Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

South 16.02.2023 22:38

Bez nacisków na miasto to tu się nic pozytywnego dla nas nie wydarzy.

kowalkowskij 22.02.2023 08:37

Raport z Reymonta: https://twitter.com/hashtag/RaportzR...g_click&f=live

https://sport.lovekrakow.pl/aktualno...rca_49931.html

aNouc 07.03.2023 11:42

A propos wynajmu stadionu przez Wisłę, z dzisiejszego wywiadu z Krolewskim na https://www.polsatsport.pl/

Cytat:

Polsat Sport: Jesienią na mecz Wisły z ŁKS-em sprzedaliście 13 tysięcy biletów, a pomimo tego dołożyliście do organizacji meczu prawie 50 tys. zł. Ogólnie koszty wyniosły 305 tys. zł, z czego [b,]aż 38 procent[/b,] to wynajęcia stadionu. Ruch Chorzów płaci za wynajęcie obcego stadionu Piasta Gliwice 120 tys. zł, czyli mniej więcej tyle ile wy za stadion własny, będący we władaniu miasta. Nie sądzi pan, że przy tak niekorzystnej umowie na korzystanie z areny nie będzie w stanie znaleźć nowego inwestora i właściciela? Taki czynsz za stadion to jednak kamień u szyi, który skazuje biznes piłkarski na wieczne dokładanie do niego.

Jarosław Królewski: Współpracę z miastem w zakresie wynajmowania stadionu traktuję jak ewolucję. Nie możemy wykluczyć, że w przyszłości zostaniemy operatorem. To wymaga dialogu, znalezienia rozwiązania, które zabezpieczy interesy miasta i Wisły. Ja osobiście wierzę, że w ciągu najbliższego półrocza, po zakończeniu Igrzysk Europejskich, zarządzanie stadionem będzie można prowadzić w sposób bardziej skuteczny, ale też powiedziałbym z większą wizją. Jeśli ją zaprezentujemy, oraz to jak pewne rzeczy mogą wyglądać tu na stadionie ze strony klubu, to wszyscy będą zadowoleni, będą się dzielić przyszłymi strumieniami przychodów. Natomiast na tę chwilę współpraca wygląda tak, że po waloryzacji koszt wynajęcia stadionu jeszcze bardziej nam wzrośnie, już wzrósł.

royalmichael 07.03.2023 12:57

Czyli z 13k biletów było wpływu 255k? Średnio 19.60zł za bilet, coś się tu chyba nie zgadza.
Może te 255k to przychód z samych biletów - bez uwzględnienia karnetów (ok. 5k), skyboxów, VIP?

Manhunt. 07.03.2023 13:05

Przeciez o kosztach organizacji meczu Jaro powiedział dużo jak opowiadał na pytania na yt.

royalmichael 07.03.2023 13:08

Nie oglądałem, podrzucisz linka?

aNouc 14.03.2023 11:28

Z dzisiaj:

Cytat:

Ze względu na częściowe udostępnienie obiektu, to jest całej infrastruktury meczowej i części trybun, Wisła za ostatni mecz (z GKS-em Tychy) zapłaciła 78 719, 87 zł netto (boisko 80 tysięcy złotych) - powiedział Michał Sobolewski, rzecznik prasowy ZIS.

PS. Do prawie 150 tys. zł netto (147 599,75 zł) wzrósł czynsz dzierżawny za wynajęcie całego stadionu przy ulicy Reymonta na dzień meczowy.

https://sport.lovekrakow.pl

Piknik1906 14.03.2023 17:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1597963)

150 tys. złotych za jeden mecz! Jeszcze w poprzednim sezonie (czerwiec) było niewiele ponad 100 tys. złotych.

To jest 50% podwyżki w niewiele ponad pół roku. Niczym nie da się tego uzasadnić.

Ktoś próbuje Wisłę dobić.

A całkiem niedawno czytaliśmy wywiady o „dobrych relacjach”…

sorino 14.03.2023 18:24

Jak się nie da uzasadnić? Brat piłkarza mianowany prezesem klubu miał tę umowę na 100 tys. na czas nieokreślony, ale korzystając z otwartych drzwi magistratu, podszedł tam w lipcu i podpisał nową umowę na 129 tys. + waloryzacja. No to mamy teraz 147 tys.

Jak by to powiedział wuja: "wykonał fantastyczną pracę".

azor 14.03.2023 19:15

To ta umowa, co to ją niepotrafiący rozmawiać z miastem Obi przyklepał?

Piknik1906 14.03.2023 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sorino (Post 1597986)
Jak się nie da uzasadnić? Brat piłkarza mianowany prezesem klubu miał tę umowę na 100 tys. na czas nieokreślony, ale korzystając z otwartych drzwi magistratu, podszedł tam w lipcu i podpisał nową umowę na 129 tys. + waloryzacja. No to mamy teraz 147 tys.

Jak by to powiedział wuja: "wykonał fantastyczną pracę".

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Sugerujesz, że była dobra umowa bez zapisów o waloryzacji, a oni podpisali aneks pozwalający waloryzować wg widzi-mi-się urzędników?

To by było działanie na szkodę.

aNouc 14.03.2023 20:37

Chodzi o to, że..

Po trwającym remoncie, Wisła będzie płacić kilkadziesiąt tysięcy złotych więcej za wynajem bo wzrośnie "wartość" stadionu. Tylko problem w tym, że ten remont nie wpływie na polepszenie funkcjonalności stadionu i dalej będzie kulą u nogi dla klubu. Bo remont obejmuje tylko polepszenie elewacji oraz wymianę instalacji na bardziej energooszczędne - i tutaj jest kolejny paradoks. Bo dzięki tej wymianie, miasto będzie płacić dużo mniejsze rachunki za prąd, wodę, itd, ale jednocześnie Wisła będzie płacić kilkadziesiąt tysięcy złotych więcej za wynajem! Choć zgodnie z logiką, Wisła powinna płacić dużo mniej, bo koszty użytkowania stadionu będą dużo mniejsze.

I podsumowując: Wisła lepiej by wyszła, gdyby nie remontowano tego stadionu (przede wszystkim nie w taki sposób jak obecnie, bo ten remont nie obejmuje polepszenia funkcjonalności stadionu, bo co Wiśle z tego, że szyby położą na elewacji stadionu). I to jest absurd całej sytuacji.

Jaroo1 14.03.2023 21:48

Czyli można powiedzieć, że zarobią na Wiśle 50 tys więcej za każdy mecz + skoro wtedy było 100 tys przy większych rachunkach, to teraz jak oszczędzą na rachunkach to jeszcze te parę tys i tak Wisła im zapłaci za każdy mecz. Około 20 meczów w sezonie czyli 20 x 50 tys więcej = 1 mln na rok = trochę Wisła spłaci kosztów remontu

Piknik1906 14.03.2023 22:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1597989)
Chodzi o to, że..

Po trwającym remoncie, Wisła będzie płacić kilkadziesiąt tysięcy złotych więcej za wynajem bo wzrośnie "wartość" stadionu.

No koledze @sorino chyba jednak nie o to chodziło. Poczekam na jego odpowiedź.

I generalnie chyba się mylisz. Pierwsza podwyżka ze 100 na 120 (albo około) była w lipcu/sierpniu ubiegłego roku, a druga na 150 jest teraz w marcu. Remont skończy się w czerwcu więc te podwyżki nie mają nic z remontem wspólnego.

Ewentualna podwyżka związana z remontem dopiero może być. Choć to byłby już szczyt bezczelności poza skalą.

Arkadiusz.Czerepach 14.03.2023 22:55

z tego stadionu to należy spierdalać czym predzej , szkoda ze nie bardzo jest gdzie bo i kaufland i SS tez miejskie , a to trzeba sie zabrać gdzieś gdzie macki szajki jacka nie sięgają

sorino 15.03.2023 00:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Piknik1906 (Post 1597988)
Nie wiem czy dobrze rozumiem. Sugerujesz, że była dobra umowa bez zapisów o waloryzacji, a oni podpisali aneks pozwalający waloryzować wg widzi-mi-się urzędników?

To by było działanie na szkodę.

No nie, przecież bez waloryzacji zaśpiewali im prawie 30 tys. podwyżki, a dzięki waloryzacji podwyżka jest teraz niecałe 20 tys.

No ale za "dobre relacje" z miastem się płaci.

Sarapata ze złymi relacjami - wynajem za 100 tys.

Obidziński ze złymi relacjami - wynajem za 100 tys.

Błaszczykowski&Królewski z dobrymi relacjami - wynajem na teraz za 150 tys i na tym się nie skończy.

ArturBarlinek 15.03.2023 08:47

to co wypisujesz to nieprawda, to decyzja miasta o podwyżkach w całym mieście.

Jażdzyński mówił o tym we wrześniu, że pójdzie do góry decyzją prezydenta.

Arkadiusz.Czerepach 15.03.2023 09:24

to jest wszystko pietrowy absurd , wybudowano wbrew naszej woli i zapotrzebowaniu obiekt , który jest w dużej mierze niefunkcjonalny , ale najgorsze jest to że aby zarabiać (nie dopłacać) do dnia meczowego , trzeba bić rekordy frekwencji

stadion ten jest też jednym z najdrozszych w europie , a za remont ktory aktualnie sie dzieje , funkcjonalnosci nie poprawi znaczaco , tylko w jakimś stopniu estetyke , mozna by w normalnym kraju fajny maly stadionik wybudować

a koniec koncow my i tak nie mamy gdzie grac indziej , wiec po prostu musimy przyjmowac pokornie kolejne podwyżki

Karherop 15.03.2023 09:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sorino (Post 1597996)
No nie, przecież bez waloryzacji zaśpiewali im prawie 30 tys. podwyżki, a dzięki waloryzacji podwyżka jest teraz niecałe 20 tys.

No ale za "dobre relacje" z miastem się płaci.

Sarapata ze złymi relacjami - wynajem za 100 tys.

Obidziński ze złymi relacjami - wynajem za 100 tys.

Błaszczykowski&Królewski z dobrymi relacjami - wynajem na teraz za 150 tys i na tym się nie skończy.

No chyba jebne.

Popatrz sobie chłopie co się działo z cenami na rynku w latach 2015-2020 a potem się wypowiadaj. A jeśli nie masz pojęcia o kształtowaniu się inflacji w ostatnich 2 latach to chyba włączyłeś pierwszy raz internet od 2 lat.

https://businessinsider.com.pl/wiado...aj/6515mp8.amp

wolfy 15.03.2023 12:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1598002)
No chyba jebne.

Popatrz sobie chłopie co się działo z cenami na rynku w latach 2015-2020 a potem się wypowiadaj. A jeśli nie masz pojęcia o kształtowaniu się inflacji w ostatnich 2 latach to chyba włączyłeś pierwszy raz internet od 2 lat.

https://businessinsider.com.pl/wiado...aj/6515mp8.amp

Oj tam, pierwszy raz czytasz coś kłamliwie napisanego pod tezę bez brania pod uwagę kontekstu? Telewizji nie oglądasz, gazet nie czytasz? :D
Z obiektywnego faktu że ceny poszły w górę wyprowadzona jest sugestia że to wina zarządzających Wisłą. Muszę się wbić na jakieś spotkanie z Królewskim i go o.......ić bo masło znowu podrożało...

FraMat 15.03.2023 14:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1598009)
Oj tam, pierwszy raz czytasz coś kłamliwie napisanego pod tezę bez brania pod uwagę kontekstu? Telewizji nie oglądasz, gazet nie czytasz? :D
Z obiektywnego faktu że ceny poszły w górę wyprowadzona jest sugestia że to wina zarządzających Wisłą. Muszę się wbić na jakieś spotkanie z Królewskim i go o.......ić bo masło znowu podrożało...

Akurat masło w ostatnim czasie znacznie potaniało - około 30%
https://businessinsider.com.pl/finan...yczyna/2p381nf
Dzisiaj kupiłem jeszcze taniej - na początku marca 58 za kg, dzisiaj 40 zł za kg pod Halą Targową.


Tak, że Królewski łatwo się w tym przypadku obroni.
Koledze chyba żona robi zakupy.

wolfy 15.03.2023 14:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1598013)
Akurat masło w ostatnim czasie znacznie potaniało - około 30%
https://businessinsider.com.pl/finan...yczyna/2p381nf
Dzisiaj kupiłem jeszcze taniej - na początku marca 58 za kg, dzisiaj 40 zł za kg pod Halą Targową.


Tak, że Królewski łatwo się w tym przypadku obroni.
Koledze chyba żona robi zakupy.

Nie, widocznie w sklepie osiedlowym mnie rąbią.

sorino 15.03.2023 14:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ArturBarlinek (Post 1597999)
to co wypisujesz to nieprawda, to decyzja miasta o podwyżkach w całym mieście.

Jażdzyński mówił o tym we wrześniu, że pójdzie do góry decyzją prezydenta.

LOL:D A cóż ma Majchrowski wspólnego z waloryzacją. To zapis w umowie, opcjonalny:)

kornd 15.03.2023 22:37

Przypomnę teraz i napiszę. Ciekawe czy naprawia te okapy na dachu które nie miały systemu podgrzewania i zostały zdemontowane jeszcze za czasów Bednarza wiosna 2014.

emailowiec 16.03.2023 21:32

https://twitter.com/i/web/status/1636462823017422853

Są pierwsze szklane elementy nowej elewacji. Ciekawe czy przemalują niebieskie kratownice, bo teraz one będą najbardziej psuły odbiór wizualny. I jak rozwiążą trybuny za bramkami. One są z kolei mankamentem całego stadionu.

luke1906 16.03.2023 23:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kornd (Post 1598028)
Przypomnę teraz i napiszę. Ciekawe czy naprawia te okapy na dachu które nie miały systemu podgrzewania i zostały zdemontowane jeszcze za czasów Bednarza wiosna 2014.

Były uwzględnione w dokumentacji przetargowej, bodajże Knura wrzucał do niej link na TT i sprawdzałem to.
Ale co ostatecznie jest w zakresie prac - ni ch.uja nie wiadomo.

Karherop 17.03.2023 09:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kornd (Post 1598028)
Przypomnę teraz i napiszę. Ciekawe czy naprawia te okapy na dachu które nie miały systemu podgrzewania i zostały zdemontowane jeszcze za czasów Bednarza wiosna 2014.

A one nie zostały zdemontowane po tym jak część zerwał wiatr i stwarzały niebezpieczenstwo?

krysztal 17.03.2023 12:31

Zarwał chyba śnieg i jako powód podawano brak instalacji stapiającej śnieg czy lód

Karherop 28.03.2023 19:07

Cuda, cuda ogłaszają, będą jednak nowe daszki na stadionie.

Szok i niedowierzanie

Mixu 28.03.2023 22:49

https://sport.lovekrakow.pl/aktualno...zki_50399.html

Mixu 30.03.2023 10:06

https://zis.krakow.pl/dodatkowe-srod...tegory=3&hl=pl

Karherop 31.03.2023 08:28

http://historiawisly.pl/wiki/index.p...ndarium_Budowy

Kalendarium budowy (bez ostatnich prac dodatkowych).

Ktoś zwrócił uwagę że prace na G zakończą się w kwietniu i zaczną na C więc zapewne kibice będą musieli zmienić swoje miejsca

aNouc 31.03.2023 09:06

O co chodzi z tymi brązowymi płytami w części okien? Wygląda to w chvj tandetnie, jakby żul se zatkał wybite okno kartonem po bananach. A widzę, że w tych miejscach usunęli rusztowanie, tak jakby mieli już tego nie wymieniać.

https://zis.krakow.pl/cmsd/files/74396/zalacznik
https://zis.krakow.pl/cmsd/files/74384/zalacznik


A ta czarna smoła, którą położyli na betonie też nie wygląda dobrze. Chyba to czymś zakryją?

https://zis.krakow.pl/cmsd/files/74389/zalacznik

krysztal 31.03.2023 09:33

Przecież tego tak nie zostawią chłopie...Widzisz że nie ma w tym miejscu całego pionowego elementu więc pewnie dokończą z podnośnika.Wydaje mi się że będzie tam coś ala żaluzja.W niektórych miejscach na którejś trybunie już chyba takie są


https://sport.lovekrakow.pl/galerie/...d/141681#photo


Być może też powód jest prozaiczny czyli jakieś pomyłki w pomiarach i element zostały domówione na konkretny pasujący wymiar

Maine_Coon 31.03.2023 09:36

to już nie brutalizm?

aNouc 31.03.2023 09:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1598612)
W niektórych miejscach na którejś trybunie już chyba takie są


Jakieś foto z tego?

I dziwne, że zakryli kartony po bananach tą ich elewacją metalową, i nie mają dojścia już do tych miejsc. I chyba by najpierw wymienili kartony po bananach, a dopiero później kładli metalową elewacje. Wygląda to tak jakby to miało pozostać Chyba, że będą to wymieniać z wnętrza trybuny..

https://i.ibb.co/qMYPZCD/IMG-20230331-105848.jpg

Z tym stadionem od ponad 10 lat są takie cyrki, żeby mnie nic nie zdziwi, dlatego trzeba pilnować tematu.

Padre1906 31.03.2023 10:34

Jesteś debilem. Nie masz pojęcia o temacie, to nie wypowiadaj się.

IncognitoTSW 31.03.2023 10:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Padre1906 (Post 1598615)
Jesteś debilem. Nie masz pojęcia o temacie, to nie wypowiadaj się.

+1

Zero pojecia na temat budownictwa, architektury, prac budowlanych - wiec się wypowie. Czy kogoś to jeszcze dziwi?

aNouc 31.03.2023 10:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez IncognitoTSW (Post 1598616)
+1

Zero pojecia na temat budownictwa.

Gdy wszyscy patrzą na to co się wyprawia ze stadionem Wisły pod względem funkcjonalności i wyglądu - pełna zgoda.

Cytat:

Czy kogoś to jeszcze dziwi?
Nikogo nie dziwi, bo stadion Wisły zaskakuje od 15 lat, i może zaskoczyć jeszcze nieraz. Nawet z pozostawieniem kartonów po bananach w oknach. Ale chyba - po 40 wpadkach remontowych na przestrzeni 15 lat, chociaż usuną kartony po bananach.

Jaroo1 31.03.2023 10:45

aNouc zapytaj się macochy czy to są kartony po bananach w tych oknach czy co innego :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl