Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Michał Probierz były trener Wisły Kraków - dyskusje na temat pracy trenera. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8618)

tomasz_19 07.07.2012 21:20

mnie natomiast dziwi jedno, czemu Dziurowicz dopiero teraz wywleka sprawę sprzed kilkunastu lat, skoro wiedział o niej doskonale? nagle go olśniło czy jak?

thechris 07.07.2012 21:21

Jak się nie przyzna to życzliwe media będą co chwile przypominały. Na wstrzymanie na pewno sobie nie dadzą... Co chwila będzie standardowe: "Cała Polska widziała", "Probierz - oddaj 60 tys", "Trener bez honoru - chowa się za prawnikami" itd. itp. Dawniej jak Wisła się liczyła w lidze taki trener z taką opinią byłby nie do pomyślenia. Teraz kiedy Wisła jest średniakiem to w sumie jeden uj.

Były czasy, że mieliśmy trenera, który liznął światowego futbolu - Kasperczaka. A teraz mamy kogo mamy... Mniejsza czy wziął czy nie ale otoczka i smrodek już jest i nic tego nie zmieni.

Po co w 2005 Dziurowicz miałby kłamać? Wziął kulki z kinder niespodzianek, powycinał parę nazwisk i wylosowało mu się nazwisko Probierz? No bez jaj...

1q2 07.07.2012 21:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michaln (Post 1262104)
Jesteś pewien tego co piszesz, czy z dupy to wymyślasz? Nie twierdzę, że tak nie jest, bo może jest, ale nie sądzę, żebyś miał dokładne dane na ten temat.

Wszystkim, którzy piszą, że Probierza należy wyrzucić za korupcję, radzę się opamiętać. O ile takie żądania są uzasadnione w przypadku Garguły, bo ten ma zarzuty postawione przez prokuraturę, o tyle w przypadku trenera nie ma o tym mowy. Na razie. I do tego "razie" radzę poczekać.

A wiarygodność Dziurowicza, tzw. skruszonego przestępcy, jest taka sama jak innych jemu podobnych, na przykład w sprawie zabójstwa Papały. Koleś może przy pomocy prokuratury załatwiać własne interesy i tyle.

Dziurowicz nie był 'skruszonym przestępcą' - w sensie że nie został złapany i zaczął sypać, w zamian za niższy wyrok.
Dziurowicz się w....ił bo go wyruchali , że się w takich piłkarskich słowach wyrażę;)

I jego wiarygodność jest duża.(jak na ex bandziora)
Tu należało by zadać właściwie tylko 1 pytanie - Czy Dziurowicz miał jakiś osobisty powód by oczerniać Probierza no i wygląda na to że nie ma - nic ich nie łączyło i prawdopodobnie się wcale nie znali.
Dlatego nie widzę żadnego powodu, dlaczego miał by zeznawać o rzeczach które miejsca nie miały

Stąd Wisła powinna zwolnić Probierza , oczywiście nie dyscyplinarnie bo nie ma mowy o żadnym zarzucie.
I co gorsza ,Probierz nie był zwykłym gościem który wpadł w sidła tego powszechnego procederu , tylko był gościem który to organizował

Obrzydza mnie myśl iż będę musiał oglądać mecze mojego ukochanego klubu z trenerem sprzedawczykiem na ławce i piłkarzem sprzedawczykiem na boisku.
Miało przyjść 'nowe' ale nie wiedziałem że to będzie ta nowość.

Drozd 07.07.2012 22:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wesoły Romek (Post 1262021)
Dave, taki z Ciebie gieroj internetowy? Przejdź się na trening i powiedz to Michałowi w twarz...

Że Probierz jest słabym trenerem? W każdej chwili. Mało tego że jest słabym trenerem to jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy. Jak może trener po sezonie powiedzieć ze dostaliśmy w pałę bo nie stanowiliśmy drużyny. No do ciężkiej cholery kto za to odpowiada? Dobry trener ze zbieraniny pierwszy raz widzącej się na oczy robi drużynę w tydzień, bo tu nie trzeba ćwiczyć zagrywek tylko trafić do zawodników. Spowodować że każdy zrozumie że zapieprzanie dla dobra zespołu jemu samemu też się opłaci. Ten klaun przyszedł do zespołu który nie przegrał meczu w pucharowej fazie ligi europejskiej mimo że w obu meczach grał w dziesiątkę. To chyba wystarczający dowód że puki nie było Probierza drużyna była.


Więc doniesienia że jako zawodnik trudnił się załatwianiem wyników u kolegów to najmniejszy z powodów dla których powinien dostać kopa.

ziz99 07.07.2012 22:14

Ciekawy jestem co na to Cupiał, bo jak dotąd był bardzo restrykcyjny w przypadku podejrzeń korupcyjnych.

Powrót Franza jest teraz bardziej prawdopodobny.

laurence 07.07.2012 22:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1262103)
Co powinien zrobić Probierz według weszło


http://www.weszlo.com/news/11065-Co_...acic_trenowac_

Może i by wystarczyło

To całe weszło już mnie zaczyna śmieszyć. Moralizatorzy wielcy. A jak Kostecki miał walczyć z RJJ to podważali decyzję sądu.
Dlaczego Probierz ma przepraszać? Bo weszło tak napisało?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1262117)

Obrzydza mnie myśl iż będę musiał oglądać mecze mojego ukochanego klubu z trenerem sprzedawczykiem na ławce i piłkarzem sprzedawczykiem na boisku.
Miało przyjść 'nowe' ale nie wiedziałem że to będzie ta nowość.

A jak wciągali koszulę A. Iwana pod dach stadionu to biłeś brawo?

1q2 07.07.2012 22:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez laurence (Post 1262123)

A jak wciągali koszulę A. Iwana pod dach stadionu to biłeś brawo?

Nie biłem
Wiesz, mi nie chodzi o to by ukrzyżować Probierza, po prostu nie chcę by w Wiśle pracowały osoby co do których są wiarygodne przesłanki że handlowali meczami
Tym różniliśmy się od reszty, że dziękowaliśmy za współpracę ludziom, co do których były wątpliwości i chciałbym żeby tak zostało

Gdzie jest ryzyko że przyjdzie Franiu który tłumaczy się że on nic nie wiedział(gdy jego drużyna grała ustawki)
W takim wypadku już bym przełknął Probierza;) ale ogólnie mimo iż(delikatnie mówiąc) nie jestem fanem jego talentu, to nie czuje satysfakcji że wyszło to co wyszło

silver03 07.07.2012 22:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1262121)
Że Probierz jest słabym trenerem? W każdej chwili. Mało tego że jest słabym trenerem to jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy. Jak może trener po sezonie powiedzieć ze dostaliśmy w pałę bo nie stanowiliśmy drużyny. No do ciężkiej cholery kto za to odpowiada? Dobry trener ze zbieraniny pierwszy raz widzącej się na oczy robi drużynę w tydzień, bo tu nie trzeba ćwiczyć zagrywek tylko trafić do zawodników. Spowodować że każdy zrozumie że zapieprzanie dla dobra zespołu jemu samemu też się opłaci. Ten klaun przyszedł do zespołu który nie przegrał meczu w pucharowej fazie ligi europejskiej mimo że w obu meczach grał w dziesiątkę. To chyba wystarczający dowód że puki nie było Probierza drużyna była.


Więc doniesienia że jako zawodnik trudnił się załatwianiem wyników u kolegów to najmniejszy z powodów dla których powinien dostać kopa.

Haha. Są dwa wyjścia, albo jesteś totalnym kretynem albo Tobie płacą za umieszczanie tych postów. Zadaje pytanie ponownie bo Ci chyba umknęło, co takiego przegrał Probierz? (dot. Twojego stwierdzenia, że przegrał wszystko).

thechris 07.07.2012 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez laurence (Post 1262123)
To całe weszło już mnie zaczyna śmieszyć. Moralizatorzy wielcy. A jak Kostecki miał walczyć z RJJ to podważali decyzję sądu.
Dlaczego Probierz ma przepraszać? Bo weszło tak napisało?


A jak wciągali koszulę A. Iwana pod dach stadionu to biłeś brawo?

Raczej dlatego, że nic innego mu już nie zostało. Pójście w zaparte będzie równoznaczne z taplaniem się we własnym g...



Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1262121)
Ten klaun przyszedł do zespołu który nie przegrał meczu w pucharowej fazie ligi europejskiej mimo że w obu meczach grał w dziesiątkę.


Mówisz o trenerze, który na wyjeździe, bronił bramkowego remisu z własnego stadionu. No i obronił ten wynik skutecznie nie oddając nawet jednego celnego strzału... Dlatego ja już wyżej cenię Probierza, który odpadł z Kazachami... Ten przynajmniej bronił wygranej z własnego stadionu.

Drozd 07.07.2012 22:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JOSE 841 (Post 1262079)
Drozd jak tak to Fornalik też nie powinien być trenerem bo w tamtym czasie prowadził GKS Katowice??.Tylko ciekawe czemu Dziurowicz czepił sie Probierza a nie Fornalika skoro to jego GKS pod wodzą Fornalika sprzedał mecz w którym Probierz nie zagrał ani minuty i który wygrał GKS Katowice Fornalika jako trenera i Dziurowcza jako prezesa GKSu Katowice.Mało tego Fornalik jest głównym kandydatem na selekcjonera.Więc będzie niezły kabaret niż za Smudy jak Fornalik dostanie stołek po Smudzie .Aczkolwiek może chodzi rzeczywiście o stołek po Smudzie w końcu Fornalik i Probierz są kandydatami na następce Smudy więc Dziurowicz odwdzięcza się Fornalikowi wygryzając jego rywala w wyścigu którego zwycięzca zostanie następcą Smudy

A co Ty myślisz ze o Fornaliku mam lepsze zdanie? Tak jak pisałem, pomijając że pewnie obaj kręcili wyniki, sam fakt że są kandydatami tych debili z PZPN na trenera selekcjonera dowodzi że o trenerce nie mają zielonego pojęcia. Są za to jak barany spolegliwi dokładnie tacy jacy są potrzebni do "selekcjonowania". Czyli powoływania tych których im się powie. Gra, wyniki, jeśli nie będą 0:5, są bez znaczenia. Smuda jak słyszałem jest zadowolony i nic by nie zmienił. Tak Probierz jak Fornalik to ten sam typ marionetki. Dlaczego nie proponują Kasperczaka? Bo on wyników nie ustawia, proste jak drut.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1262127)
Haha. Są dwa wyjścia, albo jesteś totalnym kretynem albo Tobie płacą za umieszczanie tych postów. Zadaje pytanie ponownie bo Ci chyba umknęło, co takiego przegrał Probierz? (dot. Twojego stwierdzenia, że przegrał wszystko).

Jest jeszcze trzecie wyjście, nie badasz zwyczajnie o co chodzi. Mniejsza co jest tego przyczyną, choć kilka pomysłów mam. Samo pytanie które powtarzasz świadczy że dłuższe tłumaczenie może tylko zagmatwać. Otóż skup się. Gdyby zamiast zatrudniać Probierza Wisła oddała wszystkie mecze walkowerem to nie wiele by to w ostatecznym rozrachunku zmieniło. Czyli g... nam z zatrudnienia Probierza przyszło. Mamy jakieś plusy ostatniego sezonu związane z Probierzem? Nie, bo przegrał wszystko co było do przegrania. Czyli miejsce dające start w pucharach.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1262128)
Mówisz o trenerze, który na wyjeździe, bronił bramkowego remisu z własnego stadionu. No i obronił ten wynik skutecznie nie oddając nawet jednego celnego strzału... Dlatego ja już wyżej cenię Probierza, który odpadł z Kazachami... Ten przynajmniej bronił wygranej z własnego stadionu.


Nie chodził mi o trenera tylko o drużynę, czyli wspólną odpowiedzialność. Moskal zrobił dwa remisy w obu meczach grając w dziesiątkę z drużyną z zachodu Europy gdzie płacą trzy razy lepiej niż w Wiśle, a Ty porównujesz to do przegranej z drużyną z Azji? Pamiętaj co się działo przed rewanżem, ważniejszy był Małecki. Więc nastroju do ataku na wyjeździe raczej nie było, choć kto wie jakie były plany.

thechris 08.07.2012 00:42

Patrząc na grę, plan był zremisować 0:0. Dla mnie ten mecz to była żenada porównywalna do Karabachu. My graliśmy bez Małeckiego a Standard Liege jest drużyną z Zachodu... okey... ale oni grali bez sześciu czy siedmiu podstawowych graczy. A my strzał oddajemy w 70 minucie... niecelny.

Trzeba było zagrać odważnie od początku z tak osłabioną i przeciętną ekipą a nie czekać aż Nunez coś spieprzy. Nie byłoby może czerwonej i nie byłoby tego pseudo-heroizmu. Bo potem ze spieprzonego do kwadratu dwumeczu wychodzi obraz męczenników, którym udało się nie przegrać grając w 10-tkę. Tylko, że doprowadzenie do tego, że gra się w 10-tkę w obydwu meczach jest oznaką słabości, niechlujstwa a nie siły. A przyczynili się do tego zarówno piłkarze (Nunez) jak i trener (Moskal).

W następnej rundzie przeciętny Hannover dziurawił Belgów jak chciał i wbił im 6 goli a mógł więcej.

Dlatego dla mnie Probierz stoi wyżej w hierarchii... chociaż po aferze z korupcją stracił u mnie zaufanie.

s1mone 08.07.2012 00:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1262128)
Raczej dlatego, że nic innego mu już nie zostało. Pójście w zaparte będzie równoznaczne z taplaniem się we własnym g...

No tak.
Powiedz mi jednak, co jeśli to wszystko jedna wielka bujda na resorach? Probierz ma się przyznać, żeby zadowolić weszło?

Do tego raczej trzeba podchodzić na dwa razy. To, że piłkarska mafia coś sobie tam umieściła nie oznacza od razu, że ich źródło lub oni sami w sobie są w 100% wiarygodni. Dziurowicz też nie jest w 100% wiarygodny. Probierz również. Mamy pat.

Nie zdziwię się jak Guła i Probierz polecą razem, ale zatrudnienie Smudy byłoby porażką. Teraz Michał musi osiągać świetne wyniki, tak żeby Cupiał nie miał się do czego przyczepić - bo przez tą aferę na pewno stracił trochę punktów u naszego włodarza :) Jeśli nie wszystkie :p

xanti1906 08.07.2012 01:23

Dziwne, że teraz to wypływa. Niemniej jednak, propozycja podana przez weszło, choć naciągnięta, to jest dosyć dobra. Wyjść z twarzą w obliczu takich wydarzeń udało się niewielu, a przeznaczenie pieniędzy na biedne dzieciaki to, nie ukrywajmy, dobra zagrywka PR.

bomba 08.07.2012 03:44

Mieszane mam uczucia co zrobić z Probierzem. Z jednej strony uważam go za jednego z najlepszych polskich trenerów, a z drugiej chciałby żeby Wisła nie miała nic wspólnego z korupcją. Parę lat temu Probierz by nie dotrwał na stanowisku do końca dnia, teraz przed każdą decyzją kalkulują czy się opłaci zwalniać pracownika zamieszanego w korupcję (np. wywalenie Łobodzińskiego który dużo zarabiał a grał bardzo słabo, zostawienie Garguły ponieważ nie dało się zerwać jego kontraktu bez wypłaty odszkodowania).
Szkoda że Probierz nie zachował się jak proponowało weszło bo nie ryzykował dużo. Ma renomę, ma umiejętności i nawet gdyby Wisła go zwolniła to nie miałby problemu żeby znaleźć nowego pracodawcę. Zamiast tego woli iść w zaparte wiedząc, że to słowo przeciwko słowu i nikomu nie będzie się chciało ciągnąć tej spawy.

JOSE 841 08.07.2012 13:51

Probierz raczej dostanie drugą szanse biorąc pod uwagę że tamten okres objęła abolicja a Probierz nie grał inie miał by co robić tylko ustawiać mecz.Gorzej może będzie tylko w Ruchu i wyścigu po stołek selekcjonera kadry bo to co wyszło ostatnio do mediów bardziej szkodzi Ruchowi który zamiast zająć LE będzie musiał zająć się przeszłością swego menago .Szkodzi też bardziej Fornalikowi(który jest liderem wyścigu na selekcjonera kadry) niż Probierzowi który sam na czas pracy z Wisłą zrezygnował z wyścigu a Dziurowicz zapewne będzie miał drugi proces.Tylko co na to Piechniczek promotor Fornalika do kadry Drozd nie wiem jakie masz zdanie na temat Fornalika ale irytujące to że wszyscy wożą się na Probierzu chociaż głównym winnym i podejrzanym powinien być bardziej Fornalik .Fornalik trenował i zapewne wiedział abo coś słyszał a jakby miał honor toby zrezygnował z posady trenera GieKSy i Dziurowicz który sprzedał ten mecz.Aczkolwiek żal GKSu zwłaszcza że ma zająć miejsce Polonii W-wa w TM- Ekstraklasie

thechris 08.07.2012 16:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1262142)

Nie zdziwię się jak Guła i Probierz polecą razem, ale zatrudnienie Smudy byłoby porażką.

Wdowczyk właśnie odebrał licencję UEFA Pro i jest wolny.

wolfy 08.07.2012 17:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1262117)
Obrzydza mnie myśl iż będę musiał oglądać mecze mojego ukochanego klubu z trenerem sprzedawczykiem na ławce i piłkarzem sprzedawczykiem na boisku.
Miało przyjść 'nowe' ale nie wiedziałem że to będzie ta nowość.

Trzeba przyznać - Jacuś ma niesamowitą skuteczność. W krótkim okresie czasu w jakim tu pracował/pracuje ściągnął dwóch umoczonych piłkarzy i jednego trenera...

JOSE 841 08.07.2012 17:55

thechris już raz był tu poruszany temat byłego i obecnego trenera Legii a może lepiej Stawowego????.Do Wisły nie zawita w najbliższym czasie żaden trener z przeszłością na Łazienkowskiej a tym bardziej Wdowczyk
s1mone zdziwisz sie ale jakby Probierz miał stracić posade i wylecieć to by wyleciał na drugi dzień po tym jak rewelacje Dz. ukazały sie w mediach

tofik 08.07.2012 18:16

Nie przyzna się, bo klub miałby na niego haka i mógł bez odszkodowania wywalić.

thechris 08.07.2012 18:27

Dyrektor sportowy ma bogatą przeszłość z Łazienkowską to dlaczego trener nie może mieć?

AYALA 08.07.2012 18:54

zobaczycie że jeszcze Skorża wróci,nabrał doświadczenia międzynarodowego w Legii

JOSE 841 08.07.2012 18:56

thechris bo Wdowczyk przebija Probierza nie tyle co trenerskim doświadczeniem i stylem prowadzenia teamu ale przebija zarzutami korupcyjnymi więc choćby dlatego Co do przeszłości Legionisty to raczej jest czysty AYALA zapomniałeś dodać że w ciągu 4 ostatnich spotkań Skorża pozbawił Legii mistrzostwa.Szkoda tylko że gdy była okazja Wisła i nie skorzystała bo mogła zatrudnić Diego Simeone który teraz w Atletico robi kawał dobrej roboty.Jesli ktoś w miejsce Probierza to tylko jedna alternatywa Dan Petrescu

bonawentura 08.07.2012 19:12

Ale co tutaj dyskutować. Osobiście mam szacunek do samej pracy Probierza jako trenera. I jest to jeden z lepszych polskich trenerów, kto wie - może najlepszy? Poza tym wprowadzanie w chwili obecnej nowego trenera do Wisły, która jest totalnie rozsypana musi być pomysłem osoby, która postradała zmysły i jest w gorącej wodzie kąpana. Lepiej na stanowisku trenerskim zachować status quo.

JOSE 841 08.07.2012 20:33

tylko ciekawe kiedy oświadczenia klubów Wisły,Górnika i Ruchu Chorzów no i Fornalika którego GieKSa kupiła mecz

Kocur 08.07.2012 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bonawentura (Post 1262241)
Ale co tutaj dyskutować. Osobiście mam szacunek do samej pracy Probierza jako trenera. I jest to jeden z lepszych polskich trenerów, kto wie - może najlepszy? Poza tym wprowadzanie w chwili obecnej nowego trenera do Wisły, która jest totalnie rozsypana musi być pomysłem osoby, która postradała zmysły i jest w gorącej wodzie kąpana. Lepiej na stanowisku trenerskim zachować status quo.


To forum jest niesamowite - można się tyle nowych rzeczy dowiedzieć o otaczającym nas świecie o których się nawet filozofom nie śniło :-p

ziz99 08.07.2012 22:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1262236)
zobaczycie że jeszcze Skorża wróci,nabrał doświadczenia międzynarodowego w Legii

Tak na prawdę nie ma pewności, ani jakim składem wyjdziemy na pierwszy mecz ligowy, ani kto zasiądzie na ławce trenerskiej. Jeżeli sprawa się rozkręci to pewnie Probierz poleci.

Skorży już nie chciałbym widzieć w Wiśle, a już na pewno nie w najbliższym czasie. Maciuś zawodzi w kluczowych meczach, co udowodnił już w dwóch czołowych klubach.

FraMat 08.07.2012 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JOSE 841 (Post 1262237)
Jesli ktoś w miejsce Probierza to tylko jedna alternatywa Dan Petrescu

:lol::lol::lol:
Przestańcie, bo robią sie mi zajady.
Dla Probierza jest wiele innych opcji trenerów, którzy sa profesjonalistami ( z tego co najwyżej jeden, dwóch w Polsce).
Co do Petrescu to nie mamy 15 mln euro na odstępne dla Kubania

AntyMod 08.07.2012 23:06

jesli chodzi o Dana Petresu to byl to idealny ( za duze slowo - ale bardzo dobry ) kandydat na trenera Wisly .....to byl pierwszy koles.... ( to tylko moje zdanie) ktory chcial rozpoczac normalne zarzadzanie klubem - chodzi mi o podejscie do treningow .....Hard Work to nie byl jego pomysl tylko normalna rzecz w kazdej zachodzniej profesjonalnej lidze ....niestety w POLSKICH warunkach okazalo sie ze pilkarze zarabiajacy roccznie tyle co ja w pol zycia nie moga zapierd.....alac jak kazdy zawodzowiec tylko sie zbuntowali bo po prostu dostali 1 raz w zyciu pozadnie w du...pe i nasz bosss-komornik na to przystal ( chodzi mi o Brozkow, Zienczokow i innych wtedy gwiazdorow Wisly ) .... Dan chcial wprowadzic namiastke trendow z ligi angielskiej ....ale nie wyszlo ....nie w Polsce ... nie w tym chorym kraju ........czy sie stoi czy sie lezy - (duzo kasy ) sie nalezy .....to jest wlasnie polska pilka

pcbkl 09.07.2012 08:21

Dziurowicz opowiada, jak kupił mecz od Probierza
http://45x2.cba.pl/viewtopic.php?t=1...46ccffb5c0edb6

przemek1902 09.07.2012 10:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pcbkl (Post 1262293)
Dziurowicz opowiada, jak kupił mecz od Probierza
http://45x2.cba.pl/viewtopic.php?t=1...46ccffb5c0edb6

Pięknie skopiowany W CAŁOŚCI artykuł z weszło i trochę przeterminowany. Źródła też brak, a co tam! Ważne, że link wsadzony i jelenie wejdą na nasze forum.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl