Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7374)

kreseq 28.08.2012 10:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1272059)
Nic mnie nie poniosło, ponieważ stadiony zamykane były/są ze względów POlitycznych przez wojewodów (ręka Tuska w terenie) i POlicję , a nie przez PZPN jak to było w przypadku Śląska !



Czyli piłkarze Legii wychodzący swego czasu z burdelu (Rybus + wesoła kompania) też powinni zostać ukarani za niobyczajne zachowanie :).
Może PZPN będzie sie teraz zajmować donosami z nagrań youtuba, gdzie kilku piłkarzy po kilku piwach przy grillu zaśpiewa sobie o kims brzydko ? Nie czarujmy sie gdyby to chodziło o inny klub to sprawy by nie było.

Czarujmy sie bo gadasz glupoty.
Wyjscie z burdelu to jedno, spiewanie na przeciwnika to drugie. Pisałem juz wczesniej ale widac nie dotarlo:
Slask i Legia to skladowe EKSTRAKLASY, Zawodnicy to PRACOWNICY i jesli pracownik na pracownika nadaje to ZARZĄDCA w tym wypadku Ekstraklasa daje po lapach.
Zawodnik po meczu, przy grillu moze sie najebac, moze zaliczyc .....e i moze nawet sie zesrac na srodku ulicy - ukarze go klub za niestosowne zachowanie. Takie zachowanie godzi w dobre imie klubu w pierwszej kolejnosci.
Jesli zawodnik klubu X swiadomy tego co spiewa i swiadomy tego ze sa kamery bo do k.. nedzy bylo oczywistym ze kamery w takiej chwili i miejscu beda zachowuje sie jak skonczony debil i nie okazuje SZACUNKU WSPOLPRACOWNIKOWI czy jak tam wolisz PRZECIWNIKOWI, to dostaje kare.
Kara powinno byc odebranie kilku wyplat a nie absencja w meczach bo to kara dla calego klubu a nie bandy idiotow. Kare to oni juz dostali, pokazali jacy sa zajebiscie inteligentni :D Wolabym by grali w zamian za ogromna kare finansowa bo tylko ona ukarze tych, ktorzy zawinili. Po cholere karac caly klub? Nie rozumiem tego ruchu.

Gadanie ze sprawy by nie było gdyby np Slask spiewal na Polonie,Lecha,Szczakowianke itd jest po prostu szczytem glupoty. Potem sie dziwisz ze wyskakujemy z kompleksami?
Halo, czasy kiedy "kradlismy zawodnikow" juz dawno minely. Tak nas ....a foruja ze nie mozemy zdobyc MP :lol: DO tego z kim Slask gra w czasie, gdy "miszczowie" sa zawieszone? Z Legia ;) ? Co zyskalismy dzieki tej karze? Podpowiem - gówno.
Zapomniales dodac standardowy tekst o wiecznie pokrzywdzonej Wisle ;)

Sartre 28.08.2012 10:18

Cytat:

Zawodnik po meczu, przy grillu moze sie najebac, moze zaliczyc .....e i moze nawet sie zesrac na srodku ulicy - ukarze go klub za niestosowne zachowanie. Takie zachowanie godzi w dobre imie klubu w pierwszej kolejnosci.
Jesli zawodnik klubu X swiadomy tego co spiewa i swiadomy tego ze sa kamery bo do k.. nedzy bylo oczywistym ze kamery w takiej chwili i miejscu beda zachowuje sie jak skonczony debil i nie okazuje SZACUNKU WSPOLPRACOWNIKOWI czy jak tam wolisz PRZECIWNIKOWI, to dostaje kare.
Kara powinno byc odebranie kilku wyplat a nie absencja w meczach bo to kara dla calego klubu a nie bandy idiotow.

Gadanie ze sprawy by nie było gdyby np Slask spiewal na Polonie,Lecha,Szczakowianke itd jest po prostu szczytem glupoty. Potem sie dziwisz ze wyskakujemy z kompleksami?
Halo, czasy kiedy "kradlismy zawodnikow" juz dawno minely. Tak nas ....a foruja ze nie mozemy zdobyc MP :lol:
Tak nas za komuny forowali, że zdobyliśmy za komuny cztery tytuły Mistrza Polski. :lol: Faktycznie, nie mogliśmy się od tych nieuczciwie zdobytych trofeów odpędzić :lol:*

Różnica między Wiertniczą a chórzystami jest taka, że śpiewaki świadomie śpiewały swoje radosne piosenki wobec kamer i publicznie, podczas gdy chłopcy po Spartaku raczej tych kamer nie przewidywali i poszli strzelać gole ruskim koleżankom prywatnie ;) Co nie zmienia faktu, że bzdurą jest, że za agreswyny faul mogący zakończyć karierę przeciwnika dostaje się dyskwalifikację mniejszą, niż za to że się jest debilem i śpiewa coś, czego się śpiewać publicznie nie powinno. Wymiar kary wobec piłkarzy Śląska jest absurdalny - zawieszenie nawet jeśli, to maks na 1-2 spotkania (najlepiej wcale), a przede wszystkim kara finansowa.

Z innej beczki: GW donosi, że już jest po Oreście, Hannover na pożegnanie.

_______
* spokojnie, wiem jak było ;) Nie wybielam tego aspektu historii Legii, po prostu innych forowano bardziej, a łatka przyklejona jest w pierwszej kolejności do nas.

Gwiaździsty 28.08.2012 11:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sartre (Post 1272075)
Tak nas za komuny forowali, że zdobyliśmy za komuny cztery tytuły Mistrza Polski. :lol: Faktycznie, nie mogliśmy się od tych nieuczciwie zdobytych trofeów odpędzić :lol:*

* spokojnie, wiem jak było ;) Nie wybielam tego aspektu historii Legii, po prostu innych forowano bardziej, a łatka przyklejona jest w pierwszej kolejności do nas.

Forowano, forowano tylko wtedy w Legii było pijackie sanatorium dla najlepszych graczy z całej ligi. Tradycją było, że najlepszy gracz z innego klubu ściągniety pod pretekstem służby wojskowej dołączał do pijackiej ekipy w Legii i odrabiał pańszczyzne bawiąc się w lokalach warszawskich a nie wylewając pot na boisku. Dlatego brak trofeów jest wynikiem bagna w klubie a nie warunków jakich wokół nich roztaczano pod okiem czynników politycznych i PZPN-wskich. Przecież w PZPN-ie pracowali działacze, którzy posiedzieli najpierw w Legii a potem szli siedzieć w PZPN-ie.

Cytat:

Slask i Legia to skladowe EKSTRAKLASY, Zawodnicy to PRACOWNICY i jesli pracownik na pracownika nadaje to ZARZĄDCA w tym wypadku Ekstraklasa daje po lapach.
Zawodnik po meczu, przy grillu moze sie najebac, moze zaliczyc .....e i moze nawet sie zesrac na srodku ulicy - ukarze go klub za niestosowne zachowanie. Takie zachowanie godzi w dobre imie klubu w pierwszej kolejnosci.

Jesli zawodnik klubu X swiadomy tego co spiewa i swiadomy tego ze sa kamery bo do k.. nedzy bylo oczywistym ze kamery w takiej chwili i miejscu beda zachowuje sie jak skonczony debil i nie okazuje SZACUNKU WSPOLPRACOWNIKOWI czy jak tam wolisz PRZECIWNIKOWI, to dostaje kare
.
Nie uważasz, że oba zdania są sprzeczne ? Skoro zawodnik poza stadionem, na ulicy może się nawet zesrać i jest to jego sprawa i klubu to nawet nieokazywanie szacunku na tejże ulicy poza stadionem jest dalej jego sprawą i klubu, nawet przy kamerach a nie PZPN-U czy Ekstraklasy. Karac te instytucje to mogą za wydarzenia związane z meczem na stadionie a nie poza nim !!!

Wizard 28.08.2012 12:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1271978)
On nie jest dobrym zawodnikiem.

Z Traore jest prosta sprawa. Osobiście uważam, że jest jedynym piłkarzem w Lechii, który potrafi grać ponad przeciętność naszej ligi, lecz:

1. Musi mieć ochotę do gry (coś jak Kalu Uche swego czasu - jak mu się chciało to był wspaniały, jak nie - w najlepszym razie nic nie wnosił do zespołu). Widać afrykańską mentalność.

2. Musi mieć odpowiednich kolegów w drużynie do grania. Pod względem technicznym bije na głowę każdego w Lechii, reszta za nim po prostu nie nadąża. Nie dziwię się, że Traore się czasami irytuje - on po prostu nie ma z kim grać. Nie ma z kim rozegrać klepy, nie ma do kogo zagrać by ten nie stracił szybko piłki. W takich warunkach gra się trudniej, aniżeli miałby poklepać z Ilievem czy Meliksonem.

3. Moim zdaniem Traore sprawia wrażenie nieodpowiedzialnego, nie wiem czy poradziłby sobie psychicznie gdyby mu przyszło grać w czołowym klubie ligi. Umiejętności czysto piłkarskie ma, ale nie wiem czy predyspozycje psychiczne. Może stąd się biorą te wahania formy.

syryls 28.08.2012 12:49

Gdyby zamiast zawieszeń była tylko kara finansowa to każdy kto jest bogaty mógłby sobie śpiewać co się mu żywnie podoba. Czyż nie?

-ja123- 28.08.2012 13:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1272093)
Forowano, forowano tylko wtedy w Legii było pijackie sanatorium dla najlepszych graczy z całej ligi. Tradycją było, że najlepszy gracz z innego klubu ściągniety pod pretekstem służby wojskowej dołączał do pijackiej ekipy w Legii i odrabiał pańszczyzne bawiąc się w lokalach warszawskich a nie wylewając pot na boisku. Dlatego brak trofeów jest wynikiem bagna w klubie a nie warunków jakich wokół nich roztaczano pod okiem czynników politycznych i PZPN-wskich. Przecież w PZPN-ie pracowali działacze, którzy posiedzieli najpierw w Legii a potem szli siedzieć w PZPN-ie.

Szczerze, naprawdę uważasz, że Legia była w PRL najbardziej forowanym klubem? Ze ściągała najlepszych graczy z całej ligi? Boniek, Lubański, Gorgoń, Lato, Szarmach itd. chyba się by obrazili. Każdy klub wykorzystywał swój resort, Legia miała rzeczywiście mocnego opiekuna, ale w porównaniu np. do Górnika okazywał się niezbyt potężny. Jeśli dobrze zapamiętałem z książki Iwana, to w Zabrzu mistrza cykali jednego za drugim, m.in. dzięki wzorowej organizacji. Tam działacze mieli w kieszeni PZPN i sędziów. Gdyby Legia była tak forowana, nie dałaby się tak robić.
Większość kibiców z Warszawy zna i nie jest dumnych z tych czasów i z tych działaczy. Dziwi nas jedynie, że to odium przyczepiło się tylko do Legii, a nie do innych klubów, często w o wiele większym stopniu forowanych.

tofik 28.08.2012 13:19

Abdou Razack ma 23 lata ? Nigga please.
Tylko taką mam obawe, że ze starosci zacznie nie domagać :) Piłkarsko całkiem niezły jak mu się chce,

AYALA 28.08.2012 13:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez -ja123- (Post 1272120)
Szczerze, naprawdę uważasz, że Legia była w PRL najbardziej forowanym klubem? Ze ściągała najlepszych graczy z całej ligi? Boniek, Lubański, Gorgoń itd. chyba się by obrazili. Każdy klub wykorzystywał swój resort, Legia miała rzeczywiście mocnego opiekuna, ale w porównaniu np. do Górnika okazywał się niezbyt potężny. Jeśli dobrze zapamiętałem z książki Iwana, to w Zabrzu mistrza cykali jednego za drugim, m.in. wzorowej organizacji. Tam działacze mieli w kieszeni PZPN i sędziów. Gdyby Legia była tak forowana, nie dałaby się tak robić.
Większość kibiców z Warszawy zna i nie jest dumnych z tych czasów i z tych działaczy. Dziwi nas jedynie, że to odium przyczepiło się tylko do Legii, a nie do innych klubów, często w o wiele większym stopniu forowanych.

coś w tym jest co piszesz bo ostatni tytuł MP na Górnym Śląsku był w 1989 roku - Ruch Chorzów.Po transformacji ustrojowej gdy cena węgla spadła już kluby z tego regionu sobie nie radziły tak dobrze aczkolwiek GKS Katowice na przełomie lat 80-90 tych grał przez 10 lat z rzędu w pucharach

wanciak86 28.08.2012 13:35

hmm jego kariera piłkarska (tzn kierunki) raczej nie pozwoliły by na zakłąmanie rzeczywistości..

Raczej by to wyłapali.

Gwiaździsty 28.08.2012 13:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez syryls (Post 1272114)
Gdyby zamiast zawieszeń była tylko kara finansowa to każdy kto jest bogaty mógłby sobie śpiewać co się mu żywnie podoba. Czyż nie?

Czy biedny czy bogaty może sobie śpiewać co chce. Z tym, że na stadionie polega to pod ocenę organizatora rozgrywek a na ulicy lub łące pod ocene np. policji jeśli doszuka się słow wulgarnych (czyli mandat). Rozumiesz już ?

Cytat:

Szczerze, naprawdę uważasz, że Legia była w PRL najbardziej forowanym klubem? Ze ściągała najlepszych graczy z całej ligi? Boniek, Lubański, Gorgoń itd. chyba się by obrazili. Każdy klub wykorzystywał swój resort, Legia miała rzeczywiście mocnego opiekuna, ale w porównaniu np. do Górnika okazywał się niezbyt potężny. Jeśli dobrze zapamiętałem z książki Iwana, to w Zabrzu mistrza cykali jednego za drugim, m.in. wzorowej organizacji. Tam działacze mieli w kieszeni PZPN i sędziów. Gdyby Legia była tak forowana, nie dałaby się tak robić.
Większość kibiców z Warszawy zna i nie jest dumnych z tych czasów i z tych działaczy. Dziwi nas jedynie, że to odium przyczepiło się tylko do Legii, a nie do innych klubów, często w o wiele większym stopniu forowanych.
Lubański i Gorgoń grali w klubach śląskich a jak widać chyba nie wiesz, ze w tych czasach górników nie brano do wojska. Poszukaj sobie w historii z lat np. 70 tych nazwisk piłkarzy, których ściągnięto na Łazienkowską i co znaczyli wtedy w lidze. Dowiedz się jak traktowano piłkarzy innych klubów, którzy nie chceli iść do Warszawy np. Wijas (karna kompania w wojsku). A Okońskiego, który chciał wrócić do Poznania po odbyciu służby wojskowej straszono prokuratorem. Kluby śląskie miały ogromną kasę w tamtych czasach i casus, że górnicy nie szli do wojska tylko odrabiali służbę wojskową w kopalni, to resztę sobie dopowiedz. Legia kosiła z zawodników resztę Polski. Natomiast poza lobby śląskim nie było wśród czynników politycznych ciśnienia na Górnik tylko na Legię. To co wyprawiał też komentator TVP Ciszewski (a komentował chyba wtedy wszystko) nie pozostawiało złudzeń kto ma wygrać i kto bedzie z tego zadowolony. To nie obecne czasy, którym i tak daleko do obiektywizmu na wizji. PZPN to tak jak pisałem prawie sami byli działacze Legii lub ich koledzy.
Pomimo tego Legia praktycznie nie osiągneła niczego bo było tam jedno wielkie chlanie i tumiwisizm. Świetni piłkarze z innych klubów marnowali tam swoje kariery nie wracajac do dawnej dyspozycji. Nawet mówiło się : "Nie idź do Legii bo tylko sie tam zmarnujesz". Czy chcesz czy nie Legia była wtedy pieszczochem tamtego systemu, Górnik też ale w innym, finansowym wymiarze.

MichaelMyers 28.08.2012 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wizard (Post 1272108)
Z Traore jest prosta sprawa. Osobiście uważam, że jest jedynym piłkarzem w Lechii, który potrafi grać ponad przeciętność naszej ligi, lecz:

1. Musi mieć ochotę do gry (coś jak Kalu Uche swego czasu - jak mu się chciało to był wspaniały, jak nie - w najlepszym razie nic nie wnosił do zespołu). Widać afrykańską mentalność.

2. Musi mieć odpowiednich kolegów w drużynie do grania. Pod względem technicznym bije na głowę każdego w Lechii, reszta za nim po prostu nie nadąża. Nie dziwię się, że Traore się czasami irytuje - on po prostu nie ma z kim grać. Nie ma z kim rozegrać klepy, nie ma do kogo zagrać by ten nie stracił szybko piłki. W takich warunkach gra się trudniej, aniżeli miałby poklepać z Ilievem czy Meliksonem.

3. Moim zdaniem Traore sprawia wrażenie nieodpowiedzialnego, nie wiem czy poradziłby sobie psychicznie gdyby mu przyszło grać w czołowym klubie ligi. Umiejętności czysto piłkarskie ma, ale nie wiem czy predyspozycje psychiczne. Może stąd się biorą te wahania formy.

Ja mysle, ze grajac w lepszym klubie by sie sprawdzil, technicznie zaawansowany, tylko, ze w tej Lechii musi grac sam ze soba, i stad sie tez troche tej nieodpowiedzialnosci bierze u niego, bo jak facet zapieprza od 16 do 16, musi sam sobie pilke odebrac, sam pociagnac akcje, to moze troche pary brakowac, gdyby Iliev mial tak forsowac tempo jak on wczoraj, to by padl po pol godzinie, gosc jest za darmo a w Lechii nie zarabia duzo, takiego pilkarza Wisle potrzeba.Jakie zreszta predyspozycje psychiczne maja Gargugla czy Kirm nie trafiajac z kilku metrow?Gosc jest lepszy niz ci dawaj razem.Dla mnie jest wporzadku, bo np Saidi byl glupkowaty na boisku, on ma wiecej inteligencji o wiele.

-ja123- 28.08.2012 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1272137)
Lubański i Gorgoń grali w klubach śląskich a jak widać chyba nie wiesz, ze w tych czasach górników nie brano do wojska. Poszukaj sobie w historii z lat np. 70 tych nazwisk piłkarzy, których ściągnięto na Łazienkowską i co znaczyli wtedy w lidze. Dowiedz się jak traktowano piłkarzy innych klubów, którzy nie chceli iść do Warszawy np. Wijas (karna kompania w wojsku). A Okońskiego, który chciał wrócić do Poznania po odbyciu służby wojskowej straszono prokuratorem. Kluby śląskie miały ogromną kasę w tamtych czasach i casus, że górnicy nie szli do wojska tylko odrabiali służbę wojskową w kopalni, to resztę sobie dopowiedz. Legia kosiła z zawodników resztę Polski. Natomiast poza lobby śląskim nie było wśród czynników politycznych ciśnienia na Górnik tylko na Legię. To co wyprawiał też komentator TVP Ciszewski (a komentował chyba wtedy wszystko) nie pozostawiało złudzeń kto ma wygrać i kto bedzie z tego zadowolony. To nie obecne czasy, którym i tak daleko do obiektywizmu na wizji. PZPN to tak jak pisałem prawie sami byli działacze Legii lub ich koledzy.
Pomimo tego Legia praktycznie nie osiągneła niczego bo było tam jedno wielkie chlanie i tumiwisizm. Świetni piłkarze z innych klubów marnowali tam swoje kariery nie wracajac do dawnej dyspozycji. Nawet mówiło się : "Nie idź do Legii bo tylko sie tam zmarnujesz". Czy chcesz czy nie Legia była wtedy pieszczochem tamtego systemu, Górnik też ale w innym, finansowym wymiarze.

A Stal Mielec? Przecież Lato czy Szarmach już się wyróżniali jako juniorzy, dlaczego potężne wojsko ich nie wzięło? A wspomniany Iwan? A Boniek? Rzeczywiście wyciągali najlepszych? Taki Deyna przyszedł do Legii, bo w ŁKS było 3 zawodników w wieku poborowym i ŁKS wybronił dwóch pozostałych a Deynę, którego uważał za mniej zdolnego (w ŁKS zagrał 1 mecz w lidze) oddał. Legia miała takich świetnych skautów, czy nie zależało im na najlepszych? Czy może bała się protektora ŁKS?
Zresztą to jest dyskusyjne, co jest gorsze, straszenie prokuratorem jak w przypadku Okońskiego, czy straszenie zwolnieniem z pracy i wilczym biletem na Śląsku ojca Lubańskiego, który był prezesem w Gliwicach przez działaczy Górnika. Okoński skończył bez prokuratora, Lubański się złamał.

Zgodnie z twoją sugestią przejrzałem biogramy piłkarzy, którzy do Legii przyszli w latach 70-tych. Około 70 nazwisk. Po wyeliminowaniu tych, którzy przyszli z 3 ligi lub niższej, najczęściej z Mazowsza, tych ze Śląska i Zawiszy (w ramach jednego resortu) i tych, których kariera w Legii to poniżej 5 spotkań - zostało mi jedenastu, z których znani są Smolarek i Janas z Widzewa i Kusto od was. Pozostałych ośmiu to albo zaczęło grać dopiero w Legii, albo łącznie zagrała kilka meczów ponad te 5. Nie wiem czy poza Smolarkiem któregoś z nich przymusem wzięto z poboru.
Wiem, że trochę inaczej było chociażby w latach 50-tych, ale później to nie było tak, że Legia brała kogo chciała.
edit. Sprawdziłem, Kusto sam chciał do Legii, robić karierę w wojsku. Janas podobnie. Jedynym znanym i utalentowanym zawodnikiem z klubów I i II ligi który przeszedł w latach 70-tych do Legii przymusowo w ramach poboru był Smolarek. Zagrał w barwach Legii łącznie 18 spotkań.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez killzone
Ze strony Legii to był cały fortel wymyslony. Legia tylko Deyne chciala z ŁKSu, wiec wykorzystala fakt ze w ŁKSie wtedy gralo 3 poborowych. Deyna + 2 jakis no-namów. Wiec skrupulatnie wysłała trzy "zaproszenia" do ZSW dla w/w. Oczywiscie ŁKS byl w....iony ze nagle musi "oddac" trzech. ŁKS poprosil, zeby wziac tylko jednego a wtedy władze Legii "poszły na reke" ŁKSowi i postanowily faktycznie wziac jednego z trzech. A ze wybrali Deyne... to bylo od poczatku wiadome ze tylko on z ŁKSu pojdzie do Legii

Czyli skauting wymiatał. Po I meczu w I lidze i kilku występach w reprezentacji juniorów nieźle go ocenili. BTW podobno w międzyczasie spędził noc w areszcie w Łodzi, gdzie dzielnicowy usilnie go namawiał na grę w Wisle ;p.

killzone 28.08.2012 15:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez -ja123- (Post 1272170)
Taki Deyna przyszedł do Legii, bo w ŁKS było 3 zawodników w wieku poborowym i ŁKS wybronił dwóch pozostałych a Deynę, którego uważał za mniej zdolnego (w ŁKS zagrał 1 mecz w lidze) oddał.

Przeczytaj ksiazke Szczepłka pt. "Deyna" to bedziesz wiedzial jak to wygladało :-p

Po krotce. Ze strony Legii to był cały fortel wymyslony. Legia tylko Deyne chciala z ŁKSu, wiec wykorzystala fakt ze w ŁKSie wtedy gralo 3 poborowych. Deyna + 2 jakis no-namów. Wiec skrupulatnie wysłała trzy "zaproszenia" do ZSW dla w/w. Oczywiscie ŁKS byl w....iony ze nagle musi "oddac" trzech. ŁKS poprosil, zeby wziac tylko jednego a wtedy władze Legii "poszły na reke" ŁKSowi i postanowily faktycznie wziac jednego z trzech. A ze wybrali Deyne... to bylo od poczatku wiadome ze tylko on z ŁKSu pojdzie do Legii :lol:

Powiem tylko tyle jeszcze, ze Cieslik tez mial smigac w Legii ale hanysy go wybroniły. :D

ziz99 28.08.2012 20:11

Orest na wylocie.

http://www.wroclaw.sport.pl/sport-wr..._w_Slasku.html

Jeżeli zamienią na jakiegoś konkretnego zagranicznego trenera to mogą sporo zyskać. Jeżeli przyjdzie jakiś "magik" z PMSz to w Śląsku będzie dalszy regres.

Gwiaździsty 28.08.2012 20:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez -ja123- (Post 1272170)
A Stal Mielec? Przecież Lato czy Szarmach już się wyróżniali jako juniorzy, dlaczego potężne wojsko ich nie wzięło? A wspomniany Iwan? A Boniek? Rzeczywiście wyciągali najlepszych? ;p.

Szarmach miał epizod w Górniku , więc wojsko odrobił jako górnik. Iwan ? no chyba jaja sobie robisz ? przecież grał w klubie resortowym tylko mającym inny mundur, więc Legia nie mogła sobie tak go wziąć.
Jak widać nazwiska ograniczasz tylko do tych co teraz po latach cos tam osiągnęli i nie zdąrzyli się zmarnować w Legii. Poszukaj dokładnie innych bardzo dobrych piłkarzy np. z Pogoni Turowskiego bramkostrzelnego napastnika wtedy.
A z tymi skautami (jak ich nazwałeś) w latach np. 70 tych to już kabaret :) Ci skauci to łapali za słuchawkę po sprawdzeniu czy dany piłkarz nie odbył czasem służby wojskowej i jeśli nie to wysyłali mu kartę poborową do stawienia się w ...Legii. Tacy to byli skauci :)
Rozumiem, że próbujesz zawracać kijem Wisłę ale prawda nie jest taka jaką byś chciał aby była. Legia traktowała wtedy inne kluby z buta i brałą piłkarzy, którzy im w oko wpadli i to za darmo pod pretekstem służby wojskowej.

-ja123- 28.08.2012 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1272233)
Szarmach miał epizod w Górniku , więc wojsko odrobił jako górnik. Iwan ? no chyba jaja sobie robisz ? przecież grał w klubie resortowym tylko mającym inny mundur, więc Legia nie mogła sobie tak go wziąć.
Jak widać nazwiska ograniczasz tylko do tych co teraz po latach cos tam osiągnęli i nie zdąrzyli się zmarnować w Legii. Poszukaj dokładnie innych bardzo dobrych piłkarzy np. z Pogoni Turowskiego bramkostrzelnego napastnika wtedy.

Turowski to już lata 80-te. Przejrzałem 70-te. Mogę Ci wypisać tę jedenastkę, która mi wyszła z lat 70-tych.
Ze Stali Mielec: Załężny, Z Lecha: Szczeszak (16 meczów w Legii w trakcie 2 lat), z Motoru: Stawiszyński (8meczów w Legii), z ROW Rybnik: Sobczyński (tyle że miał 26 lat, więc chyba nie pobór), z Widzewa: Smolarek i Janas, z tym, że Janas sam chciał, z Zagłębia Wałbrzych Tadeusz Nowak, z Garbarni: Lasoń, z Polonii: Kwapisz, ze Stali Stalowa Wola: Baran i Kusto od was. Cała dekada lat 70-tych. Reszta jak pisałem z niższych niż 2 liga, z Zawiszy i Śląska, lub ci, którzy zagrali mniej niż 5 meczów. Dużo talentów?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1272233)
A z tymi skautami (jak ich nazwałeś) w latach np. 70 tych to już kabaret :) Ci skauci to łapali za słuchawkę po sprawdzeniu czy dany piłkarz nie odbył czasem służby wojskowej i jeśli nie to wysyłali mu kartę poborową do stawienia się w ...Legii. Tacy to byli skauci :)

To oczywiście był żart ;) Chodziło mi o to, że z tej trójki z Łks wybrali najmniej doświadczonego i ogranego Deynę.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1272233)
Rozumiem, że próbujesz zawracać kijem Wisłę ale prawda nie jest taka jaką byś chciał aby była. Legia traktowała wtedy inne kluby z buta i brałą piłkarzy, którzy im w oko wpadli i to za darmo pod pretekstem służby wojskowej.

Ja nie zaprzeczam, że tak było, że wielu w ten sposób do Legii trafiło. Zaprzeczam, że brała "wszystkich najlepszych piłkarzy z innych klubów" i " brałą piłkarzy, którzy im w oko wpadli". A tak niektórzy dziś twierdzą. Ale nie będę już męczyć, bo niewielu to pewnie interesuje. EOT z mojej strony. ;)

mtk 29.08.2012 06:55

Krotka notka z historii WKS Wawel:
"Wielkie sukcesy odnosiły w tym okresie koszykarki Mistrzynie Polski w latach 1951,1952,1953, piłkarze Vice Mistrzostwie Polski z roku 1952, a także strzelcy, lekkoatleci, pływacy, gimnastyczki i gimnastycy, bokserzy i motokrosowcy. W sumie w Klubie działało 14 sekcji sportowych. W roku 1953 w wyniku kolejnej reorganizacji OWKS Kraków przestaje istnieć. Niektórzy twierdzą, że przyczyną takiej decyzji władz wojskowych w Warszawie była zbyt mocna pozycja sportowa w stosunku do Centralnego Wojskowego Klubu Sportowego Warszawa (obecnie LEGIA). W latach 1953-1957 Klub działa właśnie jako filia CWKS"
I taki mały pikuś: Robert Gadocha, przydomek "Piłat" (ur. 10 stycznia 1946 w Krakowie) – polski piłkarz, lewoskrzydłowy napastnik. Grał w Garbarni Kraków (1957–1965), następnie w Wawelu Kraków (1965–1966). Od 1967 do 1975 zawodnik Legii Warszawa.

Ivory1906 29.08.2012 15:50

Dobry "znajomy" z Kielc zaczyna dzialac...
http://sport.interia.pl/klub-legia-w...gii,nId,631506
PARANOJA !

arti 29.08.2012 16:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ziz99 (Post 1272229)
Orest na wylocie.

http://www.wroclaw.sport.pl/sport-wr..._w_Slasku.html

Jeżeli zamienią na jakiegoś konkretnego zagranicznego trenera to mogą sporo zyskać. Jeżeli przyjdzie jakiś "magik" z PMSz to w Śląsku będzie dalszy regres.

Nie zdziwiłby mnie Dusan Radolsky..:lol:
Nie mieli kasy na podrasowanie drużyny przed el. LM, a mają po bęckach w pucharach?

63624 29.08.2012 18:36

Co do Oresta, prezydent miasta wrócił z urlopu i przegonił dzieci (czytaj zarząd) z lasu:

Cytat:

Rafał Dutkiewicz o spekulacjach na temat ewentualnego odsunięcia Lenczyka niechętnie się wypowiadał. - Mam wrażenie, że sprawa urosła do większej, niż jest w rzeczywistości. Nie sądzę, żeby coś się wydarzyło do końca tego tygodnia. Proszę o cierpliwość - mówił. Dodał również, że wyniki sportowe, które Śląsk odniósł w ostatnich dwóch latach bronią trenera. - Zodbyliśmy wicemistrzostwo, mistrzostwo i Superpuchar Polski. To duża sprawa dla miasta i klubu. Tego bardzo potrzebowaliśmy.


http://www.gazetawroclawska.pl/artyk...-niz,id,t.html

Prawda jest taka, że o wszystkim decyduje Dutkiewicz, Patalasy i inne marionetki mogą co najwyżej mącić w mediach.

wanciak86 29.08.2012 21:24

Właśnie wróciłem ze spotkania kibiców z zarządem Lechii.

Prezes Lechii przyznał otwarcie, że dziś Paweł Brożek definitywnie odrzucił ofertę Lechii- ale, że walczyli o niego.

Czyżby lada chwila podpisał z Wisłą, skoro akurat dziś odrzucił Lechię?

QBAS 29.08.2012 22:29

He, he.. no zobaczymy. Ale przypominając sobie ostatnie czasy wspólnego pobytu braci Brożków przy Reymonta, może dobrze żeby nie grali już w jednej drużynie? Chodziły słuchy, że nie najlepiej na drużynę wpływają..

serek.c2 29.08.2012 23:35

"Słuchy" zaczęły chodzić dziwnym trafem zaraz przed transferem braci do Turcji... Ja tam w psucie atmosfery przez Brożków nie wierzę.

QBAS 30.08.2012 08:23

Tak czy siak, obu mieć na pewno nie będziemy więc nie ma tematu ;)

ziz99 30.08.2012 21:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jose (Post 1268770)
Jeszcze nie zweryfikowały bo jeżeli Legia awansuje do grupy LE to sezon Polski w pucharach udany. Przed sezonem 08/09 mogliśmy tylko o tym pomarzyć. Jakieś jednostki tylko grały raz na jakiś czas. A tak by był kolejny już raz ze rzędu polski klub w grupie.

No faktycznie udany:D

Marszałek 30.08.2012 21:58

10 - 4 ładny bilans. Czuje, że na długie lata zakorzenimy się w tym bagienku, gdzie 4 runda jakiegokolwiek pucharu w wykonaniu polskiego zespołu będzie hitem.

A propos Lechii, powiedzcie mi co chcieli włodarze Lechii zysać pozyskując Brożka ? Jaki cel im przyświecał ?

Kociewiak 31.08.2012 11:22

Wzmocnić lewą obrone, a teraz nie gra bo ma jakiś drobny uraz. Na Piasta juz będzie gotowy do gry. A tego, że Paweł nie przyjdzie to chyba raczej większość mogła się spodziewać ;)

el Nuero 31.08.2012 11:27

To może coś na poprawę humoru: :D
http://www.krakow.sport.pl/sport-kra...korupcje_.html

Inna sprawa - nie uważam, by to była wielka kara. Stówa i trzy punkty to pikuś, bo nie przypominam sobie, by ktokolwiek dostał tak niską karę. Podbeskidzie miało bodajże - 6 pkt., Jaga - 10 pkt, plus oczywiście dużo wyższe kary finansowe. Ale to przecież "pokrzywdzona" Cracovia :haha::lol:

Kocur 31.08.2012 11:54

:dzieki:



Jakaś jednak sprawiedliwość jest na tym świecie :wanted:

killzone 31.08.2012 12:02

Wielka kara dla Cracovii -> -3pkt + 100.000zł :lol:

Ja juz myslalem, ze im dowalili z 50 minusowych punktów :lol:

Kocur 31.08.2012 12:07

Spokojnie - odwołają się to dostaną 10 więcej - tak żeby się nauczyć że się nie pyskuje jak się ma tyle za uszami ;)

speedfashion 31.08.2012 14:08

Onet rozszalał się z newsami:

Lenczyk opuszcza Śląsk (co było raczej jasne od dawna):

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...wiadomosc.html

Za to dnia 3 listopada 2012r. (termin wziąłem z oficjalnej; niekoniecznie musi być to ten dzień) na R22 będzie miało miejsce niesamowite wydarzenie. Kibice i piłkarze Wisły Kraków będą mieli okazję pooglądać plecy Piotra Reissa!

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...wiadomosc.html

zim zum 31.08.2012 14:24

Transfer 40 letniego zawodnika to jest kolejny element akcji " poziom ligi podnosi się".

MichaelMyers 31.08.2012 14:25

Lech zakontraktowal Reissa, najlepsze podsumowanie tego okienka transferowego w Polsce.

!!IRIVER!! 31.08.2012 14:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MichaelMyers (Post 1273253)
Lech zakontraktowal Reissa, najlepsze podsumowanie tego okienka transferowego w Polsce.

Wisła powinna jeszcze ponegocjować z Kryszałowiczem. A Legia, koniecznie Miętowego sprowadzić.

kreseq 31.08.2012 14:53

Reiss w Lechu to przecież chłyt matetingowy :)

MichaelMyers 31.08.2012 15:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1273264)
Wisła powinna jeszcze ponegocjować z Kryszałowiczem. A Legia, koniecznie Miętowego sprowadzić.

Moze Marek Koniarek wroci, kraza plotki.

felipe 31.08.2012 17:25

Mówcie co chcecie, ale Kiełbasa byłby jeszcze królem strzelców tej śmiesznej ligi :lol:

emj10 31.08.2012 18:04

Nie sądzę. Jak widziałem go ostatnio to nie wyglądał na gościa, który mógłby przebiec kilometr. Gimnazjaliści zabiegaliby go na łące.

Kocur 31.08.2012 18:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 1273272)
Reiss w Lechu to przecież chłyt matetingowy :)

To jedna możliwość.

Druga możliwość to już znana wszem o wobec doskonała znajomość rynku i metod "handlu" ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl