Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

PAWEŁ 27.09.2017 16:33

To chyba w szatni iskrzy

Karherop 27.09.2017 17:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1484179)
Przeinaczasz. Pół roku temu był zgrany ze sobą kolektyw, którego większość grał ze sobą przynajmniej dwa sezony, w w wielu przypadkach mówimy o latach. Nawet Spicić przynajmniej przepracował okres przygotowawczy z drużyną, a w tym meczu był już kilka miesięcy w klubie, po masie treningów z resztą. Z tej drużyny nie zostało aktualnie nic i tak, to jest powodem tego że piłeczka nie chodzi.

Tak więc brak Zachary jest bolesny kiedy Brożek jest bez formy Ondrasek kontuzjowany, Balanyuk dopiero przyszedł i nie wiadomo co umie.

Że jak?
Kto przeinacza?

Wiosną 2017 w klubie było słownie 7 zawodników w kadrze którzy byli w klubie przynajmniej 2 lata ( od wiosny 2015. W tym dwóch bramkarzy. Głowa, Sadok, Uryga, Bartosz, Boguski, Brożek + Buchalik i Miśkiewicz. To jest większość zawodników w kadrze?

Arked 27.09.2017 17:50

+ Brlek, który po beznadziejnym pół roku złapał pewność siebie i Mączyński, zawodnik z bogatym reprezentacyjnym doświadczeniem. Zawodnicy decydujący o grze zespołu... No i oczywiście jeszcze Małecki, który znał się z całą resztą na wylot.

!!IRIVER!! 27.09.2017 18:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PAWEŁ (Post 1484187)
To chyba w szatni iskrzy

Nie chyba tylko na pewno. Brożek tylko czeka aż by tu do.......ić któremuś Hiszpanowi. Na 100% w to wszystko wmieszają się też chłopcy w krótkich spodenkach, a Sarapata będzie chodzić po ringu z numerem rundy z dupą na wierzchu. Na koniec Misiek .......nie nożem jak w czasach swojej młodości w głowę Dino Baggio...

Nie pomagacie takimi wpisami...

Karherop 27.09.2017 18:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1484191)
+ Brlek, który po beznadziejnym pół roku złapał pewność siebie i Mączyński, zawodnik z bogatym reprezentacyjnym doświadczeniem. Zawodnicy decydujący o grze zespołu... No i oczywiście jeszcze Małecki, który znał się z całą resztą na wylot.

była mowa o przynajmniej dwóch latach w zespole, słowo się rzekło

Markus 27.09.2017 18:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1484158)
Czemu Ze Manuel otrzymuje wysiadajac prosto samolotu 4 mecze w podstawowym składzie?

Odpowiedź jest banalnie prosta - bo ma dużo lepsze piłkarskie CV i możliwości niż np. Boguski, Bartosz czy Kostal, a także nawet w obecnym momencie - co pokazały różne mecze - inni zawodnicy nie są lepiej dysponowani i efektywniejsi dla gry oraz wyników zespołu niż on.

Skończmy z robieniem z Ze Manuela nowego kozła ofiarnego. Brlek i Kalu Uche po przyjściu do Wisły grali równie źle jak on. Scouci Porto też rekomendowali go tam na piękne oczy?

Nie panikujmy, naprawdę. Nie ma w Wiśle kataklizmu.

wiesniak842 27.09.2017 18:34

Jak "Pory roku" Vivaldiego
Zmienia się światło w twoich oczach
Powiedz mi życie coś miłego
Nie pędź tak, proszę, daj odpocząć

Życie , życie jest nowelą,
której nigdy nie masz dosyć
Wczoraj biały, biały welon
Jutro białe, białe włosy

Życie , życie jest nowelą
Raz przyjazną a raz wrogą
Czasem chcesz się pożalić,
ale nie masz do kogo

Każda rodzina jest jak drzewo
Łamie się chwieje, czas je zmienia
Jak w "Porach roku" Vivaldiego
Szczypta zachwytu, łyk cierpienia

Życie , życie jest nowelą,
której nigdy nie masz dosyć
Wczoraj biały, biały welon
Jutro białe, białe włosy

Życie , życie jest nowelą
Co wciąga jak rzeka
Chciałbyś dziś znać przyszłość
Lecz musisz poczekać

Życie , życie jest nowelą,
której nigdy nie masz dosyć
Wczoraj biały, biały welon
Jutro białe, białe włosy

Życie , życie jest nowelą
Co wciąga jak rzeka
Chciałbyś dziś znać przyszłość
Lecz musisz poczekać

Pepinho 27.09.2017 18:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1484194)
Odpowiedź jest banalnie prosta - bo ma dużo lepsze piłkarskie CV i możliwości niż np. Boguski, Bartosz czy Kostal, a także nawet w obecnym momencie - co pokazały różne mecze - inni zawodnicy nie są lepiej dysponowani i efektywniejsi dla gry oraz wyników zespołu niż on.

Skończmy z robieniem z Ze Manuela nowego kozła ofiarnego. Brlek i Kalu Uche po przyjściu do Wisły grali równie źle jak on. Scouci Porto też rekomendowali go tam na piękne oczy?

Nie panikujmy, naprawdę. Nie ma w Wiśle kataklizmu.

A ile spotkań ten osławiony Ze Manuel w Porto rozegrał? CV nie biega po boisku a zawodnik czego najlepszym przykładem jest w tej chwili Carlitos.

Markus 27.09.2017 18:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1484167)
Panowie czytam Wasze analizy i brakuje jednego. Arka czy Korona czy Górnik zabiły nas AMBICJĄ I WOLA WALKI. tyle

Też. Ale o to pretensje można, a nawet trzeba mieć nie tylko do nowych, zagranicznych piłkarzy.

Jaką determinację pokazali ostatnio Małecki, Boguski, Brożek? A Cywka, któremu w Kielcach wyszedł tylko atak na chorągiewkę w narożniku boiska i popisowe jej wyrwanie? A kiksujący i nonszalancki nawet w wyrzutach z autu Sadlok? Jak przykłada się do defensywy Wojtkowski?

Hm?

Markus 27.09.2017 18:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pepinho (Post 1484197)
A ile spotkań ten osławiony Ze Manuel w Porto rozegrał? CV nie biega po boisku a zawodnik czego najlepszym przykładem jest w tej chwili Carlitos.

CV zwykle obrazuje możliwości zawodnika. Do Porto nigdy nie trafiają kompletni nieudacznicy.

Teraz te możliwości trzeba obudzić, a nie zagłaskiwać ego Boguskiego czy Brożka.

Ogryzek 27.09.2017 19:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1484199)
CV zwykle obrazuje możliwości zawodnika. Do Porto nigdy nie trafiają kompletni nieudacznicy.

Teraz te możliwości trzeba obudzić, a nie zagłaskiwać ego Boguskiego czy Brożka.

Może nie być czasu na budzenie czegokolwiek. Gość jest na rocznym wypożyczeniu z opcją pierwokupu. Jak dla nas kwota zbyt duża owego wykupu. Zatem albo gra i daje jakość, albo w zimie już go żegnamy jak owych legendarnych dwóch Kolumbijczyków. To nie jest nawet opcja kontraktu 1+1. Podsumowując - gość to nie jest nasza "inwestycja" żeby go ogrywać w nieskończoność. Nie jest naszym piłkarzem z dłuższym kontraktem, a jedynie wypożyczonym i przy naszych finansach bez szans na wykupienie najemnikiem. Zatem albo gra, albo do widzenia. On tu przyszedł na JUŻ robić grę a nie całą rundę dochodzić do siebie.

btw
Uche to był młody chłopak jak do nas trafił, Ze Manuel ma już 26 lat i raczej lepszy nie będzie.

Karherop 27.09.2017 19:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1484199)
CV zwykle obrazuje możliwości zawodnika. Do Porto nigdy nie trafiają kompletni nieudacznicy.

:rotfl:

Markus, przecież nie urodziłeś się wczoraj. Przecież nie takie klub jak Porto kontraktowały zupełnie przypadkowych zawodników i później tego żałowały. I tez nie mówię, że na pewno Ze Manuel nie odpali, ale to FC Porto po prostu o niczym w jego przypadku nie świadczy Tym bardziej, że w 3 lata nie zagrał ani meczu i jest ciągle wypożyczany.

Ciekawsze przypadki w historii futbolu:
http://www.czasfutbolu.pl/bebe-bezdomny-kanciarz/
http://sport.interia.pl/klub-sandecj...na,nId,2423407

ashkeczup 27.09.2017 19:15

W szatni iskrzy i słusznie. Nie ma co klepać się po plecach, kiedy gra i forma zespołu są daleko od oczekiwań.

MaLk 27.09.2017 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez robert777 (Post 1484180)
jak to nie wiadomo co umie Balaniuk? Przeciez Szewczenko za niego ręczył, do Milanu go polecał, to musi być przekocur. Tylko jeszcze tego nie pokazuje

Na marginesie, Szewczenko to ciekawy przykład. Bo on faktycznie był przekocurem, ale w Chelsea okazał się jednym wielkim niewypałem.

Po prostu, wbrew temu, co niektórym się wydaje, to jest piłka nożna a nie FM. Tutaj nigdy nie ma gwarancji, że ktoś się sprawdzi w danym klubie.

Markus 27.09.2017 21:26

@Ogryzek -

nie wiemy, jak dokładnie wyglądają sumy wykupu Ze Manuela. Klub niczego tu oficjalnie nie potwierdził. Zapewne gdyby zaczął grać dobrze, klub mógłby jednak zrobić na nim dobry interes. Wątpię, by np. na Boguskim jakikolwiek sensowny interes był jeszcze możliwy.

A piłkarz 26-letni z pewnością może się jeszcze poprawić.

@Karherop -

Ważne są proporcje. Piłkarze, którzy trafiają do takiego klubu jak Porto zwykle jednak coś wartościowego sobą prezentują. Nie na odwrót. Oczywiście wszędzie zdarzają się pomyłki, ale to dobra, a nie zła rekomendacja dla zawodnika. Teraz trzeba uwzględnić też czynnik aklimatyzacyjny. Jeszcze za wcześnie, by przesądzać, że w Wiśle Ze Manuel na pewno się nie odnajdzie.

Inaczej jest choćby w przypadku np. Brożka czy Boguskiego. Tu doskonale wiadomo, na co można liczyć i czego się spodziewać. Dlatego klub szuka alternatyw.

Karherop 27.09.2017 21:51

Markus, powiem więcej: nie krytykuję Junco za Ze Manuela, bo papiery ma ok i być może w trakcie rundy wypali, ale krytykuje Ramireza za wystawianie nieprzygotowanego zawodnika. Niestety z Imazem, Perezem i Balaniukiem zrobił to samo. Wygląda to trochę jak liczenie, że ktoś wejdzie z marszu i zacznie z miejsca wiązać nogami krawaty.
Podsumowujac jednym słowem: naiwność.

Arked 27.09.2017 21:54

Ja bym to nazwał desperacją, a nie naiwnością.

Karherop 27.09.2017 22:00

Zdesperowany to byl Smuda, jak musiał wpuszczać Zająca na boisko. Kiko jest po prostu naiwny. Ma kim grać kim w drużynie i miał też przed transferami "last minute".

forthy 27.09.2017 22:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1484209)
Zdesperowany to byl Smuda, jak musiał wpuszczać Zająca na boisko. Kiko jest po prostu naiwny. Ma kim grać kim w drużynie i miał też przed transferami "last minute".

Kim? Kogo niby na dwie poostałe pozycje ofensywne prócz Carlitosa i Małeckiego?

WioReXXX 27.09.2017 22:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez forthy (Post 1484210)
Kim? Kogo niby na dwie poostałe pozycje ofensywne prócz Carlitosa i Małeckiego?

Karherop ma czesto racje i mimo ze jestem za Kiko to tu niezle polecial.

Karherop 28.09.2017 04:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez forthy (Post 1484210)
Kim? Kogo niby na dwie poostałe pozycje ofensywne prócz Carlitosa i Małeckiego?

Zawodników o ktorych zabiegal BOGUSKIEGO & BROZKA pamietam do dzis jak plakal w mediach że najlepszy strzelec drużyny musi zostać. Teraz niech bierze za to odpowiedzialnosc. Poza tym Bartosz, Wojtkowski, Kostal. Nie robmy dramatu ze Kiko musial grac juniorami z u15, wiec musial postawic na nieprzygotowanego Ze Manuela Balaniuka czy Imaza. To jego wybory.

Barti 28.09.2017 07:05

Carlitos zabłysnął już w pierwszym meczu i odniósł pewne sukcesy w kolejnych. Może Kiko tak to się spodobało, że próbuje jechać na tym koniku cały czas.

czaro 28.09.2017 11:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1484213)
Carlitos zabłysnął już w pierwszym meczu

Ale był z drużyną w trakcie przygotowań...

sevenheaven 28.09.2017 11:06

chyba tylko ja tutaj gram w FMa..

nikt na to nie wpadł, że Ze Manuel, może mieć klauze w kontrakcie która gwarantuje mu X występów ?
być może, taka klauzula się znajduje, bo w przeciwnym razie nigdy by tu nie trafił i by nie było nas stać na niego..
a że okazał albo okaże się wtopą to już trudno było przewidzieć

Rustin 28.09.2017 11:38

Ja też gram, ale dopiero teraz wpadłem na to, że Kiko chyba robi FM na żywo - "klika" wybierz skład losowo a rozmowy motywacyjne przekazuje asystentowi lub je pomija. W trakcie okresu przygotowawczego zapomniał ustalić treningu "kondycja" i mamy efekty :rotfl:

Markus 28.09.2017 12:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1484207)
Markus, powiem więcej: nie krytykuję Junco za Ze Manuela, bo papiery ma ok i być może w trakcie rundy wypali, ale krytykuje Ramireza za wystawianie nieprzygotowanego zawodnika. Niestety z Imazem, Perezem i Balaniukiem zrobił to samo. Wygląda to trochę jak liczenie, że ktoś wejdzie z marszu i zacznie z miejsca wiązać nogami krawaty.
Podsumowujac jednym słowem: naiwność.

Niestety, w mojej ocenie nie jest naiwnością liczenie, że zawodnik, który znalazł się w FC Porto nawet zaraz po wyjściu z samolotu może dać więcej drużynie, niż coraz bardziej znudzony i pozbawiony formy gracz typu Boguskiego.

Kolejne mecze potwierdziły, że inne wybory personalne niż Ze Manuel bynajmniej nie poprawiały jakości gry zespołu. Ale to już inna sprawa i zagadnienie.

wolfy 28.09.2017 12:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1484212)
Zawodników o ktorych zabiegal BOGUSKIEGO & BROZKA

Którzy są bez formy (przy czym Pawła trapią kontuzje). Obaj grali, słabo wypadli.

Karherop 28.09.2017 13:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1484222)
Którzy są bez formy (przy czym Pawła trapią kontuzje). Obaj grali, słabo wypadli.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1484221)
Niestety, w mojej ocenie nie jest naiwnością liczenie, że zawodnik, który znalazł się w FC Porto nawet zaraz po wyjściu z samolotu może dać więcej drużynie, niż coraz bardziej znudzony i pozbawiony formy gracz typu Boguskiego.

Kolejne mecze potwierdziły, że inne wybory personalne niż Ze Manuel bynajmniej nie poprawiały jakości gry zespołu. Ale to już inna sprawa i zagadnienie.

Dobra Panowie, pora wyciągnąć najcięższe działa w naszej dyskusji:

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,3...Redirects=true

"Rafał Boguski jednak zostanie w Wiśle Kraków? Kiko Ramirez: W przyszłym sezonie może być jeszcze lepszy"

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...falem-boguskim

"Kiko Ramirez: Jestem za przedłużeniem kontraktu z Rafałem Boguskim"

jedziemy dalej:

"- Dla mnie wszystkie cele, o jakie będziemy grać, są równie istotne. Są nimi walka o mistrzostwo, o Puchar Polski - mówi Ramirez. - Oczywiście, są pewne cele, które muszą być pierwsze, inne będziemy brać pod uwagę w dalszej kolejności. Dla mnie, dla mojej rodziny ważne jest jednak, żeby być wśród najlepszych, a przede wszystkim zasługuje na to Wisła Kraków. Jeśli chodzi o klasyfikowanie tych celów, to chcemy przede wszystkim być w czołówce ekstraklasy. Dla mnie to jasne, że w nowych rozgrywkach będziemy chcieli walczyć o pełną pulę. Zapytaliśmy Ramireza, czy są to tylko jego trenerskie ambicje, czy podpisując nowy kontrakt, usłyszał od władz klubu, że właśnie takie zadania będą przed nim postawione w nowym sezonie. - To są zarówno ambicje klubu, jak i moje. To oczywiste, że Wisła potrzebuje tego, żeby walczyć z najlepszymi i bić się o najwyższe cele - odparł.

http://www.gazetakrakowska.pl/sport/a/kiko-ramirez-celuje-w-mistrzostwo-i-puchar,12070088/"

i na koniec: Kiko Ramirez: Wisła dałaby sobie radę w Primera Division
http://sport.se.pl/pilka-nozna/ekstr...on_985922.html


I Wy macie do kibiców pretensje, że mają wybujałe wymagania?

Markus 28.09.2017 13:33

@Karherop -

Ramirez niestety nie przewidział maniery większości polskich zawodników, którzy po podpisaniu nowego kontraktu często nagle zaczynają grać dużo gorzej - czyli po prostu zaczynają obijać się. Masz wyjaśnienie.

czaro 28.09.2017 15:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1484222)
Którzy są bez formy (przy czym Pawła trapią kontuzje). Obaj grali, słabo wypadli.

Wiele okoliczności łagodzących jestem w stanie zrozumieć, ale ten argument do mnie nie przemawia.

To akurat Ramireza zadanie, by pomimo wieku byli w tej formie. Nadto, wiedział, ile mają lat, na jakich grają pozycjach i jak wygląda ich podatność na kontuzje, gdy opowiadał się za ich kontraktowaniem. Żaden nie miał na boisku wypadku na zasadzie: ktoś mu wszedł w nogi i połamał kolana. Obaj zaliczyli zjazd, który stanowi wypadkową wieku, indywidualnych predyspozycji, stanu zdrowia oraz pracy trenera.

To trener jest od tego, żeby gracze byli w formie. Zwłaszcza ci, których sobie sam wybrał.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1484226)
@Karherop -

Ramirez niestety nie przewidział maniery większości polskich zawodników, którzy po podpisaniu nowego kontraktu często nagle zaczynają grać dużo gorzej - czyli po prostu zaczynają obijać się. Masz wyjaśnienie.

To jest racjonalizacja na zasadzie: dlaczego w Polsce jest deficyt budżetowy? bo kradną! a dlaczego nie ma społeczeństwa sieciowego? bo kradną! a dlaczego sport leży? bo kradną!. Serio, tak chcemy rozmawiać? Pomijam już fakt, że Boguskiemu często brakuje talentu bądź agresji, ale zaangażowania nigdy nie można było mu odmówić; a Brożek grał taki sam piach przed upływem kontraktu, jak i po jego przedłużeniu.

TIR_DO_SŁUBIC 28.09.2017 15:56

1) Rafał Boguski podpisał nowy kontrakt 02.06.2017, na jeden sezon (?):

Rafał Boguski- sezon 2016/2017

Mecze/bramki (tylko liga): 36/12 (0,33 gola na mecz) -> gol co 3 mecze
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2) Paweł Brożek podpisał nowy kontrakt 07.06.2017, na jeden sezon (?):

Paweł Brożek- sezon 2016/2017

Mecze/bramki (tylko liga): 31/6 (0,19 gola na mecz) -> gol co ~5 meczów
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3) Zdenek Ondrasek- kontrakt ważny do czerwca 2018 (?):

Zdenek Ondrasek- sezon 2016/2017

Mecze/bramki (tylko liga): 24/3 (0,12 gola na mecz) -> gol co 8 meczów
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4) Mateusz Zachara- kontrakt rozwiązany:

Mateusz Zachara- sezon 2016/2017

Mecze/bramki (tylko liga): 27/4 (0,14 gola na mecz) -> gol co ~7 meczów
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Podsumowując:
- zostaliśmy na ten sezon z dwoma piłkarskimi emerytami, zawodnikami w przeszłości stanowiącymi o sile ofensywnej Wisły,
- rozwiązaliśmy kontrakt z napastnikiem który miał wysoką płacę a nie dawał wystarczającej jakości,
- nie udało nam się sprzedać, lub nie próbowaliśmy sprzedać napastnika który nie powala swoją grą, jest najzwyczajniej słaby

Nie wydaje mi się, żeby decyzja o ewentualnym niepodpisywaniu Brożka i Boguskiego była dobrą decyzją. Jacy są tacy są, słabi i starzy, niewystarczający na aktualne potrzeby naszego klubu, ale jednak są. Znają klub, realia.

Można gdybać, że rozwiązując ich moglibyśmy znaleźć dwóch kolejnych Carlitosów. Ale też moglibyśmy znaleźć dwóch kolejnych Ondraszków.

Trzeba zadać przede wszystkim trzy pytania:
1) Czy Ramirez jest słabym trenerem, nie umiejącym wykorzystać doświadczenia Brożka i Boguskiego?
2) Czy Brożek i Boguski przegrywają walkę z czasem?
3) Czy cała drużyna jest tak fatalnie przygotowana do sezonu?

Arkadiusz.Czerepach 28.09.2017 16:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1484236)
Można gdybać, że rozwiązując ich moglibyśmy znaleźć dwóch kolejnych Carlitosów. Ale też moglibyśmy znaleźć dwóch kolejnych Ondraszków.

Trzeba zadać przede wszystkim trzy pytania:
1) Czy Ramirez jest słabym trenerem, nie umiejącym wykorzystać doświadczenia Brożka i Boguskiego?
2) Czy Brożek i Boguski przegrywają walkę z czasem?
3) Czy cała drużyna jest tak fatalnie przygotowana do sezonu?


albo Kostali !!:rotfl:


a co pytań:

1. nie
2. tak
3. nie wiem

Kemot22 28.09.2017 16:47

Nowi zawodnicy, kontuzje itd. mało czasu by dobrze ocenić Kiko. Teraz będzie przewa na 2 tyg. trochę czasu ten zespół już jest razem i dopiero po wynikach uzyskanych do końca rundy można będzie go ocenić. Wtedy będzie trudno o wymówkę ze mało czasu i nie ma znaczenia że pozostałe mecze są z lepszymi ekipami niż wcześniej - to tylko ESA. Pozatym, na jakiego trenera nas obecnie stać ?

Kurz 28.09.2017 17:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1484236)
[B]1)

Trzeba zadać przede wszystkim trzy pytania:
1) Czy Ramirez jest słabym trenerem, nie umiejącym wykorzystać doświadczenia Brożka i Boguskiego?
2) Czy Brożek i Boguski przegrywają walkę z czasem?
3) Czy cała drużyna jest tak fatalnie przygotowana do sezonu?

W przypadku Brożka było widać tąpnięcie już w poprzednim sezonie. Częste, drobne kontuzje sprawiały, że nie mógł osiągnąć odpowiedniego rytmu i formy fizycznej, która jest w jego przypadku bardzo ważna. To nie Tomasz Frankowski. W tym sezonie problem po prostu jeszcze się pogłębił wraz z kolejnym roczkiem na karku. Boguski, to zawsze sinusoida formy. Od najsłabszego po najlepszego gracza w drużynie. Zakładam, że znajdujemy się teraz po prostu w czasie jego słabszego cyklu, bo jednak jest troszkę młodszy od Pawła.

Trudno mówić o fatalnym przygotowaniu do sezonu drużyny w sytuacji, gdy spora część piłkarzy pojawiła się u nas w 2 połowie sierpnia lub na początku września. Właściwie dobra dyspozycja Carlitosa czy Veleza, powinna sugerować, że dało się wypracować formę. Tym bardziej, że najgorzej prezentują się ci, poza wymienioną wcześniej dwójką, którzy go nie przeszli.

mxv 28.09.2017 17:44

Dzień Dobry. Pierwszy post na forum.

Nie wiem czy post ten bardziej pasuje do tego tematu czy może polityka transferowa. Napiszę go może tutaj

Jak widzę, sypie się na Kiko krytyka za słabą (szczególnie jeżeli chodzi o styl) grę jego podopiecznych. Jest to niezaprzeczalny fakt, którego nie mam zamiaru negować. Gra to męczenie buły i obecnie taktyka polega "długa piłka na Carlitosa". Nie ma gry, zero zgrania, zawodnicy na boisku nie prezentują się jako drużyna. Ot każdy dla siebie trochę biega, kopie i podaje.

Mnie taka kolej rzeczy rzeczy wydaję się natomiast naturalna - przyszło w oknie transferowym 13 zawodników. 2 kluczowe postaci (Brlek, Mączyński) pożegnały się już po rozpoczęciu przygotowań. W tej sytuacji brak zrozumienia się zawodników jest całkowicie naturalny. Ja chciałbym zwrócić uwagę na inny aspekt - u nas znaczna część nowego narybku nie jest/ nie była w rytmie meczowym. Czyli - nie tylko nie istnieje to jako drużyna, ale spora część piłkarzy z osobna (traktowani jako jednostka) nie są gotowi do gry. Spójrzmy po kolei

Bałaniuk - ostatni raz na boisku widywany w maju. Wcześniej zazwyczaj grywał ogony z ławki
Victor Perez - na wiosnę grywał w miarę regularnie, ale miał problemy ze zdrowiem. Od czerwca bez klubu.
Imaz - w całym roku kalendarzowym uciułał wszystkiego 8 gier (nie licząc tych dla Wisły). to nie jest imponująca statystyka
Arsenic - pół roku w rezerwach Osijeka
Basha - na wiosnę grywał mniej niż więcej, często nie było dla niego miejsca w kadrze meczowej
Julian Cuesta - rezerwowy bramkarz
Fran Velez - na wiosnę borykał się z problemami zdrowotnymi, więc również i on częściej mecze oglądał z innej perspektywy niż boisko

Nie wdając się już w resztę wyliczanki: tej ekipie potrzeba czasu. Jest dużo nowych zawodników, którzy mieli problemy z grą w swoich klubach. Wiadomo - z ograniczonym (jeśli w ogóle) budżetem na transfery Junco musi wybierać zawodników z większymi lub mniejszymi mankamentami. W tym wypadku - gości co ostatnio nie byli pod grą.

Nie twierdzę, że Kiko jest bez winy. Forowanie takich graczy jak Imaz, Bałaniuk, Perez, Ze Manuel, którzy prosto z samolotu wskakują do pierwszej "11" nie odbija się dobrze na grze zespołu. To może być największy zarzut do trenera. Myślę, że z ocenami powinniśmy poczekać przynajmniej do końca rundy. Brlek też nie mógł odpalić, a potem petarda.

TIR_DO_SŁUBIC 28.09.2017 17:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kapsel (Post 1484242)
Nie wiem skąd te staystki Brożka masz, ale jak coś wstawiasz to sprawdź to najpierw. Strzelił 6 bramek a nie 9.

Mea culpa- pomylone kolumny "rozegranych pełnych spotkań" z "liczbą bramek".

Dzięki, poprawione.

brylant17 29.09.2017 08:23

Dla tych co mają gorącą głowę:

Sobolewski: Drużyna to nie jest fabryka. Potrzeba czasu, by wszystko grało

http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...ralo,12529602/

funkykoval 29.09.2017 09:00

Wywiad Sobola wlewa sporo optymizmu - zwłaszcza w kwestii relacji w szatni, o której najpierw forumowicze, a za nimi pseudoredaktorzy, że jest iskrząca od konfliktów starzy-nowi, Polacy - Hiszpanie etc. Widać Sobol zadbał o to aby szatnia stanowiła jedność ..... Czas pokaże i te 2 tygodnie przerwy na reprezentację są dla zespołu jak tlen - byleby wygrać z Jagą i spokojnie możemy czekać na poprawę gry całego zespołu i zgranie poszczególnych formacji...

Snow 29.09.2017 10:25

Dwa razy na forum pisalem, ze Kiko wystawia zawodnikow jak to niektorzy okreslaja 'prosto z samolotu' bo chce ich jak najszybciej ograc. Dla nich to taki 'okres przygotowawczy'. Ryzykuje tym samym aktualne wyniki na rzecz ich przygotowania. Swiadczy to o tym, ze przeklada dlugofalowa strategie nad pojedyncze wyniki dorazne. Tylko przyklasnac. Teraz niejako potwierdza to Sobol w wywiadzie dla GK.

Cytat:

– Zmian rzeczywiście zaszło sporo, ale zastanawia jedna kwestia. Skoro przyszło tylu nowych zawodników, to czy niektórzy z nich nie za szybko dostają miejsce w składzie, tym bardziej, że są w drużynie zawodnicy, którzy cały okres przygotowawczy solidnie przepracowali?
– [...] Druga kwestia, to że nie mamy drugiego zespołu i gdzie ogrywać tych nowych zawodników? Nie mamy drugiego okresu przygotowawczego. To co normalnie robi się właśnie w tym czasie, my musimy robić w trakcie ligi. Przez to, że tak robimy, czasem zdarzają się pomyłki. Nie powinno zaciemniać to jednak obrazu całości.

A wedlug niektorych to Sobolewski zostal odsuniety przez Ramireza i nie ma nic do powiedzenia. :D Ten wywiad to jeden, wielki plaskacz dla nich na otrzezwienie. Takze, dla skrajnych krytykantow i zwolennikow '#kikoout' juz teraz. I z dedykacja dla nich jeszcze jeden cytacik:

Cytat:

– Ma Pan jednak świadomość, że w Wiśle Kraków kibice są bardzo wymagający i nie chcą czekać?
– To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.

swiety37 29.09.2017 11:25

To ja jeszcze dodam, że za Kiko to niemal żaden zawodnik nie może powiedzieć, że nie dostał szansy. Każdemu z liczących się grajków (pomijam graczy typu Słomka czy Chorążka) dał zagrać od pierwszej minuty.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:58.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl