Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Bronowianin 27.02.2009 21:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 683705)
NIE!! Ile razy się mówi, że nie da się grać u siebie, bo będzie obniżana murawa - nie przyjmie się do czasu rozpoczęci ligi. Nie będzie szatni, to trybuna głowna będzie wyburzona...ludzie...myślcie i czytajcie co się pisze!

Myślę, że to raczej Ty w tej kwestii powinieneś trochę pomyśleć bo tak jak było to już także tutaj wielokrotnie mówione te wszystkie rzeczy da się połączyć i można by w tym czasie przy zastosowaniu odpowiednich rozwiązań technicznych i zmodyfikowaniu harmonogramu prac budowlanych (głównie chodzi tu o obniżanie murawy) grać na R 22. Zresztą proponuje dla zachowania porządku w tym temacie nie wznawiać tej dyskusji, bo tak jak wspomniałem była już o tym wcześniej mowa. A dla "niedowiarków" i proponuję przejść się na nasz stadion i spokojnie na wszystko spojrzeć - na prawdę nie trzeba wiele myśleć i rozważać aby zorientować się, że gra cały czas na stadionie im. H. Reymana mimo przebudowy obiektu byłaby możliwa. Zresztą o czym my mówimy... Na stadionie Lecha w Poznaniu etapy przebudowy przebiegają dokładnie tak jak u nas, a mimo tego Lech może tam grać bez przerwy - także w europejskich pucharach. To prawda że mówi się o tym że stadion przy Bułgarskiej będzie wyłączony na pewien czas z użytkowania, jednak po pierwsze będzie to tylko jedna runda, a po drugie będzie to związane z montażem dachu - tam inaczej się po prostu nie da ze względu na jego konstrukcję. U nas z kolei nie ma takiego problemu i w praktyce gdyby dołożono starań w tej kwestii nie musielibyśmy się wyprowadzać wcale... Ale tak jak mówię - dyskusja o tym już była i każdy kto ma trochę zdrowego rozsądku wie doskonale, że nasze tymczasowe przenosiny to absurd wyniakąjący z "wygodnictwa" miasta i niedbałości władz klubu...

Pero 28.02.2009 11:35

No to powiedz chociażby jak wyobrażasz sobie wchodzenie na trybunę D, kiedy z obydwu stron będą trwały prace budowlane, a wejścia od tyłu nie ma. Nie mówiąc już o tym że w pewnym etapie, gdy zaczną budowe podziemnych parkingów wejście w ogóle nie będzie możliwe. Na Lechu i Legii nie mają tego problemu bo za trubunami za bramkami nie planują parkingow podziemnych.

matt_21 28.02.2009 12:57

Co do Suchych Stawów to też nie do końca jasne, wszedłem z ciekawości na forum HKS zobaczyć co piszą o tym, że będziemy u nich grać i tam sprawa wygląda tak, że ojczólkowie z klasztoru obok zgadzają się jedynie na słupy teleskopowe składane (około 30 mln złotych i nie ma w Polsce firmy, która takie robi) i takie mają docelowo być tam kiedyś, ale na razie nie ma na to kasy, narazie ma tam być monitoring od nas, tymczasowe słupy z Cracovii, ale jeśli Ojczólkom się uda wpisać w odpowiednim terminie (już zgłosili) ich klasztor i drewniany kościółek na listę zabytków klasy 0, to zwykłe słupy nie będą mogły tam stanąć bo będą zasłaniać widok na kościółek z tu uwaga kopca Wandy !!! Kibice HKS też nie mają zamiaru w żaden sposób wpierać akcji aby te słupy postowawić, a nawet być może będą przeciw temu, bo twierdzą, że z oświetlenia skożysta Wisła i Cracovia a im na 3 ligę nikt go nie włączy, no i pewnie się nie mylą. Tak więc jeśli myślicie że w następnym sezonie będziemy grać w ligę w Krakowie to to nie jest jeszcze do końca takie pewne. Tu cały ich temat o tym 29 stron, kwestia o której piszę jest na kilku ostatnich: http://forum.hutnik.krakow.pl/viewto...2797&start=420 A tu też o tym (sprawa o zgodę na te słupy jest już w prokuraturze zgłoszona przez ojczólków): http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,444...y_masztow.html

skrzynia1906 28.02.2009 14:08

Sory ale jeszcze troche dla tych co narzekaja na fasade i na wystajaca wentylacje...Stamford Bridge
http://www.fussballinlondon.de/stadi...lsea_FC_33.JPG
Przepiekna fasada....
http://www.fussballinlondon.de/stadi...lsea_FC_29.JPG
http://www.fussballinlondon.de/stadi...lsea_FC_20.JPG
albo White Hart lane...to jest Blok mieszkalny czy stadion....??
http://www.fussballinlondon.de/stadi...Hotspur_31.JPG

Myske ze nasz nie bedzie taki zly :) a co do grania na R22 w czasie budowy to naprawde jakos sobie nie moge wyobrazic zeby grali na boisku ktore bedzie wymieniane....a wogole to nie wiem ale pewno czas wymiany murawy i obnizenie jej zajmuje dosc sporo czasu i by sie nie wyrobili np w czasie przerwy miedzy rozgrywkami....Bronowianin przedstaw mi twoj tok myslenia bo jakos nie moge go zrozumiec i rozkminic....:):)

Bronowianin 28.02.2009 14:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skrzynia1906 (Post 684087)
Sory ale jeszcze troche dla tych co narzekaja na fasade i na wystajaca wentylacje...Stamford Bridge
http://www.fussballinlondon.de/stadi...lsea_FC_33.JPG
Przepiekna fasada....
http://www.fussballinlondon.de/stadi...lsea_FC_29.JPG
http://www.fussballinlondon.de/stadi...lsea_FC_20.JPG
albo White Hart lane...to jest Blok mieszkalny czy stadion....??
http://www.fussballinlondon.de/stadi...Hotspur_31.JPG

Myske ze nasz nie bedzie taki zly :) a co do grania na R22 w czasie budowy to naprawde jakos sobie nie moge wyobrazic zeby grali na boisku ktore bedzie wymieniane....a wogole to nie wiem ale pewno czas wymiany murawy i obnizenie jej zajmuje dosc sporo czasu i by sie nie wyrobili np w czasie przerwy miedzy rozgrywkami....Bronowianin przedstaw mi twoj tok myslenia bo jakos nie moge go zrozumiec i rozkminic....:):)

Zerknij jakieś kilkanaście stron wcześniej - tam toczyła się dyskusja na ten temat, więc nie ma sensu klepać tego samego od nowa. Wystarczy tylko powtórzyć to że wszystko jest jak najbardziej możliwe. Co do wymiany murawy to nie sądzisz chyba że musi ona trwać aż rok czasu, prawda? Zwłaszcza że z instalacją systemu podgrzewania murawy i jej wymianą uwinięto się poprzednio w przerwie między rozgrywkami - takie obniżanie murawy i jej wymianę i tym razem można by wykonać w niewiele dłuższym czasie (w każdym razie na pewno nie potrzeba na to roku...). Jeśli chodzi o budowę parkingów za trybunami południową i północną to oczywiście stanowi to przeszkodę, jednak w tym wypadku można by odpowiednio zmodyfikować harmonogram prac - np. rozwiązać to tak, że po oddaniu do użytku dla kibiców trybuny wschodniej (czyli z końcem tego roku tak jak zapewnia wykonawca) zamknie się trybuny za bramkami i kibice zasiądą tylko na nowej trybunie C i wtedy spokojnie można będzie przystąpić do budowy parkingów podziemnych. To tylko jedno z realnych rozwiązań - oczywiście można to rozwiązać inaczej dokładając starań.

Co do rozwiązania innych rzeczy, jak szatnie, sektor VIP, tymczasowe sztuczne oświetlenie czy stanowiska dla mediów nie będę już mówił bowiem wspominałem o tym (nie tylko ja) kilkanaście stron wcześniej więc odszukajcie sobie te posty skoro sami nie potraficie sobie wyobrazić tego jak prosto można by wszystko rozwiązać i odpowiednio przystosować. Żeby nie być gołosłownym podaje po raz kolejny przykład stadionu w Poznaniu - w tej fotogalerii widać na kilku zdjęciach doskonale jak potrafiono sobie poradzić ze wszystkim na Lechu: http://www.lechpoznan.pl/mod,7718,galerie,ga,1151.htm Postawiono tymczasowe maszty oświetleniowe, a oprócz tego za boczną linia boiska na specjalnych konstrukcjach usadowiono stanowiska dla kamer telewizyjnych/mediów (najlepiej widać to na przedostatnim zdjęciu w galerii do której zamieściłem link). Tutaj z kolei przykład z Warszawy: http://stadion.legia.com/?akt=5856 Na stadionie Legii zainstalowano na czas budowy tymczasowe maszty oświetleniowe, a odpowiednio ułożony harmonogram prac pozwala na rozgrywanie meczów na Łazienkowskiej bez przerwy.

Jak widać gdzie indziej się da, a u nas niestety przez bierność miejskich urzędników i brak oporu przeciwko temu ze strony władz klubu nie... Szkoda że wiele osób tak łatwo "kupuje" tą gadkę o tym że granie na R 22 cały czas jest niemożliwe... Jak widać brakuje co niektórym podobnie jak i miejskim urzędnikom i klubowi wyobraźni. No i przez to wszystko mimo tego że budowa ciągnie się już 5 rok i jak wiadomo sporo czasu jeszcze potrwa, będziemy na dodatek musieli opuścić na przynajmniej jeden sezon własny stadion... Wielka szkoda bo na prawdę można by tego uniknąć - jak staram się dowieść od dłuższego czasu - bądź przynajmniej ewentualnie do niezbędnego minimum zredukować czas tułaczki poza własnym stadionem.

P.S. Zrobiłem edycję mojego tekstu na prośbę harthausen. Zwykle piszę czytelnie robiąc odstępy - tym razem wynikło to z pośpiechu w jakim pisałem.

damianek9202 28.02.2009 15:06

Był ktoś dziś koło stadionu??

jak prace postepują??

Zalewaja juz płyte denna??

harthausen 28.02.2009 15:08

do usunięcia, Bronowianin dzięki :)

Aqua88 28.02.2009 15:18

żeby zalać boden platen najpierw trzeba go zazbroić

radekogi 28.02.2009 15:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez damianek9202 (Post 684125)
Był ktoś dziś koło stadionu??

jak prace postepują??

Zalewaja juz płyte denna??

nie postępują bo w sobote i niedziele nie pracują :P

filip74 28.02.2009 16:09

A jednak coś tam dzisiaj pracowali , na kamerce było widać pompę do betonu.

runner 28.02.2009 18:05

Trwają przygotowania do budowy parkingów podziemnych. Jeszcze przed końcem marca ZIKiT rozpocznie procedurę przetargową. Wyłoni ona firmę, która zrealizuję tę inwestycję na zasadzie koncesji.
Podpisanie umowy ma nastąpić najpóźniej do końca trzeciego kwartału tego roku. Budowa będzie realizowana równolegle z pracami przy trybunie wschodniej i zachodniej.

Dzięki tej inwestycji powstaną dwa dwukondygnacyjne podziemne parkingi. Łączna ilość dostępnych miejsc postojowych wyniesie 1066


info z www.stadionwisly.info

gress 28.02.2009 19:30

We wczorajszym Dzienniku Polskim jest artykuł na temat hoteli i arabów. Ma ktoś może ten artykuł ? Jeśli nie, to wrzucę scan, gdy wrócę wieczorem do domu.

WislaFan123 28.02.2009 19:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skrzynia1906 (Post 684087)
Sory ale jeszcze troche dla tych co narzekaja na fasade i na wystajaca wentylacje...Stamford Bridge
http://www.fussballinlondon.de/stadi...lsea_FC_33.JPG
Przepiekna fasada....
http://www.fussballinlondon.de/stadi...lsea_FC_29.JPG
http://www.fussballinlondon.de/stadi...lsea_FC_20.JPG
albo White Hart lane...to jest Blok mieszkalny czy stadion....??
http://www.fussballinlondon.de/stadi...Hotspur_31.JPG

Myske ze nasz nie bedzie taki zly :) a co do grania na R22 w czasie budowy to naprawde jakos sobie nie moge wyobrazic zeby grali na boisku ktore bedzie wymieniane....a wogole to nie wiem ale pewno czas wymiany murawy i obnizenie jej zajmuje dosc sporo czasu i by sie nie wyrobili np w czasie przerwy miedzy rozgrywkami....Bronowianin przedstaw mi twoj tok myslenia bo jakos nie moge go zrozumiec i rozkminic....:):)

Po pierwsze trybuny chelsea byly remontowane 10-15 lat temu, troche dawno nie? do tego masz troche innych budynkow wiec jakos musialo sie komponowac, a po trzecie to anglia, oni maja tutaj troche inna kulture budowania tj kostka. A wogole podajac jeszcze przyklady stadionu Tottenhamu, jeszcze starszy stadion, a my naszego nie skonczylismy a juz bardzo srednio wyglada. I wogole jak mozna porownywac zle do zlego, to ze ktos nie ma cudu techniki, to nie znaczy ze nasz jest ok...

latarnik 28.02.2009 20:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gress (Post 684279)
We wczorajszym Dzienniku Polskim jest artykuł na temat hoteli i arabów. Ma ktoś może ten artykuł ? Jeśli nie, to wrzucę scan, gdy wrócę wieczorem do domu.

Arabowie zawiesili plany finansowania hali Wisły i hoteli

INWESTYCJE. Nie patrząc na kryzys miasto szuka inwestora, który mógłby sfinansować wzniesienie obiektu w Czyżynach

Fundusz arabski zawiesił prace nad projektem budowy nowej hali Wisły i luksusowych hoteli w jej sąsiedztwie na okres sześciu miesięcy w związku z sytuacją gospodarczą na świecie.
Taką informację otrzymaliśmy od Spółki Mieszkaniowej Salwator, która jest inwestycyjnym partnerem TS Wisła Kraków. O problemach z budową nowych klubowych obiektów informowaliśmy w zeszłym tygodniu. Wtedy nie udało się nam skontaktować z przedstawicielami SM Salwator, upoważnionymi do przekazywania informacji w tej sprawie. Wczoraj otrzymaliśmy pisemną odpowiedź na nasze pytania: "Spółka Mieszkaniowa Salwator podtrzymuje swoje zainteresowanie współpracą z TS Wisła. Fundusz arabski zawiesił prace nad tym projektem na okres sześciu miesięcy w związku z sytuacją gospodarczą na świecie.
Obecna sytuacja zarówno na krajowym, jak i na zagranicznych rynkach, a także niestabilny kurs walut sprawia, iż wszelkie procesy inwestycyjne muszą zostać spowolnione. Obecny czas nie sprzyja długofalowemu planowaniu i projektowaniu. Firma Salwator będzie śledzić ruchy na rynkach i czekać na bardziej sprzyjający klimat do podejmowania działań w zakresie inwestycyjnym".
- Taka sytuacja komplikuje sprawę. Zrobimy jednak wszystko, aby unijne środki nie przepadły i budowa hali mogła się rozpocząć - komentuje Ludwik Miętta-Mikołajewicz, prezes TS Wisła.
Zaznacza, że klub będzie robił wszystko, aby znalazły się brakujące środki na budowę hali, która ma mieć 4,5 tys. miejsc. Na jej budowę potrzeba około dwóch lat. Obecnie na tę inwestycję jest zarezerwowanych 8 mln zł z funduszy europejskich, wywalczone przez marszałka województwa. Do sfinansowania inwestycji potrzeba jeszcze 35 mln zł wkładu własnego. Klub nie ma takich środków. Podpisał więc umowę na współfinansowanie z SM Salwator. Sama hala jest jednak inwestycją, do której trzeba dopłacić. Porozumienie obejmuje więc również budowę dwóch hoteli na terenie TS Wisła od strony ul. Reymonta. Trzeci hotel sieci Hilton miałby powstać na gruntach Wisły Kraków SA od strony al. 3 Maja. W sumie koszt wszystkich inwestycji, które miały powstać obok rozbudowywanego stadionu na Euro 2012, miał wynieść ok. 150 mln euro. Pod koniec ubiegłego roku Rada Miasta Krakowa uchwaliła plan zagospodarowania przestrzennego, który daje możliwość powstania takich inwestycji. Podano wtedy, że do ich sfinansowania firma Salwator organizuje grupę arabskich inwestorów. Mówiono o funduszu rodziny panującej w Kuwejcie. Jeżeli do połowy roku nie znajdą się brakujące środki, to przepadną unijne pieniądze na halę.
Prywatnego inwestora na budowę hali widowiskowo-sportowej na 15 tys. miejsc w Czyżynach szuka miasto. W grę wchodzi partnerstwo publiczno-prywatne. Gmina wniosłaby do niego teren oraz projekt obiektu, a inwestor wybudowałby go i zostałby jego operatorem. Oprócz dochodów z imprez odbywających się w hali, mógłby również zarabiać na prowadzeniu hotelu i części usługowej. Obecnie złożono wniosek o pozwolenie na budowę hali, której koszt szacuje się na ok. 360 mln zł.
- W zeszłym roku zorganizowaliśmy spotkanie z potencjalnymi inwestorami dla hali. Niektórzy z nich cały czas interesują się inwestycją. Na pewno światowy kryzys może mieć wpływ na decyzję w tego typu sprawach. Jesteśmy jednak optymistami - mówi Wacław Skubida, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Krakowa.
Podczas niedawnej konferencji zorganizowanej przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego inwestycję zaprezentowano goszczącym na niej arabskim inwestorom. Dyrektor Skubida zaznacza, że na razie w sprawie budowy hali nie było formalnych rozmów z nimi. Miasto liczy na to, że dojdzie do negocjacji. W marcu mają się rozpocząć procedury związane z wyborem przez gminę prywatnego partnera do przeprowadzenia tej inwestycji. Planuje się, aby hala została oddana do użytku w 2013 r. (TYM)



Źrodło: Dziennik polski

Adrian_Suvalkai 01.03.2009 13:56

Czy ktoś mógłby zaznaczyć, np. na tym obrazku, na jakich terenach mają być te podziemne parkingi?

http://www.stadionwisly.info/obrazki/projekty/d16.jpg

dannato 01.03.2009 14:28

Zarówno od Reymonta jak i 3.maja zasadniczo pod tymi, nie wiadomo dlaczego narysowanymi przez pana Dunikowskiego, boiskami.

Adrian_Suvalkai 01.03.2009 16:05

Aha, dzięki za info. ;)

element 02.03.2009 00:01

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...ion_Wisly.html

Gordian 02.03.2009 07:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 685124)

Ciężko mi to ogarnąć. Mamy 2009 rok planują ruszyć z budową za rok czyli będą mięli 2 lata na przebudowę ulic Reymonta, Czarnowiejskiej, Armii Krajowej i kilku innych odcinków. Trochę dużo jak na dwa lata. Druga rzecz. Nie mogę sobie wyobrazić jak oni chcą 5 pasów ruchu wcisnąć pod stadionem? Są tam teraz dwa i nie bardzo wygląda żeby się dało więcej.

arsfan90 02.03.2009 12:49

Gordian jakie 5 pasów nie umiesz czytać ze zrozumieniem?
"Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zamówił projekt przebudowy ulic Piastowskiej i Reymonta. Mają być poszerzone nawet do trzech pasów, by ułatwić dojazd na parkingi w pobliżu stadionu"

sandbender 02.03.2009 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arsfan90 (Post 685208)
Gordian jakie 5 pasów nie umiesz czytać ze zrozumieniem?
"Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zamówił projekt przebudowy ulic Piastowskiej i Reymonta. Mają być poszerzone nawet do trzech pasów, by ułatwić dojazd na parkingi w pobliżu stadionu"

Cytat:

Zgodnie z analizą przygotowaną przez Altrans odcinek ul. Reymonta między ul. Piastowską a Chodowieckiego ma mieć pięć pasów. Środkowy, piąty pas będzie przeznaczony zależnie od potrzeb albo dla samochodów jadących na mecz, albo dla wyjeżdżających spod stadionu.
Panie kierowniku: do 3 pasów w jedną stronę.

arsfan90 02.03.2009 13:55

Sorry mój błąd... W sumie jeżeli udało by się wykonać wszystkie zaplanowane inwestycje to było by miodzio :)

Pero 03.03.2009 13:01

A propos przebudowy ulic. Mam nadzieje że maja w planie zbudować nowy most na Piastowskiej przez Rudawe bo przecież to właśnie on jest wąskim gardłem.

radekogi 03.03.2009 13:27

no most to jest podstawa, ale myśle że jest to w planach bo coś tam pisali o dwóch pasach aż do skrzyżowania za tym mostkiem, pozatym jeżeli by tego nei zrobili to bez sensu jest cokolwiek poszerzać bo i tak wszyscy by stali tu w korku. Podstawa to zrobienie jakiegos systemu świateł który by działał inaczej przed a inaczej po meczu, żeby rozładować w szybkim czasie piastowską i 3 maja.

Dive Pirate 03.03.2009 13:28

Kurcze, od tygodnia nie ma żadnych nowych fotek z budowy :/ - popstrykajcie coś Panowie fotografowie :D

Wicked 03.03.2009 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 686001)
A propos przebudowy ulic. Mam nadzieje że maja w planie zbudować nowy most na Piastowskiej przez Rudawe bo przecież to właśnie on jest wąskim gardłem.

W przetargu nic nie ma o moście. I szczerze mówiąc, mogą wcale go nie wymieniać, w końcu inwestorowi zależy na poprawieniu komunikacji w czasie meczów, a nie na zrobieniu koło błoń i parku jakiejś większej przelotówki.

element 03.03.2009 14:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hypocrite (Post 686012)
Kurcze, od tygodnia nie ma żadnych nowych fotek z budowy :/ - popstrykajcie coś Panowie fotografowie :D

Już są dwie porcje fot.
W temacie "ZDJĘCIA Z BUDOWY STADIONU" , nie w Hyde Parku gwoli ścisłości ;)

sandbender 03.03.2009 14:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 686038)
W przetargu nic nie ma o moście. I szczerze mówiąc, mogą wcale go nie wymieniać, w końcu inwestorowi zależy na poprawieniu komunikacji w czasie meczów, a nie na zrobieniu koło błoń i parku jakiejś większej przelotówki.

Cytat:

Podobnie ul. Piastowska pomiędzy Rudawą a skrzyżowaniem z al. Armii Krajowej będzie przebudowana tak, by w każdym kierunku można się było poruszać dwoma pasami
Mnie sie widzi, że most tez trzeba bedzie zmienic. Po co inaczej po dwa pasy w kazda strone?

dannato 03.03.2009 15:29

ideą jest skierowanie ruchu w stronę AK a nie Królowej Jadwigi.

sandbender 03.03.2009 15:41

No sensowne, tylko że w artykule jest o poszerzeniu Piastowskiej na odcinku od Rudawy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl