![]() |
Czyli znów wygrała oferta najtańsza..czy ktoś może cokolwiek powiedzieć o tej Firmie? Dobrzy są? Terminowi i porządni?
|
Cytat:
|
Wystarczy wpisać Flexvision w google i się wszystkiego dowiecie. Opinie dość pochlebne.
|
Ale to chyba jasne, że wybrana zostaje najtańsza oferta skoro kryterium wyboru było 100% cena.
|
Zgadza sie. Cena byla podstawowym kryterium i tu 100% planu zostalo wykonane. Pytanie tylko czy oferta tej firmy jest na tym samym poziomie co pozostalych ktore zostaly w przetargu plus co spowodowalo ze mogli obinzyc te koszty w stosunku do konkurencji. Oby to nie byl jakis bubel.
|
W swojej pracy powiem szczerze jeszcze nie spotkałem się z sytuacją żeby przy przetargu na prawie zamówień publicznych cena nie była najistotniejszym kryterium (80 % do 100 %). Inna sprawa, że w obecnych czasach wiele firm obniża do minimum cenę wykonania kotraktu i potem są problemy. (Mostosal Warszawa chyba równolegle prowadzi kilka inwestycji w Krakowie i może się wyłożyć). A kary umowne za każdy dzień zwłoki to ok 0,1% wynagrodzenia netto. Dlatego polimex za trybune zachodnią teoretycznie powinien zabulić ciężke pieniądze.
|
Cytat:
Ja tez mam nadzieje ze jesli juz dozyjemy dnia w ktorym Nasz satdion bedzie oddny do uzytku to ze beda sciagniete odpowiednie pieniadze za opoznienia. Tyle ze o ile sobie przypominam to towarzysz Majcher w odpowiedzi na zapytania uwczesnego radnego Olszowki napisal ze nie ma zadnych opoznien i ze kary nie za opoznienia nie beda naliczane..... |
Gdyby Polimex miał zapłacić kary za opóźnienia na budowie od każdej z umów na trybuny wschodnią i zachodnią, to pewnie już by się jedna zwróciła :lol:
9 miesięcy opóźnienia przy budowie wschodniej, a teraz już praktycznie 7 miesięcy przy zachodniej i to opóźnienie ciągle rośnie. |
Cytat:
Na zachodzie, w samych Niemczech na pewno w przetargu na dzień dobry odpadają najtańsza i najdroższa oferta. Efekt? Jakość. Zrobione raz i długo służy. A w Polsce po kosztach odstawią maniane, po roku remont generalny, po trzech utylizacja.. e: do kiedy ma ten flexvision termin? |
Cytat:
|
Dopóki wykonawca przywiezie sprzęt zgodny ze specyfikacją, to jest wszystko w porządku. Gorzej, jak nie ma nadzoru i przepuszczą sprzęt parametrami gorszy od tego, który miał zamontować wykonawca.
|
Tak jak napisałem teoretycznie powinien, ale wydaje mi się że miasto także leci w kule. Możliwe że nie płaci w terminie + zmiany w projekcie itd. itp. Budowa stadionu Wisły jest wzorowym przykładem prowadzenia inwestycji. Ważne, że już bliżej końca niż początku.
|
Polimexowi nic nie zrobią- przestańmy się łudzić.Prędzej jest to możliwe z Obtułowiczem ale majątku z niego i tak nie ściągną.Miejmy nadzieję że chociaż doprowadza do końca tę budowę i Wisła dogada się z Miastem że w zamian za czynsze przez jakiś czas wykonają za te pieniądze poprawki niezbędne dla wyglądu i funkcjonowania stadionu. Chciałbym tylko i aż tyle.W tej sytuacji
|
Cytat:
Fakt, to by bylo chyba najlepsze rozwiazanie z tej nieciekawej sytuacji ktora obecnie sie wytworzyla. Tyle ze Majcher nie koniecznie moze chciec isc na takie uklady wszak na kazdym kroku podkresla ze musi dbac o budzet miasta i ze sa pilniejsze sprawy wiec to moze nie wypalic. Ale chcialbym aby tak bylo jak piszesz. |
Arapaho, no niestety, takie są fakty, iż z Polimexu nie ściągną ani złotówki.
Niższy koszt dzierżawy za ten cały cyrk z budową i brakami powinien być kwestią oczywistą, ciekawe tylko czy super sprzyjające Wiśle Majchrowski na to pójdzie... |
Dzisiaj rozmawialem ze znajomym ktory pracuje przy trybunie AiB z tego co mi powiedział to pracuja do godziny 17 a termin oddania trybuny jest nierealny.
On sam powiedzial, że dla niego i innych nie bylo by problemu gdyby mieli pracowac np. do 20, no ale skoro maja pracowac do 17 to tez tak pracują. |
Cytat:
|
Czy są gdzieś jakieś aktualne zdjęcia z zachodniej od strony boiska?
Układanie krzesełek już skończyli? |
Cytat:
|
Stadion im H.Reymana chluba Krakowa, rok oddania 2011, hit nowoczesności i technologii
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...4061481570.jpg |
Cytat:
|
Trzeba coś z tym zrobić, bo przecież to jest skandal. Nie wie ktoś jak się ma sprawa z obłożeniem stadionu dibondem?
http://img831.imageshack.us/img831/6307/96462791.jpg http://img831.imageshack.us/i/96462791.jpg/ http://tinypic.pl/kyyy6bkzoy6s http://tinypic.pl/kyyy6bkzoy6s |
dibond jest za drogi i go nie będzie, mieli niby malować farbami hydrofobowymi.Ale kiedy to by miało być - tego nie wie nikt
|
o jaka masakra to zdjęcie... WSTYD!!
|
przy okazji dobrze zobaczyć zaawansowanie północnej - nie ma nawet surowego stanu wnętrz, a sama część instalacyjna i wykończeniowa to z 1-1,5 miesiąca minimum.A termin oddania 30.01.Mostostal Warszawa to jacyś szaleńcy jeśli zgodzili sie na ten termin
|
Wspaniale zdjęcie trybuny, oddaje jej prawdziwe piękno i zamysł architekta. Jak widać, z dnia na dzień jest coraz bardziej brutalnie..
|
Cytat:
|
Widzę, że ktoś mnie uprzedził i wkleił przede mną to zdjęcie.
Wygląda to tak żenująco, że teraz przynajmniej nie mają wyjścia - muszą coś z tym zrobić! Wstyd jak cholera. Te wlepki na górze też niczego sobie. |
Cytat:
|
Ten beton jest brudny, mokry? Normalnie tak nie wygląda. Też wygląda okropnie ale nie aż tak, jak na tym zdjęciu. Miejmy nadzieje, że coś z tym zrobią bo to jest skandal żeby tak wyglądała trybuna, która ma 4 lata i kosztowała masę pieniędzy.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:00. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl