z gębą pełną tych bułek wraz z tym czyms z tego wiaderka) ! A i otoczenie piękne. Tyle było w mediach zachwytów nad tym obiektem, jak widać niezasłużonych.

ciacho 19.11.2010 18:07

Czy w Wa-wie faktycznie grunt, na którym stoi stadion jest własności ITI? Jeśli tak to dlaczego, z tego co kojarzę, u nas było tak, że Wisła musiała przekazać grunty miastu, aby mogło ono wybudować stadion, bo tylko wtedy jest to zgodne z prawem (nie można budować za publiczne pieniądze na prywatnym gruncie).

emj10 19.11.2010 18:17

ITI nic na Ł3 nie posiada. Jedynie dzierżawi stadion i inne włości do końca roku 2028 płacąc przy tym stałą opłatę 3,7 mln zł rocznie.
Właśnie jestem ciekawy jak wyglądają koszty dzierżawy stadionów Amiki, Wisły, Cracovii i innych. Zna ktoś faktyczne wartości?

Mam nadzieję, że ktoś odpisze. Lecę na mecz bo szykują się przedwyborcze korki.

iiYama 29.11.2010 08:52

Wejście na trybunę czwartą tuż przed meczem Lech Poznań - Red Bull Salzburg

http://www.dailymotion.pl/video/xf1x...gzaminuy_sport

buczo1985 29.11.2010 12:09

To już nawet nie jest śmieszne. Ludzie odpowiedzialni za stadion powinni coś z tym szybko zrobić. Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo.
A w kontekście Euro, ciekaw jestem co by było gdyby taki filmik zobaczył Platini albo inni wysoki rangą delegat.

studio2 30.11.2010 18:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1019481)
Ludzie odpowiedzialni za stadion powinni coś z tym szybko zrobić. Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo.

Zanim znów komuś się główka zagotuje i będzie czychał na sensacje to niech spojrzy jakiego to meczu dotyczyło, kiedy on się odbył i co było po nim.

Pan Jotka 02.12.2010 16:47

No to zbudują stadiony w Katarze i Rosji :P


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:59.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl