![]() |
Cytat:
Zgadzam się również, że jakość nie widać jasnej myśli szkoleniowej na boisku a tym bardziej porywającego stylu. Dodatkowo odpadnięcie z Levadią jest ewidentną winą Skorży. Szanuję go za dwa tytuły Mistrza i tego nikt mu z CV nie wymaże. Ale niestety uważam, że na europejską piłkę jest za mały. Natomiast byłem przeciwny jego zwolnieniu w tym momencie. Primo, nie było alternatywy, secudno, zmiana trenera wprowadziła by tylko chaos i bałagan. Ale w zimie - jeśli nie będzie bardzo wyraźnej poprawy - powinien przyjść jakiś lepszy trener. |
Cytat:
|
Cytat:
Tak z ciekawości pytam. |
Cytat:
Czy Wy naprawdę myślicie, że pod okiem jakiegoś zachodniego trenera Wisła będzie grała pięknie, skutecznie i zaangażowaniem? Na tą chwile tylko Barcelona jest taką drużyną, która spełnia Wasze oczekiwania. Odpowiedz mi. |
Oho, znowu zaczyna sie polemika zeby zwolnic Skorze. Ja sie pytam jaki to ma sens? Dwa, paradoksalnie za jakies dwa miesiace dopiero bedzie widac faktyczne efekty pracy Skorzy. Juz teraz sa delikatne przeblyski ale jesli taka gra jak w poprzednim meczu bedzie prezentowana w kazdym to smiem twierdzic ze powtorzy sie sezon sprzed dwoch lat. I to bez Kosowskiego.
|
ogryzek => przecież napisałem, że na chwilę obecną nie ma alternatywy w Polsce.
Fredzio => daj sobie spokój z powtarzaniem tej wyświechtanej w Polsce opinii, że "trener nie gra, tylko piłkarze". Oczywiście, że Skorża jest winien, że piłkarze zagrali jak zagrali, bo to do jego obowiązku należy tak ich przygotować do meczu, żeby właśnie tak NIE zagrali. Poza tym co z tego, że w zeszłym sezonie Wisła strzeliła najwięcej bramek? Ustalmy, jakie są nasze ambicje, nasze kibiców, Cupiała, piłkarzy... czy strzelać najwięcej bramek i zostać Mistrzem Polski, czy grać regularnie w Europie i na europejskim poziomie. Jeśli to pierwsze - to ok. Jeśli to drugie, to wyraźna poprawa MUSI być. Skorża jest odpowiedzialny za Levadię i nic i nikt nie zmieni mojego zdania. Pytać tylko należy, jakie konsekwencje powinien ponieść i czy w ogóle powinien, a nie rozpatrywać rzeczy absolutnie oczywistej, czyli kto jest winny. |
Według mnie Skorża zasłużył na szansę i zwolnienie go było by skrajnym idiotyzmem. Wydaje mi się, że pan Maciej, to człowiek, który uczy się na swoich błędach i sytuacja jak z Levadią się już nie powtórzy. Poza tym, kim byśmy mieli go zastąpić, no kim?
|
Cytat:
|
Błąd Skorży będzie dużo mniejszy, jeśli w następnych meczach Wisła będzie grała tak jak wczoraj.
Nie łudźmy się, nie mamy takich zawodników by grać na takim poziomie przez 13 tygodni. Taki poziom może w najlepszym wypadku wystarczyć na 5-6 meczów, co nie znaczy, że inne mecze byłyby słabe w naszym wykonaniu, ale gorsze niż z Zagłębiem (może tak jak z Ruchem, 1 połowa dobra 2 słabsza). Rok temu Lech przygotowywał szczyt formy na puchary i pod koniec sezonu nie miał już sił by grać w lidze. Nasz trener inaczej przygotował drużynę. Wg mnie lepiej niż Franz, bo teraz mistrzostwo jest najważniejsze, za rok gralibyśmy na nowym stadionie w El. LM. Nasi kibice byliby 12 zawodnikiem Wisły. Kończąc mój post, jeśli Wisła teraz będzie grała na wysokim poziomie, jestem w stanie całkowicie wybaczyć mu błąd. Dać kolejną szansę. Za rok pewnie inaczej ustawiłby przygotowania. |
Maciek wie ze od Levadii skonczyly sie zarty.
Trzeba zmienic podejscie do pilkarzy,bo na głowe wejdą.Ja to z ludzmi w zyciu. A to ze byl niezadowlolony bo straciclismy tylko jedna bramke z Lubinem ...to mega plus. Wreszcie w tej druzynie widze syndrom "Wku*****nia." :) |
Ci którzy piszą:pokażcie mi lepszego trenera od Skorży,a jednocześnie na kieszeń Wisły,chyba sami nie wierzą,że nie możnaby takiego ,znaleźć.No chyba że uważają,że jak sami czegoś nie znają,to coś nie istnieje.Można i tak,ale wygląda mi to na filozofię chłopa z Podlasia(nikogo nie obrażaąc).Skoro naszym biedniejszym sąsiadom udało się kogoś takiego znaleźć,to... Tak na marginesie,to świetny trener i chyba niedługo kończy mu się tam kontrakt.Chodzi mi oczywiście o Portugalczyka Jose Couceiro,trenera repr.Litwy.
|
Cytat:
|
Cytat:
Już byli tacy, co uważali, że wszystko co zagraniczne to lepsze :-) . Obecnie taki jeden prowadzi naszą kadrę narodową, a efekty każdy widzi. Cudze chwalicie, swego nie znacie :/ |
Skorża był współwinny tej porażce i sam to przyznał, ale nie jest wcale powiedziane, że zawinił w 100%. To piłkarze wychodzą na boisko i to oni decydują jak mecz się potoczy, trener może najwyżej zmotywować ich. Nikt nie jest doskonały, Skorża potknął się, ale nie wolno wieszać psów na nim. Mecz z Zagłębiem pokazał jakim jest świetnym szkoleniowcem. Dokładnie było widać przepracowane schematy które miały funkcjonować na IV rundę eliminacji. I chociaż odpadliśmy nie możemy popadać w skrajności.
Powiem tradycyjne ODWALCIE SIĘ OD SKORŻY! ... bo na zakończenie sezonu znowu na rynku będziecie krzyczeć jego imię, nie myśląc już o tym co było z Levadią. Maciej Skorża 1906% poparcia! |
Cytat:
Do Skorży nic nie mam,pozostaje czekac na lepsze jutro (tylko ktory to juz raz?) |
Cytat:
|
Cytat:
płakał jak mało(5k miesiecznie) i moze tylko kilka osob z forum tyle zarabia pokazał tez w ten sposób co dla niego sie tylko i wyłacznie liczy....... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Co do trenera Skorży . To tylko wysokimi zwycięstwami do końca sezonu ( rundy ) może odbudowac zaufanie u p. Cupiała i rady nadzorczej i uratować przedłużenie kontraktu . Dlatego nie dziwiła mnie ogromna złość na Pawełka po końcowym gwizdku . Doszło do parodoksalnej sytuacji gdzie w szatni wygranych 4-1 piłkarzy bardziej wrzało niż w szatni przegranych . Co jest naprawde dobrym prognostykiem na przyszłość . |
Oceniajac Skorze przez pryzmat HKS i Zaglebia robimy blad. Czytam tutaj, ze teraz Wisla gromi wszytskich po kolei, ze Levadia to byla pomylka, i teraz naprawde gramy swoje i swoje zrobimy. Poczekajmy, jak pojedziemy na Lazienkowska czy Bulgarska, i co wtedy tam pokazemyz druzynami swojej klasy, bo 4:1 z beniaminkiem na poczatku sezonu obiektywna miara zespolu nijak nie jest. Na razie jestem zly na Skorze, bo zrobil dziecinny blad zapominajac, ze myslal indyk o niedzieli. Jak teraz pokaze jaja, a trzon druzyny dolozy swoje jaja, to bede mogl powiedziec, ze nauka nie poszla w las i czegos Nas Levadia nauczyla. W razie przeciwnynm, gdy w Polskiej Premiership bedziemy radzic sobie srednio, a w wypadku ewentualnych pucahrow tym razem stuknie Nas dwukrotnie zdobywca Pucharu z Bosni i Hercegowiny, to bede pierwszym optujacym za zmiana trenera. A fakt, ze nie ma nikogo sensownego na jego miejsce nie jest argumentem, by takiego kogos jednak nie znalezc.
|
To pilkarze sami zrozumieli jak zawalili i dlatego postanowili sobie, ze w kazdym meczu beda walczyc do upadlego o mistrzostwo, bo tylko w ten sposob zmaza plame. Nie oszukujmy sie, gdyby im sie nie chcialo i mieli to w 4 literach to nawet jakby Skorza sie pocial w szatni po rozmowie z Cupialem, albo rozbijal talerze, to zadnego skutku by to nie przynioslo. Po prostu przekroczyli pewna granice i sami o tym dobrze wiedza, samym im jest glupio i wstyd.
Natomiast z drugiej strony ostatnie wyniki, ale przede wszystkim styl gry Wisly pokazuje, ze jednak dobrze sie stalo, ze Skorza zostal. Sa dobrze ustawieni taktycznie, widac pomysl na gre, wszystko sie zazebia. Czasem sobie tez mysle, ze powiedzenie "nie ma tego zlego..." moze swietnie sprawdzic sie w obecnej sytuacji. Kto wie jakby bylo z gra w pucharach w obecnym sezonie nawet po przejsciu Levadii, obce boisko, trzeba byloby godzic lige z rozgrywkami w Europie non stop na wyjezdzie. W efekcie nie byloby pewnie ani pucharow, ani mistrzostwa. A tak druzyna jest zmobilizowana jak nigdy wczesniej, ma jasno okreslony cel i jesli uda sie go zrealizowac powalczymy o LM juz na nowym pieknym stadionie. Bo trzeba tez sobie jasno i uczciwie powiedziec, ze po 2 zdobytych MP, z motywacja byloby w tym sezonie bardzo kiepsko gdyby nie ten estonski wypadek. A tak, paradoksalnie, Wisla moze lepiej na tym wyjsc, bo zdobedzie mistrzostwo akurat na otwarcie nowego stadionu i kiedy Cupial na pewno bedzie bardziej sklonny wydac troche grosza. Moze najzwyczajniej w swiecie racjonalizuje sobie przykra rzeczywistosc, ale wydaje mi sie jednak, ze ma to swoj sens. |
a to nie widzieliście różnicy w walcje/podejściu do meczu/agresji juz podczas superpucharu ?
Ja widziałem. |
Tylko czy tej motywacji starczy na caly sezon ? Nie zapominajmy, ze srednia motywacja mozna pokonac Zaglebie, lecz czasem z wybitna motywacja bedzie ciezko zagrac dobre spotkanie z Legia, z ktora, nota bene, gramy 2 razy na wyjezdzie. Interesuje mnie takze, jak Skorza wprowadzi do druzyny nowe nabytki, i ile jeszcze glupich bramek musi puscic Pawelek, by Skorza wreszcie pokazal mu wygodne siedzisko na stadionie w Sosnowcu. Nie wiem, czemu jeszcze tego nie zrobil zwazywszy, ze nie wierze, by Cebanu byl az tak slabszy, ze nie dalby rady zagrac meczu na srednim poziomie Pawelka.
|
ja myśle ze Pan Maciek przygotował forme na połowe sierpnia na najważniejsze mecze o lige mistrzów do których niestety już Wisła nie dotrwała.Skorża liczył że taka Levadie ogra sie z marszu.Jakaś zwiększona agresja w tamtych meczach niewiele by pomogła jak brakowało świeżości i szybkości po zgrupowaniach.
Teraz w obecnej dyspozycji to nie tylko Levadie czy Debreczyn spokojnie by Biała Gwiazda ograła ale i też cieżko czułby sie Lewski z nami. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
No ale zwaz na słowa ktore wg sa prawdziwe (te ktore powiedzial do nich po spotkaniu z Cupialem,napewno je kojarzysz) Wg to byl jasny sygnał ze ktos sie opi***** na treningach a juz bron boze na meczu ten wypada i ława. W Lubinie blo widac juz pierwsze efekty ,zobaczymy jak to bedzie dalej. Cytat:
:lol: ,wybacz stary ,jedna z moich ulubionych bajek z dziecinstwa ,musialem sprostować :) |
Cytat:
|
najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że po 3 meczach nowego sezonu wszyscy już zapomnieli jakiej kompromitacji w Europie narobił nam Maciek Skorża.. czyżby nawet Boguś zapomniał?
co z tego, że na krajowych boiskach Maciek potrafi ustawić drużynę, a jak przychodzi mecz z słabeuszem europejskim to już się nasz trenerio pogubił... do dziś cała Europa się z nas śmieje... wziął odpowiedzialność za porażkę na siebie i co z tego? do dymisji się nie podał... |
1. wziął odpowiedzialność na siebie i oddał się do dyspozycji zarządu
2. Wisła teraz gra tak dobrze(?) bo na teraz była przygotowana optymalna forma na mecze ostatniej rundy przed LM a nie na Levadie 3. Jestes za zwolnieniem tego trenera... to powiedz kto mialby go zastapic? Zaraz przed lub na poczatku nowego sezonu? Po okresie przygotowawczym ćwiczeniu nieustannym taktyki Skorzy teraz mialby przyjsc ktoś inny z nowa wizją i myślisz ze w ciągu 2dni zmieniłby diametralnie styl gry Wisły? 4. Pozostawienie Skorzy na stanowisku w tym momencie to pierwsza od wielu lat bardzo dobra decyzja zarządu. |
Pysio, Ty też byś się podał do dymisji, bo Ci coraz gorzej wychodzi funkcjonowanie na posadzie naczelnego trolla i klauna
|
Cała Europa się z nas śmieje? Pół Europy nie wie gdzie leży Polska i w du... mają losy jej mistrzów, tak samo jak losy Estońskich klubów.
Pysio nie kompromituj się. " MAMY DOŚĆ (Twojej) KOMPROMITACJI!" "TWÓJ CZAS MINĄŁ" "CHCEMY BANA DLA TEGO PANA" (Napiszę po Twojemu, może w ten sposób zrozumiesz.) |
Jasne,każdy kto nie cmoka z zachwytu nad Skorżą jest trollem.Nie ma to jak jednomyślność w całowania w odpowiednie miejsce.Każdy kto nie z nami,ten przeciwko nam itp.farmazony.Levadia będzie się ciągnęła za Wisła z 10 lat,bo Dynamo Tb.to przy estońskiej klapie mały pikuś.
|
Każdy ma prawo mieć swoje zdanie w temacie Skorży. Dla jednych jest dobrym trenerem, dla drugich nie. Dla mnie to świetny trener. Dobry taktyk, dobry motywator i ma świetny kontakt z piłkarzami, a to bardzo ważne.. Może nawet najważniejsze...
Porażka z Levadią chluby mu nie przynosi, ale powtórzę to, co pisałem już na tym forum... Z takim zespołem Wisła powinna wygrać bez trenera po dwóch tygodniach ciężkich treningów... A porównanie wpadki z Levadia i Dynamem jest chybione... Grając z Dynamem, Wisła była już w pełni sezonu, po meczach o ligę mistrzów, teraz to były pierwsze mecze.. I nie zamierzam bronić trenera, bo to my dzisiaj powinniśmy grać z Lewskim, ale nie ma co wieszać na nim psów. To dobry trener, według mnie najlepszy w Polsce.. Dużo lepszy od Smudy i Zielińskiego, o Urbanie nie wspominając... |
Pysio czy chcesz, czy nie Pan Maciek Skorża jest trenerem Wisły. A tak nawiasem w meczach z Levadią nie było na murawie 11 Maciejów Skorża, tylko piłkarze Wisły. I zawsze tak jest, że choćby trener ustalił najlepszą taktykę, nie wiem jak ustawił zawodników, to jeśli oni sobie z przeciwnikiem nie poradzą to wszystko traci sens.
|
Cytat:
Ja to widze zgola odmiennie - tym wieksza porazka calego zespolu jest odpadniecie juz w pierwszym dwumeczu, co zreszta przydarzylo sie Wisle pierwszy raz w historii i stanowi bardzo niechlubny rekord. Porownujac Levadie do Tbilisi warto odnotowac, ze Dinamo w przeciwienstwie do Estonczykow, ma bardzo bogata historie i swego czasu bylo bodaj trzecia sila Zwiazku Radzieckiego za Dynamem Kijow i Spartakiem Moskwa. W 1981 r. zdobylo Puchar Zdobywcow Pucharow pokonujac w finale wschodnio-niemiecki Carl Zeiss Jena 2:1. Mam nawet link do koncowych framentow z tego meczu http://www.youtube.com/watch?v=ShgZ3...eature=related :) Oczywiscie nie zamierzam w ten sposob bronic Kasperczaka, gdyz jego owczesna kleska byla ewidentna i bardzo dotkliwa. Przytaczam to jedynie w ramach uzupelnienia jakze ciekawego porownania obu naszych pucharowych pogromcow :D |
Jak widac w lidze gorszej od Irańskiej ogrywanie Ruchow ,Belchatowy czy inne Arki nie jest ablsoutnie zadnym wykladnikiem formy.
Skorza tez juz to wie,i co wazniejsze dostal jeszcze jedna szanse. Za rok oby ją wykorzystał. Jedynym wykladnikiem tego co gramy beda po 2 mecze z Amika , Legią , i puchary 2010. |
Ja uważam Skorże, za najlepszego trenera Wisły od czasów Kasperczaka chociaż może być w przyszłości jeszcze lepszy od niego. Śmieszą mnie opowieści, że Petrescu zdobyłby więcej. Ale ja się pytam co on dokonał przez ten okres czasu? Zdobył wicemistrzostwo chociaż prowadziliśmy w tabeli po rundzie jesiennej. Porażki m.in z Koroną i Lechem na wyjeździe. Zawalił mecz z Iraklisem. To mało? Niestety, ale nie umiał dopasować się do realiów polskiej piłki. Do Skorży mam natomiast jeden zarzut. I tu musze po raz pierwszy zgodzić się z Wybiórczą. Skorża boi się wprowadzać do składu młodych zawodników, a zwłaszcza wychowanków. W Lubinie przy stanie 4:0 i z Bełchatowem przy 3:0 mógł wprowadzić Burligę albo Mączyńskiego, żeby zobaczyć jak się zaprezentują w Ekstraklasie. Ale co do reszty to mam nadzieję, że na przebudowanym stadionie w końcu za rok awansujemy do LM.
|
Po pierwsze konradzie89 nikt nie pisze że Petrescu dokonał więcej bo to oczywista oczywistość że tak nie było, po drugie jeśli coś już pamiętasz to pamiętaj to dokładnie a nie wybiórczo - tak byliśmy liderami ale na wiosne Legia wygrała 11 meczy pod rząd więc wydrzeć im mistrza było bardzo mało prawdopodobne i jeśli dobrze pamiętam to nie było porażek m.in z Koroną i Lechem a TYLKO z Koroną i Lechem.W****iają mnie ludzie którzy dla poparcia swojej tezy posuwają się do manipulowania faktami, więc proszę Cię , nie rób tego więcej:>
Eustachy...wiadomo to już musztarda po obiedzie, do tego ciężko lub niemożliwe jest obiektywne porównanie porażek z Dinamem i Talinem - oprócz ogólnego stwierdzenia że były to wtopy tak bolesne jak i po prostu takie które w żadnym razie nie powinny się zdarzyć. Zauważ jednak że jak tu startowaliśmy z przetrzebionym składem - jedynym napastnikiem w słabej formie(co nie było wina Skorży) i po arcy krótkim przygotowaniu to z Dinamem graliśmy już na pełnej parze.Co ciekawe Dinamo było v-mistrzem a chwile wcześniej mistrza rozgromiliśmy chyba najwyżej w całej historii naszych przygód w pucharach - do tego z dwójką napastników walących po 20 bramek w sezonie. Jedno jest pewne - ta porażka była na bank bardziej kosztowna jeśli chodzi o kasę i to w sytuacji gdzie tych pieniędzy potrzebujemy jak tlenu - nikt już nie powie że mamy notorycznego pecha w losowaniu bo jak wiadomo później trafilibysmy na Debreczyn i Sofie,czyli rywali jak najbardziej do ogrania. No i żeby nie było tylko oftopa - padł mit Skorży jako trenera który mimo potknięć, najważniejsze bitwy wygrywa.Kiedyś to oczywiście musiało się zdarzyć ale szkoda że akurat w tym momencie , bo zamiast spokoju tak sportowego jak i finansowego - jest ciśnienie na obu frontach a przy awansie choćby do LE ,myślę że można by liczyć na wzmocnienie składu - teraz trza się modlić by zostało to wszystko tak jak jest. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:43. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl