Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Jakub Meresiński życie i twórczość - fakty, wydarzenia,aluzje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9665)

radek2323 09.08.2016 18:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1447050)
Mature zdalem, VATu nie wymuszalem wiec nie sadze

Mature zdales a budyn przez zamkniete piszesz ;)

bonawentura 09.08.2016 19:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrus1985 (Post 1447058)
badzmy raczej wdzieczni, ze cala ta szopka wokol naszego klubu jest pietnowana... bo to co sie dzieje to jest k.rwa skandal... i nie zapominajmy o biernej postawie skwk i cichym przyzwoleniu na kompromitowanie Wisly

Dokładnie tak i módlmy się, że krakowscy biznesmeni pochylą się nad Wisłą i to szybko, bo jak nie, to czeka nas tragedia.

kubad99 09.08.2016 19:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrus1985 (Post 1447058)
o chlopaku, kompletnie odleciales :help:

co wy macie z tym Stanowskim? jeden z nielicznych obiektywnych dziennikarzy sportowych w tym kraju...
i nie mowie tu o zadnym popraciu dla niego, poprostu jest dobry w tym co robi + ma calkiem rozsadne poglady na wiele spraw

badzmy raczej wdzieczni, ze cala ta szopka wokol naszego klubu jest pietnowana... bo to co sie dzieje to jest k.rwa skandal... i nie zapominajmy o biernej postawie skwk i cichym przyzwoleniu na kompromitowanie Wisly

Przecież dla SKWK to jest jeden .... czy Wisła będzie grała w europejskich pucharach czy w 4 lidze. Ważne, żeby na trybunach było po ich myśli, a do tego później obwieszczą, że byli z Wisła zawsze nawet jak spadła z ligi.

Merkury 09.08.2016 19:29

Tak na prawdę Wisłę w tym momencie, w którym Telefonika sprzedawała klub mógł kupić każdy. Bo co wiemy - obecny właściciel to człowiek skazany prawomocnym wyrokiem, którego osoba zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu spółek handlowych nie może zasiadać w żadnym z organów spółki akcyjnej. To w końcu osoba za którym nie stoi żaden kapitał przynajmniej oficjalnie. Listę potencjalnych sponsorów, którą przedstawił Cupiałowi mógł spokojnie sfałszować, same gwarancje też nic nie dadzą gdy okaże się że Pan Meresiński ma jeszcze inne rzeczy za uszami. Nie sądzę, żeby poważni inwestorzy chcieli wspomagać swoimi pieniędzmi pomysły tego gościa bez względu na to czy a czy nie ma dobrej woli dźwignąć ten klub z kolan. Reasumując na temat planów vide potencjalnych sponsorów, nowych zawodników nic nie wiemy i szczerze to mało prawdopodobne by w czwartek na konferencji coś w tym temacie znacząco ruszyło do przodu. To, że J.M. jest w Wiśle jest wyłączną winą Telefoniki, samego Cupiała. Fakt, że Pana Jakuba reprezentuje skompromitowany adwokat, który kolejnymi oświadczeniami wręcz się ośmiesza mówi jedno - Wisła wpadła w niepowołane ręce.

fialo 09.08.2016 19:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 1447048)
? To raz. Dwa.Co to za uniwersytet imć JM ukończył? Wie ktoś??

Wyższą Szkołę Robienia Hałasu :D

piotrus1985 09.08.2016 19:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Merkury (Post 1447074)
Tak na prawdę Wisłę w tym momencie, w którym Telefonika sprzedawała klub mógł kupić każdy. Bo co wiemy - obecny właściciel to człowiek skazany prawomocnym wyrokiem, którego osoba zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu spółek handlowych nie może zasiadać w żadnym z organów spółki akcyjnej. To w końcu osoba za którym nie stoi żaden kapitał przynajmniej oficjalnie. Listę potencjalnych sponsorów, którą przedstawił Cupiałowi mógł spokojnie sfałszować, same gwarancje też nic nie dadzą gdy okaże się że Pan Meresiński ma jeszcze inne rzeczy za uszami. Nie sądzę, żeby poważni inwestorzy chcieli wspomagać swoimi pieniędzmi pomysły tego gościa bez względu na to czy a czy nie ma dobrej woli dźwignąć ten klub z kolan. Reasumując na temat planów vide potencjalnych sponsorów, nowych zawodników nic nie wiemy i szczerze to mało prawdopodobne by w czwartek na konferencji coś w tym temacie znacząco ruszyło do przodu. To, że J.M. jest w Wiśle jest wyłączną winą Telefoniki, samego Cupiała. Fakt, że Pana Jakuba reprezentuje skompromitowany adwokat, który kolejnymi oświadczeniami wręcz się ośmiesza mówi jedno - Wisła wpadła w niepowołane ręce.

I chyba w tym wszystkim to jest najbardziej przykre... Wisle mogl przejac ktos z pomyslem, komu nie tylko zalezalo na klubie jak i dostrzegal by szanse zysku... bo wbrew ogolno gloszonej tezie uwazam, ze na klubie w Polsce mozna zarobic... no ale wziac musi sie za to ktos z glowa na karku, a nie jakis biznesowy dyzma

mr_kwolf 09.08.2016 19:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1447040)
A czy przypadkiem Amber Gold to nie była piramida, czego nikt nie ukrywał i co wynikało z jawnych dokumentów? A nacięli się na to prości ludzie, którzy nie rozumieli prostych mechanizmów? Tak z ciekawości pytam, skoro wywołałeś offtop.

Piramida jest w Polsce (jak prawie wszędzie na świecie) zakazana, więc nie mogło tak wynikać z dokumentów. Musiało wynikać wręcza całkiem odwrotnie.

dawiss 09.08.2016 19:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bonawentura (Post 1447067)
Dokładnie tak i módlmy się, że krakowscy biznesmeni pochylą się nad Wisłą i to szybko, bo jak nie, to czeka nas tragedia.

Z tego co sie mowi w kuluarach, Pan Boniek juz ma plan zeby Wisla od przyszlego sezonu zaczynala w IV lidze azerskiej. Zostaly jeszcze szczegoly do dogadania...
Modl sie, tak jak i ja teraz uczynie...

MłodePokolenie 09.08.2016 19:50

A bierzecie w ogóle pod uwagę, że sam BC mógł zostać oszukany? Że przedstawiono mu lewe papiery?

piotrus1985 09.08.2016 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MłodePokolenie (Post 1447086)
A bierzecie w ogóle pod uwagę, że sam BC mógł zostać oszukany? Że przedstawiono mu lewe papiery?

biorac pod uwage w jaki sposob ten klub byl zarzadzany przez 19 lat... to tak, musimy brac taka ewentualnosc pod uwage

Fugiel 09.08.2016 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MłodePokolenie (Post 1447086)
A bierzecie w ogóle pod uwagę, że sam BC mógł zostać oszukany? Że przedstawiono mu lewe papiery?

Uważam, że to raczej nie Cupiał sprzedawał Wisłę i raczej nie do niego pretensje, tylko do córki.

Uważam też, że chyba każdy powinien zrozumieć, że każdy dzień JM w Wisle jest działaniem na szkodę klubu. Ten gość nie ma nic do zaoferowania - ani kasy, ani doświadczenia - nic zero a w zasadzie do -1. Im szybicej go w Wisle nie będzie tym lepiej.

nesta 09.08.2016 20:46

Tylko, ze zrozumcie, ze facet mógł skończyć z Korona, a skończył kilka razy wyżej jakimś sposobem czyli z Wisła. Wiec nie wiem za bardzo na co liczycie, ze zacznie płakusiać i ucieknie z podkulonym ogonem? Za daleko to zaszło i za duże pieniądze poważnych ludzi wchodzą w grę. Im więcej info wychodzi tym bardziej realne jest to ze JM nie dał osobiście gwarancji na wynajem bazy w Myślenicach i utrzymanie klubu. To kilkanaście-kilkadziesiąt mln zł. Nie miał z czego.

Wiec nie wiem jaki macie scenariusz. I tez nikt klubu nigdzie nie spuści bo nikt wtedy nie zarobi kasy. To tak stety lub niestety.

bonawentura 09.08.2016 20:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1447098)
Tylko, ze zrozumcie, ze facet mógł skończyć z Korona, a skończył kilka razy wyżej jakimś sposobem czyli z Wisła. Wiec nie wiem za bardzo na co liczycie, ze zacznie płakusiać i ucieknie z podkulonym ogonem? Za daleko to zaszło i za duże pieniądze poważnych ludzi wchodzą w grę. Im więcej info wychodzi tym bardziej realne jest to ze JM nie dał osobiście gwarancji na wynajem bazy w Myślenicach i utrzymanie klubu. To kilkanaście-kilkadziesiąt mln zł. Nie miał z czego.

Wiec nie wiem jaki macie scenariusz. I tez nikt klubu nigdzie nie spuści bo nikt wtedy nie zarobi kasy. To tak stety lub niestety.

Ciekaw jestem, czy wzięli poprawkę na to, że wielu kibiców nie będzie chodzić na Wisłę przez właściciela, który był skazany za oszustwo.

Delgado 09.08.2016 20:55

Długo nad tym wszystkim myślałem i raczej przychylam się do zdania nesty. Za Meresińskim ktoś musi stać, nie ma bata. Musimy cierpliwie czekać, dolewanie oliwy do ognia Wiśle nie pomoże!!

Nie słuchajcie Stanowskiego czy innych warszawskich dziennikarzy! Ten frajer dziś pisze, że skoro nawołuje Meresińskiego do opuszczenia Wisły, to znaczy, że jej dobrze życzy. Terefere. Bo jak on sobie to wyobraża? Że Meresiński dzisiaj rezygnuje i co się dzieje? Nagle wjedzie szejk na białym wielbłądzie? Wtedy dopiero by się zrobił burdel zakończony odebraniem nam licencji!

Każdy, kto życzy dobrze Wiśle teraz czeka w spokoju na rozwój wydarzeń i nie sypie piasku w tryby!

radek2323 09.08.2016 21:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bonawentura (Post 1447101)
Ciekaw jestem, czy wzięli poprawkę na to, że wielu kibiców nie będzie chodzić na Wisłę przez właściciela, który był skazany za oszustwo.

Bzdura! Na mecze przychodzimy dla Wisly.

Kryniu 09.08.2016 21:11

Nie mogę tego. To forum czytają wszyscy, dziennikarze i cała reszta krwiopijców. Wy dalej na ślepo. Czemu w końcu admin nie zamknie tego forum dla zarejestrowanych. Chcesz czytać, pisać zaloguj się: Przy okazji przepisując tekst z ramki[ Jestem kibicem Wisły Kraków]. :) Cokolwiek

abcabc 09.08.2016 21:14

Stanowski znowu fika do Wisły a broni Legii finansowanej w szemrany sposób przez mafię (Kulczyk, czy Ruscy? na jedno wychodzi).
Kiedyś napisałem:
Wchodzisz na weszło.com, a tu cię automatycznie przekierowują na Legło.com. Taka strona oszustów internetowych (phishing), która ze względu na odpowiedzialność prawną jest zmuszona ostrzegać czytelników: "Jeśli odwiedzasz nas z terytorium Polski, bezzwłocznie zamknij stronę". Strona kabaretowo-mafijna musi mieć jakąś wymówkę przed organami sprawiedliwości.
● A Legia CSKA Warszawa jest już najpewniej kompletnie przejęta przez Ruskich (a raczej przez ruską mafię). Mówiono, że Kulczyk ze swoimi pieniędzmi stał za Mioduskim i Leśnodorskim. A Kulczyk to WSI, czyli ścisłe związki z ruską bezpieką i mafią. Jak po biadoleniu o sytuację finansową zatrudnili ruskiego trenera, to już byłem pewien o co tu chodzi.
Legia to ruska kura. Wymieniają się zawodnikami z ruskimi zespołami od dawna. Teraz idę o zakład, że prawdziwi właściciele CSKA Warszawa to mafijne Kacapy (a formalnie ich "słupy" z Polski).

A teraz Stanowski się tłumaczy Jak co fetorek... KRZYSZTOF STANOWSKI:
Cytat:

Syndrom oblężonej twierdzy - dość powszechne zjawisko wśród kibiców. Jako że go nie miewam, czasami trochę zazdroszczę. Bo jednak cenię też sobie twarde stąpanie po ziemi i romans z logiką.
To jest zabawne, bo cały czas Stanowski ma paranoję, że na Legię się uwzięto. Od UEFA po Wołomin. Kiedy Legia zawaliła sobie szanse na LM, to panikował i histeryzował jak ciotka z szatni Legii.
Taki to człowiek mądry i honorowy.... :lol:
W jeden dzień jedno pisze, a potem wręcz odwrotnie. I nawet nie zauważy. Taki geniusz logiki. :lol:

Cytat:

Ten tekst też oczywiście przez niektórych zostanie odebrany za element spisku. Od kilku dni jestem podobno wisłożerny. Oczywiście przeczytam też ten kretyński argument, że 'jak Bogusław Leśnodorski przejmował Legię to jakoś go tak nikt nie prześwietlał'. Ponieważ natrafiam na to zdanie regularnie, to postaram się łopatologicznie wszystko wyłożyć.
Najwięcej udziałów w Legii ma Dariusz Mioduski. Tak się dziwnie składa, że nie jest to 30-latek z wyrokiem, tylko były CEO Kulczyk Holding (taka spora firma, gdyby ktoś nie kojarzył). Pozostałymi udziałowcami są Bogusław Leśnodorski i Maciej Wandzel. Tak się dziwnie składa, że również nie są to 30-latkowie z wyrokiem, tylko prężni biznesmeni, LOKUJĄCY PIENIĄDZE w bardzo wielu branżach (własny fundusz inwestycyjny, nieruchomości, gastronomia, kancelaria prawna, przejmowanie i sprzedaż spółek). Żaden z nich nie podrobił matury, a przynajmniej ja nic o tym nie wiem.

Łał... To już wiemy wszystko. Miodusek, Leśnodorek i Brandzel mają pieniądze stąd, że je lokowali. :lol: Czyli tak jak Meresiński je ulokował w Wiśle (kilkanaście milionów razem z długiem). Wot ironia...
No ale skąd tych trzech klaunów z Legii wzięło te pieniądze na to "lokowanie"?
Mioduski jest "CEO Kulczyk Holding" (to dziwadło "CEO" to po prostu dyrektor, taka podpowiedź dla Stanowskiej), tak więc nie miał żadnej możliwości na wykup Legii z pensji dyrektora. Nawet jakby uzbierał tyle, to nie szedłby va banque z całym majątkiem.
Tak więc Stanowski jest zwykłym chłopkiem roztropkiem, który nic nie rozumie. To po prostu miłośnik Legii i Leśnodorka.

No i oczywiście nie słyszał o tym. Bogusław Leśnodorski skazany. Przez trzy lata nie może wykonywać zawodu.
Ani się nie zająknie. No ale tylko dlatego, że zapomniał, albo "nie wiedział". No bo jakże by inaczej. Stanio by nie kłamał. On?

Ogryzek 09.08.2016 21:23

abcabc

Dobrze napisane :)

piotrus1985 09.08.2016 21:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez abcabc (Post 1447107)
bla bla bla

odstaw leki czy co tam bierzesz!
to ze kompromitujesz samego siebie mam w dupie... ale robisz to na publicznym forum kibicow Wisly Krakow i tym samym kompromitujesz NAS :/

sandbender 09.08.2016 21:42

Po pierwsze:
"(..)za duże pieniądze poważnych ludzi".

Tak poważnych, że aż nie pomyśleli na przykład żeby sobie kupić Wisłę przez spółki, żeby mieć jakiś cywilizowany wpływ decyzyjny na to co tu się wyrabia. Tylko "na słupa".
:haha:
Ktokolwiek, cokolwiek - to jest mega nieprofesjonlne i śmieszne zarazem.

Po drugie:
Spisek, warszafka, niezmienne - "będą transfery", "na konferencji powiedzą" itp itd.
I najlepsze - niech się pochylą krakowscy biznesmeni. Razem czy osobno?

Widze, że niektóre koncepcje filozoficzne nie są w stanie umrzeć.
:rotfl:

Davey777 09.08.2016 21:42

Dokładnie budżet 7 a właściwie wpływy do niego są owiane tajemnicą. Nie ma szans żeby 120 mln sie bilansowało, ktoś po cichu dokłada tam grube miliony co sezon

bridgeburner 09.08.2016 21:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez abcabc (Post 1447107)
...belkot...

Czy jest na sali(forum) lekarz-psychiatra?

wester 09.08.2016 21:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrus1985 (Post 1447058)
o chlopaku, kompletnie odleciales :help:

co wy macie z tym Stanowskim? jeden z nielicznych obiektywnych dziennikarzy sportowych w tym kraju...

Naprawdę ? Stanowski ma w sobie tyle obiektywności co Knura czy Jawor. Fakt, że jest bystrzejszy, o wiele lepiej się maskuje, jest podstępny. Nie ukrywamy prowadzi chyba największy serwis sportowy w Polsce musi zachowywać pozory obiektywności bo kosztuje go to pieniądze. Powtórzę jeszcze raz jeśli taki Stanowski napisze coś dobrego o Wiśle to wtedy trzeba się zacząć martwić. ( Przypomnę tylko kto nas chwalił jak ściągaliśmy szrot w postaci Ilieva, Lameyów itd)

Bogusławowi Cupiałowi można zarzucić wiele, ale czy naprawdę wierzycie w to, Wisła tak nagle stała mu się obojętna do tego stopnia, że zostawił klub na pastwę losu ? Jakaś abstrakcja. O wiele bardziej bałbym się tego węszenia Bońka czy Stanowskiego niż Jakuba Mersińskiego, który podobno nawet nie chce prezesować.

Wisła w mediach będzie miała przewalone zawsze, nie ważne czy było dobrze czy źle. Dlatego bardzo ubolewam nad tym, że Wisla nie potrafiła stworzyć zespołu ludzi, który by ten wizerunek ocieplali, na zewnątrz. Nie da się w warszawskich mediach to trzeba było samemu próbować to robić.

Paweł 09.08.2016 22:11

Stanowski nie śmieje się ani z Wisły, ani z kibiców Wisły. Śmieje się z paranoików węszących wszędzie warszawskie spiski. Wcale się mu nie dziwię.

Lemoniadowy Joe 09.08.2016 22:17

#uwolniccierzniaka to byl popis obiektywnosci weszlo

piotrus1985 09.08.2016 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wester (Post 1447120)
...Stanowski...

kiedy trzeba to chwali, a kiedy trzeba to cisnie lacha nawet z Legii, ktora skrycie w twojej opini wielbi :rotfl:
http://weszlo.com/2014/11/26/list-le...ego-przekretu/

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wester (Post 1447120)
Bogusławowi Cupiałowi można zarzucić wiele, ale czy naprawdę wierzycie w to, Wisła tak nagle stała mu się obojętna do tego stopnia, że zostawił klub na pastwę losu ?

biorac pod uwage jakich dobieral sobie doradcow, jak zarzadzal tym klubem i jak bardzo zmarnowalismy te 19 lat to smiem twierdzic iz tak... Bogus prawdopodobnie w najwazniejszym momencie znowu spie.rdolil sprawe... nie pierwszy ale napewno ostatni raz za czasow jego rzadow Wisla

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wester (Post 1447120)
Wisła w mediach będzie miała przewalone zawsze

ale ze bo co? bo warszafka chce nas wykonczyc? :rotfl:

Mat1977 09.08.2016 23:09

Wszyscy dorosli przestancie dyskutowac z osobami ktore jedyne co kupili samodzielnie to bilet na autobus ( mamy im daly kase ) bo faktycznie potem Stano pisze artykuly o tym oczym pisza 15-17 letni kibice Wisly Krakow
Spiski...."Bogusławowi Cupiałowi można zarzucić wiele, ale czy naprawdę wierzycie w to, Wisła tak nagle stała mu się obojętna do tego stopnia, że zostawił klub na pastwę losu ?..."
BC sprzedal jedynemu ktory oferowal jakas kase ( bez audytu itd ) ...szkoda juz pisac
a o panu JM to juz tyle napisano ze boje sie ze do czwartku jeszcze cos wyjdzie na jaw . Kazdy dorosly wie ze ida zle czasy dla Wisly ...naprawde tragedia

wester 09.08.2016 23:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 1447127)
#uwolniccierzniaka to byl popis obiektywnosci weszlo

Cieszę się, że są jeszcze jakieś kumaty osoby na tym forum. Cały ten cyrk z Cierzniakiem to była zorganizowana akcja, a Stano miał za zadanie wybielić całą tą błazenadę.
Gdzie wtedy był Zbychu Boniek, czemu wtedy nie troszczył się o dobro Wisły ? Teraz pajacuje wystosowując jakieś zapytania, udając, że zależy mu na klubie, bo temat jest medialny i łatwo zyskać poparcie będąc w opozycji do Jakuba Meresińskiego.

PS. Ilość porejestrowanych tu fanów Cracovii zwiększyła się chyba 5 krotnie od mojej ostatniej aktywności która miała miejsce kilka lat temu.

nesta 09.08.2016 23:26

@mat cos tam

....a mac.. Po co piszesz jak chuja wiesz? Audyt był. To raz.
Dwa, Cupiał jest chory, ale nie na glowe żeby sprzedać klub który ma 20 lat bez zabezpieczenia.
JM ma jakiś układ grupę kapitałowa za sobą - problem jest taki czy oni wiedzieli kto ich do tego przekonał. I czy ta wiedza w jakiś sposób zmienia ich nastawienie + zewn. sponsorów jesli tacy sa.

I tylko to sie liczy. Nic więcej. Czy będzie miał jakiekolwiek fundusze na prowadzenie klubu. Nie to czy ma lewe świadectwo gimbazy. To jest najistotniejsze dla Wisły, bo to bezpośrednio wpływa na to czy przetrwamy czy nie.
PS. Kup wreszcie jakiś słownik

Robek 09.08.2016 23:27

Wszyscy co mowia(pisza)ze bedzie dobrze to sz jedynie ich marzenia a w podswiadomosci wszyscy wiemy ze dobrze nie jest. JM i MC powiedzieli ze kasy nie maja tylko jakis plan ale jaki? tego nie wie nikt
Z pustego to i Salomon nie naleje. Takze jak nie bedzie cudu to witaj 4 ligo niestety,


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl