![]() |
Cytat:
Policzył prawdopodobieństwo przy założeniu, że każdy wynik jest tak samo prawdopodobny. To nie to samo co liczą buki |
Cytat:
Każdy mecz liczy osobno. Tutaj przykłady: http://www.90minut.pl/news/122/news1...straklasy.html http://www.90minut.pl/news/157/news1...9-kolejce.html http://www.90minut.pl/news/277/news2...a-kolejka.html Ale owszem, bukmacherzy dodają do tego "czynnik ludzki", a mogiel stawia w 100% na statystykę. |
Górnik nam odskoczył ;(
|
w tej kolejce jest ważne żeby Korona, ŁKS, Arka nam nie doskoczyły
|
Cytat:
|
Cytat:
Płock też nam raczej odskoczy, bo jest 1:0 i mają zawodnika więcej. |
Najwazniejsze jest zeby wszyscy za nami przegrywali.
|
Ja tam uważam,że najważniejsze żebyśmy My wygrywali.
|
Cytat:
W 3 rundzie jest 7 meczów, 21 punktów do zdobycia. Nie odskoczymy na 21 punktów nikomu z miejsca 14. Najważniejsze by po 30 kolejce być jak najwyżej, bo po 37 w przypadku takiej samej ilości punktów liczy się miejsce po 30. Przy okazji Zagłębie odrobiło stratę 2 goli i tylko remis. Pierwszy wynik dobry dla nas w tej kolejce, choć szkoda, że odrobili. |
Hierarchię priorytetów na te rundę postawilbym tak,
1. Cel minimum zdobycie jakiejkolwiek przewagi nad strefą spadkowa. 2. Objęcie 12. miejsca po rundzie zasadniczej, co daje 4 mecze u siebie w rundzie finalowej 3. Awans do 8. Jeśli cała czwórka (piątka) zespołów czyli Jaga, Zagłębie, Górnik, Raków, Płock się obudzi to wcale nie jest takie pewne że zaliczymy oba pierwsze cele. |
Jaga obtłukła Śląsk ...
Jak na razie jedyny plus to taki, że jeśli zdobędziemy 3 punkty to przeskoczymy Zagłębie. |
Cytat:
|
Nie rozumiem dlaczego tak zależy Wam na tym, by grać koniecznie cztery mecze u siebie. Przecież Obi mówił, ze żeby mecz na stadionie się zwrócił to min 20k ludzi musi być. I serio wierzycie ze będzie? Nie pamiętacie frekwencji z końcówki tamtego sezonu?
|
Cytat:
Bo wyjazdy też kosztują, ale nie mają szans się zwrócić niezależnie od tego, czy przyjdzie na nie 5, 10 czy 20 tysięcy? Bo granie czterech meczów u siebie oznacza, że przy wsparciu kibiców łatwiej będzie je wygrać i się utrzymać? Bo granie czterech meczów u siebie oznacza, że będziemy po rundzie zasadniczej wyżej w tabeli i mniej punktów będzie potrzebne do utrzymania, więc łatwiej będzie się utrzymać? A jeśli nawet nie będziemy musieli "walczyć o spadek", to sprawdza się też to w odniesieniu do walki o jak najwyższe miejsce na koniec, a każde miejsce wyżej oznacza więcej pieniędzy dla klubu na zakończenie sezonu? Ale poza tym, to oczywiście reszta się zgadza. |
@up
A1. Prawdę mówiąc nie znam kosztu wyjazdów, ale wydaje mi się ze jeśli będziemy mieć frekwencję 10k to i tak bardziej opłaci się wyjazd. Ad2. Sorry, ale w tej lidze nie ma żadnych reguł. Liderem był Klub z ujemnym bilansem bramkowym. Inny Klub po rekordowej serii porażek ograł lidera i zaczął marsz w kierunku przeciwnego rekordu powstzrymany dopiero w ostatniej akcji przez główkę Alana. Więc nie przemawia do mnie za bardzo ten argument. Wydaje mi się ze może faktycznie jest troszkę łatwiej, ale nie az tak jak niektórzy myślą. Co do reszty, oczywiście się zgadzam. Mi nie chodziło o to że miejsce niżej jest lepsze, tylko o sam fakt korzyści jakie daje granie 4 meczów u siebie |
Pytanie czy dzięki meczom u siebie zajmiemy wyższe miejsce na koniec sezonu (potencjalnie łatwiej wygrac u siebie i wskoczyć wyżej w tabeli) i czy kasa za to wyższe miejsce pokryje te braki wynikające z organizacji meczu a niskiej frekwencji - już tak chcąc dobitnie liczyć co się bardziej opłaca finansowo.
|
Cytat:
R22 19 pkt bramki: 18-10 Wyjazd 11pkt 14-27 Jezeli mamy walczyc o utrzymanie wole zeby ta walka byla u nas. |
Moim zdaniem z drużyn które są na dzisiaj w górnej ósemce żadna nie wpadnie już w taki dołek żeby tą ósemkę stracić. Nasze dobre wyniki już chyba bez znaczenia...
Ewentualnie szmacisko :) ale przy 42 to też chyba niemożliwie już? Liczymy :D ? |
Cytat:
Niemniej jednak dzisiaj nie będzie spacerku, żeby się nie okazało.ze remis weźmiemy z pocalowanien reki... |
Cytat:
|
Staty po szczęśliwym remisie.
Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazdAle też możemy (jeszcze) przegonić każdą z drużyn od 2 miejsca. |
mecze bezpośrednie z drużynami 8+ (i mecze do rozegrania):
8. Jaga - 3:0 (d), 2:3 (w) - Craxa (w), WPłock (d), ŁKS (w), Piast (d) 9. Raków - 0:1 (w) - Śląsk (w), ŁKS (d), MY (w), Zagłębie (d) 10. WPłock - 1:2 (w) 2:2 (d) - Korona (d), Jaga (w), Śląsk (d), Craxa (w) 11. Zagłębie - 4:2 (d), 1:0 (w) - ŁKS (w), Lechia (d), Pogoń (w), Korona (d), Raków (w) 12. Górnik - 1:0 (d), 2:4 (w) - ŁKS (w), Lechia (d), Piast (w), Legia (d) 13. My - Piast (w), Legia (d), Raków (d), Arka (w) 14. Arka - 0:1 (d) 15. Korona - 1:1 (w), 2:0 (d) 16. ŁKS - 4:2 (w), 4:0 (d) Pogrubione te zespoły, z którymi mamy gorszy stosunek meczów bezpośrednich. Wyniki z punktu widzenia Wisły, np. 0:1 znaczy, że przegraliśmy |
ligę mamy zajebistą, Legia lekko odskoczyła, a dalej wyścig paralityków, aby tylko nie zblizyć się do Legii, sraxa stanęła w miejscu, ale co z tego skoro dopiero po serii 4 porazek tej kurtyzany zgodził się ją wyscignąć Piast, bo nie wypadąlo nie wygrać z Legią grająca w dziesiątkę. Dalej 4 zespoły z miejsc 4-7 potrzebuja jeszcze z 36 kolejek aby odrobić 1-4 punkty do sracovii, ale prypominam, że do końca ligi już tylko 11 kolejek i prawdopodobnie może być problem aby te ślepe kury trafiły ziarno hehe
Z kolei nagle o tym czym jest granie w piłkę przypominają sobie zespoły z miejsc 8-13 i nagle okazuje się, że im bliżej końca tym więcej druzyn zaczyna grac o puchary. My mamy to 13 miejsce i nie ma co mysleć o TOP8 raczej ale jesli by wygrać wszystkie mecze to jest szansa awansować. góra tabeli nie punktuje, także po podziale na grupy tak na prawde wszystko jest możliwe i tak jak prześmiewczo opisałem sytuacje, tak jest na prawdę, że nawet zespoły z 12-13 miejsca mogą nagle zacząć grać o puchary. Ja jebie. |
Jest duże niebezpieczeństwo, że liga może zakończyć się po 30 kolejkach. Paradoksalnie to chyba dobrze dla nas. Być może jeden mecz wystarczy wygrać by się utrzymać.
|
Cytat:
Wczoraj na Kanale Sportowym bylo jasno powiedziane, ze takie rozwiazanie nie jest brane pod uwage. Zakonczenie sezonu po 26 czy 30 kolejkach nie robi roznicy, bo nie jest to przewidziane w regulaminie. |
Cytat:
|
Cytat:
Mogą tego nie brać pod uwagę w tej chwili, ponieważ nie mają pojęcia, jak to będzie wyglądało dalej. Włoskie ligi zostały zawieszone na minimum ponad 3 tygodnie i to już może być za dużo. Prawdopodobnie to zawieszenie zostanie przedłużone. Decyzja zapadła na szczeblu państwowym, a nie związkowym. Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce w Polsce to ani Ekstraklasa, ani PZPN nic na to nie poradzą i będą musiały podjąć jakąś decyzję. Jedną z nich jest właśnie zakończenie sezonu po 30 kolejce, ze względu na niemożność rozegrania 7 kolejek w późniejszym terminie. |
Ale niebiezpieczenstwo skrocenia sezonu nie jest w zadnym wypadku duze... dopoki nie stanie sie kataklizm w stylu - zawodnik albo czlonek sztabu ktorejs z druzyn bedzie zarazony - sezon bedzie bez problemu dograny do konca, tylko niestety pewnie bez publicznosci.
Dodajmy tez, ze nie sadze zeby u nas ta "epidemia" przybrala taki obrot i rozmiary jak we Wloszech, gdzie sytuacja dzieje sie naprawde powazna... |
Cytat:
|
Wg mnie lepiej zakończyć rozgrywki po 30. kolejce na spokojnie, niż potem na wariata po np. 33...
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:54. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl