![]() |
MAm pytanie, mianowicie kupiłem na allegro antyczną szafę (ok200lat). Szafa dotarła do mnie uszkodzona, tzn. sprzedawca na aukcji nie zaznaczył, że w kilku miejscach pęknięte są płyciny.
Sprzedawca działa jako firma. Czy mam prawo zwrócić szafę i kto zapłaci za transport w tym wypadku? |
wydaje mi sie ze na wszytsko zakupione w internecie masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny.
A jeszcze dodatkowo, skoro facet zatail uszkodzenia - musi Ci zwrocic pieniadze i zaplacic za dostawe. To wg mnie logiczne. Ale moge sie oczywiscie mylic. |
Cytat:
|
co do tego zatajenia to wiesz..to są antyki. Ta szafa to Biedermeier ok.1810-20r, tak więc trochę przeszła. Ja przykładowo zwróciłem uwagę na płyciny, ktoś inny mógłby psioczyć na brak wkręta przy zamku, ktoś inny na dwa korniki na tympanonie. To jest bardzo stara rzecz i każdy powie, że stan zachowania mebla to subiektywny pogląd. Dla jednego bdb dla drugiego na opał.
Gdyby można oddawać tak sobie rzeczy, obciążając sprzedawcę kosztami transportu w obie strony to nieuczciwa konkurencja cały czas zamawiała by u Ciebie rzeczy a po dwóch dniach - panie zabieraj mi pan to. A ty płacisz...długo byś nie pociągnął:) Co innego z nowymi rzeczami. Jakaś rysa na butach, czy brak sznorówek to się zgodzę - powinno się mieć możliwość zwrotu, ale z tą szafą, to nie spodziewałem się współczesnego mebla wygłaskanego jak z Ikea, ale sprzedawca specjalnie w takim świetle porobił te zdjęcia, że nie było widać tych popękanych płycin..i trochę mnie wkur..zdenerwował. Jak mam płacić za zwrot kurierowi to wolę dać te płyciny do renowacji.. Cytat:
|
jakakolwiek gwarancja lub zwrot dotyczy tylko i wyłącznie opcji kup teraz jeżeli została ta szafka kupiona w licytacji to nie obowiązuje ani jeden dzień gwarancji czy zwrotu.
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
I z tego, co ja się orientuje (i z resztą miałem takie sytuacje) - to kupując coś od osób prywatnych, także można w ciągu 10 dni odstąpić od umowy bez podania przyczyny. Wtedy, odsyła się przedmiot (najważniejsze to zachować dowód wysłania), i sprzedający ma 2-3 dni robocze na zwrot pieniędzy po otrzymaniu towaru. Cytat:
|
Cytat:
7kotów - masz rację takie jest prawo i tak powinno wyglądać rozwiązanie problemu ale nie na allegro :P:P To jest inny świat. Jeśli sprzedający - firma przyjmuje towar do reklacji, czy przyjmuje zwroty ( PATRZ STRONA O MNIE, ALBO OPIS AUKCJI ) - to odeślij mu. On Ci zwróci kasę, ale za koszt wysyłki Ty płacisz. Czyli jesteś w plecy 2 krotnie, raz za dowóz do Ciebie, a potem za dowóz do niego. Możesz poprosić allegro o pomoc, jeśli sprzedający nie będzie chciał zwrócić pieniędzy, ale allegro ZAWSZE - ZAWSZE ! Wkleja regulamin allegro, zawsze jest KOPIUJ -> WKLEJ, także musisz w pierwszym mejlu zaznaczyć, nawet przeklnąć żeby zwrócili na Ciebie uwagę, i że prosisz o normalną rozmowe z pracownikiem allegro, a nie z automatem . Allegro poinformuje CIę, że przysługuje Ci ' rozpoczęcie sporu " ze sprzedającym. Czyli przez 30 dni macie oby dwoje ( Ty i gość od szafy ) takie okienko na allegro, gdzie piszecie ze sobą wiadomości, a allegro ma do tego wgląd. Po 30 dniach spór się kończy i...dalej jesteś w dupie. Bo to jest dla tych okradzionych. Po 30 dniach możesz pójść na policję jak nie otrzymasz towaru. A w Twoim przypadku to możesz liczyć tylko na kinder sztube sprzedającego i tyle. Ale pociesze Cię - fima raczej nie pozwoli sobie na jakieś wałki typu " nie oddamy pieniędzy, widziały gały co brały " - bo firma to nie kowalski czy nowak. Oni dbają o swoje dobre imię, i nie pozwolą sobie na jakieś konflikty z klientami. A weź wejdź z ciekawości na komentarze gościa, zobacz czy ma dużo negatywów i neutrlai - i jakiego typu to są opinie. jak coś wal na priv. @ wiślak 86 - Według mnie bardzo się mylisz. Ja kiedyś, jako osoba prywatna sprzedałęm coś poprzez aukcję na allegro , i się okazało że podczas transportu towar został uszkodzony. Najprościej było zwalić winę na pocztę prawda? Bo ja się wywiązałem z transakcji prawidłowo , wysłałełm zapakowany towar w 48 h i mam spokój. Ale klient zaczął mi cytować prawo karne, jakieś zapisy z allegro etc - i wyszło z tego, że NIE WAŻNE CZY KUPUJESZ POPRZEZ KUP TERAZ / LICYTACJE - TOWAR MUSI BYĆ SPRAWNY - I ZGADZAĆ SIĘ Z OPISEM AUKCJI. No chyba że sprzedajesz telefon jako uszkodzony - i piszesz o tym i umieszaczasz go w dziale USZKODZONE. Ale to jest oczywisty wyjątek |
Cytat:
|
Mógłby ktoś podać linki do meczu Panathinaikos- Wisła z 2005 roku? Bo kilka tygodni temu widziałem, że jeden z użytkowników uploaduje ten mecz i podał linki w którymś temacie na forum, ale teraz nie mogę znaleźć.
|
Cytat:
|
korzystam z komuniaktora AQQ - na którym mam numer gg.
Tylko i wyłącznie ja korzystam z tego kompa, jak i komunikatora czy gg. A wyskakuje mi coś niepokojącego... http://i54.tinypic.com/5txefo.jpg http://i54.tinypic.com/5txefo.jpg |
Tak się dzieje. Mam komunikator WTW i na protokole gg też dzieją się jajca, dublowanie wiadomości, regularne "zrywy" serwera i multilogowania. To chyba nic "nadprzyrodzonego" :)
|
Macie teraz dźwięk na Cyfrze?
|
Cytat:
|
Cytat:
Bezwzlędny zakaz - przepisy ustawy bezwzględnie nie mają zastosowania (strony jednak według zasady "swobody umów" mogą przewidzieć np. prawo do odstąpienia od umowy): 1) z wykorzystaniem automatów sprzedających, 2) z wykorzystaniem innych automatów umieszczonych w miejscach prowadzenia handlu, 3) rent, 4) zawartych z operatorami telekomunikacji przy wykorzystaniu publicznych automatów telefonicznych, 5) dotyczących nieruchomości, z wyjątkiem najmu, 6) sprzedaży z licytacji. Oznacza to tyle, że produkt zakupiony na aukcji (np. Allegro) w opcji KUP TERAZ podlega pod tę ustawę i przysługują Konsumentowi uprawnienia z niej wynikające, jednak zamówiony produkt w trybie licytacji - już nie. http://forumprawne.org/prawa-konsume...ransportu.html podobna sprawa do Twojej. przeszukaj to forum to powinieneś znaleźć odpowiedź |
jakas strona skad moge pobrac win 7? tylko taka zeby to ruszyło i dzialalo
|
Cytat:
Cytat:
Kod:
http://www.wupload.com/file/39344598/blu.part01.rarCytat:
|
Jak się kończy film "Kontakt"? To jeden z tych filmów, które oglądałem milion razy ale zawsze tylko do połowy bo się usypiam :)
|
Przy hemoroidach należy unikać długiego przesiadywania bez przerwy! ale czy należy ograniczyć również leżenie?
|
Cytat:
|
Nie uwierzycie !!
Nasz moderator flamangista a zresztą sami zobaczcie: http://ludzie.gazeta.pl/flamengista/0,0.html flamangista powiedz jak się z tym uchowałeś przez tyle lat?? jak się czujesz pisząc na tak prokibicowskiej stronie jak gazeta.pl? nie uwierzyłbym gdyby nie podpis hobby: Wisła Kraków. Wnioski zresztą sami wyciągnijcie... i jeden z jego wpisów: Przykład z meczy Wisły Kraków. Na stadion z piwem nie można. Ok, więc większość kibiców spotyka się w bocznej uliczce naprzeciwko stadionu - 3 puby i Żabka. Ludzie spotykają się na godzinę-dwie przed meczem by wypić parę piw. Mieszkańcy tej ulicy z pewnością się cieszą - co weekend pod oknami popijawa. Policja przymyka oko na picie pod chmurką. Gdyby nie pożyteczni menele, zbierający puszki po piwie zrobiłby się śmietnik. to pokaż mi kiedy to policja przymyka oko na pijących? a już pisząc o mieszkańcach ulicy przy której rzekomo trwa popijawa powinieneś być wyjeb...rzucony z tego forum !! |
Cytat:
|
Na dzis jakiś fajny klubik w rynku we Wroclawiu
|
Jeżeli mam do zapłaty na allegro za wystawianie przedmiotów np 15 zł to czy jak wpłacę 30 to będę miał to 15 jeszcze na przyszłość ? czy trzeba zapłacić tyle ile trzeba . ???
|
bedziesz mial te 15zl na allegro.
|
Jaki GPS do 500 zł polecacie? Główne wymagania: mapy całej Europy, bajery typu możliwość oglądania filmów czy słuchania mp3 kompletnie niepotrzebne.
|
Dlaczego do jakiegoś czasu na facebook'u pojawia się ( i znika czasem) lista znajomych po prawej stronie bez jakiego większego ładu i składu. To są osoby które są aktualnie na fb czy o co chodzi ? Tez tak macie, bo np moja siostra takiej listy nie ma ...?
|
gdzie oprócz tvp sport mozna oglądac copa america?
|
jest jakas stronka gdzie szybko moge sprawdzac z którego roku pochodzi dana piosenka ?
|
Cytat:
Cytat:
|
Najtanszy sklep internetowy gdzie moge kupic sprzet komputerowy?
|
esc.pl miał swego czasu dość tanio.
|
Cytat:
|
Polecacie jakiś sklep, w którym będzie duży wybór bluz z kapturem? ;)
|
Cytat:
|
Po zainstalowany nowej opery 11.50 w pasku adresu nie ma strzałki która rozwijała listę wpisanych adresów internetowych. W starej wersji była, da się jakoś dodać tą małą strzałeczkę która rozwijała listę wpisanych adresów?
|
Cytat:
opera:config#UserPrefs|ShowDropdownButtonInAddress field zaznacz i na samym dole zapisz |
Cytat:
Dzięki wielkie, to jakiś błąd ze strony twórców opery że zapomnieli dać tej strzałki do nowej aktualizacji ?! |
Cytat:
Kupilem z jakosci jestem bardzo zadowolony :) a cena tez jest ciekawa. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:27. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl