Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

Eternit 11.02.2010 12:50

A ja powiedział bym że to Cortina d'Ampezzo

jeżeli dobrze to niech pan premier zada ;)

Zdzis 11.02.2010 12:55

pan_premier zadaje, bo jego odpowiedź jest dobra:)

pan_premier 11.02.2010 13:08

ok zmieniamy region,
co i gdzie mniej wiecej:
http://i48.tinypic.com/28cey5c.jpg

pan_premier 12.02.2010 12:17

podpowiedż powiązana:

http://i45.tinypic.com/amv0ia.jpg

Illargui 12.02.2010 12:36

Korsyka - Filitosa - zbiór kamiennych menhirów

pan_premier 12.02.2010 12:41

zgadza się

Illargui 12.02.2010 13:10

To teraz ja - jak się nazywa i gdzie się znajduje obiekt, wnętrze którego zamieszczam poniżej?

http://i45.tinypic.com/9h7vj6.jpg

pan_premier 12.02.2010 22:23

Kościół Pokoju w Świdnicy

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9..._%C5%9Awidnicy

---------
http://i50.tinypic.com/2zia7w2.jpg
jaki to region

olTSchool 12.02.2010 22:45

Cinque Terre?

orzeu 12.02.2010 22:58

To aby nie jest Manarola?

pan_premier 13.02.2010 13:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez olTSchool (Post 854106)
Cinque Terre?

zgadza sie, zadawaj

olTSchool 13.02.2010 14:12

Gdzie?

http://i49.tinypic.com/2hx7m8h.jpg

orzeu 14.02.2010 12:26

Jakieś Bałkany ;)

olTSchool 14.02.2010 17:48

Nie Bałkany wprawdzie, ale ludność tamtejsza podobnie impulsywna. :)

Ta wioska-forteca, jest położona w górskiej dolinie, tuż obok granicy z wyjątkowo niespokojnym regionem. Żeby do niej dojechać, trzeba przebić się przez jakieś 60-km drogi bez asfaltu, wspiąć na przełęcz o wysokości prawie 3000 metrów, plus nie utopić przy przejeższaniu przez kilkanaście strumieni i jedną rzekę.

Jej mieszkańcy trochę ponad 100 lat temu hołdowali jeszcze takiej modzie:

http://i49.tinypic.com/2uyodo6.jpg

Tyle podpowiedzi - to podnieśmy poprzeczkę:
1. Jak nazywały się podobnie zbrojne formacje w polskim wojsku?
2. Skąd wg. mocno konfabulacyjnej legendy przybyli załozyciele osady?

Cetnik 14.02.2010 19:10

Shatili w Gruzji..blisko granicy z Czeczenią a mieli tą osade założyc Krzyżowcy uciekający z ziemi świętej. Jeżęli chodzi o muzułmanów/tatarów w polskim wojsku to ich oddziały nazywano ułanami ale nie wiem czy o to chodzi w tym wypadku..walczyli jeszcze Czerkiesi, zwani Petyhorcami wcześniej.

olTSchool 14.02.2010 19:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cetnik (Post 854770)
Shatili w Gruzji..blisko granicy z Czeczenią a mieli tą osade założyc Krzyżowcy uciekający z ziemi świętej. Jeżęli chodzi o muzułmanów/tatarów w polskim wojsku to ich oddziały nazywano ułanami ale nie wiem czy o to chodzi w tym wypadku..walczyli jeszcze Czerkiesi, zwani Petyhorcami wcześniej.

Wszystko gra. Petyhorcy. A jeśli służyli w tej formacji jacyś górale z Chewszuretii, gdzie leży Szatili - to prędzej chrześcijanie albo animiści, niż muzułamanie.

Cetnik 14.02.2010 20:16

To coś na szybko: Gdzie znajduje się ten pałacyk i do kogo należał?

http://i47.tinypic.com/admbkx.jpg

zimiok 16.02.2010 13:38

Pałac Branickich w Białymstoku

Cetnik 16.02.2010 19:15

Zgadza się oczywiście , jedziesz dalej.

zimiok 17.02.2010 09:05

Niech ktoś zada za mnie.

WISŁAZWE 19.02.2010 20:49

Może ktoś wrzucić zagadkę bo stoimy :D

Kolumbus 19.02.2010 21:00

Pewien europejski cukiernik postanowił wymyślić pewne słodycze na cześc pewnego wybitnego muzyka również europejskiego.O jakiego muzyka może chodzic i jak nazywają się te słodycze? :)

harimata 19.02.2010 21:47

Spotkałem się z czekoladkami Mozarta może o niego chodzi ?

Kolumbus 19.02.2010 23:33

Niech bedzie, nazywa sie to "kule Mozarta".Jedziesz harmiata

Grzegorz z Sanoka 21.02.2010 14:54

Nie spać panowie :)

WISŁAZWE 25.02.2010 22:43

Niech ktoś coś wrzuci:)

harimata 26.02.2010 20:59

http://img10.imageshack.us/img10/2844/dfsdfzr.jpg


Kto to jest ? Podaj jego rekord, i powiedz czy mu zazdrościsz :)

Etiop jedziesz dalej

Etiop 26.02.2010 23:05

Giacomo (Jacques) Girolamo Casanova. Podobno spał ze 122 kobietami.


Zagadka:
Daję coś łatwego bo z rana nie mam weny twórczej -> Co obecnie znajduje się na byłych habsburskich terenach łowieckich, położonych w Wiedniu?

WISŁAZWE 27.02.2010 11:08

Dawne tereny łowieckie Habsburgów dzisiaj służą Wiedeńczykom i turystom jako świetny teren rekreacji, wypoczynku i rozrywki. Prócz typowych obrazków parkowych, jak alejki, ławeczki i roślinność, dostępne są tutaj zupełnie inne doznania. Nowoczesny Lunapark dostarczy wrażeń przybyszom w każdym wieku. Spotkamy tu niemal każdy rodzaj karuzeli wymyślony przez człowieka, a oczywiście największym powodzeniem cieszy się Diabelski Młyn o wysokości ponad 65 m. Widoki z niego są naprawdę fantastyczne. W Parku można odwiedzić też pałace strachu, wielkie kasyno oraz teatr lalek. Co najlepsze, na teren Parku można wejść za darmo, a tylko za poszczególne atrakcje się płaci.

Etiop 27.02.2010 13:08

Zgadza się. Twoja kolej.

Maciejj 27.02.2010 20:32

WISŁAZWE - czekamy na zagadke

WISŁAZWE 27.02.2010 21:06

Niech ktoś wrzuci, bo nie za bardzo ma czas i pomysłu brak :)

Wiselka1906PBZ 27.02.2010 23:04

http://i48.tinypic.com/ilf2w7.png
kim jest ten pan i j jego poglądy polityczne . :)

pietruch 27.02.2010 23:44

Józef Zaleski...

Kolumbus 04.03.2010 01:15

dajcie coś dalej ;)

olTSchool 04.03.2010 13:12

Masz. Kim jest ten wariat?

http://i49.tinypic.com/307ozfs.jpg

http://i45.tinypic.com/2vjrei9.png

Ela 04.03.2010 17:31

Jello Biafra

__________

W pewnym państwie odbyła się próba siłowego przejęcia władzy.
Nieudana.
Zamachowiec został bardzo surowo osądzony.
Na długoletnie i nieokreślone czasowo .. czyszczenie barierek :)

Co to za państwo ?

olTSchool 04.03.2010 18:59

Sealandia.

olTSchool 08.03.2010 20:23

Co zacz za artycha, co to za miejsce i dla kogo podarunkiem był ten obrazek?
http://i45.tinypic.com/9r2lo2.jpg

Tiramisu 08.03.2010 23:06

Winston Churchill proszę pana ; ). Marakesz. Podarowany Trumanowi.

Zadam, ale czekajcie na potwierdzenia Oltsa.

Kto to? I dlaczego akurat dziś taka zagadka? ;)
http://i50.tinypic.com/34ytpg1.jpg


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl