Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w europejskich pucharach 11/12 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8092)

krsk 19.07.2011 22:52

A ja mam pytanie takie czysto statystyczne. Widział ktoś gdzieś jak wyglądało procentowo posiadanie piłki w tym meczu?

Lysy 19.07.2011 23:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez OrzelCT (Post 1129725)
Wilk- Dorbze w destrukcji ale w konstruowaniu Wilk jest bardzo slaby. Nie pamietam zadnego jego podania do przodu.


A gdzie byłeś jak padała druga bramka? Wilk zaliczył fantastyczną asystę do Iliev, podobnie jak z Lechem Poznań, ale tego się nie widzi.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislaOnly (Post 1129728)
-> Sobol i Wilk, połączenie nie trafione! Cały czas mamy dużą lukę w ataku, a za rozgrywanie bierze się Melikson, co powoduje, że nie mamy podwieszonego napastnika czy jak kto woli ofensywnego pomocnika... A ta dziura w ataku podczas wrzutek- przerażająca. Trzeba stawiać na parę Sobolewski- Nunez/Jirsak/Garguła. Bezapelacyjnie. Musimy mieć łącznik


Dzięki Bogu, że nie ty jesteś trenerem i nie ustalasz składu.

medyk 19.07.2011 23:02

Małecki niech się wreszcie ogarnie, jak trzeba podać kręci kółka strzelać podaje wystartować do podania stoi jak słup i rozkłada ręce, jesli chodzi o ofensywe wg mnie najsłabszy w całej drużynie i niech wam bramka rykoszet nie przysłoni oczu.

snikki_(konto-usuniete) 19.07.2011 23:03

http://sport.wp.pl/kat,1752,title,Ma...l?ticaid=1cb10

Małecki już zwraca uwagę na opieprz jaki usłyszał/usłyszeli w przerwie ;)

leszekm_ 19.07.2011 23:10

Mnie podoba się gra Wilka. Pewny w odbiorze, podać do przodu też potrafi - popatrzcie na asystę przy bramce Ilieva. A że rzadko się włącza? No prawda, że rzadko, ale może Maaskant dał mu takie wytyczne. Dla mnie w tym momencie Wilk lepszy niż Sobol.
Po za tym dobry Lamey, Iliev i Maor. Mały jak zawsze - chwile przestojów przeplata z zagraniami na poziomie najlepszych.

xanti1906 19.07.2011 23:16

To Wilk chyba w pierwszej połowie kilka razy przerzucił bardzo dokładnie do Ilieva, prawda?

El'kabat 19.07.2011 23:22

Tak, Wilk;)

Co do Paljica to kolejny bezbarwny wystep... Jak Diaz bedzie sie dobrze prezentowal na treningach to w 3 rundzie go raczej wygryzie..
Tak czy siak widac gołym okiem,ze z tygodnia na tydzien bedzie lepiej.

Titto 19.07.2011 23:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez xanti1906 (Post 1129778)
To Wilk chyba w pierwszej połowie kilka razy przerzucił bardzo dokładnie do Ilieva, prawda?

To był Radek Sobolewski...

rnandez 19.07.2011 23:39

Ten Litex podobno kupowal mecze, w tym ten z Lewskim. Jedyne czego chce , to uslyszec jeszcze raz, tak jak z Panathinaikosem ( nieuznana m strzelona prawidlowo bramks penksy) "I mamy mysle LIGE MISTRZOW"

JarekTSW 19.07.2011 23:40

Sobolewski podobno za kartki nie zagra z Litexem? Tak na sport.pl pisało chyba

Mój błąd , źle przeczytałem :D

arsfan90 19.07.2011 23:41

Malkontenci już straszą przed Litexem... Brak słów..

tomek100 19.07.2011 23:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekm_ (Post 1129776)
Dla mnie w tym momencie Wilk lepszy niż Sobol.

W pełni się zgadzam. Sobolewski zawsze o to tempo spóźniony, gra "do przodu" bardzo słaba. Wielu krytykuje (często słusznie) naszych środkowych obrońców, że nie potrafią dobrze wyprowadzić piłki "do przodu", ale niewiele osób podobne pretensje wygłasza pod adresem Sobolewskiego.

snikki_(konto-usuniete) 19.07.2011 23:51

Cytat:

Skonto were unable to handle the intensity of Wisła's attacking play and shortly after the break Robert Maaskant's side broke the deadlock, Małecki cutting in from the left and unleashing an unstoppable drive past Māliņš. Despite being temporarily down to ten men while Genkov was off the pitch receiving treatment, Iliev doubled Wisła's advantage in a similar fashion to Małecki's opener.
(uefa.com)

Lubię to ;)

@Angmir
tu masz w języku naszego trenera, też miło o Patriku piszą ;p

http://www.vi.nl/Nieuws-item/203812/...ons-League.htm

Angmir 19.07.2011 23:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez snikki (Post 1129792)
(uefa.com)

Lubię to ;)

Lol trochę przesadzili z tym "unstopable", ogólnie wszystkie relacje na UEFA.com tak wyglądaja. Jak San Marino wkulga piłkę do bramki Wysp Owczych też jest "outstanding finisher from San Marno striker"

Grisza1 20.07.2011 00:05

http://www.youtube.com/watch?v=IEuB__M5FIw ku pokrzepieniu serc.... Grzesiu Lato - miłościwie panujący nam prezes już kiedyś wygrywał z Litexem:)

yarow 20.07.2011 00:11

Przytoczono na Skyscrapercity.com słowa wypowiedziane podczas meczu na R22 [ze Skonto] przez Mateusza Borka:

Post nr 15602
http://www.skyscrapercity.com/showth...41189&page=781

" [...] Borek komentujacy dzisiejszy mecz nazwal stadion wisly blaszakiem odgrodzonym plotem i blotem. [...]"

"[...] komentarz M. Borka jest z księżyca wzięty ( a o ile pamiętam nie narzekał w zeszłym roku na niedociągnięcia dotyczące stadionu Lecha ). Z bliżej nieznanych mi powodów redaktorom Polsatu ten stadion bardzo ,, nie leży'' - kilka miesięcy temu atakował go Kołtoń, przed meczem z Australią pewna dziennikarka Polsatu była najostrzejsza w krytyce a teraz przyszła kolej na Borka...[...]"


W tym momencie Pan Borek stracił u mnie bardzo dużo a nazywanie betonu naszego "brutalnego" :P "blaszakiem" jest szczytem ignoranctwa.


------

reflink:
http://TypowanieWynikow.pl

El'kabat 20.07.2011 00:19

Borek to niech sie kur.wa kopnie w czoło z tym blaszakiem.


Lepszy taki "blaszak" niż wstyd w Europie jak kiedys z Lazio u siebie pamietam namioty na murawie stawiali zeby mecz sie odbył bo taka zmarzlina była...

yarow 20.07.2011 00:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1129810)
Borek to niech sie kur.wa kopnie w czoło z tym blaszakiem.


[...].


Dokładnie.
I jeszcze to - mam nadzieję - równie głośno "odszczeka", bo Polsat od jesieni będzie w swoich reklamach musiał zapraszać do oglądania polskiej Ekstraklasy na polskich pięknych, nowych stadionach.

-------

reflink:
http://TypowanieWynikow.pl

wolfy 20.07.2011 00:35

Rozwalacie mnie. Małecki de facto ustawił mecz, a tu co drugi wbija mu szpilki.
W formie obecnie to są może Iliev, Melikson czy Lamey, reszta powoli dochodzi do siebie.

Pora na Litex.

Widać, że jest jednak paru graczy robiących różnicę: Melikson, Iliev, Małecki. Jeżeli do tego dołączą Genkov i zmiennicy będą coś wnosić wchodząc z ławki, to mamy szansę.

1q2 20.07.2011 00:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1129810)
Borek to niech sie kur.wa kopnie w czoło z tym blaszakiem.


Lepszy taki "blaszak" niż wstyd w Europie jak kiedys z Lazio u siebie pamietam namioty na murawie stawiali zeby mecz sie odbył bo taka zmarzlina była...

Jak faktycznie wyjechał z 'blaszakiem' to mu nie wyszło ale z zewnątrz stadion wygląda ochydnie i tego się trzymajmy(pamiętając że to żadna wina Wisły)

A co do meczu - było ok ale wszystkie za a nawet przeciw rozwieje Łowecz
Tak jak pisałem - idealny przeciwnik.Wygramy - grube gratulacje, bo to będzie znaczyło że ekipa zarabia też dla klubu a nie tylko na swoje kontrakty.

Jesteśmy 2 kroki przed fajną jesienią, niezależnie co będzie później = rywalizacja jak dla mnie 50/50 ale po to zatrudniliśmy ekipę pro żeby te 50/50 obrócić na swoją korzyść.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1129813)
Rozwalacie mnie. Małecki de facto ustawił mecz, a tu co drugi wbija mu szpilki.
.

Rozwalam Cię;) Mały był krytykowany w TV na wyjeździe że się spasł, bądź przyjebał za bardzo itp - ja tego za bardzo nie widziałem, widziałem raczej jego bezsilność że nie ma z kim grać, bo nie było.Dziś Mały też nic nie zagrał, - odbiła się piłka od gościa z Łotwy:>
A na serio - dobry mecz i za to m.innymi Maaskanta cienię że Mały dał sobie spokój z pretensjami a stał się gościem co nie odpuszcza nigdy - można mu zarzucić że to źle zrobił czy tamto ale ze dupy dał - nie;)
Prawda jest taka że takiego Małego to nam zazdroszczą wszyscy, którzy robią coś więcej niż tylko włączyć sopcast
Krytykowałem go nie raz ale dziś nie wyobrażam sobie pierwszej 11 bez niego;)

Wojtas 20.07.2011 00:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yarow (Post 1129805)
Przytoczono na Skyscrapercity.com słowa wypowiedziane podczas meczu na R22 [ze Skonto] przez Mateusza Borka:

Post nr 15602
http://www.skyscrapercity.com/showth...41189&page=781

" [...] Borek komentujacy dzisiejszy mecz nazwal stadion wisly blaszakiem odgrodzonym plotem i blotem. [...]"
reflink:
http://TypowanieWynikow.pl




Taa Borek,wyżelowany goguś,jego opinie to mam głebko w 4 literach.


Co do meczu.

Wygladało to juz troche lepiej niz w Rydze ale dalej widac brak swiezosci i fakt ze musieli ciagle uzupelniac płyny(ci ze Skonto praktycznie nie pili wogole).Ale mysle ze to szybko sie zmieni i beda wygladali z meczu na mecz lepiej.

Widac ze kreuje sie nam trio Mały-Melikson-Iliev i oni juz teraz szukaja sie wzajemnie na boisku.
Maly dzis slabiej ,choc druga połowka duzo lepsza,bo pierwsza to tragedia.
Podoba mi sie Iliev-widac ze wie co zrobic z piłka ,szybki ,inteligentny-to bedzie nasze najwieksze wzmocnienie-choc dajamy czas reszcie :)

dobre i 2;0 ,zawsze to dobra atmosfera i teraz tydzien czasu do przygotowan na Litex.Tutaj mysle ze bedzie bardziej otwarta gra ze strony Bułgarów i nie beda tak cofnieci.

domin_czyzyny 20.07.2011 00:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1129813)
Rozwalacie mnie. Małecki de facto ustawił mecz, a tu co drugi wbija mu szpilki.
W formie obecnie to są może Iliev, Melikson czy Lamey, reszta powoli dochodzi do siebie.

Pora na Litex.

Widać, że jest jednak paru graczy robiących różnicę: Melikson, Iliev, Małecki. Jeżeli do tego dołączą Genkov i zmiennicy będą coś wnosić wchodząc z ławki, to mamy szansę.

Jeżeli Ty uważasz, że mamy szansę to naprawdę chyba mamy ;-)

palikot 20.07.2011 00:46

Widok na piłkarzy patrzących się po meczu na piłkarzy Wisły cieszących się z sektorem C bezcenne :)

stali wpatrzeni jak osłupiali :D

tokra 20.07.2011 00:47

Na tym kanale można zobaczyć cały mecz liteksu z Mogren

http://www.youtube.com/user/Monteneg.../6/w9m3mysF2ic

wolfy 20.07.2011 00:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1129817)
Widok na piłkarzy patrzących się po meczu na piłkarzy Wisły cieszących się z sektorem C bezcenne :)

stali wpatrzeni jak osłupiali :D

Rzadko widują kibiców, a do tego w takich ilościach to widzieli chyba tylko w telewizji:D

wolfy 20.07.2011 00:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1129820)
Bardzo dobrze zagrał Lamey. Szczerze mówiąc, tego się po nim spodziewałem. W obronie nie czarował

No o to właśnie chodzi, żeby nie czarował. Wystarczy, że pozostała trójka potrafi stworzyć przeciwnikowi setkę z niczego.
Wystarczy solidność na poziomie Clebera i już będzie naszym podstawowym obrońcą.
Wreszcie doczekaliśmy się bocznego obrońcy który umie przeciąć dośrodkowanie. Niech jeszcze Diaz zastąpi Pajlicia i przynajmniej przestaną nas tak straszyć skrzydłami.

Angmir 20.07.2011 00:58

http://www.youtube.com/watch?v=77875Uv4iSE

polecam raczej skrót z Litexu z Mogren kto by tam cały mecz oglądał ...

PotiWisla 20.07.2011 01:47

http://wyslijto.pl/files/download/ifxbhngl0k a ja tam jestem szczęśliwy bo mnie w tv pokazali :) Co do gry to wyglądało to lepiej niż tydzien temu , z Litexem powinno byc jeszcze lepiej.

lorddavy 20.07.2011 06:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1129820)

Tym, co wystawiają Diaza na lewą obronę, przyponę: on jest w Wiśle niespełna dwa tygodnie. Obronę zgrywa się miesiącami, nie "dniami". Należy się zatem przyzwyczaić do tego, że na razie będziemy oglądać Paljica. Diaz zapewne najpierw pokaże się w meczach ligowych. Diaza chcieli wystawiać też komentatorzy. Nie najlepiej to o nich świadczy. Mając Jovanovica, który trenuje z nami ok. miesiąca i Diaza, który dopiero przyszedł, należąłoby wystawić raczej tego pierwszego.

Kolejne popisy Paljicia w meczu z Litexem zakończą się już utratą goli. Nawet jeśli Diaz nie jest jeszcze dobrze zgrany z zespołem i tak nie możemy ryzykować wystawieniem niepewnego Niemca w tych meczach.

anthony09 20.07.2011 06:55

Litex według mnie jest dużo słabszą drużyną. Organizacja gry, taktyka, ustawianie się, jakość, umiejętności to wszystko stoi za Wisłą. Wisła ma jeszcze dużo większy potenciał, szczególnie przy R22. To co wczoraj było to tylko takie rozbieganie, całkowita kontrola wyniku. Najbardziej się boje tylko o Jaliensa i Paljicia ale zawsze mamy silną ławkę i może ktoś za nich wejść z marszu.

AYALA 20.07.2011 07:07

forma wraca,zawodnicy odzyskują szybkośc,świeżosc.Przed meczami z Litexem jestem optymistą bo z każdym dniem powinno byc jeszcze lepiej.Martwi troche brak skuteczności Genkowa.

Barti 20.07.2011 07:19

Małecki powiedział że jeżeli ma się piłkę, to trener wymaga barania ciężaru gry na własne barki. Genkov tego nie robi. Czy jemu trener stawia inne wymagania? Żuraw lub ktoś inny (poprawcie jeśli się mylę) powiedział że w polskiej lidze wymaga się od napastnika czegoś więcej niż tylko polowania na bramki. Dlaczego Genkov boi się sytuacji jeden na jeden? Dlaczego chowa się za obrońcami? Ten piłkarz mnie nie przekonuje do końca, i bardzo chciałbym się mylić w jego ocenie.

piotrek_ksk 20.07.2011 07:46

o 10.30 sparing Wisla Krakow - Garbarnia - na treningowm boisku Wisly, sory za off.

rafal777 20.07.2011 07:50

Kiedy będzie znany dokładny termin meczu z Litexem?

Co do meczu, brawo za awans! W takim momencie nigdy nie graliśmy super piłki więc dobrze, że się udało. Teraz może być tylko lepiej. Dla mnie jak przejdą Litex to na luzie podejść do 4 rundy. Tam już jesteśmy dużo słabsi a i awans jest do LE więc powinni grać na spokojnie.

Ogryzek 20.07.2011 07:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 1129768)
Małecki niech się wreszcie ogarnie, jak trzeba podać kręci kółka strzelać podaje wystartować do podania stoi jak słup i rozkłada ręce, jesli chodzi o ofensywe wg mnie najsłabszy w całej drużynie i niech wam bramka rykoszet nie przysłoni oczu.

Gdyby nie bramka rykoszet to pewnie nie byłoby tyle miejsca i nie byłoby lepszej ofensywnej gry w II połowie całej Wisły. Kto wie czy nie skończyłoby się 0-0 i do ostatniej minuty nie niepokoilibyśmy się o wynik.

Żeby Tobie nie przysłoniła niecheć do Małeckiego rzeczywistego jego wkładu do gry. Owszem wiele pojedynków przegrywa, ale 2 razy wygrał pojedynek w bocznym sektorze (raz Genkov skiksował aż miło, raz sam Małecki za mocno wstrzelił piłkę, miał kila podań na wolne pole no i ten kluczowy "rykoszt"itd)

Czy sądzisz że Maaskant tolerowałby taką grę Małeckiego gdyby nie wdział pozytywów? Pewnei sam go namawia i mówi Małemu w szatni - "bierz cieżar gry na siebie, graj 1 na 1 bo poza Tobą Meliksonem i Ilievem nikt nie zrobi przewagi. I nie przejmuj się kibicami", im zawsze coś nie pasuje:) Tak pewnie jest w szatni. A że na 10 akcji Małecki ma 5 strat, 3 za słabe podanie 1 dobre i ale też 1 gola lu asystę... może tego oczekuje od niego Maaskant, a nie 8 asekuranckich podań do tyłu bez straty i bez tego gola:)

HEDu 20.07.2011 08:02

Ja nie wiem jak mozna chwalic Sobola po takim meczu, slabe odbiory, glupia kartka, zero gry do przodu, 1 strzal i to zablokowany, nawet nie był pod grą - i to sie ciagnie juz od dawna a ma pewny plac gry. Wilk zagrał lepiej, ale nasi defensywni pomocnicy sa bardzo uposledzeni jesli chodzi o gre do przodu. Genkov z reszta tez nie imponuje, jeden z najslabszych ofensywnych na boisku.

WISŁAZWE 20.07.2011 08:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1129838)
Gdyby nie bramka rykoszet to pewnie nie byłoby tyle miejsca i nie byłoby lepszej ofensywnej gry w II połowie całej Wisły. Kto wie czy nie skończyłoby się 0-0 i do ostatniej minuty nie niepokoilibyśmy się o wynik.

Żeby Tobie nie przysłoniła niecheć do Małeckiego rzeczywistego jego wkładu do gry. Owszem wiele pojedynków przegrywa, ale 2 razy wygrał pojedynek w bocznym sektorze (raz Genkov skiksował aż miło, raz sam Małecki za mocno wstrzelił piłkę, miał kila podań na wolne pole no i ten kluczowy "rykoszt"itd)

Czy sądzisz że Maaskant tolerowałby taką grę Małeckiego gdyby nie wdział pozytywów? Pewnei sam go namawia i mówi Małemu w szatni - "bierz cieżar gry na siebie, graj 1 na 1 bo poza Tobą Meliksonem i Ilievem nikt nie zrobi przewagi. I nie przejmuj się kibicami", im zawsze coś nie pasuje:) Tak pewnie jest w szatni. A że na 10 akcji Małecki ma 5 strat, 3 za słabe podanie 1 dobre i ale też 1 gola lu asystę... może tego oczekuje od niego Maaskant, a nie 8 asekuranckich podań do tyłu bez straty i bez tego gola:)

Pozwolę sobie odnieść się do ostatniego akapitu.
Może być tak jak mówisz, uważam jednak, że Małecki czasami po prostu za bardzo bierze sobie te słowa do siebie. Było parę takich momentów nie tylko wczoraj ale i w pierwszym spotkaniu, gdzie Patryk wręcz powinien dograć piłkę do lepiej ustawionego partnera niż sam, kiwać się z obrońcami, którzy zaraz podwajali przy nim krycie i zdarzało się, że traciliśmy piłkę.

Pewnie, że trzeba brać ciężar gry na siebie. Ale jeżeli jest możliwość dogrania do partnerów to się tą piłkę dogrywa.

Być może Patryk potrzebował tej bramki, aby poczuć trochę luzu i nie grać tak pod siebie. Zobaczymy jak to będzie dalej wyglądać.

Co do wymienionej przez Ciebie trójki, mam nadzieję, że dołączy niedługo Nunez :)

Gordian 20.07.2011 08:29

Na OSI od samego rana o Wiśle. Teraz siedzi tam jakaś dziennikarka z Przeglądu Sportowego. Aparycje ma całkiem w porządku, ale nie o to chodzi w dziennikarstwie sportowym. Przed momentem mówiła, że w IV rd. kwalifikacyjnej Wisła może trafić nawet na Arsenal :D

Teraz już się nie dziwię, że ta gazeta osiągnęła tak niski poziom, skoro zatrudnia ludzi, nie mogących się przygotować do swojej pracy należycie.

Merkury 20.07.2011 08:31

Tak na prawdę pod grą byłi jedynie Melikson i Iliev - jeżeli chcemy coś osiągnąć a nie odpaść zaraz musimy poprawić wiele elementów - wyprowadzenie piłki z obrony zabiera nam tyle czasu, że przeciwnik nawet taki jak Skonto nie miał z tym problemu a Bułgarzy to zespół o 2 klasy wyżej. Mecz ze Skonto porównałbym do ubiegłorocznej potyczki z Szawle a potem wiemy wszyscy jak się nasza przygoda z pucharami zakończyła. Remis czy nikła porażka w Bułgarii będzie sukcesem.

tofik 20.07.2011 08:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1129841)
Pozwolę sobie odnieść się do ostatniego akapitu.
Może być tak jak mówisz, uważam jednak, że Małecki czasami po prostu za bardzo bierze sobie te słowa do siebie. Było parę takich momentów nie tylko wczoraj ale i w pierwszym spotkaniu, gdzie Patryk wręcz powinien dograć piłkę do lepiej ustawionego partnera niż sam, kiwać się z obrońcami, którzy zaraz podwajali przy nim krycie i zdarzało się, że traciliśmy piłkę.

Dokładnie. Nie zawsze trzeba to ryzyko podejmować. Szczególnie gdzieś na 30tym metrze, w środku boiska, tam się nie powinno kręcić kółeczek. To jest niepotrzebne. Ryzyko musi podejmować, ale gdzieś w bocznym sektorze, kiedy mógłby pójść na na chama między 2, a szczególnie 1 na 1. Gdy jest w środku albo daleko od bramki powinien dużo szybciej się piłki pozbywać i wychodzić na pozycje = klepa. Tak jak to robi Iliev na przykład.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:15.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl