Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

trial 04.05.2010 18:35

No to spinamy się na jutro i robimy 2 x 100%:D

A tak na poważnie, to maturę podstawową lekko odpuszczam, a dokładniej zamierzam wyjść po max 90 minutach, a koncentruję się na rozszerzonej. Liczę na wynik powyżej 90%. Choć wiadomo, że nie raz trafi się zadanie, którego wprost nie sposób ugryźć, a po powrocie do domu człowiek wpada na pomysł jak to zrobić. No nic, oby jutro wszystko szło gładko:-)

WISŁAZWE 04.05.2010 18:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kubawislak (Post 893007)
Trzeba odłożyć na dalszy plan polski, jutro nasz ulubiony przedmiot po za fizyką!!!:-p
Może ktoś się orientuje czy na tablicach matematycznych, które jutro nam dadzą jest informacja ile wynosi sin 30 stopni, tg 45 stopni itd??

Mam te tablice przed oczami i są ''wartości funkcji trygonometrycznych'' więc spokojnie.

Strzala 04.05.2010 18:45

szkoda że mnie tak z majcy nie idzie jak Wam chociaż w połowie :(

szlaQ 04.05.2010 18:47

W Wiadomościach przed chwilą jedna laska powiedziała że specjalnie na maturę ubrała bransoletkę swojego ulubionego klubu czyli Wisły :D:D bo chce iść do Krakowa na studia :D:D

Jaroo1 04.05.2010 18:51

to ja bede najskromniejszy i licze na minimum 30%, oby zdac :P

SzlaQ ja wczoraj do portfela sobie wlozyłem vlepke Wiselki. Bedzie mi pomagac w trudnych chwilach, dzis w sumie nie była potrzebna albo.. moze dzieki niej był temat wypracowania ktory mi podpasowal :D

Amptiq 04.05.2010 18:58

A ja bym chciał ponad 90% z podstawy.. I z rozszerzenia przy pomyślnych wiatrach koło 70% (oby!)

UniaTarnówZKS1928 04.05.2010 19:01

Ja bym chciał jak najwięcej ale zawaliłem rok ze względów zdrowotnych i z próbnych to wychodziło 90% podstawa i 50/60% rozszerzenie także biorę pod uwagę poprawę bo taki wynik to sobie mogę w dupe wsadzić i iść na odlewnictwo;]

szlaQ 04.05.2010 19:01

Jaroo1 no to niech Ci ta vlepa przyniesie szczęście , pozdro dla wszystkich maturzystów :D nie zaśmiecam wam już tematu :D:D powodzenia

WISŁAZWE 04.05.2010 19:16

Z majcy w otwartych to chciałbym wielomiany, równości, nierówności może być też funkcja.
Tutaj to liczę na 30 % a każdy inny wynik wzwyż będzie niespodzianką na prawdę jakoś nie kminie tej matematyki całej.
Będzie co ma być oby dobrze.

Marcinnno 04.05.2010 19:24

Ja też byle 30 % :D Nie mogą dać bardzo, bardzo trudnego bo to pierwszy raz od 25 lat majca jest obowiązkowa : ) Wyniki 30-stego ;>

KOALIK 04.05.2010 19:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez igortsw (Post 893109)
No bo w ogóle tzw. "Kombinatoryka stosowana" jest prosto mówiąc trudna. Trzeba albo ją dobrze zrozumieć i w dodatku nie zapomnieć bo i to się zdarza, albo wkuć na pamięc przykładowe zadania i potem je odtwarzać.

Ja na podstawie liczę na powtórkę z próbnej czyli 94%, wiem że pewnie nie którzy się będą podśmiewali, ale dla mnie wynik poniżej 80% będzie po prostu porażką, za dużo pracy włożyłem w nią...

Co do rozszerzonej matmy to się zgodzę:D:D

Mam nadzieję, że będzie równanie, nierówność, trygonometria, rachunek, układ równań i ciągi, bo można 34% lub więcej ugrać + plus jakieś zadania z geometrii analitycznej, planimetria i jakoś będzie. Liczę na co najmniej osiemdziesiąt kilka procent.

Rustin 04.05.2010 19:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinnno (Post 893154)
Ja też byle 30 % :D Nie mogą dać bardzo, bardzo trudnego bo to pierwszy raz od 25 lat majca jest obowiązkowa : ) Wyniki 30-stego ;>

30 maja? To dotyczy wszystkich pisemnych?

WISŁAZWE 04.05.2010 19:37

30 czerwca z tego co mówili.

KOALIK 04.05.2010 19:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rustin (Post 893160)
30 maja? To dotyczy wszystkich pisemnych?

30 czerwca.

Rustin 04.05.2010 19:41

No to porażka, ładnie późno, do tego czasu to zapomnę o tym :D

TSman 04.05.2010 19:53

http://mainhg.demotywatory.pl/uploads/1282_500.jpg

to tak dla przypomnienia ;p

na jutro nie nastawiam się zbyt pozytywnie ;)
dostalem dzisiaj sms od korepetytora: 'Powodzenia życzę. Sporo przerobiliśmy więc powinno być dobrze. Na maturze na spokojnie przypominaj sobie sposoby rozwiązywania zadań a jak trafisz na coś nowego to zrozum dokładnie problem a może wtedy przyjdzie Ci coś do głowy. Nie przestrasz się. Zadania często wydają się trudne a są łatwe. Bez pośpiechu.Licz powoli i dokładnie. Nie załamuj się że czegoś nie umiesz. Nie musisz mieć 100%. :D:D:D to taka rada dla tych co tak jak ja kuleją z matematyki. ;p

powodzenia wszystkim ;)

Amptiq 04.05.2010 19:53

Tak dla rozluźnienia przeczytajcie sobie fraszkę na matematyka :D

Piotrek1991 04.05.2010 20:20

Ta, fraszka farszką, ale jak pomyśle o arkuszu rozszerzonym to już mi się chcę płakać :D

Amptiq 04.05.2010 20:28

A tam Piotrze! Jak to mówią, nie matura a chęć szczera... Poza tym zawsze można poprawiać :D

Piotrek1991 04.05.2010 20:31

Sęk w tym, żeby zdać jak najlepiej i dostać się na tą popier... mechatronike.

_gilardino_ 04.05.2010 20:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stanlej13 (Post 893054)
A jeśli nie wiedziałem, że "Zdążyć przed Panem Bogiem" opowiada o getcie, a nie obozie koncentracyjnym i o miejscu akcji mówiłem właśnie "obóz"? Czy to nie będzie błąd kardynalny?


Napisałem tak jak ty, podobno to tylko błąd rzeczowy zresztą na upartego getto było miejscem odosobnionym, żydzi nie mogli go opuszczać. Znalazłem w necie taki fragment
Cytat:

Do obozów hitlerowskich musimy zaliczyć także getta żydowskie. Od jesieni 1939 roku Niemcy tworzyli na ziemiach okupowanych wyizolowane dzielnice miejskie i wiejskie, przeznaczone dla Żydów. Getta były skrajnym przykładem niemieckiej polityki dyskryminacji rasowej i środkiem eksterminacji Żydów. Warunki bytowania ludności zgromadzonej w gettach były straszliwe, choroby, epidemie i masowe egzekucje powodowały wysoką śmiertelność. W latach 1942-1944 Niemcy stopniowo i systematycznie likwidowali getta, wywożąc ich ludność do nowo powstałych obozów zagłady. Według obliczeń szacunkowych w gettach zginęło około 700 tysięcy ludzi.


igortsw 04.05.2010 20:40

W wiadomościach nagłaśniają, że "łatwiej być już nie mogło" a tu : http://demotywatory.pl/1518582/Matura-j.polski-2010 :D

Jak wczoraj o tej porze powiem powodzenia wszystkim jutro i dobranoc:)

WISŁAZWE 04.05.2010 20:53

W Kronice wspominali, że w tym roku egzaminatorzy nie muszą się kurczowo trzymać klucza odpowiedzi. :D

No i do jutra Panie i Panowie.

martin_6 05.05.2010 10:08

No i po podstawie z matmy :)
Zgodnie z oczekiwaniami banalna. Nie wiem, czy straciłem gdzieś jakieś punkty. Zrobiłem w godzinę, ale na wszelki wypadek pół godzinki przeznaczyłem na zrobienie wszystkiego jeszcze raz, żeby nie było niespodzianek. Teraz o 14 rozszerzenie. :)

Kaszalot 05.05.2010 10:10

mysle ze jako matematyka twoje zdanie nie jest obiektywne :D
strasznie malo zadan z procentami, srednimi itd
same cholerne funkcje i trojkaty kwadraty i sinusy.
no coz moze 30% sie uzbiera :)

TSman 05.05.2010 10:11

Niech mi ktoś teraz tylko powie że matura z matematyki jest prosta :-/
ja pierrdole, toż to gówno straszne było :-/
NIGDY WIĘCEJ!

Żmijka 05.05.2010 10:24

Są już gdzieś arkusze? Bo aż chętnie zobaczę ;D

Polski wczorajszy banalny ...

wisl@k_TS 05.05.2010 10:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 893307)
No i po podstawie z matmy :)
Zgodnie z oczekiwaniami banalna. Nie wiem, czy straciłem gdzieś jakieś punkty. Zrobiłem w godzinę, ale na wszelki wypadek pół godzinki przeznaczyłem na zrobienie wszystkiego jeszcze raz, żeby nie było niespodzianek. Teraz o 14 rozszerzenie. :)

To w tym roku jeśli pisze się rozszerzenie to trzeba najpierw podstawę? I podbijam prośbę Żmijki :)

pozdi91 05.05.2010 10:37

nie było tak źle, a bałem się bardzo :D zaliczone raczej na pewno, zobaczymy czy będzie jakis ładny, optymalny jak na moja nikłaą wiedze wynik ;)

trial 05.05.2010 10:42

Zastanawiam się, jakiego przymiotnik użyć i niestety nie mogę znaleźć. Szczerze powiem, że aż tak prostej matury się nie spodziewałem. Żeby tylko nie chcieli sobie tego odbić na rozszerzonej.

Stanlej13 05.05.2010 10:46

No właśnie, połowa przewidywań się sprawdziła. Podstawa banalna, bo pierwsza od wielu lat obowiązkowa, ale za to na rozszerzeniu będzie rzeź niewiniątek. :<

Amptiq 05.05.2010 10:52

Jak się o nic nie przyczepią to będzie 100%
A na rozszerzeniu zaiste będzie pogrom ;/

martin_6 05.05.2010 11:02

No i co się przejmujecie, czy rozszerzenie będzie łatwe czy trudne? Dla wszystkich będzie takie samo, wiec każdy będzie miał wynik odpowiednio niższy lub wyższy. Na rekrutacje wpływu dużego to mieć nie powinno.

trial 05.05.2010 11:07

Wiesz to nawet nie chodzi tutaj czy łatwe czy trudne, tylko wiadomo, że każdy ma swoje preferencje i zadania niektórych działów pasują bardziej, a niektórych mniej:-)

Oby dziś były same z tego pierwszego zestawu:D

zawszewiernyts 05.05.2010 11:50

Jak wrażenia po maturce z matmy? Dla mnie, raczej nie orła z majcy wydały się dość fajne :D
Ale jutro będzie najważniejsza matura..:einstein:

Kandzior 05.05.2010 12:05

Jeśli ktoś umie i rozumie matematykę to napisał spokojnie i powie, że była fajna łatwa i przyjemna. Ktoś kto nie bardzo lubi (bo nie rozumie) matematyki będzie narzekał. Pisałem, powiem tak - niektóre zadania proste, niektóre trudne, a jestem średniakiem z matematyki. Ale prawda jest taka, że jak się pisze takie coś i to pierwszy raz od dawien dawna to nauczyciele też dużo rzeczy podczas takiej matury nie chcą widzieć. Prawdopodobnie dzięki temu ją zdałem... :)

Jaro1991 05.05.2010 12:09

Ja chociaż orełkiem z matematyki nie jestem, to uważam że egzamin był spokojnie do napisania na dobry wynik:D Tylko jutro mogą się zacząć schody :/

damianol1991 05.05.2010 15:46

ja się wnerwiłem! kurczę to zadanie z tą kostką...ahhh...ale 75% minimalnie będzie... lecz to i tak słabo

WISŁAZWE 05.05.2010 15:48

Mam takie pytanie, bo wyszło mi w zadaniu z tym trapezem identyczny wynik tylko trochę inaczej policzyłem nie zaznaczałem, żadnych |CO| i tym podobnych |AC| tylko po prostu pisałem sobie
obl. H w trójkącie równobocznym.
Drugi bok obliczyłem sobie z Pitagorasa i wynik wyszedł identyczny mam nadzieję że dadzą 2 punkty.
Jak myślicie ??

P.S
Ile wam wyszło z tym ostrosłupem bo nie mogę znaleźć odpowiedzi do tego.

Mateuusz 05.05.2010 15:56

mysle ze matma zaliczona:) z angola licze jutro na jakies 70-80% bo tak probne mi wychodzily z poprzednich lat. wiec narazie nie jest zle:D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl