Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Karherop 17.10.2023 13:30

Ciekawe gdzie by wtedy mieli trenować. W pół roku to nawet ziemi pod nową bazę nie wykupią.

Szkoda że zmarnowano dokladnie cały rok na grzanie tematu Myślenic.

Nawet namiastka bazy to najwcześniej 2025.

ciacho 17.10.2023 17:55

Bardzo dobrze jeśli to sie wysypie. Kompletnie nieperspektywiczne miejsce, ciasnota, brak miejsca na rozbudowę. Niech sobie Myślenice zostaną z bazą za 10 baniek i rocznym kosztem 1.5 mln. Ciekawe komu wynajmą.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1610939)
...
Szkoda że zmarnowano dokladnie cały rok na grzanie tematu Myślenic.
...

W marnowaniu czasu i pieniędzy jesteśmy mistrzami, także tu jesteśmy do bólu konsekwentni.

El'kabat 17.10.2023 21:12

Zaorają i sprzedadzą deweloperowi. Szkoda naszego czasu, który można było znacznie lepiej spożytkować pod kątem przyszłości..

pepe72 18.10.2023 23:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1610939)
Ciekawe gdzie by wtedy mieli trenować. W pół roku to nawet ziemi pod nową bazę nie wykupią.

Szkoda że zmarnowano dokladnie cały rok na grzanie tematu Myślenic.

Nawet namiastka bazy to najwcześniej 2025.

Przecież umowa jest na 20 lat, a w 2024 mija dopiero 10. Więc dopóki Wisła nie wybuduje swojego ośrodka to może trenować w Myślenicach.
To nie jest klub gminny więc nie trzeba robić przetargów na budowę, więc tylko kwestia kupna gruntów w Zabierzowie.
Logistycznie Zabierzów jest prawie w Krakowie więc prościej będzie dojechać miejską czy kolejką.

Karherop 19.10.2023 06:24

"Umowa najmu obiektów zostaje zawarta na okres 20 lat, a jako kluczowe zabezpieczenie interesów spółki Sport Myślenice wskazano gwarantowany okres 10 lat najmu obiektów"

Jakkolwiek to nie brzmi lakonicznie po 10 latach stawka może iść w górę a w wyjątkowych przypadkach Myślenicka spółka może wypowiedzieć umowę.

redrum 19.10.2023 17:45

https://sport.lovekrakow.pl/aktualno...ent_53449.html


Na pewno lepsza lokalizacja i bardziej perspektywiczny pod rozbudowę teren.

pepe72 20.10.2023 14:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1610957)
"Umowa najmu obiektów zostaje zawarta na okres 20 lat, a jako kluczowe zabezpieczenie interesów spółki Sport Myślenice wskazano gwarantowany okres 10 lat najmu obiektów"

Jakkolwiek to nie brzmi lakonicznie po 10 latach stawka może iść w górę a w wyjątkowych przypadkach Myślenicka spółka może wypowiedzieć umowę.

Może tylko taki ośrodek dla Myślenic to same koszty bo Dalin za to nie zapłaci.
Jak się Myślenice postawią to jest ośrodek Kmity Zabierzów. Obstawiam, że będzie się szło dogadać.

KOALIK 21.10.2023 10:21

A jak pisałem, że Pinokiu Morawieckiemu nie wierzę, to forumowe pisuary miały do mnie znów zastrzeżenia.

Królewicz po raz kolejny ośmieszył Wisłę, robiąc kolejną agitację pisowską.

Najpierw Obajtek, teraz Pinokio.

Gdzie ta pisowska pomoc dla Wisły, bo wg aktywistów zarządu z lata 2021 r. Obajtek miał zainwestować w Wisłę dziesiątki, a nawet setki milionów złotych.

Jakiś kretyn wtedy pisał, że szlag mnie trafi z wejścia Obajtka do Wisły, że będą jakieś niewiarygodne pieniądze.

Dobrą radę Wam dam:

Nie wierzcie pisuarom.

Teraz w pośpiechu niszczą dokumenty swoich przestępstw, kradną do końca, a Adrian będzie opóżniał przejęcie władzy przez zwycięzców, przez Zjednoczoną Opozycję z Donaldem Tuskiem w roli przyszłego Premiera Naszej Pięknej Polski, którą wspólnie odbudujemy po tych ośmiu latach braku praworządności, łamania konstytucji, prześladowania kobiet na wniosek kościoła i całej reszty pisowskiego złodziejstwa.

pepe72 21.10.2023 12:31

Koalik, jak premier chce przyjechać zrobić fotkę to się staje do fotki.
Dorośnij dzieciaku.

Karherop 21.10.2023 13:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1610981)
Może tylko taki ośrodek dla Myślenic to same koszty bo Dalin za to nie zapłaci.
Jak się Myślenice postawią to jest ośrodek Kmity Zabierzów. Obstawiam, że będzie się szło dogadać.

Myślisz że nikt się nie połakomi na ośrodek w Myślenicach? Nie byłbym taki pewien że choćby aptekarz się tym nie zainteresuje

pepe72 21.10.2023 13:32

Jak nas nie stać na czynsz to w Krakowie nie widzę kogoś, kto by tyle zapłacił.
Więc jak Myślenice przesadzą to będą negocjować niższą cenę.

Arkadiusz.Czerepach 21.10.2023 13:36

tak, tak z R22 tez mieli pojsc nam na reke, bo "jak nie my to kto"

El'kabat 31.01.2024 14:56

https://sport.lovekrakow.pl/aktualno...833116696?s=20

pepe72 08.02.2024 11:51

Koszty utrzymania stadionu:
https://sport.lovekrakow.pl/aktualno...ubu_55088.html
Mimo, że nas miasto dyma na opłatach to jednak na minusie.
https://sport.lovekrakow.pl/uploads/...7%20195802.png

Arkadiusz.Czerepach 10.02.2024 09:49

wyburzyć


a wcześniej puścić ze dwa koty , to chociaż te 130k oszczedzimy

Mixu 19.02.2024 23:53

https://gazetakrakowska.pl/parkingi-...ar/c1-18320853

redrum 20.02.2024 00:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mixu (Post 1616094)


No to cena za wynajem znowu w górę.

Watts 20.02.2024 09:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez redrum (Post 1616097)
No to cena za wynajem znowu w górę.

a przed nami jeszcze wybory - Gibała na razie dużo obiecuje, Jarek chwalił się owocnymi wstępnymi rozmowami, ale w kampanii dużo gada o sporcie amatorskim i szkoleniu młodzieży, myślę że w przypadku dużych klubów będzie starał się zerwać z wizerunkiem miasta jako niegospodarnego przepalacza pieniędzy i dokładania ciągle do stadionu
na razie jego radni robią sobie kampanię na sprawie Garbarni i polegają na lokalnych aktywistach, którzy sportu zawodowego (zwłaszcza piłki) z reguły nienawidzą
jeśli zostanie prezydentem, myślę że może być jeszcze gorzej niż za Jacka

Błaszczu_WIŚLAK 20.02.2024 09:36

No to myślę, że sie grubo mylisz albo specjalnie wprowadzasz w błąd. Zresztą nie wplątuj tutaj sprawy Garbarni bo ci lokalni "aktywiści" o których piszesz z pogardą to m.in. dzielnicowi radni, którzy od dzieciaka są kibicami Wisły. I bardzo dobrze że w tej sprawie bronią interesu miasta i dzielnicy, bo poprzednie zarządy Garbarni pluły wszystkim mieszkańcom w twarz robią grube deale z deweloperami. Dobrze że w końcu ktoś im powiedział sprawdzam, bo był to przykład grubej bezczelności.

Watts 20.02.2024 10:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Błaszczu_WIŚLAK (Post 1616108)
No to myślę, że sie grubo mylisz albo specjalnie wprowadzasz w błąd.

https://i.postimg.cc/pL8cgRWp/Bez-tytu-u.jpg

gibałowiec Kucharczuk w pierwszym wpisie po trzech latach po kwadransie od mojego mi odpowiada, że wprowadzam kogoś w błąd, śmiechu warte :)

rozumiem, że radni miejscy i dzielnicowi Krakowa dla Mieszkańców rozkręcając akcję przeciwko planowi Garbarnia 2.0 spodziewali się że zareaguje tylko garstka kibiców Garcy, ale kibice Wisły też mają prawo wiedzieć, jak to wygląda i czego mogą się spodziewać w przyszłości również dla Wisły. na grupkach dzielnicowych i osiedlowych zakładanych przez Gibałę i w mediach mu sprzyjających (portal na L) jest dużo wrzutek związanych z rozrzutnością miasta i walką z deweloperami, umówmy się że po pontyfikacie Jacka to nie jest szczególnie trudne, i gdybym nie był świadomy politycznego wyrachowania (i to że to stronnictwo to przebrani gowiniarze z paroma lewicowymi złogami) które stoi za tym, pewnie osobiście sam bym się z wieloma rzeczami zgodził i poparł

dlaczego przytaczam przykład Garbarni? z perspektywy kibica Wisły, piłki nożnej, sportu, na pewno niejedna lampka powinna się zaświecić w głowie, nie tylko dlatego że kandydat na TikToku mówi głównie o sporcie amatorskim i szkoleniu dzieciaków. gibałowcy notorycznie zarzucają Garbarni rozrzutność mimo że to klub który w każdej lidze w której gra ma prawie najniższy budżet, aktywiści domagają się udostępnienia dokumentów finansowych klubu, więc na luzie jestem sobie w stanie wyobrazić, że któregoś pięknego dnia narzekania Wisły na wysokie opłaty za stadion mogą się kiedyś spotkać z pytaniami z ratusza typu: a ile państwo wywalili na transfery i kontrakty? dlaczego miasto ma wspierać prywatny biznes? wiecie ile już wywaliliśmy na ten stadion? i ludzie to poprą bo nawet jeśli tolerują piłkę, sport, kibicowanie itd. kryzys wyczulił ich na publiczne wydatki, tych kilkudziesięciu kibiców Garbarni z perspektywy wyborów to nie jest problem, ale jeśli to się poniesie szerzej kto wie, dlatego tak szybko zareagowałeś

w okolicy, gdzie nawet bez działek Garbarni jest blok na bloku i tylko w ostatnich miesiącach ruszyły albo wyrosły budowy POZA działkami Garbarni, klub jest stawiany pod ścianą przez gibałowców (Maślona) i ich zaplecze aktywistyczne, którym nie podoba się plan Garbarnia 2.0, oprócz dwóch bloków dla dewelopera zakładający powstanie parku dla mieszkańców i całej ścieżki rowerowej wzdłuż Wilgi. dyskusja na temat tej sprawy wśród mieszkańców opiera się na argumentach z kosmosu (korytarze powietrzne, zimorodki nad rzeczką itd.) i bazuje na nieświadomości na temat problemów Garbarni (wywłaszczenie ze stadionu przy ulicy Barskiej gdzie zburzono stadion Garbarni i postawiono hotel Forum, 15 lat bezdomności i spadków z ligi, a potem wegetacja) albo przekonaniu, że skoro miasto po 15 latach kopsnęło Garcy trochę nieużytków w ramach zadośćuczynienia, to jest ziemia miasta (w domyśle: mieszkańców) i nie mogą nią rozporządzać żeby się utrzymać, w dodatku aktywiści jak twój kolega z podcastu Fijak organizują zamknięte spotkania dla mieszkańców z pominięciem przedstawicieli Garbarni, a z grupek w internecie blokują i wyrzucają ludzi, gdy okazuje się że mają jakieś kontrargumenty i chcą dyskutować z propagandą :) tacy obywatelscy, przyjazni i transparentni

Arkadiusz.Czerepach 20.02.2024 10:56

to ze to jest tak jak piszesz to oczywiście prawda


natomiast pamiętajmy że to zakłamane szuje, co prawda akurat ten kandydat zbija kapitał polityczny na ekologii , ale pamietajmy o jego bracie, WUJKU i KUZYNIE , którzy sie grzali z miśkiem na vipach, i jak trzeba było to siłownie odkupili

co ciekawe kandydat PO to autentyczny kibic Wisły od dziecka, ale niestety z tego co widze w kampanii szykuje sie wyścig na ekozjeboze

jedyny rozsadny wybór czyli Pis jest wiadom w krakowie przegrany (bo pisior)

więc nic ciekawego po wyborach w kontekście Wisły bym nie oczekiwał

a ten stadion to taki przepłacony gniot , że obawiam sie że predzej czy pozniej ktoś bedzie zmuszony go zaorać

Watts 20.02.2024 10:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1616113)
więc nic ciekawego po wyborach w kontekście Wisły bym nie oczekiwał

obawiam się że to jest najbliższe prawdy, typowi partyjniacy mają ręce związane wskazówkami z centrali, a co do kandydatów pozujących na oddolne alternatywy, jest duże społeczne w....ienie na marnotrawienie publicznych pieniędzy w mieście i pewnie każdy będzie chciał coś na tym zyskać, a stadion Wisły to doskonały przykład złej inwestycji

Błaszczu_WIŚLAK 21.02.2024 10:51

Tona argumentów widzę, tylko po to, żeby nie napisać, że poprzednie rządy Garbarni leciały w uja (pod tym względem rzeczywiście mamy coś wspólnego) i zamiast budować podwaliny ekonomiczne klubu to przepaliły hajs, który dostali za wątpliwą wyprzedaż gruntów na swoje pensje i piłkarzy (wspaniale, że awansowali do pierwszej ligi - teraz za to zapłacą bankructwem). I tak jak kandydat PO jest Wiślakiem, tak i w innych ugrupowaniach takich znajdziesz. Co więcej, u Majchrowskiego w ekipie też by się takich paru znalazło, tylko co z tego?

Wisła musi mieć jak najmniej wspólnego z urzędem i politykami i miejmy nadzieję, że w kampanii wyborczej kandydaci będą się trzymać jak najdalej od tego tematu.

Watts 21.02.2024 11:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Błaszczu_WIŚLAK (Post 1616169)
Tona argumentów widzę, tylko po to, żeby nie napisać, że poprzednie rządy Garbarni leciały w uja (pod tym względem rzeczywiście mamy coś wspólnego) i zamiast budować podwaliny ekonomiczne klubu to przepaliły hajs, który dostali za wątpliwą wyprzedaż gruntów na swoje pensje i piłkarzy (wspaniale, że awansowali do pierwszej ligi - teraz za to zapłacą bankructwem). I tak jak kandydat PO jest Wiślakiem, tak i w innych ugrupowaniach takich znajdziesz. Co więcej, u Majchrowskiego w ekipie też by się takich paru znalazło, tylko co z tego?

Wisła musi mieć jak najmniej wspólnego z urzędem i politykami i miejmy nadzieję, że w kampanii wyborczej kandydaci będą się trzymać jak najdalej od tego tematu.

tona argumentów, a nie odniosłeś się do żadnego

tak jak radni i aktywiści Gibały powtarzasz półprawdy o tym, że ktoś przepalił zaliczkę za poprzednie działki - od tamtej pory na Garbarni powstał budynek klubowy, trybuna, nowe obrócone o 90 stopni boisko i dwa boczne, zagrali sezon w I lidze i kilka w II, gdzie nie dosyć że za każdym razem mieli prawie najniższy budżet, to jeszcze w I lidze dzięki paru sponsorom i kasie z TV budżet się po prostu spiął
potwierdzasz to o czym napisałem, że dla przeciętnego mieszkańca suma zaliczki która krąży w internecie jest astronomiczna, i zwykłym ludziom gul skacze bo nie rozumieją, że nawet bez rozbudowy infrastruktury to jest kilka sezonów bieżącego utrzymania drużyny na poziomie centralnym - na tej nieświadomości żerują radni i ludzie nieprzychylni Garbarni robiąc wokół tego narrację, że ktoś to przeżarł, rozdrapał i rozkradł
potem na radzie miasta albo dzielnicy słucham kosmitów wspieranych przez Fijaka i Maślonę, którzy jeśli akurat nie bredzą o zimorodkach nad rzeczką i korytarzach powietrznych są święcie przekonani, że Garbarnia pojedzie dalej na samym szkoleniu dzieciaków i ewentualnie jakichś drobnych od miasta. nie chcę potem słuchać tego jeszcze raz przy sprawie Wisły, jak przeciętnemu wyborcy Gibały (fajnopolakowi nienawidzącemu sportu, kibiców itede itepe) ktoś przedstawi bilans wydatków miejskich ponoszonych za stadion, albo przykleją się do niego jacyś aktywiści, chociaż podnieść rękę na Wisłę jest trudniej niż na Garbarnię

zgadzam się że Wisła musi być jak najdalej od Gibały, bo wtedy jeszcze po dostaniu roboty przy nowym prezydencie będziesz musiał nawijać makaron tutaj i w internecie, że to miasto ma rację

https://i.postimg.cc/Gp0KYZg6/image.png

Błaszczu_WIŚLAK 21.02.2024 12:22

To bardzo ciekawe, że wysyłasz za mnie CV. Choć pewnie większej powagi by ci dodało gdybyś sam się przedstawił. Ja na tym forum (kiedy jeszcze jako tako funkcjonowało i ktoś je używał) anonimowy nigdy nie byłem.

Nie mam nic przeciwko Garbarni - sympatycznie było ich oglądać grających na wyższym poziomie. Oczywiście nie napiszesz, że sprzedali grunty które mieli w użytkowaniu wieczystym i były przeznaczone pod cele sportowe. Wykorzystali kruczki prawne a potem zawarli ugodę z miastem. I myśleli że jak raz się udało to już za każdym razem mogą lecieć w uja, bo przecież są zasłużonym klubem. Na szczęście miasto i radni się opamiętali. Klubu szkoda, ale w cywilizowanym mieście nie powinno być miejsca na to co robiła przez ostatnie lata Garbarnia.

Watts 21.02.2024 12:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Błaszczu_WIŚLAK (Post 1616179)
To bardzo ciekawe, że wysyłasz za mnie CV. Choć pewnie większej powagi by ci dodało gdybyś sam się przedstawił. Ja na tym forum (kiedy jeszcze jako tako funkcjonowało i ktoś je używał) anonimowy nigdy nie byłem.

szukaj, a znajdziesz

Cytat:

Oczywiście nie napiszesz, że sprzedali grunty które mieli w użytkowaniu wieczystym i były przeznaczone pod cele sportowe. Wykorzystali kruczki prawne a potem zawarli ugodę z miastem. I myśleli że jak raz się udało to już za każdym razem mogą lecieć w uja, bo przecież są zasłużonym klubem. Na szczęście miasto i radni się opamiętali. Klubu szkoda, ale w cywilizowanym mieście nie powinno być miejsca na to co robiła przez ostatnie lata Garbarnia.
uwaga, piszę: sprzedali grunty które mieli w użytkowaniu wieczystym i były przeznaczone pod cele sportowe
drobnym druczkiem: miasto z przyjemnością przyjęło pieniądze z ugody, a potem wydało pozwolenie na budowę bloków już na nowe działki, tak jak zresztą wydawało je innym podmiotom w okolicy, którą cały czas zabudowują (ale problemem jest Garbarnia, bo są tutaj działki które miasto już po wyborach teoretycznie mogłoby klubowi odebrać, po co? nie wiem, ale się domyślam)

i brawo dla nich, po pierwsze za wywłaszczenie ze stadionu który został zburzony i dekady wegetacji to im się należało, po drugie, możliwości finansowania klubu który jest 4. w hierarchii w mieście dość szybko się wyczerpują. na końcu takiej historii jest albo bankrut, albo oddanie się w "troskliwe" ręce miasta, które atrakcyjnymi gruntami w centrum miasta również by się zajęło prędzej czy później. problemem Garbarni jest to, że cały ten czas chciała sobie skrobać rzepkę sama zamiast dobrowolnie się degradować, wejść pod parasol ZIS, wegetować w niższej lidze w zamian za celową dotację co parę lat na jakąś infrastrukturę (taką jak boiska, balony, trybuny, baseny, a nawet całe stadiony które miasto funduje mniejszym klubom, choć niekoniecznie - patrz Wieczysta, która z głodu nie umrze). chciała wypracować jakiś kompromis w postaci planu Garbarnia 2.0, ale wtedy cali na biało weszli ludzie twojego kolegi z podcastu Macieja Fijaka, którzy tak jak kiedyś posłanka Gosek-Popiołek (teraz wspiera Gibałę, przypadek?), robią sobie na tym kampanię

mamy trochę inne standardy bezczelności i cywilizacji, kończę ten temat, bo nie ma sensu nikogo zanudzać dłużej sprawami Garbarni - każdy sobie wyciągnie wnioski jakie chce z tej sytuacji, zwłaszcza że niedługo powinno o niej być głośniej

Błaszczu_WIŚLAK 21.02.2024 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Watts (Post 1616180)
szukaj, a znajdziesz

Trudne to nie było Panie redaktorze ;)

Garbarnia ma pecha, że nie zrobiła swoich deali za wcześniejszego Majchrowskiego. Pewnie wtedy wokół stadionu wyrosły by już aparthotele jak to się stało przy naszym stadionie. Tam też były tereny sportowe i krocie, które TF zarobiła na sprzedaży działek.

Nie zauważyliście jednak, że w ostatnich latach w mieście sporo się zmieniło - Majchrowski jest figurantem bez decyzyjności, a do tego nie jest w stanie przepychać w Radzie Miasta swoich decyzji. No i masz rację - do głosu doszli mieszkańcy którzy mają wpływ na niektóre rady dzielnic czy dyskurs w mieście. No i nie da się już po cichu przepychać wszystkich interesików w mieście. Doprawdy oburzające... ;)

Watts 21.02.2024 13:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Błaszczu_WIŚLAK (Post 1616183)
Trudne to nie było Panie redaktorze ;)

zuch chłopak, ale redaktorem czegokolwiek nie jestem od dawna

Cytat:

Nie zauważyliście jednak, że w ostatnich latach w mieście sporo się zmieniło - Majchrowski jest figurantem bez decyzyjności, a do tego nie jest w stanie przepychać w Radzie Miasta swoich decyzji. No i masz rację - do głosu doszli mieszkańcy którzy mają wpływ na niektóre rady dzielnic czy dyskurs w mieście. No i nie da się już po cichu przepychać wszystkich interesików w mieście. Doprawdy oburzające... ;)
kiedyś dla poparcia robiło się dobrze szlachcie, potem chłoporobotnikom, potem przedsiębiorcom, potem komu innemu, w Krakowie "mieszkańcom" czyli ludziom z klasy średniej którzy pokupowali klitki na 30-letni kredyt i chcieliby żeby po ich bloku już nigdy nic innego nie zbudowano, piłki nie lubią bo kojarzy im się z kibolami, patriotyzmem i prawicą, dzieciaki drą im się pod oknami jak trenują, naczytają się Springerów i Mencweli, w nudnym mieszczańskim życiu szukają sprawczości i wpływu na otoczenie, wygłupiają się na radach dzielnic i na grupkach osiedlowych nawet jak dostają papiery do nauczenia się i wyrecytowania

jak patrzę na tych ludzi, to wiem doskonale że postulaty które w teorii i umiarze brzmią spoko - ekologia, powstrzymanie patodeweloperki, przyjazne planowanie - jeśli nie będą sprowadzone do absurdów utrudniających życie i ograniczających wolność zwykłym ludziom (a w przypadku Garbarni zwykłej gentryfikacji, bo ten klub to i tak anomalia na tle Podgórza, Zabłocia i okolic Matecznego), to przynajmniej posłużą gościom z kasą i kapitałem politycznym do zdobycia władzy
co ich różni od partyjniaków oprócz tego, że lepiej znają zainteresowania i potrzeby ludzi, umieją zrobić dobrą kampanię w internecie albo efektywniej pozyskiwać elektorat? szkoda ludzi, którzy złapią się na parę medialnych spraw w których kandydat albo jego radni staną okoniem żeby poczuć, że mają na cokolwiek wpływ, a w innych karuzela będzie kręciła się dalej. doprawdy, oburzające

Błaszczu_WIŚLAK 21.02.2024 13:44

I wszystkie te wielkie słowa i spiski tylko dlatego, że ktoś Garbarni zablokował sprzedaż działek? I ty jeszcze masz czelność pisać o populizmie? :)

P.S. "ludziom z klasy średniej którzy pokupowali klitki na 30-letni kredyt i chcieliby żeby po ich bloku już nigdy nic innego nie zbudowano" - czyli wychodzi na to, że Garbarnia sobie sama zgotowała ten los. A wystarczyło się zabezpieczyć w umowie sprzedaży, że wybudowane na nich klitki nie mogą trafić do klasy średniej. Trzeba było od razu wszystko opchnąć flipperom ;)

Markus 21.02.2024 13:51

Właśnie: co obecni kandydaci na prezydenta Krakowa obiecują lub mówią w tematyce wiślackiej? Śledził to ktoś dokładnie?

Watts 21.02.2024 14:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Błaszczu_WIŚLAK (Post 1616191)
P.S. "ludziom z klasy średniej którzy pokupowali klitki na 30-letni kredyt i chcieliby żeby po ich bloku już nigdy nic innego nie zbudowano" - czyli wychodzi na to, że Garbarnia sobie sama zgotowała ten los. A wystarczyło się zabezpieczyć w umowie sprzedaży, że wybudowane na nich klitki nie mogą trafić do klasy średniej. Trzeba było od razu wszystko opchnąć flipperom ;)

myślę, że wystarczy po prostu następnym razem zamiast z Noho albo Murapolem pogadać z Verdano albo Activ i problemy znikną :)

redrum 21.02.2024 15:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1616192)
Właśnie: co obecni kandydaci na prezydenta Krakowa obiecują lub mówią w tematyce wiślackiej? Śledził to ktoś dokładnie?

https://sport.lovekrakow.pl/aktualno...zac_54714.html

Cytat:

„Wisła na granicy opłacalności wynajmuje stadion. Klub musi dopłacać do obecności kibiców na obiekcie. Jak będzie Pan chciał rozwiązać tę sytuację?” – brzmiało pytanie postawione przez jednego z kibiców Białej Gwiazdy.

Aleksander Miszalski odpowiedział, że najpierw należałoby „odpowiednio ustalić warunki, które będą zapewniać efektywność dla klubu i miasta". – Jestem pewien, że jest tutaj przestrzeń do znalezienia porozumienia – stwierdził szef małopolskiej Platformy Obywatelskiej

Z kolei Stanisław Mazur przyznał, że „miasto ma swoją rolę do wykonania w kontekście pomocy z powrotem klubu na należne mu miejsce”.
– Trzeba pamiętać, że Wisła Kraków to nie tylko marka, ale też niezwykle ważna część życia, uczuć i emocji wielu krakowian. Z drugiej strony, emocje nie mogą przesłaniać realiów finansowych. Obiecanki dotyczące tego, czy i o ile powinien być obniżony lub utrzymany koszt wynajmu stadionu traktuję jednak jako skrajny populizm. O cenie wynajmu decydują koszty, nie widzimisię prezydenta – stwierdził rektor Uniwersytetu Ekonomicznego.
– Twitter to nie jest miejsce na takie deklaracje – jest nim za to okrągły stół, przy którym powinny znaleźć się władze miasta, klubu, być może także organizatorzy rozgrywek, z pewnością kibice. Na pewno najwyższy czas skończyć z chowaniem głowy w piach przez miasto. Nie będę Państwu obiecywał, ile będzie kosztował wynajem stadionu, jeśli wybralibyście mnie na prezydenta Krakowa. I proszę nie wierzyć nikomu, kto takie długoterminowe deklaracje składa. Miasto powinno dostać jasny komunikat o tym, na jakiej drodze rozwoju jest Wisła, w jaki finansowy lub pozafinansowy sposób może wesprzeć klub, a dopiero później ustalać, jak powinna wyglądać opłata za wynajem stadionu. Biorąc pod uwagę także to, że obiekt był, jest i będzie domem klubu. Celem miasta nie powinna być redukcja kosztów, tylko stworzenie warunków dla rozwoju klubu (np. także przez rozwój sportu młodzieżowego) i zwiększenia wpływów (np. w postaci znalezienia sponsora tytularnego obiektu). Dzięki mądrym działaniom możemy przyspieszyć odbudowę Wisły, złymi decyzjami natomiast doprowadzimy do tego, że stadion będzie skarbonką bez dna – napisał Stanisław Mazur.

Wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig, w odpowiedzi na pytanie internauty, zaznaczył, że „traktowanie wszystkich klubów w Krakowie powinno być równe”. I dodał: „Oczywiście jestem zdania, że miasto nie może zarabiać na występach klubów. Dzisiaj gmina utrzymuje stadion poprzez wynajem powierzchni na funkcjonowanie miejskich jednostek. Moim zdaniem, w przyszłości, miejskie instytucje powinny znaleźć swoje siedziby, poza tym miejscem. Infrastruktura stadionu przy Reymonta, znajdujące się tam pomieszczenia i zaplecze powinny być w przeznaczone w pełni na aktywności sportowe i okołosportowe dla mieszkańców w każdym wieku".

Radny Łukasz Gibała podkreślił, że problem jest mu znany i zadeklarował, że jeśli wygra wybory, nie podniesie stawek za wynajem stadionu. Co więcej, nie wyklucza w przyszłości obniżek cen najmu.
– Temat ten był jednym z powodów, dla których w ostatnich dniach spotkałem się z prezesem klubu, Panem Jarosławem Królewskim. Jak już wspomniałem, to była dobra i konstruktywna rozmowa, a co ważniejsze - z perspektywą na kolejne spotkania i dyskusje na temat przyszłości Wisły i jej stadionu. Już dziś mogę zadeklarować jedno: jeśli zostanę prezydentem Krakowa, przez całą moją kadencję nie będzie żadnych podwyżek, jeśli chodzi o wynajem stadionu na mecze Wisły Kraków – napisał Gibała.
– Nie wykluczam oczywiście w przyszłości rozmów o ewentualnych obniżkach. Podjęcie decyzji w tej sprawie wymaga jednak pełnej wiedzy na temat funkcjonowania obiektu. Podkreślę jeszcze raz: jeśli zostanę prezydentem, klub Wisły Kraków będzie traktowany przez władze miasta po partnersku, a nie po macoszemu, jak było do tej pory. Deklaruję pełną otwartość na dyskusję na różne tematy, czy to stadionu, czy tego, co akurat dla mnie jest najważniejsze, czyli wsparcia sportu dzieci i młodzieży oraz sportu amatorskiego – stwierdzł.

Karherop 21.02.2024 15:55

Łatwo odczytać kto w tym wyścigu jest największym populista, kto miałbym największe zrozumienie dla naszej sytuacji, a kto woli powiedzieć tyle żeby nic nie powiedzieć.

Nie nastawialbym się, że cokolwiek się zmieni w kwestii naszych spraw po wyborach. Gorzej chyba i tak nie będzie, co najwyżej tak samo źle. Na nasze szczęście odpadł Raś bo to (chyba) była jedyną opcja zdecydowanie optujaca za drugą stroną błon.

redrum 27.02.2024 15:25

https://sport.lovekrakow.pl/aktualno...aja_55382.html

Karherop 27.02.2024 15:37

W świecie idealnym (który się nie wydarzy) to Wisła powinna mieć nawet 3 czy 4 ośrodki które należą do niej (tereny przy stadionie, Myślenice, Krzeszowice i powiedzmy coś na wschodzie, okolice np Kokotowa/Nowej Huty). Przy tak dużym mieście, z taką komunikacja to dzieciaki wszędzie będą mieć daleko, i będą woleli chodzić do lokalnych klubów niż wiązać się z Wisłą, która ma ośrodek oddalony X km od miasta.

Póki co Wisła jest uwiązana na Myślenicach i jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim to się zmieni.

pepe72 29.02.2024 09:19

Wisła ma wokół Krakowa kluby partnerskie. Chyba w Czarnochowicach widziałem baner, że współpracują z Wisłą.

redrum 07.05.2024 12:03

https://twitter.com/WislaKrakowSA/st...99789934969118
Cytat:

Akademia Piłkarska Wisły Kraków zyskała kolejny nowoczesny kompleks sportowy. Dzięki porozumieniu z władzami Uniwersytetu Jagiellońskiego podpisano umowę 5-letniej dzierżawy obiektów przy ulicy Piastowskiej 26
https://wislakrakow.com/posts/nowy-o...-akademii/9608

leszekm 12.08.2024 11:28

Stadiony Cracovii i Wisły. Jeden był poligonem doświadczalnym


https://lovekrakow.pl/aktualnosci/st...iza_57746.html

kornd 25.01.2025 18:11

Nowe krzesełka na C. Dobrze jakby zamontowali takie całkiem składane z barierkami u góry.
https://gazetakrakowska.pl/nowe-krze.../c2p2-27203007

krysztal 27.01.2025 08:44

Rozumiem,że znalazł się ktoś kto sfinansuje ale tą wymianę krzesełek to można porównać do transferu grubego zapuszczonego napastnika z Algierii w momencie gdy w kasie pusto.Jest pewnie sto innych ważniejszych rzeczy do poprawienia na tym stadionie niż krzesełka na trybunie na której i tak wszyscy stoją.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl