![]() |
Cytat:
Tzn. żeby nie było - zgadzam się, że mamy ligę rozpuszczonych piłkarzy, a nienaturalnie wysokie pensje + stosunkowo drogie transfery blokują rozwój tej ligi, po prostu nie zgadzam się ze zdaniem "mamy 10 piłkarzy za milion euro", bo to zdanie nie ma sensu :) Raczej - "mamy może 10 piłkarzy, którzy gdyby poszli do jednej z lig z pierwszej dziesiątki w europie graliby w swoim klubie w podstawowym składzie". To już prędzej ;) |
As Wywiadu: Grzegorz Lato 17.09.2012 (odc.1)
http://www.youtube.com/watch?v=3r2nYKU4Lvg http://www.weszlo.com/news/11935-Kol...towal_Cracovie |
Cytat:
|
Wolski, Radovic( mimo wszytsko;) ), Kuciak, Tonev, Melikson, Genkov, Dvalishvili, Sobota, Kelemen, Nakulma, Zyro(z racji wieku i ponoc tego jego potencjału go tutaj wpisuje :D)
Mysle, ze bez problemu kazdy z tych gosci pojdzie/poszedłby pod młotek za ponad 1.000.000 euro ;) |
Oczywiście przy wszystkich zastrzeżeniach do takiego wyliczenia i przy zastrzeżeniu że chodzi o piłkarzy którzy:
- graliby w miarę regularnie (podstawowy skład w więcej niż 75% meczów nie licząc czasu straconego na niezwiązane z formą lub umiejętnościami okoliczności typu kontuzje, brak certyfikatu, czy jakieś drastyczne problemy w aklimatyzacji) - w "jakimś" klubie (również w walczących o utrzymanie) - w jednej z pierwszych 10 lig europy, tj.: Anglia, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Portugalia, Francja, Rosja, Holandia, Ukraina i Belgia*, To uważam, że daliby radę: ... ... ok, zacząłem pisać tego posta z głębokim przekonaniem, że spokojnie zrobię listę z 20 zawodników, którzy daliby radę + jeszcze z 10 młodych, którzy spokojnie na zachodzie by mogli "wchodzić" w światowy futbol. Jak w pewnej chwili zobaczyłem jakie nazwiska zaczynam naciągać na tą listę, to jednak zwątpiłem. Oczywiście sporo polskich zawodników ewentualnie mogłoby dać radę w drużynach walczących o utrzymanie w Belgii, Ukrainie, Holandii, Portugalii, ale nie do końca o to chodziło w tym wyliczeniu. Żeby nie było, nie uważam żeby był jakiś straszny dramat też, bo tak koniec końców uważam że Legia, Lech czy Wisła** utrzymałyby się piłkarsko w drugiej piątce europejskich lig (choć w dolnej połowie tabeli, prawdopodobnie walcząc o utrzymanie, prawdopodobnie czasem przegrywając tę walkę), ale faktycznie - żeby był ktoś, kto naprawdę regularnie, tj. przynajmniej przez trzy rundy z rzędu trzyma "średnio-europejski" poziom w klubie, to się zdarza... cokolwiek rzadko. *Belgia jest w ranikingu UEFA niżej niż kolejno Grecja i Turcja, ale z uwagi na ostatnie lata szacuję ją wyżej niż te dwa kraje. ** pomimo fatalnego kryzysu, mówię raczej "Wisła XXI wiek uśredniając". Cytat:
Inna sprawa, to że w sumie wyliczanie takie jest zawsze obarczone pewnym błędem, bo tak naprawdę... nigdy nie wiadomo. Gdybyśmy 2 lata temu pisali, że Komorowski będzie podstawowym obrońcą lidera ruskiej ligi, to by się skończyło banem za bycie niedorozwiniętym. Albo że Glik będzie regularnie grał w Serie A. Różnie bywa. |
Cytat:
Radovic - 30-stka na karku i brak formy, za bańkę nie pójdzie już Kelemen? - bez żartów, lepszy od niego Pernis przyszedł do Pogoni za darmo Żyro - dla mnie te oferty to fikcja, ale niech będzie Zgodzę się z Tonevem, Meliksonem, Nakoulmą i Sobotą. Genkov i Dwaiashvili mogą nie mieć takiego zainteresowania z racji tego, że to obieżyświaty. |
Cytat:
|
Dla mnie w Rosji i na Ukrainie(4 TOP) gracze jadą zarobić, jeżeli już to tylko na zachód, w Belgii poziom jest słaby, poprostu dlatego że kluby wszystkich młodych rgaczy sprzedają, ale pewnie nadejdzie czas kiedy Jupiler Legaue może nawet doskoczy Bundeslidze ale na razie na to się nie zanosi. W Polskiej lidze najwięcej tracą Lech, Wisła, Lech które mają naprawdę dobry skład pod względem technicznym, ale nasza ekstraklasa jest tak (s)kopana że trudno czasem nawet dostać się do LE czy LM, ba stwierdziłbym nawet że w innej lidze spokojnie by sbie poradziły jak pisze @Sartre, pewnie na dole ale jednak
|
Cytat:
Do Rosji idą bardzo dobrzy i dobrzy zawodnicy oraz masa przepłaconych Brazylijczyków. Do Anglii i Hiszpanii idą kopacze wybitni. Reszta lig to średniacy ze wskazaniem na dobry. I masa ale to masa młodych. Polska na tym tle nie wygląda w ogóle. Cieżko cokolwiek z zachodem i wschodem u nas porównać. Może stadiony tylko. Reszta jest na pół amatorska. Cytat:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Sobota za mln euro ? bez przesady, gość jest tak niepoukładany taktycznie i technicznie, że aż żal się na niego patrzy. Widać, że chłop coś umie ale jak się chce rozwijać to tym prędzej powienien z tego bajorka uciekać. Jakaś Portugalia czy coś w ten deseń. Ale nie za milion euro, on jest okropnie surowy. Ten Gruzin to samo. Arcy surowy chłop, bez pojęcia, jeżdzieć bez głowy. |
No a Mierzejewski jest wart 5 mln Euro ? Jak dla mnie nie jest wart nawet miliona Euro.
Jeśli liga Belgijska jest Marna , to naszej w ogóle nie ma... Wątpię by nasze drużyny regularnie ogrywały Standard , Genk , Anderlecht czy Brugie. Bądz co bądz Anderlecht gra w LM a za piękne oczy tam nie weszli. I nawet jeśli nic tam nie ugrają , to są solidna firmą.... Myślę , ze zasadnicza różnica między Bate , Clujem czy Apoelem a naszymi klubami jest taka , ze tam się płaci konkretnie za awans do LM. Poza tym nie zarabiają kokosów i mają ambicje , by być lepszymi. Jeśli Garguła zarabia ogromne pieniądze za dłubanie w nosie , to nie ma szans by się zmotywował na LM , b niby po co ? Ma pewny skład i pensje nic więcej mu do szczęścia nie trzeba. Wiadomo jak u nas jest z mentalnością... Na pewno duże płace za granie w amatorskiej lidze nie zmotywują naszych kopaczy a bardziej ich rozleniwią. Doszło do tego , ze z " automatu" po porażce Garguły i Wawrzyniaki gadają , ze no nie wyszło trudno.. może za rok... nie przeszkadza im , ze się ośmieszają , bo najważniejsze , ze kasa się zgadza. Po prostu fatalnie przeprowadzamy selekcję wśród piłkarzy { ale nie tylko} Nasi kopacze traktują grę w piłkę jak łatwy zarobek a nie szansę na zrobienie oszałamiającej kariery. Mam wrażenie , ze jeśli do gry w piłkę trzeba by mieć wykształcenie wyższe , to naszym kopaczom , by się nie chciało.... Przecież za takie żenujące porażki jak z Levadią kopacze powinni być zawieszani dożywotnio w prawach zawodnika , by takie coś więcej się nie powtórzyło. A tymczasem od tych naszych " gwiazd" nie wymagamy niczego i jesteśmy na piłkarskim dnie niestety... |
W meczu Nowej Legii z Groklynem mamy remis, za szybko co niektórzy już rozdali medale.
|
Cytat:
Legia z meczu na mecz gra co raz słabiej. |
Ja liczę, że w głowach ich piłkarzy zacznie kiełkować myśl "tylko, żebyśmy nie przejebali tego sezonu jak ostatnio", wtedy na pewno go przejebią ;)
|
Cytat:
I tak Legia gra zdecydowanie lepiej niż Nowa Wisła :) a porównanie mamy, Legia i Wisła grały z Podbeskidziem i Groclinem. Kto lepiej wypadł, każdy widzi. |
ale Nowa Legia lepiej brzmi :P
|
Wraca styl Urbana na trzezwo nie podchodzic :)
Cale 60 osob na "marszu" czarnuchow :lol: |
Wczoraj gra Legii mnie jakoś nie przekonała. Szczególnie przy 1-1 w drugiej połowie nie potrafili przycisnąć Polonii, która dość mądrze i skutecznie się broniła. Kontry też niezłe wyprowadzali.
Co nie zmienia faktu, że Legia to główny kandydat do MP. |
Styl Urbana, więc nie można zbyt wiele po naszych kopaczach oczekiwać. Do tego kilku zawodników pod formą, bezbarwna ofensywa na czele z Radovicem i Saganowskim, a także błąd Łukasika i mecz w głupi sposób zremisowany. Nie pierwszy, nie ostatni w tej rundzie.
|
A mnie cieszy postawa Polonii. Właśnie na naszych oczach , z meczu na mecz obalany jest mit okresu przygotowawczego.
W polskich warunkach ten skrót powinien być z góry zabroniony. Pomijając fakt że u nas jest najbardziej przejebana zima a przerwa dłuższa niż ligowy sezon to nie potrafić przygotować zespołu na 15 kolejek musi graniczyć z obłędem. |
Niech wreszcie Polonia obali ten koszmarny mit wielomiesięcznych przygotowań do sezonu. Jakoś w całej Europie starczy piłkarzom kilka tygodni przygotowań a nasi kopacze przez 3 miesiące biegają po górach. Przecież , to jest chore... Miesiąc spokojnie starczy na przygotowania zwłaszcza , ze nasza liga jest przerazliwie słaba. Większość meczów , to kopanina i jak tak patrze na twarze tych naszych grajków , to nie widzę krańcowego wyczerpania. A jeśli ktoś nie wytrzymuje obciążeń w naszej lidze , to spokojnie może zająć się czymś innym niż kopaniem piłki.
|
Cytat:
p.s. Jak "ktoś" nie wytrzumuje obciążeń ...to łapie kontuzje. I Ty sugerowałbys im zakończenie kariery ...:rotfl: To musiałbyś być bardzo zaskoczony jakbyś sie dowiedział że w poważniejszych ligach niektorzy piłkarze mają indywidualnie dobierane obciążęnia żeby ich nie zajechać. Niektórzy jak np. Ledley King prawie w ogóle nie trenowali tylko grali mecze. |
Jakby pobiegali 3 miesiące po górach to by zapierdalali jak młode zające. Niestety większości z tych śmiesznych pseudozawodowców brakowałoby tchu przy wejściu na Giewont. No ale przecież lepiej popić i podupczyć na ciężkim obozie przygotowawczym gdzieś na Cyprze czy innej Hiszpanii.
|
Ciotowanie zaczęło się gdy zrezygnowano z przygotowań w górach, tam każdy mięczak od razu odpadał a teraz jakieś sparingi w Turcji czy na Cyprze gdzie nie ma jak wyjść kto ciota a kto twardziel.
|
ja myśle że w tym sezonie za późno nasza liga wystartowała (brak meczów o stawke)i stąd kompromitacja w pucharach europejskich.
Bieganie po górach ? No cóż, nasi zawodnicy odstają technicznie od zachodu więc braki w wyszkoleniu musza nadrabiac siłą a gdzie indziej niż w górach można ją sobie wyrobic ? |
Jakoś nie widzę piłkarzy z Anglii, czy Hiszpanii hasających po górach. Wystarczy popatrzeć na tor przeszkód Magatha i opinie piłkarzy na jego temat, aby znaleźć wspólny mianownik dla piłkarzy ze wschodu i zachodu europejskiej piłki. Zwyczajnie mają lepszych piłkarzy pod każdym względem i przygotowanie fizyczne nie robi już takiej różnicy w obecnej piłce jak to miało miejsce w latach 80, czy 90 gdzie potrafiliśmy grać jak równy z równym dzięki motoryce i sile.
|
Cytat:
Bardzo dobry pomysł z tym bieganiem po górach. Wyszkoli się tym sposobem tabuny biegaczy po górach. |
Widzę , że co poniektórzy " bieganie po górach" wzięli zbyt dosłownie. Ja natomiast użyłem tego jako przenośni , by podważyć ten mit wielkich przygotowań do rundy. Jakoś w wschodnich i zachodnich ligach ćwiczy się krócej , ale intensywniej i wszyscy maja siłę. Ale nikt mi nie wmówi , że jak ktoś ma 3 miesiące przerwy i w drugim meczu chwytają go skurcze , to jest to normalne... Taki urok naszej amatorskiej ligi. Choć w sumie skoro są amatorami , to nie powinno dziwić ?
Jak wczoraj patrzyłem na Murawskiego , to było mi go żal. Cień piłkarza z przed kilku lat. Kompletnie nieprzygotowany do gry i zupełnie nie rozumiem co on ze sobą zrobił. Pudło sezonu też mamy raczej rozstrzygnięte. Wątpię , by ktoś przebił " Ślusorza" :} Cieszy , ze strzelił bramkę , ale zmarnował taka okazję , że głowa mała. Jednak po części moja teoria się sprawdza , że Ślusarskiemu nogi służą jedynie do biegania. Niech strzela tylko głową może nawet z poziomu ziemi. :} W tej sytuacji mógł się zatrzymać i wejść z piłką do bramki a tak spanikował zupełnie... Buric też niezle zawalił , bo zupełnie bez sensu wychodził z bramki.... Gnietli , gnietli Pogoń i tylko remis. Szkoda straconych punktów , bo w ostatecznym rozrachunku może ich zabraknąć. Dobrze , ze mieliśmy tyle sytuacji i wrócił Reksio. :} |
Kolejka dla nas bardzo udana , jakby nie patrzeć , odrobiliśmy do Legii , Lecha , Polonii +2 pkt
co prawda zobaczymy co jeszcze pokaże dzisiaj Widzew z Górnikiem, ale tam też bardzo mocno pachnie mi remisem . Pomimo słabego startu sezonu , 2 kolejne kolejki mogą sprawić że wylądujemy w okolicach podium po 7 kolejce , taka nasza kopana liga . kluczowa będzie teraz wygrana z Piastem ( 9 pkt ) . Wskakujemy wtedy przed ślązaków a i punkty na pewno stracą będący nad nami Górnik (zakładam że dzisiaj urwie 1 pkt ) ze Śląskiem (10 pkt) Polonia ( 8 pkt) z Widzewem (12 pkt ) a później czeka nas mecz jesieni z Legią w Warszawie ... który da nam odpowiedzi na wiele pytań , chyba zresztą najważniejsze - czy Probierz zostanie na stanowisku |
Cytat:
|
Ale panowie, do czego tak naprawde tu się przygotowywać? Do 15 kolejek + pare gierek PP ? Dobrze się spocić nie zdążą a już za pasem 3 miechy przerwy... przepraszam, okres ładowania akumulatorów.
Kluby angielskie walą sobie turne po Azji i Ameryce i to w zupełności im starcza by przygotować się do rozgrywek. Nie owijając w bawełne , to w porównaniu do naszych, ich są po prostu mordercze heh. Liga mistrzów się zaczyna i każdy w Europie ciupie jak miło, nie ma tych problemów co u nas. Przecież jak by ktoś w profesjonalnym klubie wyjechał z tekstem typu: - Jeszcze nie trafiliśmy z forma, ona dopiero przyjdzie. - Zespołowi brakuje świerzości. - Nie przepracowaliśmy okresu tak jak byśmy sobie tego życzyli - Praca z dużymi obciążeniami powinna dać efekt w końcówce sezonu, dlatego teraz zespół może się czuć przemęczony. To by ten cały pseudo sztab został wywalony na zbity pysk , bo nie po to pobierają kasę i zajmują własnie te stanowiska żeby odwalać maniane. Tam nie ma miejsca no pomyłki, bo one przekładają się na mniejsze wpływy a na to profesjonalny klub nie może sobie pozwolić. Tylko u nas macha sie na straty ręką, jesteśmy mistrzami świata w roztrwanianiu nie swoich pieniędzy. Kto by się stratami przejmował ? Wyj... się sprzątaczki, sprzeda pare komputerów, skasuje zajęcia z odnowy i będzie cacy! Dlateg, Na Boga, jakim trzeba być debilem albo leniem, żeby nie potrafić się przygotować do zapier...przez 15 kolejek? Dla mnie to jest kpina i totalna amatorka. Tylko gdy uzmysłowimy sobie ile gramy oraz ile odpoczywamy w ciągu sezonu, jakiekolwiek przygotowanie ma sens. W lecie obozy? Majorka? Turcja? a po kiego huj...? Przecież u nas jest jeszcze piękniej o tej porze roku! Są siłownie, baseny , kompleksy boisk treningowych...a i jak trzeba to można i na Gubałówce zakatować kopaczy. @bukaj22: Reksio? Ten sprzedawczyk i ustawiacz? To z czego ty się cieszysz, płakać trzeba że po meskiej decyzji i wywaleniu go z klubu, sami sobie w swoim gnieżdzie sracie. Gość z was robił debili i kibicowaliście ustwionym meczom a on się bawił w najlepsze! Chociaż zwrócił wam za bilety? Sorki, ale jaki klub taka ikona! |
Cytat:
@zim zum , dlatego napisałem - kluczowe na ten moment jest wygranie meczu z Piastem , w Warszawie cenny będzie i remis . |
Cytat:
ŁKS w tamtym sezonie też nam krwi napsuł, drużyna sklejona w zimie na kolanie! Nie wiele brakło a by się utrzymali... |
Cytat:
|
Tak sie szturmuje Lige Mistrzow w Polsce. Juz nigdy Slask nie bedzie mial takiej okazji na zachęcenie ludzi do chodzenia na mecze, na zapełnienie stadionu. Teraz juz zadne polish masters czy inne Brazylia-Japonia nie pomogą. Bedzie te 10-15 tys., ktore z czasem zacznie malec.
Jesli w tym krjau nie da sie zrobic duzej pilki w takim osrodku jak Wroclaw to nie uda się nigdzie - ta cala nasza pilka jest ro rozjebania z tymi wszystkim pseudodzialaczami i pseudopolkarzami. Cytat:
|
Do kogo pretensje w sprawie typowej dla polskich drużyn rozprzedaży przed LM? Śląsk miał kadrę jaką miał, dosyć średnich kopaczy jak na MP, więc i tak jego szanse na awans były iluzoryczne nawet gdyby utrzymał kadrę z wiosny. Problemem prawdziwym nie było to, że nie mają jak powalczyć o LM, a to że finansowanie tego klubu jest zagrożone, gdyż klub mając jedynie wsparcie miasta przy takim poziomie wydatków nie jest w stanie funkcjonować. Tam potrzeba jasnych decyzji. Albo schodzą z kosztami do poziomu Bełchatowa, czy Podbeskidzia sprzedając połowę zawodników zimą, bądź rezygnując z tych, którzy mają kontrakty na poziomie Legii, Wisły, czy Amiki albo za wszelką cenę szukają kogoś kto przejmie schedę po Solorzu, który zakręcił kurek z pieniędzmi tak jak ITI u nas.
Sytuacja jest tożsama z Legią. ITI nie płaci ani grosza od ponad roku. Solorz nie płaci od pół roku i ma nie płacić przez kolejne dwa lata. Trafnie sytuację Śląska podsumowała o dziwo GW. Cytat:
|
w szkółce AC Milanu w Łodzi najpierw kładą nacisk na kształtowanie charakteru zawodnika a dopiero potem na umiejętności
http://www.lodz.sport.pl/sport-lodz/...nu_bedzie.html |
Barcelona, Milan. Kto tutaj jeszcze szkółki nie ma ? To już nawet w sporcie działają u nas jak w Afryce.
|
Jeszcze Juventus chyba cos tam postawił?
a kto szkółki nie ma? no kto ? Wisła Kraków :) |
Skoro jesteśmy trzecim światem na piłkarskiej mapie to nic dziwnego, że trzeba nas kolonizować.
|
Cytat:
Cytat:
Jak Milan moze szkolic na kompleksie Kolejarza Lodz to my mozemy na Mydlniczance ,. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:04. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl