Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

wonski_eNHa 13.12.2010 17:16

Na naszym stadionie śnieg zostaje podgrzewany i rynnami odprowadzany w postaci wody do kałuży. Nie ma obaw o nasz dach, raczej martwiłbym się o POZnan*

~h3po4, mamy system, który topi śnieg na dachu, więc się tak nie bulgocz.

picasso 13.12.2010 17:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez h3po4 (Post 1024774)
Dach?! ....

Po pi er do li ło ci sie z murawą, bo pomyłką nazwać tego nie można lol haha prze chłop ;P

może napiszesz PRZEPRASZAM? a na drugi raz nim cos zechcesz napisać to wcześniej weź rozbieg i poszukaj ściany.w dachu jest instalacja która ma topic snieg i jak kolega powyzej napisał odprowadzać wodę.nie wiem tylko na ile to jest wydajne i czy przy zbyt obfitych opadach śneigu nie trzeba wspomagać się jednak łopatami.

Zwitter 13.12.2010 17:49

Patrząc na kamerkę widać, że na dachu północnej leży śnieg, ale ja się tam nie znam. Może jest tam jakaś cienka warstwa, skoro jest ten system topienia śniegu to chyba on działa i zdaje egzamin.

h3po4 13.12.2010 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 1024777)
może napiszesz PRZEPRASZAM? a na drugi raz nim cos zechcesz napisać to wcześniej weź rozbieg i poszukaj ściany.w dachu jest instalacja która ma topic snieg i jak kolega powyzej napisał odprowadzać wodę.nie wiem tylko na ile to jest wydajne i czy przy zbyt obfitych opadach śneigu nie trzeba wspomagać się jednak łopatami.

Chłopie nie wypominaj mi bo ja wiem co mam robić nie patrze 24 na dobę na forum czy ktoś mi odpisał.

Przepraszam pomyliłem się.



Ps. na D Będziemy mieli dostępne całe piętro dla siebie ? dobrze słyszałem ?

runner 13.12.2010 20:56

nie jadą z nową C na 3 zmiany, albo są pewni,że zdążą, albo że unikną kar umownych z niedotrzymania terminu:

http://s.fothost.pl/thumb/10/50/thumb_61325515.jpg

Cytat:

Pierwotnie napisane przez h3po4 (Post 1024853)
Chłopie nie wypominaj mi bo ja wiem co mam robić nie patrze 24 na dobę na forum czy ktoś mi odpisał. Przepraszam pomyliłem się.

Patrzysz, czy nie patrzysz, nie obrażaj innych, jak nie wiesz że jest system na dachu do lodu, to nie wypowiadaj się żeby tylko coś napisać tylko poświeć chwile czasu na poczytanie o konstrukcji dachu. tyle w temacie

Konrad. 14.12.2010 17:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1023998)
Prace ruszyły bodajże 26 listopada. Mają 2 miesiące, czyli do 26 stycznia.

Koniec lutego? Nierealne. Za dużo jest do zrobienia. Wykonanie tego stropu to element, który można zrobić najszybciej, ślimaczenie zacznie się w chwili prac wykończeniowych.

Cóż muszę zwrócić honor myślałem, że z północną chociaż zdążą...

http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=24355

Czyli na dwu miesięcznym kontrakcie, zrobili prawie dwa miesiące opóźnienia. Respect!

PiotrG 14.12.2010 17:50

No to zobaczymy czy tego terminu dotrzymają. Ja nie wierzę w dotrzymanie tej daty.

buczo1985 14.12.2010 20:22

Słowo klucz w tym wypadku to "planowane". W razie czego znajdą wytłumaczenie, że pojawiły się takie i takie kwestie i planowane oddanie przeciągnie się w czasie. Zręczna gra sów.

QBAS 14.12.2010 22:05

Przecież zima jest panie majster, to i opóźnienia pojawić się muszą ;)

brylant17 14.12.2010 22:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 1025204)
Przecież zima jest panie majster, to i opóźnienia pojawić się muszą ;)

To już wiemy na kogo zwalą, że się znowu spóźnią to nie my to zima :D

willow 14.12.2010 23:11

Czyli po odbiorze czekamy na kary umowne dla wykonawcy, zgodnie z obietnicami Majchra. Będę się tej sprawie szczególnie uważnie przyglądał.

avangarda 14.12.2010 23:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 1025251)
Czyli po odbiorze czekamy na kary umowne dla wykonawcy, zgodnie z obietnicami Majchra. Będę się tej sprawie szczególnie uważnie przyglądał.

Obawiam się, że się przyglądniesz, wszyscy tu ponarzekamy na miasto i na Majchra, że kary byś muszą a ich nie ma, Majcher pomyśli, że ręka rękę myje, ale coś do ludzi powie w swoim czasie, że kary będą tylko później... A wyjdzie wielkie G z nich. Majcher ma teraz mniejsze ciśnienie na PR, na swój obraz w oczach ludzi, którzy już wyborcami nie są, będą dopiero za 4 lata (swoją drogą Majcher może być prezydentem 4 kadencję?). Miasto wiedziało, że przed pierwszym meczem na wiosnę się nie wyrobi, tylko głośno o tym nie mówiło, wiadomo - wybory.

RLY 14.12.2010 23:56

Willow wykonawca zrzuci winę na projektanta firma projektowa się rozwiąże (biorąc pod uwagę wiek Obtułowicza to chyba jego ostatni projekt) i skończy się na rozmyciu tematu.

mikereg 15.12.2010 00:14

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html. Ciekawe tylko się zastanawiam czy śmiać się czy płakać

Fuks 15.12.2010 00:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez avangarda (Post 1025260)
(swoją drogą Majcher może być prezydentem 4 kadencję?)..

moze ile mu sie podoba, chociaz mowil ze 4 kadencji juz nie bedzie, ze ta ostatnia.

Wicked 15.12.2010 18:21

Odbiegając od tematu stadionu, na stronie ZIS pojawiła się lista wniosków o dopuszczenie do konkursu na hale TS, widnieje na niej 67 pracowni! Ciekawe co zaprezentują na finale;-)

http://www.zis.krakow.pl//zalaczniki....-zest.-wn.pdf

anthony09 15.12.2010 20:53

Ja do dzisiaj nie rozumiem dlaczego stadionem zajmuje się ZIKIT a nie ZIS ... Hala miejmy nadzieję, że będzie ciekawa, bo wszystko jest jak na razie ok. Jest sporo firm, w gronie tym znajduje się projektant hali Czyżyńskiej & Stadionu Lecha Modern Construcions http://www.mconstructions.pl/archite...pcja/index.php, więc liczę na ciekawą propozycje od nich ;)
A tak w ogóle to wiadomo może kiedy będą znane pierwsze projekty hali ? Są jakieś daty już podane ?

crazykaro 15.12.2010 23:49

Stadiony: Cracovia rozkręca interes, Wisła jeszcze nie

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...-nie,id,t.html

Maciek(TSW) 16.12.2010 00:22

To jest jakas parodia co oni niby mają tam robic 3 miesiące?? no byba że caly stadion chcą odpicowac z malowaniem itd?

domin_czyzyny 16.12.2010 07:31

z artykułu krakow.naszemiasto.pl

"Prezydent Jacek Majchrowski ciągle nie może dogadać się z Władzami Wisły Kraków. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się w krakowskim magistracie, że rozmowy nie przebiegają w przyjaznej atmosferze. Stanowisko Wisły nie jest spójne. Miały się pojawić rozbieżności między Bogdanem Basałajem, prezesem Wisły Kraków, a jej właścicielem Bogusławem Cupiałem."

Najłatwiej puścić fame, że Boguś z Bogdanem się nie dogadują i jest to wina Wisły a nie miasta, że dalej nie ma umowy o korzystanie ze stadionu Wisły Kraków.

Zresztą czego się można spodziewać po staro/nowych władzach miasta... jeszcze się okaże że Wisła będzie tylko wynajmować stadion na mecze...

rav 16.12.2010 08:05

Kilka dni przed wyborami prezydent Majchrowski powiedział, że z władzami Wisły dogaduje się coraz lepiej. Minęły dwa tygodnie i zwrot o 180 stopni? Ciekawe.

domin_czyzyny 16.12.2010 08:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1025626)
Kilka dni przed wyborami prezydent Majchrowski powiedział, że z władzami Wisły dogaduje się coraz lepiej. Minęły dwa tygodnie i zwrot o 180 stopni? Ciekawe.

Jedno wiecej klamstwo dla majchra to nic ... Mysle ze niczym dobrym to sie nie skonczy..

Ela 16.12.2010 08:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez anthony09 (Post 1025539)
Ja do dzisiaj nie rozumiem dlaczego stadionem zajmuje się ZIKIT a nie ZIS ... Hala miejmy nadzieję, że będzie ciekawa, bo wszystko jest jak na razie ok. Jest sporo firm, w gronie tym znajduje się projektant hali Czyżyńskiej & Stadionu Lecha Modern Construcions http://www.mconstructions.pl/archite...pcja/index.php, więc liczę na ciekawą propozycje od nich ;)
A tak w ogóle to wiadomo może kiedy będą znane pierwsze projekty hali ? Są jakieś daty już podane ?

Ostateczny termin oddawania koncepcji mija 22 grudnia.
Wyniki konkursu będą znane prawdopodobnie w lutym.

Co do ciekawych propozycji, to zapewne będą, choć nie liczyłabym na jakiś "odlotowy" projekt - symbol.
Budżet hali nie jest zbyt wysoki i raczej nacisk będzie położony na funkcjonalność a nie na formę.

Optymistyczną wiadomością jest fakt, iż jednym z członków Jury będzie jeden z właścicieli bardzo dobrego studia architektonicznego Bulanda-Mucha.
Tylko nie pamiętam czy Bulanda czy Mucha ;)
Więc jest szansa, że wybiorą jakiś schludny, proporcjonalny projekcik.
Mniej optymistyczną wiadomością jest, że przewodniczącym Jury jest Wyżykowski ( Główny Architekt Miasta ) , któremu podoba się fontanna na Rynku :)

Elefant 16.12.2010 10:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1025631)
Optymistyczną wiadomością jest fakt, iż jednym z członków Jury będzie jeden z właścicieli bardzo dobrego studia architektonicznego Bulanda-Mucha.
Tylko nie pamiętam czy Bulanda czy Mucha ;)

Bulanda.

Cytat:

Sąd konkursowy liczy 12 osób. W skład Sądu wchodzą:
1) Andrzej Wyżykowski (Główny Architekt Miasta) - Przewodniczący Sądu konkursowego
2) Andrzej Bulanda (SARP) – Sędzia
3) Krzysztof Dębowski (ZIS) - Sędzia
4) Piotr Dunin-Suligostowski (TS WISŁA) - Sędzia
5) Witold Gilewicz (SARP) - Sędzia Referent
6) Krzysztof Ingarden (SARP) - Sędzia
7) Krzysztof Leśnodorski (SARP) - Sędzia
8) Paweł Popławski (ZIS) – Sędzia
9) Celina Sokołowska (TS WISŁA) – Sędzia
10) Agnieszka Szczechowicz – Pierko (ZIS) - Sędzia
11) Halina Szłapa (ZIS) - Sędzia
12) Donata Gwiazdowicz (ZIS) - Zastępca Sędziego
Ale nie ma to znaczenia czy Bulanda czy kto inny, sześć osób z miasta wybierze co chce. Ciekawe, że w ogłoszeniu (inaczej niż w regulaminie) podano tylko 10 nazwisk pomijając dwie panie z ZIS.

Pożyteczna jest też lektura odpowiedzi na pytania zgłoszone przez biura architektoniczne (http://www.zis.krakow.pl/artykuly/80...-Hala-TS-WISLA na samym dole).
Z zadanych pytań można wywnioskować:
1. Ponieważ jest bardzo dużo pytań o wyburzenie starej hali, prawdopodobnie pojektowana z trudem mieści się na zadanym terenie.
2. Z tych samych powodów domniemywać należy, że ilość miejsc parkingowych też się nie bilansuje.
3. Miasto dopuszcza wyburzenie starej hali w przyszłości. Główny budynek ma pozostać.
4. Widownia na 4 tysiące to miejsca stałe. Dodatkowe miejsca o których byłą mowa, są zlokalizowane na płaskiej części (boisku) i są przeznaczone dla imprez pozasportowych.

Południowiec 16.12.2010 11:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1025607)
Stadiony: Cracovia rozkręca interes, Wisła jeszcze nie

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...-nie,id,t.html


W tym artykule:
http://www.dziennik.krakow.pl/pl/akt...-lokalami.html

4 grudnia pisali natomiast ,że zainteresowanie lokalami na ich stadionie było spore już zacierali łapki,ale jak przyszło co do czego to większość potencjalnych najemców się wycofała,zostało tylko dwóch.O imprezach na stadionie też myślą ,ale to obecnie melodia przyszłości.A niejaki Dyktyński specjalista od inwestycji w ich klubie ,który się tym zajmuje stwierdza ,że dla niego sprzedaż nieruchomości to temat z ,którym nigdy nie miał nic do czynienia.
Wystarczy nawet przejechać ul.Focha to gołym okiem widać,że robią jedynie coś w pomieszczeniach na obu końcach tej trybuny.

rav 16.12.2010 13:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1025639)
4. Widownia na 4 tysiące to miejsca stałe. Dodatkowe miejsca o których byłą mowa, są zlokalizowane na płaskiej części (boisku) i są przeznaczone dla imprez pozasportowych.

To jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Z jednej strony widać wyraźnie, że działka jest bardzo mała i trudno na niej zmieścić 4 tys. miejsc stałych - świetnym wypadkiem w takiej sytuacji są miejsca rozkładane. Wówczas na niektóre zawody można je rozkładać, a na niektóre nie. Przykładowo, boisko do futsalu z tego co pamiętam jest sporo większe od tego do kosza, więc o rozkładaniu miejsc trzeba zapomnieć. Ale już przy koszykówce, a zwłaszcza siatkówce - czemu nie.

Ela 19.12.2010 13:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1025639)
Ale nie ma to znaczenia czy Bulanda czy kto inny, sześć osób z miasta wybierze co chce.

Po przeanalizowaniu pracowni, biorących udział w konkursie, ośmielę się zaryzykować stwierdzenie, że wygra Lewicki - Łatak.
Raz, że są to nieźli architekci a dwa, że w Krakowie baaardzo często wygrywają krakowskie biura ;)
Ingarden jest w jury, więc pewnie też będzie miał coś do powiedzenia.

Niejakie szansę daję też Studio Lamela - twórcom pewnego marketu z koszernym jedzeniem i nowego terminala na Okęciu.

tomasz_19 19.12.2010 18:46

mam pytanko do bardziej zorientowanych... czy zamontowano już krzesełka na trybunie zachodniej ? :>

4fan_player 19.12.2010 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 1026563)
mam pytanko do bardziej zorientowanych... czy zamontowano już krzesełka na trybunie zachodniej ? :>

Nawet troszkę więcej niż jedno.

tomasz_19 19.12.2010 20:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 1026573)
Nawet troszkę więcej niż jedno.

żarty się Ciebie widzę trzymają, a ja pytałem poważnie, czy już wszystkie krzesełka zamontowano :-)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl