Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

Wicked 10.10.2010 14:02

Jeszcze hali na 4 tyś nie wypełniliśmy a wy już o większej myślicie. Według mnie nasza hala na 4 tyś to dobry pomysł, a na mecze TOP, playofy czy finały zawsze będzie można wynająć HWS w Czyżynach. Nie sądzę żeby TS było stać na utrzymanie powiedzmy 7-10 tyś. jeżeli udało by się ją zapełnić tylko na kilka spotkań. Osobną kwestią jest czy i kiedy powstaną hale, zarówno nasza jak i HWS

Titto 10.10.2010 14:05

Drzwi otwarte na stadionie Śląska
http://www.slaskwroclaw.pl/4103354.dhtml?ref=nf

rafil 10.10.2010 17:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 992701)
Jeszcze hali na 4 tyś nie wypełniliśmy a wy już o większej myślicie. Według mnie nasza hala na 4 tyś to dobry pomysł, a na mecze TOP, playofy czy finały zawsze będzie można wynająć HWS w Czyżynach. Nie sądzę żeby TS było stać na utrzymanie powiedzmy 7-10 tyś. jeżeli udało by się ją zapełnić tylko na kilka spotkań. Osobną kwestią jest czy i kiedy powstaną hale, zarówno nasza jak i HWS


której jeszcze nie ma i nic nie wskazuje na to, żeby była

Konrad. 10.10.2010 23:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harthausen (Post 992123)
j
Jaką piękną halę sobie w Zielonej Górze wybudowali..

Kolejna w Płocku na 5 tys:
http://nafciarze.nazwa.pl/galeria/al..._budowa_15.JPG

http://img710.imageshack.us/img710/3720/obraz005jl.jpg

Termin oddania do użytku 15 listopad.

http://plock.gazeta.pl/plock/1,35681...a_na_hali.html

sergio 11.10.2010 17:47

Murawę dla stadionu w Poznaniu wybierze UEFA

Do końca października na stadionie przy Bułgarskiej ma po raz kolejny zostać wymieniona murawa, której szukają teraz specjaliści z UEFA.

Położona niespełna miesiąc temu murawa na Stadionie Miejskim już jest w fatalnym stanie. Szczególnie kiepsko wyglądają te fragmenty trawy, którą położono jeszcze przed wrześniowym koncertem Stinga. Wygląd murawy i konieczność ciągłej jej wymiany zaniepokoiła radnych z Komisji Kultury Fizycznej i Sportu, którzy przepytywali w tej sprawie Janusza Rajewskiego – dyrektora Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

- Na czas koncertu murawa została przykryta specjalnymi panelami, to system, który się sprawdza i trawa może być nimi przykryta nawet cztery dni, ale u nas problem był taki, że tuż przed koncertem były intensywne opady deszczu – tłumaczył Rajewski. – Całej murawy nie mogliśmy położyć po koncercie, bo ze względu prace budowlane wokół stadionu dojazd do płyty głównej mieliśmy ograniczony i mogłoby to trwać zbyt długo.

Problemy z murawą nie ograniczają się jednak tylko do skutków ulew i przykrycia trawy panelami na czas wrześniowego koncertu. Jak wyjaśniał dyrektor POSiR zdaniem specjalistów z UEFA murawa w Poznaniu jest zbyt często eksploatowana w czasie, a w dodatku niewystarczająca wchłania wodę.
- Trawa ma za małą przesiąkliwość, do tego prawdopodobnie także warstwa pod murawą wymaga rekultywacji – mówił Rajewski. – Uznaliśmy, że najlepiej będzie, jeśli to specjaliści wskazani przez UEFA znajdą trawę, która ich zdaniem jest dla nas najlepsza i wskażą sposoby jej pielęgnacji. Nie chcemy dawać UEFA powodów, by przy okazji następnego meczu znowu nas straszyła odwołaniem meczu.

Obecnie specjaliści wybrani przez UEFA jeżdżą po Europie, szukając murawy, która ich zdaniem będzie najlepiej nadawała się do położenia na stadionie w Poznaniu. Oglądają trawę na polach m.in. pod Warszawą, a także w Niemczech czy Holandii. Szukają nie tylko dobrej trawy, ale też takiej, którą będzie można od razu zabrać i przewieźć do Poznania.
- Jedyny możliwy termin wymiany murawy to 17-31 października, w tym okresie tylko Warta musiałby przełożyć jeden swój mecz ligowy – wyjaśniał Rajewski.

Firma zajmująca się murawą ze strony UEFA założy też kamerę, aby na bieżąco monitorować stan murawy. W przyszłości trzeba będzie prawdopodobnie także zainwestować w specjalne lampy doświetlające murawę, która po założeniu zadaszenia na stadionie jest za słabo nasłoneczniona.

Zdaniem dyrektora POSiR dotychczas murawie nie służyły też prace budowlane prowadzone na stadionie. - Spadał na nią pył betonowy, a to na pewno nie służyło trawie – przypominał Rajewski.

Do tej pory każda wymiana murawy kosztowała 400 tysięcy złotych. Nie wiadomo, ile takich operacji będzie trzeba przeprowadzać w Poznaniu w ciągu roku. Planowana na drugą połowę października wymiana będzie już czwartą od grudnia 2009 r.

:lol::lol::lol: Tu narazie jest ściernisko...

Źródło: skyscrapercity

studio2 12.10.2010 14:17

Czekam tylko kiedy Rajewskiemu do mordy dobierze się prokuratura.

Oldpara 12.10.2010 15:07

Znając rozsądek gospodarczy Poznaniaków, szykuje nam się drugi stadion ze sztuczną nawierzchnią.

crazykaro 12.10.2010 18:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 993283)
Znając rozsądek gospodarczy Poznaniaków, szykuje nam się drugi stadion ze sztuczną nawierzchnią.

A czemu drugi? Stadion w Gdyni jest stadionem rugby.Ja bym powiedział pierwszy piłkarski stadion

neq. 12.10.2010 18:45

ale tak w sumie to co w tym złego żeby była sztuczna murawa? jakoś na łużnikach w moskwie nikt nie narzeka

Buziek_LG 12.10.2010 19:07

narzeka, narzeka pół ligi narzeka(drugie pół ma sztuczną)

Sartre 12.10.2010 19:28

No, piłkarze bardzo nie lubią sztucznej. Ale z drugiej strony - to najbardziej bolączka klubu, który taką murawę ma. Reszta zagra na tym 1 raz, to jakoś przeżyje, piłkarze klubu ze sztuczną 15, to jak połowa skończy na oddziale intensywnej terapii, pretensje będą mogli mieć tylko do włodarzy ;)

medyk 12.10.2010 20:19

to jest piłka nożna sport z tradycjami od zawsze grany na zielonej trawie nie chca wprowadzic powtorek to czemu godzic sie na gre na sztucznej nawierzchni to nie futsal

Gwiaździsty 13.10.2010 06:24

Dokładnie tak jak napisał medyk. Sztuczna trawa, jeszcze zamykany dach nad stadionem i nagle mamy piłkę halową. Pomijając kontuzjogenność grania na czymś takim, można zadać sobie pytanie. Ciekawe ile klubów w zachodnich ligach gra na czyms takim ? Np. w Bundeslidze, Anglii, Belgii czy Holandii, bo o Włoszech czy Hiszpanii nie ma co pisać.

crazykaro 13.10.2010 09:14

Oni muszą kupić system nasłoneczniania trawy a nie sztuczną murawę. Do tego potrzebny jest jeszcze system wentylacji i trawka będzie sobie rosła

dj_ibutti 13.10.2010 09:28

Takie systemy mają w Amsterdamie, a i tak zmieniają trawę 3 razy w roku :)

Buziek_LG 13.10.2010 09:40

Każdy zamknięty stadion zmienia murawę 2-3 razy w roku

Jurand 13.10.2010 09:41

W Amsterdamie z tego co słyszałem to przed każdą wymianą robią wielki koncert na płycie boiska, z którego zyski idą właśnie na wymiane murawy.

crazykaro 13.10.2010 20:20

A oto skąd Gliwice czeprią inspirację

http://stadiony.net/stadiony/ger/energieteam_arena


A wracając do stadionu z Kałuży to niech się wszystkim nie wydaję że on taki tani. Oto kilka przykładów stadionów o pojemności 15 000 i podobnej "jakości"
http://stadiony.net/stadiony/ned/ado_den_haag_stadion 27 mln€
http://stadiony.net/stadiony/ger/audi_sportpark 24 mln€

neq. 13.10.2010 20:45

Ten stadion Ado Den Hag mi przypadl do gustu;) fajna bryła, mi przypomina wielką przyczepę kempingową:)

maxurd 13.10.2010 20:59

Na sztucznej trawie gra Boavista Porto zdaje sie...

_ukoL 13.10.2010 21:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 993475)
Dokładnie tak jak napisał medyk. Sztuczna trawa, jeszcze zamykany dach nad stadionem i nagle mamy piłkę halową. Pomijając kontuzjogenność grania na czymś takim, można zadać sobie pytanie. Ciekawe ile klubów w zachodnich ligach gra na czyms takim ? Np. w Bundeslidze, Anglii, Belgii czy Holandii, bo o Włoszech czy Hiszpanii nie ma co pisać.

Trudno, żeby w klimacie, gdzie zima jest łagodna stosować sztuczną nawierzchnię. Co innego zima we Włoszech czy Hiszpanii, a co innego w Polsce.

EDIT: Przepraszam, zamulony człowiek. Inaczej to zrozumiałem, sorki.

Gwiaździsty 14.10.2010 11:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtek_Lok (Post 993756)
Trudno, żeby w klimacie, gdzie zima jest łagodna stosować sztuczną nawierzchnię. Co innego zima we Włoszech czy Hiszpanii, a co innego w Polsce.

No to dlatego napisałem "....bo o Włoszech czy Hiszpanii nie ma co pisać." :)

Marcin(L) 24.10.2010 20:12

To co się dzieje w POZnaniu ;) to po prostu skandal! Każda wymiana to 400 tys. zł, a oni sobie tak będa wymieniać za publiczne pieniądze co kilka miesięcy?!

crazykaro 24.10.2010 20:13

Będą płacić 7 mln za wynajem to bedzie na murawę :p

Jaroo1 25.10.2010 08:28

Cytat:

To co się dzieje w POZnaniu ;) to po prostu skandal! Każda wymiana to 400 tys. zł, a oni sobie tak będa wymieniać za publiczne pieniądze co kilka miesięcy?!
Moze niech kibice Legii jada do Poznania zrobic manifestacje przeciwko wydawaniu publicznych peniedzy? :D

skttrbrain 26.10.2010 12:15

Trawę położyła ponoć najlepsza firma z możliwych na świecie, systemy naświetlania i wentylacji już są w Poznaniu, pewnie dzisiaj wieczorem tudzież jutro ruszy naświetlanie. Trawa będzie poddana monitoringowi przez specjalistów z Anglii. Kolejna wymiana ma być po sezonie, wtedy wymienione zostanie też całe podłoże, poprawiony drenaż.
Jeśli ta wymiana nie wypali, chyba faktycznie zostaje nam albo wymienianie nawierzchni co 10 kolejek, albo sztuczna murawa.

crazykaro 27.10.2010 18:13

Patrzcie jak grzeją w poznaniu http://kamera2012.eu/poznan2/
Ciekawe ile prądu idzie? 10 kW, 100 kW?

simone 04.11.2010 21:08

Nowa budowa najprawdopodobniej się nam szykuje na Śląsku, w Tychach. Na wizkach to nawet spoko wygąda.

Zbudują stadion za 100 mln zł, na 20 tysięcy miejsc
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1...cy_miejsc.html
http://bi.gazeta.pl/im/2/8606/z86068...-GKS-Tychy.jpg

0 22 04.11.2010 23:27

Czyli Tychy będą się za 2-3 lata bić o ekstraklasę, ewentualnie zakotwiczą w drugiej lidze na dłużej - w sumie... ok :)

P.S. Tymczasem u nas szykuje się kolejny raz dobra frekwencja, mimo sporego rozczarowania wynikami na początku sezonu i ekstrawaganckimi cenami. Na Jadze prawdopodobnie komplecik :)

dj_ibutti 05.11.2010 02:56

Bez jaj, przecież ten stadion to ewidentna kiebłasa wyborcza...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl