Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

radekogi 06.07.2022 10:37

Prawda jest taka że oba krakowskie stadiony to straszne kaszaloty architektoniczne. Nasz jeszcze ratuje wnętrze na styl dawnych stadionów angielskich, gdyby nie ta odległość trybun bocznych od boiska... Niestety nasz stadion po prostu za wcześnie zaczeto budować, to były czasy kiedy za jedna z najlepszych "aren" piłkarskich uznawano stadion Korony Kielce... Później jeszcze zmiana projektu w związku z kandydatura do euro 2012 i wyszło jak wyszło. Dla nas lepiej gdyby powstał pierwotny projekt który zakładał pojemność na ok 22 tys i trybuny jednopoziomowe. Koszty utrzymania byłyby mniejsze a mniejszy stadion też łatwiej zapełnić co pokazuje chociażby Widzew. Wtedy jest większa presja ze biletów braknie i ludzie kupują wcześniej. Stadion na 33 tys miałby sens w początkowych latach 21 wieku kiedy mieliśmy mocna ekipę i biliśmy się z europejskimi potęgami. Na polska lihe nigdy takie liczby nie zaczną przychodzić poza może 2 meczami na sezon derby i Legia i to też tylko wtedy kiedy wrócimy do walki o coś

Karherop 06.07.2022 11:58

Jakbysmy mieli stadion na 22k to wtedy Sarapara dłużej trzymałaby stołek :>

Zresztą to nie pojemność jest problemem tego stadionu ale wszystko wokol, jak sam zresztą na końcu przyznałes. To że nie mamy sukcesów sportowych to nie jest wina stadionu. Kibice chodzący na mecze byli na przestrzeni lat olewani/okłamywani/głodni i sflustrowani. I tak można długo rozmawiać

Smyrgu 06.07.2022 12:56

takie obiekty jak stadion Wisły w dzisiejszych czasach się burzy !!! To jest obiekt nieracjonalny ani ekonomicznie ani funkcjonalnie...już nie wspominajac w jak interesujacym miejscu jest położony.....i żadne igrzyska tego nie zmienią...tyle w temacie.

Elendil 06.07.2022 13:19

Jakby zburzyli stadion, to Majcher ze spółką musieliby odpowiedzieć za wywalenie w błoto 600 milionów, a tego na pewno by nie chcieli. Koniec końców do tego pewnie dojdzie, ale na pewno nie przez najbliższą dekadę albo i dwie.

Karherop 06.07.2022 13:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1587347)
Jakby zburzyli stadion, to Majcher ze spółką musieliby odpowiedzieć za wywalenie w błoto 600 milionów, a tego na pewno by nie chcieli. Koniec końców do tego pewnie dojdzie, ale na pewno nie przez najbliższą dekadę albo i dwie.

Patrząc że w momencie budowy urzędnicy zapowiadali że wyprzedza świat o 25 lat to jeszcze z 8 lat i można stawiać nowy.

Po tym liftingu na igrzyska następny przyjdzie w 2040 albo trzeba będzie burzyć i stawiać nowy

Na dzisiaj koszt rozbiórki przypuszczam że jest większy niż koszt utrzymania przez kilka lat

kopaczoholik 06.07.2022 14:14

Jak dla mnie stadion Wisły Kraków jest przykładem szerszego problemu, którego jako fan Krakowa po prostu nie potrafię zrozumieć. Kraków jest pięknym i klimatycznym miastem ale to co dzieje się w warstwie inwestycyjno-budowlanej to jakiś dramat. Nie wiem, czy to tylko moje wrażenie ale spotykam się z głosami o wszechobecnej patodeweloperce i betonozie, jak np.
https://biznes.lovekrakow.pl/aktualn...gie_45399.html

Nie potrafię zrozumieć wielu inwestycji deweloperskich czy miejskich/urzędniczych w Krakowie... choć wiadomo to nie tylko problem Krakowa, a w całym kraju pojawiają się różnego typu perełki...

Niestety, czy to się komuś podoba, czy nie.... stadion Wisły Kraków zostanie z nami na wiele, wiele lat... Tym bardziej, że teraz zostanie wydane dodatkowe 90 mln zł albo i więcej z uwagi na szalejącą inflację.

Dzięki Igrzyskom Europejskim (których jestem przeciwnikiem) pojawiła się szansa na modernizację naszej stadionowej perełki... Szansa, która patrząc na planowany zakres prac nie zostanie moim zdaniem w pełni wykorzystana. W warstwie wizualnej zostanie lekko przypudrowana elewacja szkłem, które w jakimś stopniu poprawi wygląd zewnętrzny. Przy czym kształt stadionu i jego konstrukcja jest wątpliwej urody. Poza tym obecna wizualizacja głowy nie urywa... a wiadomo, że wizualizacja z reguły wygląda lepiej niż efekt końcowy.

Niestety wpływu na to nie mamy, a krakowianom musi się podobać bo wybory za każdym razem wygrywa Majchrowski i jego ekipa... choć szanuje i doceniam, że jest Prezydentem Krakowa jod 2002 roku.

Podsumowując stadion za ponad 700 mln zł (budowa + modernizacja) zostanie z nami na dziesiątki lat.

kopaczoholik 06.07.2022 14:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1587348)
Patrząc że w momencie budowy urzędnicy zapowiadali że wyprzedza świat o 25 lat to jeszcze z 8 lat i można stawiać nowy.

Po tym liftingu na igrzyska następny przyjdzie w 2040 albo trzeba będzie burzyć i stawiać nowy

Na dzisiaj koszt rozbiórki przypuszczam że jest większy niż koszt utrzymania przez kilka lat

Jak dla mnie to urzędnikom pomyliły się kierunki... w efekcie powstał stadion, który już na starcie był przestarzały... może nie o 25 lat... ale nie był on stadionem na miarę roku 2012... niestety...

pepe72 07.07.2022 23:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez radekogi (Post 1587343)
Prawda jest taka że oba krakowskie stadiony to straszne kaszaloty architektoniczne. Nasz jeszcze ratuje wnętrze na styl dawnych stadionów angielskich, gdyby nie ta odległość ...

O czym ty pi...szesz?
Znajdź mi jakąś krytykę stadionu Craxy. W odróżnieniu do naszego, który budowały kliki w mieście (nawet nie zapisano przekazania praw autorskich, co jest standardem od lat w kontraktach z urzędami), Craxę budował Fifi (spółka Comarch-miasto) i urzędasy nie miałay głosu decyzyjnego podczas procesu budowy. W efekcie Kaufland był gotowy przed nami, był tańszy taniej i jest bardziej funkcjonalny.

Patryko 08.07.2022 08:55

Za 20-30 lat dowiemy się które miejske fortuny urosły na przekrętach związanych z budową tego betonowego monstrum.
Tak jak wspomniał kopaczoholik, planowane modernizacje to będzie tylko pudrowanie zewnętrznego brzydactwa. Głównym problemem naszego stadionu jest to, że projektował go ktoś, kto po prostu lubował się w tego typu zwalistych, pokracznych projektach architektonicznych i tego już niestety nie zmienimy.

Popatrzmy na same dźwigary zadaszeń - naprawdę nie dało się tego w jakiś sposób zamaskować? :/

radekogi 26.07.2022 14:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1587400)
O czym ty pi...szesz?
Znajdź mi jakąś krytykę stadionu Craxy.

Jest po prostu brzydki. Z zewnątrz jedynie od strony Kałuży jako tak się prezentuje, natomiast od błon wygląda jak przydrożny market. Od środka też nie jest lepiej, trybuna widoczna podczas transmisji od Focha to może na takiej Niecieczy byłaby ok albo Puszczy. Tak jak napisałem, od środka nasz prezentuje się lepiej bo przynajmniej nie ma kurnikowych trybun, a dzięki wysokiej jednopoziomowej za bramką mamy lepszy młyn niż np Legia czy Lech. Z zewnątrz szkoda gadać, dlatego mam nadzieję że dojdzie do tej "renowacji" na igrzyska bo w inne zmiany przez najbliższe 20 lat chyba nikt nie wierzy.

Manhunt. 13.08.2022 06:18

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/mo...eny_47281.html
No to chyba po remoncie

Karherop 13.08.2022 07:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Manhunt. (Post 1589567)

I oddadzą do skarbu państwa 90 mln? Oczywiście że nie.

Rozpisza zamiast 3 to 20 mniejszych przetargów i przynajmniej połowę uda się zrealizować. Nie liczylbym jednak na wymianę elewacji.

Arkadiusz.Czerepach 13.08.2022 08:37

generalnie rzecz biorać kolejne miliony zostaną przeyebane na chuy wie co

Jaroo1 13.08.2022 08:43

Za tyle hajsu co ten remont ma być wykonany (zdaniem wykonawców) to by kurła dołożyli drugie tyle i by nowy, fajny stadion powstał.

Gratuluję tym, którzy na tym stadionie robią pinionżki...

masada 15.08.2022 08:47

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/st...nda_47304.html

Bezczelność tej hołoty jest niewiarygodna. Ten Wantuch jest od Majchra, który jest w oczywisty sposób za wszystko odpowiedzialny i będą jeszcze odwracać kota ogonem i obwiniać za to Wisłę i jej kibiców..
A pomysłem na rozwiązanie oczywiście czynszówki dla aktywu z zaprzyjaźnionych młodzieżówek, redakcji i kolektywów, bo mieszkanie prawem a nie towarem, a to byłaby spoko miejscówa.

Aalcman 15.08.2022 12:51

Ale zdajecie sobie sprawę, że Wantuch to radny-mem. Wystarczy wspomnieć pchające przyczepki elektryczne :D

MaLk 15.08.2022 14:10

Archiwum się już spaliło, stadion się wyburzy i ci, co na nim zarobili wreszcie będą mogli spać spokojnie :D

KOALIK 15.08.2022 16:06

Biorąc pod uwagę, że w Krakowie w rzeczywistości rządzi Franciszkańska, a Majchrowski tylko wykonuje ich polecenia, to faktycznie byśmy się mogli dowiedzieć ciekawych rzeczy na temat jak z Krakowa zrobiono moherowe miasto. Kraków w ostatnich latach bardzo poszedł w stronę miasta mocno klerykalnego - chyba najbardziej w Polsce.

W Krakowie rządzi kler. Tylko oni.

Majchrowski stał się tylko figurantem i długopisem.

A może Dziwisz chce wybudować kolejne sanktuarium dla tysięcznego upamiętnienia Wojtyły i szuka miejsca?

W końcu termin ,,Ziemia Święta TS-u" został użyty przez twardogłowy, pisowski beton TS-u w celu zablokowania odbudowy piłkarskiej Wisły, która jak wiadomo do dnia dzisiejszego nie nastąpiła.

Arkadiusz.Czerepach 15.08.2022 20:57

farciarz.2 uspokój sie

Książę Palownik 15.08.2022 22:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masada (Post 1589714)
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/st...nda_47304.html

Bezczelność tej hołoty jest niewiarygodna.

Draństwo i tyle. Niestety takie pomysły mogą zacząć nabierać realnych kształtów. Gadanie o komunałkach to lewacki populizm: niby dlaczego ktoś miałby mieć przywilej mieszkania przy Błoniach na koszt podatnika?

Niech lepiej poszukają winnych wśród swoich. Stadion Wisły tak naprawdę nigdy nie został raz a dobrze skończony. Tam było od cholery poprawek. Może niech wreszcie te darmozjady dokończą swoją robotę tak żeby nie było trzeba co chwila robić modernizacji. Jakieś pieprzenie o wyburzaniu i budowie komunalek (lepszego miejsca sobie ananas nie mógł znaleźć) to zwyczajne draństwo - o ile się nie mylę to bycie kibicem Wisły nie zwalnia z płacenia podatków, wiec to są także nasze pieniądze i mamy prawo popierać tych radnych, którzy nasz stadion i nasze barwy szanują.

Ale tak jak wcześniej pisałem - nie zdziwcie się jak te pomysły zaczną być realnie rozważane.

JudasPriest 15.08.2022 23:49

Oczywiście pomysł o zaoraniu wszystkiego i postawienia bloków jest irracjonalny.
Ale prędzej czy później trzeba będzie coś z tym stadionem zrobić. Już kosztował ponad 600 mln, co roku przynosi straty, modernizacje są drogie, a miasto nie ma nawet praw autorskich (czy jak to się nazywa) do przeprojektowania go. Biorac pod uwage ze ta firma z Warszawy za jakies prace liczy sobie 170mln to tez mam wrazenie ze taniej bedzie zrobic cis od zera. Ten stadion to jest jak samochod ktory sie kupilo bo byl ladny i tani, a okazal sie totalnym gruchotem. I czasem lepiej pozbyc sie gruchota niz ladowac w niego wielokrotnie wiecej w mysl zasady "wlozylem w niego tak duzo to musze dolozyc jeszcze wiecej"
Nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić, ale wydaje mi się ze długo tak nie pociągnie. Kończą się czasy beztroskiego wydawania pieniędzy.

kolarz90 16.08.2022 01:31

Teraz jedyna nadzieja, że rząd zwiększy dotacje. Gość bardzo fajnie podrzucił nam kukułcze jajo, dla ludzi niezorientowanych w temacie winny jest klub i jego kibice a nie prezydent, projektant i całe grono łapówkarzy. Zasrany populista

ricenb 16.08.2022 02:48

najbardziej w....ia mnie to ze osoby odpowiedzialne za to wszystko wyciągnęli pieniądze teraz śmieją się z tego nie czując żadnego dyskomfortu ze ktokolwiek osadzi ich za to papierowe państwo !

Jaroo1 16.08.2022 05:33

Cytat:

Oczywiście pomysł o zaoraniu wszystkiego i postawienia bloków jest irracjonalny.
Ale prędzej czy później trzeba będzie coś z tym stadionem zrobić. Już kosztował ponad 600 mln, co roku przynosi straty, modernizacje są drogie, a miasto nie ma nawet praw autorskich (czy jak to się nazywa) do przeprojektowania go. Biorac pod uwage ze ta firma z Warszawy za jakies prace liczy sobie 170mln to tez mam wrazenie ze taniej bedzie zrobic cis od zera. Ten stadion to jest jak samochod ktory sie kupilo bo byl ladny i tani, a okazal sie totalnym gruchotem. I czasem lepiej pozbyc sie gruchota niz ladowac w niego wielokrotnie wiecej w mysl zasady "wlozylem w niego tak duzo to musze dolozyc jeszcze wiecej"
Nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić, ale wydaje mi się ze długo tak nie pociągnie. Kończą się czasy beztroskiego wydawania pieniędzy.
Modernizacje są drogie ale czy tak na prawdę stadion Wisły został zmodernizowany? To też nie jest tak, że trzeba na poprawki non stop dokładać, po prostu nikt tych poprawek nie zrobił. A cały czas sprawa rozbija się głównie o wygląd zewnętrzny i ilość widocznego betonu.

Ciekawe czy jest gdzieś w Polsce stadion, który wymaga takich prac i wpompowywania w niego kasy...

Aczkolwiek jeśli mowa o 170 mln złotych a na kolejne prace też pewnie nie 2 x 30 mln tylko 2 x 100 mln, to na prawdę lepiej by było stworzyć coś nowego - co oczywiście jest równie nierealne pod kątem Igrzysk bo do 2023 roku nie byłoby nawet opcji wyrobienia się ze stawianiem nowego stadionu.

Karherop 16.08.2022 07:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1589757)
Modernizacje są drogie ale czy tak na prawdę stadion Wisły został zmodernizowany? To też nie jest tak, że trzeba na poprawki non stop dokładać, po prostu nikt tych poprawek nie zrobił. A cały czas sprawa rozbija się głównie o wygląd zewnętrzny i ilość widocznego betonu.

Ciekawe czy jest gdzieś w Polsce stadion, który wymaga takich prac i wpompowywania w niego kasy...

Aczkolwiek jeśli mowa o 170 mln złotych a na kolejne prace też pewnie nie 2 x 30 mln tylko 2 x 100 mln, to na prawdę lepiej by było stworzyć coś nowego - co oczywiście jest równie nierealne pod kątem Igrzysk bo do 2023 roku nie byłoby nawet opcji wyrobienia się ze stawianiem nowego stadionu.

Modernizacja rozbija się głównie o widoczny beton? To jest najmniejszy problem. Nie z powodu betonu na stadionie nawet małych koncertów nie organizują, skoro nawet nie ma możliwości wjazdu że sprzętem nagłośnieniowym.

Dopóki nie będzie modernizacji umożliwiającej organizacje wielkich i przez, dopóty ciągle będzie nagonka na stadion że jest nierentowny.

Jakiekolwiek mówienie o nowym stadionie czy o tym że za 170 mln można by coś postawić to brzmi kuriozalnie. Nic tu nie powstanie przez najbliższe 40 lat. I koszt wypada pomnożyć przez 3 lub 4. A za te 40 lat to pewnie przez 5...

Jak teraz stadionu nie zmodernizują, to oczywiście jest wiele dróg co się stanie ze stadionem. Jakby kasa przepadła to będzie tragedia, więc liczę że chociaż połowę z planowanych prac wykonają.

I jest stadion który pochłonął więcej kasy niż nasz (chociaż to marne pocieszenie). Stadion Śląski kosztował po 2011 roku tylko 650 mln złotych. Pierwotnie miał się zamknąć w 300 mln.

Arkadiusz.Czerepach 16.08.2022 07:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JudasPriest (Post 1589754)
Oczywiście pomysł o zaoraniu wszystkiego i postawienia bloków jest irracjonalny.
Ale prędzej czy później trzeba będzie coś z tym stadionem zrobić. Już kosztował ponad 600 mln, co roku przynosi straty, modernizacje są drogie, a miasto nie ma nawet praw autorskich (czy jak to się nazywa) do przeprojektowania go. Biorac pod uwage ze ta firma z Warszawy za jakies prace liczy sobie 170mln to tez mam wrazenie ze taniej bedzie zrobic cis od zera. Ten stadion to jest jak samochod ktory sie kupilo bo byl ladny i tani, a okazal sie totalnym gruchotem. I czasem lepiej pozbyc sie gruchota niz ladowac w niego wielokrotnie wiecej w mysl zasady "wlozylem w niego tak duzo to musze dolozyc jeszcze wiecej"
Nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić, ale wydaje mi się ze długo tak nie pociągnie. Kończą się czasy beztroskiego wydawania pieniędzy.

czesto tak bywa

jednak kuriozum u nas polega na tym że tani nie był , reszta sie zgadza

Jaroo1 16.08.2022 08:22

Cytat:

Modernizacja rozbija się głównie o widoczny beton? To jest najmniejszy problem. Nie z powodu betonu na stadionie nawet małych koncertów nie organizują, skoro nawet nie ma możliwości wjazdu że sprzętem nagłośnieniowym.
Ale to już nie nasz problem. Dla nas jako kibiców, stadion spełnia wszystkie wymogi. Można jedynie właśnie wizualnie sobie życzyć zmian.

Cytat:

Jakiekolwiek mówienie o nowym stadionie czy o tym że za 170 mln można by coś postawić to brzmi kuriozalnie.
Ja nie mówiłem, że za 170 mln się coś postawi. Oczywiście mówienie o postawieniu nowego stadionu to jest abstrakcja ale co do kwot, to tutaj 170 mln i kolejne dwa etapy wycenione na 50 mln łącznie a zostaną wykonane (jeśli w ogóle) za ile? Jak się te kwoty zsumuje to już pula robi się co raz bardziej pokaźna.

Pytanie podstawowe brzmi, czy na tych modernizacjach się skończy czy stadion nadal będzie bublem wymagającym wpompowywania kasy w remonty oraz nierentownym obiektem?

Wydaje się ze najlepszą i najbardziej sprawiedliwą opcją byłoby zburzenie tego stadionu, postawienie nowego oraz wsadzenie do pierdla wszystkich, którzy spartaczyli kwestię budowy i funkcjonowania naszego stadionu.

wściekłe pięści węża 16.08.2022 08:28

Oczywiście, że to nasz problem, bo gdyby można było na tym stadionie organizować inne wydarzenia niż mecze, to Wisła by mogła być jego operatorem (w całości) i na nim zarabiać poza match- dayem, a nie wynajmować trybuny.

Książę Palownik 16.08.2022 08:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1589761)
Modernizacja rozbija się głównie o widoczny beton? To jest najmniejszy problem. Nie z powodu betonu na stadionie nawet małych koncertów nie organizują, skoro nawet nie ma możliwości wjazdu że sprzętem nagłośnieniowym.


Jak to ku**a było projektowane?! :shock:

Gdzieś czytałem, że Obtułowicz przedstawił pierwotnie projekt, który przewidywał, że szatnie gospodarzy i gości będą po przeciwnych stronach boiska, co automatycznie wykluczałoby stadion miejski z meczów pucharowych organizowanych przez UEFA.

Dodać do tego należy, że chyba nadal miasto nie posiada praw autorskich do projektu i trzeba je będzie osobno wykupić (standardem jest, że projektant przenosi prawa autorskie już w chwili sporządzenia projektu - tu powinny polecieć głowy z magistratu, widać, że nie ma tam nikogo kto uczestniczył przy budowie większej niż domek jednorodzinny).

Książę Palownik 16.08.2022 09:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1589767)
Wydaje się ze najlepszą i najbardziej sprawiedliwą opcją byłoby zburzenie tego stadionu, postawienie nowego oraz wsadzenie do pierdla wszystkich, którzy spartaczyli kwestię budowy i funkcjonowania naszego stadionu.

Ta opcja jest nierealna - oczywiście mam tu na myśli wsadzenie winnych do pierdla (chyba nikt nie ma wątpliwości, przecież tu nie ma żadnych "winnych", co nie?).

Poza tym modernizacja to jest po części nasz problem. Pomysły rozbiórki mogą z X lat przyjąć realny obrót jak się okaże, że stadion to jest dziura bez dna.
Po drugie, jakby się tam dało organizować imprezy, to Wisła wzięłaby na siebie obowiązki operatora, płaciła jakiś czynsz i zarabiała na tym stadionie (już Obidziński o tym wspominał). Potrzebna jest taka modernizacja, która doprowadzi ten bubel do rynkowych warunków.

serek.c2 16.08.2022 09:04

Nie po przeciwnych stronach - szatnia była początkowo jedna, pod trybuną G :)

Miasto nabyło prawa autorskie.

Książę Palownik 16.08.2022 09:10

Dzięki za sprostowanie. Jeszcze raz się okazuje, że nie wszystko co jest w Internecie, to prawda - kto by się spodziewał :D

azor 16.08.2022 10:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1589773)
Nie po przeciwnych stronach - szatnia była początkowo jedna, pod trybuną G :)

Miasto nabyło prawa autorskie.

dobrze kojarzę, że ta szatnia miała być wspólna? :)

serek.c2 16.08.2022 11:11

Tak, z tego co mi się o uszy obiło pan architekt był mocno zdziwiony, że potrzeba ich jednak więcej :D

MaLk 16.08.2022 11:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1589780)
Tak, z tego co mi się o uszy obiło pan architekt był mocno zdziwiony, że potrzeba ich jednak więcej :D

Co trochę przeczy forsowanej tezie o tych wszystkich praktykantach, którzy za niego niby projektowali (a on niewinny, jako ta lelija), bo jednak studenci by to wiedzieli, no, przynajmniej jeden by się znalazł... ;)

Z drugiej strony - jeśli była taka sytuacja, to by z niej wynikało, że nikt z geniuszy zikitowskich nie wpisał do dokumentów zamówienia wymogu, że projekt ma być zgodny z wymogami licencyjnymi, bo gdyby był taki zapis, to chociaż jedna osoba przy projektowaniu musiałaby do nich zajrzeć. Ktoś poniósł za to jakąś odpowiedzialność? ;)

Aalcman 16.08.2022 11:40

Słyszałem, że kiedy pracownia wielkiego architekta zabierała się za prace, zgłosiła się do niej firma z Niemiec, mająca doświadczenie w projektowaniu obiektów sportowych (w tym stadionów). Proponowali swoje usługi doradcze, a nawet outsourcowanie kilku pracowników do pomocy. Pan architekt bardzo się oburzył i w zasadzie pogonił niedoszłych współpracowników, bo nikt nie powinien panu architektowi mówić, jak ma projektować.

pepe72 16.08.2022 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1589771)
Jak to ku**a było projektowane?! :shock:

Gdzieś czytałem, że Obtułowicz przedstawił pierwotnie projekt, który przewidywał, że szatnie gospodarzy i gości będą po przeciwnych stronach boiska, co automatycznie wykluczałoby stadion miejski z meczów pucharowych organizowanych przez UEFA.

Dodać do tego należy, że chyba nadal miasto nie posiada praw autorskich do projektu i trzeba je będzie osobno wykupić (standardem jest, że projektant przenosi prawa autorskie już w chwili sporządzenia projektu - tu powinny polecieć głowy z magistratu, widać, że nie ma tam nikogo kto uczestniczył przy budowie większej niż domek jednorodzinny).

Ponoć już kupiono prawa autorskie do projektu.
I to był jeden z większych wałów podczas budowy - brak przekazania praw autorskich.

Co do organizowania koncertów to w Krakowie po wybudowaniu Tauron Areny i ICE jest parcie by wszystko było tam robione więc chyba już nic nie jest robione na stadionie Craxy, a ostatni rok, gdzie się tam coś regularnie działo to 2017.

Elendil 17.08.2022 15:44

Ja mam plan:
- Awansować do Ligi Mistrzów
- Grać w niej regularnie
- Wybudować nowy stadion na 50 tysięcy osób
- Zlikwidować sekcję piłkarską pejsów

Dobrze myślę?

Arkadiusz.Czerepach 17.08.2022 21:41

bardzo dobrze

Książę Palownik 17.08.2022 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1589832)
Ja mam plan:

Taki plan to mi się podoba. Pan to jesteś fachowiec jednak.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:11.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl