Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

rafalek 03.01.2011 23:37

Czyli znów wygrała oferta najtańsza..czy ktoś może cokolwiek powiedzieć o tej Firmie? Dobrzy są? Terminowi i porządni?

GonzoNS 04.01.2011 00:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 1031872)
Czyli znów wygrała oferta najtańsza..czy ktoś może cokolwiek powiedzieć o tej Firmie? Dobrzy są? Terminowi i porządni?

może taki mały offtop, ale miałem jakieś 2 miesiące temu zajęcia z dziekanem na jednej z krakowskich uczelni i się powiedział kilka zdań na temat remontu dwóch auli. w umowie z uczelnią ma zapisane ze pieniędzmi ma gospodarować tak jakby były jego i by było to najbardziej ekonomiczne, z drugiej strony przetarg miała wygrać najtańsza oferta.

dj_ibutti 04.01.2011 00:44

Wystarczy wpisać Flexvision w google i się wszystkiego dowiecie. Opinie dość pochlebne.

mIcHaL666 04.01.2011 07:10

Ale to chyba jasne, że wybrana zostaje najtańsza oferta skoro kryterium wyboru było 100% cena.

Feniks1983 04.01.2011 08:30

Zgadza sie. Cena byla podstawowym kryterium i tu 100% planu zostalo wykonane. Pytanie tylko czy oferta tej firmy jest na tym samym poziomie co pozostalych ktore zostaly w przetargu plus co spowodowalo ze mogli obinzyc te koszty w stosunku do konkurencji. Oby to nie byl jakis bubel.

RZA 04.01.2011 09:44

W swojej pracy powiem szczerze jeszcze nie spotkałem się z sytuacją żeby przy przetargu na prawie zamówień publicznych cena nie była najistotniejszym kryterium (80 % do 100 %). Inna sprawa, że w obecnych czasach wiele firm obniża do minimum cenę wykonania kotraktu i potem są problemy. (Mostosal Warszawa chyba równolegle prowadzi kilka inwestycji w Krakowie i może się wyłożyć). A kary umowne za każdy dzień zwłoki to ok 0,1% wynagrodzenia netto. Dlatego polimex za trybune zachodnią teoretycznie powinien zabulić ciężke pieniądze.

Feniks1983 04.01.2011 09:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RZA (Post 1031922)
W swojej pracy powiem szczerze jeszcze nie spotkałem się z sytuacją żeby przy przetargu na prawie zamówień publicznych cena nie była najistotniejszym kryterium (80 % do 100 %). Inna sprawa, że w obecnych czasach wiele firm obniża do minimum cenę wykonania kotraktu i potem są problemy. (Mostosal Warszawa chyba równolegle prowadzi kilka inwestycji w Krakowie i może się wyłożyć). A kary umowne za każdy dzień zwłoki to ok 0,1% wynagrodzenia netto. Dlatego polimex za trybune zachodnią teoretycznie powinien zabulić ciężke pieniądze.


Ja tez mam nadzieje ze jesli juz dozyjemy dnia w ktorym Nasz satdion bedzie oddny do uzytku to ze beda sciagniete odpowiednie pieniadze za opoznienia. Tyle ze o ile sobie przypominam to towarzysz Majcher w odpowiedzi na zapytania uwczesnego radnego Olszowki napisal ze nie ma zadnych opoznien i ze kary nie za opoznienia nie beda naliczane.....

PiotrG 04.01.2011 10:02

Gdyby Polimex miał zapłacić kary za opóźnienia na budowie od każdej z umów na trybuny wschodnią i zachodnią, to pewnie już by się jedna zwróciła :lol:
9 miesięcy opóźnienia przy budowie wschodniej, a teraz już praktycznie 7 miesięcy przy zachodniej i to opóźnienie ciągle rośnie.

Antystenes 04.01.2011 10:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mIcHaL666 (Post 1031896)
Ale to chyba jasne, że wybrana zostaje najtańsza oferta skoro kryterium wyboru było 100% cena.

Jasne ale tylko w ciemnym kraju...
Na zachodzie, w samych Niemczech na pewno w przetargu na dzień dobry odpadają najtańsza i najdroższa oferta. Efekt? Jakość. Zrobione raz i długo służy. A w Polsce po kosztach odstawią maniane, po roku remont generalny, po trzech utylizacja..

e:
do kiedy ma ten flexvision termin?

wislak68 04.01.2011 10:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1031928)
Gdyby Polimex miał zapłacić kary za opóźnienia na budowie od każdej z umów na trybuny wschodnią i zachodnią, to pewnie już by się jedna zwróciła :lol:
9 miesięcy opóźnienia przy budowie wschodniej, a teraz już praktycznie 7 miesięcy przy zachodniej i to opóźnienie ciągle rośnie.

Tyle że o ile dobrze rozumiem to Polimex argumentuje że opóźnienia były spowodowane błędami w projekcie tudzież opóźnieniami w dostarczaniu dokumetacji technicznej. Nie znam szczegółowo tej akurat sprawy ale z doświadczenia wiem że w przypadku podobnych sporów ewentualne procesy trwaja latami a wynik jest bardzo niepewny.

PiotrG 04.01.2011 10:10

Dopóki wykonawca przywiezie sprzęt zgodny ze specyfikacją, to jest wszystko w porządku. Gorzej, jak nie ma nadzoru i przepuszczą sprzęt parametrami gorszy od tego, który miał zamontować wykonawca.

RZA 04.01.2011 10:22

Tak jak napisałem teoretycznie powinien, ale wydaje mi się że miasto także leci w kule. Możliwe że nie płaci w terminie + zmiany w projekcie itd. itp. Budowa stadionu Wisły jest wzorowym przykładem prowadzenia inwestycji. Ważne, że już bliżej końca niż początku.

Arapaho 04.01.2011 10:37

Polimexowi nic nie zrobią- przestańmy się łudzić.Prędzej jest to możliwe z Obtułowiczem ale majątku z niego i tak nie ściągną.Miejmy nadzieję że chociaż doprowadza do końca tę budowę i Wisła dogada się z Miastem że w zamian za czynsze przez jakiś czas wykonają za te pieniądze poprawki niezbędne dla wyglądu i funkcjonowania stadionu. Chciałbym tylko i aż tyle.W tej sytuacji

Feniks1983 04.01.2011 10:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 1031937)
Polimexowi nic nie zrobią- przestańmy się łudzić.Prędzej jest to możliwe z Obtułowiczem ale majątku z niego i tak nie ściągną.Miejmy nadzieję że chociaż doprowadza do końca tę budowę i Wisła dogada się z Miastem że w zamian za czynsze przez jakiś czas wykonają za te pieniądze poprawki niezbędne dla wyglądu i funkcjonowania stadionu. Chciałbym tylko i aż tyle.W tej sytuacji


Fakt, to by bylo chyba najlepsze rozwiazanie z tej nieciekawej sytuacji ktora obecnie sie wytworzyla. Tyle ze Majcher nie koniecznie moze chciec isc na takie uklady wszak na kazdym kroku podkresla ze musi dbac o budzet miasta i ze sa pilniejsze sprawy wiec to moze nie wypalic. Ale chcialbym aby tak bylo jak piszesz.

PiotrG 04.01.2011 12:08

Arapaho, no niestety, takie są fakty, iż z Polimexu nie ściągną ani złotówki.
Niższy koszt dzierżawy za ten cały cyrk z budową i brakami powinien być kwestią oczywistą, ciekawe tylko czy super sprzyjające Wiśle Majchrowski na to pójdzie...

Donki 04.01.2011 19:34

Dzisiaj rozmawialem ze znajomym ktory pracuje przy trybunie AiB z tego co mi powiedział to pracuja do godziny 17 a termin oddania trybuny jest nierealny.
On sam powiedzial, że dla niego i innych nie bylo by problemu gdyby mieli pracowac np. do 20, no ale skoro maja pracowac do 17 to tez tak pracują.

WislaFan123 04.01.2011 23:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 1032199)
Dzisiaj rozmawialem ze znajomym ktory pracuje przy trybunie AiB z tego co mi powiedział to pracuja do godziny 17 a termin oddania trybuny jest nierealny.
On sam powiedzial, że dla niego i innych nie bylo by problemu gdyby mieli pracowac np. do 20, no ale skoro maja pracowac do 17 to tez tak pracują.

i tego ku** nie rozumiem... tyle samo pracodawca placi.... wiec czemu nie mozna wczesniej tego skonczyc..

pn_77 06.01.2011 08:48

Czy są gdzieś jakieś aktualne zdjęcia z zachodniej od strony boiska?
Układanie krzesełek już skończyli?

Arapaho 07.01.2011 10:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 1032322)
i tego ku** nie rozumiem... tyle samo pracodawca placi.... wiec czemu nie mozna wczesniej tego skonczyc..

napewno nie tyle samo bo za nadgodziny musieliby płacić a najpewniej zorganizować drugą zmianę . A że poza prestiżowymi kwestiami Polimex nie ma podstaw do wykonania szybciej prac ( kasy dostanie tyle samo) - leją na ten temat

Arapaho 07.01.2011 15:45

Stadion im H.Reymana chluba Krakowa, rok oddania 2011, hit nowoczesności i technologii

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...4061481570.jpg

pysio 07.01.2011 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 1033163)
Stadion im H.Reymana chluba Krakowa, rok oddania 2011, hit nowoczesności i technologii

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...4061481570.jpg

pomaluje się i będzie dobrze :)

kornd 07.01.2011 16:05

Trzeba coś z tym zrobić, bo przecież to jest skandal. Nie wie ktoś jak się ma sprawa z obłożeniem stadionu dibondem?
http://img831.imageshack.us/img831/6307/96462791.jpg
http://img831.imageshack.us/i/96462791.jpg/
http://tinypic.pl/kyyy6bkzoy6s
http://tinypic.pl/kyyy6bkzoy6s

Arapaho 07.01.2011 16:20

dibond jest za drogi i go nie będzie, mieli niby malować farbami hydrofobowymi.Ale kiedy to by miało być - tego nie wie nikt

wierny 07.01.2011 16:20

o jaka masakra to zdjęcie... WSTYD!!

Arapaho 07.01.2011 16:28

przy okazji dobrze zobaczyć zaawansowanie północnej - nie ma nawet surowego stanu wnętrz, a sama część instalacyjna i wykończeniowa to z 1-1,5 miesiąca minimum.A termin oddania 30.01.Mostostal Warszawa to jacyś szaleńcy jeśli zgodzili sie na ten termin

P.e.c.h 07.01.2011 16:30

Wspaniale zdjęcie trybuny, oddaje jej prawdziwe piękno i zamysł architekta. Jak widać, z dnia na dzień jest coraz bardziej brutalnie..

pysio 07.01.2011 16:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez P.e.c.h (Post 1033186)
Wspaniale zdjęcie trybuny, oddaje jej prawdziwe piękno i zamysł architekta. Jak widać, z dnia na dzień jest coraz bardziej brutalnie..

myślę, że śmiało można napisać, że mamy najbardziej brutalny obiekt architektoniczny w Polsce! Dotychczasowy lider jest właśnie burzony (Dworzec PKP w Katowicach).. zatem panowie.. LIDERA MAMY, ZA NIC GO NIE ODDAMY :)

Mario Nh 07.01.2011 16:59

Widzę, że ktoś mnie uprzedził i wkleił przede mną to zdjęcie.

Wygląda to tak żenująco, że teraz przynajmniej nie mają wyjścia - muszą coś z tym zrobić!
Wstyd jak cholera. Te wlepki na górze też niczego sobie.

picasso 07.01.2011 17:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1033190)
Widzę, że ktoś mnie uprzedził i wkleił przede mną to zdjęcie.

Wygląda to tak żenująco, że teraz przynajmniej nie mają wyjścia - muszą coś z tym zrobić!
Wstyd jak cholera. Te wlepki na górze też niczego sobie.

właśnie najgorsze w tym jest to,że niczego nie muszą....niestety

Zwitter 07.01.2011 17:50

Ten beton jest brudny, mokry? Normalnie tak nie wygląda. Też wygląda okropnie ale nie aż tak, jak na tym zdjęciu. Miejmy nadzieje, że coś z tym zrobią bo to jest skandal żeby tak wyglądała trybuna, która ma 4 lata i kosztowała masę pieniędzy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl