Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Proud 30.11.2010 18:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1020215)
Widzę jakieś problemy z obsługą forum, ale uspokoję, bo widzę że z czytaniem ze zrozumieniem też nie najlepiej...

derr chciał napisać:

Cytat:

chyba jednak nie zrezygnowano ze schodów
ale wyszło Mu w dwóch wiadomościach:-)

Tak przynajmniej przypuszczam :)

Osobiście cieszę się, że te schody powstaną, bo doda to reprezentatywności wnętrzu trybuny.

medyk 30.11.2010 19:32

kiedy skończą montować krzesełka?

zulu2001 30.11.2010 19:59

Napewno będzie ze się czepiam ale spojrzcie na to zdjęcie:

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...zy_R22//42501/

Ten betonowy Murek jak mniemam to jest elementem wyjazdu z parkingu poddziemnego.... Dlaczego on został tak zaprojektowany w ten sposób. Osoby które będę wychodzić z tego głównego wejścia natkną się na betonowy murek. To następny szczegół która sprawia ze ten stadion jest wyjątkowy...:) przed takim wejściem powinien być raczej jakiś płac i coś ladnego a nie następny betonowy murek jakby ich było mało na całym stadionie......:/ ale wiem wiem czepiam się za co z góry przepraszam......

PiotrG 30.11.2010 20:05

Nie natkną się na niego:
http://img193.imageshack.us/img193/5...yziemia.th.jpg
http://img130.imageshack.us/img130/1...parteru.th.jpg

Dojście zarówno od parkingu przed trybuną, jak z boków trybuny odbywać się będzie bez potrzeby przeskakiwania muru.

A plac przed wejściem oczywiście będzie. Asfalt, asfalt i jeszcze raz asfalt.

iiYama 01.12.2010 10:34

Przeliczając na jedno krzesełko na stadionie Cracovii wyjdzie znacznie taniej.

- Nie ma co porównywać tych obu stadionów, bo stadion Cracovii jest stadionem ładnym, ale malutkim i kameralnym. To zaś będzie stadion klasy elite. To tak jakby porównać seicento z mercedesem.


by dżej em :>

Arapaho 01.12.2010 11:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mav23 (Post 1020179)
Zdjęcie robione jest z poziomu -4 (szatnie itp. tak jak pisał PiotrG ) na wprost schodkami w dół poziom -6 zaplecze techniczne garaż - zawodnicy z autobusu wchodzą do szatni. Łamane schody w góre prowadzą na poziom 0 strefa VIP. Za plecami fotografa kilka stopni w górę do poziomu murawy.
Schody ruchome prowadzą z poziomu 0 na +1 (zaczynają się w zadaszeniu przed trybuną tu ich nie będzie widać.

A gdzie jest wg.tej numerologi poziom -1,-2 i -3 i -5? Coś chyba pomieszałeś wysokości z poziomami....

saklak1906 01.12.2010 11:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1020198)
Tak na szybko przejrzałem wady schodów ruchomych i jedyną podstawową wadą jest .. ich utrzymanie.
Stąd też często gęsto na dworcach, lotniskach, czy hipermarketach są zatrzymywane , tudzież robione jakieś sztuczki gdy nie ma większego ruchu.
Opłaca się mieć takie schody? Bo po mojemu to strata pieniędzy ( w tym pieniędzy kiibców) tym bardziej że tu chodzi o odległość 10 metrów w górę. Nawet mniej. Po jakimś czasie może się okazać że było błędem ich zakładanie i najnormalniej w świecie je zatrzymają na amen. Wyglądać to na pewno nie będzie estetycznie.

Wystarczy czujnik ruchu przed schodami i po problemie, beda dzialac tylko wtedy jak ktos bedzie chcial wjechac na gore, czy zjechac.
Takie rozwiazanie widzialem juz w kilku miejscach, nawet na Balicach sa takie.

QBAS 01.12.2010 11:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 1020458)
Wystarczy czujnik ruchu przed schodami i po problemie, beda dzialac tylko wtedy jak ktos bedzie chcial wjechac na gore, czy zjechac.
Takie rozwiazanie widzialem juz w kilku miejscach, nawet na Balicach sa takie.

i w Multikinie w Bonarce

Pero 01.12.2010 11:48

Patrząc na ten murek nasuwają mi się dwa skojarzenia: dworzec kolejowy w Katowicach albo centralny w Warszawie...

Enrico2000 01.12.2010 11:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 1020461)
i w Multikinie w Bonarce

jak coś to Cinema City

takie schody sa tez na Rondzie Mogilskim, raz dzialaja raz nie.

Czy na stadionie Wisly sa potrzebne?? nie do konca jestem przekonany.

PiotrG 01.12.2010 12:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 1020456)
A gdzie jest wg.tej numerologi poziom -1,-2 i -3 i -5? Coś chyba pomieszałeś wysokości z poziomami....

Przyziemie (kondygnacja podziemna; kondygnacja -1) to poziomy odpowiednio -3,61 (zaplecze sportowe - szatnie, kontrola antydopingowa itd) i -5,98 (część techniczna).
Parter (kondygnacja 00) to poziom +/- 00 (w narożniku jest antresola; +2,04)
1 piętro (kondygnacja +1) to poziom +5,44
2 piętro (kondygnacja +2) to poziom +9,89
3 piętro (kondygnacja +3) to poziom +15,33
4 piętro (kondygnacja +4) to poziom +19,78

QBAS 01.12.2010 12:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Enrico2000 (Post 1020464)
jak coś to Cinema City

takie schody sa tez na Rondzie Mogilskim, raz dzialaja raz nie.

Czy na stadionie Wisly sa potrzebne?? nie do konca jestem przekonany.

Jeden ch... :)

Schody ruchome i tak nie będą nam służyć więc nie ma co się nimi wiele zajmować. Moim zdaniem jeśli cała reszta "vipowskiej" części była zrobiona na znakomitym poziomie to i tak można by spróbować to za niezłą kaskę wynajmować. I tutaj skoncentrowałbym wszystkie siły. Na szukaniu ulepszeń w tych sprawach, a nie czy schody będą czy nie, a jeśli będą to przez ile godzin w roku będą uruchomione :P

A front naszego stadionu od strony wejścia.. no cóż. Na pewno nie powala. Trzeba oddać, że nie jest jeszcze skończony, ale ja się tam cudów nie spodziewam. Zdecydowanie wolę, żeby w środku został wykonany należycie i użytecznie. A z zewnątrz to co najwyżej (może kiedyś) uda się samą fasadę ładniejszą zrobić.

I na koniec optymistycznie. Opinia od osoby w ogóle nie interesującej się piłką, stadionami, Wisłą, Cracovią: "wiesz, jechałam Reymonta ostatnio i ten Wasz stadion na prawdę potężnie wygląda..." I na tym skończymy dywagacje jak można by to lepiej zaprojektować. Bo, że można to chyba każdy się zgodzi. Ale teraz trzeba zająć się najważniejszymi bieżącymi sprawami.

Feniks1983 01.12.2010 12:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1020462)
Patrząc na ten murek nasuwają mi się dwa skojarzenia: dworzec kolejowy w Katowicach albo centralny w Warszawie...


W Katowicach juz niedlugo nie bedzie, wlasnie trwa remont dworca :)

Jedno mnie tylko zastanawia. Jesli faktycznie bedzie to wyjazd z prakingu podziemnego to ludzie wychodzac z stadionu bede wchodzili prosto pod kola samochodow (omijajac of course murek :))?? Czy jednak chodniki czy tam ten "asfalt" maja byc inaczej poprowadzone??

QBAS 01.12.2010 12:59

zrobią jeszcze pewnie most podwieszany ;)

PiotrG 01.12.2010 13:00

Coś takiego dostałem dzisiaj na PW, w związki z tą "koncepcją" zaplecza treningowego Wisły:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Yaro1984
Nie za bardzo wiesz jaka jest struktura wlascicielska tamtych terenow.
MKS Cracovia SSA jest wlascicielem dzialki polozonej na zachod od stadionu Wisly, jak rowniez terenow przy ul.Wielickiej. Dzierzawi natomiast stadion i lodowisko. Cichy Kacik jest baaaardzo cenny dla Cracovii, planuje sie tam stworzyc centrum treningowe. Wisla powinna zatem skupic sie raczej na terenach przyleglych do hali, miejskich lub ew. Telefoniki.


Yaro1984 01.12.2010 13:03

^^Napisalem to w odniesieniu do mapki ktora stworzyles. Tak informacyjnie jakby byly jakies watpliwosci.

Gwiaździsty 01.12.2010 13:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 1020498)
Coś takiego dostałem dzisiaj na PW, w związki z tą "koncepcją" zaplecza treningowego Wisły:

Cytat:

MKS Cracovia SSA jest wlascicielem dzialki polozonej na zachod od stadionu Wisly
Wydaje się, że właścicielem jest miasto Kraków, który wniósł ten teren do spółki z parchami. Gdy będzie chciał opuścic tą spółkę to razem z terenami, chyba ,że przehandluje je Filipiakowi o co ten gorąco zabiega.

iiYama 01.12.2010 14:49

Z dzisiejszego DP:

Kto ustawi telebimy?

Jest szansa, że tym razem uda się znaleźć wykonawcę dwóch telebimów, które mają zostać zainstalowane na stadionie Wisły Kraków. Na ponownie ogłoszony przetarg zgłosiło się aż osiem firm.

Pierwszy przetarg został unieważniony, m.in. ze względu na to, że starający się o kontrakt nie spełniali warunków, niezależnie od tego, że żądane kwoty były w większości bardzo wysokie - dochodziły nawet do 9 mln zł. - Teraz ceny są zdecydowanie niższe, od około 1 do 2,4 mln złotych - przyznał Jacek Bartlewicz, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Najniższe ceny zaoferowały za swoje usługi - spółka Obtarget z Zielonej Góry (988 tysięcy złotych) oraz Lemi Bis (1 milion 105 tys. zł). - Obie firmy poprosiliśmy jeszcze o dodatkowe wyjaśnienia dotyczące proponowanych kwot, będziemy sprawdzali dokumenty, w tym kosztorysy - usłyszeliśmy w ZIKiT. Według założeń - dwa telebimy (o wymiarach ok. 20 na 10 metrów) mają być gotowe do połowy lutego.

mlody_ale_wierny 01.12.2010 16:13

ciekawi mnie baaardzo kto zagra po zakończeniu budowy bo:
"...rozpoczęli od wielkiej imprezy, która przyćmi wszelkie inne koncerty."
Dżem????

Marwell 01.12.2010 16:25

Archiwalne zdjęcia stadionu :)
http://www.fussballtempel.net/uefa/POL/Wisla.html

royalmichael 01.12.2010 19:34

"dwa telebimy (o wymiarach ok. 20 na 10 metrów)"
nie za duże?

medyk 02.12.2010 12:54

Jak wyglada sprawa bud kas i innyc reliktów od strony Reymonta? Chyba stała jeszcze tylko ta od dawnego B, czy wyleciała już w kosmos? I co z tą budą przed główną trybuną (nie wiem co w niej jest) co widać ją z kamerki z napisem 2009 na ścianie?

Wicked 02.12.2010 14:45

Buda ta znajduje się na terenie TS, i o ile pamięć mnie nie myli znajduje się tam miedzy innymi stacja transformatorowa.

medyk 02.12.2010 15:08

czyli rozumie ze nic z tym nie zrobią i bedzie tak straszyc..

joshi 02.12.2010 18:40

przynajmniej do momentu wybudowania najnowszej hali Wisły

medyk 02.12.2010 19:00

czyli realnie patrzac z 10 lat.. ale mogli by chociaz to otynkowac z zewnatrz zeby nie straszyło.

mikereg 05.12.2010 17:11

kto wie ile już krzesełek ułożyli na zachodniej jakieś fotki ??

mIcHaL666 06.12.2010 07:14

Skoro nie ma fotek to pewnie bez zmian, wątpię, żeby ich ścigali z krzesełkami przy takiej pogodzie jak jest ostatnio. Przecież im się nie spieszy, a pierwszy mecz na przełomie lutego i marca, więc o krzesełka nie ma się co martwić - gorzej z wnętrzem.

Karherop 06.12.2010 16:50

krzesełka powinny być ostatnią rzeczą jaką zrobią robonicy na stadionie , fakt dla którego stoją bezczynnie pół roku zwiększając tylko swój wskaźnik amortyzacji ( szczególnie w zimie gdy są narażone na ostre czynniki zewnętrzne ) , jest dla mnie conajmniej bezsensowne

WiślakMyślenice 06.12.2010 18:25

Cytat:

krzesełka powinny być ostatnią rzeczą jaką zrobią robonicy na stadionie , fakt dla którego stoją bezczynnie pół roku zwiększając tylko swój wskaźnik amortyzacji ( szczególnie w zimie gdy są narażone na ostre czynniki zewnętrzne ) , jest dla mnie conajmniej bezsensowne
Było wałkowane. Układaniem krzesełek zajmuje się osobna firma.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl