![]() |
Gość będzie jeszcze z 5 lat jechać na zdobytym cudem PP, aż w końcu i ten sukces wyblaknie.
Może być świetnym teoretykiem, ale praktyka to coś zupełnie innego. U nas poległ sromotnie na najważniejszym zadaniu, a powodów tej klęski było wiele. |
A główne powody zupełnie nie związane z trenerem.
|
Taaaaa, niezwiazane z trenerem :D
To tak samo jak sobolenko, swietny trener. Odra go zweryfikowala. Tam tez nie byly czynniki zwiazane z trenerem? parodysta sobolenko i parodysta rude sa jednej wody. Jeden i drugi nie ma pojecia o tym co robi. |
Świetna wiadomość dla Wisły, że ten parodysta znalazł pracę.
|
Można zawsze mówić, że widział co brał przed podpisem, ale nawet największe antyjarki muszą przyznać że nie dostał narzędzi żeby móc go jednoznacznie krytykować za brak awansu. Puchar może w jego CV wyblaknie za 5 lat ale w naszej gablocie i w naszych wspomnieniach będzie błyszczał zawsze. Kontekst i okoliczności są nie do powtórzenia.
|
Cytat:
Czy dostał do ręki wszystkie wymagane narzędzia? Zapewne nie, ale też nie ma takiego trenera na świecie, który może mieć wszystko, czego tylko zapragnie. Sztuką jest wystruganie czegoś z materiału, który się posiada na stanie, a w tej materii Rude poległ tak samo, jak wcześniej Gula, Brzęczek czy Sobol. |
Nie porównuj Guli i Rude bo to były zupełnie inne okoliczności, a tym bardziej Sobola. Sobol miał mocny skład, który wygrał 7 meczów z rzędu, sam to później zaprzepaścił własnymi sabotującymi decyzjami. Gula i Rude mają jeden wspólny mianownik, traktowali naszych piłkarzy jak profesjonalistów, a to błąd.
Gdyby Rude był słaby to by 3 meczów z ekstraklasą nie wygrał. Natomiast jeżeli chodzi o ligę to żaden trener nic nie pomoże jeżeli piłkarzom wisi. Prościej... Piłkarze mogą sobie chcieć, ale bez porządnego trenera z lepszymi nie wygrają, natomiast przegrać ze słabszymi można niezależnie od trenera. |
Mehmeric w Stalówce…
|
Cytat:
Rodado inaczej układa stopę z Widzewem, albo sędzia nie uznaje gola(a nie powinien uznać) i nie wygrałby żadnego. Zresztą finał też uratowaliśmy dośrodkowaniem rozpaczy w 98 minucie. Ale nie będę mu odbierał wygrania PP, natomiast wynik w lidze był kompromitujący. Może jest dobrym motywatorem, który potrafi nakręcić zawodników na jeden mecz i konkretnego rywala, natomiast nie wróżę mu wielkiej kariery, bo wygląda na to, że Jego profil bardziej nadaje się do bycia selekcjonerem niż trenerem, który przeprowadzi zespół przez trudy sezonu. |
Cytat:
|
Cytat:
Tak czy siak wybor mocno zaskakujacy, spodziewalem się że prędzej wyladuje w jakims klubie z top5 w Bulgarii, Węgier czy Rumunii niz w duńskiej 2 lidze. |
Drozdzik to jak to jest, Sobol miał mocny skład a Rude miał słaby skald który wygrał PP? Xd
A no tak, zapomniałem, Rude miał skald słaby i to on sam ten puchar wygrał, a na koniec przeskoczył przez bramę i wykiwał komunistów hehe |
Kolejny 'przerastający tą ligę' transfer do 1 ligi. Adi Mehremic w Stali Stalowa Wola.
W końcu grał kiedyś w Wiśle, Esa czy Turcji, na pewno przerasta tą ligę:lol::lol::lol: |
Cytat:
|
https://www.onet.pl/sport/goal/rakow...mbxmh,30bc1058
Nawet jeśli to plotka, to i tak potwierdza zasadę, że w Wiśle możemy zmarnować każdego piłkarza. |
Dzisiaj piszac post na temat akademii naszej i Lecha pomyslalem, ze na drugim biegunie jest Rakow, ktory szkolic specjalnie nie szkoli (jak my), ale przynajmniej umie budowac zawodnikow, i wcale nie jakichs kozakow, sprzedaje za miliony.
U nas nie ma ani jednego, ani drugiego. |
Cytat:
|
To chyba jest trochę inaczej.
Jean Carlos poprzez swoją charakterystykę lepiej wkomponował się do stylu gry Pogoni a tym bardziej do stylu gry Rakowa niż do stylu gry Wisły. |
Nie, to tylko różnicuje przyczyny marnowania.
|
jemu chyba Hyballa babe wyharatał
|
Cytat:
Z tego co czytalem to Jean by u nas zostal gdybysmy wczensiej pogonili Hyballe, ale juz podpisał kontrakt z Pogonia. |
O aferze pozasportowej zapomniałem, ale rzeczywiście, pisaliście o niej kiedyś.
Niemniej ja pamiętam bardzo średniego grajka, jak na potencjał powinien był dać nam więcej. |
Na głównej jest informacja, że umowa Młyńskiego została rozwiązana.
|
Z klubu próbowano się pozbyć Młyńskiego od dwóch sezonów. Udało się pół roku przed końcem kontraktu.
Nie widzieli go nawet na ławce ani Sobolewski (mówił wprost że nie wykorzystał szansy), ani Moskal, ani Jop. Jego występy na początku sezonu raczej nie zmusiły nikogo do reewaluacji. No to jeszcze Starzyński, Colley i Fazlagić zostali na kontraktach ekstraklasowych, bo Uryga podobno obniżył. Sportowo obronił się jedynie Colley, ale nie za takie pieniądze. |
Cytat:
|
Starzyński nie sądzę, żeby zarabiał kokosy.
Bardzo mnie ciekawi sytuacja z Colleyem. Jego pozycja negocjacyjna w lecie będzie bardzo słaba, jeśli zostaniemy w I lidze, to będzie można spróbować znacząco obniżyć jego pensję, o ile oczywiście nie będzie mieć ofert z zewnątrz. |
Cytat:
A Starzynski przedluzyl kontrakt jeszcze bedac na fali wznoszacej i mocno promowany przez Gule i Kube, on na pewno ma kontakt co najmniej na poziomie Jarochow czy Mikulcow, czyli podstawowych zawodników. Wówczas Wisła z średnim poziomem kontaktów to bylo top8 esa. |
Może inaczej - nie sądzę, żeby miał kontrakt na poziomie Fazlagicia czy Colley'a.
Jeśli zarabia 20-30k miesięcznie, to jeszcze jakoś ujdzie. Jeśli zarabia 50+, to ktoś chyba upadł na głowę. Poza Angelem zakładam, że kontrakty na poziomie 60k+ mają w tym momencie właśnie Joseph, Fazlagić i Uryga. |
Cytat:
Płacowo to było top 5 Ekstraklasy kiedy spadaliśmy... Uryga dogadał się z klubem na obniżenie kontraktu po spadku. Nie bardzo miał wyjście, mogli z nim rozwiązać na podstawie przepisów PZPN (dotyczy to tylko polskich piłkarzy). Starzyński jest do odpalenia jak najszybciej, chociaż pewnie będzie drenował budżet do ostatniej chwili. |
Plot twist: nie ma Carbo, nie ma Igbe, Falzagic wchodzi na ich miejsce i staje się liderem zespołu, prowadzi nas prosto do ekstraklasy. Sprzedajemy do Napoli za 8 mln euro. Kurtyna.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:46. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl