![]() |
To chyba w szatni iskrzy
|
Cytat:
Kto przeinacza? Wiosną 2017 w klubie było słownie 7 zawodników w kadrze którzy byli w klubie przynajmniej 2 lata ( od wiosny 2015. W tym dwóch bramkarzy. Głowa, Sadok, Uryga, Bartosz, Boguski, Brożek + Buchalik i Miśkiewicz. To jest większość zawodników w kadrze? |
+ Brlek, który po beznadziejnym pół roku złapał pewność siebie i Mączyński, zawodnik z bogatym reprezentacyjnym doświadczeniem. Zawodnicy decydujący o grze zespołu... No i oczywiście jeszcze Małecki, który znał się z całą resztą na wylot.
|
Cytat:
Nie pomagacie takimi wpisami... |
Cytat:
|
Cytat:
Skończmy z robieniem z Ze Manuela nowego kozła ofiarnego. Brlek i Kalu Uche po przyjściu do Wisły grali równie źle jak on. Scouci Porto też rekomendowali go tam na piękne oczy? Nie panikujmy, naprawdę. Nie ma w Wiśle kataklizmu. |
Jak "Pory roku" Vivaldiego
Zmienia się światło w twoich oczach Powiedz mi życie coś miłego Nie pędź tak, proszę, daj odpocząć Życie , życie jest nowelą, której nigdy nie masz dosyć Wczoraj biały, biały welon Jutro białe, białe włosy Życie , życie jest nowelą Raz przyjazną a raz wrogą Czasem chcesz się pożalić, ale nie masz do kogo Każda rodzina jest jak drzewo Łamie się chwieje, czas je zmienia Jak w "Porach roku" Vivaldiego Szczypta zachwytu, łyk cierpienia Życie , życie jest nowelą, której nigdy nie masz dosyć Wczoraj biały, biały welon Jutro białe, białe włosy Życie , życie jest nowelą Co wciąga jak rzeka Chciałbyś dziś znać przyszłość Lecz musisz poczekać Życie , życie jest nowelą, której nigdy nie masz dosyć Wczoraj biały, biały welon Jutro białe, białe włosy Życie , życie jest nowelą Co wciąga jak rzeka Chciałbyś dziś znać przyszłość Lecz musisz poczekać |
Cytat:
|
Cytat:
Jaką determinację pokazali ostatnio Małecki, Boguski, Brożek? A Cywka, któremu w Kielcach wyszedł tylko atak na chorągiewkę w narożniku boiska i popisowe jej wyrwanie? A kiksujący i nonszalancki nawet w wyrzutach z autu Sadlok? Jak przykłada się do defensywy Wojtkowski? Hm? |
Cytat:
Teraz te możliwości trzeba obudzić, a nie zagłaskiwać ego Boguskiego czy Brożka. |
Cytat:
btw Uche to był młody chłopak jak do nas trafił, Ze Manuel ma już 26 lat i raczej lepszy nie będzie. |
Cytat:
Markus, przecież nie urodziłeś się wczoraj. Przecież nie takie klub jak Porto kontraktowały zupełnie przypadkowych zawodników i później tego żałowały. I tez nie mówię, że na pewno Ze Manuel nie odpali, ale to FC Porto po prostu o niczym w jego przypadku nie świadczy Tym bardziej, że w 3 lata nie zagrał ani meczu i jest ciągle wypożyczany. Ciekawsze przypadki w historii futbolu: http://www.czasfutbolu.pl/bebe-bezdomny-kanciarz/ http://sport.interia.pl/klub-sandecj...na,nId,2423407 |
W szatni iskrzy i słusznie. Nie ma co klepać się po plecach, kiedy gra i forma zespołu są daleko od oczekiwań.
|
Cytat:
Po prostu, wbrew temu, co niektórym się wydaje, to jest piłka nożna a nie FM. Tutaj nigdy nie ma gwarancji, że ktoś się sprawdzi w danym klubie. |
@Ogryzek -
nie wiemy, jak dokładnie wyglądają sumy wykupu Ze Manuela. Klub niczego tu oficjalnie nie potwierdził. Zapewne gdyby zaczął grać dobrze, klub mógłby jednak zrobić na nim dobry interes. Wątpię, by np. na Boguskim jakikolwiek sensowny interes był jeszcze możliwy. A piłkarz 26-letni z pewnością może się jeszcze poprawić. @Karherop - Ważne są proporcje. Piłkarze, którzy trafiają do takiego klubu jak Porto zwykle jednak coś wartościowego sobą prezentują. Nie na odwrót. Oczywiście wszędzie zdarzają się pomyłki, ale to dobra, a nie zła rekomendacja dla zawodnika. Teraz trzeba uwzględnić też czynnik aklimatyzacyjny. Jeszcze za wcześnie, by przesądzać, że w Wiśle Ze Manuel na pewno się nie odnajdzie. Inaczej jest choćby w przypadku np. Brożka czy Boguskiego. Tu doskonale wiadomo, na co można liczyć i czego się spodziewać. Dlatego klub szuka alternatyw. |
Markus, powiem więcej: nie krytykuję Junco za Ze Manuela, bo papiery ma ok i być może w trakcie rundy wypali, ale krytykuje Ramireza za wystawianie nieprzygotowanego zawodnika. Niestety z Imazem, Perezem i Balaniukiem zrobił to samo. Wygląda to trochę jak liczenie, że ktoś wejdzie z marszu i zacznie z miejsca wiązać nogami krawaty.
Podsumowujac jednym słowem: naiwność. |
Ja bym to nazwał desperacją, a nie naiwnością.
|
Zdesperowany to byl Smuda, jak musiał wpuszczać Zająca na boisko. Kiko jest po prostu naiwny. Ma kim grać kim w drużynie i miał też przed transferami "last minute".
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Carlitos zabłysnął już w pierwszym meczu i odniósł pewne sukcesy w kolejnych. Może Kiko tak to się spodobało, że próbuje jechać na tym koniku cały czas.
|
Cytat:
|
chyba tylko ja tutaj gram w FMa..
nikt na to nie wpadł, że Ze Manuel, może mieć klauze w kontrakcie która gwarantuje mu X występów ? być może, taka klauzula się znajduje, bo w przeciwnym razie nigdy by tu nie trafił i by nie było nas stać na niego.. a że okazał albo okaże się wtopą to już trudno było przewidzieć |
Ja też gram, ale dopiero teraz wpadłem na to, że Kiko chyba robi FM na żywo - "klika" wybierz skład losowo a rozmowy motywacyjne przekazuje asystentowi lub je pomija. W trakcie okresu przygotowawczego zapomniał ustalić treningu "kondycja" i mamy efekty :rotfl:
|
Cytat:
Kolejne mecze potwierdziły, że inne wybory personalne niż Ze Manuel bynajmniej nie poprawiały jakości gry zespołu. Ale to już inna sprawa i zagadnienie. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,3...Redirects=true "Rafał Boguski jednak zostanie w Wiśle Kraków? Kiko Ramirez: W przyszłym sezonie może być jeszcze lepszy" https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...falem-boguskim "Kiko Ramirez: Jestem za przedłużeniem kontraktu z Rafałem Boguskim" jedziemy dalej: "- Dla mnie wszystkie cele, o jakie będziemy grać, są równie istotne. Są nimi walka o mistrzostwo, o Puchar Polski - mówi Ramirez. - Oczywiście, są pewne cele, które muszą być pierwsze, inne będziemy brać pod uwagę w dalszej kolejności. Dla mnie, dla mojej rodziny ważne jest jednak, żeby być wśród najlepszych, a przede wszystkim zasługuje na to Wisła Kraków. Jeśli chodzi o klasyfikowanie tych celów, to chcemy przede wszystkim być w czołówce ekstraklasy. Dla mnie to jasne, że w nowych rozgrywkach będziemy chcieli walczyć o pełną pulę. Zapytaliśmy Ramireza, czy są to tylko jego trenerskie ambicje, czy podpisując nowy kontrakt, usłyszał od władz klubu, że właśnie takie zadania będą przed nim postawione w nowym sezonie. - To są zarówno ambicje klubu, jak i moje. To oczywiste, że Wisła potrzebuje tego, żeby walczyć z najlepszymi i bić się o najwyższe cele - odparł. http://www.gazetakrakowska.pl/sport/a/kiko-ramirez-celuje-w-mistrzostwo-i-puchar,12070088/" i na koniec: Kiko Ramirez: Wisła dałaby sobie radę w Primera Division http://sport.se.pl/pilka-nozna/ekstr...on_985922.html I Wy macie do kibiców pretensje, że mają wybujałe wymagania? |
@Karherop -
Ramirez niestety nie przewidział maniery większości polskich zawodników, którzy po podpisaniu nowego kontraktu często nagle zaczynają grać dużo gorzej - czyli po prostu zaczynają obijać się. Masz wyjaśnienie. |
Cytat:
To akurat Ramireza zadanie, by pomimo wieku byli w tej formie. Nadto, wiedział, ile mają lat, na jakich grają pozycjach i jak wygląda ich podatność na kontuzje, gdy opowiadał się za ich kontraktowaniem. Żaden nie miał na boisku wypadku na zasadzie: ktoś mu wszedł w nogi i połamał kolana. Obaj zaliczyli zjazd, który stanowi wypadkową wieku, indywidualnych predyspozycji, stanu zdrowia oraz pracy trenera. To trener jest od tego, żeby gracze byli w formie. Zwłaszcza ci, których sobie sam wybrał. Cytat:
|
1) Rafał Boguski podpisał nowy kontrakt 02.06.2017, na jeden sezon (?):
Rafał Boguski- sezon 2016/2017 Mecze/bramki (tylko liga): 36/12 (0,33 gola na mecz) -> gol co 3 mecze -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2) Paweł Brożek podpisał nowy kontrakt 07.06.2017, na jeden sezon (?): Paweł Brożek- sezon 2016/2017 Mecze/bramki (tylko liga): 31/6 (0,19 gola na mecz) -> gol co ~5 meczów -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 3) Zdenek Ondrasek- kontrakt ważny do czerwca 2018 (?): Zdenek Ondrasek- sezon 2016/2017 Mecze/bramki (tylko liga): 24/3 (0,12 gola na mecz) -> gol co 8 meczów -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 4) Mateusz Zachara- kontrakt rozwiązany: Mateusz Zachara- sezon 2016/2017 Mecze/bramki (tylko liga): 27/4 (0,14 gola na mecz) -> gol co ~7 meczów -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Podsumowując: - zostaliśmy na ten sezon z dwoma piłkarskimi emerytami, zawodnikami w przeszłości stanowiącymi o sile ofensywnej Wisły, - rozwiązaliśmy kontrakt z napastnikiem który miał wysoką płacę a nie dawał wystarczającej jakości, - nie udało nam się sprzedać, lub nie próbowaliśmy sprzedać napastnika który nie powala swoją grą, jest najzwyczajniej słaby Nie wydaje mi się, żeby decyzja o ewentualnym niepodpisywaniu Brożka i Boguskiego była dobrą decyzją. Jacy są tacy są, słabi i starzy, niewystarczający na aktualne potrzeby naszego klubu, ale jednak są. Znają klub, realia. Można gdybać, że rozwiązując ich moglibyśmy znaleźć dwóch kolejnych Carlitosów. Ale też moglibyśmy znaleźć dwóch kolejnych Ondraszków. Trzeba zadać przede wszystkim trzy pytania: 1) Czy Ramirez jest słabym trenerem, nie umiejącym wykorzystać doświadczenia Brożka i Boguskiego? 2) Czy Brożek i Boguski przegrywają walkę z czasem? 3) Czy cała drużyna jest tak fatalnie przygotowana do sezonu? |
Cytat:
albo Kostali !!:rotfl: a co pytań: 1. nie 2. tak 3. nie wiem |
Nowi zawodnicy, kontuzje itd. mało czasu by dobrze ocenić Kiko. Teraz będzie przewa na 2 tyg. trochę czasu ten zespół już jest razem i dopiero po wynikach uzyskanych do końca rundy można będzie go ocenić. Wtedy będzie trudno o wymówkę ze mało czasu i nie ma znaczenia że pozostałe mecze są z lepszymi ekipami niż wcześniej - to tylko ESA. Pozatym, na jakiego trenera nas obecnie stać ?
|
Cytat:
Trudno mówić o fatalnym przygotowaniu do sezonu drużyny w sytuacji, gdy spora część piłkarzy pojawiła się u nas w 2 połowie sierpnia lub na początku września. Właściwie dobra dyspozycja Carlitosa czy Veleza, powinna sugerować, że dało się wypracować formę. Tym bardziej, że najgorzej prezentują się ci, poza wymienioną wcześniej dwójką, którzy go nie przeszli. |
Dzień Dobry. Pierwszy post na forum.
Nie wiem czy post ten bardziej pasuje do tego tematu czy może polityka transferowa. Napiszę go może tutaj Jak widzę, sypie się na Kiko krytyka za słabą (szczególnie jeżeli chodzi o styl) grę jego podopiecznych. Jest to niezaprzeczalny fakt, którego nie mam zamiaru negować. Gra to męczenie buły i obecnie taktyka polega "długa piłka na Carlitosa". Nie ma gry, zero zgrania, zawodnicy na boisku nie prezentują się jako drużyna. Ot każdy dla siebie trochę biega, kopie i podaje. Mnie taka kolej rzeczy rzeczy wydaję się natomiast naturalna - przyszło w oknie transferowym 13 zawodników. 2 kluczowe postaci (Brlek, Mączyński) pożegnały się już po rozpoczęciu przygotowań. W tej sytuacji brak zrozumienia się zawodników jest całkowicie naturalny. Ja chciałbym zwrócić uwagę na inny aspekt - u nas znaczna część nowego narybku nie jest/ nie była w rytmie meczowym. Czyli - nie tylko nie istnieje to jako drużyna, ale spora część piłkarzy z osobna (traktowani jako jednostka) nie są gotowi do gry. Spójrzmy po kolei Bałaniuk - ostatni raz na boisku widywany w maju. Wcześniej zazwyczaj grywał ogony z ławki Victor Perez - na wiosnę grywał w miarę regularnie, ale miał problemy ze zdrowiem. Od czerwca bez klubu. Imaz - w całym roku kalendarzowym uciułał wszystkiego 8 gier (nie licząc tych dla Wisły). to nie jest imponująca statystyka Arsenic - pół roku w rezerwach Osijeka Basha - na wiosnę grywał mniej niż więcej, często nie było dla niego miejsca w kadrze meczowej Julian Cuesta - rezerwowy bramkarz Fran Velez - na wiosnę borykał się z problemami zdrowotnymi, więc również i on częściej mecze oglądał z innej perspektywy niż boisko Nie wdając się już w resztę wyliczanki: tej ekipie potrzeba czasu. Jest dużo nowych zawodników, którzy mieli problemy z grą w swoich klubach. Wiadomo - z ograniczonym (jeśli w ogóle) budżetem na transfery Junco musi wybierać zawodników z większymi lub mniejszymi mankamentami. W tym wypadku - gości co ostatnio nie byli pod grą. Nie twierdzę, że Kiko jest bez winy. Forowanie takich graczy jak Imaz, Bałaniuk, Perez, Ze Manuel, którzy prosto z samolotu wskakują do pierwszej "11" nie odbija się dobrze na grze zespołu. To może być największy zarzut do trenera. Myślę, że z ocenami powinniśmy poczekać przynajmniej do końca rundy. Brlek też nie mógł odpalić, a potem petarda. |
Cytat:
Dzięki, poprawione. |
Dla tych co mają gorącą głowę:
Sobolewski: Drużyna to nie jest fabryka. Potrzeba czasu, by wszystko grało http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...ralo,12529602/ |
Wywiad Sobola wlewa sporo optymizmu - zwłaszcza w kwestii relacji w szatni, o której najpierw forumowicze, a za nimi pseudoredaktorzy, że jest iskrząca od konfliktów starzy-nowi, Polacy - Hiszpanie etc. Widać Sobol zadbał o to aby szatnia stanowiła jedność ..... Czas pokaże i te 2 tygodnie przerwy na reprezentację są dla zespołu jak tlen - byleby wygrać z Jagą i spokojnie możemy czekać na poprawę gry całego zespołu i zgranie poszczególnych formacji...
|
Dwa razy na forum pisalem, ze Kiko wystawia zawodnikow jak to niektorzy okreslaja 'prosto z samolotu' bo chce ich jak najszybciej ograc. Dla nich to taki 'okres przygotowawczy'. Ryzykuje tym samym aktualne wyniki na rzecz ich przygotowania. Swiadczy to o tym, ze przeklada dlugofalowa strategie nad pojedyncze wyniki dorazne. Tylko przyklasnac. Teraz niejako potwierdza to Sobol w wywiadzie dla GK.
Cytat:
A wedlug niektorych to Sobolewski zostal odsuniety przez Ramireza i nie ma nic do powiedzenia. :D Ten wywiad to jeden, wielki plaskacz dla nich na otrzezwienie. Takze, dla skrajnych krytykantow i zwolennikow '#kikoout' juz teraz. I z dedykacja dla nich jeszcze jeden cytacik: Cytat:
|
To ja jeszcze dodam, że za Kiko to niemal żaden zawodnik nie może powiedzieć, że nie dostał szansy. Każdemu z liczących się grajków (pomijam graczy typu Słomka czy Chorążka) dał zagrać od pierwszej minuty.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:58. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl