![]() |
Cytat:
|
Widac jak na dłoni że tylko H.Kasperczak, F.Smuda i M.Skorża się liczyli w przeciągu tych lat.
(Liczka wg mnie pojechał na rozpędzie po Kasperczaku) Także nie ma sensu zmieniać trenera, Ci trenerzy są na podobnym poziomie. Raczej trzeba sie skupić na pozostałych ogniwach jak scuating, transfery, trenerzy asystenci (czyt. bramkarzy). i całą otoczkę. |
I oby tak myśłał Cupiał
|
nie wiem dlaczego co nie którzy aż tak nie lubią Skorży. Pewnie jak zdobywał pierwsze czy drugie mistrzostwo siedzieli cicho. A teraz to tylko Skorża bee.
To jest sport jeden wygrywa drugi przegrywa. Co nie którzy dalej żyją porażka. Skorża napewno wyciągnie wnioski z tej porażki. A czy zostanie to my już na to wplywu nie mamy. Nie chce widzieć w naszym klubie Smude czy Lenczyka. Mieli swoje szanse. Jeśli sie nie myle po dwa razy trenowali nas zespól i styknie. AgresywnyChomik napisał(a) tak nie rozumiem jak do trenera ktory mogl potencjalnie najwiecej zarobic w historii tego klubu (a droge mial do tego NAJLATWIEJSZA) macie dosc lagodna reke mowiac "dajcie mu KOLEJNA szanse". może ta droga była latwa. Tylko jeśli wierzysz ze dalibysmy sobie radę obencym skladem z Olympiakosem czy Partizanem to sie mylisz. Mielismy dojsc do 4 rundy...a tam jak bysmy awansowali bylo by dobrze...a jesli nie to coz zyje sie dalej. Mecz z Levadia pokazal gdzie jest nasz futbol. Nie tylko my zaliczylismy wpadki. Taki jest sport. A taka jest prawda ze nikomu nigdy sie nie dogodzi. Jedni byli za Petrescu. Teraz co mowia ze byl dobry...to pewnie kiedys na niego psioczyli ze sadzal na lawce Mauro Cantoro. A tak naprawde od czasu Petrescu Mauro gral piach. Ja tylko pamietam jeden dorby mecz Mauro z Vitoria Guimares...jak on tam walczyl, jedyny biegal caly czas. Mamy dobrego trenera...dajmy mu szanse zrehabilitwoac sie. Ale pewnie najlepiej sie pozbyc go...i rozpaczac karuzele trenerska. Nie ma trenerow ktorzy nie przegrywaja. Nawet najlepsi zaliczja wpadki. Ale dla co niektorych to jest chyba koniec swiata. |
Ludzie... czy niektórzy z was nie rozumieją, że Skorża mimo porażek jake poniósł to skarb dla naszego klubu?
To trener młody, który z roku na rok będzie coraz lepszy. To trener kompetenty i dokształcający się, zdobywający w Wiśle doświadczenie, które w najbliższej przyszłości będzie procentować. To trener wykształcony i potrafiący się wypowiadać oraz zachowywać wobec dziennikarzy i kibiców przez co pozytywnie wpływa na wizerunek klubu. To trener lojalny wobec swojego pracodawcy i kibiców. To trener z klasą, niebojący się poniesienia odpowiedzialności za swoją pracę. To trener z wynikami jakimi nie mógł poszczycić się w Polsce nikt w tym wieku. To trener, który wyciągnął nas z ogromnego dołka wywołanego beznadziejną polityką sportowo-finansową naszego klubu. To trener, który z zespołu piłkarzy przeciętnych stworzył zespół mistrzowski. A co za tym wszystkim idzie to najlpeszy trener jakiego obecnie możemy mieć. Poszukiwanie godnego następcy może trwać długie miesiące albo i lata i skutkować fatalnymi wynikami i stratami finansowymi. Manchester United zaufał Fergusonowi ponad 20 lat temu i teraz ma tego efekty. A początki sir Alex miał dużo gorsze niż trener Skorża. Mimo to zaufano mu i w pewnym sensie zainwestowano w niego. Tak samo my powinniśmy zainwestować w Skorże i "wychować" sobie znakomitego trenera. Moim zdaniem to najlepsza droga jaką możemy obrać odnośnie doboru szkoleniowca. Karuzela trenerska to jedna z przyczyn zachamowania rozwoju Wisły w ostatnich latach. Nie powielajmy starych błędów i nie kierujmy się emocjami w decyzjach kluczowych dla przyszłości klubu. Patrzmy na suche fakty, a te przemawiają za pozostaniem Macieja Skorży na stanowisku. |
Co by nie napisali, co by nie powiedział Petrescu, nigdy zdania o nim nie zmienię. To trener defensywny, nienawidze oglądać takich meczów - nuda, nuda, nudaaaaaa. Jedyny mecz jaki utkwił mi w pamięci za kadencji Dana, który był widowiskowy i ofensywny w wykonaniu wiślaków to mecz z Lechem w Poznaniu zakończony wynikiem 3:3 ( gol w ostatniej minucie Wiślaków ) Zagrali wtedy dobry mecz, ale co z tego jeśli stracili aż 3 bramy. Petrescu preferuje inny styl niż Skorża i bardzo się z tego cieszę. Co on się nie nachwali, że zdobył mistrza w Rumunii z małą Unireą. I co z tego ?! W życiu by tego majstra nie zdobył, gdyby nie fakt, że ówczesny mistrz Cluj grał w LM i liga zeszła na dalszy plan, Steaua, która wtedy zajęła 2 miejsce też grała w LM i tak samo bardziej zaangażowali się w tamte mecze,więc gdyby nie to to mistrza by nie mieli, lecz w pierwszej 4 by się znaleźli, więc nie nazwał bym tego wielkim sukcesem. Przez ostatnie 2 lata siedział jak mysz pod miotłą, teraz mistrza zdobył to wielki trener się znalazł i będzie nam wmawiał co on by z tą Wisła nie zdobył ;s DLATEGO CIESZMY SIĘ, ŻĘ MAMY MAĆKA SKORŻĘ PRZYNAJMNIEJ DO JUTRA - NAJLEPSZEGO TRENERA W POLSCE
|
pojawił się tu temat Lenczyka
ten pan nie przyjdzie jak sam mówił L. do BC: mógłby przyjść ale najpierw zrobiłby czystkę i wszystkich powypieprzał, a na to BC się nie zgodzi... |
Cytat:
Jedyne o co mam pretensje do Skorży to fakt, że w ogóle nie daje szans młodym. Osobiście już mi się rzygać chce jak widze kolejne wejście z ławki Łobodzińskiego i liczenie na cud. Skoro mamy tylu młodych (rzekomo zdolnych) grajków, to dlaczego trener nie daje im w ogóle szans ? Powiedzcie co ma powiedzieć taki Mączyński, który jak miał okazję do odejścia to nie wolno, grać w ogóle nie gra. Podobnie Cebanu, który wg mnie już dawno powinien dostać szansę. Nie podoba mi się to u Skorży, młodzi się marnują a grają artyści pokroju Pawełka i niewidomego Ćwielonga. |
powiedz mi kiedy u nas wprowadzano mlodych?
ostatnie czasy rzadko...jedynie tych co kupowali dawali im szanse...ale oni szybka ja psuli przyklad Kwiek Golos Kowalczyk. U nas sie boja na mlodych postawic. Ja uwazam ze nie mamy zbyt zdolnych mlodych...ale to jest moja opinia. |
Cytat:
SKORŻA ZOSTAJE W KRAKOWIE!!! jakoś nie wyobrażam sobie innego trenera Wisły, a tym bardziej Smudy. dla mnie dziwnym byłoby gdyby trenerem ukochanej drużyny był człowiek za którym nie przepadam :-/ |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
nie wiem o co w ogóle ta dyskusja? być lub nie Skorży w Wiśle to najmniej istotna kwestia
istotnym jest, że nasz klub jest budowany (?) od dupy strony, wszystkim rządzi przypadek i prowizorka Liga Mistrzów? że niby ją przegraliśmy i straciliśmy życiową szansę? jak pomyślę, że chcieliśmy ją wywalczyć z kopaczami pokroju Ćwielonga to nie wiem, śmiać się czy płakać? na ławce rezerwowych w meczu o awans nie było napastnika... już nie wspomnę o 250 testowanych wynalazkach bramkarzopodobnych, co gorsza jak znam życie to w zimie czekają nas kolejne zaciągi do testowania i tak w kółko do zajebania, od trenera do trenera, a tak naprawdę nie zmienia się w tym klubie nic a zapomniałem, stadion będzie, tylko tutaj jakby zasługi klubu ciężko się doszukać |
Cytat:
|
Nie obrazcie sie, ale nie lizcie du*y pilkarzom i trenerowi, ktory zblaznil Wisle, bo nie spodziewal sie , ze Levadia bedzie "taka dobra" i nie przygotowal zespolu do walki... bo liczyl, ze grajac na 60% awansuje. Ci ludzie biora za bieganie 50tys pln/msc. Olali swoje zas*ane obowiazki. Gdyby ktokolwiek z was narazil swoja firme na blaha strate chocby 20.000 euro to wylecialby na bruk. Oni was olali, a wy spiewacie "nic sie nie stalo..."(???). Ok, klepcie ich dalej po plecach! Najwieksza kompromitacja w historii Wisly, moze czesci z was nie jest to znany motyw, ale nawet spadek do 2ligi nie byl takim szmaciarstwem, bo wowczas oczyszczona ze skorumpowanych smieci Wisla walczyla mlodym skladem. Obecne gwiazdy od tamtych chlopakow moglyby sie uczyc co to znaczy miec JAJA.
Nie wiem skad w was sie bierze ten caly abstrakcyjny romantyzm i tesknota za Skorza, ale w sporcie miejsca na sentymenty nie ma, tym bardziej wtedy kiedy widac, ze druzyna gra piach. Szacunek za 2 tytuly, ale za takie blamaze, tak leszczarskie bledy, placi sie glowa. |
poprostu nasz klub nie jest profesjonalnie zarzadzany.
Cupial otacza sie ludzmi ktorzy nie znaja sie na futbolu i dzialania klubow pilkarskich. Jak pamietam jak mial za doradce pana Kapke to do dzis mnie skreca...te jego pomysly... Jesli Cupial chce wielkiej pilki musi stworzyc profesjonalna ekipe zajmujaca sie klubem. Zaczynajac od ludzi rzadzacych finansami, zajmujacych sie marketingiem, po przez sztab szkoleniowy, dyrektora sportowego, scoutow. To jest podstawa. |
Cytat:
Skorża zostanie, o to moim zdaniem można być spokojnym, no chyba że Cupiał każe mu wymienić sobie sztab i pozbyć się kilku, zdaniem Bogusia i chyba nie tylko, winnych, a Maciek weźmie sobie do serca powiedzenie z popularnej powieści Dumas-a. Wtedy Boguś się wkur@!#!#!##$ i wywali Skorże na zbity pysk. |
Cytat:
|
Cytat:
ja tam Dana darzę szacunkiem... pamiętam jak dziś mecz z Lechem (3:3) w Poznaniu, kiedy to Lechici strzelali bramki życia, a Wisła nadal dążyla do wyrownania. wydawalo się że nic nie jest w stanie ich zlamać...masakrowali wtedy Lecha, i tylko tym cudownym golom i słabej skuteczności Brożka Lech zawdzięczał dobry wynik...takiego zęba w Wiśle Skorży widzialem w sezonie z Kosą ( właściwie rundzie) ale nie wiadomo czy to zasluga Skorży czy Kosy oraz w tym sezonie w meczu z Lechią. Może podciągnłabym do tego Beitar i Barce, choć z Barcą to piłkarze grali "motywacją silnego przeciwnika". podobnym meczem do tego z Lechem był mecz z Legią w Warszawie (1:2) gdzie Wisła nie dala szans Warszawiakom, niby w meczu bez stawki. śmieszą mnie również teksty że Dan nie musi grać w el. Ligi Mistrzów...ale przecież na taki stan rzeczy trzeba sobie zasłużyć...zdobyć Mistrzostwo Polski a Mistrzostwo Rumunii to jest jednak lekka różnica...popatrzcie tylko na budżet rumuńskich drużyn. Brakuje mi gdzieś tego zacięcia w obecniej Wiśle, w poszczególnych meczach o stawke...wyjątkiem jest Beitar. a poza tym: Legia - Wisła 1:1 (PE) Wisła - Mloda Legia 0:1 (PE) Wisła - Legia po karnych przegrana (PP) Wisła - Legia 1:2 (Superpuchar) Wisła - Tottenham 1:1 Wisła - Lech 0:1 (PP) Lech - Wisła 2:1(PP) Wisła - Levadia 1:1 Levadia - Wisła 0:1 Wisła - Lech po karnych przegrana (Superpuchar) wszystkie te mecze łaczy fakt że były one decydujące...i niestety przegrane...Skroża jest bardzo dobrym trenerem, ale w poszczególnych ważnych meczach zawodzi, oczywiście nie licząc Ligi Polskiej, choć i tu porażki w Warszawie z Legią czy porażki z Lechem nie wpływają zbyt dobrze na jago obraz. Choć nie wiem czy w obecnej sytuacji zdydowalbym się na zmiane szkoleniowca...bo nie widzę lepszego. Smuda jest gorszym trenerem. Może Lenczyk...ale czy bylby autorytetem u naszych Gwiazdeczek? |
Cytat:
|
Cytat:
Być może już jutro zapadnie decyzja. Wierzę że Skorża nadal będzie trenerem Wisły. Jeśli nie, to będzie krok wstecz i postrzelenie się w kolano przez BC. |
Cytat:
|
Nie zrobi, bo nie ma kim zastapic tych gwiazdek...no chyba ze juniorami
|
Cytat:
Badz powazny w tym co piszesz. |
Cytat:
chodzi o to że w prestiżowych meczach jak z Legią czy z Lechem Wisła Skorży zawsze daje dup*. Nie licząc niektórych meczów u siebie i to ledwo co wymęczonych po 1:0...bo wygrac z Wodzislawiem czy Pistem to troche inaczej niż pokonac drużynę o podobnych umiejętnościach... nie wiem jak Ciebie, ale mnie te porażki bolą...i to bardzo. fakt że późniejsze Mistrzostwo to w pewnien sposób rekompensuje, ale jakiś niedosyt pozostaje. |
Cytat:
Co będzie to będzie. Jednak nadal uważam że zwolnienie trenera to najgorszy z możliwych wyborów. @ Agresywny- faktycznie, nie zrozumieliśmy się. Nie mniej nie wróżę Unirei świetlanej przyszłości. |
Cytat:
Stary ja o chlebie Ty o niebie ehhh. |
Hmm.. Ok z Legią 2x po 1:0 wygrywaliśmy, ale z Lechem jesienią 2007 roku było 4:2, a Wiślacy zagrali istny koncert, do tego zbłaźniony Dolha. Piękne wspomnienia.
Takie porażki bolą, ale generalnie ból sprawia każda przegrana ukochanej Wisełki. Czy to z Legią, czy z Piastem. Z kimkolwiek - ból jest podobny. Za każde zwycięstwo punktów jest tyle samo, a przecież wszystkiego wygrać się nie da. Ps. z Lechem w Poznaniu to ostatnio dość dawno przegraliśmy - mowa o meczach ligowych. Ostatnie mecze to albo remisy albo zwycięstwa. Gorsze, że u nas udało im się rozbić Wisłę 4:1. Czuję, że jutro będzie dobry dzień - dostanę się na studia i Skorża zostanie. Wylecą Bednarz i Wilczek, a wszyscy głośno odetchniemy. :) |
Robert Blonski w Sportowej Niedzieli powiedzial, ze Skorza zaproponowal rozwiazanie kontraktu za porozumieniem stron.A Szczeplek stwierdzil, ze Bednarz to najlepszy dyrektor sportowy w Polsce i ja sie z nim zgadzam.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:32. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl