Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Joan Carrillo były trener Wisły Kraków. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9898)

TIR_DO_SŁUBIC 12.06.2018 16:02

Niestety trzecie lato z rzędu, o czym z resztą pisałem na forum bo już wtedy miałem wiedzę na temat tego co się dzieje, wita nas olbrzymią burzą.

Pozostaje mieć nadzieję że już dzisiaj został uruchomiony plan B, że nie będziemy na szybkości łatać. Pilot z nami nie leci, pytanie czy ktoś na pokładzie da radę wylądować...

Musicie mi wierzyć, ciekawie nie jest. Jeśli nie powychodzą publicznie kwiatki, to jeszcze może być normalnie i da się uratować nadchodzący sezon.

Dariook 12.06.2018 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1504054)
Który dyrektor sportowy w polskiej Ekstraklasie może poszczycić się ściągnięciem za darmo takie gwiazdy jak Carlitos?

Kiko Ramirez? :)

wester 12.06.2018 16:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1504040)
Dokładnie. Klub oparty na wizji Junco jest wartościową i optymalną opcją w naszej sytuacji. Należało tę drogę kontynuować. Niestety, jak zawsze zwyciężyli zwolennicy kroku w tył w trakcie drogi, gdy zaczynała przynosić naprawdę dobre efekty. Ścieżka hiszpańskiej Wisły ma ogromny potencjał. Ale potrzeba na to wiedzy, wizji i cierpliwości, a to zawsze był przy Reymonta towar deficytowy.

Zabawne,że ważniejszy od rozwoju i stabilizacji klubu okazał się Sobolewski i reszta towarzystwa wzajemnej adoracji. Groteskowo zabawne, naprawdę.

Zgadzam się co pierwszej części natomiast łatwo jest teraz wylewać pomyje i tak naprawdę domyślać się co było powodem rozstania. Być może ten powód nie był jeden itd. Błąd tutau jest podstawowy że ta wspópraca nie została zakończoan bezpośrednio po sezonie tylko dowiadujemy się o tym teraz.

Trzeba sobie jasno powiedzieć że Carillo na sam koniec po prostu przegrał. Kiedy start rundy finałowej był słaby po prostu należało wtedy zluzować, dać grać więcej młodym Wojtkowskiemu, Tiborowi, przetestować tego Kolara i Bałaniuka mocniej, spróbować wykopać może jeszcze kogoś młodego. Carillo nie zrobil tego z uparciem chciał grać na fulla o puchary zabrakło mu bardzo nie wiele ale tą szarżę trzeba oceniać jako porażkę. Zmarnował kilka meczów w którym kilku zawodników mogło się mocniej ogrywać i wykrystalizować skład na przyszły sezon. Z drugiej strony pokazał się jako trener ambitny, który potrafi grać na wynik. Błąd był jeden że nie udało się z nim skomunikować i bezpośredni po sezonie dojść z nim do porozumienia.

Trzeba patrzeć w przyszłość. A przyszłość to Radosław Sobolewski kwestia czy to jest ten moment. wg mnie powinien mieć przetarcie w postaci prowadzenia zespołu niżej tak jak Jacek Magiera ale jest to dobra opcja na ten moment bo zna drużynę wie czego potrzebuje itd. Radek ma pewne wady charakterologiczne który musi poprawić, będzie musiał stać się bardziej bezwzględny, mnie wrażliwy, nie będzie mógł dogodzić każdemu .

czaro 12.06.2018 16:04

Nie zgadzam się z większością głosów na forum.

1) Wisła istniała bez Carrillo i istnieć bez Carrillo będzie nadal. Wynik z tego sezonu jest do powtórzenia z innym szkoleniowcem.

2) Trener Carrillo był, a może nie był szkoleniowcem z innej bajki. Wiemy, że ślepo trzymał się jednej strategii; że bał się starszyzny w szatni; że źle znosił współpracę z ludźmi, których nie znał.

3) Trener Carrillo odmówił współpracy i wykonywania poleceń służbowych. Zarząd jak do tej pory zapewniał mu wsparcie i w miarę możliwości i zdrowego rozsądku spełniał jego życzenia. Jeśli ktoś tu zachował się nieprofesjonalnie to Carrillo.

4) Apodyktyczny Carrillo bez wątpienia trafił jednak na swego - ten Zarząd jest równie konfliktowy, ale pamiętajmy, że to Zarząd jest zarządem, a Carrillo pracownikiem. To TS ciągnie Wisłę, gwarantuje w tej chwili jej istnienie.

5) Dziwny to kontrakt, który umożliwia trenerowi rozwiązanie bez okresu wypowiedzenia. Ja bym na miejscu Zarządu tego nie podpisał. Wydaje mi się, że nie świadczy to jednak o braku profesjonalizmu, ale potężnym zaufaniu, jakim Carrillo cieszył się, gdy tu przychodził. Albo umowę rozwiązano za porozumieniem stron, a oficjalny komunikat przeinacza stan prawny, by oddać to, kto wyszedł z propozycją.

6) Znacznie bardziej problematyczne od zwolnienia Carrillo jest zwolnienie Junco, ponieważ a) oznacza to reorientację całej strategii funkcjonowania klubu, b) jesteśmy w okresie przedsezonowym i trzeba kompletować kadrę.

Kilkanaście tygodni temu pisałem, że szkoda, że rezygnujemy z Głowackiego i Brożka jako piłkarzy szeroko pojętej kadry (nawet jeśli na pierwszą jedenastkę się już nie łapią), bo trener, którego tu za chwilę nie będzie, chce po prostu spacyfikować szatnię. Żeby była jasność: nie neguje tego, że być może Głowackiemu i Brożkowi zegar biologiczny już wybił emeryturę. Chodzi mi tylko o to, że piłkarzy, którzy byli tu latami powinno się żegnać i zastępować nowymi z przyczyn czysto sportowych, a nie ze względu na życzenie osoby, która jest tu od chwili.

Podobnie ma się rzecz z pracownikami, członkami sztabu szkoleniowego itd. Pomijam już ten drobny szczegół, że to Zarząd podejmuje decyzje personalne. Jeżeli Wisła ma mieć tożsamość, musi zacząć szanować swoich ludzi.

To jednak oznacza, że trzeba też szanować ludzi, których się do wiślackiej rodziny zaprasza. Współpracować z trenerem, dać mu kredyt zaufania, dotrzymywać ustaleń podjętych przed rozpoczęciem przez niego pracy. W zamian oczekiwać szacunku nowego członka Wisły wobec dotychczasowych członków tej rodziny. U apodyktycznego Carrillo tego, w moim odczuciu, zabrakło. Część domowników wyprosił, w zamian przyprowadził Mitrovica i nie chciał słyszeć, że z faceta nie ma żadnego pożytku.

Mam nadzieję, że współpraca z następnym trenerem ułoży się już pomyślnie.

WioReXXX 12.06.2018 16:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1504040)
Zabawne,że ważniejszy od rozwoju i stabilizacji klubu okazał się Sobolewski i reszta towarzystwa wzajemnej adoracji. Groteskowo zabawne, naprawdę.

A nawet w tej chwili Zarzad i tak nie zdecyduje sie powierzyc Wisly Sobolewskiemu. No na cholere on dlaje tutaj? Nauczy sie fachu przy czwartym trenerze?

Nie rozumiem tego upierania sie przy nim. W tej chwili to powinno byc zerojedynkowe - albo Sobolewski wskakuje jako pierwszy trener, albo sie z nim zegnamy. Nie wiem co on sie nauczy nowego przy Moskalu czy innym Bartoszku, ktory pewnie zaraz tu zawita.

Markus 12.06.2018 16:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1504047)
Możesz zamiast lania wody napisać o tych dobrych efektach pracy Junco? Jak skomentujesz patologiczny wskaźnik 73% wynagrodzenia w budżecie Wisły to pensje licznej i drogiej kadry?

Ta dobra droga to znowu życie ponad stan?

Grupa wartościowych piłkarzy z prawdziwymi gwiazdami ligi ściągnięta za grosze. Jako dyrektor sportowy zrobił to, co do niego należało i na co miał wpływ.

Klub nie żyje ponad stan, zadłużenie maleje. Od momentu załamania w momencie sprzedaży go Meresińskiemu Wisła dzięki mądrej polityce kadrowej Junco nieustannie wzrasta, gromadząc więcej cennych aktywów, niż tracąc. To ma być twój dowód na słabość Junco? Wolne żarty.

ashkeczup 12.06.2018 16:09

Jeszcze podsumowując, to rozumiem Carrillo i jest mi bardzo żal, że skończył pracę w klubie, bo moim zdaniem był trenerem zdecydowanie ponad średnią ekstraklasową. Już pomijając sytuację z Sobolem, gdzie moim zdaniem trener ma prawo dobierać sobie współpracowników, bo to koniec końców on jest odpowiedzialny za wyniki, to zostawiając go z 1 pomocnikiem na okres przygotowawczy i to takim, któremu średnio pasuję gra w klubie nie świadczy najlepiej o profesjonalizmie klubu. Na odejście Carlitosa na pewno był przygotowany, ale że wypadnie mu cały środek pola, to pewnie trochę mniej.

Markus 12.06.2018 16:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1504061)
Kiko Ramirez? :)

Kiko był dyr. sportowym? Gdzie?

Ogryzek 12.06.2018 16:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1504054)
Który dyrektor sportowy w polskiej Ekstraklasie może poszczycić się ściągnięciem za darmo takie gwiazdy jak Carlitos?

Wskaż tych amatorów i mocniejsze ogniwa na powyższym stanowisko. Uzasadnij też, dlaczego wartościowsze dla Wisły są takie asy trenerskie jak Sobolewski. To ma być przykład na mocniejsze ogniwo klubu?

Za to inni dyrektorzy sportowi ściągają innych piłkarzy na których klub sporo zarabia - a bez spłacenia długów to nigdy nie wyrwiemy się z kręgu średniaka ligowego. Jakbyś nie wiedział - mamy długi i sny o potędze trzeba odłożyć.

Więcej by dało dla Wisły znalezienie takiego Recy (abo dwóch) w niższej lidze i sprzedanie za 4 mln euro niż Carlitosa. Takie mamy realia. Fajnie że Carlitos był. Ale ma krótki kontrakt i chce już uciec. Chętnych brak z większą kasą za niego. Jakieś 1,2 mln euro daje Zagreb. Słabizna.
(Pomijam fakt że Carlitos to bardziej zasługa Kiko niż Junco)


Co do Carillo - uważam go za dobrego trenera i szkoda ze odchodzi. Powinien polecieć Junco a prędzej Carillo zostać. Ale też nie bierzesz pod uwagę że Carillo nie przyszedł do Realiu a do Wisły. Zgodził się na warunki jakie zastał. Potem chciał zmienić reguły gry. A nas nie stać na wszystkie jego fanaberie. Tym bardziej że nie gramy w pucharach, również dzięki Carillo (ostatni mecz)

Jak znasz jego biografię - podobno z Videotonu odszedł zaraz po zdobyciu mistrzostwa. Też jakieś kwasy

Dariook 12.06.2018 16:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1504070)
Kiko był dyr. sportowym? Gdzie?

Nigdzie. Jak widac nie potrzeba dyrektora sportowego by sprowadzac swietnych graczy.

Markus 12.06.2018 16:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1504058)
On chyba Carlitosa nie za bardzo chciał :D


Co nie zmienia faktu. że zdecydował się na niego postawić razem z Ramirezem. Majstersztyk.

bkl1988 12.06.2018 16:13

Arek dostał propozycję by zająć stanowisko Junco
Teraz rozważania są czy Moskal z Sobolem czy sam Soblewski

kopaczoholik 12.06.2018 16:14

Właśnie jesteśmy świadkami kolejnej totalnej rewolucji... Według mnie to jest głupota... To będzie kolejny 4 trener w krótkim odstępie czasu.... Jeszcze jak odejdzię Junco to zacznie się kolejna rewolucja transferowa... zmiana koncepcji itd... Jak można w takiej chwili mysleć o rozwoju? Tak czy siak zobaczymy jaki będziego tego efekt po zakonczeniu kolejnego sezonu... Puki co odeszli zawodnicy, trener a w kolejnce dyrektor sportowy... PARANOJA...

Ogryzek 12.06.2018 16:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1504074)
Co nie zmienia faktu. że zdecydował się na niego postawić razem z Ramirezem. Majstersztyk.

No majstersztyk - a co z 73% budżetu to pensje piłkarzy. Też Majstersztyk?


Taki wskaźnik to ocieranie się o bankructwo jak Ruch ostatnio miał. Też majstersztyk? Kadra ponad 30 kilku piłkarzy żeby urobić AŻ 6 miejsce to też Majstersztyk?

Nie patrz przez różowe okulary, ale na "+" i "-" pana "Majstersztyka" Junco. Bo ocena wychodzi blado.

silver03 12.06.2018 16:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bkl1988 (Post 1504075)
Arek dostał propozycję by zająć stanowisko Junco
Teraz rozważania są czy Moskal z Sobolem czy sam Soblewski

Sam Sobolewski bez licencji? :)

Markus 12.06.2018 16:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1504072)
Nigdzie. Jak widac nie potrzeba dyrektora sportowego by sprowadzac swietnych graczy.

Potrzeba, by wybrać odpowiednią strategię ich wyszukiwania i angażowania. Podobnie jak trenerów. Ktoś tu poważnie wierzy, że gdyby dyrektorem sportowym u nas nie był wówczas Junco, a na przykład niezniszczalny Zdzisiu Kapka mielibyśmy Carlitosa? Serio?:-D

fansorina 12.06.2018 16:17

Hm, tak czytam i tutaj na forum widzę, że Carillo jawi się jako jakiś Bóg trenerki co to zrobił fenomenalny wynik z Wisłą, a fakty są takie, że facet osiągnął gorszy wynik niż Smuda! grający takimi tuzami z ławki jak Nalepa, Uryga, Czekaj, Szewczyk, Kuczak, Burdenski (widać chyba różnicę w jakości szerokiej ławki?), zresztą taki sam wynik jak trener Carillo wyszydzany tutaj często Kazimierz Moskal.
Chodzą słuchy, że Carillo ma ciekawą ofertę, jeśli to prawda to jaka w tym wina klubu, że Carillo chciał odejść?
Powodzenia w dalszej karierze dla Joana, no i trzymam kciuki za kolejnego naszego trenera.

ashkeczup 12.06.2018 16:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1504080)
No majstersztyk - a co z 73% budżetu to pensje piłkarzy. Też Majstersztyk?


Taki wskaźnik to ocieranie się o bankructwo jak Ruch ostatnio miał. Też majstersztyk? Kadra ponad 30 kilku piłkarzy żeby urobić AŻ 6 miejsce to też Majstersztyk?

Nie patrz przez różowe okulary, ale na "+" i "-" pana "Majstersztyka" Junco. Bo ocena wychodzi blado.

Myślę, że taka była strategia. Danie szansy wielu zawodnikom. Razem zarabiali sporo, indywidualnie już nie, + łatwe do rozwiązania kontrakty. Odsiewanie ziarna od plew i na tej podstawie 'dobranie' kilku zawodników do węższej kadry w nowym sezonie.

bkl1988 12.06.2018 16:21

Trener odszedł za porozumieniem stron podobno ma już nowego pracodawcę

Markus 12.06.2018 16:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1504080)
No majstersztyk - a co z 73% budżetu to pensje piłkarzy. Też Majstersztyk?


Taki wskaźnik to ocieranie się o bankructwo jak Ruch ostatnio miał. Też majstersztyk? Kadra ponad 30 kilku piłkarzy żeby urobić AŻ 6 miejsce to też Majstersztyk?

Nie patrz przez różowe okulary, ale na "+" i "-" pana "Majstersztyka" Junco. Bo ocena wychodzi blado.

A kto ustala budżet klubu i nieustannie go zmniejsza - też Junco? To on odpowiada za finansowanie klubu? Brak pozyskania wartościowego sponsora i przyciągające się rozmowy nawet z tymi, którzy rzekomo byli pewni, to też jego broszka? To przypadkiem nie rzutuje na przywołanie przez Ciebie proporcje? Hmm? Junco gospodaruje pieniędzmi swoimi czy tymi które dostanie z góry?

Piszesz o bankructwie - zadłużenie Wisły za czasów Junco wzrosło czy zmalało? Nie klucz, tylko odpowiedz konkretnie.

WioReXXX 12.06.2018 16:22

Nie przedluzamy kontraktu z Llonchem, bo nowy trener musi ocenic jego przydatnosc.

Llonch nam ucieka.

Trener, ktory mial go ocenic odchodzi.

Nie ma Lloncha, nie ma trenera.

To jest taka amatorka, ze az szkoda gadac.

Dariook 12.06.2018 16:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1504082)
Potrzeba, by wybrać odpowiednią strategię ich wyszukiwania i angażowania. Podobnie jak trenerów. Ktoś tu poważnie wierzy, że gdyby dyrektorem sportowym u nas nie był wówczas Junco, a na przykład niezniszczalny Zdzisiu Kapka mielibyśmy Carlitosa? Serio?:-D

Nie. Ale jak by nie Ramirez to nie bylo by Carlitosa gdyby nawet fotel dzielili Junko z Kapka i Mielcarskim na czele.

Markus 12.06.2018 16:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1504099)
Nie. Ale jak by nie Ramirez to nie bylo by Carlitosa gdyby nawet fotel dzielili Junko z Kapka i Mielcarskim na czele.

Dlatego najpierw Junco sprowadził Ramireza, a potem wraz z nim kolejnych zawodników.

ashkeczup 12.06.2018 16:31

Umówmy się. Kiko to zasługa Junco, a transfery z 3 ligi hiszpańskiej, to 80% Ramirez i 20% Junco, bo jednak ktoś musiał na nich postawić i przekonać ich do gry u nas. Po całkowaniu numerycznym wychodzi mi 50/50, ale jak powszechnie wiadomo metody numeryczne obarczone są błędem, więc zachęcam do skorzystania z analizy matematycznej dla większej pewności.

lazy 12.06.2018 16:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WioReXXX (Post 1504097)
Nie przedluzamy kontraktu z Llonchem, bo nowy trener musi ocenic jego przydatnosc.

Llonch nam ucieka.
...

To był powód zwlekania z przedłużeniem Lloncha? ?? Serio?
Rzeczywiście amatorszczyzna.

W tej atmosferze jeszcze mi się nasuwa temat Bragiel'a. Po co te zapowiedzi?

Hives4 12.06.2018 16:32

Cytat:

Hm, tak czytam i tutaj na forum widzę, że Carillo jawi się jako jakiś Bóg trenerki co to zrobił fenomenalny wynik z Wisłą, a fakty są takie, że facet osiągnął gorszy wynik niż Smuda! grający takimi tuzami z ławki jak Nalepa, Uryga, Czekaj, Szewczyk, Kuczak, Burdenski (widać chyba różnicę w jakości szerokiej ławki?), zresztą taki sam wynik jak trener Carillo wyszydzany tutaj często Kazimierz Moskal.

Wstawaj, zesrałeś się :D :D :D

AgresywnyChomik 12.06.2018 16:32

Po .... bylo zwalniac Kiko?

sandomingo 12.06.2018 16:44

Nasza Pani Prezes i Pan Vice cały czas się uczą i to jest poniekąd normalne.
Tak mi się wydaje, że popełnili błąd przy zatrudnianiu Carillo, bo to jest taki trener trochę "korporacyjny". Ma swoją wizję, którą uważa ża jedyną słuszną, swoich doradców i dla niego liczy się ta wizja a nie ludzie.
Sam model zarządzania w jakim działają Sarapata z Dukatem jest "niekorporacyjny", więc tutaj zgrzyt był w zasadzie od początku.
Carillo to nie jest trener, który by urządzał pożegnanie Głowie i Broziowi a taki Dukat ryczał w trakcie.
Nieprzypadkowo kilkanaście dni temu zarząd poprzez zaufanych dziennikarzy rozpoczął próby podważania pozycji Carillo, który równolegle zaczął sobie szukać innej roboty i najprawdopodobniej już ją mą. Dzięki temu strony rozwiązały kontrakt, co wydaje się być optymalną opcją dla zarządu.

Hives4 12.06.2018 16:46

Cytat:

Nasza Pani Prezes i Pan Vice cały czas się uczą i to jest poniekąd normalne.

Dla nich normalne, a dla klubu chore. Jak się już nauczą o co w tym biznesie chodzi to już ze trzy razy zajrzymy do 1 ligi i z powrotem.

wolfy 12.06.2018 16:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 1504108)
Po .... bylo zwalniac Kiko?

Zatrudnienie Carillo na tym etapie to był błąd. Kiko jako trener idealnie pasował do naszych możliwości. Nie musi być zresztą Kiko, dowolny ogarnięty trener na dorobku nam wystarczy.
Nazywanie Kiko wuefistą podczas gdy klub nie płaci na czas było bardzo słabe.
Trener z aspiracjami dopiero kiedy uporządkowane będą finanse.
Pół roku temu pisałem że napalanie się na puchary to wielki błąd.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:40.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl