Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

tarantulaw2 20.06.2011 20:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez visa (Post 1113739)
a jesteś może obyty w ebayu ?

Bo jest dość poważna sprawa, mam konto na ebayu, kupiłem od gościa z UK coś i poprzez paypal ( taki bezpieczny i promowany przez ebaya system płatności ) dokonałem przelewu na 16 funtów. Jakby nie patrzeć, to ponad 7 dyszek naszych polskich, więc sporo.

I dostaje już drugiego mejla od ebaya że nie odnotowali ode mnie wpłaty od tygodnia i że zalegam z płatnością dla angola.

I problem jest tutaj :

- PayPal potwierdza że dokonałem wpłaty na konto angola
- ebay nie odpisuje na moje mejle, że dokonałem płatności, że ' PP ' potwierdza i nie odp. na załączniki
- a angol na 6 mejli odpisał na jednego " I dont have money for u " .....


No jakby to było allegro, to bym już kut@asowi załatwił bana na IP , na nazwisko i na wszystko co możliwe. No ale że to ebay i to anglik to trochę sprawa się komplikuje...


Co radzisz ?

Może ktoś inny coś podpowie ?


Te fromularze na ebayu są w...ające, bo zawsze automat Ci odpowiada, nie pogadasz z normalnych człowiekiem....

Konto mam, obyty nie jestem, ale spróbuje pomóc.
Na początek uderzyłbym na "Forum" na E-Bay (klik), może tam Ci poradzą.

Potem pisał bym do nich ( http://pages.ebay.pl/help/contact_us...tynuuj+%3E ) - tam masz "Otrzymałem upomnienie o zaległej płatności za przedmiot / Chce się od niego odwołać. Wiem, że do nich pisałeś, ale chodzi o to, że jak Ci odpowiadał automat, to zapewne dostawałeś maila z adresu automatu - a tu chodzi zrobić taki myk, by człowiek odpisał -> wtedy uzyskasz jego prawdziwy mail, i możesz Ich zaspamować potwierdzeniem wpłaty. No chyba, że już raz Ci człowiek odpowiedział - spamuj jego skrzynkę.

Zrób jeszcze tak - jeżeli jest taka możliwość, to pobierz potwierdzenie wpłaty, a jeżeli nie ma - uderzaj do obsługi technicznej PP, żeby takie coś uzyskać. Do tego czasu zrób (w miarę możliwości) jak najwięcej screenów z potwierdzeniem wpłaty, i wyślij je Angolowi. Do tego jakiś tekst po Angielsku (Niestety, maj inglisz is bad, więc na angielski Ci nie pomogę, ale jak coś to jutro sklecę coś po Polsku to najwyżej przetłumaczysz), że PP potwierdza wpłatę, ale na E-bayu nie. Jak mu podeślesz screeny - powinien uwierzyć.



Nie chcę Cię straszyć, ale oby to nie był tzw. Nigeryjski przekręt. Raz prawie dałem się na to nabrać. Jakiś angol mi oferował 400 funciaków za Nokię 5530 (gdy ta jeszcze była w cenie - dlatego prawie się dałem zrobić), zgodziłem się, coś tam pieprzył, i chciał, żebym kliknął jakiś link potwierdzający - coś mnie tknęło żeby nie klikać, i nie klikałem - dzień później zablokowali mi konto na PP - okazało się że gdybym kliknął.... popłynął bym na 400 funtów. Takie to gówno ustrojskie jest, że już od tego czasu z tego nie korzystam. Tylko, że sytuacja była trochę inna, bo gość uderzył do mnie jak wystawiłem aukcję na Allegro.

visa 20.06.2011 20:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tarantulaw2 (Post 1113765)
Konto mam, obyty nie jestem, ale spróbuje pomóc.
Na początek uderzyłbym na "Forum" na E-Bay (klik), może tam Ci poradzą.

Potem pisał bym do nich ( http://pages.ebay.pl/help/contact_us...=Kontynuuj+%3E ) - tam masz "Otrzymałem upomnienie o zaległej płatności za przedmiot / Chce się od niego odwołać. Wiem, że do nich pisałeś, ale chodzi o to, że jak Ci odpowiadał automat, to zapewne dostawałeś maila z adresu automatu - a tu chodzi zrobić taki myk, by człowiek odpisał -> wtedy uzyskasz jego prawdziwy mail, i możesz Ich zaspamować potwierdzeniem wpłaty. No chyba, że już raz Ci człowiek odpowiedział - spamuj jego skrzynkę.

Zrób jeszcze tak - jeżeli jest taka możliwość, to pobierz potwierdzenie wpłaty, a jeżeli nie ma - uderzaj do obsługi technicznej PP, żeby takie coś uzyskać. Do tego czasu zrób (w miarę możliwości) jak najwięcej screenów z potwierdzeniem wpłaty, i wyślij je Angolowi. Do tego jakiś tekst po Angielsku (Niestety, maj inglisz is bad, więc na angielski Ci nie pomogę, ale jak coś to jutro sklecę coś po Polsku to najwyżej przetłumaczysz), że PP potwierdza wpłatę, ale na E-bayu nie. Jak mu podeślesz screeny - powinien uwierzyć.



Nie chcę Cię straszyć, ale oby to nie był tzw. Nigeryjski przekręt. Raz prawie dałem się na to nabrać. Jakiś angol mi oferował 400 funciaków za Nokię 5530 (gdy ta jeszcze była w cenie - dlatego prawie się dałem zrobić), zgodziłem się, coś tam pieprzył, i chciał, żebym kliknął jakiś link potwierdzający - coś mnie tknęło żeby nie klikać, i nie klikałem - dzień później zablokowali mi konto na PP - okazało się że gdybym kliknął.... popłynął bym na 400 funtów. Takie to gówno ustrojskie jest, że już od tego czasu z tego nie korzystam. Tylko, że sytuacja była trochę inna, bo gość uderzył do mnie jak wystawiłem aukcję na Allegro.



dzięki wielkie ! ale...
angol nie reaguje na mejle, jak mu wysyłam potwierdzenie , screeny w postaci dwóch linków no ;-/
Tu jest ten ból. A ciule z ebaya nie odpisują.

Nie, to nie nigeryjski przekręt, kiedyś mi proponował bambus jakiś proponował 1000 zł za ps2 używanego ale to na allegro jeszcze.
Ten angol to normalny sklep prowadzi w UK.


Co do linków co mi podałeś, to nie działają oby dwa, ale mam nadzieje, że to jakieś przeciążenie chwilowe.

A jeżeli chodzi o angielski to używam http://translate.google.com/ piszę po polsku, i odrazu na angielski mi tłumaczy. Więc problemów ze zrozumieniem mnie, facet raczej nie ma. Ale wiesz, 9 dni minęło od kiedy zapłaciłem. I raczej nie sądzę, by facet wkręcał. Ma 95 % pozytywów.

Jest możliwość, że ten przelew gdzieś " utknął " ? Chociaż paypal to chyba te expressowej wpłaty tak ?

Szali 20.06.2011 22:23

Jadąc dzisiaj autobusem przez Kraków widziałem liczne dziewczyny 'przyozdobione' w szaliki (niebieskie oraz zielone). Ogarnia ktoś co to za akcja była?

rafil 20.06.2011 22:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szali (Post 1113931)
Jadąc dzisiaj autobusem przez Kraków widziałem liczne dziewczyny 'przyozdobione' w szaliki (niebieskie oraz zielone). Ogarnia ktoś co to za akcja była?

"Święta Wojna" - mecz I LO z II LO

the_blues 21.06.2011 00:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bąbel (Post 1113125)

dzięki
jeździleś tam może? co możesz o nich powiedzieć?
pozdro :)



p.s świętą wojne po raz kolejny wygrało II LO, w karnych 5:4 bodajże

tarantulaw2 21.06.2011 07:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez visa (Post 1113810)
dzięki wielkie ! ale...
angol nie reaguje na mejle, jak mu wysyłam potwierdzenie , screeny w postaci dwóch linków no ;-/
Tu jest ten ból. A ciule z ebaya nie odpisują.

Nie, to nie nigeryjski przekręt, kiedyś mi proponował bambus jakiś proponował 1000 zł za ps2 używanego ale to na allegro jeszcze.
Ten angol to normalny sklep prowadzi w UK.


Co do linków co mi podałeś, to nie działają oby dwa, ale mam nadzieje, że to jakieś przeciążenie chwilowe.

A jeżeli chodzi o angielski to używam http://translate.google.com/ piszę po polsku, i odrazu na angielski mi tłumaczy. Więc problemów ze zrozumieniem mnie, facet raczej nie ma. Ale wiesz, 9 dni minęło od kiedy zapłaciłem. I raczej nie sądzę, by facet wkręcał. Ma 95 % pozytywów.

Jest możliwość, że ten przelew gdzieś " utknął " ? Chociaż paypal to chyba te expressowej wpłaty tak ?

Linki nie działają, bo prawdopodobnie była to "sesja". Już Ci podam gdzie je znajdziesz:

1 ) - Do tego forum -> Wchodzisz na e-bay, klikasz na górze strony "Pomoc", i niżej masz "zapytaj innych użytkowników" - kliknij na "Przejdź do centrum odpowiedzi" i tam zadaj pytanie, bo tam są chłopy najbardziej obyte.

2 ) - Do kontaktu z nimi -> http://pages.ebay.pl/help/contact_us/_base/index.html , dajesz "Kupiłem przedmiot - Jak skontaktować się ze sprzedającym, zapłacić za zakupiony przedmiot, wystawić opinię lub złożyć skargę na sprzedającego", a potem "Otrzymałem upomnienie o zaległej płatności za przedmiot / Chce się od niego odwołać". I czekaj aż Ci człowiek odpowie, a potem pisz na jego bezpośredni adres e-mail.

I angola też cały czas gnęb swoimi mailami.

visa 21.06.2011 11:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tarantulaw2 (Post 1114009)
Linki nie działają, bo prawdopodobnie była to "sesja". Już Ci podam gdzie je znajdziesz:

1 ) - Do tego forum -> Wchodzisz na e-bay, klikasz na górze strony "Pomoc", i niżej masz "zapytaj innych użytkowników" - kliknij na "Przejdź do centrum odpowiedzi" i tam zadaj pytanie, bo tam są chłopy najbardziej obyte.

2 ) - Do kontaktu z nimi -> http://pages.ebay.pl/help/contact_us/_base/index.html , dajesz "Kupiłem przedmiot - Jak skontaktować się ze sprzedającym, zapłacić za zakupiony przedmiot, wystawić opinię lub złożyć skargę na sprzedającego", a potem "Otrzymałem upomnienie o zaległej płatności za przedmiot / Chce się od niego odwołać". I czekaj aż Ci człowiek odpowie, a potem pisz na jego bezpośredni adres e-mail.

I angola też cały czas gnęb swoimi mailami.

Więc tak, ebay poprosił o załączniki w postaci screenów, a nie o linki ze screenami...jakby to jakas k. różnica była ale nie ważne. Mejla do kowalskiego czy nowaka nie mam - tylko ten taki ogólny [email protected] - więc boje się, że pisał do mnie Polak, a mejl pójdzie do angielskiego supportu .

PayPayl poinformował mnie, żebym rozpoczął spór - to w ciągu 45 dni powinienem otrzymać zwrot kasy.

A angol już rozpoczął spór na ebayu ze mną.... ku.tas ma dwa mejle na ebayu i wchodziąc w ' pp ' wpisałem jednego z tych dwóch mejli. Co Ty byś zrobił ? Tak samo jak ja...

Może być tak że tylko do jednego mejla miał przypisany numer konta ?

Bąbel 21.06.2011 11:40

[QUOTE=the_blues;1113989]dzięki
jeździleś tam może? co możesz o nich powiedzieć?
pozdro :)



tak jeździłem, dla mnie ok, według mnie najlepsze w Krakowie:) kiedyś jeszcze były na Kazimierzu, chyba motodrom to się nazywało, ale nie wiem czy jeszcze istnieje.

tarantulaw2 21.06.2011 11:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez visa (Post 1114149)
Więc tak, ebay poprosił o załączniki w postaci screenów, a nie o linki ze screenami...jakby to jakas k. różnica była ale nie ważne. Mejla do kowalskiego czy nowaka nie mam - tylko ten taki ogólny [email protected] - więc boje się, że pisał do mnie Polak, a mejl pójdzie do angielskiego supportu .

Pisz do nich na ten a w temacie dopisz [PL] i już.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez visa (Post 1114149)
PayPayl poinformował mnie, żebym rozpoczął spór - to w ciągu 45 dni powinienem otrzymać zwrot kasy.

A angol już rozpoczął spór na ebayu ze mną.... ku.tas ma dwa mejle na ebayu i wchodziąc w ' pp ' wpisałem jednego z tych dwóch mejli. Co Ty byś zrobił ? Tak samo jak ja...

Może być tak że tylko do jednego mejla miał przypisany numer konta ?

Tak. Bo generalnie PP można mieć nawet nie posiadając prawdziwego konta bankowego.

visa 21.06.2011 11:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tarantulaw2 (Post 1114162)
Pisz do nich na ten a w temacie dopisz [PL] i już.



Tak. Bo generalnie PP można mieć nawet nie posiadając prawdziwego konta bankowego.

a przepraszam, skąd ja mam wiedzieć na który e-mail wysłać kasę ?
Skoro sprzedający w stronie ' o mnie ' czy w aukcji nie podaje swojego mejla ?

Wysłałem więc na tego mejla, z którego dostałem wiadomość z podziękowaniem o zakupie.


A tak z innej beczki, jakbym miał podobną sprawę i w mejlu podałem np. [email protected]. - gdzie po PL jest kropeczka to dupa ? Moja wina prawda ?
Bo jak się wysyła mejla to dostajesz zwrot, że zły adres, a z tego typu serwisami nie wiesz ?
Tak tylko pytam, PP potwierdził, że ja wszystko dobrze zrobiłem. Także rozpocząłęm spór, a po 20 dniach poproszę o rozpatrzenie.




@the_blues - ja byłem. Ale w środę - bo taniej. Wtedy lepiej przedzwonić i zaklepać sobie na konkret godzinę, bo sporo ludzi jest. A tak poza tym to wrażenia pozytywne

tarantulaw2 21.06.2011 13:02

Szczerze powiedziawszy nie wiem, ale możliwe, że dupa, bo w końcu są adresy np. .co.uk lub .com.pl .

Bąbel 21.06.2011 13:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez godzilla (Post 1114208)
witam, jest w krakowie gdzies cos takiego? http://www.outdoorfitness.pl/

W parku jordana jest coś podobnego.

Bąbel 21.06.2011 13:32

Watpie, nigdzie tego nie widzialem, ani nawet o tym nie slyszalem. Masz pusty rynek, to sam otwórz:P

Bartoch3tsw 21.06.2011 19:41

Ile kosztuje i jaki jest czas czekania na wyrobienie dowodu tymczasowego ?

7 kotów 21.06.2011 19:52

Szukam użytkownika występującego na tzw forum Zbymaka i Maciusia jako Ramboo.

Glazik 21.06.2011 19:55

Ile kosztuje w Krakowie wyrwanie zeba???(prywatnie)
Cytat:

Pierwotnie napisane przez blanco (Post 1114412)
Ja ostatnio płaciłem 400 zł za 2 zęby

DZiekoweczka

blanco 21.06.2011 19:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez glazik (Post 1114410)
Ile kosztuje w Krakowie wyrwanie zeba???(prywatnie)

Ja ostatnio płaciłem 400 zł za 2 zęby

Ave 1906 21.06.2011 20:16

Wie ktoś gdzie poszukują do pracy ?? Pieniążki potrzebne na wyjazd
jak ktoś coś się orientuje pirv

Alexander94 21.06.2011 20:47

W słuchawkach do komputera urwała mi się końcówka tj. metalowa część wchodząca do wejścia do komputera.
Gdzie w Krakowie mogę się z tym udać, żeby mi to naprawili?
Odpowiedź prawdopodobnie okaże się błaha, ale wolałbym wiedzieć gdzie konkretnie się z tym udać.

anka1906 21.06.2011 21:32

Mam takie pytanie :) może ktoś z Was kojarzy jaki tytuł nosił film/horror, który był "kręcony prywatna kamerą" umieszczoną w sypialni głównych bohaterów. Jakieś dziecko tam sie pokazywało i kojarzę psa który wariował jak widział zjawy :)





Dzięki wielkie, dokładnie o to mi chodziło :)

Glazik 21.06.2011 21:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez anka1906 (Post 1114446)
Mam takie pytanie :) może ktoś z Was kojarzy jaki tytuł nosił film/horror, który był "kręcony prywatna kamerą" umieszczoną w sypialni głównych bohaterów. Jakieś dziecko tam sie pokazywało i kojarzę psa który wariował jak widział zjawy :)

Paranormal Activity?????

xdarek 21.06.2011 21:43

Czy to prawda, że dziś odbyły się testy młodszych roczników u nas w klubie?

mlody_ale_wierny 21.06.2011 21:49

Wie ktoś jak zatrudnić się przy roznoszeniu ulotek, czy trzeba być pełnoletnim, oraz jakiego rzędu są to zarobki?

didzej132 21.06.2011 21:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mlody_ale_wierny (Post 1114454)
Wie ktoś jak zatrudnić się przy roznoszeniu ulotek, czy trzeba być pełnoletnim, oraz jakiego rzędu są to zarobki?


Może podejdź do nich http://www.malopolska.ohp.pl/pl/6293...ura_Pracy.html to ci pomogą / doradzą . ;)

Rybka fan :) 21.06.2011 21:53

Nie trzeba, co najwyżej mogą chcieć zgodę na pracę od rodziców na piśmie. A zarobki? niektórzy płacą za godzinę, inni od rozniesionych ulotek, ale generalnie uśredniając 6-7zł za godzinę przeciętnie się zarobi, czasem mniej lub więcej.

michael 21.06.2011 22:23

Mam pytanie, orientuje się ktoś może gdzie w Krakowie można pograć sobie w pokera Texas Holdem na jakimś turnieju? ;]
Może więcej z Wiślackiej Braci nas gra to kiedyś umówimy się przed meczem na turniej Wiślaków? ;D ;)

Bąbel 21.06.2011 22:45

kiedyś grali w sportspubie na 29 listopada, ale nie wiem czy dalej to aktualne...

DYRU 22.06.2011 07:09

Jak na Litwie i Łotwie z LPG?? I co musze mieć w samochodzie? Kamizelki gaśnice itp.?? coś szczególnego??

Michal_b3 22.06.2011 07:38

Mam pilne pytanie, czy Nowohucka jest już w całości przejezdna? Jeżeli trwają tam jakieś prace to jak wygląda sprawa z korkami? (od Alei Powstańców Śląskich do Czyżyn)
Ogromne dzięki za pomoc :)

Bąbel 22.06.2011 08:20

Tak, jest przejezdna, wiadukt czynny, wszystko sprawnie działa, jechałem pare razy i nie pamiętam żadnych korków:)

Rybka fan :) 22.06.2011 08:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DYRU (Post 1114515)
Jak na Litwie i Łotwie z LPG?? I co musze mieć w samochodzie? Kamizelki gaśnice itp.?? coś szczególnego??

w najnowszym Auto Świecie jest dodatek o podróżach po europie, tam wszystko znajdziesz na talerzu :)

julo 22.06.2011 10:10

Wie ktoś czy mozna gdzies w TV obejrzeć puchar CONCACAF w którym gra nasz Chavez ?

Else 22.06.2011 10:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez julo (Post 1114603)
Wie ktoś czy mozna gdzies w TV obejrzeć puchar CONCACAF w którym gra nasz Chavez ?

Oba mecze półfinałowe będą do obejrzenia na Eurosport 2. Mecz Hondurasu o 01.00
wg. wczorajszego Przeglądu Sportowego

edit: PS chyba źle podał, z tego co teraz sprawdziłem wynika że o 01.00 zagra USA z Panamą, a mecz Honduras - Meksyk o 04.00, co nie zmienia faktu że oba mecze na Eurosporcie 2 możesz obejrzeć.

master17 22.06.2011 10:33

Gdzie w Krakowie blisko starego miasta są sklepy z obuwiem sportowym (do chodzenia codziennego) ?

crazykaro 22.06.2011 11:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez master17 (Post 1114620)
Gdzie w Krakowie blisko starego miasta są sklepy z obuwiem sportowym (do chodzenia codziennego) ?

Po pierwsze nie koło starego miasta tylko koło Rynku ewentualnie w Śródmieściu:p

A o to gdzie no to Galeria Krakowska koło dworca. Tam są wszystkie najważniejsze sklepy z obuwiem sportowym.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez DYRU (Post 1114515)
Jak na Litwie i Łotwie z LPG?? I co musze mieć w samochodzie? Kamizelki gaśnice itp.?? coś szczególnego??

Wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej są sygnatariuszami Konwencji Wiedeńskiej o Ruchu Drogowym. Ten międzynarodowy traktat określający ogólne zasady ruchu drogowego sporządzony został 8 listopada 1968 roku, Polska ratyfikowała go w 1988 roku.
Zgodnie z traktatem obowiązkowe wyposażenie samochodu obejmuje tylko elementy wymagane w kraju, w którym samochód jest zarejestrowany. Oznacza to że nie musisz znać ani mieć obowiązkowego wyposażenia samochodu wymaganego w innych krajach, do których jedziesz

Zubin 23.06.2011 13:47

Ma ktos jakiegos linka skad mozna pobrac pełna wersje fify 08 na PC?
ewentualnie torrent ?

Dzieki Lukas.

LuKaS TSW 23.06.2011 13:49

http://www.uploadstation.com/file/ag...s323.part1.rar
http://www.uploadstation.com/file/Q7...s323.part2.rar
http://www.uploadstation.com/file/EH...s323.part3.rar

http://www.wupload.com/file/30046175...s323.part1.rar
http://www.wupload.com/file/30046176...s323.part2.rar
http://www.wupload.com/file/30046177...s323.part3.rar

http://www.fileserve.com/file/xJccQf...s323.part1.rar
http://www.fileserve.com/file/aQ3JeN...s323.part2.rar
http://www.fileserve.com/file/U8zDyp...s323.part3.rar

http://www.filesonic.com/file/128826...s323.part1.rar
http://www.filesonic.com/file/128826...s323.part2.rar
http://www.filesonic.com/file/128826...s323.part3.rar

siekierski 23.06.2011 19:38

Witam, czy sa gdzies w internecie plany działek centrum Krakowa? Chodzi mi dokładnie obaszar okolic II LO.

Mam podany nr działki i chciałbym się dowiedzieć która to działka.

ManiekTS 23.06.2011 21:31

Jaka jest ważność karty w orange po załadowaniu za 25zł.?

WISŁAZWE 23.06.2011 21:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ManiekTS (Post 1115539)
Jaka jest ważność karty w orange po załadowaniu za 25zł.?

Połączenia wychodzące - 1 miesiąc.
Połączenia przychodzące - 6 miesięcy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl