![]() |
Dobra,dobra ale remont to nie tylko elewacja to raz, a dwa jednak szkło i aluminium tanie nie są
|
Cytat:
|
Oddymianie będzie, bez tego to zaraz byłby problem żeby w ogóle mecze na Reymonta rozgrywać.
Dzisiaj padło zdanie z ust Knury, że wykonawca nie będzie malował odciągów bo nie było tego w umowie oraz... Ich czyszczenie ze starej farby zabrudziloby szyby, więc nawet nie będą wynosić o poszerzanie zakresu prac. Kuriozum. Nikt nie pomyślał o elemencie który zapewne kosztowałby 50-100k więcej, co przy całościowym budżecie i tak by zginęło w tłumie. |
Jedyne co ich może tłumaczyć to pośpiech żeby zdążyć zrobić najważniejsze
|
Cytat:
No cóż, trzeba czekać na kolejny remont za +/- 10 lat. |
Cytat:
|
No to trochę lipa bo teraz przy całości te niebieskie odciągi będą szpetne jak czarownica
|
Cytat:
"Miasto zapłaciło 9,7 mln za wykupienie praw autorskich do projektu stadionu Wisły od spółki Archetus. W ramach umowy ta firma wykona też koncepcję modernizacji miejskiego obiektu przy ul. Reymonta i zagospodarowania terenu wokół niego." Zrobili sobie koncepcje w Corelu? Pewnie tak. Fajna kasa. To nie firma powinna sobie dokładać roboty, tylko miasto "powinno" wyszczególnić elementy które trzeba trzeba zmodernizować. Nie mam tutaj przecież pretensji do wykonawcy, bo to nie on sobie zleca robotę do wykonania. |
Cytat:
Pytasz dzika czy sra w lesie... Podejrzewam, że taka trybuna w Krakowie kosztowałaby ze 250mln To jak z tą ławką na Placu Biskupim. Trochę profili z nierdzewki, kilka deseczek, oryginalny design i siup bodajże 230tys pln. Liczyłem to szacunkowo i jest to do zrobienia za jakieś 30-40 koła max, niestety nie dostałem odpowiedzi na fejsiku od żadnego z urzędników jak mógłbym dostać taką robotę :foch: |
Kilka nowych zdjęć, nawet ten okragląk zaczyna trochę lepiej wyglądać (niewiele lepiej, ale lepiej)
https://krakow.naszemiasto.pl/trwa-p.../ar/c1-9286265 |
chyba nie chcący w nagłówku wydało się o co chodzi
"Trwa przyciemnianie stadionu Wisły. Piłkarski obiekt kolorystyką dopasowuje się do sąsiednich apartamentowców" |
Spisek.Majchrowski po igrzyskach każe umeblować w wysokim standardzie i tyle żeśmy stadion widzieli
|
Jest jakaś szansa że na mesz z Sosnowcem udostępnią więcej trybun?
|
Zasypia te poyebane fosy przed trybunami? Było w dokumentacji? Wydaje mi się że nie.
|
Nie, nic od wnętrza stadionu nie będzie modernizowane. Tylko daszki uzupełnione z widocznych elementów
|
Ciekaw jestem jakie jest na dzis realne zapotrzebowanie na bilety
przed remontem bylo srednio 15-16 tys co i tak bylo dobrą liczbą ,i dawalo chyba miejsce nr 3 lub 4 w Polsce (Ekstraklasa i 1 liga) ale na dzis przy sporym hypie i głodzie na awans,obstawial by i 20tys na kazdym meczu. baraze to spokojnie 33 tys ,full na 2 meczach,i atmosfera jakiej na R22 pewnie dawno nie bylo,mam juz ciarki,no chyba ze bedzie awans od razu . i jak to sie ma to,do tych smiesznych garstek na Lechii,Slasku,żydach czy innych Piastach .... |
ale to tylko przez chwile , jak bedziemy ligowym sredniakiem , to wroci pyta na trybuny
no chyba ze ten nowy wlasciciel to nie farmazon i faktycznie dokapitalizuje klub |
A kiedy ty miałeś pytę na trybunach?
Nawet degrengolada w sezonie spadkowym nie dała frekwencji której można było się wstydzić .. Edit: https://gazetakrakowska.pl/bedzie-re...ar/c1-17473183 Wygląda na to że GK nam załatwiła remont chodników, ale.cala sprawa jest tak kuriozalna jak cała budowa |
orientuje się ktoś czy coś zrobią z tym cholernym niebieskim rusztowaniem? Jakieś malowanko chociaż żeby do reszty stadionu pasował? Przed liftingiem to aż tak się nie rzucało w oczy, bo cały stadion od zewnątrz był taki, że oczy bolały, a teraz to pasuje jak pięść do nosa.
|
Nie zrobią bo nie było tego w kosztorysie, a nie dorzuca do kosztorysu bo taka pracę trzeba byłoby zrobić na początku remontu a nie na końcu (zeskrobanie starej farby zabrudziloby świeżo wstawione szyby + nowa farba też pewnie zrobiłaby swoje) -- tak mówił Knura po rozmowie z miastem. Jakby się wcześniej zorietowali jak to wygląda to mogliby to nawet zrobić w grudniu świeżo po podpisaniu umowy.
Jakby nie robiono wszystkiego po łebkach i pod presją czasu to ... miasto nie byłoby sobą O ile za otoczenie stadionu pewnie wezmą się za jakieś 2-3 lata, bo teoretycznie są na to plany, tak na jakiekolwiek pracę na stadionie przyjdzie czekać minimum kolejne 10 lat. W mojej opinii. Zmienić to by mogła jedynie jakąś wielka impreza lub presją od sponsora tytularnego stadionu. Którego na dziś nie ma (ostatnio.miasto chciało za nią 20 mln rocznie więc jakoś chętnych było brak :lol: ) |
Cytat:
top 3 frekwencji ekstraklasy to jeden punkt widzenia oscylowanie wokół połowy pojemności stadionu to druga strona medalu |
Sraty taty.Tak do tego podchodząc to już nigdy nie zostanie pomalowane bo wstawiono nowe szyby.Rozumiem presję czasu czy brak pieniędzy na to ale nie powielajmy bzdur że nie da się tego zrobić bo nowiutka elewacja się zabrudzi.Nie takie rzeczy się odnawia....
|
Ja to wiem, Ty to wiesz, a tylko cytuje jakie wymówki ma wykonawca/miasto . Jakby chcieli to by to zrobili.
Na pewno jednak nikt na to nie wpadł przed rozpoczęciem przebudowy. Tak samo zresztą jak czyta się o tych chodnikach. Zupełnie jakby urzędnicy żyli w innym miejscie. |
Cytat:
|
A to jest akurat prawda. Wielu urzędników nie ma związku i nie przejawia troski i poczucia lokalnego patriotyzmu do miasta bo zwyczajnie jest to dla nich tylko praca i liczy się by odwalić swoje i o 15 iść do domu. Dlatego później wychodzą takie kwiatki bo coś robi się na odwal bo przecież co mnie to obchodzi, nie płacą mi za dodatkowe czynności i inicjatywę.
Dlatego zawsze powtarzałem, że w wydziałach inwestycji urzędów miast powinni pracować pasjonaci i lokalsi dla których wpływanie na zmianę wizerunku miast to wielki zaszczyt i odpowiedzialność, a nie tylko zarabianie na chleb. |
Ja już od dawna się nie dziwię. Tym miastem zarządza klika. Tutaj nic ne jest robione z głową, wg jakiegoś planu. Sami swoi na wszystkich stanowiskach.
|
|
Co jest nie tak z zadaszeniem na C i G że będzie wymieniane?
|
Cytat:
|
|
No powiem wam, że brak malowania odciągów to wyjątkowy idiotyzm. To tak jakby pomalować samochód, poza maską, bo już czasu nie starczy. No zajebisty remont :D
|
E tam, może nikt na to nie zwróci uwagi...
|
tymczasem z tymi wszystkimi remontami uwzgledniajac inflacje, koszt stadionu dobił już do kosztu budowy obwodnicy autostradowej krakowa
która inwestycja jest miastu potrzebniejsza ? |
Weź się ogarnij, sama północna część obwodnicy to będzie prawie 2,4mld.
Co nie zmienia faktu, że koszt tego stadionu to kryminał. |
Parę krakowskich fortun na tym stadionie urosło.
|
Cytat:
|
https://weszlo.com/2023/04/28/premie...n-ekstraklasa/
zerknąłem na tą listę i nie widzę Wisły Kraków.. można było dostać nawet 7 milionów złotych na rozbudowę bazy.. niepołomice dostał 3 miliony.. czy ktoś z naszych coś przegapił, czy zamierzamy skorzystać jeszcze z dotacji? |
JK się do tego odnosił. Wisła nie mogła dostać kasy ma rozbudowę bazy bo jej oficjalnie jeszcze nie posiada. Mają być w przyszłości kolejne projekty tego typu
|
www.youtube.com/watch?v=lj7Vbbb2EIM#t=9m13s
Usunąć pleksi z trybuny C, bo jak widać na powyższym filmiku - przeszkadzają i psują efekt wizualny. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl