![]() |
Bez nacisków na miasto to tu się nic pozytywnego dla nas nie wydarzy.
|
|
A propos wynajmu stadionu przez Wisłę, z dzisiejszego wywiadu z Krolewskim na https://www.polsatsport.pl/
Cytat:
|
Czyli z 13k biletów było wpływu 255k? Średnio 19.60zł za bilet, coś się tu chyba nie zgadza.
Może te 255k to przychód z samych biletów - bez uwzględnienia karnetów (ok. 5k), skyboxów, VIP? |
Przeciez o kosztach organizacji meczu Jaro powiedział dużo jak opowiadał na pytania na yt.
|
Nie oglądałem, podrzucisz linka?
|
Z dzisiaj:
Cytat:
|
Cytat:
To jest 50% podwyżki w niewiele ponad pół roku. Niczym nie da się tego uzasadnić. Ktoś próbuje Wisłę dobić. A całkiem niedawno czytaliśmy wywiady o „dobrych relacjach”… |
Jak się nie da uzasadnić? Brat piłkarza mianowany prezesem klubu miał tę umowę na 100 tys. na czas nieokreślony, ale korzystając z otwartych drzwi magistratu, podszedł tam w lipcu i podpisał nową umowę na 129 tys. + waloryzacja. No to mamy teraz 147 tys.
Jak by to powiedział wuja: "wykonał fantastyczną pracę". |
To ta umowa, co to ją niepotrafiący rozmawiać z miastem Obi przyklepał?
|
Cytat:
To by było działanie na szkodę. |
Chodzi o to, że..
Po trwającym remoncie, Wisła będzie płacić kilkadziesiąt tysięcy złotych więcej za wynajem bo wzrośnie "wartość" stadionu. Tylko problem w tym, że ten remont nie wpływie na polepszenie funkcjonalności stadionu i dalej będzie kulą u nogi dla klubu. Bo remont obejmuje tylko polepszenie elewacji oraz wymianę instalacji na bardziej energooszczędne - i tutaj jest kolejny paradoks. Bo dzięki tej wymianie, miasto będzie płacić dużo mniejsze rachunki za prąd, wodę, itd, ale jednocześnie Wisła będzie płacić kilkadziesiąt tysięcy złotych więcej za wynajem! Choć zgodnie z logiką, Wisła powinna płacić dużo mniej, bo koszty użytkowania stadionu będą dużo mniejsze. I podsumowując: Wisła lepiej by wyszła, gdyby nie remontowano tego stadionu (przede wszystkim nie w taki sposób jak obecnie, bo ten remont nie obejmuje polepszenia funkcjonalności stadionu, bo co Wiśle z tego, że szyby położą na elewacji stadionu). I to jest absurd całej sytuacji. |
Czyli można powiedzieć, że zarobią na Wiśle 50 tys więcej za każdy mecz + skoro wtedy było 100 tys przy większych rachunkach, to teraz jak oszczędzą na rachunkach to jeszcze te parę tys i tak Wisła im zapłaci za każdy mecz. Około 20 meczów w sezonie czyli 20 x 50 tys więcej = 1 mln na rok = trochę Wisła spłaci kosztów remontu
|
Cytat:
I generalnie chyba się mylisz. Pierwsza podwyżka ze 100 na 120 (albo około) była w lipcu/sierpniu ubiegłego roku, a druga na 150 jest teraz w marcu. Remont skończy się w czerwcu więc te podwyżki nie mają nic z remontem wspólnego. Ewentualna podwyżka związana z remontem dopiero może być. Choć to byłby już szczyt bezczelności poza skalą. |
z tego stadionu to należy spierdalać czym predzej , szkoda ze nie bardzo jest gdzie bo i kaufland i SS tez miejskie , a to trzeba sie zabrać gdzieś gdzie macki szajki jacka nie sięgają
|
Cytat:
No ale za "dobre relacje" z miastem się płaci. Sarapata ze złymi relacjami - wynajem za 100 tys. Obidziński ze złymi relacjami - wynajem za 100 tys. Błaszczykowski&Królewski z dobrymi relacjami - wynajem na teraz za 150 tys i na tym się nie skończy. |
to co wypisujesz to nieprawda, to decyzja miasta o podwyżkach w całym mieście.
Jażdzyński mówił o tym we wrześniu, że pójdzie do góry decyzją prezydenta. |
to jest wszystko pietrowy absurd , wybudowano wbrew naszej woli i zapotrzebowaniu obiekt , który jest w dużej mierze niefunkcjonalny , ale najgorsze jest to że aby zarabiać (nie dopłacać) do dnia meczowego , trzeba bić rekordy frekwencji
stadion ten jest też jednym z najdrozszych w europie , a za remont ktory aktualnie sie dzieje , funkcjonalnosci nie poprawi znaczaco , tylko w jakimś stopniu estetyke , mozna by w normalnym kraju fajny maly stadionik wybudować a koniec koncow my i tak nie mamy gdzie grac indziej , wiec po prostu musimy przyjmowac pokornie kolejne podwyżki |
Cytat:
Popatrz sobie chłopie co się działo z cenami na rynku w latach 2015-2020 a potem się wypowiadaj. A jeśli nie masz pojęcia o kształtowaniu się inflacji w ostatnich 2 latach to chyba włączyłeś pierwszy raz internet od 2 lat. https://businessinsider.com.pl/wiado...aj/6515mp8.amp |
Cytat:
Z obiektywnego faktu że ceny poszły w górę wyprowadzona jest sugestia że to wina zarządzających Wisłą. Muszę się wbić na jakieś spotkanie z Królewskim i go o.......ić bo masło znowu podrożało... |
Cytat:
https://businessinsider.com.pl/finan...yczyna/2p381nf Dzisiaj kupiłem jeszcze taniej - na początku marca 58 za kg, dzisiaj 40 zł za kg pod Halą Targową. Tak, że Królewski łatwo się w tym przypadku obroni. Koledze chyba żona robi zakupy. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Przypomnę teraz i napiszę. Ciekawe czy naprawia te okapy na dachu które nie miały systemu podgrzewania i zostały zdemontowane jeszcze za czasów Bednarza wiosna 2014.
|
https://twitter.com/i/web/status/1636462823017422853
Są pierwsze szklane elementy nowej elewacji. Ciekawe czy przemalują niebieskie kratownice, bo teraz one będą najbardziej psuły odbiór wizualny. I jak rozwiążą trybuny za bramkami. One są z kolei mankamentem całego stadionu. |
Cytat:
Ale co ostatecznie jest w zakresie prac - ni ch.uja nie wiadomo. |
Cytat:
|
Zarwał chyba śnieg i jako powód podawano brak instalacji stapiającej śnieg czy lód
|
Cuda, cuda ogłaszają, będą jednak nowe daszki na stadionie.
Szok i niedowierzanie |
|
|
http://historiawisly.pl/wiki/index.p...ndarium_Budowy
Kalendarium budowy (bez ostatnich prac dodatkowych). Ktoś zwrócił uwagę że prace na G zakończą się w kwietniu i zaczną na C więc zapewne kibice będą musieli zmienić swoje miejsca |
O co chodzi z tymi brązowymi płytami w części okien? Wygląda to w chvj tandetnie, jakby żul se zatkał wybite okno kartonem po bananach. A widzę, że w tych miejscach usunęli rusztowanie, tak jakby mieli już tego nie wymieniać.
https://zis.krakow.pl/cmsd/files/74396/zalacznik https://zis.krakow.pl/cmsd/files/74384/zalacznik A ta czarna smoła, którą położyli na betonie też nie wygląda dobrze. Chyba to czymś zakryją? https://zis.krakow.pl/cmsd/files/74389/zalacznik |
Przecież tego tak nie zostawią chłopie...Widzisz że nie ma w tym miejscu całego pionowego elementu więc pewnie dokończą z podnośnika.Wydaje mi się że będzie tam coś ala żaluzja.W niektórych miejscach na którejś trybunie już chyba takie są
https://sport.lovekrakow.pl/galerie/...d/141681#photo Być może też powód jest prozaiczny czyli jakieś pomyłki w pomiarach i element zostały domówione na konkretny pasujący wymiar |
to już nie brutalizm?
|
Cytat:
I dziwne, że zakryli kartony po bananach tą ich elewacją metalową, i nie mają dojścia już do tych miejsc. I chyba by najpierw wymienili kartony po bananach, a dopiero później kładli metalową elewacje. Wygląda to tak jakby to miało pozostać Chyba, że będą to wymieniać z wnętrza trybuny.. https://i.ibb.co/qMYPZCD/IMG-20230331-105848.jpg Z tym stadionem od ponad 10 lat są takie cyrki, żeby mnie nic nie zdziwi, dlatego trzeba pilnować tematu. |
Jesteś debilem. Nie masz pojęcia o temacie, to nie wypowiadaj się.
|
Cytat:
Zero pojecia na temat budownictwa, architektury, prac budowlanych - wiec się wypowie. Czy kogoś to jeszcze dziwi? |
Cytat:
Cytat:
|
aNouc zapytaj się macochy czy to są kartony po bananach w tych oknach czy co innego :D
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl