Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

LanceTS 03.07.2011 18:23

Totalnie nie orientuje się w tym temacie, a mnie to ostatnio troche zainteresowało:
Czy jest szansa sprzedać ziemie jakiejś slabej klasy (nie wiem jakiej, ale chyba takiej najgorszej) znajdującej się na jednej ze wsi paredziesiąt kilometrów od Krakowa jakieś kilka hektarów to jest? Jeśli tak to jaka byłaby taka cena orientacyjna?

Żmijka 03.07.2011 19:39

Finał Eurobasketu to jest transmitowany w jakiejś TV? Bo na TVP sport leci żużel, potem copa ... hmm?

Syn Kangura z 1984 03.07.2011 20:13

Co jest? Na TVP miał lecieć mecz Brazylia - Wenezuela, a pokazują jakiś żużel. Publiczna znów sobie w kulki leci?

hassarol 03.07.2011 20:15

Neymar widzę, że słabo wchodzi w wiraże...

adam_09 03.07.2011 21:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LanceTS (Post 1120595)
Totalnie nie orientuje się w tym temacie, a mnie to ostatnio troche zainteresowało:
Czy jest szansa sprzedać ziemie jakiejś slabej klasy (nie wiem jakiej, ale chyba takiej najgorszej) znajdującej się na jednej ze wsi paredziesiąt kilometrów od Krakowa jakieś kilka hektarów to jest? Jeśli tak to jaka byłaby taka cena orientacyjna?

ile tej działki masz i w jakiej miejscowości ?

Michal_b3 04.07.2011 12:54

Potrzebuję wykalbrować alkomat AL 5000, szukając serwisów trafiłem na jeden w którym krzyknęli mi cenę 170 zl (nowy kosztuje ok. 200zl), w drugim 90zl, tez trochę drogo, znacie może miejsce gdzie zrobię to jeszcze taniej?

xdarek 04.07.2011 13:12

Mam pytanie czy można w jakis sposób zmienic nick?

tomo 04.07.2011 14:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez xdarek (Post 1120922)
Mam pytanie czy można w jakis sposób zmienic nick?

Pisz do któregoś z adminów, ale widząc ile było próśb a ile efektów to daruj sobie ;)


Moje pytanie:

Uczył się ktoś języka w szkole "Slavia, centrum języków słowiańskich" ? Jakieś opinie na jej temat ?


EDIT:

Szprotson, no właśnie 5 LAT temu. 5 lat temu to było tutaj inaczej:)

szprotson 04.07.2011 16:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ...:::Tomo:::... (Post 1120967)
Pisz do któregoś z adminów, ale widząc ile było próśb a ile efektów to daruj sobie ;)

?


Nieprawda. Mi zmienieli jakies 5 lat temu.

szukam kogoś kto miał zerwany dwugłowy uda. Priv jak coś.

Donki 04.07.2011 16:36

Czy moge miec problemy z przekroczeniem granicy jesli w paszporcie mam stare zdjecie? A sie troszke zmieniłem :)
Paszport oczywiscie jesy wazny.
Dowód jest w trakcie wyrabiania i na 13 prawdopodobie jeszcze nie bedę go miał.

Kociewiak - dzieki ;)

wierny 04.07.2011 16:47

Ma ktoś wykupiony abonament na STOCKWATCH? Pilna sprawa, jak coś to priv.

Kociewiak 04.07.2011 16:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 1121029)
Czy moge miec problemy z przekroczeniem granicy jesli w paszporcie mam stare zdjecie? A sie troszke zmieniłem :)

Dwa lata temu miałem taką samą sytuacje ze starym zdjęciem w paszporcie, kilka razy jeżdziłem i nigdy nie miałem problemu.

Glazik 04.07.2011 17:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 1121029)
Czy moge miec problemy z przekroczeniem granicy jesli w paszporcie mam stare zdjecie? A sie troszke zmieniłem :)
Paszport oczywiscie jesy wazny.
Dowód jest w trakcie wyrabiania i na 13 prawdopodobie jeszcze nie bedę go miał.

Kociewiak - dzieki ;)

Raczej nie poowinienes miec choc roznie bywa.. raczej dla pewnosci powinienes miec w kieszeni dowod osobisty dla potwierdzenia danych.. Tez mialem na szczescie smieszna historie ze zdjeciem w Paszporcie..

Zed_is_dead 04.07.2011 19:41

Czy w wakacje na uczelni się normalnie pracuje ? Chodzi mi o kadrę nakową. Chciałbym się skonsultować w sprawie projektu z prowadzącym, oficjalne terminy się skończyły wraz z letnią sesją egzaminacyjną, ale mi nie chodzi nawet o osobiste spotkanie tylko wystarczy drogą mailową. Zastanawiam się po prostu czy nie będzie nietaktem jeśli wyślę do profesora mail teraz, bo może jest jakas niepisana zasada, że prof./dr w wakacje sprawami studentów się nie zajmuje.

Genio 04.07.2011 20:15

tak, kadra pracuje

bunny 04.07.2011 21:09

prof też człowiek i na wakacjach może być albo na stypendium, etc. ale generalnie możesz śmiało pisać na mail. Najwyżej nie odpisze :) pzdr

sergio 04.07.2011 21:59

Panowie gdzie w tv można obejrzeć Copa America?

edit. dzięki

markokrk 04.07.2011 22:03

tvp sport......

boczek 05.07.2011 01:39

Przejrzałem 17 stron tematu turystyka i znalazłem tylko 2 posty odnośnie krajów Beneluksu, ale bez cennika i takich " życiowych " rad, tj gdzie pójść, czym dojechać etc, także wklejam tutaj - bo więcej osób tutaj wchodzi;

1) Tani hostel w Amsterdamie by ktoś polecił ?
Tzn nawet pod Amsterdamem, bo pewnie jest tak, że lepiej się kalkuluje nocleg poza stolica + dojazd do niej, niż posiadanie drogiego lokum w centrum.

Także jakby ktoś polecił mi tani, a nawet b. tani hostel byłbym bardzo wdzięczny !!!


2) Wiadomo że im bardziej na zachód od naszej zachodniej granicy tym drożej, ale jak przykładowe ceny w Belgii czy Holandii za bochenek chleba, butelkę wody, czy jakiś tani obiad ?

Czy jest tak drogo jak w Norwegii że nawet można z własnymi konserwami jechać, czy bez zbytniej przesady ?

R33 05.07.2011 13:00

Jakimi tramwajami/autobusami dojechać najszybciej z Bronowic Małych/Salwatora na Politechnikę Krakowską, wydział mechaniczny?

Lacrima 05.07.2011 13:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Reksio33
Jakimi tramwajami/autobusami dojechać najszybciej z Bronowic Małych/Salwatora na Politechnikę Krakowską, wydział mechaniczny?

Według strony http://krakow.jakdojade.pl/#MAP najpierw autobusem 704, później przesiadasz się w 4.

crazykaro 05.07.2011 14:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez godzilla (Post 1121500)
gdzie sauna w krakowie? oczywiscie cena gra role :) pozdro dzieki

W Parku Wodnym

Gordian 05.07.2011 14:26

Jakiego byście polecili dentystę w okolicach NH, w przystępnych cenach?

siekierski 05.07.2011 16:16

Pytanko

Słyszałem, że aby przystąpić do egzaminu na kat. B, należy mieć ukończone 18 lat, ale:

Cytat:

Potwierdzenie o zameldowaniu - na którym jest potwierdzany nr PESEL: 15 zł (dotyczy osób, które nie ukończyły 18 lat i nie posiadają dowodu osobistego)
Interesuje mnie to co w nawiasie. Z tego wnioskuję, że jednak nie trzeba mieć tych 18 lat, chyba że chodzi o kat B1.

Rybka1928 05.07.2011 16:21

Chodzi o to jak masz 18 lat ale nie masz dowodu np na niego czekasz a przystępujesz na kateogrie B

anka1906 05.07.2011 16:21

Prawo jazdy może otrzymać osoba, która osiągnęła wymagany dla danej kategorii wiek:
  1. Prawo jazdy kategorii A - 18 lat;
  2. Prawo jazdy kategorii A1 - 16 lat;
  3. Prawo jazdy kategorii B - 18 lat;
  4. Prawo jazdy kategorii B1 - 16 lat;
  5. Prawo jazdy kategorii C - 18 lat;
  6. Prawo jazdy kategorii C1 - 18 lat;
  7. Prawo jazdy kategorii D - 21 lat;
  8. Prawo jazdy kategorii D1 - 21 lat;
  9. Prawo jazdy kategorii T - 16 lat;
  10. Prawo jazdy kategorii B+E - 18 lat;
  11. Prawo jazdy kategorii C+E - 18 lat;
  12. Prawo jazdy kategorii D+E - 21 lat;
  13. Prawo jazdy kategorii C1+E - 18 lat;
  14. Prawo jazdy kategorii D1+E - 21 lat,
pewnie o to im chodziło, coś mi sie obiło o uszy ze można zapisać sie na prawko jeśli jest sie przed 18-tką, ale tego nie jestem pewna :)

pirat.z.karaibow 05.07.2011 16:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez anka1906 (Post 1121585)
pewnie o to im chodziło, coś mi sie obiło o uszy ze można zapisać sie na prawko jeśli jest sie przed 18-tką, ale tego nie jestem pewna :)

Możesz się zapisać na kurs na trzy miesiące przed dniem ukończenia 18 roku życia.

przem 05.07.2011 16:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez boczek (Post 1121315)
1) Tani hostel w Amsterdamie by ktoś polecił ?
Tzn nawet pod Amsterdamem, bo pewnie jest tak, że lepiej się kalkuluje nocleg poza stolica + dojazd do niej, niż posiadanie drogiego lokum w centrum.

Także jakby ktoś polecił mi tani, a nawet b. tani hostel byłbym bardzo wdzięczny !!!


2) Wiadomo że im bardziej na zachód od naszej zachodniej granicy tym drożej, ale jak przykładowe ceny w Belgii czy Holandii za bochenek chleba, butelkę wody, czy jakiś tani obiad ?

Czy jest tak drogo jak w Norwegii że nawet można z własnymi konserwami jechać, czy bez zbytniej przesady ?

W Amsterdamie nic nie znalazłem, ja sypiałem u kumpla w akademiku - raczej tanio tam nie jest. Natomiast ceny - mam akurat paragon z Lidla w Antwerpii, więc:

Salami pakowane 200gram bodaj - 1,79
Ser gouda 400g - 1,75
ryż 4x125 gram - 0,49
makaron penne rigate 500g - 0,39
tuńczyk, puszka, 0,65
chleb 800 gram 0,69
sos pomidorowy 500 ml 0,55
jajka 10, wielkościowo m/l 0,99
pomidory 1kg 1.00
keczup 500 ml, 0,69
serek topiony, kółeczko, 1,25 eur
woda źródlana 2 l 0,36

to jest generalnie z lidla i jak najtaniej; choć nie byłem jeszcze w carrefourze ani innym tanim ponoć supermarkecie, którego nazwy nie pamiętam
zakładając, że z tuńczyka, makaronu i sosu zrobisz obiad dla 2 osób, to Ci wyjdzie 1,60 eur za taki podwójny obiad; nie jest źle, tylko ile można to jeść. A - kotlety - 2,09 eur chyba 350 albo 375 gram, ale też jest tam trochę kości i ogólnie niezbyt dobre, więc średnio polecam. W lidlu uważaj na sól, ja się sfrajerzyłem i kupiłem jakąś za 2 eur, ale da się zapłacić normalnie :). pieprz i oregano mnie wyszły po 0,55 za słoiczki 50 gram; ale to raczej jednorazowy zakup na dłuższy czas.

boczek 05.07.2011 16:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez przem (Post 1121608)
W Amsterdamie nic nie znalazłem, ja sypiałem u kumpla w akademiku - raczej tanio tam nie jest. Natomiast ceny - mam akurat paragon z Lidla w Antwerpii, więc:

Salami pakowane 200gram bodaj - 1,79
Ser gouda 400g - 1,75
ryż 4x125 gram - 0,49
makaron penne rigate 500g - 0,39
tuńczyk, puszka, 0,65
chleb 800 gram 0,69
sos pomidorowy 500 ml 0,55
jajka 10, wielkościowo m/l 0,99
pomidory 1kg 1.00
keczup 500 ml, 0,69
serek topiony, kółeczko, 1,25 eur
woda źródlana 2 l 0,36

to jest generalnie z lidla i jak najtaniej; choć nie byłem jeszcze w carrefourze ani innym tanim ponoć supermarkecie, którego nazwy nie pamiętam
zakładając, że z tuńczyka, makaronu i sosu zrobisz obiad dla 2 osób, to Ci wyjdzie 1,60 eur za taki podwójny obiad; nie jest źle, tylko ile można to jeść. A - kotlety - 2,09 eur chyba 350 albo 375 gram, ale też jest tam trochę kości i ogólnie niezbyt dobre, więc średnio polecam. W lidlu uważaj na sól, ja się sfrajerzyłem i kupiłem jakąś za 2 eur, ale da się zapłacić normalnie :). pieprz i oregano mnie wyszły po 0,55 za słoiczki 50 gram; ale to raczej jednorazowy zakup na dłuższy czas.


Stary ! Zajebiście dzięki ! Właśnie pierw przez 5 dni będę w Belgii z czego 2-3 dni w Antwerpii :). Także te ceny bardzo mi się przydadzą, dzięki !

makaron penne rigate 500g - 0,39 - 40 euro centów, to niecałe 2 złote(!) a przecież w Tesco u nas makaron by tesco jest po 1,50 . Więc śmiem twierdzić że to b. tanio jak za makaron w kraju takim jak Belgia. A nawet to jest taka sama cena . No to spoko się wydają ceny według mnie.

A jak paliwo ? Ile za litr dla diesla ?

Marcin_fan 05.07.2011 17:17

dostałem wezwanie od straży miejskiej i tu moje pytanie... jakie konsekwence mnie mogą czekac ?? Od razu mandat, jeśli tak to mniej więcej w jakiej wysokosci czy może jakies pouczenie..?? prosze o odp

wislacki 05.07.2011 17:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez siekierski (Post 1121580)
Pytanko

Słyszałem, że aby przystąpić do egzaminu na kat. B, należy mieć ukończone 18 lat, ale:



Interesuje mnie to co w nawiasie. Z tego wnioskuję, że jednak nie trzeba mieć tych 18 lat, chyba że chodzi o kat B1.

Jeśli zapisujesz się na prawo jazdy NIE musisz mieć ukończonych 18 lat, ALE urodziny musisz mieć w odpowiednio niedługim czasie (nie pamiętam teraz czy był to miesiąc, czy trochę więcej). Mówię tu oczywiście o kategorii B. Wiadomo, nikt nie posadzi Cię od razu za kółko, najpierw masz wykłady teoretyczne, które trochę trwają. Najlepiej zapytaj u jakiegoś instruktora, ale fakt faktem, że tej osiemnastki nie musisz mieć ukończonej

Edit: zasięgnąłem języka - na kurs możesz zapisać się na 3 miesiące przed urodzinami, bez ukończonej 18 możesz jeździć i chodzić na wykłady, ale do egzaminu nie podejdziesz

przem 05.07.2011 17:23

Nie jeżdżę autem (a zwłaszcza tutaj), więc niespecjalnie orientowałem się - wydaje mi się, że koło 1,40 ale zaraz idę do carrefoura, to pewnie dorzucę coś nowego spożywczego, a zarazem może minę jakąś stację. Tylko nie spodziewaj się takich cen w mniejszych sklepach (zwłaszcza nocnych), a lidl jest chyba do 18 - u mnie jak praktyki trwają do ok. 17.30 ciężko się wyrobić.

alterego 05.07.2011 17:24

Żeby składać wniosek o dowód osobisty (normalny, ważny 10 lat) trzeba mieć UKOŃCZONE 18 lat. Żeby zdawać prawko trzeba mieć UKOŃCZONE 18 lat. Ale, tak jak j,a można zdawać prawko zaraz po urodzinach. Urodziny miałam 5 kwietnia, egzamin chyba 7. Możesz sobie wyrobić dowód tymczasowy ważny 5 lat i na jego podstawie zdawać prawko tuż po UKOŃCZENIU 18 lat.

jakieś pytania jeszcze? :)

WISŁAZWE 05.07.2011 17:47

Szybkie pytanko, od jakiej wersji GG, jest możliwość otwarcia wielu okienek rozmowy w jednym dużym oknie :)
Bo nie mogę znaleźć.

siekierski 05.07.2011 18:39

Dobra dzieki za info co do prawka ;)

a teraz drugie, może się już to przewinęło i mi umknęło.

Gdzie dostane FRUGO w Krakowie? ;> Najlepiej gdzieś okolice Pradnika Bialego :)

troj88 05.07.2011 18:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1121646)
Szybkie pytanko, od jakiej wersji GG, jest możliwość otwarcia wielu okienek rozmowy w jednym dużym oknie :)
Bo nie mogę znaleźć.

W najnowszej na pewno ;) Pod krzyżykiem zamykania okna rozmowy masz taką strzałkę, sprawdź ;>

Marcin_fan 05.07.2011 18:42

Podbijam: dostałem wezwanie od straży miejskiej i tu moje pytanie... jakie konsekwence mnie mogą czekac Od razu mandat, jeśli tak to mniej więcej w jakiej wysokosci czy może jakies pouczenie.. prosze o odp

Zola 05.07.2011 19:05

Śmiga wam OPEN FM?

nero 05.07.2011 20:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez siekierski (Post 1121682)
Dobra dzieki za info co do prawka ;)

a teraz drugie, może się już to przewinęło i mi umknęło.

Gdzie dostane FRUGO w Krakowie? ;> Najlepiej gdzieś okolice Pradnika Bialego :)

Zaprzestali produkcję tego napoju parę lat temu. Czytałem nie dawno, że jakaś firma wykupiła nazwę, znak i recepturę i chce wznowić sprzedaż. Nic więcej nie wiem.

Glazik 05.07.2011 20:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1121746)
Zaprzestali produkcję tego napoju parę lat temu. Czytałem nie dawno, że jakaś firma wykupiła nazwę, znak i recepturę i chce wznowić sprzedaż. Nic więcej nie wiem.

Slyszalem ze Frugo wrocilo i na poczatek tylko na terenie Krakowa... WIEC SZUKAJ I PYTAJ A ZNAJDZIESZ.:)
MAla podpowiedz ;)
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul...sprzedazy-foto#


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl