Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

AgresywnyChomik 12.08.2025 08:48

To świetny trener który bardzo dobrze zna się na taktyce ��

Witalis 12.08.2025 09:59

Imo kadry juniorskie, gdzie nie ma presji na wynik, to bdb miejsce dla Moskala.

wolfy 12.08.2025 12:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1651563)
Czyli co robi trener w U18? Rozsyła powołania, chłopaki przyjeżdżają na zgrupowanie, po czym trener rzuca im piłkę jak na WFie? Nie ma chociażby treningów, odpraw taktycznych, wpajania jakiegoś systemu, którym będzie grać reprezentacja?

Tu chodzi o to, że trenerzy skompromitowani na poziomie Ekstraklasy i I ligi, mają teraz selekcjonować i kształtować chłopaków, którzy kiedyś będą stanowić o sile reprezentacji.

Tak, trener rozsyła im powołania, robi z nimi jakieś krótkie zgrupowanie, szybki w....... i rozjeżdżają się do klubów.

_________

Mateusz Młyński z asystą przeciw Zniczowi, Polonia wygrała 1:4.

marek2a 17.08.2025 22:01

Adam Buksa 5.000.000 Euro? https://www.goal.pl/kadra/co-dalej-z...och-nasz-news/

As 18.08.2025 07:44

a mlodszy Buksa widze nie podnosi sie juz nawet z lawki w Katowicach.

Mysle, ze nastepny kontrakt to juz bedzie w 1 albo drugiej lidze ale raczej w drugiej.

Patryko 18.08.2025 08:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1651866)
a mlodszy Buksa widze nie podnosi sie juz nawet z lawki w Katowicach.

Mysle, ze nastepny kontrakt to juz bedzie w 1 albo drugiej lidze ale raczej w drugiej.

Niech podziękuje tatusiowi. Karma wraca.

grogoriogreg 18.08.2025 08:41

Mateusz Lis, nasz ostatni, ogarniający bramkarz, w weekend wybronił 11stkę w meczu przeciwko Fenerbahce (w doliczonym czasie gry, strzelał Talisca).


Od początku sezonu zbiera świetne recenzje za swoje występy w Goztepe. W tym roku skończył 28 lat - czy będzie miał szansę w swojej karierze jeszcze dostać się do Reprezentacji?

wolfy 18.08.2025 10:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1651867)
Niech podziękuje tatusiowi. Karma wraca.

Nieironicznie - powinien podziękować tacie i menedżerowi że przynajmniej coś zarobił na tym swoim "talencie".

A Wy zamiast hejtować powinniście być wdzięczni że kolejny pseudotalent nie wisi u nas na gigantycznym kontrakcie. Z tamtych czasów ciągnie kasę już tylko Piotruś "drugi Błaszczykowski" Starzyński (plus raty za Fazlagicia).

Patryko 18.08.2025 10:52

Ja to widzę inaczej. Zamiast harmonijnie rozwijać się w drużynie, gdzie miałby wsparcie i z dużą dozą prawdopodobieństwa pierwszy skład, to poszedł za pieniędzmi tam, gdzie był za słaby na wygranie rywalizacji.

Nie żeby był to pojedynczy przypadek, pewnie z 80% transferów z Polski na zachód kończy się dokładnie tak samo.

Transfer na zachód, brutalna weryfikacja, powrót po 2-3 latach z podkulonym ogonem. Zmarnowanego "talentu" tylko szkoda.

Jaroo1 18.08.2025 11:20

Można być talentem na skalę Polski, a można być na skalę Europy czy świata. Transfer weryfikuje jakosć zawodnika i tyle. Normalne, że jak ktoś rokuje dobrze w Polsce to w wiekszości przypadków na zachodzie sobie nie poradzi, bo tam poziom trudności jest większy. Ciekawe czy przykładowy Buksa gdyby został w Polsce to by jego kariera inaczej wygladala i czy tutaj by blyszczal do dzisiaj na przyklad.

pepe72 18.08.2025 12:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grogoriogreg (Post 1651868)
Mateusz Lis, nasz ostatni, ogarniający bramkarz, w weekend wybronił 11stkę w meczu przeciwko Fenerbahce (w doliczonym czasie gry, strzelał Talisca).
(...)

Polecam odkopać posty z 2019 roku jak Lis miał bramkę u nas, jaki tu leciał hejt na niego.

wolfy 18.08.2025 12:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1651876)
Polecam odkopać posty z 2019 roku jak Lis miał bramkę u nas, jaki tu leciał hejt na niego.

Bo Lis był grał bardzo źle, ale trafił na dobrego trenera bramkarzy który go ociosał.
Nikt mu nie odmawiał warunków i refleksu, ale popełniał juniorskie błędy. Był nieociosanym kołkiem.

I żeby od razu uciąć wszelkie analogie do których dążysz - nie, Sukiennicki nie ma talentu. Nikt go już nie ociosa, bo nie ma podstaw.

Podobnie jak Broda nie jest materiałem na dobrego bramkarza, bo ani nie ma szczególnych warunków fizycznych (zasięg ramion), ani refleksu na linii, ani za dobrze nie gra nogami. Jak zrobi solidny postęp to będzie materiałem na drugiego Buchalika - odbije większość piłek lecących w niego, z rzadka wybroni coś ekstra, częściej się skompromituje puszczając po krótkim rogu albo wybijając przed siebie.

Coś może być z Letkiewicza bo podstawy są, tylko jest duży znak zapytania co do obecnego trenera bramkarzy.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1651874)
Ja to widzę inaczej. Zamiast harmonijnie rozwijać się w drużynie, gdzie miałby wsparcie i z dużą dozą prawdopodobieństwa pierwszy skład, to poszedł za pieniędzmi tam, gdzie był za słaby na wygranie rywalizacji.

Nie żeby był to pojedynczy przypadek, pewnie z 80% transferów z Polski na zachód kończy się dokładnie tak samo.

Transfer na zachód, brutalna weryfikacja, powrót po 2-3 latach z podkulonym ogonem. Zmarnowanego "talentu" tylko szkoda.

Tu jest problem z ludźmi takimi jak Ty - szukającymi wszędzie talentu i potencjału. Buksa miał killa udanych zagrań, rozwinął się szybciej niż rówieśnicy ale od Ekstraklasy odbił się jak od ściany. Przeciętni obrońcy robili go jak dziecko, w ogóle nie dochodził do sytuacji.

Nie ma żadnych RACJONALNYCH przesłanek że mógłby się rozwinąć. Mimo wszystko trafiał do klubów w których (gdyby miał jakikolwiek potencjał) zrobiono by z niego chociaż ekstraklasowego wyrobnika.

To nie jest cassus Kapustki który miał dobry sezon, odbił się od od zachodu ale po powrocie grał nieźle w Legii. To jest chłopak który niczego nie osiągnął, miał beznadziejną rundę w Ekstraklasie i pojechał na samej opinii.
Teraz kompromituje się znowu na poziomie Ekstraklasy, de facto nie będąc w stanie nawet wygrać rywalizacji.

Napisałbym Maciej Korzym 2.0, ale Korzym coś tam jednak pograł w Koronie.


Nad jego rzekomo zmarnowanym talentem płaczą Ci sami którzy widzieli go w Sukiennickim. Wystarczy dosłownie jedna udana kiwka i już bredzicie o talencie jaki zdarza się raz na dekadę.
Chłopak pojechał na tej opinii i wycisnął finansowo 1000% ze swojej kariery, a nadal są frajerzy dający mu kontrakty na poziomie centralnym.

Na swój sposób to robi wrażenie.

Patryko 18.08.2025 13:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1651877)
Nie ma żadnych RACJONALNYCH przesłanek że mógłby się rozwinąć.

Oczywiście, tylko zadaj sobie pytanie - gdzie miałby lepsze warunki do rozwoju, grając u nas jeszcze rok-dwa (wtedy jeszcze w Ekstraklasie), czy kopiąc z dziećmi w Primaverze?

Razem z tatkiem wykonali skok na kasę (chociaż śmiem wątpić, że w tej Genoi dostał jakiś niewyobrażalnie dobry kontrakt), co najprawdopodobniej będzie rzutować na całej jego karierze. Krótkoterminowo być może zyskali, długoterminowo najprawdopodobniej zawalili chłopakowi karierę.

Arkadiusz.Czerepach 18.08.2025 13:40

teraz to juz tajkie tam pi*dolenie i tworzenie historii alternatywnej

ja jednak mówie że talent był (jest?)

bo jeszcze jak miał 13-14 to tutaj na forum (polecam odkopać posty) osoby które śledzą naszych gówniaków pisały że lepszy od Adama etc

a debiut w Esie wcale zły nie był, nawet załadował śliczną bramkę ile miał wtedy lat 15? 16?

tego nie da sie zrobić będąc kołkiem

potem został zepsuty czyja to wina nie wiem

Smuga 18.08.2025 14:33

Waszmościowie, Wy tu gadu-gadu o Buksie, a tymczasem były Wiślak, Jesús Imaz, dołączył do elitarnego grona zdobywców stu bramek w Ekstraklasie, dołączając tym samym do grona takich piłkarzy jak Brożek, Kmiecik, Reyman oraz Żurawski.

Przyznam szczerze, że mnie cieszy, iż kariera Jesúsa tak się potoczyła, zwłaszcza pamiętając jego początki u nas. Pamiętam jego pierwsze spotkania w naszych barwach, gdy piłka odskakiwała mu od nogi, a i setkę potrafił nieźle spartolić. W sumie jego przypadek jest dobrą lekcją, że w hiszpańskich niższych ligach można wyłuskać takie perełki, ale również przemawia za tym, aby piłkarza nie skreślać po niezbyt udanym początku w klubie.

Witalis 18.08.2025 14:35

Może miał talent, może nie, ale wolfy pisał wtedy, że brylancik, a teraz pisze, że beztalencie. Tak że proponuję więcej życzliwości, mniej pyskówki do rozmówców.


Buksa nie miał szansy pokazać czegokolwiek po powrocie z podkulonym ogonem (jak Kapustka), ponieważ wyjechał tak wcześnie, że za mało umiał, za mało ten talent rozwinął. Następnie nie udał się wyjazd, więc było czego pokazywać po powrocie.

Arked 18.08.2025 15:27

Wielu młodych polskich piłkarzy popełnia ten błąd i często wyrzuca w ten sposób kariery do kosza, w zamian za pewien zysk z kilkuletniego kontraktu za granicą.

Fakty natomiast są takie, że polski piłkarz jest zbyt niedorozwinięty, żeby w młodym wieku dobrze poradzić sobie za granicą. Najlepiej radzą sobie albo tacy, którzy od podstaw szkolili się za granicą, albo tacy, którzy zdążyli w pełni uformować się w Polsce. Lewandowski i Błaszczykowski trochę w Polsce pograli i coś osiągnęli, zamiast iść do Serie B po łatwe pieniądze. A i tak przeskok był dla nich trudny i niepewny.

wolfy 18.08.2025 18:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1651897)
Wielu młodych polskich piłkarzy popełnia ten błąd i często wyrzuca w ten sposób kariery do kosza, w zamian za pewien zysk z kilkuletniego kontraktu za granicą.

Fakty natomiast są takie, że polski piłkarz jest zbyt niedorozwinięty, żeby w młodym wieku dobrze poradzić sobie za granicą. Najlepiej radzą sobie albo tacy, którzy od podstaw szkolili się za granicą, albo tacy, którzy zdążyli w pełni uformować się w Polsce. Lewandowski i Błaszczykowski trochę w Polsce pograli i coś osiągnęli, zamiast iść do Serie B po łatwe pieniądze. A i tak przeskok był dla nich trudny i niepewny.

Błaszczykowski i Lewandowski mieli mentalność, talent i trafili na Kloppa.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1651882)
Oczywiście, tylko zadaj sobie pytanie - gdzie miałby lepsze warunki do rozwoju, grając u nas jeszcze rok-dwa (wtedy jeszcze w Ekstraklasie), czy kopiąc z dziećmi w Primaverze?

Razem z tatkiem wykonali skok na kasę (chociaż śmiem wątpić, że w tej Genoi dostał jakiś niewyobrażalnie dobry kontrakt), co najprawdopodobniej będzie rzutować na całej jego karierze. Krótkoterminowo być może zyskali, długoterminowo najprawdopodobniej zawalili chłopakowi karierę.

Czas pokazał że młody Buksa talentu nie miał. Opowieści jak to by się u nas rozwinął - ludzie, a kto się u nas rozwinął w tamtym okresie? Plewka, Gruszkowski, Starzyński, Młyński, Wachowiak?

Serio pytasz gdzie jest lepsze szkolenie - u nas czy w Genoi?

Arked 18.08.2025 18:45

Trafili na Kloppa i sztab trenerski/medyczny Borussii, który zbudował ich fizycznie.

doktor granat 18.08.2025 18:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1651884)
teraz to juz tajkie tam pi*dolenie i tworzenie historii alternatywnej

ja jednak mówie że talent był (jest?)

bo jeszcze jak miał 13-14 to tutaj na forum (polecam odkopać posty) osoby które śledzą naszych gówniaków pisały że lepszy od Adama etc

a debiut w Esie wcale zły nie był, nawet załadował śliczną bramkę ile miał wtedy lat 15? 16?

tego nie da sie zrobić będąc kołkiem

potem został zepsuty czyja to wina nie wiem

A moim zdaniem debiut i parę meczów i te ładne bramki miał fajne i świadczące o potencjale, a po covidzie coś się bardzo zepsuło.
Ten poziom który pokazywał przed odejściem to nawet w Wiśle na ławce nie byłby potrzebny bo to był poziom paralityka bez szybkości, koordynacji no i znikła gdzieś ułożona noga, którą można było oddawać mierzone strzały w światło bramki.
Teraz siedzi na ławie bo pewnie jest cienki. (nie oglądam extraklasy). Czy jeszcze zdoła zostać ligowcem choć na 10 goli w sezonie? Oczywiście nie wiem.

Patryko 18.08.2025 19:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1651907)
Błaszczykowski i Lewandowski mieli mentalność, talent i trafili na Kloppa.



Czas pokazał że młody Buksa talentu nie miał. Opowieści jak to by się u nas rozwinął - ludzie, a kto się u nas rozwinął w tamtym okresie? Plewka, Gruszkowski, Starzyński, Młyński, Wachowiak?

Serio pytasz gdzie jest lepsze szkolenie - u nas czy w Genoi?

Po tym co gra Krzyżanowski po roku rzeźbienia formy w Primaverze, chyba jednak więcej dałaby mu (Buksie) wtedy gra na poziomie Ekstraklasy.
Pozostaje oczywiście otwarte pytanie: czy Buksa w sezonie spadkowym grałby w podstawowym składzie? Moim zdaniem dostawałby swoje szanse, a jeśli by się tutaj nie wybił, to po co mu transfer na zachód?

wolfy 18.08.2025 20:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1651917)
Po tym co gra Krzyżanowski po roku rzeźbienia formy w Primaverze, chyba jednak więcej dałaby mu (Buksie) wtedy gra na poziomie Ekstraklasy.
Pozostaje oczywiście otwarte pytanie: czy Buksa w sezonie spadkowym grałby w podstawowym składzie? Moim zdaniem dostawałby swoje szanse, a jeśli by się tutaj nie wybił, to po co mu transfer na zachód?

Zdajesz sobie sprawę że to jego zawód? Transfer na zachód to w pierwszej kolejności o wiele lepsze pieniądze.

Możliwe że z Buksą w ataku spadlibyśmy sezon wcześniej więc dla nas też lepiej że poszedł.

Patryko 21.08.2025 12:12

Marko Kolar najprawdopodobniej wyląduje w Ruchu.

https://www.goal.pl/transfery/ruch-c...-wisla-krakow/

Arkadiusz.Czerepach 21.08.2025 12:49

Carlitos z bramką

Smuga 24.08.2025 16:16

Tymczasem skończyła się niezbyt długa kariera Brleka w barwach Wieczystej. Właśnie rozwiązano z nim kontrakt po zaledwie dwóch rozegranych przez niego meczach ligowych w tym sezonie.

Arkadiusz.Czerepach 25.08.2025 15:32

biorąc pod uwage że w ostatnim meczu znowu zagral przeciwko nam , nasz byly zawodnik (Szota) , czy jest jakis klub który by puścił w polske więcej piłkarzy ?

z kim byśmy nie grali , jakiś nasz były piłkarz :)

MaLk 26.08.2025 21:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1652645)
biorąc pod uwage że w ostatnim meczu znowu zagral przeciwko nam , nasz byly zawodnik (Szota) , czy jest jakis klub który by puścił w polske więcej piłkarzy ?

z kim byśmy nie grali , jakiś nasz były piłkarz :)

To tylko potwierdza, jakim przemiałem była nasza kadra przez ostatnie lata.

Zupełnie przypadkowo, względna stabilizacja w ostatnim czasie przyniosła poprawę wyników. Kto by pomyślał...?

grogoriogreg 26.08.2025 21:15

Przez ostatnie 10 sezonów dokonaliśmy... 134 transferów - wliczając aktualne okienko i nie wliczając wychowanków / zawodników trafiających do nas w wieku juniorskim (jak np. Duda czy Starzyński).

W tym okienku 8 zawodników (z Igbekeme 9), sezon temu 9. Więc pełna zgoda z powyższym.

wolfy 27.08.2025 09:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1652645)
biorąc pod uwage że w ostatnim meczu znowu zagral przeciwko nam , nasz byly zawodnik (Szota) , czy jest jakis klub który by puścił w polske więcej piłkarzy ?

z kim byśmy nie grali , jakiś nasz były piłkarz :)

Tak jak wyżej koledzy napisali - jak się wymienia skład co sezon to trudno potem nie spotykać byłych piłkarzy :>

Patryko 31.08.2025 16:35

Marko Kolar z bramką dla Ruchu. Ruch przegrywał 2:0, dzięki bramce kontaktowej Marko, drużyna Fornalika wywalczyła remis w końcówce meczu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl