Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7374)

Buziek_LG 28.08.2010 21:00

Pociągną, pociągną. A przynajmniej tak mi się wydaje. Moim zdaniem 28-35 pkt do grudnia jak najbardziej w zasięgu Polonii/Groclinu. Mają dobry terminarz i myślę że teraz zanotują 4 zwycięstwa.

Ale widzę że Arka bardzo dba o swoje zgody i nie chce się za bardzo oddalać od Polonii Bytom i Craxy. Nic tylko pogratulować solidarności ;]

Edyta: Tytułem off topu: faworytem do awansu niespodziewanie stało się Podbeskidzie 5 meczy - 13 pkt bilans bramek 15-2

jachting 28.08.2010 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 970327)
ja mam takie pzemyslenia co do meczy Legii z Belchatowem. GKS nie zagral pilki z kosmosu, po prostu grali dobrze- oczywiscie jak na nasza lige to mozna to nazwac pilka z kosmosu... a oni zagrali jak normalny zespol z zachodu. No i co? No i Legia u siebie przy takim wsparciu trybun rozklepana jak dziecko. Dostali 2 bramy, mogli z 5. Niemal wcale nie zagrozili bramce rywali. Do tego Zewlakow ktory pokazal Wisle, Legii i Lechowi czyli naszej "wielkiej" trojce ktorej sni sie Europa czego moga szukac w niej. 2 razy sie pokazal, uderzyl glowa i dziekuje po meczu. A na zachodzie w kazdym klubie gra po 11 takich Zewlakowow. Po prostu pilkarz sredniej klasy ktory na zachodzie rozegral wiele meczow. I w Europie prezentujac taki poziom jak obecnie nasze ligowe potegi od kazdego zbierzemy bicie (patrz Wisla-Karabach, Lech-Inter, Lech-Sparta) - nie wiem jak Lech z tym Dnipro awansowal, nie wiem czemu to Dnipro takie slabe, oba mecze to byla taka padaka ze az dziw bierze. W sumie u siebie Amica nic nie pokazala, na wyjezdzie jakos 1:0 dowiezli chociaz Dnipro gdyby bylo dokladne to tez by moglo sie skonczyc 2:1 bo mieli slupek i poprzeczke w koncowce- a wiec wniosek taki ze nawet to beznadziejne Dnipro moglo nasza krajowa potege odprawic. Po prostu gramy do dupy i kazdy zespol moze rozklepac Legie, Wisle i Amice jesli tylko zepnie posladki i zagra na normalnym poziomie pilkarskim a nie na takim poziomie frajerskim jak Legia-Cracovia, Wisla-Arka itd itd

Ale namieszałeś .... Lech i Wisła miały grube wpadki które tak wymieniłes w jednym ciągu ,ale też miały wyskoki w tym samym okresie i szczegolnie Lech grał niezle mimo że kadre miał bardzo wąską , Wisła słabsza niz dzis kadrowo tez potrafila cos tam namieszac i wygrac z jakimis sredniaczkami .I jest to bardziej znaczace bo był to jakis ciag meczów , a nie pojedyncze wpadki w czasie gdy druzyny nie weszly w sezon , ja bym to zrzucał na raczkujący profesionalizm w naszych klubach , brak doswiadczenia trenerów, zarzady ,lekcewazylo sie rozne rzeczy , infrastrukture ktorej nie bylo bo sie budowała- stadion , gra u siebie ma bardzo duze znaczenie , do tego nasi pilkarze mentalnie sa slabo przygotowani .

-Dnipro kupuje i ma pilkarzy ktorzy sa warci grube miliony .
-Żewlakowa to bedzie mozna oceniac w przerwie zimowej - po za tym bez reszty zespołu by tych bramek nie strzelił .Pamietaj też że ogolnie w lidze strzela nie tylko Żewłakow , ale tez inni wieksi ci mniejsi gwiazdorzy ekstraklasy.

Cypr ma teraz 1 druzyne grajaca w europejskich pucharach tyle ze w LM .
Fakt że stac ich na jedenastke Kosowskich , żewłakowów , żurawskich ale to nic innego jak kasa , w ostatnich czasach mieli jakies sukcesy , ale ja wcale bym nie chcial sie z nimi zamieniac bo mają mały potencjał .
Moim zdaniem w tym sezonie w naszej ekstraklase widać wyraznie nowy powiew ktory ukazuje dobra przyszlosc dla polskiej piłki ligowej . Białoruś , Słowacja , Wegry miały w ostatnich latach wiecej szczescia , ale już od tego sezonu zaczniemy im ostro odjezdzać . Przypuszczam że takze w szybkim tempie dorównamy takze przecietnym ligom europy zachodniej i środkowej i zaczniemy ich przescigac .
Pewna era już sie skończyła , teraz o mistrzostwo walczy pare klubów a ta liczba w najblizszych sezonach bedzie sie powiekszala , w końcu jest impuls wewnetrzny a do tego dochodzi infrastruktura , pieniadze i coraz wieksze mozliwosci , szersze pole manewru ....

nicolas 28.08.2010 21:42

Podobno Arka ma zgodę z Zagłębiem Lubin?

wolfy 28.08.2010 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 970367)
Ale to my mamy 3 pkt. z Widzewem , a oni tylko 1.

I nasz mecz z Widzewem był chyba ładniejszy wizualnie.
Chociaż może tutaj mieć znaczenie fakt, że od tamtego minął tydzień, a trauma po dzisiejszej katordze jeszcze we mnie siedzi.

Tobi1906 28.08.2010 22:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nicolas (Post 970427)
Podobno Arka ma zgodę z Zagłębiem Lubin?

to prawda!

mcovalski 29.08.2010 07:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tobi1906 (Post 970484)
to prawda!

od 1983 roku.

Vinci 29.08.2010 07:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan_premier (Post 970243)
Śmialiście się z SKWK, a Skorża to prawdziwy Wiślak, nasz Macius, nasz Wallenrod!

Jak to sie sytuacja potrafi zmienić...pamiętam, jak kilka lat temu w podobnym tonie ciupali tutaj legioniści, gdy zawitał na Reymonta Okuka :-)

szczebrzeszcz 29.08.2010 08:24

nie wiedziałem, że wielkie derby śląska nazywane są "świętą wojną":-D
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

flamengista 29.08.2010 10:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 970531)
nie wiedziałem, że wielkie derby śląska nazywane są "świętą wojną":-D
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

Cóż, są niektórzy gotowi twierdzić, że można ten mecz porównywać z "Derbi Europa":

http://www.weszlo.com/news/5449

Pompowanie balonika idzie niezwykle sprawnie, pewnie dziś pierdyknie z wielkim hukiem.

Krissu 29.08.2010 11:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 970531)
nie wiedziałem, że wielkie derby śląska nazywane są "świętą wojną":-D
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

Z tego co pamiętam z Zabrza, są tam na murach napisy o "Świętej wojnie".

jachting 29.08.2010 12:06

Wypowiedzi Żewłakowa po meczu z Legią - tu macie informacje z pierwszej reki , bo jak czytam niektore wypowiedzi przykadowo o Żewłakowie który jest piłkarzem z kosmosu to żal mi się robi ... ( nie żeby on był słaby ) . Nie wiadomo jeszcze na co stać Bełchatów i Żewłakowa w tym sezonie itd . Na poczatek sezonu ogolnie o czym kolwiek trudno mówić .

Cytat:

Pierwsza piłka była wręcz idealnie dograna. Druga też była wysokiej klasy. Wystarczyło tylko dołożyć głowę. Zwyciężyliśmy 2:0, choć nie wiem czy mogę sobie pozwolić na takie określenie, że ten mecz wygraliśmy łatwo. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że w Warszawie po pierwszej połowie będziemy prowadzić 2:0. Na pewno cieszy mnie taki scenariusz, to że udało mi się wrócić do stolicy w taki sposób - oznajmił Żewłakow.
Cytat:

Niedawno po meczu Legii z Arsenalem Londyn, menedżer gości, Arsene Wenger mówił, że obiekt ten, to będzie trudna twierdza do zdobycia. Bełchatów jednak zdołał wygrać 2:0. - Nie chciałbym się specjalnie buńczucznie wypowiadać. Cieszymy się, że wygraliśmy, że trzy punkty zabierzemy do Bełchatowa. Myślę, że wiele drużyn jeszcze sobie połamie zęby na Łazienkowskiej - dodał napastnik Bełchatowa.

Cytat:

Przed meczem z Legią wiele osób podkreślało, że Bełchatów słabo gra na wyjazdach. - Te osoby, które tak twierdziły, po naszym zwycięstwie nad Legią chyba mocno zastanowią się zanim drugi raz coś podobnego powiedzą. Natomiast nie da się ukryć, że mecz nam się dobrze ułożył. Szybko strzeliliśmy gola. Przyjęliśmy trafną taktykę na Legię. Później byliśmy trochę cofnięci, czekaliśmy na błąd Legii. Potem padł drugi gol. Przyjemnie się gra, gdy ma się po swojej stronie wynik i czeka na to co zrobi przeciwnik - oznajmił zawodnik GKS.
Cytat:

W czterech kolejkach ligowych Żewłakow strzelił cztery gole. Wspaniała średnia! - Dziennikarze lubią podbijać bębenek. Zaraz zaczną się pytania o króla strzelców. Ja do tego wszystkiego podchodzę bardzo spokojnie. Mając takich skrzydłowych jak Tomek Wróbel czy Maciej Małkowski, pewnie nie będzie wielkim problemem dla mnie strzelić jeszcze jedną czy dwie bramki - oznajmił napastnik Bełchatowa.

GKS bardzo dobrze rozegrał mecz z Legią od strony taktycznej. - Trener ustalił specjalną taktykę na Legię, ale mecz to jest też w jakimś stopniu improwizacja. Nie da się wszystkiego wyliczyć, ustalić, aby wszystko zagrało jak należy. Fajnie, że od początku potrafiliśmy się w tym meczu odnaleźć, podejść do niego skoncentrowani. Przyszedłem do Bełchatowa nie po to, aby odcinać kupony. Staram się dać z siebie to co najlepsze. Ja wiem jednak, że w sezonie bywa różnie. Poczekajmy na obiektywne, pierwsze opinie po całej rundzie. Na Legii jest wspaniały stadion. Jeśli chodzi o atmosferę, to zapachniało piłkarską Europą. Fajnie jest przyjechać na taki obiekt, a jeszcze dodatkowo wygrać mecz - zakończył Żewłakow, który powoli wyrasta na czołowego napastnika ligi.

leszekm_ 29.08.2010 12:19

dziś może się okazać, że faworytem do mistrzostwa jest jaga

felipe 29.08.2010 12:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekm_ (Post 970629)
dziś może się okazać, że faworytem do mistrzostwa jest jaga

Pożyjemy zobaczymy, aczkolwiek... nie sądzę :)

Pisałem kiedyś, że Jaga spuchnie. I tego się trzymam.

emj10 29.08.2010 13:22

Też nie widzę dziś Jagi na fotelu lidera. Grosik jest od dłuższego czasu nieskuteczny.

wis997 29.08.2010 14:55

Cypr ma teraz 1 druzyne grajaca w europejskich pucharach tyle ze w LM .

Pierwsze słyszę jachting

PasiorWKS 29.08.2010 15:21

Cypr nie ma już żadnej drużyny w żadnym pucharze w tym sezonie

0 22 29.08.2010 15:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Buziek_LG (Post 970394)
Edyta: Tytułem off topu: faworytem do awansu niespodziewanie stało się Podbeskidzie 5 meczy - 13 pkt bilans bramek 15-2


I to z Gieksą wygrali 6-1 na Bukowej. Masakra, GKS miał się w tym meczu przełamać.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 970531)
nie wiedziałem, że wielkie derby śląska nazywane są "świętą wojną":-D
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

Zaskoczę Cię:

Cytat:

Makkabi Kraków - nieistniejący obecnie żydowski klub piłkarski z Krakowa, założony w roku 1909 i działający w okresie międzywojennym. Makkabi istniało aż do roku 1939.
Działacze i sportowcy tego klubu byli powiązani politycznie ze środowiskiem syjonistów. Głównym rywalem Makkabi był powiązany z Bundem żydowski klub Jutrzenka Kraków, mecze tych dwóch drużyn określano "świętą wojną" na długo zanim przeniesiono to określenie na mecze Cracovii z Wisłą Kraków.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 970526)
Jak to sie sytuacja potrafi zmienić...pamiętam, jak kilka lat temu w podobnym tonie ciupali tutaj legioniści, gdy zawitał na Reymonta Okuka :-)

No, dobra ale u Was był Okuka i Stanko,a u nas Szul, Skorża, Terzzotti, Walter.

Tak się zastanawiam i przypomnieć sobie nie moge - Kaczorowski poszedł od nas do Was czy od Was do nas? :) Też dobre zgniłe jajo.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nicolas (Post 970427)
Podobno Arka ma zgodę z Zagłębiem Lubin?

Wszak w Gdyni żałoba.... :)

jabadabaryba 29.08.2010 15:58

Paweł Kaczorowski o ile pamiętam to do was z Lecha, od was do nas, a potem do Śląska albo Lechii ;d swoją drogą teraz transfery na potrójnej linii Lech - Legia - Wisła są nie do pomyślenia.

jachting 29.08.2010 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wis997 (Post 970691)

Pierwsze słyszę jachting

Coś źle sprawdzałem widać ... no to słabiutko .
Co do samej wypowiedzi to sensu jej ten fakt nie zmienia .
Cypryjczycy ładują dużo więcej kasy niż "my" ale jak widać żadnych gwarancji nie ma .Oczywiscie ten kierunek przyniósł i przyniesie im jeszcze sukcesy , ale jak pisałem potencjału wielkiego to oni nie mają .

Pan Jotka 29.08.2010 16:09

Jaga wykazała daleko idącą gościnność wobec Lecha i Pyrusy siedzą na trybunach ;-)

0 22 29.08.2010 16:15

Wspólnota wroga :)

el Nuero 29.08.2010 16:16

Gościnność - OK, mam tylko nadzieję, że moi ziomkowie nie okażą się tacy gościnni na boisku i przynajmniej urwą poznaniakom z 1 punkt :-) Oczywiście trzy byłyby lepsze, ale aż tak wysoko nie sięgam marzeniami. Jaga do roboty, niech Poznań ma kłopoty!

Pan Jotka 29.08.2010 16:23

3 pkt bez gadania muszą urwać ;-)

SpoXsteR 29.08.2010 16:52

Cytat:

Skandal!!!!!!!! Sędzia skończył pierwszą połowę, gdy Frankowski wyszedł na sytuację sam na sam z Buricem! Jak mamy pokonać Lecha, któremu pomaga cała trójka sędziowska??? Jedenastu na czternastu? Zapraszamy po przerwie...
hahaha, walek z 12 sekundami Cabaja to przy tym pikus :D

Pan Jotka 29.08.2010 16:54

Hehhehe Niezłe jaja :P

pawelwislak 29.08.2010 16:54

No to pięknie okradli Jagę. Po prostu żenujący żart sędziego prowadzącego.

Witoldon 29.08.2010 16:56

Do przerwy bardzo ciekawy mecz, Jaga imponuje pressingiem i szybką wymianą piłki. Tyle się mówiło przed meczem o Kupiszu, a to taki sam jeździec bez głowy jak Małecki. Stilic zupełnie niewidoczny, Krivets spowalnia każdą akcje jak Żuraw u nas;)

PS. Co do końcówki to wydaję mi się, że sędzie tego już nie widział...

rafkur 29.08.2010 16:56

Amica POZnan* przecież jest taka zajebista i nie może przegrać....

RAFi89 29.08.2010 16:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawelwislak (Post 970759)
No to pięknie okradli Jagę. Po prostu żenujący żart sędziego prowadzącego.

Tu bym nie przesadzał, sędzia tylko czekał aż Jaga straci piłkę i wyszło tak że razem z gwizdkiem poszła przypadkowa piłka do Franka bodajże po wślizgu.

gigant 29.08.2010 17:12

Żadnego wałka w koncówce pierwszej połowy nie było. Cała sporna sytuacja wyniknęła jakby po wszystkim.

Pan Jotka 29.08.2010 17:37

Grosicki jest szybszy niż wiatr :P A Franek wiadomo...Ile by nie miął lat to wie jak uderzyć. Dobrze jest :)

kreseq 29.08.2010 17:38

Duzo szczescia Grosickiego ale i duze umiejetnosci. Frankowski takich akcji nie marnuje. Wreszcie Grosicki cos zagral, bo ostatnio to lekki piach. Zobaczymy co dalej z jego forma. Lech w 10... Niezle Grosicki tam szarpie.

For_FuN_ 29.08.2010 17:41

Pomylka sedziego...Jaga wczesniej powinna grac w 10. Zwyciestwa raczej juz nic im nie odbierze.

emj10 29.08.2010 17:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 970658)
Też nie widzę dziś Jagi na fotelu lidera. Grosik jest od dłuższego czasu nieskuteczny.

Ale jednak wraca do formy. Brawo Jaga.

63.5 Kg 29.08.2010 17:43

Jest i czerwien dla tego ktory od 4 lat jest w zyciowej formie...

Teraz bedzie cala Polska plakala jak to jest nieuczciwie ta Amica sedziowana...
A ja sie pytam Amico co Wy jeszcze robicie w tej ekstraklasie....
Jak to dobrze ze gracie na licencji Wronek bo dawno by Was juz tu nie bylo...

palikot 29.08.2010 17:43

pomyłka to byla moze wtedy... bo tutaj zasłuzona gdyby go minął mialby czystą stuację...

For_FuN_ 29.08.2010 17:46

To albo pozwala na ostra gre, albo traktuje wszystkich tak samo. Dla mnie Jaga powinna grac w 10 przy stanie 0 : 0, a wtedy wynik bylby pewnie inny. Nie znosze takiego sedziowania...przypomina to niedawne czasy...

Jagul 29.08.2010 17:48

Sędzia ma prawo interpretować faule jak chce, ponieważ żadne zasady tego nie regulują i tutaj jest problem.
Cieszę się, że ten płaczek wyleciał. Do Turcji z nim, bo już nie mogę na niego patrzeć.
Bravo Jaga. Franek stary ale jary (nie to co Żuraw :D)
Lech wcale się nie odrodził. Po prostu Craxa jest tak słaba, że dramat, a Dnipro gra niewiele lepiej.

palikot 29.08.2010 17:52

spoko spoko, tylko akurat w tej sytuacji grosicki juz go mijał wiec zatrzymal go ręką i tutaj kartka zólta zasłużona... a w tamtej sytuacji sie pomylił... to fakt... teraz płaczą, tylko szkoda, z tak nie płakali w meczu z nami we Wronkach, jak karnego nam nie dal sedzia i w Chorzowie jak im sędzia pomógł zdobyc majstra... i w paru innych meczach poprzedniego sezonu... wtedy nikt nic nie mówił... a my sie wkuriwamy do dzisiaj

PanPlamka 29.08.2010 17:53

2:0 dla Jagi! Grosicki!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl