Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

Antystenes 30.06.2011 11:52

MAm pytanie, mianowicie kupiłem na allegro antyczną szafę (ok200lat). Szafa dotarła do mnie uszkodzona, tzn. sprzedawca na aukcji nie zaznaczył, że w kilku miejscach pęknięte są płyciny.
Sprzedawca działa jako firma. Czy mam prawo zwrócić szafę i kto zapłaci za transport w tym wypadku?

7 kotów 30.06.2011 12:46

wydaje mi sie ze na wszytsko zakupione w internecie masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny.
A jeszcze dodatkowo, skoro facet zatail uszkodzenia - musi Ci zwrocic pieniadze i zaplacic za dostawe.

To wg mnie logiczne. Ale moge sie oczywiscie mylic.

crazykaro 30.06.2011 13:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 1118977)
wydaje mi sie ze na wszytsko zakupione w internecie masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny.
A jeszcze dodatkowo, skoro facet zatail uszkodzenia - musi Ci zwrocic pieniadze i zaplacic za dostawe.

To wg mnie logiczne. Ale moge sie oczywiscie mylic.

10 dni i to tylko jeśli było kupowane w sklepie a nie od osoby prywatnej

Antystenes 30.06.2011 13:23

co do tego zatajenia to wiesz..to są antyki. Ta szafa to Biedermeier ok.1810-20r, tak więc trochę przeszła. Ja przykładowo zwróciłem uwagę na płyciny, ktoś inny mógłby psioczyć na brak wkręta przy zamku, ktoś inny na dwa korniki na tympanonie. To jest bardzo stara rzecz i każdy powie, że stan zachowania mebla to subiektywny pogląd. Dla jednego bdb dla drugiego na opał.
Gdyby można oddawać tak sobie rzeczy, obciążając sprzedawcę kosztami transportu w obie strony to nieuczciwa konkurencja cały czas zamawiała by u Ciebie rzeczy a po dwóch dniach - panie zabieraj mi pan to. A ty płacisz...długo byś nie pociągnął:)
Co innego z nowymi rzeczami. Jakaś rysa na butach, czy brak sznorówek to się zgodzę - powinno się mieć możliwość zwrotu, ale z tą szafą, to nie spodziewałem się współczesnego mebla wygłaskanego jak z Ikea, ale sprzedawca specjalnie w takim świetle porobił te zdjęcia, że nie było widać tych popękanych płycin..i trochę mnie wkur..zdenerwował. Jak mam płacić za zwrot kurierowi to wolę dać te płyciny do renowacji..

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1118995)
10 dni i to tylko jeśli było kupowane w sklepie a nie od osoby prywatnej

Gość działa jako firma..

wiślak 86 30.06.2011 13:32

jakakolwiek gwarancja lub zwrot dotyczy tylko i wyłącznie opcji kup teraz jeżeli została ta szafka kupiona w licytacji to nie obowiązuje ani jeden dzień gwarancji czy zwrotu.

Antystenes 30.06.2011 13:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiślak 86 (Post 1119000)
jakakolwiek gwarancja lub zwrot dotyczy tylko i wyłącznie opcji kup teraz jeżeli została ta szafka kupiona w licytacji to nie obowiązuje ani jeden dzień gwarancji czy zwrotu.

Kliknąłem Kup Teraz, czyli mogę zwrócić i sprzedawca odda mi całą kasę wraz z transportem w obie strony?

tarantulaw2 30.06.2011 14:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1118995)
10 dni i to tylko jeśli było kupowane w sklepie a nie od osoby prywatnej

Prawdę powiedziawszy, przepisy są popieprzone, bo wg. tych z UE, jeżeli pod aukcją nie ma takiego dopisku:

Cytat:

"Przedmioty wystawiane na moich aukcjach nie podlegają gwarancji
(tylko gwarancja producenta), rękojmi ani zwrotowi po
zakończeniu transakcji."
to wtedy sprzedawca (osoba fizyczna na pewno, ale firma raczej także) zobowiązuje się do udzielenia rocznej gwarancji na sprzedawany towar nowy, jak i używany - chyba, że jest to przedmiot uszkodzony, to wtedy coś takiego nie obowiązuje. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć, gdzie to się w tych przepisach znajduje...
I z tego, co ja się orientuje (i z resztą miałem takie sytuacje) - to kupując coś od osób prywatnych, także można w ciągu 10 dni odstąpić od umowy bez podania przyczyny. Wtedy, odsyła się przedmiot (najważniejsze to zachować dowód wysłania), i sprzedający ma 2-3 dni robocze na zwrot pieniędzy po otrzymaniu towaru.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1119004)
Kliknąłem Kup Teraz, czyli mogę zwrócić i sprzedawca odda mi całą kasę wraz z transportem w obie strony?

Odda Ci kasę, ale bez transportu. No chyba, że się z nim dogadasz, że także Ci zwróci za wysyłkę, ale to się raczej nie zdarza.

boczek 30.06.2011 14:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1118934)
MAm pytanie, mianowicie kupiłem na allegro antyczną szafę (ok200lat). Szafa dotarła do mnie uszkodzona, tzn. sprzedawca na aukcji nie zaznaczył, że w kilku miejscach pęknięte są płyciny.
Sprzedawca działa jako firma. Czy mam prawo zwrócić szafę i kto zapłaci za transport w tym wypadku?


7kotów - masz rację takie jest prawo i tak powinno wyglądać rozwiązanie problemu ale nie na allegro :P:P

To jest inny świat. Jeśli sprzedający - firma przyjmuje towar do reklacji, czy przyjmuje zwroty ( PATRZ STRONA O MNIE, ALBO OPIS AUKCJI ) - to odeślij mu. On Ci zwróci kasę, ale za koszt wysyłki Ty płacisz.

Czyli jesteś w plecy 2 krotnie, raz za dowóz do Ciebie, a potem za dowóz do niego.


Możesz poprosić allegro o pomoc, jeśli sprzedający nie będzie chciał zwrócić pieniędzy, ale allegro ZAWSZE - ZAWSZE ! Wkleja regulamin allegro, zawsze jest KOPIUJ -> WKLEJ, także musisz w pierwszym mejlu zaznaczyć, nawet przeklnąć żeby zwrócili na Ciebie uwagę, i że prosisz o normalną rozmowe z pracownikiem allegro, a nie z automatem .

Allegro poinformuje CIę, że przysługuje Ci ' rozpoczęcie sporu " ze sprzedającym. Czyli przez 30 dni macie oby dwoje ( Ty i gość od szafy ) takie okienko na allegro, gdzie piszecie ze sobą wiadomości, a allegro ma do tego wgląd.

Po 30 dniach spór się kończy i...dalej jesteś w dupie. Bo to jest dla tych okradzionych. Po 30 dniach możesz pójść na policję jak nie otrzymasz towaru.


A w Twoim przypadku to możesz liczyć tylko na kinder sztube sprzedającego i tyle.

Ale pociesze Cię - fima raczej nie pozwoli sobie na jakieś wałki typu " nie oddamy pieniędzy, widziały gały co brały " - bo firma to nie kowalski czy nowak. Oni dbają o swoje dobre imię, i nie pozwolą sobie na jakieś konflikty z klientami.


A weź wejdź z ciekawości na komentarze gościa, zobacz czy ma dużo negatywów i neutrlai - i jakiego typu to są opinie.


jak coś wal na priv.








@ wiślak 86 - Według mnie bardzo się mylisz. Ja kiedyś, jako osoba prywatna sprzedałęm coś poprzez aukcję na allegro , i się okazało że podczas transportu towar został uszkodzony. Najprościej było zwalić winę na pocztę prawda? Bo ja się wywiązałem z transakcji prawidłowo , wysłałełm zapakowany towar w 48 h i mam spokój.
Ale klient zaczął mi cytować prawo karne, jakieś zapisy z allegro etc - i wyszło z tego, że NIE WAŻNE CZY KUPUJESZ POPRZEZ KUP TERAZ / LICYTACJE - TOWAR MUSI BYĆ SPRAWNY - I ZGADZAĆ SIĘ Z OPISEM AUKCJI.

No chyba że sprzedajesz telefon jako uszkodzony - i piszesz o tym i umieszaczasz go w dziale USZKODZONE. Ale to jest oczywisty wyjątek

crazykaro 30.06.2011 15:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tarantulaw2 (Post 1119033)
to wtedy sprzedawca (osoba fizyczna na pewno, ale firma raczej także) zobowiązuje się do udzielenia rocznej gwarancji na sprzedawany towar nowy, jak i używany - chyba, że jest to przedmiot uszkodzony, to wtedy coś takiego nie obowiązuje. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć, gdzie to się w tych przepisach znajduje...
I z tego, co ja się orientuje (i z resztą miałem takie sytuacje) - to kupując coś od osób prywatnych, także można w ciągu 10 dni odstąpić od umowy bez podania przyczyny. Wtedy, odsyła się przedmiot (najważniejsze to zachować dowód wysłania), i sprzedający ma 2-3 dni robocze na zwrot pieniędzy po otrzymaniu towaru.

W przypakdu zakupu od osób prywatnych obowiązują inne przepisy i osoba prywatna nie ma żadnego obowiązku przyjąć zwracanego towaru. Obowiązują wówczas przepisy kodeksu cywilnego a nie sprzedaży konsumenckiej (info zaczerpnięte z sieci)

kornd 30.06.2011 17:41

Mógłby ktoś podać linki do meczu Panathinaikos- Wisła z 2005 roku? Bo kilka tygodni temu widziałem, że jeden z użytkowników uploaduje ten mecz i podał linki w którymś temacie na forum, ale teraz nie mogę znaleźć.

gypsy 30.06.2011 18:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kornd (Post 1119158)
Mógłby ktoś podać linki do meczu Panathinaikos- Wisła z 2005 roku? Bo kilka tygodni temu widziałem, że jeden z użytkowników uploaduje ten mecz i podał linki w którymś temacie na forum, ale teraz nie mogę znaleźć.

http://wislakrakow.com/forum/showthr...?t=789&page=24

boczek 30.06.2011 23:33

korzystam z komuniaktora AQQ - na którym mam numer gg.

Tylko i wyłącznie ja korzystam z tego kompa, jak i komunikatora czy gg.

A wyskakuje mi coś niepokojącego...


http://i54.tinypic.com/5txefo.jpg






http://i54.tinypic.com/5txefo.jpg

Watts 30.06.2011 23:35

Tak się dzieje. Mam komunikator WTW i na protokole gg też dzieją się jajca, dublowanie wiadomości, regularne "zrywy" serwera i multilogowania. To chyba nic "nadprzyrodzonego" :)

Kamson 01.07.2011 00:18

Macie teraz dźwięk na Cyfrze?

Bąbel 01.07.2011 00:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 1119479)
Macie teraz dźwięk na Cyfrze?

Mam:) działa bez zastrzeżeń.

wiślak 86 01.07.2011 10:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1119004)
Kliknąłem Kup Teraz, czyli mogę zwrócić i sprzedawca odda mi całą kasę wraz z transportem w obie strony?

5. Wyłączenia spod ustawy


Bezwzlędny zakaz - przepisy ustawy bezwzględnie nie mają zastosowania (strony jednak według zasady "swobody umów" mogą przewidzieć np. prawo do odstąpienia od umowy):

1) z wykorzystaniem automatów sprzedających,

2) z wykorzystaniem innych automatów umieszczonych w miejscach prowadzenia handlu,

3) rent,

4) zawartych z operatorami telekomunikacji przy wykorzystaniu publicznych automatów telefonicznych,

5) dotyczących nieruchomości, z wyjątkiem najmu,

6) sprzedaży z licytacji.

Oznacza to tyle, że produkt zakupiony na aukcji (np. Allegro) w opcji KUP TERAZ podlega pod tę ustawę i przysługują Konsumentowi uprawnienia z niej wynikające, jednak zamówiony produkt w trybie licytacji - już nie.

http://forumprawne.org/prawa-konsume...ransportu.html

podobna sprawa do Twojej. przeszukaj to forum to powinieneś znaleźć odpowiedź

medyk 01.07.2011 16:51

jakas strona skad moge pobrac win 7? tylko taka zeby to ruszyło i dzialalo

tarantulaw2 01.07.2011 17:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1119076)
W przypakdu zakupu od osób prywatnych obowiązują inne przepisy i osoba prywatna nie ma żadnego obowiązku przyjąć zwracanego towaru. Obowiązują wówczas przepisy kodeksu cywilnego a nie sprzedaży konsumenckiej (info zaczerpnięte z sieci)

Czyli co, te przepisy UE w d... może Sobie ktoś wsadzić, jakby się po 10 miesiącach zaczął upominać? Tak to zrozumiałem...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 1119724)
jakas strona skad moge pobrac win 7? tylko taka zeby to ruszyło i dzialalo

Kod:

http://www.wupload.com/file/39344598/blu.part01.rar
http://www.wupload.com/file/39344599/blu.part02.rar
http://www.wupload.com/file/39344600/blu.part03.rar
http://www.wupload.com/file/39344601/blu.part04.rar
http://www.wupload.com/file/39344602/blu.part05.rar
http://www.wupload.com/file/39344603/blu.part06.rar
http://www.wupload.com/file/39344604/blu.part07.rar
http://www.wupload.com/file/39344605/blu.part08.rar
http://www.wupload.com/file/39344606/blu.part09.rar
http://www.wupload.com/file/39344607/blu.part10.rar

Cytat:

Na płycie DVD znajduje się jedenaście edycji systemu Windows 7 PL oraz aktywator. Na początku instalacji można wybrać wersje ktorą chcemy zainstalować. Do wyboru wersje :Starter (x86, Home Basic (x86), Home Premium (x86), Professional (x86), Enterprise (x86), Ultimate (x86), Home Basic (x64), Home Premium (x64), Professional (x64), Enterprise (x64), Ultimate (x64)

Instalacja:
Wypakuj
Wypal
Uruchom komputer z bootowalnego DVD
Zainstaluj nie podając nr seryjnego. Po instalacji użyj dołączonego aktywatora w celu aktywacji.W folderze crack na płycie DVD znajduje sie plik aktywator.exe
Klikamy prawym przyciskiem myszy na pliku i uruchamiamy go jako ADMINISTRATOR
Klikamy na przycisk APPLY potwierdzamy i czekamy cierpliwie
Komputer się sam zrestartuje
na czas użycia aktywatora proponuję wyłączyć antywirusa gdyż moze alarmować o podejrzanych działaniach (podmiana plików)
Nie testowałem, ale na ogół na peb'ie nie ma wałków :).

Awe 01.07.2011 19:20

Jak się kończy film "Kontakt"? To jeden z tych filmów, które oglądałem milion razy ale zawsze tylko do połowy bo się usypiam :)

fifi1906 01.07.2011 19:57

Przy hemoroidach należy unikać długiego przesiadywania bez przerwy! ale czy należy ograniczyć również leżenie?

crazykaro 01.07.2011 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Awe (Post 1119797)
Jak się kończy film "Kontakt"? To jeden z tych filmów, które oglądałem milion razy ale zawsze tylko do połowy bo się usypiam :)

Foster, po tym jak zostało zniszczone pierwsze urządzenie, leci w tej kulce i spotyka się z kosmitami, którzy z nią przez chwilę rozmawiają. Potem wraca na ziemie ale wszyscy tam obecni twierdzą że nigdzie nie wyleciała bo kula spadła od razu do wody więc nikt jej nie wierzy. Jedynym dowodem jest taśma na której nic nie ma, tylko zakłócenia. Wszyscy urważają że to nawiązanie kontaktu z kosmitami było sfingowane przez tego ruska-miliardera, który umiera. A film się kończy tak, że dwójka agentów rozmawia o tej taśmie z nagraniem, że niby niczego nie ma na niej, ale mimo że kula z Foster nigdzie nie poleciała, to nagranie trwa kilka godzin... KONIEC:D

wiślak 86 02.07.2011 09:21

Nie uwierzycie !!

Nasz moderator flamangista a zresztą sami zobaczcie:

http://ludzie.gazeta.pl/flamengista/0,0.html

flamangista powiedz jak się z tym uchowałeś przez tyle lat??
jak się czujesz pisząc na tak prokibicowskiej stronie jak gazeta.pl?
nie uwierzyłbym gdyby nie podpis hobby: Wisła Kraków.

Wnioski zresztą sami wyciągnijcie...

i jeden z jego wpisów:
Przykład z meczy Wisły Kraków. Na stadion z piwem nie można. Ok, więc większość kibiców spotyka się w bocznej uliczce naprzeciwko stadionu - 3 puby i Żabka. Ludzie spotykają się na godzinę-dwie przed meczem by wypić parę piw. Mieszkańcy tej ulicy z pewnością się cieszą - co weekend pod oknami popijawa. Policja przymyka oko na picie pod chmurką. Gdyby nie pożyteczni menele, zbierający puszki po piwie zrobiłby się śmietnik.

to pokaż mi kiedy to policja przymyka oko na pijących? a już pisząc o mieszkańcach ulicy przy której rzekomo trwa popijawa powinieneś być wyjeb...rzucony z tego forum !!

crazykaro 02.07.2011 09:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiślak 86 (Post 1120006)
Nie uwierzycie !!

Nasz moderator flamangista a zresztą sami zobaczcie:

http://ludzie.gazeta.pl/flamengista/0,0.html

flamangista powiedz jak się z tym uchowałeś przez tyle lat??
jak się czujesz pisząc na tak prokibicowskiej stronie jak gazeta.pl?
nie uwierzyłbym gdyby nie podpis hobby: Wisła Kraków.

Wnioski zresztą sami wyciągnijcie...

i jeden z jego wpisów:
Przykład z meczy Wisły Kraków. Na stadion z piwem nie można. Ok, więc większość kibiców spotyka się w bocznej uliczce naprzeciwko stadionu - 3 puby i Żabka. Ludzie spotykają się na godzinę-dwie przed meczem by wypić parę piw. Mieszkańcy tej ulicy z pewnością się cieszą - co weekend pod oknami popijawa. Policja przymyka oko na picie pod chmurką. Gdyby nie pożyteczni menele, zbierający puszki po piwie zrobiłby się śmietnik.

to pokaż mi kiedy to policja przymyka oko na pijących? a już pisząc o mieszkańcach ulicy przy której rzekomo trwa popijawa powinieneś być wyjeb...rzucony z tego forum !!

Aż przykro patrzeć na takich ludzi jak ty

DYRU 02.07.2011 12:46

Na dzis jakiś fajny klubik w rynku we Wroclawiu

didzej132 02.07.2011 14:14

Jeżeli mam do zapłaty na allegro za wystawianie przedmiotów np 15 zł to czy jak wpłacę 30 to będę miał to 15 jeszcze na przyszłość ? czy trzeba zapłacić tyle ile trzeba . ???

Glazik 02.07.2011 14:20

bedziesz mial te 15zl na allegro.

regis 02.07.2011 15:11

Jaki GPS do 500 zł polecacie? Główne wymagania: mapy całej Europy, bajery typu możliwość oglądania filmów czy słuchania mp3 kompletnie niepotrzebne.

przemo 02.07.2011 19:33

Dlaczego do jakiegoś czasu na facebook'u pojawia się ( i znika czasem) lista znajomych po prawej stronie bez jakiego większego ładu i składu. To są osoby które są aktualnie na fb czy o co chodzi ? Tez tak macie, bo np moja siostra takiej listy nie ma ...?

marcinm 03.07.2011 10:40

gdzie oprócz tvp sport mozna oglądac copa america?

tommiyacht 03.07.2011 10:42

jest jakas stronka gdzie szybko moge sprawdzac z którego roku pochodzi dana piosenka ?

Glazik 03.07.2011 11:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regis (Post 1120138)
Jaki GPS do 500 zł polecacie? Główne wymagania: mapy całej Europy, bajery typu możliwość oglądania filmów czy słuchania mp3 kompletnie niepotrzebne.

http://allegro.pl/tomtom-xl2-gps-iq-...679621918.html
Cytat:

Pierwotnie napisane przez marcinm (Post 1120379)
gdzie oprócz tvp sport mozna oglądac copa america?

http://tomciotv.com.pl/news.php

medyk 03.07.2011 11:21

Najtanszy sklep internetowy gdzie moge kupic sprzet komputerowy?

R33 03.07.2011 11:54

esc.pl miał swego czasu dość tanio.

MatMario 03.07.2011 12:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 1120395)
Najtanszy sklep internetowy gdzie moge kupic sprzet komputerowy?

Ja przeważnie gdy sprawdzam ceny to kończę na kupnie w ww.kdo.pl. Ale jak zawsze każda rzecz może być tańsza w innym sklepie. Ale sprawdź w tym bo ostatnio chyba zrezygnowali z porównywarek.

Al_29 03.07.2011 12:35

Polecacie jakiś sklep, w którym będzie duży wybór bluz z kapturem? ;)

crazykaro 03.07.2011 12:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 1120395)
Najtanszy sklep internetowy gdzie moge kupic sprzet komputerowy?

Dużo tego jest. W każdym tańsze jest co innego. Jak składałem komputer to korzystałem z x-kom.pl, morele.net, a notebooki w primakomp

nero 03.07.2011 13:04

Po zainstalowany nowej opery 11.50 w pasku adresu nie ma strzałki która rozwijała listę wpisanych adresów internetowych. W starej wersji była, da się jakoś dodać tą małą strzałeczkę która rozwijała listę wpisanych adresów?

wroobel88 03.07.2011 13:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1120434)
Po zainstalowany nowej opery 11.50 w pasku adresu nie ma strzałki która rozwijała listę wpisanych adresów internetowych. W starej wersji była, da się jakoś dodać tą małą strzałeczkę która rozwijała listę wpisanych adresów?

W pasek adresu wklej :
opera:config#UserPrefs|ShowDropdownButtonInAddress field

zaznacz i na samym dole zapisz

nero 03.07.2011 13:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wroobel88 (Post 1120438)
W pasek adresu wklej :
opera:config#UserPrefs|ShowDropdownButtonInAddress field

zaznacz i na samym dole zapisz

DZIAŁA :)
Dzięki wielkie, to jakiś błąd ze strony twórców opery że zapomnieli dać tej strzałki do nowej aktualizacji ?!

Glazik 03.07.2011 13:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Al_29 (Post 1120423)
Polecacie jakiś sklep, w którym będzie duży wybór bluz z kapturem? ;)

http://allegro.pl/l-bluzy-kapturem-m...677153214.html

Kupilem z jakosci jestem bardzo zadowolony :) a cena tez jest ciekawa.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl