![]() |
No i po tej wstawce jakoś sceptycy ucichli. Projekt jest całkiem, całkiem. Oby tylko wybudowali to w jakimś sensownym czasie. Miejmy nadzieję, że powtórki ze stadionu już nie będzie.
|
to jest naprawde dobry projekt...architektura na poziomie...
|
Elegancko. Bardzo ładna wizualizacja. Oby powstała ta hala jak najszybciej. :-)
|
Na wizkach jest znośne... w praktyce będzie się komponowało z "nową halą", Biedronką, Lewiatanem itp. Były znacznie lepsze projekty. Swoją drogą ciekawe, że dwa "duże" przetargi organizowane przez ZIS wygrywa to samo studio. Nie wierzę w przypadki.
|
Qrcze, jedno mam ale, na podstawie tych wizualizacji.
Jaki będzie komfort oglądania meczu na tej hali? Jaka będzie odległość trybun od boiska? Na wizualizacjach ( nawiasem mówiąc dziwne że EL do prezentacji dało niebieską matę a nie parkiet sportowy )wygląda to jakby się pomiędzy dwupiętrowymi trybunami dwa boiska do kosza miały zmieścić. Generalnie wygląda to trochę od środka jak hala sportowa jakiegoś uniwersytetu niż poważnego klubu sportowego :). No i ciekaw jestem jak w rzeczywistości będą współgrać prezentowane parkingi z wejściem głównym i tunelami dla autokarów na stadionie. No chyba że to tylko nie zobowiązujacy render mający nadać projektowi realizmu. |
Cytat:
Projekt konkretny, szkoda że hala będzie schowana za starą bo świetnie by się prezentowała od Reymonta ale z tego co pisali siedzący w temacie - przyda się ona Wiśle więc chyba dobrze że zostanie. Oby tylko na projekcie się nie skończyło tak jak to od lat jest z halą w Czyżynach |
Dla mnie projekt jest... bardzo solidny i poprawny. W to miejsce obok krzesanego z metra stadionu pasuje idealnie. Sam projektant wydaje się firmą odpowiedzialną więc również dobrze że tak się trafiło.
A co mi się podoba to przedstawienie na tej wizualizacji zagospodarowanie terenu przed stadionem, może asfaltu zamienione w parkowe alejki. Wiem że to mega luźne niezobowiązujące podejście do zagospodarowania tego placu ale daje trochę do myślenia. Ale to zajebieście wygląda, gdyby to tak przerobić było by bardzo fajnie, i samo "odwrócenie" budynku. Chodzi mi o zrobienie z dzisiejszego zaplecza budynku klubowego, nowego "Wiślackiego Centrum". Na wprost główne wejście na nowy stadion, na lewo nowa hala, na prawo ośrodek treningowy który mam nadzieję w końcu powstanie i powstanie tutaj. Dwie dwupiętrowe trybuny, miejsca na skyboxy, fajne hole. Idealna hala, 4 tyś to bardzo dobry wskaźnik, jeśli powstanie hala w Czyżynach, która przyjmie hitowe rozgrywki na xx tyś ludzi, nasza spełni swoje zadania bardzo dobrze. Bałem się że hala będzie wyglądać dziwnie przy pozostawieniu obecnej hali. Wygląda bardzo dobrze przez to "podniesienie" przeszklone. Jest dobrze. Hala wygląda jak hala. Nie jak statek, nie jak basen, nie jak stadion. Prosta forma, proste środki. |
Teraz na spokojnie przyjrzałem się wizualizacjom i nasunęło mi się, że:
Bardzo podoba mi się ta część zachodnia, wyjście, foyer... obiekt nabiera lekkości. Tylko, że skosy nie pasują do "skoczni" nad wejściem stadionu ;-) Ale generalnie - duży plus. Z zewnątrz, patrząc od góry nie powala ale... my na tą halę będziemy patrzeć z dołu, a tu na pierwszy plan wysuwa się część dolna. Na moje oko odległość trybun od parkietu to przegięcie. Jeżeli została ona wymuszona: a) przepisami (kosza, siatki, futsalu...) i to tylko tak "wygląda na obrazku" - to OK, cóż poradzić b) chęcią zmieszczenia trzech boisk treningowych w poprzek, vide: http://img94.imageshack.us/img94/7523/23498831.jpg to jest to rozwiązanie idiotyczne, wynikające niestety z głupiego regulaminu konkursu, który zakładał minimum 4 tys. STAŁYCH (nie rozkładanych) miejsc. Wystarczy bowiem część dolnego sektora zrobić rozkładanym i można by przybliżyć główne trybuny do parkietu, a po złożeniu części siedzeń mamy te 3 boiska treningowe. Gdy tak sobie patrzę tutaj www.youtube.com/watch?v=vREm1GkNGkE (hala w Zielonej Górze, zdaje się, że gra się w niej w futsal) to przestaję mieć wątpliwości, że jednak prawdziwa jest opcja b... Ta wizualizacja http://img25.imageshack.us/img25/5818/81141451.jpg to jakieś jaja - patrząc na wielkość człowieka wydaje się, że więcej jak 500 osób się tam nie zmieści. Trzeba będzie przypilnować Lamelę, żeby nie ścisnęli za bardzo krzesełek, coby im się te 4000 zrobiło - tak jak przesadzili z nakićkaniem siedzisk na stadionie Cracovii. |
Hala nie wyglądałaby najgorzej, ale myślę że były ciekawsze propozycje. Tak naprawdę liczyło się tylko to żeby było najtaniej. Nie rozumiem po co ta cała szopka z konkursem jak i tak z góry wiadome było że wygra najtańsza oferta.
|
oby obyło sie bez tych "półgwiazd" na trybunach
|
Cytat:
|
Cytat:
Lamela daje przynajmniej jakąś gwarancję jakości. Co do tego, że wygrała najtańsza a nie najciekawsza oferta zgadzam się. Nawet rzuty mają najmniejsze. Nie mniej udało im się zaproponować całkiem estetyczną bryłę. Nie jest źle :) Nie wiem też jakie materiały zaproponowali - a to ważne. Obawiam się trochę ( przynajmniej z wizualizacji wygląda to podobnie ) , że mogą użyć podobnego ( bardzo taniego ) materiału z jakiego wykonane jest wejście do metra Marymont ( takie prążkowane ni to pleksi ni nie wiadomo co ) : http://img163.imageshack.us/img163/7176/z3674198x.jpg Starzeje się to wprost obrzydliwie. Ale może moje obawy są płonne. Obejrzałam dokladnie inne projekty i od tych wyróżnionych kilka podoba mi się bardziej : http://kiks.tv/2011/01/bez-komentarz...hali-ts-wisla/ Przede wszystkim ten "żłówik/pancernik", hala z 8 min na filmiku ( prążki ) i ostatnia z pokazywanych z mozaiką na elewacji ;) I drugie wyróżnienie ( czerwona hala ) Wszystkie te projekty jednak już na pierwszy rzut oka wydają się zdecydowanie droższe. |
Cytat:
http://galeria.wislakrakow.com/20110114/r/27.jpg Co do kosztorysu - przy budowie "Kaufland Areny" Lamela szacowała 120 mln, wyszło bodajże 154. Czyli więcej, ale nie dwukrotnie. |
Nie znam sie na budownictwie, nie mam tez wiedzy na temat parametrow poszczegolnych koncepcji. Prace ocenialem na podstawie wizualizacji i musze powiedziec, ze poziom byl cholernie wysoki. Jest conajmniej 5 innych projektow ktore mogly spokojnie wygrac i wiekszosc ludzi by sie zgodzila z wyborem.
Mi najbardziej podobal sie 'patyczak' nr 14. Super byl tez projekt nr 19 oraz ten ze swietlikiem w dachu nr 16. |
Wygrała na pewno ciekawa koncepcja, oglądając wizualizacje i makiety można zauważyć ze wybrany projekt charakteryzuje się stosunkowo niewielką objętością. Bo niektóre z koncepcji to straszne kolosy, razem z tą wzorowaną na nowojorskie MSG. Jedynie co mi się średnio w wybranym projekcie podoba to prezentowana koncepcje wnętrza hali, brak wysuwanych trybun i ogromny plac gry to troszkę minusy. Jak dla mnie http://galeria.wislakrakow.com/20110114/r/55.jpg ten projekt zaprezentował fajnie rozplanowane trybuny
|
Konkurs na niezłym poziomie, który zaowocował kilkoma bardzo ciekawymi koncepcjami - przynajmniej według mnie. Wydaje mi się, że od zwycięskiego projektu były lepsze, choć i tak absolutnie nie ma na co narzekać (szkoda, że podobnie nie było przy okazji stadionu). Wizja hali według Lameli jest prosta i praktyczna, bez urozmaiceń w jarmarcznym stylu. Widać w niej kontynuacje filozofii zaprezentowanej podczas projektowania, czy to terminala lotniska w Balicach, czy tez stadionu obrzydliwców. Poza tym do budowy jeszcze daleko i myślę, że rażące dziś wady będzie można wyeliminować.
|
Szczerze mówiąc, mnie się nie podoba ani z zewnątrz, ani wewnątrz. Jakoś nie potrafię odnaleźć tego klimatu obecnej staruszki. Bardziej przemawia do mnie "czerwony" projekt, który od wewnątrz jest malinka. Wiem że to tylko wiżki, ale na ich podstawie takie mam odczucia.
|
http://galeria.wislakrakow.com/20110114/r/55.jpg
http://img94.imageshack.us/img94/7523/23498831.jpg Dobrze, że to tylko koncepcja, bo będzie jeszcze można to (odległość od trybun do boiska) rozwiązać jak na wyższym projekcie. |
Dogłębne obejrzenie zdjęć wizualizacji potwierdza moje pierwsze odczucie, co do formy zewnętrznej.
Hala w ciekawy sposób łączy brutalizm stadionu jak i oszczędnolizm tzw. nowej hali Wisły (oszczędnolizm - taki dość powszechny styl w komunizmie, który charakteryzuje się budowaniem byle jak, byle jak najtaniej). Nawiązanie do starej Hali Wisły jest dość charakterystyczne dla wielu obiektów krakowskiej architektury ostatnich dwudziestu lat i można je w skrócie określić : pięść do nosa. :) I to fantastyczne włączenie barw klubowych w elewacje :rotfl: Nad błędem w nazwie klubu i brakiem Białej Gwiazdy na elewacji nie będę się pastwił. Może ktoś im na to zwróci uwagę i poprawią. To w końcu tylko wizualizacja. Zewnętrzna elewacja czapy wykonana jest z czegoś przeżroczystego. Moze w Hiszpanii to zdaje egzamin. W Krakowie po trzech miesiącach nie będzie mleczne tylko brudnoszare. Ani miasta, ani Wisły nie będzie stać czyszczenie tego. Wejdźmy do środka. Wita nas miła pani w stroju piłkarskim, co sugeruje przyszłe przeznaczenie obiektu:) Gorzej, że wygląda na to, że około 10 % miejsc (główna trybuna) jest daleko poza linią końcową boiska. Ludzie, którzy je zajmą dostaną skrętościsku kręgosłupa. To i tak nic w porównaniu z tymi co siądą w okolicy wejść na trybunę. Oni nic nie zobaczą zza gustownych murków, czy też pleksy. Wejść jest osiem, to może być sporo miejsc. Trybuna za koszem teoretycznie dobra dla młyna. Na mecze ligowe. Na euroligę chyba zdecydowanie za mała. I tu dochodzimy do głównej wady (dla mnie). Nie połączenia trybun bocznych z tymi tylnymi. Hala przez to bardzo traci. Wyglada po prostu tak... prowincjonalnie. Na podstawie wizualizacji zdecydowanie lepsza jest ta czerwona hala. Dobra więcej narzekać nie będę. Cieszę się z tego co jest. Mam nadzieję, ze klub zadba o to, aby uwagi kibiców znalazły odzwierciedlenie w projekcie (bo to dopiero jest w końcu koncepcja). |
Jak dla mnie to projekt, który wygrał wcale nie jest zły. Mogliśmy dostać w prezencie koloseum jednak po uwagach odnośnie okrąglaka dobrze, że ono nie powstało. Niektóre z tych projektów przypominały terminal lotniczy lub też hipermarket. Wybrana koncepcja jest jedną z najlepszych jakie tam zostały zaprezentowane.
|
Cytat:
|
Cytat:
Tyle, że na etapie koncepcji,wyobrażenie wnętrz bardzo odbiegają od ostatecznego wyglądu. Robi się je w większości dlatego aby " jakoś wyglądały " na planszach konkursowych. W projekcie realizacyjnym zazwyczaj wszystko to wygląda inaczej. Toteż również nie sugerowalabym się do końca wizualizacją zwycięskiego projektu. Cytat:
Ale zapewne również dlatego, iż użyto innych materiałów niż w projekcie/koncepcji. W "naszym" projekcie - na halę Wisły jest pewien zapas budżetowy ;) Może aż tak nie będą oszczędzać. p.s. Elefant - a gdzie było powiedziane, że muszą być barwy na elewacji ? To na prawdę szczegół przy takiej inwestycji. |
Cytat:
Na przykład taki podświetlany napis na budowli obok tego dużego hotelu na skrzyżowaniu Focha i al. Krasińskiego. |
Cytat:
Ale nie rozpatrujmy tego jako wadę projektu - bo w warunkach zupełnie o co innego chodziło. Choć zgadzam się, że na"czerwonej" hali barwy i gwiazda były ładnie i ze smakiem wkomponowane :-) |
Cytat:
chociaż rację przyznam Ci kolego:) na całe szczęście projekt hali pasuje do stadionu Wisły:) a szczerze mówiąc mnie podoba się i to bardzo, bo w sumie jest niekonwencjonalny:) |
Cytat:
Lamela nie projektowała terminala w Balicach |
Lamela nie projektuje obecnego terminalu ( znaczy się tego co właśnie jest w fazie projektu). Natomiast wygrała konkurs na poprzedni projekt, który nie został zrealizowany przez zagmatwaną sytuację z prawami autorskimi do istniejącej części terminalu, oraz paroma innymi czynnikami. Natomiast czy sam dokumentacja była zrobiona, a tylko nie przystąpiono do jej realizacji to już nie pamiętam.
http://www.lamela.com/nuevo/verFicha...ioma=en&id=453 Czy SKWK planują jakieś konsultacji z Lamelą w sprawach projektowych? Z tego co się orientuje przy projekcie marketu po 2 stronie błoń, sporo uwag kibiców zostało uwzględnionych w finalnym projekcie. |
No to mamy ładne jaja...cały parter na zachodniej do kucia - zła mieszanka betonu...
|
....a, ktoś musi za to beknąć, jak można dać za mało cementu. Komuś się sufit spadł na łeb chyba.
Ile trzeba jeszcze znieść, żeby stadion był CAŁY gotowy? Jeszcze ponoć z robotą nie uwiną się do końca roku. Zajebiście, witamy w Polsce, |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl