Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Patryko 06.01.2025 12:00

Gość będzie jeszcze z 5 lat jechać na zdobytym cudem PP, aż w końcu i ten sukces wyblaknie.

Może być świetnym teoretykiem, ale praktyka to coś zupełnie innego. U nas poległ sromotnie na najważniejszym zadaniu, a powodów tej klęski było wiele.

Drozd 06.01.2025 13:07

A główne powody zupełnie nie związane z trenerem.

skarabeus 06.01.2025 13:51

Taaaaa, niezwiazane z trenerem :D
To tak samo jak sobolenko, swietny trener. Odra go zweryfikowala. Tam tez nie byly czynniki zwiazane z trenerem? parodysta sobolenko i parodysta rude sa jednej wody. Jeden i drugi nie ma pojecia o tym co robi.

Jagul 06.01.2025 14:31

Świetna wiadomość dla Wisły, że ten parodysta znalazł pracę.

Martinho 06.01.2025 15:21

Można zawsze mówić, że widział co brał przed podpisem, ale nawet największe antyjarki muszą przyznać że nie dostał narzędzi żeby móc go jednoznacznie krytykować za brak awansu. Puchar może w jego CV wyblaknie za 5 lat ale w naszej gablocie i w naszych wspomnieniach będzie błyszczał zawsze. Kontekst i okoliczności są nie do powtórzenia.

Patryko 06.01.2025 16:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1641151)
A główne powody zupełnie nie związane z trenerem.

Skończmy z narracją, że PP to sukces Rude, a 10-te miejsce w tabeli to wina piłkarzy bez ambicji. Za to wszystko odpowiadał trener, który walnie przyczynił się do kolejnego roku gnicia w I lidze.

Czy dostał do ręki wszystkie wymagane narzędzia? Zapewne nie, ale też nie ma takiego trenera na świecie, który może mieć wszystko, czego tylko zapragnie.
Sztuką jest wystruganie czegoś z materiału, który się posiada na stanie, a w tej materii Rude poległ tak samo, jak wcześniej Gula, Brzęczek czy Sobol.

Drozd 06.01.2025 20:04

Nie porównuj Guli i Rude bo to były zupełnie inne okoliczności, a tym bardziej Sobola. Sobol miał mocny skład, który wygrał 7 meczów z rzędu, sam to później zaprzepaścił własnymi sabotującymi decyzjami. Gula i Rude mają jeden wspólny mianownik, traktowali naszych piłkarzy jak profesjonalistów, a to błąd.

Gdyby Rude był słaby to by 3 meczów z ekstraklasą nie wygrał. Natomiast jeżeli chodzi o ligę to żaden trener nic nie pomoże jeżeli piłkarzom wisi.

Prościej...

Piłkarze mogą sobie chcieć, ale bez porządnego trenera z lepszymi nie wygrają, natomiast przegrać ze słabszymi można niezależnie od trenera.

azor 06.01.2025 20:14

Mehmeric w Stalówce…

tempertantrum 06.01.2025 20:16

Cytat:

Gdyby Rude był słaby to by 3 meczów z ekstraklasą nie wygrał. Natomiast jeżeli chodzi o ligę to żaden trener nic nie pomoże jeżeli piłkarzom wisi.


Rodado inaczej układa stopę z Widzewem, albo sędzia nie uznaje gola(a nie powinien uznać) i nie wygrałby żadnego.
Zresztą finał też uratowaliśmy dośrodkowaniem rozpaczy w 98 minucie. Ale nie będę mu odbierał wygrania PP, natomiast wynik w lidze był kompromitujący. Może jest dobrym motywatorem, który potrafi nakręcić zawodników na jeden mecz i konkretnego rywala, natomiast nie wróżę mu wielkiej kariery, bo wygląda na to, że Jego profil bardziej nadaje się do bycia selekcjonerem niż trenerem, który przeprowadzi zespół przez trudy sezonu.

Drozd 06.01.2025 20:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tempertantrum (Post 1641158)
Rodado inaczej układa stopę z Widzewem, albo sędzia nie uznaje gola(a nie powinien uznać) i nie wygrałby żadnego.
Zresztą finał też uratowaliśmy dośrodkowaniem rozpaczy w 98 minucie. Ale nie będę mu odbierał wygrania PP, natomiast wynik w lidze był kompromitujący. Może jest dobrym motywatorem, który potrafi nakręcić zawodników na jeden mecz i konkretnego rywala, natomiast nie wróżę mu wielkiej kariery, bo wygląda na to, że Jego profil bardziej nadaje się do bycia selekcjonerem niż trenerem, który przeprowadzi zespół przez trudy sezonu.

Chłopie to jest piłka o większości wyników decydują detale. Gdyby Sobczak inaczej ułożył stopę i strzelił to może bylibyśmy w ekstraklasie. Strzały rozpaczy? Jak MU miał dwa strzały rozpaczy w doliczonym czasie gry w finale LM to myślisz że znalazł się jakiś kibic MU który szydził z Fergusona? Otrząśnij się.

Karherop 06.01.2025 22:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tempertantrum (Post 1641158)
Rodado inaczej układa stopę z Widzewem, albo sędzia nie uznaje gola(a nie powinien uznać) i nie wygrałby żadnego.
Zresztą finał też uratowaliśmy dośrodkowaniem rozpaczy w 98 minucie. Ale nie będę mu odbierał wygrania PP, natomiast wynik w lidze był kompromitujący. Może jest dobrym motywatorem, który potrafi nakręcić zawodników na jeden mecz i konkretnego rywala, natomiast nie wróżę mu wielkiej kariery, bo wygląda na to, że Jego profil bardziej nadaje się do bycia selekcjonerem niż trenerem, który przeprowadzi zespół przez trudy sezonu.

Jak na trenera ktory wprost mówi ze na poznanie i wdrozenie jego stylu potrzeba duzo czasu to sie to calkowicie rozmija z rola selekcjonera.

Tak czy siak wybor mocno zaskakujacy, spodziewalem się że prędzej wyladuje w jakims klubie z top5 w Bulgarii, Węgier czy Rumunii niz w duńskiej 2 lidze.

Jaroo1 06.01.2025 23:31

Drozdzik to jak to jest, Sobol miał mocny skład a Rude miał słaby skald który wygrał PP? Xd
A no tak, zapomniałem, Rude miał skald słaby i to on sam ten puchar wygrał, a na koniec przeskoczył przez bramę i wykiwał komunistów hehe

s1mone 07.01.2025 07:56

Kolejny 'przerastający tą ligę' transfer do 1 ligi. Adi Mehremic w Stali Stalowa Wola.

W końcu grał kiedyś w Wiśle, Esa czy Turcji, na pewno przerasta tą ligę:lol::lol::lol:

Karherop 07.01.2025 10:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1641164)
Kolejny 'przerastający tą ligę' transfer do 1 ligi. Adi Mehremic w Stali Stalowa Wola.

W końcu grał kiedyś w Wiśle, Esa czy Turcji, na pewno przerasta tą ligę:lol::lol::lol:

Menager Mehremicia podejrzewam że sprzedałby piasek na saharze. Ile on ma klubow w CV to głowa mała.

Witalis 07.01.2025 10:43

https://www.onet.pl/sport/goal/rakow...mbxmh,30bc1058


Nawet jeśli to plotka, to i tak potwierdza zasadę, że w Wiśle możemy zmarnować każdego piłkarza.

skarabeus 07.01.2025 10:48

Dzisiaj piszac post na temat akademii naszej i Lecha pomyslalem, ze na drugim biegunie jest Rakow, ktory szkolic specjalnie nie szkoli (jak my), ale przynajmniej umie budowac zawodnikow, i wcale nie jakichs kozakow, sprzedaje za miliony.

U nas nie ma ani jednego, ani drugiego.

Karherop 07.01.2025 11:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1641169)
https://www.onet.pl/sport/goal/rakow...mbxmh,30bc1058


Nawet jeśli to plotka, to i tak potwierdza zasadę, że w Wiśle możemy zmarnować każdego piłkarza.

Przecież to trzeba podziekowac tylko i wylacznie Hyballi (oraz ludziom ktorzy odpowiadali za jego zatrudnienie). Wisla zlozyla mu ofertę przedłużenia kontraktu, ale za pozno wywalono Petera.

FraMat 07.01.2025 11:17

To chyba jest trochę inaczej.
Jean Carlos poprzez swoją charakterystykę lepiej wkomponował się do stylu gry Pogoni a tym bardziej do stylu gry Rakowa niż do stylu gry Wisły.

Witalis 07.01.2025 12:11

Nie, to tylko różnicuje przyczyny marnowania.

Arkadiusz.Czerepach 07.01.2025 14:24

jemu chyba Hyballa babe wyharatał

Karherop 07.01.2025 14:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1641172)
To chyba jest trochę inaczej.
Jean Carlos poprzez swoją charakterystykę lepiej wkomponował się do stylu gry Pogoni a tym bardziej do stylu gry Rakowa niż do stylu gry Wisły.

Przecież on jeszcze za Hyballi gral na poczatku bardzo dobrze i spokojnie wkomponowywal sie w taktyke, dopoki nie wydarzyly sie wydarzenia majace niewiele wspolnego ze sportem.

Z tego co czytalem to Jean by u nas zostal gdybysmy wczensiej pogonili Hyballe, ale juz podpisał kontrakt z Pogonia.

Witalis 07.01.2025 16:03

O aferze pozasportowej zapomniałem, ale rzeczywiście, pisaliście o niej kiedyś.


Niemniej ja pamiętam bardzo średniego grajka, jak na potencjał powinien był dać nam więcej.

doktor granat 08.01.2025 20:26

Na głównej jest informacja, że umowa Młyńskiego została rozwiązana.

wolfy 09.01.2025 11:51

Z klubu próbowano się pozbyć Młyńskiego od dwóch sezonów. Udało się pół roku przed końcem kontraktu.
Nie widzieli go nawet na ławce ani Sobolewski (mówił wprost że nie wykorzystał szansy), ani Moskal, ani Jop. Jego występy na początku sezonu raczej nie zmusiły nikogo do reewaluacji.

No to jeszcze Starzyński, Colley i Fazlagić zostali na kontraktach ekstraklasowych, bo Uryga podobno obniżył. Sportowo obronił się jedynie Colley, ale nie za takie pieniądze.

Jagul 09.01.2025 12:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1641259)
No to jeszcze Starzyński, Colley i Fazlagić zostali na kontraktach ekstraklasowych, bo Uryga podobno obniżył. Sportowo obronił się jedynie Colley, ale nie za takie pieniądze.

To dopiero początek góry lodowej. W klubie wciąż jest mnóstwo parodystów, którzy drenują budżet - Łasicki, Broda czy Jaroch (albo Szot - jednego z nich już dawno w klubie nie powinno być). Powoli kończy się czas kiedy zaskroniec będzie mógł zwalać, że kontrakty podpisane przez poprzedników drenują budżet.

Patryko 09.01.2025 12:02

Starzyński nie sądzę, żeby zarabiał kokosy.

Bardzo mnie ciekawi sytuacja z Colleyem. Jego pozycja negocjacyjna w lecie będzie bardzo słaba, jeśli zostaniemy w I lidze, to będzie można spróbować znacząco obniżyć jego pensję, o ile oczywiście nie będzie mieć ofert z zewnątrz.

Karherop 09.01.2025 12:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1641262)
Starzyński nie sądzę, żeby zarabiał kokosy.

Bardzo mnie ciekawi sytuacja z Colleyem. Jego pozycja negocjacyjna w lecie będzie bardzo słaba, jeśli zostaniemy w I lidze, to będzie można spróbować znacząco obniżyć jego pensję, o ile oczywiście nie będzie mieć ofert z zewnątrz.

Mimo iz ma nizsza pozycję negocjacyjna to i tak z karta w ręku będzie szukal grania na wyzszym poziomie. Tak mi sie wydaje. Ma papiery na wyzsze granie niz w 1 lidze.

A Starzynski przedluzyl kontrakt jeszcze bedac na fali wznoszacej i mocno promowany przez Gule i Kube, on na pewno ma kontakt co najmniej na poziomie Jarochow czy Mikulcow, czyli podstawowych zawodników. Wówczas Wisła z średnim poziomem kontaktów to bylo top8 esa.

Patryko 09.01.2025 12:11

Może inaczej - nie sądzę, żeby miał kontrakt na poziomie Fazlagicia czy Colley'a.

Jeśli zarabia 20-30k miesięcznie, to jeszcze jakoś ujdzie. Jeśli zarabia 50+, to ktoś chyba upadł na głowę.

Poza Angelem zakładam, że kontrakty na poziomie 60k+ mają w tym momencie właśnie Joseph, Fazlagić i Uryga.

wolfy 09.01.2025 14:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1641265)
Może inaczej - nie sądzę, żeby miał kontrakt na poziomie Fazlagicia czy Colley'a.

Jeśli zarabia 20-30k miesięcznie, to jeszcze jakoś ujdzie. Jeśli zarabia 50+, to ktoś chyba upadł na głowę.

Poza Angelem zakładam, że kontrakty na poziomie 60k+ mają w tym momencie właśnie Joseph, Fazlagić i Uryga.

Na pewno ma kontrakt nieproporcjonalny do swojej zerowej wartości sportowej dla nas i do warunków pierwszoligowych. On i Młyński mocno obciążają budżet. Kiedy przedłużył pompowali go na drugiego Błaszczykowskiego, miał dobry okres u Hybali (jak niemal wszyscy młodzi osiągnął wtedy top swojej formy, do której się już nie zbliżył), a kontrakty wtedy podpisywaliśmy srogie.
Płacowo to było top 5 Ekstraklasy kiedy spadaliśmy...

Uryga dogadał się z klubem na obniżenie kontraktu po spadku. Nie bardzo miał wyjście, mogli z nim rozwiązać na podstawie przepisów PZPN (dotyczy to tylko polskich piłkarzy).

Starzyński jest do odpalenia jak najszybciej, chociaż pewnie będzie drenował budżet do ostatniej chwili.

Elendil 09.01.2025 16:13

Plot twist: nie ma Carbo, nie ma Igbe, Falzagic wchodzi na ich miejsce i staje się liderem zespołu, prowadzi nas prosto do ekstraklasy. Sprzedajemy do Napoli za 8 mln euro. Kurtyna.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl