![]() |
Na naszym stadionie śnieg zostaje podgrzewany i rynnami odprowadzany w postaci wody do kałuży. Nie ma obaw o nasz dach, raczej martwiłbym się o POZnan*
~h3po4, mamy system, który topi śnieg na dachu, więc się tak nie bulgocz. |
Cytat:
|
Patrząc na kamerkę widać, że na dachu północnej leży śnieg, ale ja się tam nie znam. Może jest tam jakaś cienka warstwa, skoro jest ten system topienia śniegu to chyba on działa i zdaje egzamin.
|
Cytat:
Przepraszam pomyliłem się. Ps. na D Będziemy mieli dostępne całe piętro dla siebie ? dobrze słyszałem ? |
nie jadą z nową C na 3 zmiany, albo są pewni,że zdążą, albo że unikną kar umownych z niedotrzymania terminu:
http://s.fothost.pl/thumb/10/50/thumb_61325515.jpg Cytat:
|
Cytat:
http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=24355 Czyli na dwu miesięcznym kontrakcie, zrobili prawie dwa miesiące opóźnienia. Respect! |
No to zobaczymy czy tego terminu dotrzymają. Ja nie wierzę w dotrzymanie tej daty.
|
Słowo klucz w tym wypadku to "planowane". W razie czego znajdą wytłumaczenie, że pojawiły się takie i takie kwestie i planowane oddanie przeciągnie się w czasie. Zręczna gra sów.
|
Przecież zima jest panie majster, to i opóźnienia pojawić się muszą ;)
|
Cytat:
|
Czyli po odbiorze czekamy na kary umowne dla wykonawcy, zgodnie z obietnicami Majchra. Będę się tej sprawie szczególnie uważnie przyglądał.
|
Cytat:
|
Willow wykonawca zrzuci winę na projektanta firma projektowa się rozwiąże (biorąc pod uwagę wiek Obtułowicza to chyba jego ostatni projekt) i skończy się na rozmyciu tematu.
|
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html. Ciekawe tylko się zastanawiam czy śmiać się czy płakać
|
Cytat:
|
Odbiegając od tematu stadionu, na stronie ZIS pojawiła się lista wniosków o dopuszczenie do konkursu na hale TS, widnieje na niej 67 pracowni! Ciekawe co zaprezentują na finale;-)
http://www.zis.krakow.pl//zalaczniki....-zest.-wn.pdf |
Ja do dzisiaj nie rozumiem dlaczego stadionem zajmuje się ZIKIT a nie ZIS ... Hala miejmy nadzieję, że będzie ciekawa, bo wszystko jest jak na razie ok. Jest sporo firm, w gronie tym znajduje się projektant hali Czyżyńskiej & Stadionu Lecha Modern Construcions http://www.mconstructions.pl/archite...pcja/index.php, więc liczę na ciekawą propozycje od nich ;)
A tak w ogóle to wiadomo może kiedy będą znane pierwsze projekty hali ? Są jakieś daty już podane ? |
Stadiony: Cracovia rozkręca interes, Wisła jeszcze nie
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...-nie,id,t.html |
To jest jakas parodia co oni niby mają tam robic 3 miesiące?? no byba że caly stadion chcą odpicowac z malowaniem itd?
|
z artykułu krakow.naszemiasto.pl
"Prezydent Jacek Majchrowski ciągle nie może dogadać się z Władzami Wisły Kraków. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się w krakowskim magistracie, że rozmowy nie przebiegają w przyjaznej atmosferze. Stanowisko Wisły nie jest spójne. Miały się pojawić rozbieżności między Bogdanem Basałajem, prezesem Wisły Kraków, a jej właścicielem Bogusławem Cupiałem." Najłatwiej puścić fame, że Boguś z Bogdanem się nie dogadują i jest to wina Wisły a nie miasta, że dalej nie ma umowy o korzystanie ze stadionu Wisły Kraków. Zresztą czego się można spodziewać po staro/nowych władzach miasta... jeszcze się okaże że Wisła będzie tylko wynajmować stadion na mecze... |
Kilka dni przed wyborami prezydent Majchrowski powiedział, że z władzami Wisły dogaduje się coraz lepiej. Minęły dwa tygodnie i zwrot o 180 stopni? Ciekawe.
|
Cytat:
|
Cytat:
Wyniki konkursu będą znane prawdopodobnie w lutym. Co do ciekawych propozycji, to zapewne będą, choć nie liczyłabym na jakiś "odlotowy" projekt - symbol. Budżet hali nie jest zbyt wysoki i raczej nacisk będzie położony na funkcjonalność a nie na formę. Optymistyczną wiadomością jest fakt, iż jednym z członków Jury będzie jeden z właścicieli bardzo dobrego studia architektonicznego Bulanda-Mucha. Tylko nie pamiętam czy Bulanda czy Mucha ;) Więc jest szansa, że wybiorą jakiś schludny, proporcjonalny projekcik. Mniej optymistyczną wiadomością jest, że przewodniczącym Jury jest Wyżykowski ( Główny Architekt Miasta ) , któremu podoba się fontanna na Rynku :) |
Cytat:
Cytat:
Pożyteczna jest też lektura odpowiedzi na pytania zgłoszone przez biura architektoniczne (http://www.zis.krakow.pl/artykuly/80...-Hala-TS-WISLA na samym dole). Z zadanych pytań można wywnioskować: 1. Ponieważ jest bardzo dużo pytań o wyburzenie starej hali, prawdopodobnie pojektowana z trudem mieści się na zadanym terenie. 2. Z tych samych powodów domniemywać należy, że ilość miejsc parkingowych też się nie bilansuje. 3. Miasto dopuszcza wyburzenie starej hali w przyszłości. Główny budynek ma pozostać. 4. Widownia na 4 tysiące to miejsca stałe. Dodatkowe miejsca o których byłą mowa, są zlokalizowane na płaskiej części (boisku) i są przeznaczone dla imprez pozasportowych. |
Cytat:
W tym artykule: http://www.dziennik.krakow.pl/pl/akt...-lokalami.html 4 grudnia pisali natomiast ,że zainteresowanie lokalami na ich stadionie było spore już zacierali łapki,ale jak przyszło co do czego to większość potencjalnych najemców się wycofała,zostało tylko dwóch.O imprezach na stadionie też myślą ,ale to obecnie melodia przyszłości.A niejaki Dyktyński specjalista od inwestycji w ich klubie ,który się tym zajmuje stwierdza ,że dla niego sprzedaż nieruchomości to temat z ,którym nigdy nie miał nic do czynienia. Wystarczy nawet przejechać ul.Focha to gołym okiem widać,że robią jedynie coś w pomieszczeniach na obu końcach tej trybuny. |
Cytat:
|
Cytat:
Raz, że są to nieźli architekci a dwa, że w Krakowie baaardzo często wygrywają krakowskie biura ;) Ingarden jest w jury, więc pewnie też będzie miał coś do powiedzenia. Niejakie szansę daję też Studio Lamela - twórcom pewnego marketu z koszernym jedzeniem i nowego terminala na Okęciu. |
mam pytanko do bardziej zorientowanych... czy zamontowano już krzesełka na trybunie zachodniej ? :>
|
Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:03. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl