![]() |
Cytat:
Sponsorow nie za bardzo obchodzą nasze zalegle faktury i stan naszej kasy (przynajmniej nie wiekszosc). Sponsorow obchodzi efekt ktory zrobi im reklamę. Przypuszczam że wymiana krzeselek będzie wiazala sie z ekspozycja reklamową, a jakby udalo im sie jeszcze w ramach tego odliczyć kwote od czynszu to bylby majstersztyk. O ile kojarzę craxa chciala wymieniac murawę i oczekiwała ze miasto zrekompensuje im ta inwestycje. Mysle że również dlatego temat jest poki co tak malo grzany w spcial mediach |
Ale ja nie mówię tego w odniesieniu do klubu tylko operatora stadionu.Nie precyzyjnie się wyraziłem.To zarzut do ZIS i tak jak powiedziałem rozumiem,że znalazł się sponsor który chce wymienić krzesełka-pewnie za nazwę trybuny lub coś w ten deseń tak ja przykładowo Max Fliz i Vip Gold ale jednak namawiałby go na zasponsorowanie jakichś innych sto razy ważniejszych rzeczy.
|
Wisla nie znajdzie pd tak sponsora na oplacenie bezpsorednio faktury za prąd, ale na np na sponsora sektora rodzinnego (jak bylo z Frugo) juz tak. Przynajmnkej majac już zamkniety pakiet sponsorow strategicznych/koszulkowych.
W sumie to mamy odwrocona dyskusje do ostatnich "socios nie powinno placic faktur Krolewskiemu tylko inwestowac w cos co sie splaci". Tak jak pisalem, jak ugramy na tym jednorazowa obniżkę czynszu w ZISie to bylby idealny deal. |
https://gazetakrakowska.pl/bedzie-ro.../c2p2-27738981
Oficjalnie dzierzawimy baze na 30 lat i powoli rozbudowujemy. Dobre i to. Na wiecej nas nie stać. |
Mimo wszystko, szkoda że nie bliżej Krakowa. Taki Zabierzów by był idealny.
|
Dla dzieciakow wszystko poza Krk to jest zła lokalizacja.
Od U-7 do u-16 i tak będą rozsiane w Krk ale to i tak lepsze niz wożenie wszystkich poza miasto. |
|
Cytat:
|
|
i dobrze gada
|
Obiekt zostanie z nami na dlugie lata czy nam sie to podoba czy nie.
Ciekawe czy wobec kandydatury PL do kobiecego euro 2029 faktycznie byłaby szansa przeprowadzić jeszcze jakies modernizacje/renowacje. Kolejne 100 mln na remont rozeszłoby sie w mgnieniu oka |
Z tym stadionem jest troche taka sytuacja jak z dostawczakiem.
Kupiles za fhuj kasy dostawczaka zeby pracowac jako kurier. Dostawczak, duzo pali, czesto sie psuje i wlasciwie zamiast zarabiac pieniadze to pozera zyski. Ludzie ci mowia,"kupze cos lepszego a nie tym gratem jezdzisz" ale ty wydales tyle szmalu, ze glupio kupic nowy skoro ten grat ujowo jezdzi ale jednak jezdzi. Tak samo jest ze stadionem, logicznym by bylo zbudowac nowy, lepszy i wiekszy ale, ze miasto wydalo gore pieniedzy na ten obecny to nie beda budowac nowego. A poza tym to nie ma pieniedzy nawet gdyby byla wola zeby budowac. |
Po pierwsze nie ma na to pieniędzy, a po drugie nie ma na to pieniędzy.
Takie obiekty nawet jak są źle zrobione to nie stawia się co 10 ani co 20 lat. Najlewniej za naszego życia innego juz nie będzie. Wisla musialaby byc na poziomie klubow ktore sporadycznie grają w Champions League (np Slavia czy Kopenhaga) żeby w ogóle cos takiego rozważać. A i wtedy to kto miałby sobie od tak wywalic 600 mln na nowy obiekt? |
Cytat:
Wtedy bylyby wola polityczna, przyzwolenie spoleczne i finansowanie z budzetu panstwa. |
Jestem podobnego zdania, co Karherop.
Za naszego życia nowego stadionu nie będzie, w obecny zostało utopione 800+ mln złotych, ciężko byłoby wytłumaczyć przeciętnemu zjadaczowi chleba jego wyburzenie i postawienie w jego miejsce nowego za kolejne setki milionów. O ile nie przyjdzie tutaj arabski książę, który będzie mógł od tak wywalić 200 milionów euro na nowy stadion jako zachciankę, szanse na nowy stadion oceniam na 0,0000001%. |
Ale z tym gadaniem, że potrzebujemy już, natychmiast dużo większego stadionu i to jest aktualnie nasz największy problem, to też jest bardzo śmieszny odlot :D już kompletnie abstrahując od możliwosci wprowadzenia tego w życie
|
Cytat:
Na początku ul. Buszka nie ma budynków więc można ul. Reymonta przedłużyć ;) |
Mam takie samo zdanie. Szkoda przepalać energię na jałową dyskusję o burzeniu tego stadionu. Może jak dożyjemy to po 2050 roku będzie można wrócić do tematu.
|
Cytat:
|
Cytat:
Jeśli ktoś planuje trasę koncertową i wie że z palcem w dupie sprzeda 50-60k biletów to przecież nie zrobi koncertu w Krakowie gdzie maks wejdzie 30k. Trzeba myśleć nieco szerzej niż tylko mecz Wisły co dwa tygodnie. No ale nie ma co gadać bo pieniędzy nie ma i nie będzie i realistycznie ten stadion zostanie na dekady. Błędy i brak wyobraźni zawiniono 25 lat temu. |
Miasto nie potrzebuje bo zbudowało Tauron Arenę na 20400. Kraków nieszczególnie potrzebuje większej areny. Co więcej uwalano eventy w innych miejscach by TA na siebie zarabiała.
|
Cytat:
Kraków nie ma miejscówki na eventy AAA. Takie są fakty. Oczywiście rozumiem, że władze miasta są OK z tym że Kraków jest w tym aspekcie miastem drugiego czy trzeciego sortu. Sensem mojej wypowiedzi było to, że chciałem zwrócić uwagę koledze że mecze Wisły to byłby tylko jeden z wielu eventow które odbywałyby się na takim piedziesieciotysiecznym obiekcie. |
Cytat:
Swoja droga jedyna rzecz jakiej jestem ciekaw to czy hipotetycznie taki 50-cio tysiecznik zmieściłby się w miejscu obecnego stadionu. Osobiście wątpię ale cóż szkodzi rozważyć. Ktos moze kiedys pokusi sie o jakieś wizualizacje w ramach dostepnej przestrzeni. |
Cytat:
Stadion jest 220 na 180 metrow. Jesli ktos ma dane na temat rozmiarow Stadionu Wisly to mozna to porownac. Byc moze stadion musialby odwrocony z polnocy na poludnie do wschod - zachod. Kwestia innego rodzaju jest dojazd i wyjazd ze stadionu. W Kolonii (w niemczech ogolnie) majac bilet na mecz lub koncert masz komunikacje zbiorowa za darmo. W tym sa pociagi regionalne, autobusy, tramwaje. Ja dojezdzam 60 kilometrow do Kolonii pociagiem na bilecie meczowym. Obok stadionu Kolonii wlasciwie nie ma miejsc parkingowych i wiekszosc ludzi parkuje z dala od stadionu lub w ogole jedzie na mecz zbiorkomem. Po meczach miasto podstawia kilkadziesiat tramwajow i autobusow, ktore sprawnie i szybko rozwoza ludzi spod Stadionu. Atmosfera w tych tramwajach jest nie do podjebania :-D. Polecam kazdemu chocby raz w zyciu sprobowac. https://www.youtube.com/watch?v=icidRAsCiHQ https://youtube.com/shorts/qRQQWUJu7...qTsP1T1Sysov-D |
Cytat:
|
I teraz to porównamy do sytuacji z wylaczeniem tramwajów do cichego kącika i brakiem komunikacji zastępczej :lol:
|
Cytat:
|
Przy poprzednich spotkaniach zwiekszano ilość taborów po meczu (minimalnie ale jednak). Przy ostatnim meczu stwierdzono ze jak robimy remont to juz nic nie musimy.
Raczej komfort mieszkańców nie ma nic wspólnego z rozrachunkaki Wisly z miastem. |
mieszkańców? żeby cię ktoś nie załatwił argumentem, że większość widowni na Wiśle jest spoza Krakowa :)
no więc to pierwsze uznaję w tym kontekście za gest dobrej woli, a dla zdrowotności po meczu można się przejść na Czarnowiejską albo na UR i złapać autobus :) |
Nie wiem jak to jest rozliczane w Niemczech, byc moze 1€ w bilecie na mecz idzie na zbiorkom a byc moze ktos wyliczyl, ze lepiej dac ludziom dojazd za darmo niz miec totalnie zakorkowane miasto wokol stadionu 3 godziny przed meczem i 3 godziny po.
Moze bardziej im sie oplacalo sprzedac grunt pod budynki wokol stadionu z ktorych miasto ma czynsz lub podatki niz ogromne parkingi, ktore poza meczami/koncertami stoja niemal puste. Pewnie organizacja takiego meczu przez sluzby publiczne tez jest latwiejsza i tansza jesli wszystkich wieziesz zbiokomem niz kiedy polowa jedzie samochodami a polowa zbiorkomem. Jak bede mial czas to postaram sie wygooglowac jaki jest organizacyjno finansowy sens w Niemczech. |
nie chce mi się przedłużać dyskusji na ten drugo-, albo i trzecioplanowy temat, napiszę tylko, że wszystko można pięknie zorganizować, o ile masz zasoby i chęć współpracy między podmiotami :)
|
Dyskusja mieści się w temacie, co nie jest tu standardem :> więc nie ma co jej ucinać.
|
Cytat:
|
Cytat:
Jakos te 50k ludzi musi dojechac i odjechac i jak to w miare roziazac. Miejsca na nowe drogi i na wielki parking na wiele tysiecy samochodow nie ma. Nie mozna zapomniec o takim szczegole. |
Cytat:
|
Obecny stadion ma taką budowę, że z powodzeniem można by przerobić na hale sportowe. Dobudować strop, podzielić na 4 i zmieści się hala do koszykówki, siatkówki, halowej i jeszcze lodowisko. Potem przenieść tu TS, a na miejscu starej hali zbudować nowy stadion.
|
Cytat:
Pomysl szybko zdechl bo spotkal sie z dezaprobata w obu klubach. Gdyby przeszukac to forum to pewnie by sie dalo dokopac do dyskusji o tym. |
A ten proponowany, wspólny stadion nie miał być przypadkiem tam, gdzie teraz stoi Galeria Bronowice? Przynajmniej ja takie założenia pamiętam.
|
Cytat:
|
Cytat:
ul. Buszka i ul. Mydlnicką da się poszerzyć trochę problemem jest Piastowska. Jest blisko tramwaj - Cichy Kącik. Mój drugi pomysł przy ul. Norymberskiej. Trasa Łagiewnicka/Pychowicka (w budowie), tramwaj na Grota. Duży parking przy Zakrzówku będzie dla wszystkich bardzo przydatny. Trzecia lokalizacja - koło Bonarki. Pociąg Kraków Bonarka, tramwaj w Łagiewnikach, szeroka ul. Kamińskiego. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:32. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl