Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

Antystenes 02.06.2011 18:06

..to prawda. Może wystartujemy w 2020r

Kociewiak 03.06.2011 10:31

test oświetlenia :)
http://img268.imageshack.us/img268/2063/gdansk11.jpg
http://img683.imageshack.us/img683/1365/20110602024.jpg

KoPer 03.06.2011 10:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KoPer (Post 1104835)
Pytanie nie co odbiegajaće, pisze prace i musze wiedzieć:

Jaka jest wymagana pojemność stadionów do rozgrywania ćwierćfinałów, półfinałów i finału na ME ?

podbijam, pilne!

crazykaro 03.06.2011 11:00

Przeciekający Narodowy
http://www.rmf24.pl/foto/tylko-w-rmf...e,1,iAId,18139

crazykaro 03.06.2011 11:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KoPer (Post 1105588)
podbijam, pilne!

http://www.uefa.com/newsfiles/279728.pdf
str 21

orzeu 04.06.2011 10:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1105590)

Kazda budowa na swiecie jest szczelna dopiero gdy zamkniety jest dach. Dlaczego tutaj mialoby byc inaczej? Niezakonczone sa roboty roznego rodzaju wiec jak ma byc szczelny obiekt w ktorym nie ma jeszcze wszystkich witryn albo sa otwory ktore czekaja na instalacje?

crazykaro 04.06.2011 10:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 1106012)
Kazda budowa na swiecie jest szczelna dopiero gdy zamkniety jest dach. Dlaczego tutaj mialoby byc inaczej? Niezakonczone sa roboty roznego rodzaju wiec jak ma byc szczelny obiekt w ktorym nie ma jeszcze wszystkich witryn albo sa otwory ktore czekaja na instalacje?

Ja tam tylko przekazuje informację. Poza tym sami sie przyznają do prezcieków i nie zwalają na nie dokończoną budowę
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/new...ana,nId,343360

orzeu 04.06.2011 15:07

albo nic.....

wanciak86 04.06.2011 20:36

http://www.youtube.com/watch?v=dVMEhCBx3gg
Filmik z powietrza na stadion Lechii, tyle ze jeszcze bez murawy itp.

krakus76 04.06.2011 21:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wanciak86 (Post 1106309)
http://www.youtube.com/watch?v=dVMEhCBx3gg
Filmik z powietrza na stadion Lechii, tyle ze jeszcze bez murawy itp.

Na tym filmie nieźle się prezentuje. Ale musi pewnie być słoneczny dzień. Nasz lepiej wygląda jak jest ciemno :)

Donki 04.06.2011 22:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76 (Post 1106334)
Na tym filmie nieźle się prezentuje. Ale musi pewnie być słoneczny dzień. Nasz lepiej wygląda jak jest ciemno :)

No i jeszcze jak nie jest podswietlony :)

Stadion w Gdansku zajebisty.

emj10 07.06.2011 08:17

Projekt nowego stadionu i hali ŁKS-u.
http://www.mmlodz.pl/photo/1025261/P...+obiekt%C3%B3w

Nieźle wkomponowano to w już istniejącą infrastrukturę i połączono z Atlas Areną.

kubamusial 07.06.2011 09:06

To jest zwycięski projekt w konkursie na stronie stadiony.net.
http://stadiony.net/aktualnosci/2011...tadion_dla_lks
Przetarg na oficjalny projekt miasto dopiero ogłosi.

emj10 08.06.2011 14:09

Degrengolady stadionowej ciąg dalszy:
http://www.90minut.pl/news/159/news1...z-Eiffage.html

sergio 08.06.2011 14:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1107751)
Degrengolady stadionowej ciąg dalszy:
http://www.90minut.pl/news/159/news1...z-Eiffage.html


To też się tu nadaje http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/...en-n48735.html

7 kotów 08.06.2011 14:33

Czy ja dobrze przeczytałem?
Otwarcie obiektu za setki milionów zł, areny me2012, uswietni mecz TVN-sejm rp ?!
Kogoś - przepraszam za dosadnosc - PO.......ILO ?!
takim meczem to sobie mogą otwierać boisko orlika w Niepolomicach.

Ten kraj to kabaret.

emj10 08.06.2011 14:43

Czyli w skrócie można tak przedstawić kalendarium na ten rok:
lipiec/sierpień - koniec prac w Gdańsku
sierpień - koniec prac we Wrocławiu
30 listopada - koniec prac na Narodowym
jesień - nowy przetarg na stadion w Białymstoku

FajQ 08.06.2011 18:45

Bardzo dobrze że o stadionach myślą nie tylko w ekstraklasie.Dzisiaj ruszyła przebudowa Stadionu stali Stalowa Wola.
http://stadiony.net/pic-projects/sta...owa_wola01.jpg
projekt na 10 tyś miejsc.
W Gliwicach też powstaje stadion dla Piasta:
http://www.piast.gliwice.pl/nowa/fot...i/image002.jpg

Tarnobrzeg:
https://lh3.googleusercontent.com/-J...ZPUA0/IMG_5141.

Ostróda:
http://i52.tinypic.com/29e59oy.jpg
http://imageshack.us/m/3/8853/dsc04112g.jpg

Suwałki:
http://inwestycje.xn--suwaki-6db.org...1/IMG_0227.JPG

Kołobrzeg:
http://img30.imageshack.us/img30/8420/20110505274.jpg

Siedlce:
http://www.podlasie24.pl/upl/gal/78f...0a75296cb0.JPG

Puławy:
http://i52.tinypic.com/dy0ysy.jpg
Ząbki
http://img195.imageshack.us/img195/2526/dolcan1.jpg

I w Radomiu też coś powstaję ale zdjęć znaleźć nie mogę.

Gwiaździsty 08.06.2011 19:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 1107764)
Czy ja dobrze przeczytałem?
Otwarcie obiektu za setki milionów zł, areny me2012, uswietni mecz TVN-sejm rp ?!
Kogoś - przepraszam za dosadnosc - PO.......ILO ?!
takim meczem to sobie mogą otwierać boisko orlika w Niepolomicach.

Ten kraj to kabaret.

Czyli zagra swój ze swoim. Reprezentacja Sejmu to pewnie POsłowie w większości z partii rządzącej oraz funkcjonariusze mediów z ich tuby propagandowej. Jak w PRL-u.

Kociewiak 08.06.2011 20:11

Możliwe, że nie dojdzie do tego festynu bo znowu jest opóźnienie i otwarciem może byc mecz ligowy poprostu.
Szkoda mi tego Białegostoku prace tam sie tak ślimaczyły, teraz pewnie z nowym wykonawca zaczną się w 2012.

Voin 17.06.2011 11:31

Stadion w Gdańsku:
https://picasaweb.google.com/piotr.j...wicz/15062011#
Ale równiutka i zielona murawa :D
Cały stadion jest fajny.

emj10 17.06.2011 12:16

Wykończeniówki zostało tam jeszcze sporo, więc chyba zima ich zastanie.

flamengista 17.06.2011 13:08

Amika na 5 pierwszych kolejek bez stadionu:

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

ciekawe, jak się "ukorzeni" trawa po Red Bull X-Fighters. Będzie wesoło.

Kociewiak 17.06.2011 13:15

to tylko w Polsce takie rzeczy

wanol 17.06.2011 13:17

Aż żal dupę ściska jak się widzi stadion Lechii. Pomyśleć, że gdyby przy wyborze projektanta ludzie mieli więcej oleju w głowie to moglibyśmy mieć coś podobnego do tego cuda... Jeden z najładniejszych stadionów w Europie obecnie chyba.

panew 17.06.2011 13:18

oni w tym Poznaniu wogóle myślą?
jacys kompletni debile tam rządzą
swoją drogą to ciekawe czy na pierwsze kolejki wróca w takim razie do wronek

Oldpara 17.06.2011 13:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wanol (Post 1112059)
Aż żal dupę ściska jak się widzi stadion Lechii. Pomyśleć, że gdyby przy wyborze projektanta ludzie mieli więcej oleju w głowie to moglibyśmy mieć coś podobnego do tego cuda... Jeden z najładniejszych stadionów w Europie obecnie chyba.

Stadion piękny, owszem, ale np. betonowa bieżnia naookoło murawy to sporo większa niż na Wiśle. Ciekawe jak daleko będą pierwsze krzesełka od linii bocznej.

Nota bene na Wiśle bieżna była elementem klątw, kpin i narzekań, a okazało się, ze wszystko jest z nią ok.

A propos stadionu w Poznaniu - tam mają chyba nawet gorzej niż w Krakowie - błędy konsturkcyjne, zawyżone koszty, gnijąca trawa, fatalny projekt, CBA itp - jak ktoś słusznie zauważył, najbardziej cierpią miasta, które budowę zaczeły przed przyznaniem Polsce Euro 2012

wisl@k_TS 17.06.2011 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 1112068)
Stadion piękny, owszem, ale np. betonowa bieżnia naookoło murawy to sporo większa niż na Wiśle. Ciekawe jak daleko będą pierwsze krzesełka od linii bocznej.

Nota bene na Wiśle bieżna była elementem klątw, kpin i narzekań, a okazało się, ze wszystko jest z nią ok.

A propos stadionu w Poznaniu - tam mają chyba nawet gorzej niż w Krakowie - błędy konsturkcyjne, zawyżone koszty, gnijąca trawa, fatalny projekt, CBA itp - jak ktoś słusznie zauważył, najbardziej cierpią miasta, które budowę zaczeły przed przyznaniem Polsce Euro 2012

W krakowskim urzędzie miasta też by się przydali...

buczo1985 17.06.2011 14:04

Stadion w Gdańsku ma piękną elewację. Od środka aż tak mnie nie bierze. Po prostu nowoczesny obiekt. Wiem, że temat jest drażliwy (przynajmniej na innym forum) ale kolor krzesełek w moim odczuciu psuje estetykę stadionu.

0 22 17.06.2011 15:43

Moim zdaniem kolor krzesełek jest sto razy bardziej spieprzony od tych na Legii, co jest wręcz sztuką.

Ela 17.06.2011 15:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1112147)
Moim zdaniem kolor krzesełek jest sto razy bardziej spieprzony od tych na Legii, co jest wręcz sztuką.

Kwestia gustu.

Ja mam zupełnie inne zdanie.
Na PGE kolory są dużo bardziej delikatne, pastelowe i nie dają efektu pstrokacizny jak to jest na Legii i na Arce.

0 22 17.06.2011 16:03

Wyobraź sobie jakby ten stadion wyglądał gdyby miał mocną zieleń (co chyba nie jest takie trudne, bo z tego co wiem tak ma wyglądać stadion Śląska) albo mocną zieleń i zwykły biały na pół. Ot chociażby pełnia kolorów jak u Was. To byłby kozak, a tak wygląda jak krzesełka na starej Żylecie, zajechane przez 10 lat deszczem i śniegiem. Przetarte gacie. Masakra, że taka perełkę tak oszpecono.

neq. 17.06.2011 16:11

zgadzam się w sumie z 0 22, mi się u was te kolory krzesełek podobają natomiast w Gdańsku są za jasne, lepszy były by takie bardziej żywe ;) ale i tak jest piękny.

Kociewiak 17.06.2011 16:13

No niestety krzesełka te wyglądają jak wyblakłe, też wolałbym żywą zieleń ale co zrobić...

Ela 17.06.2011 16:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1112158)
Wyobraź sobie jakby ten stadion wyglądał gdyby miał mocną zieleń albo mocną zieleń i zwykły biały na pół. Ot chociażby pełnia kolorów jak u Was. To byłby kozak, a tak wygląda jak krzesełka na starej Żylecie, zajechane przez 10 lat deszczem i śniegiem. Przetarte gacie. Masakra, że taka perełkę tak oszpecono.

Nie mam wrażenia, że kolory są wyblakłe i przetarte oraz nie uważam, że szpecą całość.

Choć nie neguję, że mocne barwy i jednolity ich układ mogły by być bardziej efektowne. Jednakże w zestawieniu z intensywną żółcią pokrywy stadionu mogłoby dawać zbyt "brazylijskie" skojarzenia.
Natomiast Ty porównałeś z "mozaiką" na Legii. I to na niekorzyść dla PGE ( 100 razy :) ) a z tym nie mogę się zgodzić ( stadion Legii wewnątrz widziałam na żywo nie tylko na zdjęciach ).

0 22 17.06.2011 16:25

https://picasaweb.google.com/piotr.j...02091245809698

Jak Twoim zdaniem te krzesełka z tej fotki nie są wyblakłe to nie mam więcej pytań, bo różnimy się w tak zasadniczej sprawie jak znaczenie słowa 'wyblakłe' :)

Zresztą po tej fotce widać, że nawet wyblakły kolor nie jest w stanie przykryć dramatu jakim są mozaiki. Nie wiem co za idiota na to wpadł, ale jeszcze chyba nie widziałem stadionu z mozaiką, który by sprawiał, że stadion jest ładniejszy. No, może Boavista.

Natomiast podkreślam, że o ile stadion w środku mi się kompletnie nie podoba o tyle na zewnątrz jest piękny.

Kociewiak 17.06.2011 16:27

0 22 folie na krzesełkach no i w rzeczywistości prezentują sie ciut żywiej (widiałem osobiście) co nie zmienia faktu, że i tak wyglądają jak wyblakłe

Ela 17.06.2011 16:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1112172)
https://picasaweb.google.com/piotr.j...02091245809698

Jak Twoim zdaniem te krzesełka z tej fotki nie są wyblakłe to nie mam więcej pytań, bo różnimy się w tak zasadniczej sprawie jak znaczenie słowa 'wyblakłe' :)

:)

No tak - mnie w tym wypadku bardziej pasują określenia "delikatne" bądź "pastelowe".

Cytat:

Zresztą po tej fotce widać, że nawet wyblakły kolor nie jest w stanie przykryć dramatu jakim są mozaiki. Nie wiem co za idiota na to wpadł, ale jeszcze chyba nie widziałem stadionu z mozaiką, który by sprawiał, że stadion jest ładniejszy.
I tu chyba będziemy mieli wspólną płaszczyznę postrzegania.
Zgadzam się, że mozaika to pstrokaty dramat. Natomiast o wiele bardziej dramatycznie wygląda mozaika o żywych kolorach niż ... taka bardziej pastelowa ;)

Poza tym nie odniosłeś się do spostrzeżenia na temat "brazylijskości" ewentualnych barw. Myślę, że nie byłyby na miejscu.
Co innego gdyby pokrywa stadionu w Gdańsku była zielona.
Natomiast jeżeli wizja architektów ma nawiązywać do bursztynu, to jednak ostrożność w szafowaniu intensywnymi barwami jest wskazana.

CMSNero 17.06.2011 16:43

fajne te stadiony Lechii i Slaska ale mam obawy ze uda im sie chocby raz zapelnic caly stadion.... moze na otwarcie jak zagraja z przykladowym Arsenalem...

Lech chyba w ekstraklasie nie zapelnil sie ani raz a srednia chyba ponizej 20k wyszla ( chyba )

Elefant 17.06.2011 16:48

Obejrzałem sobie te zdjęcia z PGE. Nie wątpie, że stadion w Gdańsku jest dopracowany, funkcjonalnty itd. Ale na podstawie tych zdjęć...

Dobra tylko mnie nie bijcie.:p
Ktoś w tym widzi jakieś piękno ? Z zewnątrz z daleka wygląda jak duża rzadka kupa na piasku, z bliska - plątanina rur jak w hali przemysłowej. W środku przytłaczająca konstrukcja dachu sprawia, ze pierwsze moje skojarzenie było: Jesteśmy w pierdlu. Ten beton wokół - straszny. Kolorystyka krzesełek - taki mix, że jedyny odruch jaki mam to odruch wymiotny. Kolorystyka krzeseł + linia trybun = usypiam. Architektura bez żadnej adrenaliny - dobra dla hali rozgrywek juniorek w siatkówce, a nie meczu piłki nożnej.
Dobrze, że chociaż Lechia tam będzie grać. Kibice zniwelują tą nijakość.

Kiedyś było modne ocenianie opraw (zwłaszcza prze kibiców (L)) na podstawie tego, czy ma ona "coś" czy nie ma. Nikt nie wiedział co to jest to "coś", ale wszyscy tak oceniali. Więc teraz mogę śmiało powiedzieć: PGE Arena tego "coś" nie ma.

Ps. Po czym poznać, ze grać tam będzie Lechia ?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:07.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl