Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Temat polityczny (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9207)

Snakes 27.10.2008 13:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sambo (Post 620045)

PS: A Radeczek ubolewa, że Rosja jest zła http://wiadomosci.onet.pl/1851190,12,item.html

pamiętacie zmianę polityi zagranicznej sprzed roku? Gdzie są efekty? Roczek mija a Radeczek jakis taki ...

Jesli chodzi o stosunki polsko-rosyjskie to nie moga byc one dobre z jednego wzgledu,mamy sprzeczne interesy(tarcza,Ukraina ,rurociag). Kwasniewski siedzacy w 10 rzedzie w Moskwie na obchodach za konczenia II WŚ , Kaczynski+embargo na mieso ,czy nieukontentowany Sikorski to w gruncie rzeczy jedno i to samo ,czyli polityka Ruskich wobec Polski.
Jezeli chodzi natomiast o polityke zachodnia ,to wielkich spektakluarnych sukcesow nie ma ,bo nie za bardzo jest materia do tego typu przelomow ,ale przynajmniej ja osobiscie nie mam poczucia wstydu za jakies akcje typu obrazony Kaczynski.Takie male cos a cieszy :lol:

cpc 28.10.2008 12:59

http://nczas.com/wazne/kadry-tuska-zarabiaja/

na poprawę humoru...

wyar 01.11.2008 09:18

Ostatni sondazyk - uwielbiam te sondazyki,zwlaszcza,kiedy dodany jest - przypadkiem,oczywiscie - kolejny...Ale przeczytajcie sami :
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...2__PiS_28.html
Przy okazji,cpc - przeciez jest OCZYWISTE,ze PO nic a nic nie patrzy na swoje wlasne interesy - rzeczy,ktore przytaczasz na N.czas-em, to stek klamst i bzdur...
:rotfl:
I jeszcze jedno:
http://www.dziennik.pl/gospodarka/ar...du_glupka.html

I wszystko w temacie wspolczesnego zlodziejstwa...

szczebrzeszcz 03.11.2008 09:01

http://www.manageria.pl/manageria/1,...pokalipsy.html
dwa filmiki :-)
w obliczu kryzysu śmiesznie wyglądają obrońcy sysytemu bankowego

shad 03.11.2008 18:03

Shiff to przedstawiciel szkoły austriackiej, doradca Ron'a Paul'a. Ciekawy jestem jak teraz ludzie zareagują. Dalej będą siebie okłamywać, że to chwilowy przestój?

cpc 04.11.2008 10:49

odnośnie austriackiej szkoły ekonomicznej - http://www.mises.pl/

Wyboru w jułesej więc taki oto, nieco prowokacyjny, tekst JKM'a, niestety coś w nim jest :-/

Ameryka wybrała McCaina

Ten wybór nie świadczy o specjalnym rozsądku Amerykanów – p.Jan McCain nie jest bohaterem moich marzeń. Pod Jego kierownictwem Stany Zjednoczone mocno by kulały przez cztery lata.

Tym niemniej Amerykanie wybrali mniejsze zło – bo p.Barack Husejn Obama to człowiek wysoce niebezpieczny. Dla całego świata – ale, przede wszystkim, dla Amerykanów.
Państwa dziwi ten tytuł – jakbym ten wpis skrobał 10 godzin temu, przekonany, że jednak, mimo wszystko, wygra p.McCain? Nie, nie – ja znam wynik wyborów. I twierdzę, że Ameryka wybrała p.McCaina.
Bo dla mnie, co zawsze podkreślałem, „Ameryka” to nie dzisiejsze Stany Zjednoczone, z gigantyczną biurokracją, ingerencją państwa we wszystko, a od kilku lat drastycznie redukującą swobody osobiste. Dla mnie „Ameryka” - to Stany z XIX wieku: federacja krajów praworządności, wolnego rynku i ogromnej wolności osobistej. Kraje, w których nikomu nie przyszłoby nawet do głowy, że Kongres może np. kazać ludziom montować w prywatnych dyliżansach jakieś zabezpieczenia przed np. wypadnięciem... Lub ograniczać prawo do posiadania broni.
Otóż w tamtej Ameryce, w której Konstytucji nie wprowadzono 17 popsujek (zwanych w nowo-mowie „poprawkami”), które przerobiły republikę na d***krację - prawa głosu nie mieli:
a) mieszkańcy okręgu stołecznego (w District of Columbia, bastionie biurokracji, p.Obama otrzymał 92% głosów!!!)
b) kobiety (i teraz rozumiecie Państwo, dlaczego Czerwonym tak zależy na czynnym prawie wyborczym dla kobiet?)
c) Murzyni (co oczywiste; przy okazji: jak widać są to skrajni rasiści)
d) młodzież do 23 roku życia (młodzież w wieku 18-23 lata masowo popierała p.Obamę – bo jej wmówiono, że tym samym „walczy z rasizmem”; przy okazji ciekawostka: Mulaci są wielkimi rasistami – i dystansują się od Murzynów, jak mogą!).
W tamtej, prawdziwej, Ameryce prawo głosu mieli ci, co wytwarzali dochód narodowy - czyli Biali mężczyźni w co najmniej średnim wieku. Nawet nie biorąc pod uwagę, że oprócz tego trzeba było jeszcze mieszkać na terenie danego stanu pewną liczbę lat (różną w różnych stanach!) – i zapłacić podatek wyborczy – wygląda na to (nie jestem pewien, bo wyliczenia robiłem na oko), że nawet przy obecnym, katastrofalnym, stanie świadomości społecznej p.Barack Husejn Obama nie otrzymałby ANI JEDNEGO głosu elektorskiego.
Sapientii sat.

Snakes 06.11.2008 11:05

TVP złamała kontrakt z T. Lisem - poszło o wywiad z Michnikiem

Jedynka nie wyemitowała w poniedziałek po wieczornych "Wiadomościach" zwiastuna programu Dwójki "Tomasz Lis na żywo" - mimo że od początku sezonu robiła to co tydzień.
Z informacji "Presserwisu" wynika, że emisję zwiastuna w autopromocyjnym bloku po "Wiadomościach" Jedynki Tomasz Lis zastrzegł w aneksie do kontraktu z Telewizją Polską.

Wyjaśnimy tę sprawę, ale to nic wielkiego – bagatelizuje z kolei dyrektor TVP 2 Wojciech Pawlak.

Nieoficjalnie "Presserwis" dowiedział się, że Tomasz Lis nie krył zdenerwowania i domagał się wyjaśnienia sprawy. Wczoraj nie udało się nam z nim skontaktować.


Kilka postów wyżej ktoś mnie prosił o tendencyjne działanie TVP i sprzyjanie PISowi..oto taki dowód.
Panie Wojeciechu Pawlaku,to nie mógł być przypadek :lol:

@cpc
Jesli Korwin nazywa "prawdziwa Ameryka" ameryke niewolnictwa i dyskryminacji czarnych oraz ameryke w ktorej kobiety nei maja praw wyborczych ,to ja juz nie mam wiecej pytan.
Ameryka, prawdziwa,kojarzy sie zupelnie z czyms innym (przynajmniej mnie).To wolnosc ,demokracja ,liberalizm - a nie jakies zakazy czy kompleksy . Smutne ,ze ludzie nie pojeli po roznych traumach XX wieku ,ze biały urodzony np. w Hiszpanii niczym nie rozni sie od czarnego urodzonego gdzies na równiku, i że jak sie da tym osobom podobny start czyli nauka,wychowanie itd to beda tak samo zdolni do osiagania wytyczonych celów.
PS.Wspolczuje żonie Korwina i jego córkom jak je posiada

AYALA 06.11.2008 11:11

ogladałem ten wywiad Lisa z Michnikiem i bardzo podobało mi sie jak prowadzący ten program powiedział naczelnemu wyborczej że cierpi na tzw. " syndrom sztokholmski" ( tzn. ofiara utożsamia sie ze swoim oprawcą) gdyż Michnik tak zaciekle broni Jaruzelskiego,Kiszczaka przez których garował we więzieniu za peerelu.Oczywiście Michnik bardzo sie zdenerwował takim stwierdzeniem i zaraz zaczał gestykulowac

Snakes 06.11.2008 11:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 624378)
ogladałem ten wywiad Lisa z Michnikiem i bardzo podobało mi sie jak prowadzący ten program powiedział naczelnemu wyborczej że cierpi na tzw. " syndrom sztokholmski" ( tzn. ofiara utożsamia sie ze swoim oprawcą) gdyż Michnik tak zaciekle broni Jaruzelskiego,Kiszczaka itd.Oczywiście Michnik bardzo sie zdenerwował takim stwierdzeniem i zaraz zaczał gestykulowac

Ja nie bronie Michnika ,tylko prularizmu w mediach

AYALA 06.11.2008 11:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snakes (Post 624381)
Ja nie bronie Michnika ,tylko prularizmu w mediach

a ja Ciebie nawet o to nie podejrzewałem, po prostu podobało mi sie jak Lis wyprowadził Michnika z równowagi stwierdzajac że ten broni teraz swoich dawnych oprawców przez których 6 lat garował za komuny.
Ogólnie Michnik coś tam bajdurzył o zagrożeniu faszyzmem w polsce,no i postawieniu pomnika Jaruzelskiemu uważajac go za bohatera narodowego na równi z Wałesa

sambo 06.11.2008 11:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snakes (Post 624377)

Kilka postów wyżej ktoś mnie prosił o tendencyjne działanie TVP i sprzyjanie PISowi..oto taki dowód.
Panie Wojeciechu Pawlaku,to nie mógł być przypadek :lol:


Snakes vel K_2- chłopie weźże się stuknij w główkę.

Co ma do tego PiS ?

Zadanianiujesz widzę - w temacie o wyborach w USA puszczasz bąki gdziekowlwiek padnie słowo TUSK.

Pozdrów zadaniowych koleżków

Snakes 06.11.2008 11:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sambo (Post 624384)
Snakes vel K_2- chłopie weźże się stuknij w główkę.

Co ma do tego PiS ?

Zadanianiujesz widzę - w temacie o wyborach w USA puszczasz bąki gdziekowlwiek padnie słowo TUSK.

Pozdrów zadaniowych koleżków

PIS=Urbański=Sami Swoii - wiecej ci tlumaczyl nie bede ,bo doskonale wiesz o co chodzi .

Tusk to najlepszy polityk w Polsce na obecna chwile i jest to moje subiektywne zdanie ,ktore wyglaszam z nieprzymuszonej woli ,chyba mam do prawo ?

Mozesz rozwinac mysl "zadaniowych kolezkow" :shock:

sambo 06.11.2008 11:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snakes (Post 624388)

Tusk to najlepszy polityk w Polsce na obecna chwile i jest to moje subiektywne zdanie ,ktore wyglaszam z nieprzymuszonej woli ,chyba mam do prawo ?

ale nie musisz puszczać wszędzie śmierdzących bąków z tego tytułu - ale wiem - Schetyna kazał...

Snakes 06.11.2008 11:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sambo (Post 624389)
ale nie musisz puszczać wszędzie śmierdzących bąków z tego tytułu - ale wiem - Schetyna kazał...

nie Schetyna , Putin i Merkel do mnie dzwonili i mowili zebym agitował :rotfl:

wyar 06.11.2008 19:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snakes (Post 624377)

@cpc
Jesli Korwin nazywa "prawdziwa Ameryka" ameryke niewolnictwa i dyskryminacji czarnych oraz ameryke w ktorej kobiety nei maja praw wyborczych ,to ja juz nie mam wiecej pytan.
Ameryka, prawdziwa,kojarzy sie zupelnie z czyms innym (przynajmniej mnie).To wolnosc ,demokracja ,liberalizm - a nie jakies zakazy czy kompleksy . Smutne ,ze ludzie nie pojeli po roznych traumach XX wieku ,ze biały urodzony np. w Hiszpanii niczym nie rozni sie (sic! - przyp wyar) od czarnego urodzonego gdzies na równiku, i że jak sie da tym osobom podobny start czyli nauka,wychowanie itd to beda tak samo zdolni do osiagania wytyczonych celów.
PS.Wspolczuje żonie Korwina i jego córkom jak je posiada

:rotfl:

cpc,miej litosc,nie odpowiadaj chlopcu - bo ja zaczynam wspolczuc Jego rodzinie :P Wysluchiwac takich bredni przy sniadaniu obiedzie czy kolacji - doprawdy,musi to byc b. traumatyczne... :D
Typowa socjalistyczna durnota - zamiast rozwodzic sie,zapytaj gostka,czy KIEDYKOLWIEK nie spal na lekcjach biologii,i czy czyta wylacznie faszystowska GW - czerpiac rozmaita "wiedze" z wypocin jej "wyksztalconych" dziennikarzy - najbardziej mi sie podoba tekst o "takiej samej zdolnosci do osiagania celow" - PANIE I PANOWIE,CZY WY NAPRAWDE LUBICIE SIE KATOWAC PROWADZAC JALOWE DYSPUTY Z SOCJALISTA ?? Na dodatek z niedouczonym ?
Ale najlepszy jest tekst o najlepszym polskim polityku - juz nawet moja dziewczyna,ktora polityke w zasadzie olewa (jak wiekszosc kobiet - a propos ich praw wyborczych...) smieje sie z gostka :-D
Wiadomo,kiedy rozum spi...

shad 06.11.2008 20:06

Snakes, czy Twoim zdaniem także mężczyzna i kobieta niczym się nie różnią?

bb.1906 06.11.2008 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snakes (Post 624381)
Ja nie bronie Michnika ,tylko prularizmu w mediach

Czego?:D
Przepraszam nothing personal,wiem że się czepiam ale nie mogłem wytrzymać po prostu :)

Cytat:

Jesli Korwin nazywa "prawdziwa Ameryka" ameryke niewolnictwa i dyskryminacji czarnych oraz ameryke w ktorej kobiety nei maja praw wyborczych ,to ja juz nie mam wiecej pytan.
Ameryka, prawdziwa,kojarzy sie zupelnie z czyms innym (przynajmniej mnie).To wolnosc ,demokracja ,liberalizm - a nie jakies zakazy czy kompleksy . Smutne ,ze ludzie nie pojeli po roznych traumach XX wieku ,ze biały urodzony np. w Hiszpanii niczym nie rozni sie od czarnego urodzonego gdzies na równiku, i że jak sie da tym osobom podobny start czyli nauka,wychowanie itd to beda tak samo zdolni do osiagania wytyczonych celów.
PS.Wspolczuje żonie Korwina i jego córkom jak je posiada
Nie wiem czy znasz program Baracka Obamy, ale z liberalizmem ma on niewiele wspólnego. No chyba że sprowadzamy cały spór do kwestii obyczajowych, aczkolwiek z doświadczenia wiem że na tym forum lepiej takich unikać :) <- taka moja rada
pozdrawiam

Snakes 06.11.2008 20:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bb.1906 (Post 624630)
Czego?:D
Przepraszam nothing personal,wiem że się czepiam ale nie mogłem wytrzymać po prostu :)



Nie wiem czy znasz program Baracka Obamy, ale z liberalizmem ma on niewiele wspólnego. No chyba że sprowadzamy cały spór do kwestii obyczajowych, aczkolwiek z doświadczenia wiem że na tym forum lepiej takich unikać :) <- taka moja rada
pozdrawiam

Sorry oczywiście pluralizmu ,zdarza sie najlepszym :D
Nie pisalem o Obamie tylko o takim "American Dream" o ktorym marzyli Polacy jeszcze za komuny i pozniej jak stad uciekali .Liberalizm w kwestiach obyczajowych (a nie tylko gospodarczych) ,co sie objawia tym ze bez zadnej krępacji mozesz sobie zalozyc np. Koscioł Wyznawcow Elvisa Presleya i nikt ci go nie spali w nocy ,tak jakby to by sie mozna spodziewac w Polsce.
Co do tego co napisal wyar ,czyli 99 % nasmiewania sie i 1% konkretów , jak masz teze zalzoona z gory ze murzyni sa gorsi bo np sa malo pracowici albo zydzi to zlodzieje to mozesz sobie przybic piatke z takim ziomem co robil rozrobe w latach 39-45 zeszlego stulecia,tylko troche to dziwne ze mowi to Polak ,ktorego przodkowie dostali niezle w pi*de od takich wizjonerów. U nas jakos nie ma murzynów ,a sa slumsy ,bieda i przestepczosc ,jak to skwitujesz ? Ja tak samo jak skwituje sytuacje murzynow,zoltych czy pigmejow zyjacych w takich gettach - to brak do edukacji,zero perspektyw i dyskrymnacja spoelczna.
Nikt nie jest ku*wa gorszy ,jak wychodzi z brzucha matki ,gorszym sie moze stac dopiero pozniej ,jak system go nie ksztalci tylko gnoi i nie daje szans.

bb.1906 06.11.2008 21:01

Możliwe, natomiast ja się odnoszę do tego, że popierasz Obamę, którego program jest lewicowy. Proponuje np. zwiększenie świadczeń socjalnych dla osób bezrobotnych, czy zlikwidowanie podatków dla osób starszych o niskich dochodach oraz zwiększenie ich dla lepiej zarabiających obywateli. Ja bym tego liberalizmem nie nazwał, aczkolwiek zupełnie inną kwestią pozostaje to czy te obietnice kiedykolwiek zostaną zrealizowane. Jak weźmiemy jeszcze pod uwagę zapowiadana reformę szkolnictwa i choćby służby zdrowia to myślę, że tutaj na miejscu jest porównanie Obamy do Tuska- to jest niewykonalne! (chciałbym się mylić)

Co do kwestii obyczajowych to tak jak pisałem wyżej za bardzo nie chciałbym się tutaj wypowiadać na te tematy, ale mam nadzieje, że niektóre rzeczy, które zapowiadał w kampanii jak np. Możliwośc poszczególnych stanów o decydowaniu o legalizacjii związków cywilnych osób tej samej płci, uda mu się zrealizować.

Snakes 06.11.2008 21:06

Szukajac analogii miedzy Tuskiem i Obama (choc sa one i tak troche na wyrost) to zauwazam tylko jedna: ludzie ich wybrali ,bo mieli dosc poprzedniej wladzy i rzadow spiecia i konfliktow.Wiem ze taka proste porownanie Republikanie<-->Prawica , Demokraci<--> Lewica nie jest do konca prawdziwe, i sa rozne haczyki w programach. Czy bedzie zasadnicza zmiana to sie szybko przekonamy po tym co powie Obama na temat tarczy w Polsce.

bb.1906 06.11.2008 21:33

Racja, sytuacja była bardzo podobna do tej sprzed roku w Polsce. Nawet w takich detalach jak np. to że McCain i republikanie mieli pretensje do mediów o kreowanie fałszywego obrazu rzeczywistości, tak jak Kaczyński ( choć trzeba przyznać, że McCain wykazał się tutaj o wiele większą klasą od naszego premiera, biorąc winę za porażkę na siebie i nie mówiąc w swoim pierwszym przemówieniu po ogłoszeniu wyników o spisku, sieci, układzie itd.).
Tak jak pisałem wcześniej, wg mnie większość obietnic Obamy będzie wg mnie obietnicami bez pokrycia co mnie średnio martwi z tego prostego względu, że nie mieszkam w USA i nie jestem obywatelem tego kraju.
Natomiast polityka zagraniczna to dla mnie jak na razie jedna wielka niewiadoma. Popierałem McCaina gdyż wiedziałem czego mniej więcej Polska jako członek NATO i sojusznik USA może się po nim spodziewać. Jak będzie za Obamy, ciężko powiedzieć, mam nadzieje że dobrze...

Snakes 06.11.2008 21:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bb.1906 (Post 624704)
Natomiast polityka zagraniczna to dla mnie jak na razie jedna wielka niewiadoma. Popierałem McCaina gdyż wiedziałem czego mniej więcej Polska jako członek NATO i sojusznik USA może się po nim spodziewać. Jak będzie za Obamy, ciężko powiedzieć, mam nadzieje że dobrze...

No masz racje,biorac pod uwage to ,ze Ruski sie rozpychaja lokciami coraz bardziej to McCain byc moze byl lepszy dla nas,ale czy tak naprawde sytuacja nei bedzie taka sama ? Czy tarcza lub jej brak cos zmieni ? Ruscy nie maja nas powodu atakowac ,jak nas beda chcieli ukarac to nam podwyzsza cene za gaz i jeszcze na tym zarobia

bb.1906 06.11.2008 22:02

Miałem kiedyś taką nauczycielkę od historii, która lubiła pewne wydarzenia i zjawiska porównywać z najprostszymi sytuacjami życia codziennego, tak by mieć pewność, że jej słuchacze ją zrozumieją. Tak więc odpowiem Ci trochę w jej stylu.
Wyobraź sobie że masz sąsiada- kibica Cracovii. Jest on od Ciebie starszy, silniejszy i bardzo nie podoba mu się fakt, że Ty kibicujesz Wiśle. Niby nic mu do tego, bo to Twoja sprawa komu kibicujesz, jednak on nie może znieść faktu, że zawsze jako ten młodszy i słabszy byłeś mu posłuszny a wręcz musiałeś patrzyć na niego z podziwem. W pewnym momencie poczuł że nie ma już kontroli nad tym co robisz i bardzo go to denerwuje. Normalnie to by Ci, za przeproszeniem, wpierdo**ł, ale Ty zapewniłeś sobie plecy u sąsiada z klatki obok, który jest od kibica Cracovii jeszcze silniejszy i większy. W ten sposób zapewniłeś sobie nietykalność, co sprawiło, że poczułeś się pewnie. Przez kilka miesięcy nieustannie go drażniłeś i dokuczałeś gdzie tylko mogłeś, wiedząc że ten nic Ci nie może zrobić.
Czy wyobrażasz sobie że po tych kilku miesiącach wbrew wcześniejszym zapewnieniom, sąsiad z klatki obok, Twój gwarant bezpieczeństwa mówi, że tak naprawdę potrafi dogadać się z kibicem Cracovii i nie widzi sensu dalszego mieszania się w wasze sprawy?
AAA i jest jeden haczyk- Nie możesz się wyprowadzić:)

Snakes 06.11.2008 22:21

:-DPorownanie dobre ale mozna powiedziec ze mam plecy dalej i to nie u jednego silnego zioma ,ale u kilkunastu (NATO=Sharksi:rotfl:) i czy ten jeden najsilniejszy mi pomoze czy nie ,nie jest najwazniejsze

wolfy 06.11.2008 22:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snakes (Post 624642)
Nie pisalem o Obamie tylko o takim "American Dream" o ktorym marzyli Polacy jeszcze za komuny i pozniej jak stad uciekali .Liberalizm w kwestiach obyczajowych (a nie tylko gospodarczych) ,co sie objawia tym ze bez zadnej krępacji mozesz sobie zalozyc np. Koscioł Wyznawcow Elvisa Presleya i nikt ci go nie spali w nocy ,tak jakby to by sie mozna spodziewac w Polsce.

Dobra geniuszu - jakieś przykłady? Bo o ile się orientuję, to jest u nas od chu sekt i jakoś nie ma rozruchów z tego powodu. A może po prostu lubisz pluć na rodaków? No bo kimże by był postępowy lewak bez wrogiego ciemnogrodu?..

A "American Dream" to nie wolność wyznań(bo tą mamy), tylko liberalizm gospodarczy. Nasi uciekali i uciekają z kraju przed biedą, nie przed Kościołem ani katolikami.

bb.1906 06.11.2008 23:22

Ok już na poważnie to NATO to jak na razie głównie USA, co dobitnie pokazała wojna na Kaukazie. Państwa Europejskie nie są w stanie zagwarantować nam takiego bezpieczeństwa jak Stany. Unia to zbiór państw o sprzecznych interesach, bez wspólnie prowadzonej polityki zagranicznej i nie możemy na nich polegać.
Mówi się, że właśnie Obama ma działać w tym kierunku tzn. będzie wymagał większego zaangażowania i jedności od Unii. Czy tak będzie zobaczymy. Na dzień dzisiejszy, gdyby demokraci wycofali się z tarczy nasza pozycja na arenie międzynarodowej zostałaby solidnie nadwyrężona, a nasza obronność osłabiona. A co do Rosji jeżeli sądzisz że nie jest ona dzisiaj zagrożeniem to jesteś w błędzie. Rosja to imperium , więc oczywistym jest fakt, ze prowadzi politykę podboju (vide Gruzja, Ukraina). Oczywiście nie używa już takich metod jak bolszewicy(1920), robi to subtelniej ( przykład - Karta Rosjanina), ale to nie zmienia faktu że jest to podbój.

Snakes 07.11.2008 09:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 624785)
Dobra geniuszu - jakieś przykłady? Bo o ile się orientuję, to jest u nas od chu sekt i jakoś nie ma rozruchów z tego powodu. A może po prostu lubisz pluć na rodaków? No bo kimże by był postępowy lewak bez wrogiego ciemnogrodu?..

A "American Dream" to nie wolność wyznań(bo tą mamy), tylko liberalizm gospodarczy. Nasi uciekali i uciekają z kraju przed biedą, nie przed Kościołem ani katolikami.

Czy ja pisalem cos o sektach ?? Pisalem ci o tym ,ze sobie moze załozyc na rownych zasadach np Kosciol wyznawcow Elvisa Presleya( z tego co wiem to sa takze Koscioly o teoretycznie jeszcze kretynskich nazwach zwiazanych z ropa naftowa naprzyklad) .Wiem,ze zyjac w kraju w ktorym indoktrynacja religijna jest maksymalna juz od kolyski ( i pisze to bezprzesady) ,trudno ci zrozumiec ,ze mozna miec swiatopoglad niz ty(potem sie dziwia skad ta nietolernacja i agresja) ,a sekty sa napewno zakazane tak samo w USA jak i w Polsce.
Napisalem ze "American Dream" to liberalizm:gospodarczy i swiatopogladowy.
Przed Kosciolem nikt z Polski nie ucieka ,ale sadze ,ze jak tak dalej beda klasc łapy na narodowym majatku(ktory im sie rzekomo nalezy) ,to zaniedlugo sie dowiesz ,ze w twoim mieszkaniu bez twojej wiedzy bedzie zameldowany ksiadz,2 zakonnice i ministrant:lol:...Pozatym szkoda ,ze ci wspaniali kapłani nie sa tak samo konsekwetni,jak sie okaze,ze jakis wysoki ranga duchowny byl wspolpracownikiem SB ,wtedy zamiatanie pod dywan i cenzura jak za Komuny ,a jak mozna wydrzec jakąś działeczke ,nieruchomość to wszyscy sa świątobliwi.

wolfy 07.11.2008 23:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snakes (Post 624904)
Czy ja pisalem cos o sektach ?? Pisalem ci o tym ,ze sobie moze załozyc na rownych zasadach np Kosciol wyznawcow Elvisa Presleya( z tego co wiem to sa takze Koscioly o teoretycznie jeszcze kretynskich nazwach zwiazanych z ropa naftowa naprzyklad) .Wiem,ze zyjac w kraju w ktorym indoktrynacja religijna jest maksymalna juz od kolyski ( i pisze to bezprzesady) ,trudno ci zrozumiec ,ze mozna miec swiatopoglad niz ty(potem sie dziwia skad ta nietolernacja i agresja) ,a sekty sa napewno zakazane tak samo w USA jak i w Polsce.
Napisalem ze "American Dream" to liberalizm:gospodarczy i swiatopogladowy.
Przed Kosciolem nikt z Polski nie ucieka ,ale sadze ,ze jak tak dalej beda klasc łapy na narodowym majatku(ktory im sie rzekomo nalezy) ,to zaniedlugo sie dowiesz ,ze w twoim mieszkaniu bez twojej wiedzy bedzie zameldowany ksiadz,2 zakonnice i ministrant:lol:...Pozatym szkoda ,ze ci wspaniali kapłani nie sa tak samo konsekwetni,jak sie okaze,ze jakis wysoki ranga duchowny byl wspolpracownikiem SB ,wtedy zamiatanie pod dywan i cenzura jak za Komuny ,a jak mozna wydrzec jakąś działeczke ,nieruchomość to wszyscy sa świątobliwi.

Słuchaj, K_2, taki kit to możesz wciskać jakiemuś dzieciakowi na onecie. Twoje fobie i antypatie związane z Kościołem trudno traktować poważnie, ale to wszystko to tylko i wyłącznie rozmywanie tematu.

Zadałem proste pytanie: "dlaczego uważasz, że w Polsce łamane jest prawo do swobody wyznania?". Czekam na przykłady, a nie wzięte z sufitu zarzuty. To nie jest "NIE", nie są to też "Fakty i mity". Czekam na konkrety.

Tu, tu i tu masz informacje.

Poszukaj sobie też wiadomości o polskich kościołach neopogańskich(są nawet na wiki). Tyle myślę wystarczy, żeby Ci udowodnić, że powtarzana za twoimi lewackimi idolami teoria o opresyjnym państwie polskim to tylko przykład ignorancji i złej woli. Nikt wyznawców Peruna ani Światowida nie pali na stosie, nikt nie robi im problemów z praktykowaniem ich wyznań.

Ciebie boli po prostu katolicyzm, ale musisz zrozumieć jedno - nie udało się Twoim ideowym poprzednikom go pokonać, nie uda się i Tobie.

A o niezbywalności prawa do własności prywatnej była już dyskusja, ale jak widać niczego Cię nie nauczyła.

Na koniec - w polskim prawie nie istnieje termin "sekta", nie są więc one zakazane ani ścigane tak długo, jak długo nie złamią prawa. Jesteś jak widzę w temacie ignorantem, więc najpierw się doucz, a później powtarzaj kłamstwa z lewackich broszurek(jeżeli nadal będziesz uważał, że warto).

Snakes 08.11.2008 09:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 625369)

Ciebie boli po prostu katolicyzm, ale musisz zrozumieć jedno - nie udało się Twoim ideowym poprzednikom go pokonać, nie uda się i Tobie.

A o niezbywalności prawa do własności prywatnej była już dyskusja, ale jak widać niczego Cię nie nauczyła.

Na koniec - w polskim prawie nie istnieje termin "sekta", nie są więc one zakazane ani ścigane tak długo, jak długo nie złamią prawa. Jesteś jak widzę w temacie ignorantem, więc najpierw się doucz, a później powtarzaj kłamstwa z lewackich broszurek(jeżeli nadal będziesz uważał, że warto).

Mnie nie boli katolicyzm ,mnie boli postepujacy klerykalizm tego kraju.Boli mnie jak widze rozsypujące sie ,odrapane szkoły,przedszkola czy szpitale ,na ktore nie ma kasy ,ale zawsze jest kasa na swiatynie z marmuru i złota. Wierzyc sobie mozesz w co chcesz nikt ci nei zabrania,tylko niech wiara nie bedzie przyczynkiem dla tkw. kapłanów do gromadzenia fortun ,bo to nie to samo.
Lewicowy światopoglad ,jest czymś zupełnie naturalnym i zdrowym .Jedz na zachod to zobaczysz. W Polsce niestety lata PRL ,które przyznaje były bandyckim ustrojem,tak negatywnie nastawia ludzi.
Prawicowe wartosci "w wydaniu Polskim",ktorymi sie tak szczycisz, to jest powszechna znieczulica spoleczna, brak samodzielnego myslenia ,kult jednostki "bo ktos mi tak powiedzial" , i tkw solidarnosc ,ktora z Solidarnoscia lat 80-tych nie ma nic wspolnego czyli jeden zdycha z głodu przy śmietniku ,a w tym samym czasie biskup obwieszony złotem mówi "Bądźcie miłosierni ,pomagajcie innym i żyjcie skromnie" , i wieczne wpychanie sie w nieswoje sprawy typu : homoseksualizm i aborcja

wyar 08.11.2008 12:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snakes (Post 625411)
Mnie nie boli katolicyzm ,mnie boli postepujacy klerykalizm tego kraju.Boli mnie jak widze rozsypujące sie ,odrapane szkoły,przedszkola czy szpitale ,na ktore nie ma kasy ,ale zawsze jest kasa na swiatynie z marmuru i złota. Wierzyc sobie mozesz w co chcesz nikt ci nei zabrania,tylko niech wiara nie bedzie przyczynkiem dla tkw. kapłanów do gromadzenia fortun ,bo to nie to samo.
Lewicowy światopoglad ,jest czymś zupełnie naturalnym i zdrowym .Jedz na zachod to zobaczysz. W Polsce niestety lata PRL ,które przyznaje były bandyckim ustrojem,tak negatywnie nastawia ludzi.
Prawicowe wartosci "w wydaniu Polskim",ktorymi sie tak szczycisz, to jest powszechna znieczulica spoleczna, brak samodzielnego myslenia ,kult jednostki "bo ktos mi tak powiedzial" , i tkw solidarnosc ,ktora z Solidarnoscia lat 80-tych nie ma nic wspolnego czyli jeden zdycha z głodu przy śmietniku ,a w tym samym czasie biskup obwieszony złotem mówi "Bądźcie miłosierni ,pomagajcie innym i żyjcie skromnie" , i wieczne wpychanie sie w nieswoje sprawy typu : homoseksualizm i aborcja

:rotfl:
Panowie,toz to kabaret... Ile ten Snakes ma lat,jak obstawiacie ? :lol: Bo nie dosc,ze nieuk ( a moze konczyl szkoly rozne:-p) ,to jeszcze na etapie bajek - powoli zaczynam rozumiec nienawisc pewnych ludzi do demokracji - dac takiemu "myslicielowi" prawo do glosowania, i zaraz bysmy mieli koniec znieczulicy spolecznej (podoba mi sie zwlaszcza przymiotnik spoleczny,dowodzi tego,ze to Towarzysz),no i ludzie zaczeliby samodzielnie myslec (jakosc tego myslenia bylaby zgodna z jakoscia myslenia Snakes'a :lol:)
Ach, no i jeszcze PRL byl bandyckim ustrojem (Boze Bron ! zebysmy uznali,ze wlasnie lewicowym...) :lol:
Ale najlepsze jest na koniec - ten sam facio,ktory zapewne siedzi przed kompem,i cala jego pomoc tym,ktorzy zdychaja pod smietnikiem,polega na...pisaniu,ze ktos wlasnie zdycha pod smietnikiem,a biskup w zlocie itd...,ten sam facio,ktoremu mozna przeciwstawic fantastyczne przyklady dzialalnsci Kosciola wsrod wiernych,olbrzymiej pomocy (ciekawe,co to Caritas,Kuchnie Brata Alberta,Hospicja Koscielne) - ten sam facio pisze,ze Kosciol wpycha sie w nie swoje sprawy,jak homoseksualizm i aborcja ! :lol:
Niestety,moge dostac bana,ale jest granica bezczelnej glupoty,ktora mozna wypisywac...

Snakes 08.11.2008 13:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 625489)
:rotfl:
i zaraz bysmy mieli koniec znieczulicy spolecznej (podoba mi sie zwlaszcza przymiotnik spoleczny,dowodzi tego,ze to Towarzysz),no i ludzie zaczeliby samodzielnie myslec (jakosc tego myslenia bylaby zgodna z jakoscia myslenia Snakes'a :lol:)
Ach, no i jeszcze PRL byl bandyckim ustrojem (Boze Bron ! zebysmy uznali,ze wlasnie lewicowym...) :lol:
Ale najlepsze jest na koniec - ten sam facio,ktory zapewne siedzi przed kompem,i cala jego pomoc tym,ktorzy zdychaja pod smietnikiem,polega na...pisaniu,ze ktos wlasnie zdycha pod smietnikiem,a biskup w zlocie itd...,ten sam facio,ktoremu mozna przeciwstawic fantastyczne przyklady dzialalnsci Kosciola wsrod wiernych,olbrzymiej pomocy (ciekawe,co to Caritas,Kuchnie Brata Alberta,Hospicja Koscielne) - ten sam facio pisze,ze Kosciol wpycha sie w nie swoje sprawy,jak homoseksualizm i aborcja ! :lol:
Niestety,moge dostac bana,ale jest granica bezczelnej glupoty,ktora mozna wypisywac...

Twój ban nic nie zmieni i nie jest to żadne poświecenie.
Nie baw sie w Kaczyńskich ,i nie mow ze jak ktos nie jest z toba to: agent,wróg czy jak napisales "Towarzysz". Demokracji to chyba ty nie lubisz ,bo atakujesz kazdego kto ma inne poglady .Ja w przeciwienstwie do ciebie nie kieruje jaki epitetów pod twoim adresem tylko opisuje rzeczywistosc.
A pro po tych Caritasów to jestem rzeczywiscie pod wrazeniem :lol: Widzialem kiedys taki dom prowadzany przez ksiedza. Cos a'la pensjonat-willa w ktorym mieszkało moze z 10 osob a kasy pewnie bral tyle zeby na 100 osob wystarczylo. Nie chce takze wrzucac wszystkiego do jednego wora bo sa tez "prawdziwi ksieza" (np.Isakowicz Zaleski,ktory buduje do spolki z Fundacja Anny Dymnej dom dla niepelnosprawnych) ,ale niestety wiekszosc tych pasterzy to denni ,zapatrzeni w siebie ludzie.Taki Dziwisz co chwile kombinuje gdzie by tu pomnik JP2 wrzucic,juz jeden wrzucil do Siedziby Krolów na Wawel ,czekamy na kolejne:lol:,bedzie nam wszystkim lepiej od tego..
A pro znieczulicy ,to jesli juz ma byc ,to niech bedzie ale nie pod plaszczykiem obludy i chodzenia co niedziele do kosciola po czym godzine po mszy by cie w lyzce wody utopili,przynajmniej(mowiac po lzartem) bedzie to "szczera znieczulica" .Jako takie religijne spoleczenstwo ,gdzie wszyscy sie obnosza z ta swoja wiara ,to na codzien naprawde dobrze nie jest w kwestii zwykłej zyczliwosci. Ponoc w jakis badaniach (nie mam dokladnych danych jakich ,bo slyszalem to chyba w radio ,wiec mozecie mi zarzucic ze mam je z sufitu ale trudno napisze)wykazano ,ze najbardziej altruistyczne narodowosci to...Skandynawowie,czyli odziwo kraje raczej ateistyczne.Ludzie sa dla siebie anonimowi na ulicy ,nie mowia sobie "Dzien dobry" myslac jak podlozyc noge. Gdy trzeba jednak pomoc to sa bardziej sklonni do zwyklego podania reki komus kto w jakis sposob "upadl".

Sorry za interpunkcje i składnie,ale szybko sie staralem odpsiac

polpol 08.11.2008 13:50

Wyar a czytałeś może ten artykół?
http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,45...2,0,forum.html
Oczywiście można to potraktować jako zwykły bełkot jakiegoś frustrata. Powiem szczerze że sam bym pewnie tak postąpił gdyby nie fakt, że osobiście miałem okazję się przekonać że takie rzeczy miały miejsce faktycznie. Mogę potwierzdzić, że dwie sytuacje opisane w tym arykule są prawdziwe, a nie wyssane z palca.

wyar 08.11.2008 21:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez polpol (Post 625511)
Wyar a czytałeś może ten artykół?
http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,45...2,0,forum.html
Oczywiście można to potraktować jako zwykły bełkot jakiegoś frustrata. Powiem szczerze że sam bym pewnie tak postąpił gdyby nie fakt, że osobiście miałem okazję się przekonać że takie rzeczy miały miejsce faktycznie. Mogę potwierzdzić, że dwie sytuacje opisane w tym arykule są prawdziwe, a nie wyssane z palca.

Stary,wskaz jakikolwiek moj post,gdzie napisalem,ze Kosciol jako instytucja nie ma zadnego majatku,jest biedny jak mysz...koscielna :p, czy wsrod duchowienstwa nie ma ludzi,ktorych zachowanie jest amoralne,czasem nawet przestepcze. Wskazesz ?
Problem z "artykulami",jakie przytaczasz,jest jednak oczywisty. Zupelnie niezgrabnie i tendencyjnie opisuja jakies zjawiska,zawsze bedac albo przejawem osobistej perspektywy dziennikarza (a b. czesto po prostu jego kiepskiego warsztatu...),albo tez artykulikow obliczonych na poklask gawiedzi (czyt. napisanych dla kasy). Bo poprzez klasyczna inwersje mozemy przeciez zapytac,czy aby Kosciol siega po majatek cudzy,czy tez ten,ktory nalezal do niego ? Czy NIGDY w historii Kosciola nie istnialo dziesiatki,setki czy tysiace prywatnych sponsorow,z ktorych dotacji rowniez ukonstytuowany zostal tzw. majatek koscielny ? Czy Kosciol (np. w Polsce) nie byl przesladowany przez okupantow najpierw niemieckich,a pozniej tych z wladzy ludowej,a chocby cenne dziela sztuki sakralnej (i nie tylko !) wywiezione w blizej nie znanych kierunkach po calym swiecie ? Itd.,itp. - madry czlowiek,zanim sprobuje wyrobic sobie zdanie,najpierw chce poznac dwie strony medalu...
Problem polega na tym,ze zawsze znajda sie na swiecie takie Snakesy,czy autorzy zlinkowanego przez Ciebie artykulu,ktorzy swiat widza w jednym kolorze (chetnie zarzucajac to oczywiscie innym),zindoktrynowani tak do glebi przez pietno PRL czy ducha lewackiego (Rodzice,Panstwowa Edukacja),nieumiejacy odrozniac dobra od zla,niczego nie wartosciujacy,,ale "wiedzacy swoje" - i nigdy nie przyjmujacy zadnej argumentacji. Ale jak pisal Molier,glupszym od nieuka jest glupiec uczony.
Nie chce mi sie dluzej pisac - to jest pisanie rzeczy oczywistych. Ale odpowiedz sobie na pytanie tak a propos - czy Ty nie walczylbys o odzyskanie majatku po swojej rodzinie,ktorej zabralo cos panstwo ?

wolfy 08.11.2008 22:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snakes (Post 625411)
(...)

Weź sobie nie leć ze mną w kulki. Zadałem Ci konkretne pytanie, a ty od dwóch postów Tworzysz mi odezwy o dupie Marynie. Poprzedni ban niczego Cię nie nauczył? Nadal masz zamiar robić sobie z ludzi jaja w tym temacie, cwaniaczku?

Jak masz w ten sposób odpowiadać, bredząc o własnych wizjach i unikając w ten sposób niewygodnego tematu to nie odpowiadaj w ogóle. Dałem Ci materiały, dałem Ci konkretne przykłady, a Ty nic.

Lewaccy intelektualiści za dychę - wykuje sobie jeden z drugim parę formułek, ale gdy przychodzi poprzeć swoje wynurzenia jakimiś konkretami to się przykro robi...

polpol 08.11.2008 22:48

Wyar oczywiście artykół jak artykół nic specialnego, każdy może "spłodzić" coś takiego. Nie chodzi mi również o to że ktoś walczy o swoje. Chodzi mi raczej o to że kościół jako zadośćuczynienie za straty które niewątpliwie poniósł dostaje praktycznie wszystko co chce, a od takiej decyzji niema możliwości żadnego odwołania. Państwo które uznaje takie roszczenia za właściwe jednocześnie mówi własnym obywatelom, którzy przecież w latach 1939-90 ponosili indywidualnie olbrzymie straty materialne, że nie ma pieniędzy. Projekt o ewentualnym 15%(nie pamiętam dokładnie) zadośćuczynieniu wygląda w takiej sytuacji po prostu śmiesznie. Z jednej strony przyklepuje sie wszystkie postulaty kościoła o zwrot straconego majątku, z drugiej mówi się "nie ma kasy na roszczenia indywidualne". Dla mnie to jest chore i nienormalne, a nie sam fakt próby naprawienia zła które niewątpliwie miało miejsce. Albo więc bawimy się na całego i oddajemy wszystkim po te 80 czy 100% i witamy sie z gigantyczną dziurą w budżecie, albo mówimy pas - w tym także kościołowi. W takim razie dalsze działenie komisji zajmującej się zwrotem majątków kościołowi jest obecnie zbyteczne i powinno być wstrzymane, tym bardziej że kościół otrzymał faktyczne, a nie tylko iluzoryczne zadośćuczynienie.

wyar 08.11.2008 23:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez polpol (Post 625854)
Wyar oczywiście artykół jak artykół nic specialnego, każdy może "spłodzić" coś takiego. Nie chodzi mi również o to że ktoś walczy o swoje. Chodzi mi raczej o to że kościół jako zadośćuczynienie za straty które niewątpliwie poniósł dostaje praktycznie wszystko co chce, a od takiej decyzji niema możliwości żadnego odwołania. Państwo które uznaje takie roszczenia za właściwe jednocześnie mówi własnym obywatelom, którzy przecież w latach 1939-90 ponosili indywidualnie olbrzymie straty materialne, że nie ma pieniędzy. Projekt o ewentualnym 15%(nie pamiętam dokładnie) zadośćuczynieniu wygląda w takiej sytuacji po prostu śmiesznie. Z jednej strony przyklepuje sie wszystkie postulaty kościoła o zwrot straconego majątku, z drugiej mówi się "nie ma kasy na roszczenia indywidualne". Dla mnie to jest chore i nienormalne, a nie sam fakt próby naprawienia zła które niewątpliwie miało miejsce. Albo więc bawimy się na całego i oddajemy wszystkim po te 80 czy 100% i witamy sie z gigantyczną dziurą w budżecie, albo mówimy pas - w tym także kościołowi. W takim razie dalsze działenie komisji zajmującej się zwrotem majątków kościołowi jest obecnie zbyteczne i powinno być wstrzymane, tym bardziej że kościół otrzymał faktyczne, a nie tylko iluzoryczne zadośćuczynienie.

Polpol,to akademicka dyskusja. OCZYWISCIE,ze zgadzam sie z tym,ze prawo powinno byc rowne dla wszystkich - i jesli ktos chce wykpic sie 15%,to jest to zwykle zlodziejstwo. Jesli oddajemy majatek Kosciolowi - to rowniez obywatelowi,w takim stanie,rzecz jasna,jaki mamy dzisiaj. Tylko kogo za to winisz - Kosciol,ze korzysta z okazji (moim zdaniem,slusznie,tez bym skorzystal) ? Czy aby nie jest winna nasza - tfu! - klasa polityczna ?
Zapewniam Cie,ze wszyscy z nich to zlodzieje - lewicowy PiS i centrowa PO (o SLD nie wspominam). Tam wiec kieruj pretensje - do lajdakow,ktorzy wmawiaja co wybory ludziom,ze bedzie lepiej. Nie pisac...
Jeszcze jedno - pisz teksty w Wordzie i korzystaj z funkcji sprawdzania pisowni (pozniej wklejaj jako posty) - literowki kazdemu sie zdarzaja,ale ten Twoj ARTYKUL wchodzi juz drugi raz :-)

Snakes 09.11.2008 09:29

wyar & wolfy ,nie przekonałem Was? To może przekona Was wypowiedz posła PIS Artura Górskiego ,który przyszedl mi w sukurs i że mam rację ,na temat tkw. wartości jakie reprezentuje tkw. prawica w Polsce:
"Barack Obama to wyznawca "czarnej teologii wyzwolenia", a jego rządy spowodują "koniec cywilizacji białego człowieka". To nie urywki z rasistowskiej prasy czy hasła z wiecu skinheadów. To fragmenty sejmowego wystąpienia posła PiS" - czytamy w doniesieniu "Newsweeka".
- Prezydentem, głową największego na świecie mocarstwa, został kumpel lewackiego terrorysty Williama Ayersa, polityk uważany przez republikańską prawicę za czarnoskórego kryptokomunistę - cytuje "Newsweek" słowa posła PiS Artura Górskiego, które padły w środę późnym wieczorem z sejmowej trybuny.

Pomijam prymitywne rasistowskie podteksty,ale Górski mógłby znależć miejsce gdzieś wśród urżedników rosyjskich na Kremlu.
"Poseł długo wyliczał wady nowego prezydenta USA" - pisze "Newsweek". "Zarzucał mu nawet to, że jeszcze jako senator w swoim gabinecie miał portret Abrahama Lincolna. Podobiznę człowieka, który "zgniótł konserwatywne południe" i, o zgrozo, przyczynił się do zniesienia w Ameryce niewolnictwa".
Coż za małosc i kompleksy , ma portret Lincolna ! Pewnie jest tez agentem SB i ma dziadka w Wehrmachcie:lol:
Ambasador USA w Polsce. Victor Ashe, jest zszokowany.
Szkoda juz dalej pisać , nacjonaliści spod znaku Giertycha i o.Rydzyka cały czas dąża do izolacji Polski w UE a teraz nawet dyskredytuja Ameryke

Mareq 09.11.2008 10:11

To są właśnie efekty tego , że oświadczenia poselskie odbywają się na zakończenie dnia zwykle w późnych porach . Nie wszyscy po ciężkim dniu pracy zachowują świeżosć umysłu .

Pełen tekst oświadczenia na stronie 139 i 140

http://orka2.sejm.gov.pl/StenoInter6..._a_ksiazka.pdf

wolfy 09.11.2008 13:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snakes (Post 625934)
wyar & wolfy ,nie przekonałem Was? To może przekona Was wypowiedz posła PIS Artura Górskiego ,który przyszedl mi w sukurs i że mam rację ,na temat tkw. wartości jakie reprezentuje tkw. prawica w Polsce:
"Barack Obama to wyznawca "czarnej teologii wyzwolenia", a jego rządy spowodują "koniec cywilizacji białego człowieka". To nie urywki z rasistowskiej prasy czy hasła z wiecu skinheadów. To fragmenty sejmowego wystąpienia posła PiS" - czytamy w doniesieniu "Newsweeka".
- Prezydentem, głową największego na świecie mocarstwa, został kumpel lewackiego terrorysty Williama Ayersa, polityk uważany przez republikańską prawicę za czarnoskórego kryptokomunistę - cytuje "Newsweek" słowa posła PiS Artura Górskiego, które padły w środę późnym wieczorem z sejmowej trybuny.

Pomijam prymitywne rasistowskie podteksty,ale Górski mógłby znależć miejsce gdzieś wśród urżedników rosyjskich na Kremlu.
"Poseł długo wyliczał wady nowego prezydenta USA" - pisze "Newsweek". "Zarzucał mu nawet to, że jeszcze jako senator w swoim gabinecie miał portret Abrahama Lincolna. Podobiznę człowieka, który "zgniótł konserwatywne południe" i, o zgrozo, przyczynił się do zniesienia w Ameryce niewolnictwa".
Coż za małosc i kompleksy , ma portret Lincolna ! Pewnie jest tez agentem SB i ma dziadka w Wehrmachcie:lol:
Ambasador USA w Polsce. Victor Ashe, jest zszokowany.
Szkoda juz dalej pisać , nacjonaliści spod znaku Giertycha i o.Rydzyka cały czas dąża do izolacji Polski w UE a teraz nawet dyskredytuja Ameryke

Dwa słowa: "Jesteś żałosny".

W żaden sposób nie odniosłeś się do tego, co powiedziałem, zamiast tego przywołując skandaliczne wystąpienie jakiegoś półgłówka. Przypominam - twierdziłeś, że w Polsce prześladowane są mniejszości religijne i że nie można do woli zakładać sobie nowych wyznań. Udowodniłem Ci, że jest inaczej.
Jak to, co napisałeś ma się do tematu? Ano - nijak. Równie dobrze można by napisać bota, który cytuje posty a później wrzuca jakieś dopasowane do kontekstu, losowo wybrane teksty.

Ode mnie masz ignora,nie zasługujesz, aby traktować Cię jak dyskutanta.
Baw się dobrze.

shad 09.11.2008 13:36

Mam pytanie do proBaracków.

Czy jak sobie powieszę na ścianie portret naczelnego wodza Armii Konfederacji w wojnie secesyjnej, generała Lee, to będę rasistą?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:54.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl