Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Karherop 27.01.2025 08:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1641775)
Rozumiem,że znalazł się ktoś kto sfinansuje ale tą wymianę krzesełek to można porównać do transferu grubego zapuszczonego napastnika z Algierii w momencie gdy w kasie pusto.Jest pewnie sto innych ważniejszych rzeczy do poprawienia na tym stadionie niż krzesełka na trybunie na której i tak wszyscy stoją.

Wiesz że to tak nie dziala?

Sponsorow nie za bardzo obchodzą nasze zalegle faktury i stan naszej kasy (przynajmniej nie wiekszosc).

Sponsorow obchodzi efekt ktory zrobi im reklamę. Przypuszczam że wymiana krzeselek będzie wiazala sie z ekspozycja reklamową, a jakby udalo im sie jeszcze w ramach tego odliczyć kwote od czynszu to bylby majstersztyk.

O ile kojarzę craxa chciala wymieniac murawę i oczekiwała ze miasto zrekompensuje im ta inwestycje.

Mysle że również dlatego temat jest poki co tak malo grzany w spcial mediach

krysztal 27.01.2025 11:55

Ale ja nie mówię tego w odniesieniu do klubu tylko operatora stadionu.Nie precyzyjnie się wyraziłem.To zarzut do ZIS i tak jak powiedziałem rozumiem,że znalazł się sponsor który chce wymienić krzesełka-pewnie za nazwę trybuny lub coś w ten deseń tak ja przykładowo Max Fliz i Vip Gold ale jednak namawiałby go na zasponsorowanie jakichś innych sto razy ważniejszych rzeczy.

Karherop 27.01.2025 12:54

Wisla nie znajdzie pd tak sponsora na oplacenie bezpsorednio faktury za prąd, ale na np na sponsora sektora rodzinnego (jak bylo z Frugo) juz tak. Przynajmnkej majac już zamkniety pakiet sponsorow strategicznych/koszulkowych.

W sumie to mamy odwrocona dyskusje do ostatnich "socios nie powinno placic faktur Krolewskiemu tylko inwestowac w cos co sie splaci".

Tak jak pisalem, jak ugramy na tym jednorazowa obniżkę czynszu w ZISie to bylby idealny deal.

Karherop 01.07.2025 11:14

https://gazetakrakowska.pl/bedzie-ro.../c2p2-27738981

Oficjalnie dzierzawimy baze na 30 lat i powoli rozbudowujemy. Dobre i to. Na wiecej nas nie stać.

Elendil 01.07.2025 11:29

Mimo wszystko, szkoda że nie bliżej Krakowa. Taki Zabierzów by był idealny.

Karherop 01.07.2025 12:34

Dla dzieciakow wszystko poza Krk to jest zła lokalizacja.

Od U-7 do u-16 i tak będą rozsiane w Krk ale to i tak lepsze niz wożenie wszystkich poza miasto.

leszekm 18.07.2025 22:47

https://gazetakrakowska.pl/za-ile-mo.../c1p2-27794051

Arkadiusz.Czerepach 21.07.2025 09:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekm (Post 1650067)

czy ja cos zle licze, czy dla nas od kilku lat obowiazuje jakis inny (wyższy) cennik ?

kowalkowskij 26.08.2025 13:02

https://youtu.be/1t5ozIrtEfI?si=1iQSeaXw2Q3qURVj&t=496

Arkadiusz.Czerepach 27.08.2025 10:13

i dobrze gada

Karherop 27.08.2025 10:31

Obiekt zostanie z nami na dlugie lata czy nam sie to podoba czy nie.

Ciekawe czy wobec kandydatury PL do kobiecego euro 2029 faktycznie byłaby szansa przeprowadzić jeszcze jakies modernizacje/renowacje.

Kolejne 100 mln na remont rozeszłoby sie w mgnieniu oka

As 27.08.2025 13:40

Z tym stadionem jest troche taka sytuacja jak z dostawczakiem.

Kupiles za fhuj kasy dostawczaka zeby pracowac jako kurier. Dostawczak, duzo pali, czesto sie psuje i wlasciwie zamiast zarabiac pieniadze to pozera zyski.
Ludzie ci mowia,"kupze cos lepszego a nie tym gratem jezdzisz" ale ty wydales tyle szmalu, ze glupio kupic nowy skoro ten grat ujowo jezdzi ale jednak jezdzi.

Tak samo jest ze stadionem, logicznym by bylo zbudowac nowy, lepszy i wiekszy ale, ze miasto wydalo gore pieniedzy na ten obecny to nie beda budowac nowego. A poza tym to nie ma pieniedzy nawet gdyby byla wola zeby budowac.

Karherop 27.08.2025 14:00

Po pierwsze nie ma na to pieniędzy, a po drugie nie ma na to pieniędzy.

Takie obiekty nawet jak są źle zrobione to nie stawia się co 10 ani co 20 lat. Najlewniej za naszego życia innego juz nie będzie.

Wisla musialaby byc na poziomie klubow ktore sporadycznie grają w Champions League (np Slavia czy Kopenhaga) żeby w ogóle cos takiego rozważać. A i wtedy to kto miałby sobie od tak wywalic 600 mln na nowy obiekt?

As 27.08.2025 14:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1652865)
Po pierwsze nie ma na to pieniędzy, a po drugie nie ma na to pieniędzy.

Takie obiekty nawet jak są źle zrobione to nie stawia się co 10 ani co 20 lat. Najlewniej za naszego życia innego juz nie będzie.

Wisla musialaby byc na poziomie klubow ktore sporadycznie grają w Champions League (np Slavia czy Kopenhaga) żeby w ogóle cos takiego rozważać. A i wtedy to kto miałby sobie od tak wywalic 600 mln na nowy obiekt?

Ja widze tylko jedna mozliwosc ze budowa nowego stadionu bylaby realna. Czechy, Slowacja, Polska, Wegry (przykladowo) dostaja wspolnie organizacje mistrzostw swiata i Krakow dostaje do organiztacji kilka meczow.

Wtedy bylyby wola polityczna, przyzwolenie spoleczne i finansowanie z budzetu panstwa.

Patryko 27.08.2025 14:23

Jestem podobnego zdania, co Karherop.

Za naszego życia nowego stadionu nie będzie, w obecny zostało utopione 800+ mln złotych, ciężko byłoby wytłumaczyć przeciętnemu zjadaczowi chleba jego wyburzenie i postawienie w jego miejsce nowego za kolejne setki milionów.

O ile nie przyjdzie tutaj arabski książę, który będzie mógł od tak wywalić 200 milionów euro na nowy stadion jako zachciankę, szanse na nowy stadion oceniam na 0,0000001%.

masada 27.08.2025 15:08

Ale z tym gadaniem, że potrzebujemy już, natychmiast dużo większego stadionu i to jest aktualnie nasz największy problem, to też jest bardzo śmieszny odlot :D już kompletnie abstrahując od możliwosci wprowadzenia tego w życie

pepe72 27.08.2025 16:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1652865)
Po pierwsze nie ma na to pieniędzy, a po drugie nie ma na to pieniędzy.

(...)

Pytanie ile by miasto zarobiło na gdyby teren po obecnym stadionie poszedł pod deweloperkę, a nowy wybudować gdzieś tutaj: https://www.openstreetmap.org/#map=1...4722/19.897453

Na początku ul. Buszka nie ma budynków więc można ul. Reymonta przedłużyć ;)

buczo85 27.08.2025 18:20

Mam takie samo zdanie. Szkoda przepalać energię na jałową dyskusję o burzeniu tego stadionu. Może jak dożyjemy to po 2050 roku będzie można wrócić do tematu.

Maxell 27.08.2025 19:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1652855)
Obiekt zostanie z nami na dlugie lata czy nam sie to podoba czy nie.

Ciekawe czy wobec kandydatury PL do kobiecego euro 2029 faktycznie byłaby szansa przeprowadzić jeszcze jakies modernizacje/renowacje.

Kolejne 100 mln na remont rozeszłoby sie w mgnieniu oka

Może dało by się wyciągnąć jakąś kasę z ministerstwa przynajmniej na modernizację oświetlenia na LEDowe co poprawiłoby bardzo oprawę meczów

As 27.08.2025 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masada (Post 1652871)
Ale z tym gadaniem, że potrzebujemy już, natychmiast dużo większego stadionu i to jest aktualnie nasz największy problem, to też jest bardzo śmieszny odlot :D już kompletnie abstrahując od możliwosci wprowadzenia tego w życie

Klub pewnie nie potrzebuje ale miasto to juz na pewno. Inaczej wszystkie poważniejsze koncertujące gwiazdy czy eventy na wielotysięczne widownię będą lądować na śląskim w Chorzowie lub na narodowym w Warszawie.
Jeśli ktoś planuje trasę koncertową i wie że z palcem w dupie sprzeda 50-60k biletów to przecież nie zrobi koncertu w Krakowie gdzie maks wejdzie 30k.

Trzeba myśleć nieco szerzej niż tylko mecz Wisły co dwa tygodnie.

No ale nie ma co gadać bo pieniędzy nie ma i nie będzie i realistycznie ten stadion zostanie na dekady. Błędy i brak wyobraźni zawiniono 25 lat temu.

pepe72 27.08.2025 22:11

Miasto nie potrzebuje bo zbudowało Tauron Arenę na 20400. Kraków nieszczególnie potrzebuje większej areny. Co więcej uwalano eventy w innych miejscach by TA na siebie zarabiała.

As 27.08.2025 22:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1652891)
Miasto nie potrzebuje bo zbudowało Tauron Arenę na 20400. Kraków nieszczególnie potrzebuje większej areny. Co więcej uwalano eventy w innych miejscach by TA na siebie zarabiała.

Nie da się zmieścić koncertu jakiejś Taylor Swift na +50k ludzi w Tauron arenie. Jakieś męskie granie tam wystąpi albo Justyna Steczkowska.
Kraków nie ma miejscówki na eventy AAA. Takie są fakty.
Oczywiście rozumiem, że władze miasta są OK z tym że Kraków jest w tym aspekcie miastem drugiego czy trzeciego sortu.

Sensem mojej wypowiedzi było to, że chciałem zwrócić uwagę koledze że mecze Wisły to byłby tylko jeden z wielu eventow które odbywałyby się na takim piedziesieciotysiecznym obiekcie.

Karherop 28.08.2025 08:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maxell (Post 1652884)
Może dało by się wyciągnąć jakąś kasę z ministerstwa przynajmniej na modernizację oświetlenia na LEDowe co poprawiłoby bardzo oprawę meczów

Też na to szczególnie liczę i z tego co slyszalem akurat w mieście o tym wiedzą i jeśli mieliby w cos inwestować to właśnie w to.

Swoja droga jedyna rzecz jakiej jestem ciekaw to czy hipotetycznie taki 50-cio tysiecznik zmieściłby się w miejscu obecnego stadionu. Osobiście wątpię ale cóż szkodzi rozważyć. Ktos moze kiedys pokusi sie o jakieś wizualizacje w ramach dostepnej przestrzeni.

As 28.08.2025 09:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1652901)
Też na to szczególnie liczę i z tego co slyszalem akurat w mieście o tym wiedzą i jeśli mieliby w cos inwestować to właśnie w to.

Swoja droga jedyna rzecz jakiej jestem ciekaw to czy hipotetycznie taki 50-cio tysiecznik zmieściłby się w miejscu obecnego stadionu. Osobiście wątpię ale cóż szkodzi rozważyć. Ktos moze kiedys pokusi sie o jakieś wizualizacje w ramach dostepnej przestrzeni.

Jak chodze czasem na mecze FC Köln to bryla ich stadionu na oko wydaje sie podobna do stadionu Wisly. Oni maja 50k pojemnosci a mogliby miec troche wiecej gdyby przebudowali narozniki (na co niebardzo chce sie zgodzic miasto mimo iz zainteresowanie jest tak duze, ze jak sie ludziom rodza dzieci to je zapisuja do kolejki karnetowej bo trzeba czekac kilka lat).

Stadion jest 220 na 180 metrow. Jesli ktos ma dane na temat rozmiarow Stadionu Wisly to mozna to porownac. Byc moze stadion musialby odwrocony z polnocy na poludnie do wschod - zachod.

Kwestia innego rodzaju jest dojazd i wyjazd ze stadionu. W Kolonii (w niemczech ogolnie) majac bilet na mecz lub koncert masz komunikacje zbiorowa za darmo. W tym sa pociagi regionalne, autobusy, tramwaje. Ja dojezdzam 60 kilometrow do Kolonii pociagiem na bilecie meczowym. Obok stadionu Kolonii wlasciwie nie ma miejsc parkingowych i wiekszosc ludzi parkuje z dala od stadionu lub w ogole jedzie na mecz zbiorkomem.

Po meczach miasto podstawia kilkadziesiat tramwajow i autobusow, ktore sprawnie i szybko rozwoza ludzi spod Stadionu.
Atmosfera w tych tramwajach jest nie do podjebania :-D. Polecam kazdemu chocby raz w zyciu sprobowac.
https://www.youtube.com/watch?v=icidRAsCiHQ
https://youtube.com/shorts/qRQQWUJu7...qTsP1T1Sysov-D

Elendil 28.08.2025 10:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1652902)
Jak chodze czasem na mecze FC Köln to bryla ich stadionu na oko wydaje sie podobna do stadionu Wisly. Oni maja 50k pojemnosci a mogliby miec troche wiecej gdyby przebudowali narozniki (na co niebardzo chce sie zgodzic miasto mimo iz zainteresowanie jest tak duze, ze jak sie ludziom rodza dzieci to je zapisuja do kolejki karnetowej bo trzeba czekac kilka lat).

Stadion jest 220 na 180 metrow. Jesli ktos ma dane na temat rozmiarow Stadionu Wisly to mozna to porownac. Byc moze stadion musialby odwrocony z polnocy na poludnie do wschod - zachod.

Kwestia innego rodzaju jest dojazd i wyjazd ze stadionu. W Kolonii (w niemczech ogolnie) majac bilet na mecz lub koncert masz komunikacje zbiorowa za darmo. W tym sa pociagi regionalne, autobusy, tramwaje. Ja dojezdzam 60 kilometrow do Kolonii pociagiem na bilecie meczowym. Obok stadionu Kolonii wlasciwie nie ma miejsc parkingowych i wiekszosc ludzi parkuje z dala od stadionu lub w ogole jedzie na mecz zbiorkomem.

Po meczach miasto podstawia kilkadziesiat tramwajow i autobusow, ktore sprawnie i szybko rozwoza ludzi spod Stadionu.
Atmosfera w tych tramwajach jest nie do podjebania :-D. Polecam kazdemu chocby raz w zyciu sprobowac.
https://www.youtube.com/watch?v=icidRAsCiHQ
https://youtube.com/shorts/qRQQWUJu7...qTsP1T1Sysov-D

podobnie było jak podstawiali autobusy pod starym stadionem, w pierwszej dekadzie tego wieku ;) Te stare przegubowce które potem rozwoziły ludzi w różne rejony Krakowa.

Karherop 28.08.2025 10:43

I teraz to porównamy do sytuacji z wylaczeniem tramwajów do cichego kącika i brakiem komunikacji zastępczej :lol:

Watts 28.08.2025 10:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1652912)
I teraz to porównamy do sytuacji z wylaczeniem tramwajów do cichego kącika i brakiem komunikacji zastępczej :lol:

jak Wisła leci miastu za stadion, a MPK ma ogromne straty i obcinają kursy to czego się spodziewacie? że autobusy jakieś popodstawiają jak w znanym filmie? :)

Karherop 28.08.2025 11:08

Przy poprzednich spotkaniach zwiekszano ilość taborów po meczu (minimalnie ale jednak). Przy ostatnim meczu stwierdzono ze jak robimy remont to juz nic nie musimy.

Raczej komfort mieszkańców nie ma nic wspólnego z rozrachunkaki Wisly z miastem.

Watts 28.08.2025 11:27

mieszkańców? żeby cię ktoś nie załatwił argumentem, że większość widowni na Wiśle jest spoza Krakowa :)
no więc to pierwsze uznaję w tym kontekście za gest dobrej woli, a dla zdrowotności po meczu można się przejść na Czarnowiejską albo na UR i złapać autobus :)

As 28.08.2025 12:14

Nie wiem jak to jest rozliczane w Niemczech, byc moze 1€ w bilecie na mecz idzie na zbiorkom a byc moze ktos wyliczyl, ze lepiej dac ludziom dojazd za darmo niz miec totalnie zakorkowane miasto wokol stadionu 3 godziny przed meczem i 3 godziny po.
Moze bardziej im sie oplacalo sprzedac grunt pod budynki wokol stadionu z ktorych miasto ma czynsz lub podatki niz ogromne parkingi, ktore poza meczami/koncertami stoja niemal puste.

Pewnie organizacja takiego meczu przez sluzby publiczne tez jest latwiejsza i tansza jesli wszystkich wieziesz zbiokomem niz kiedy polowa jedzie samochodami a polowa zbiorkomem.

Jak bede mial czas to postaram sie wygooglowac jaki jest organizacyjno finansowy sens w Niemczech.

Watts 28.08.2025 12:29

nie chce mi się przedłużać dyskusji na ten drugo-, albo i trzecioplanowy temat, napiszę tylko, że wszystko można pięknie zorganizować, o ile masz zasoby i chęć współpracy między podmiotami :)

pepe72 28.08.2025 12:46

Dyskusja mieści się w temacie, co nie jest tu standardem :> więc nie ma co jej ucinać.

Watts 28.08.2025 12:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1652919)
Dyskusja mieści się w temacie, co nie jest tu standardem :> więc nie ma co jej ucinać.

to dyskutujcie, ale beze mnie :P jak to ma być rozmowa "czemu nie jest jak w Niemczech" to odsyłam do poprzedniej wypowiedzi :)

As 28.08.2025 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Watts (Post 1652920)
to dyskutujcie, ale beze mnie :P jak to ma być rozmowa "czemu nie jest jak w Niemczech" to odsyłam do poprzedniej wypowiedzi :)

To nie jest dyskusja o tym jak jest w Niemczech tylko o miejscu w ktorym ewntualny nowy stadion mialby byc zbudowany.

Jakos te 50k ludzi musi dojechac i odjechac i jak to w miare roziazac. Miejsca na nowe drogi i na wielki parking na wiele tysiecy samochodow nie ma. Nie mozna zapomniec o takim szczegole.

Maxell 28.08.2025 13:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1652921)
To nie jest dyskusja o tym jak jest w Niemczech tylko o miejscu w ktorym ewntualny nowy stadion mialby byc zbudowany.

Jakos te 50k ludzi musi dojechac i odjechac i jak to w miare roziazac. Miejsca na nowe drogi i na wielki parking na wiele tysiecy samochodow nie ma. Nie mozna zapomniec o takim szczegole.

Dla mnie najlepszym miejscem na stadion miejski na 50k to miejsce stadionu Hutnika. Blisko autostrady, tramwajów, szerokie ulice. ale z wiadomych względów tam nie powstanie bo zasłoniłby widok na klasztor który i tak zasłaniaja wysokie topole ;-)

kowalkowskij 28.08.2025 13:13

Obecny stadion ma taką budowę, że z powodzeniem można by przerobić na hale sportowe. Dobudować strop, podzielić na 4 i zmieści się hala do koszykówki, siatkówki, halowej i jeszcze lodowisko. Potem przenieść tu TS, a na miejscu starej hali zbudować nowy stadion.

As 28.08.2025 13:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maxell (Post 1652923)
Dla mnie najlepszym miejscem na stadion miejski na 50k to miejsce stadionu Hutnika. Blisko autostrady, tramwajów, szerokie ulice. ale z wiadomych względów tam nie powstanie bo zasłoniłby widok na klasztor który i tak zasłaniaja wysokie topole ;-)

Ja pamietam jak o budowie nowego stadionu dla Wisly dopiero sie mowilo (i dla Cracovii tez ale nie tak glosno) to Majchrowski zaproponowal wybudowanie wlasnie jednego wielkiego stadionu dla obu klubow gdzies gdzie teraz mniej wiecej stoi Tauron Arena.

Pomysl szybko zdechl bo spotkal sie z dezaprobata w obu klubach. Gdyby przeszukac to forum to pewnie by sie dalo dokopac do dyskusji o tym.

Patryko 28.08.2025 13:32

A ten proponowany, wspólny stadion nie miał być przypadkiem tam, gdzie teraz stoi Galeria Bronowice? Przynajmniej ja takie założenia pamiętam.

As 28.08.2025 13:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1652927)
A ten proponowany, wspólny stadion nie miał być przypadkiem tam, gdzie teraz stoi Galeria Bronowice? Przynajmniej ja takie założenia pamiętam.

Proponowanych lokalizacji bylo chyba nawet wiecej bo sie dokopalem do artykulu o Cichym Kaciku.

pepe72 28.08.2025 14:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1652921)
To nie jest dyskusja o tym jak jest w Niemczech tylko o miejscu w ktorym ewntualny nowy stadion mialby byc zbudowany.

Jakos te 50k ludzi musi dojechac i odjechac i jak to w miare roziazac. Miejsca na nowe drogi i na wielki parking na wiele tysiecy samochodow nie ma. Nie mozna zapomniec o takim szczegole.

Ale to znaczy, że szukamy miejsca koło dużej ulicy i tramwaju/pociągu i niezbyt daleko od centrum by się dało jednak dojść.
ul. Buszka i ul. Mydlnicką da się poszerzyć trochę problemem jest Piastowska.
Jest blisko tramwaj - Cichy Kącik.

Mój drugi pomysł przy ul. Norymberskiej. Trasa Łagiewnicka/Pychowicka (w budowie), tramwaj na Grota. Duży parking przy Zakrzówku będzie dla wszystkich bardzo przydatny.

Trzecia lokalizacja - koło Bonarki. Pociąg Kraków Bonarka, tramwaj w Łagiewnikach, szeroka ul. Kamińskiego.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl